رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان به نظر شما چه رمی برا i3 9100f و h310m sh2, خوبه بگیرم لطفا سریع راهنمایی کنید فرق بین میترسم بگیرم پشتیبانی نکنه

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان.

بودجم حدود 6 میلیون هست

برای گیم میخوام بیشتر. هارد و درایو نوری هم خودم دارم. Ssd هم بعدا میگیرم براش. یه رم 8 دیگه هم احتمالا پول دستم بیاد اضافه کنم

مادربرد رو msi بگیرم بهتره یا asus؟

و اینکه قطعات هم یه کمکی کنین بهم. مرسی

MBD : Asus Prime H310M-A Or Msi H310M Pro-VDH
GPU : Sapphire NITRO+ RX 580 4GB
CPU : Intel Core i3-9100F
Ram : Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400MHz CL16
PSU : Cooler Master MWE 550
Case : Green Pars EVO

2019-12-8_18-25-45.PNG

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MatinD گفته است :

سلام دوستان.

بودجم حدود 6 میلیون هست

برای گیم میخوام بیشتر. هارد و درایو نوری هم خودم دارم. Ssd هم بعدا میگیرم براش. یه رم 8 دیگه هم احتمالا پول دستم بیاد اضافه کنم

مادربرد رو msi بگیرم بهتره یا asus؟

و اینکه قطعات هم یه کمکی کنین بهم. مرسی

MBD : Asus Prime H310M-A Or Msi H310M Pro-VDH
GPU : Sapphire NITRO+ RX 580 4GB
CPU : Intel Core i3-9100F
Ram : Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400MHz CL16
PSU : Cooler Master MWE 550
Case : Green Pars EVO

2019-12-8_18-25-45.PNG

در کل خودت سیستم خوبی انتخاب کردی. به نظرم مادربرد ام اس آی بهتره.  پاور هم سعی کن 650 بگیری. احتمال اینکه 550 کم بیاره هست چون معمولا 550 وات ها 80 پلاس برنز هستن و این یعنی حدود 470 وات پس کم میاره تحت فشار

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

در کل خودت سیستم خوبی انتخاب کردی. به نظرم مادربرد ام اس آی بهتره.  پاور هم سعی کن 650 بگیری. احتمال اینکه 550 کم بیاره هست چون معمولا 550 وات ها 80 پلاس برنز هستن و این یعنی حدود 470 وات پس کم میاره تحت فشار

دستت درد نکنه.

فقط اگه تو این وضع دلار که داره میره بالا Rx570 بندازم به جای این عیب نداره؟

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، MatinD گفته است :

دستت درد نکنه.

فقط اگه تو این وضع دلار که داره میره بالا Rx570 بندازم به جای این عیب نداره؟

من تا الان َAMD نداشتم ولی زیاد در موردش تو انجمن ها شنیدم و تو یوتیوب دیدم. به نظرم اقتصادی ترین کارت گرافیک گیمینگ در کشوره و این مدل به خصوص هم که اشاره کردید تو آمازون فروش بالایی داشته. ولی پر مصرفه و تو بازی میتونه تا 350 وات و حتی بیشتر  هم بره و مصرف CPU هم حدود 95 وات هست تو بازی. دوستانی که اینجا آندرولت کردن میگن که گزینه خوبیه برای این کارت و مصرف و دما رو هم میاره پایین ولی با این وجود توصیه اکیدم پاور 650 وات هست. با وضع بد دلار اگه میتونی تا وقتی موجوده تهیش کن. در مورد 570 هم کلا خیلی کم اطلاعات دارم ولی فک میکنم 580 به نسبت پرفورمنسش به صرفه تره

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

من تا الان َAMD نداشتم ولی زیاد در موردش تو انجمن ها شنیدم و تو یوتیوب دیدم. به نظرم اقتصادی ترین کارت گرافیک گیمینگ در کشوره و این مدل به خصوص هم که اشاره کردید تو آمازون فروش بالایی داشته. ولی پر مصرفه و تو بازی میتونه تا 350 وات و حتی بیشتر  هم بره و مصرف CPU هم حدود 95 وات هست تو بازی. دوستانی که اینجا آندرولت کردن میگن که گزینه خوبیه برای این کارت و مصرف و دما رو هم میاره پایین ولی با این وجود توصیه اکیدم پاور 650 وات هست. با وضع بد دلار اگه میتونی تا وقتی موجوده تهیش کن. در مورد 570 هم کلا خیلی کم اطلاعات دارم ولی فک میکنم 580 به نسبت پرفورمنسش به صرفه تره

من الان دارم استفاده میکنم مصرفش بالای ۱۵۵ وات هم نمیره اگه منظورتون کارت گرافیک است

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir950 گفته است :

من الان دارم استفاده میکنم مصرفش بالای ۱۵۵ وات هم نمیره اگه منظورتون کارت گرافیک است

این مصرف RX 570 همون کارت و همون برند تو بازی هست. واقعا نمیدونم چطور 155 وات کار میکنه! مصرفش از GTX1030 هم کمتره با این اوصاف

86529.png

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MatinD گفته است :

سلام

سلام 

بنظرم یکم بیشتر بزار روی پول گرافیک،۸گیگو بگیر مطمئن باش با ۴گیگ با مشکل روبرو میشی،وقتی رم گرافیک پر میشه در جا فریم رو میاره پایین 

برا پاور هم این پاور خوبیه فقط یکم لب مرزه دستت بازه ۶۰۰وات بگیر

دیگه بقیش اوکیه 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

این مصرف کل سیستمه ،پردازنده چی بوده؟

کارت 1050ti اکثر مواقع کابل ۶پین هم نمیخوره و از مادر بورد تغذیه میکنه،یعنی نهایت ۷۵وات(دقیقا نمیدونم برق مادر بورد چقده وای همین حدوداست)

۹۶۰ خودم دارم نهایت مصرفش روی ۱۲۰وات قفله

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام 

بنظرم یکم بیشتر بزار روی پول گرافیک،۸گیگو بگیر مطمئن باش با ۴گیگ با مشکل روبرو میشی،وقتی رم گرافیک پر میشه در جا فریم رو میاره پایین 

دیگه بقیش اوکیه 

من اصن بودجم در حد RX570 بوده و به زور به 580 رسوندمش

و اینکه چون رزولوشن بالایی استفاده نمیکنم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.

پاور هم چک کردم 650 وات کولرمستر ۵۰ تومن فرق قیمت داره و اونو انداختم

دمت گرم❤

2019-12-10_21-43-15.PNG

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

کارت 1050ti اکثر مواقع کابل ۶پین هم نمیخوره و از مادر بورد تغذیه میکنه،یعنی نهایت ۷۵وات(دقیقا نمیدونم برق مادر بورد چقده وای همین حدوداست)

در 10 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

این مصرف RX 570 همون کارت و همون برند تو بازی هست. واقعا نمیدونم چطور 155 وات کار میکنه! مصرفش از GTX1030 هم کمتره با این اوصاف

86529.png

فقط یه بحث دیگه دوستان.

اگه بودجم به مشکل خورد و تصمیم گرفتم RX 570 بندازم :

پاور 550 وات کافیه؟ و اینکه اگه rx570 مدل به صرفه ای سراغ دارین پیشنهاد بدین لطفا

و یه چیز دیگه : این کارت گرافیکای ماینیگ ادیشن برا گیمینگ خوب نیست؟ (چون قیمت خیلی خوبی دارن)

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MatinD گفته است :

دمت گرم2764.png

2019-12-10_21-43-15.PNG

خب با این بودجه این عالیه. فقط بعدا یه رم 8 دیگم با همین فرکانس و همین تاخیر بنداز روش

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MatinD گفته است :

فقط یه بحث دیگه دوستان.

اگه بودجم به مشکل خورد و تصمیم گرفتم RX 570 بندازم :

پاور 550 وات کافیه؟ و اینکه اگه rx570 مدل به صرفه ای سراغ دارین پیشنهاد بدین لطفا

و یه چیز دیگه : این کارت گرافیکای ماینیگ ادیشن برا گیمینگ خوب نیست؟ (چون قیمت خیلی خوبی دارن)

ببین پاور کافیه, ولی همیشه یه جور پاور بردار که نهایتا از 80 در صد توانش استفاده بشه چون تو طول عمرش خیلی تاثیر بدی داره اگه قرار باشه همش تو لود 90 تا 100 در صد باشه زمان بازیت

کارتای ماینینگ هم برای گیم اپتیمایز نشدن, طرفشون نرو

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، MatinD گفته است :

دمت گرم❤

2019-12-10_21-43-15.PNG

من جای شما بودم به جای اینکه یه rX 580 4gb  نو بخرم از تو همین فروم یه ۱۰۶۰ یا نسخه ۸ گیگ کارکرده با گارانتی میگرفتم با همین قیمت کارت یا حتی کمتر از این من یکی واسه خودم گرفتم یکی واسه دوستم هیچ مشکلیم نخوردیم 

ویرایش شده توسط Mohamad.rzaj
لینک به دیدگاه

در در 19 آذر 1398 در 21:38، Persian Assassin گفته است :

86529.png

اقا این طبق عنوانی که بالاش داره total system power consumption مصرف کل سیستم در لود هستش نه فقط کارت گرافیک.

مصرف کارت گرافیک از نصف این چیزی که توی این تصویر هست هم کمی پایین تره.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

اقا این طبق عنوانی که بالاش داره total system power consumption مصرف کل سیستم در لود هستش نه فقط کارت گرافیک.

مصرف کارت گرافیک از نصف این چیزی که توی این تصویر هست هم کمی پایین تره.

مقدار کمیش میتونه برای مادربرد و CPU و...  باشه و بقیش  باید برای گرافیک باشه چون سیستم ها مشابهن و مصرف سیستمی که 1050Ti توشه هم زیر 200 واته. ضمنا اگه بهره وری مفید پاور (حدود 80 درصد برای پاورای ارزون قیمت)  و اینکه یه مقدار لود کمتر رو پاور باشه برای عمر بیشترش و همینطور افت بازدهش تو زمان چند سال استفاده (قرار نیست که هر روز یه پاور نو بندازه رو سیستم دیگه. پاور یه سال کار کرده با نو یکی نیست. حالا چه برسه به وقتی که چند سال کار کنه) رو در نظر بگیرید به این نتیجه میشه رسید که تو محاسبات یا باید پاور 500 واتی رو 400 واتی در نظر گرفت 0اونم تازه وقتی نو هست) و یا کارت گرافیک 200 واتی رو 250 وات. در غیر این صورت سیستم کم میاره.حد اقل تو بلند مدت و لود طولانی. این مقادیر صرفا یه مشت عدد و رقم نیستن که جمعشون کنی ببینی چقدر پاور لازمه. باید خیلی چیزا رو مد نظر داشت. منم از اول دیدم که نوشته مصرف سیستم ولی احساس کردم بهتره وارد جزعیات نشم  و فکر میکنم مقداری که باید در واقعیت برای کارت گرافیک در نظر گرفت تو همین حدوده. حتی اگر مصرف عادیش نصف این مقدار باشه

لینک به دیدگاه

در در 19 آذر 1398 در 21:47، Silvermanhhh گفته است :

ننوشته FE و اکثر کاستوم ها هم 6 پین میخورن پس مصرفشون الزاما محدود به توان قابل تامین PCIE نیست. جواب مورد دیگه هم تو کامنت بالا دادم. البته این نظرمه و من کلا تو همه موارد دست بالا رو میگیرم که بعدا لنگم نزاره 😉

image.jpeg.0a909e6a486b9e67d4d9fb9646cf771c.jpeg

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

ننوشته FE و اکثر کاستوم ها هم 6 پین میخورن پس مصرفشون الزاما محدود به توان قابل تامین PCIE نیست. جواب مورد دیگه هم تو کامنت بالا دادم. البته این نظرمه و من کلا تو همه موارد دست بالا رو میگیرم که بعدا لنگم نزاره 1f609.png

image.jpeg.0a909e6a486b9e67d4d9fb9646cf771c.jpeg

داداش یکم اطلاعاتت رو ببری بالاتر بهتره

قضیه پاور شما میگید که اون گلد و سیلور و برنز ربط به خروجی پاور داره در حالی که اون استاندارد مال برق ورودیه

مثلا پاوری که برنزه و زده ۷۰درصدو ۴۸۰وات هم باشه که توان اون تو ریل ۱۲ ولت دقیقا ۴۰آمپر هست:

به سیستم ۴۸۰وات قدرت میده ،اما از اونور از پریز برق قدرتی رو میکشه که ۷۰درصدش میشه ۴۸۰وات،یعنی در واقع از پریز چیزی حدود ۶۸۵ وات برق میکشه که استاندارد نیست

انچنان،به همین دلیله که پاور های گرون قیمت که امپرشون بیشتره و قدرت خروجیشون به وات بیشتره استاندارد بالاتری دارن که برق اتلاف نشه و مثلا اون مشتری تو پول برق صرفه جویی کنه

وگرنه اون چیزی که شما میاین قدرت کل پاورو ضربدر ۷۰درصد میکنین اصلن درست نیست.

در مورد گرافیک ۱۰۵۰ ti تنها مدل هایی که 6 پین میخورن اینان اونم بخاطر دوفنه بودنشونه:

Screenshot_20191212-095536_Chrome.png

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

در مورد گرافیک ۱۰۵۰ ti تنها مدل هایی که 6 پین میخورن اینان اونم بخاطر دوفنه بودنشونه:

Screenshot_20191212-095536_Chrome.png

در در 19 آذر 1398 در 21:41، Silvermanhhh گفته است :

رفتم چک کردم و فرمایش شما صحیح بود ولی برای پاور شما خودتون هم گفتید که 600 وات بگیره. منم از اول همینو گفتم دیگه هرچند تجربی گفتم و دلیل دقیقش با چیزی که مد نظرم بود تفاوت داشت.

در مورد 1050Ti هم همه ی این مدلا پر فروش بودن و احتمال اینکه سیستم مورد آزمایش یکی از اینارو دارا بوده باشه کم نیست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

مقدار کمیش میتونه برای مادربرد و CPU و...  باشه و بقیش  باید برای گرافیک باشه چون سیستم ها مشابهن و مصرف سیستمی که 1050Ti توشه هم زیر 200 واته. ضمنا اگه بهره وری مفید پاور (حدود 80 درصد برای پاورای ارزون قیمت)  و اینکه یه مقدار لود کمتر رو پاور باشه برای عمر بیشترش و همینطور افت بازدهش تو زمان چند سال استفاده (قرار نیست که هر روز یه پاور نو بندازه رو سیستم دیگه. پاور یه سال کار کرده با نو یکی نیست. حالا چه برسه به وقتی که چند سال کار کنه) رو در نظر بگیرید به این نتیجه میشه رسید که تو محاسبات یا باید پاور 500 واتی رو 400 واتی در نظر گرفت 0اونم تازه وقتی نو هست) و یا کارت گرافیک 200 واتی رو 250 وات. در غیر این صورت سیستم کم میاره.حد اقل تو بلند مدت و لود طولانی. این مقادیر صرفا یه مشت عدد و رقم نیستن که جمعشون کنی ببینی چقدر پاور لازمه. باید خیلی چیزا رو مد نظر داشت. منم از اول دیدم که نوشته مصرف سیستم ولی احساس کردم بهتره وارد جزعیات نشم  و فکر میکنم مقداری که باید در واقعیت برای کارت گرافیک در نظر گرفت تو همین حدوده. حتی اگر مصرف عادیش نصف این مقدار باشه

بنده یک سیستم با کارت sapphire nitro+ rx 470 8gb داشتم که توی مدل خودش جزو پر مصرف ترین هاست چون هم مموری هم gpu اورکللاک فکتوریه. با مانیتور کردن دقیق در بیشترین فشار 190 وات مصرف میکرد.

در حال حاضر کارت 470 من سوخته و دارم از یک asus rog strix 1070oc استفاده میکنم.

این کارت هم با وجود اورکلاک و سه فن مصرف بالاتری نسبت به رفرنس داره. اما بیشینه مصرفش توی hwinfo تا 188 وات من رکورد کردم.

این در حالیه که تمام توان سیستم من با وجود یک i5 6600k که روی 4500 mhz اور شده  و مصرفی حدود 130 وات داره به علاوه مموری و باقی قطعات که اون هم با hwinfo به دست اوردم دست کم 450 وات شده. حتی اگر پردازنده من استوک بود در بیشترین فشار 95 وات مصرف میکرد که مصرف کل سیستم میشد 415 وات. پس گرافیک من کمتر از نصف کل توان مصرفی سیستمم رو در بر میگیره در لود کامل.

درست نیست طبق مصرف کلی سیستم در نظر بگیرید مصرف کارتو. من حرفم اینه که اون بنده خدایی که شما نقل قول کردید و گفتند 155 وات گفته تنها مصرف گرافیک نه کل سیستم. راهنماییتون نباید اشتباه باشه.

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

سلام

من خواستم یک cpu intel i5 9400f بگیرم

یه مادربرد و رم16 و پاور 650 ترجیحا گرین میخوام

پیشنهاد شما چیه؟

به غیر از cpu برای بقیشون حدود 2ونیم نهایت 3 تومن دارم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، erfann22 گفته است :

سلام

من خواستم یک cpu intel i5 9400f بگیرم

یه مادربرد و رم16 و پاور 650 ترجیحا گرین میخوام

پیشنهاد شما چیه؟

به غیر از cpu برای بقیشون حدود 2ونیم نهایت 3 تومن دارم

سلام.

مادربرد : َAsus PRIME B360M-A  حدود 1250

رم :Crucial Ballistix Sport LT  16 GB حدود 990

پاور : GP650A-UK Plus   حدود 900

حدود 150 بیشتر از بودجتون شد. ولی پاور 650 برای این سیستم زیاده. گرافیکتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام.

مادربرد : َAsus PRIME B360M-A  حدود 1250

رم :Crucial Ballistix Sport LT  16 GB حدود 990

پاور : GP650A-UK Plus   حدود 900

حدود 150 بیشتر از بودجتون شد. ولی پاور 650 برای این سیستم زیاده. گرافیکتون چیه؟

msi 1060 6g

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقتتون بخیر

یه سوال داشتم از اهالی قدیمی اهل فن یا اهالی ساکن خارج از ایران

می‌خواستم بدونم برند EVGA در زمینه کارت گرافیک چطوریاس؟

طبق نگاهی که به ظاهر کارت‌هاش کردم طراحی خیلی ساده و بعضا ضایعی دارن. قیمتشونم نسبت به برندهای دیگه خیلی پایین‌تره. علت خاصی داره؟ آیا نسبت به برندهای دیگه کیفیت قطعات به کار رفته درشون بهتره؟ یا بدتر؟ یا فرقی نداره؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت بزرگواران

ایا مادربرد  ASUS PRIME H370-A. نسل نه را هم ساپورت می‌کند؟  تو مشخصاتش زده نسل هشت باید بایوس اپدیت شود تا  نسل نه را ساپورت کند؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...