رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

میگم چرا سری کارت های amd جدید انقدر تو بازار کمه

و اینکه چه کارت و مدلی هست که با 3060ti nvidiaبرابری کنه و قیمتش کمتر باشه توی amd

?

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 6 دقیقه قبل، navidesmili گفته است :

و اینکه چه کارت و مدلی هست که با 3060ti nvidiaبرابری کنه و قیمتش کمتر باشه توی amd

?

علتش تقاضای بالا و همچنین عرضه همزمان کنسول هاست.ای ام دی برای کنسول ها هم باید چیپ تامین کنه.

فعلا مدلی هم قیمت با ۳۰۶۰ نداده ای ام دی ولی احتمال زیاد تو سال میلادی اینده 6700 و 6700xt رو عرضه میکنه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Mhjch گفته است :

علتش تقاضای بالا و همچنین عرضه همزمان کنسول هاست.ای ام دی برای کنسول ها هم باید چیپ تامین کنه.

فعلا مدلی هم قیمت با ۳۰۶۰ نداده ای ام دی ولی احتمال زیاد تو سال میلادی اینده 6700 و 6700xt رو عرضه میکنه.

خب یعنی وایسیم

پرادازنده های که خیلی خوش قیمت تو بازارم هست

خب به نظرت سال اینده کدوم بگیریم بهتره با پرفومنس بهتر انویدیا یا amd

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، navidesmili گفته است :

خب یعنی وایسیم

پرادازنده های که خیلی خوش قیمت تو بازارم هست

خب به نظرت سال اینده کدوم بگیریم بهتره با پرفومنس بهتر انویدیا یا amd

دوست عزیز حقیقتا من نمیتونم پیشنهاد کنم سال اینده که اصلا معلوم نیست چ مدل هایی و با چ قیمتی انویدیا و ای ام دی بدن چی بگیری.

من زیاد ادم متخصصی در زمینه سخت افزار هم نیستم که بتونم بحث تخصصی کنم ولی  چیزی که از نسل گذشته فهمیدم و این نسل تا اینجا در اختیارت میزارم.

در نسل گذشته انویدیا ریتریسینگ رو معرفی کرد و در ادامش دی ال اس اس که ضعف در ریتریسینگ رو جبران کنه.ولی ای ام دی کارت گرافیک 5700xt با قدرت خوبیو عرضه کرد که ارزش خرید بالایی داشت ولی خب مشکلات درایور داشت و ریتریسینگ نداشت.ولی در کل تو نسل گذشته عناوین زیادی نه از ریتریسینگ نه دی ال اس اس پشتیبانی میکردن.

اما این نسل با اومدن نسل جدید کنسول ها دو تا بحث پیش میاد.یک اینکه از ریتریسینگ پشتیبانی میکنن و ای ام دی چیپ هاشونو تامین میکنه.

انویدیا تو عناوین ریتریسینگ عملکرد بهتری داره و با وجود دی ال اس اس برتریش بیشتر هم میشه.اما انویدیا هم گویا قراره قابلیتی مشابه دی ال اس اس عرضه کنه حالا کی معلوم نیست و عملکردشم چطور باشه معلوم نیست.

از طرفی هم چون چیپ گرافیکی کنسول هارو  ای ام دی تامین میکنه امکان اینکه بازی های بیشتری این نسل برای ای ام دی بهینه بشن بیشتره.و در مقایسه ۳۰۸۰ و ۶۸۰۰xt داشتن ۶ گیگ vram بیشتر ای ام دی هم ممکنه در بازی های اینده برتری بیشتری داشته باشه.

در کل با این چیزایی که من گفتم به نظرم هیچ کدوم برتری قطعی نسبت بهم ندارن.

شما هرکدومو انتخاب کنی ضرر نمیکنی‌ و تا ۳ سالی جوابگو خواهد بود.

یه نکته دیگه هم در انتها بگم ریتریسینگ در همه عناوین خیلی تغییر خاصی ایجاد نمیکنه مثلا یه عنوان مثل واچ داگز خیلی تغییر ایجاد میکنه ولی ممکنه تو یه عنوان دیگه تغییر خاصی ایجاد نمیکنه.

لینک به دیدگاه

سلام . دوستان ممنون میشم اگر سریع کمکم کنید چون پردازنده و مادربرد رو خرید زدم تو خرید رم موندم 

سی پی یو athlon 3000g و مادربرد asus a320m خرید زدم فقط نمیدونم این رم رو ساپورت میکنه یا نه چون مرجوعی ندارن نمیتونم ریسک کنم 

https://fafait.net/product/ram/crucial-cb4gu2666-4gb?id=21674

رم کروشیال 2666 هست که میخوام 2 تا بگیرم دوال ببندم برای استفاده بهتر از گرافیک داخلیش . ممنون میشم بگید ساپورت میکنه یا نه و اگر ساپورت نمیکنه چی بگیرم که زیاد هزینه نداشته باشه 

لینک به دیدگاه

سلام من یک عدد مادربرد h310mk r2 دارم و احساس میکنم جنسش زیاد خوب نیست پورت هاش خیلی شل هستن و ازش زیاد راضی نیستم بین دو مادربرد گیگابایت p310 و h310m s2h یکیش رو می خوام بردارم ولی این مادربرد ها نقطه کنترل ولتاژ ندارن ولی مال من داره  دقیقا نمیدونم این نقطه کنترل ولتاژ چی هست و به چه دردی میخوره لطفا راهنماییم کنید ممنون

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

قصد خرید یک فروند ssd m.2 با حجم 250-500 رو دارم...

تا بحال از نزدیک m.2 رو لمس نکردم و اصلا نمیدونم وضعیتش چجوریه:)

ولی توی تست ها دیدم که دما این قطعه خیلی زیاده، بعد از یه مدت کوتاه هم درصد سلامتش بخاطر همین ثبت دما های زیاد، میاد پایین

سوال اولم اینه که در حال حاضر کدوم مدل قیمت مناسب در برابر کارایی رو داره؟

سوال دومم هم: با ssd های ساتا چقدر در سرعت تفاوت داره؟ رید کردن دو تا درایو ساتا 250 گیگ بهتر نیست؟(صرف نظر از فضا و پورت های اشغالی)

پ.ن:پلتفرم بنده برای نصب احتمالا ASUS x570-f   +Ryzen9 3900x خواهد بود...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نقطه کنترل ولتاژ؟

این عبارت کجا نوشته شده؟ تو دفرچه یا بررسی اون مادر برد دیدید؟

اگه میشه معادل انگلیسی این ترکیب رو بذارید، چون تقریبا این عبارت بی معنیه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

نقطه کنترل ولتاژ؟

این عبارت کجا نوشته شده؟ تو دفرچه یا بررسی اون مادر برد دیدید؟

اگه میشه معادل انگلیسی این ترکیب رو بذارید، چون تقریبا این عبارت بی معنیه.

سلام توی دیجی کالا تو قسمت مشخصات نوشته

۲۰۲۰۱۲۱۷_۲۳۰۵۰۰.png

۲۰۲۰۱۲۱۷_۲۳۰۵۲۶.png

لینک به دیدگاه

یه هارد ۱ ترابایت می‌خوام بخرم برای کامپیوترم استفاده‌ ی منم فقط گیم هست.   چه هاردی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟. (اقتصادی باشه نهایت تا ۲ ملیون).  ممنون میشم راهنمایی کنید    🙏❤️

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، amirmdge گفته است :

یه هارد ۱ ترابایت می‌خوام بخرم برای کامپیوترم استفاده‌ ی منم فقط گیم هست.   چه هاردی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟. (اقتصادی باشه نهایت تا ۲ ملیون).  ممنون میشم راهنمایی کنید    🙏❤️

سلام هارد بدرد گیم نمیخوره حتی اون سری بلک یا nas ش ،بجاش ۱ترا یا ۵۰۰گیگ برا آرشیو ،وسترن بلو بگیر

و یک عدد ssd که من زیاد ازش نمیدونم ،فقط میدونم که سامسونگاش از بقیه بهترن،حداقل ۲۵۰گیگ

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

هارد واسه گیم خوبه هارد های آبی ۷۲۰۰ دور وسترن خوبن 

البته واسه گیم های نسل هشتم خوبن نسل نهم که بیاد باید اس اس دی بخری الان نمونش سایبرپانک که واسش اس اس دی پیشنهاد دادن 

لینک به دیدگاه

سلام من باندل مادربرد ایسوس PRIME A320M-C R2.0 + پردازنده ای ام دی Athlon 3000G رو تهیه کردم ولی متاسفانه در انتخاب رم دچار مشکل شدم. دوستان چه رم هایی روی فرکانس 2666 پیشنهاد میکنید ، ترجیها 4 گیگ یا 8 گیگ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

ارتقا برای دوتا ۲ هست:

سلام دوستان کسی از گرافیک مجتمع استفاده میکنه گرافیک اینا زیاد فشار بیاد اسیب میبینن؟بودجم 7میلیون وپانصده   هارد مانیتور کیس دارم  میخوام مادربورد رم پردازنده یا گرافیک بخرم چی پیشنهاد میدین؟نظرم رو razen 3200 g یاathlon 3000g خوبه؟یا اینتل بخرم؟میترسم زود خراب شن واسه استفاده گرافیک انبرد

لینک به دیدگاه

سلام مادر برد من h110_plus نسل شیش و هفت پشتیبانی میکنه چه سی پی یو خوبی براش مد نظر دارین برا گیم میخام

لینک به دیدگاه

دوستان  9400F تو بازی از Ryzen 5 2600 و حتی Ryzen 5 3600 قویتر هست ولی تو برنامه Cinebench R15 که قدرت تمام هسته های سی پی یو رو ارزیابی میکنه ، Ryzen 5 2600 قدرتش 36 درصد و Ryzen 5 3600 قدرتش 62 درصد قویتر از 9400F هست ، به نظرتون با توجه به قیمت این سی پی یو ها و مادربردی که باید تهیه بشه براشون کدومشون بیشتر ارزش خرید و طول عمر بیشتری دارن 

002.jpg

003.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

از نظر من Ryzen 3 3100 از هر دو منطقی تر و به صرفه تر هست.

در تک هسته از هردو بهتر، در چند رشته از 9400f بهتره - در گیم هم مساوی با ۹۴۰۰f هست.

بسیار راحت هم اورکلاک میشه.

خودم همین مدل رو دارم اگه خدا بخواد تا چند روز آینده یررسی کاملشو تو فروم قرار میدم.

از نظر قیمت هم که پایین تره.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

اگر برای گیم میخوهید   مادربر شما اگر از سوکت m2 دارد یک هارد m2 ssd بخرید اگر ندارد یک هارد ssdبگیرید

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، hamed00 گفته است :

ارتقا برای دوتا ۲ هست:

سلام دوستان کسی از گرافیک مجتمع استفاده میکنه گرافیک اینا زیاد فشار بیاد اسیب میبینن؟بودجم 7میلیون وپانصده   هارد مانیتور کیس دارم  میخوام مادربورد رم پردازنده یا گرافیک بخرم چی پیشنهاد میدین؟نظرم رو razen 3200 g یاathlon 3000g خوبه؟یا اینتل بخرم؟میترسم زود خراب شن واسه استفاده گرافیک انبرد

شما می تونی یک  سی پی یو https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/processor/intel/lga1200/intel-core-i3-10100-comet-lake-lga-1200-tray-processor-556893.html   بگیری به همراهمادربرد گرافیک ان درحد  ۷۴۰ هست

در در 27 آذر 1399 در 09:48، navidesmili گفته است :

به علت کمبود قیمتاش بالاست تا ۴ ماه دیگه متعادل میشود  فعلا فاصله قیمت۳۰۷۰ با۳۰۶۰ti دو تا سه میلیون هستدوارزش خرید ۳۰۷۰ بهتر است

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

یک رم geil 8 gig cl17 2400 دارم . میخوام یه 8 گیگ دیگه بخرم بندارزم روش ..اگه همین مارکو پیدا نکردم اگه مثلا یه رم 2800 یا زم16 باشه ، بش میخوره ؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، sinw.org گفته است :

سلام مادر برد من h110_plus نسل شیش و هفت پشتیبانی میکنه چه سی پی یو خوبی براش مد نظر دارین برا گیم میخام

i7 7700

لینک به دیدگاه

با سلام می خواستم سیستمم را ارتقاع بدم سیستم الانم خیلی قدیمیه سیستمی که مد نظرمه اینا هستن

مادربرد ایسوس مدل 0.PRIME H310M-A R2

پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-9400f

کارت گرافیک ایسوس مدل DUAL-RX580-O8G

این سیستم واسه گیم مناسبه یا نه و سوال اصلیم اینکه گرافیکه و پردازنده با مادربرد سازگاری داره یا نه
لینک به دیدگاه

در در 27 آذر 1399 در 13:09، Mhjch گفته است :

دوست عزیز حقیقتا من نمیتونم پیشنهاد کنم سال اینده که اصلا معلوم نیست چ مدل هایی و با چ قیمتی انویدیا و ای ام دی بدن چی بگیری.

من زیاد ادم متخصصی در زمینه سخت افزار هم نیستم که بتونم بحث تخصصی کنم ولی  چیزی که از نسل گذشته فهمیدم و این نسل تا اینجا در اختیارت میزارم.

در نسل گذشته انویدیا ریتریسینگ رو معرفی کرد و در ادامش دی ال اس اس که ضعف در ریتریسینگ رو جبران کنه.ولی ای ام دی کارت گرافیک 5700xt با قدرت خوبیو عرضه کرد که ارزش خرید بالایی داشت ولی خب مشکلات درایور داشت و ریتریسینگ نداشت.ولی در کل تو نسل گذشته عناوین زیادی نه از ریتریسینگ نه دی ال اس اس پشتیبانی میکردن.

اما این نسل با اومدن نسل جدید کنسول ها دو تا بحث پیش میاد.یک اینکه از ریتریسینگ پشتیبانی میکنن و ای ام دی چیپ هاشونو تامین میکنه.

انویدیا تو عناوین ریتریسینگ عملکرد بهتری داره و با وجود دی ال اس اس برتریش بیشتر هم میشه.اما انویدیا هم گویا قراره قابلیتی مشابه دی ال اس اس عرضه کنه حالا کی معلوم نیست و عملکردشم چطور باشه معلوم نیست.

از طرفی هم چون چیپ گرافیکی کنسول هارو  ای ام دی تامین میکنه امکان اینکه بازی های بیشتری این نسل برای ای ام دی بهینه بشن بیشتره.و در مقایسه ۳۰۸۰ و ۶۸۰۰xt داشتن ۶ گیگ vram بیشتر ای ام دی هم ممکنه در بازی های اینده برتری بیشتری داشته باشه.

در کل با این چیزایی که من گفتم به نظرم هیچ کدوم برتری قطعی نسبت بهم ندارن.

شما هرکدومو انتخاب کنی ضرر نمیکنی‌ و تا ۳ سالی جوابگو خواهد بود.

یه نکته دیگه هم در انتها بگم ریتریسینگ در همه عناوین خیلی تغییر خاصی ایجاد نمیکنه مثلا یه عنوان مثل واچ داگز خیلی تغییر ایجاد میکنه ولی ممکنه تو یه عنوان دیگه تغییر خاصی ایجاد نمیکنه.

مرسی از توضیحاتت یه دونه کارت 1080ti دیدم از 2070 سوپر هم در حالت عادی تو گیم بیشتر فری میدده

ولی ریتریسینگ  که فعال میکنی فریم تو کارت 1080ti نصف میشه و از کارت 2070 سوپر عقب می افته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...