رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنون از تمامی دوستان بابت پاسخگویی.

6 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

درود بر شما؛ گرامی شما کمی بیشتر هزینه کنید؛ 10100F با H510 بردارین. ارزششو داره و پلتفرم بروزتریه. رم Geil 3000Mhz Potenza قیمت مناسب تو بازار هست که انتخاب بهتریه. SSD هم NVME بگیرید چون تفاوت قیمتشون خیلی کمه و منطقی نیست ساتا بگیرید. مانیتور 24 الجی گارانتی مادیران حوالی 5 تومنه، اگر با 60 هرتز مشکلی نداشته باشید انتخاب بهتریه. 

کاش بودجه کلی مشخص میکردین راحتتر میشد پیشنهاد داد. ولی حتماً به 10100F فکر کن.

بله درست میفرمایید 10100F با H510 به صرفه تر از 9100F با H310 هستش. فقط ۲۰۰-۳۰۰ تومن اختلاف قیمت دارن. با H510 میشه رم بهتری هم خرید.

در مورد SSD هم یکم تحقیق که کردم فهمیدم مدل NVME تو سایت benchmark بهترین SSD حال حاضر تو بازار با توجه به قیمتش هست. (مدل EVO 970) 

6 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

تفاوت قیمتش با اینی که من گفتم ۱.۵میلیونه. ولی خب گفته شما درست مدل های Corsair Vengeance خیلی بهترن. خودم Corsair Vengeance LPX 8×2GB 3200MHz CL16 مدنظرم بود که فهمیدم cpu i3 تا رم 2666 ساپورت میکنه.

4 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

اگر نمیتونی 10100 بگیری با 510، اره سیستم خوبیه. مشکلی نداره.

3 ساعت قبل، Ho3iN_ گفته است:

دوستانی که رم باس بالا به این بنده خدا پیشنهاد میدید

مادربرد سیپیوش تا 2666 ساپورت میکنه

درکل اگر بودجتون همین حدود میچرخه

همین کانفیگ کاملا مقرون بصرفه و قابل ارضا گیم

بودجه حدود ۱۰ تومن برای MBD CPU RAM SSD و قاب کیس در صورت نیاز.

با توجه به نظرات شما دوستان و جستجویی که کردم به نظرم این قطعات با توجه به قیمت برام بهترین میتونه باشه:

MBD: H510M-E

CPU: i3 10100F

RAM: GIGABYTE 8x2GB 2666MHz CL16

SSD: SAMSUNG EVO 970 250GB

قیمت همه اینا میشه چیزی حدود ۹ تومن. درست نمیدونم این قطعات باهم همخونی دارن یا نه. به هر حال سیستم مدنظرم اینه.

اگر گزینه بهتری هست ممنون میشم باهام درمیون بزارین.

ویرایش شده توسط کینگ
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

V850 coolar master ماژولار دارم کارکرده  با تمامی کابل ها

لینک به دیدگاه

سلام.

چرا قیمت رم های Corsair Vengeance 2666MHz 8×2 CL16 و Corsair Vengeance 3200MHz 8×2 CL16 یکیه؟ MHz فرقی نمیکنه کم باشه زیاد باشه؟

ویرایش شده توسط کینگ
لینک به دیدگاه

سلام

دیپکول که خوب نیست نخر

گرین هم ۵۵۰ کمه برای دوتا کارت و uk هم قدیمی شده دیگه

اون کولر مستر ها اگه سری گلد باشن خوبن . ولی من پیشنهادم این چند مدله ببین کدوم به بودجت میخوره

https://www.lioncomputer.com/product/32r7v/GREEN-GP650A-UK-Plus-Gaming-PSU

https://www.lioncomputer.com/product/1l3q4/Antec-NE650M-V2-Bronze-Semi-Modular-650W-Power-Supply

https://www.lioncomputer.com/product/7jn1r/Cooler-Master-MWE-GOLD-650-V2-Gold-650W-Gold-Power-Supply

ولی طبق تجربه سعی کن برای ماین پاور های سری حداقل گلد بخری

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Ho3iN_ گفته است:

دوستانی که رم باس بالا به این بنده خدا پیشنهاد میدید

مادربرد سیپیوش تا 2666 ساپورت میکنه

درکل اگر بودجتون همین حدود میچرخه

همین کانفیگ کاملا مقرون بصرفه و قابل ارضا گیم

درسته ولی هم تو آینده یه موقع بحث ارتقا شد رم کاملا پوشش میده         مورد بعد هم توی محدوده رم 2666 رم با کیفیتی پیدا نمیشه مثلا همین کینگستون fury که نمونه اصلیش تو بازار نیست بازار پر شده از رم های فیک و درجه 3

2 ساعت قبل، کینگ گفته است:

تفاوت قیمتش با اینی که من گفتم ۱.۵میلیونه. ولی خب گفته شما درست مدل های Corsair Vengeance خیلی بهترن. خودم Corsair Vengeance LPX 8×2GB 3200MHz CL16 مدنظرم بود که فهمیدم cpu i3 تا رم 2666 ساپورت میکنه.

هیج مشکلی ایجاد نمیکنه فرکانس رم رو تا ساپورت مادربرد محدود میکنه  

همین رم کورسیر lpx گزینه خیلی خوبیه

ولی اگه باز واقعا دل به خرید 2666 دارین رم های شرکت گیگابایت 2666 با cl16 بخر  رم های فوق العاده ای هستن

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

پردازنده برید سراغ نسل 10 یا 11 مث 10300 یا 10400

گرافیک هم 1050 ti 4g هم بشدت ضعیفه چه برسه به 2 گیگ

گرافیکو بفروشین یه 1650 بگیرین حداقل

1050 توی گیم های امروزی و رندر کم میاره

ماینتور هم 144 هرتز بگیرید بهتره

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام

دیپکول که خوب نیست نخر

گرین هم ۵۵۰ کمه برای دوتا کارت و uk هم قدیمی شده دیگه

اون کولر مستر ها اگه سری گلد باشن خوبن . ولی من پیشنهادم این چند مدله ببین کدوم به بودجت میخوره

https://www.lioncomputer.com/product/32r7v/GREEN-GP650A-UK-Plus-Gaming-PSU

https://www.lioncomputer.com/product/1l3q4/Antec-NE650M-V2-Bronze-Semi-Modular-650W-Power-Supply

https://www.lioncomputer.com/product/7jn1r/Cooler-Master-MWE-GOLD-650-V2-Gold-650W-Gold-Power-Supply

ولی طبق تجربه سعی کن برای ماین پاور های سری حداقل گلد بخری

ممنون از توضیح کامل 

اون مدل انتک قیمت و کانکتور هاش که خیلی خوبه. اینکه پاور گلد جاهای مختلف توصیه میشه غیر از بازدهی به کیفیت قطعات مربوطه یا چیز دیگه ای هم هست ؟

راستش با خودم میگفتم که در حالت ماکسیمم سیستم احتمالا ۴۰۰ وات مصرف می‌کنه ، پس شاید یه پاور ۷۰۰ با کیفیت متوسط هم جواب بده. ممکنه بنظرتون؟

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

پردازنده برید سراغ نسل 10 یا 11 مث 10300 یا 10400

گرافیک هم 1050 ti 4g هم بشدت ضعیفه چه برسه به 2 گیگ

گرافیکو بفروشین یه 1650 بگیرین حداقل

1050 توی گیم های امروزی و رندر کم میاره

ماینتور هم 144 هرتز بگیرید بهتره

با این قیمتا؟ 😓

لینک به دیدگاه

۲۱ دقیقه قبل، hujabbas گفته است:

ممنون از توضیح کامل 

اون مدل انتک قیمت و کانکتور هاش که خیلی خوبه. اینکه پاور گلد جاهای مختلف توصیه میشه غیر از بازدهی به کیفیت قطعات مربوطه یا چیز دیگه ای هم هست ؟

راستش با خودم میگفتم که در حالت ماکسیمم سیستم احتمالا ۴۰۰ وات مصرف می‌کنه ، پس شاید یه پاور ۷۰۰ با کیفیت متوسط هم جواب بده. ممکنه بنظرتون؟

دوتا کارت رو هم ماکس ۲۵۰

حدود ۲۰۰ تا هم بقیه قطعات که باید حداقل ۶۵۰ برداری

انتک برند بین المللی و با کیفیته گلد بحث راندمانه در مورد کیفیت قطعات خبر ندارم 

بهتره از استاد شعبانی هم کمک بگیرین

@m.shabani

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، hujabbas گفته است:

بین چندتا مدل مختلف شک داشتم ، لطفاً تجربیاتی اگه دارید بگین. هم با خود این پاور ها هم با گارانتی یا مدل های شبیهشون. 

Deepcool DA 700 گارانتی فراسیستم۲سال

COOLER MASTER MWE 750 WHITE گارانتی اواژنگ ۲ سال

COOLER MASTER MWE 650 WHITE گارانتی اواژنگ 

GREEN 550a uk گارانتی گرین

قیمت هاشون تقریبا نزدیک به همدیگه س. می‌خوام باهاش دوتا کارت با مصرف برق کم (rx5500xt) رو ماین کنم. 

اگر عجله نداری کمی صبر کن یه مدل 700 وات جدید گرین به زودی بیرون میده همین هفته آینده. اونو بگیر هم قیمتش خوبه و هم گارانتیش طولانیه.

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

اگر عجله نداری کمی صبر کن یه مدل 700 وات جدید گرین به زودی بیرون میده همین هفته آینده. اونو بگیر هم قیمتش خوبه و هم گارانتیش طولانیه.

اتفاقا تو سایتش دیدم 

این چیزا اولش که میاد گرون تر نیست اتفاقا ؟

1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

دوتا کارت رو هم ماکس ۲۵۰

حدود ۲۰۰ تا هم بقیه قطعات که باید حداقل ۶۵۰ برداری

انتک برند بین المللی و با کیفیته گلد بحث راندمانه در مورد کیفیت قطعات خبر ندارم 

بهتره از استاد شعبانی هم کمک بگیرین

@m.shabani

ممنون از راهنماییتون 

لینک به دیدگاه

۵۴ دقیقه قبل، hujabbas گفته است:

اتفاقا تو سایتش دیدم 

این چیزا اولش که میاد گرون تر نیست اتفاقا ؟

نه محصولات گرین اولش ارزونه بعدا گرون میشه.

لینک به دیدگاه

با سلام

یه کیس میخوام که بشه فن سی پی یو نوکتوا 12 اس رو توش جا داد

تا 3.5 میلیوت میتونم هزینه کنم با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام بین کیبورد هایی که انتخاب کردم به نظرتون کدوم بهتره-کاربردم گیمه ، درباره کیبورد های مکانیکال یکمی اطلاعات دارم کیبوردی میخوام که زیاد صدا نده موقع فشار دادن دکمه ها که مثل اینکه سوییج های ابی زیاد صدا میدن ولی بین مدل های مختلف فرق دارن

من هم تا الان کیبورد مکانیکال نداشتم لطفا راهنمایی کنید ممنون

1-کیبورد گیمینگ کولرمستر MK110

2-کیبورد گیمینگ ردراگون K512 SHIVA RGB

3-کیبورد مکانیکال گیمینگ ردراگون K568 RAINBOW DARK AVENGER

لینک به دیدگاه

۱۷ دقیقه قبل، HAM۳D گفته است:

سلام بین کیبورد هایی که انتخاب کردم به نظرتون کدوم بهتره-کاربردم گیمه ، درباره کیبورد های مکانیکال یکمی اطلاعات دارم کیبوردی میخوام که زیاد صدا نده موقع فشار دادن دکمه ها که مثل اینکه سوییج های ابی زیاد صدا میدن ولی بین مدل های مختلف فرق دارن

من هم تا الان کیبورد مکانیکال نداشتم لطفا راهنمایی کنید ممنون

1-کیبورد گیمینگ کولرمستر MK110

2-کیبورد گیمینگ ردراگون K512 SHIVA RGB

3-کیبورد مکانیکال گیمینگ ردراگون K568 RAINBOW DARK AVENGER

شماره 2 مکانیکال نیست اصن

ممبرینه

ممبرین صدا نداره و دامنه اکتیو شدنش با دامنه حرکتش یکیه ینی وقتی کلید میخوره که تا ته فشارش بدین

شماره 3 سوییچ آبیه و صدا داره

صداش هم سلیقه ایه برای تایپ حال میدن ولی برای گیم یه ذره ممکنه اذیت کنن

شماره 1 هم نیمه مکانیکاله

شما کیبورد بیصدا مکانیکال میخواهید باید برید سمت سوییچ تکتایل یا لینیر مثل سوییچ قرمز یا قهوه ای

ولی متاسفانه این دو نوع سوییچ یه ذره گرون تر هستن نسبت به آبی چون تقاضا براشون بیشتره

اگر هم مکانیکال نمیخواهید همون ممبرین گزینه خوبیه بی صداس

کیبورد های چیکلت(لپتاپی) هم طرفدارای خاص خودشو داره

باید ببینید با کدوم راحت ترید

ممبرین، چیکلت، تکتایل و لینیر بیصدان ولی کلیکی صدا داره

لینک به دیدگاه

سلام. برای این سیستم چه نوع کیس باید بگیرم و چی پیشنهاد میکنین؟

GPU: GTX 1050 2GB

POWER: COBRA POWER RX-700AC-B 700W

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، کینگ گفته است:

سلام. برای این سیستم چه نوع کیس باید بگیرم و چی پیشنهاد میکنین؟

GPU: GTX 1050 2GB

POWER: COBRA POWER RX-700AC-B 700W

کیس گیمینگ گرین ARIA

لینک به دیدگاه

سلام.یه سیستم میخوام ببندم 95درصد برا گیم و وب گردی،5درصد باقیمونده چون فیلم زیاد میبینم میخوام فیلمهایی رو که خوشم میاد فرمتشونو تبدیل کنم به dvd برا رایت رو دیسک. حالا برا انتخاب به مشکل خوردم که پردازنده 4هسته ای بخرم مدل 10100fیا 6هسته ای 10400f؟؟؟ چون میخوام گرافیک هم بخرم برا اینکه پول کم نیارم بین خرید پردازنده دو دل شدم. از یه طرف میترسم با این هزینه ای که میکنم 4هسته برای بازیهای جدید کم باشه، از یه طرف هم میترسم 10400 بگیرم پولم کم بیاد.بیزحمت در این مورد راهنماییم کنید.

2تا سوال دیگه دارم:

1-اگه به جای مادربورد H410 مادربورد H510 رو انتخاب کنم چون جایگاه گرافیکش  PCI Express X16 نسل چهارم هست سرعت گرافیک چند درصد نسبت به نسل سوم اضافه تر میشه؟؟؟

2-در پردازنده 10400F حداکثرسرعت رم پشتیبانی شده 2933 ذکر شده.اگه من رم 3000مگاهرتس بگیرم تا چه فرکانسی ساپورت میشه توسط مادربورد و پردازنده؟؟؟ حداکثرسرعت رم پشتیبانی شده در مادربورد H510 هم 3200 ثبت شده.

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، lali city گفته است:

سلام.یه سیستم میخوام ببندم 95درصد برا گیم و وب گردی،5درصد باقیمونده چون فیلم زیاد میبینم میخوام فیلمهایی رو که خوشم میاد فرمتشونو تبدیل کنم به dvd برا رایت رو دیسک. حالا برا انتخاب به مشکل خوردم که پردازنده 4هسته ای بخرم مدل 10100fیا 6هسته ای 10400f؟؟؟ چون میخوام گرافیک هم بخرم برا اینکه پول کم نیارم بین خرید پردازنده دو دل شدم. از یه طرف میترسم با این هزینه ای که میکنم 4هسته برای بازیهای جدید کم باشه، از یه طرف هم میترسم 10400 بگیرم پولم کم بیاد.بیزحمت در این مورد راهنماییم کنید.

2تا سوال دیگه دارم:

1-اگه به جای مادربورد H410 مادربورد H510 رو انتخاب کنم چون جایگاه گرافیکش  PCI Express X16 نسل چهارم هست سرعت گرافیک چند درصد نسبت به نسل سوم اضافه تر میشه؟؟؟

2-در پردازنده 10400F حداکثرسرعت رم پشتیبانی شده 2933 ذکر شده.اگه من رم 3000مگاهرتس بگیرم تا چه فرکانسی ساپورت میشه توسط مادربورد و پردازنده؟؟؟ حداکثرسرعت رم پشتیبانی شده در مادربورد H510 هم 3200 ثبت شده.

شاید 1%

در صورت استفاده از cpu i7 ,i9 میتونید تا 3000 یا بیشتر برسید

مادربرد z270a داشتم با 9100f رم 16 گیگ 2400 تا 3066 رسوندم اما با b460 و 10400f بیشتر از 2666 بوت نمیشه 

2666 بگیر پولتو الکی پای رم نده

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

شاید 1%

در صورت استفاده از cpu i7 ,i9 میتونید تا 3000 یا بیشتر برسید

مادربرد z270a داشتم با 9100f رم 16 گیگ 2400 تا 3066 رسوندم اما با b460 و 10400f بیشتر از 2666 بوت نمیشه 

2666 بگیر پولتو الکی پای رم نده

ممنون دوست عزیز.جواب سوال اولمو نگرفتم.به نظر شما با توجه به بازیهای سنگین امروزی پردازنده با هسته بیشتر بدرد میخوره یا نه؟یعنی 10400fبهتره یا همون 10100f بگیرم پولمو بزارم برا گرافیک بهتر مثه 1660ti؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

۴۹ دقیقه قبل، lali city گفته است:

ممنون دوست عزیز.جواب سوال اولمو نگرفتم.به نظر شما با توجه به بازیهای سنگین امروزی پردازنده با هسته بیشتر بدرد میخوره یا نه؟یعنی 10400fبهتره یا همون 10100f بگیرم پولمو بزارم برا گرافیک بهتر مثه 1660ti؟؟؟؟

فرقشون تو قدرت ارزش 2 تومن بیشتر دادن رو داره 100% 10400f رو بگیر 

بگردید تو فروم باندل بگیرید ...بودجه هم نگفتید

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

فرقشون تو قدرت ارزش 2 تومن بیشتر دادن رو داره 100% 10400f رو بگیر 

بگردید تو فروم باندل بگیرید ...بودجه هم نگفتید

بودجه نهایتش با گرافیک25تا26 تومن.احتمال زیاد گرافیک رو باید 1070یا1070tiیا نهایتش 1080 بگیرم اگه قیمت مناسب گیرم بیاد.چون اگه 10400f بگیرم دیگه زورم نمیرسه به گرافیک 1660ti.

فعلن قطعاتم ایناست

10400f

gigabyte 2*8 16gb 2666 

h410

cooler:notus 400

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این کارت

https://esam.ir/item/21231921/پاور-حرفه-ای-acbel-660

رو خرید کردم آیا به نظر اساتید واسه کارت R9 280X جوابگو هستش یا نه؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، amircartio گفته است:

سلام دوستان این کارت

https://esam.ir/item/21231921/پاور-حرفه-ای-acbel-660

رو خرید کردم آیا به نظر اساتید واسه کارت R9 280X جوابگو هستش یا نه؟

حداقل پاور پیشنهادی برای این کارت 600 واته و پاوری که شما زدین هم ظاهرا 610 واته و از نظر توانی اوکیه

ولی بهتره یه پاوری بگیرید که استاندارد 80پلاس داشته باشه مثل این

https://www.lioncomputer.com/shop/products/7jn1r

ویرایش شده توسط DarkMERC
لینک به دیدگاه

بین 970 evo plus و 980 pro چقد فرق حس میشه؟ ارزش داره PCIe gen 4 بگیرم؟ ۹۷۰ پلاس حدود ۳.۴ تومنه ۹۸۰ پرو هم ۵ تومن (مدل ۱ ترا)

کاربری هم برای ادوبی پریمیر‌و و افتر افکت و ... هستش.

و یه سوال دیگه اینکه ستاپ حافظم چجوری باشه بهتره؟ یه nvme برا ویندوز و اپها و یه هارد برای آرشیو؟ یا کلا دوتاشم nvme بگیرم؟

با اینکه میدونم ممکنه انتقال یا جابجایی فایل توی هارد رو مخ بره، ولی بازم نمیدونم برای آرشیو هارد بهتره یا ssd..(چون شنیدم میگن هارد قابلیت بازیابی و اینا داره ولی اس اس دی بسوزه دیگه کلا تمومه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...