رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است:

خوب چی میخوای بدست بیاری با این ارتقا؟ داری از کیس Panzer Z8 Max میری به یه کیس دیگه، دلیلش چیه؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خوب چی میخوای بدست بیاری با این ارتقا؟ داری از کیس Panzer Z8 Max میری به یه کیس دیگه، دلیلش چیه؟

آرمین جان

والا هم یکیش تنوع بود

واینکه گفتم شاید تهویه بهتری داشته باشه نسبت به کیس z8

و اینکه وقتی واتر ۳۶۰ رو میخوام تو سقف ببندم فنهاش بالای رادیاتو نسب میشه،اگه زیرش نصب کنم،مادربرد اجازه نمیده

ولی اگه بدونم وقتی واتر ۳۶۰ رو جلو ببندم به صورت pull و push مشکلی واسه تهویه و دمای قطعات پیش نمیاد دیگه عوضش نمیکنم

البته سقف رو هم میتونم به صورت pull و push  نصب کنم وقتی رادباتور تو سقف نباشه

و اینکه یدونه فن پشت و یدونه فن هم کف نصب کنم

جمعا با فنهای رادیاتور میشه ۱۴ فن

البته ۴ تا فن باید بخرم

حالا بنظرتون ارزش داره پول ۴تا فن رو بزارم رو کیس خودم و کیس h500p بخرم یا نه بدمش فن؟

فنهای موجود خودم اینا هستن

۳ تا cooler master master pro 120 an

۴ تا deep cool 120 if

واتر Asus rog ryujin 360

پیشنهادتون چیه؟

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است:

آرمین جان

والا هم یکیش تنوع بود

واینکه گفتم شاید تهویه بهتری داشته باشه نسبت به کیس z8

و اینکه وقتی واتر ۳۶۰ رو میخوام تو سقف ببندم فنهاش بالای رادیاتو نسب میشه،اگه زیرش نصب کنم،مادربرد اجازه نمیده

ولی اگه بدونم وقتی واتر ۳۶۰ رو جلو ببندم به صورت pull و push مشکلی واسه تهویه و دمای قطعات پیش نمیاد دیگه عوضش نمیکنم

البته سقف رو هم میتونم به صورت pull و push  نصب کنم وقتی رادباتور تو سقف نباشه

و اینکه یدونه فن پشت و یدونه فن هم کف نصب کنم

جمعا با فنهای رادیاتور میشه ۱۴ فن

البته ۴ تا فن باید بخرم

حالا بنظرتون ارزش داره پول ۴تا فن رو بزارم رو کیس خودم و کیس h500p بخرم یا نه بدمش فن؟

فنهای موجود خودم اینا هستن

۳ تا cooler master master pro 120 an

۴ تا deep cool 120 if

واتر Asus rog ryujin 360

پیشنهادتون چیه؟ 

من سه بار پست شما رو خوندم. هیچ مشکل اساسی سیستمت نداره. هیچ نیازی هم به تعویض کیست نیست، اما شما به بیماری اعتیاد به خرید قطعه مبتلا شدین. سیستم باز شدین. هیچ درمانی هم نداره جز خرید قطعاتی که "فکر" میکنید مشکلات "فرضی" شما رو حل میکنه.

جمع کثیری در همین انجمن کمابیش به درجات مختلف مبتلا به همین بیماری هستیم، هرچند ممکنه پولی برای خرید وجود نداشته باشه. متاسفانه این مشکل درمانی هم نداره، جز خرید قطعات بیشتر. بنابراین پیشنهادم اینه که حتما کیس رو عوض کن، یه کیس دیگه رو هم تست کن ببین این چطوره،

پیشنهاد میکنم اینو بگیری که جدید تره:

https://www.lioncomputer.com/product/q3v1x/Cooler-Master-MasterCase-H500M-Case

بعد از این مدلهای دیگه ای هم میاد در آینده که ارتقا به اونها هم پیشنهاد میشه. حتما پس انداز کن برای قطعات بعدی.

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

من سه بار پست شما رو خوندم. هیچ مشکل اساسی سیستمت نداره. هیچ نیازی هم به تعویض کیست نیست، اما شما به بیماری اعتیاد به خرید قطعه مبتلا شدین. سیستم باز شدین. هیچ درمانی هم نداره جز خرید قطعاتی که "فکر" میکنید مشکلات "فرضی" شما رو حل میکنه.

جمع کثیری در همین انجمن کمابیش به درجات مختلف مبتلا به همین بیماری هستیم، هرچند ممکنه پولی برای خرید وجود نداشته باشه. متاسفانه این مشکل درمانی هم نداره، جز خرید قطعات بیشتر. بنابراین پیشنهادم اینه که حتما کیس رو عوض کن، یه کیس دیگه رو هم تست کن ببین این چطوره،

پیشنهاد میکنم اینو بگیری که جدید تره:

https://www.lioncomputer.com/product/q3v1x/Cooler-Master-MasterCase-H500M-Case

بعد از این مدلهای دیگه ای هم میاد در آینده که ارتقا به اونها هم پیشنهاد میشه. حتما پس انداز کن برای قطعات بعدی.

😂😂😂

اره راست میگی بخدا

یه مرضی شده والا،شاید الکی حساس شدم

البته چون من تمام فطعاتمو عوض کردم گفتم واسه تنوع عوض کنم،فقط کیسم عوض نشده

ولی واقعا اگه میدونید از نظر تهویه و کمی کاهش دما اینکاری که من گفتم رو انجام بدم بهتر میشه

یعنی همون pull و push ، تا دیگه عوضش نکنم 

قول میدم😅😅😂😂

کلی صبح از این متنتون خندیدم

چون واقعا همینطوریه که گفتین👌🏻👌🏻

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است:

آقا آرمین توضیحات اصلی رو دادن من جلوی ایشون کسی نیستم

ولی شما میخواین این غول بی شاخ و دم ؛ این تانک جنگی رو با h500 عوض کنید؟:|

لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

آقا آرمین توضیحات اصلی رو دادن من جلوی ایشون کسی نیستم

ولی شما میخواین این غول بی شاخ و دم ؛ این تانک جنگی رو با h500 عوض کنید؟:|

اره حق با شماس و آرمین جان،آقا کیارش،پس منصرف میشم دیگه

فقط یکی از دلایلم اینه که وقتی میخوام واتر۳۶۰ رو روی سقف ببندم مجبورم که فنهاشو بالای کیس ببندم

بنظرتون اگه واتر۳۶۰ رو جلوی کیس ببندم به صورت pull و push سقف رو هم به صورت pull و push

واسه گرم شدن کیس که ۳۶۰ جلوی کیس بسته بشه ایرادی نداره؟

اصل مشکلم اینه

دوستان بین این دوتا هاب فن کیس کدومش بهتره

فرقشون تو چیه؟

https://www.lioncomputer.com/product/4zw4r/Deepcool-FH-10-10-Port-PWM-Fan-Hub?utm_source=torob&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

https://nominal.ir/shop/sata-power-to-4-pin-power-10port/

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است:

دوستان بین این دوتا هاب فن کیس کدومش بهتره

فرقشون تو چیه؟

https://www.lioncomputer.com/product/4zw4r/Deepcool-FH-10-10-Port-PWM-Fan-Hub?utm_source=torob&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

https://nominal.ir/shop/sata-power-to-4-pin-power-10port/

قاب محافظ

مورد دوم همون کارایی دیپکول رو داره اما حتما براش کاور باید جور کرد چسب های 2 طرفه تو دمای کیس ممکنه جدا بشن

شما بهتره دیپکول رو بگیرید

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

قاب محافظ

مورد دوم همون کارایی دیپکول رو داره اما حتما براش کاور باید جور کرد چسب های 2 طرفه تو دمای کیس ممکنه جدا بشن

سپاس دوت عزیز

ممنونم بابت راهنمایی خوبتون🌹

10 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

قاب محافظ

دوست عزیز بین این ۳مدل فن کیس کدومو پیشنهاد میدید

یا مدل بهتری اگه باشه

اول پرفورمنس و قدرت برام مهمتره تا زیبایی

ممنونم

https://www.lioncomputer.com/product/q88j3/Cooler-Master-SICKLEFLOW-120-ARGB-3-in-1-Case-Fan

https://www.lioncomputer.com/product/516p8/Cooler-Master-MasterFan-MF120-Halo-3-in-1-Case-Fan

https://www.lioncomputer.com/product/n59nn/DeepCool-MF120-GT-A-RGB-3-in-1-Case-Fans

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۶ در ۱۵:۰۴، ARMIN گفته است:

دوست عزیز باید فارسی بنویسید. اگر فینگلیش تایپ کنید اخطار براتون ثبت می کنم.

برادر چیپست سری Z دقیقا به چه درد ایشون میخوره؟ پردازنده اشو میخواد اورکلاک کنه؟ رم های فرکانس 4800 میخواد بخره؟ یا تا خرخره میخواد SSD بچینه روی مادربردش RAID 0 کنه؟ دقیقا به چه دردی میخوره؟

پردازنده ای که میخوان 11400F هست و اورکلاک نمیشه. پس Z بدردش نمیخوره.

رمی که میخوان بخرن فرکانس 3200 میخوان که همون مادربرد B560E از فرکانس 3200 پشتیبانی می کنه، پس خریدن Z هم بدردش نمیخوره.

روی چه حسابی اطلاعات غلط میدین که کارت صداها یکیه؟ بر چه اساسی قبل از بررسی و چک کردن محصول، اطلاعات غلط منتشر می کنین؟ کجا کارت صدای Realtek 1200A با Realtek 4080 یکیه؟

هر دو مادربرد هم WIFI-6 دارند و بلوتوث، چه برتریی این وسط برای TUF قائل هستین؟ دقیقا Wi-Fi-6E مادربرد B560E چه خاری داره که Wi-Fi6 مادربرد TUF اون خار رو نداره؟ تازه وای فای B560E از نوع 6E هست که فرکانس 6 گیگاهرتز رو هم ساپورت میکنه پس منطقا سطح Wi-Fi مادربرد B560E بالاتر از TUF هستش.

خیلی ممنون از راهنمایی درجه یکتون

لینک به دیدگاه

درود

قصد دارم برای پردازنده5900X  رایزن یک عدد gicx360 بخرم قیمتش خیلی مناسبه اما از لحاظ کیفیت نمیدونم چی جوریه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۳۰ در 16:05، ali2424 گفته است:

قصد دارم برای پردازنده5900X  رایزن یک عدد gicx360 بخرم قیمتش خیلی مناسبه اما از لحاظ کیفیت نمیدونم چی جوریه

واتر کولر 360 خوب قیمتش از 7 تومن به بالاست.

واتر کولر 240/280 خوب، قیمتش از 4 تومن به بالاست.

واتر کولر 360 متوسط قیمتش از 4 تومن به بالاست

واتر کولر 240/280 متوسط قیمتش از 3 تومن به بالاست.

حالا شما وقتی با چنین صحنه ای مواجه میشی که یک واتر کولر 360 قیمتش حتی از یک واتر کولر متوسط 240 هم ارزون تره، یعنی داری آشغال میخری.

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

واتر کولر 360 خوب قیمتش از 7 تومن به بالاست.

واتر کولر 240/280 خوب، قیمتش از 4 تومن به بالاست.

واتر کولر 360 متوسط قیمتش از 4 تومن به بالاست

واتر کولر 240/280 متوسط قیمتش از 3 تومن به بالاست.

حالا شما وقتی با چنین صحنه ای مواجه میشی که یک واتر کولر 360 قیمتش حتی از یک واتر کولر متوسط 240 هم ارزون تره، یعنی داری آشغال میخری.

درود

ارمین جان من کلا توی این  انجمن لیون شما را قبول دارم اما فکر نمیکنید یکم تند رفتید هر گرونی دلیل بر کیفیت نیست هر ارزونی هم دلیل بر بی کیفیت بودن نیست یک نگاه به اینجا بندازید https://www.enostech.com/pccooler-gi-cx360-argb-cooler-review/

لینک به دیدگاه

۱۸ دقیقه قبل، ali۲۴۲۴ گفته است:

درود

ارمین جان من کلا توی این  انجمن لیون شما را قبول دارم اما فکر نمیکنید یکم تند رفتید هر گرونی دلیل بر کیفیت نیست هر ارزونی هم دلیل بر بی کیفیت بودن نیست یک نگاه به اینجا بندازید https://www.enostech.com/pccooler-gi-cx360-argb-cooler-review/

واقعیتش من نظرم همونه که خدمت شما گفتم دادا.

چنین حالت هایی که بشه یه کالای خوب با قیمت مناسب پیدا کرد، شانسش 1 در میلیارده. من چنین شرط بندی روی پولهام نمیکنم و به کسی هم پیشنهاد نمیکنم این همه پول رو شانسی چون یه ریویو خارجی دیدم تو یه سایت، برم هزینه کنم.

تو سایت های خارجی تعداد منابعی که میشه به بررسی هاشون اتکا کرد به تعداد انگشتان 2 دست نمیرسه، Techpowerup، Guru3D، OC3D، Tomshardware، Techspot، Hardwareunboxed، Linus، Videocards، Kitguru و در نهایت دو سه مورد دیگه هستند که بررسی هاشون ارزش اتکا داره. تازه تو همین موارد هم مثلا بوده کالایی ریویو خوب گرفته اما وقتی خودم همونو خریدم پشیمون شدم و مواردی رو باهاش روبه رو شدم که در بررسی نبوده، حالا یا عنوان نشده یا خلاف واقع بوده.

چون یه سایت یا یه کانال یوتیوب فلان قطعه رو بررسی کرده گفته خوب بوده دلیل نمیشه، حتی اگر مثلا همین هایی که من نام بردم، فرض کن، Techpowerup بررسی کنه بگه به به عالی بود، بازهم کافی نمیدونم و میرم دو سه تا سایت دیگه رو هم بررسی می کنم ببینم اونا چی گفتن. همینطوری نیست تا یه سایت انگلیسی پیدا کردم و گفته به به و چه چه اعتماد کنم. حتما به چند تا منبع رجوع میکنم.

تو سایت های ایران هم همین طور، حتی مواردی که خودم ریویو می کنم، درسته قبل از ریویو به هیچ سایت یا منبعی رجوع نمی کنم اما بعد انتشار ریویو، وقتی میخوام همونو خودم بخرم، حتما میرم چند تا ریویو دیگه غیر از مال خودم و مال بقیه رو هم چک می کنم، چه داخلی و چه خارجی، ممکنه موردی پیدا بشه، که یکی از ادیتور ها متوجه اش شده باشه و همون یه مورد باعث بشه من پشیمون بشم یا نشم.

چند روز پیش واتر سیلور استون خودم گرفتم مدل 24 سانتی، و تقریبا 4 تا کانال یوتیوب رو چک کردم همه بررسی هاشون مثبت بوده، دو سه تا سایت معتبر نوشتاری هم بررسی هاش رو خوندم در مجموع همه کمابیش مثبت بود. رفتم خریدم و نصب کردم اما موقع نصبش متوجه شدم عجب سیستم نصب بدی داره، که وقتی پیچ رو از جلو تا ته سفت میکنم، ته پیچ پشت براکت نصب شده در پشت مادربرد در جا میزنه. عملا نمیشه متوجه شد تا ته سفت شده یا نه چون ممکنه پیچ عقبی در جا بزنه.

این مورد در هیچ سایتی بهش اشاره نشده بود و اگر میدونستم نمیخریدم چون اطمینانی وجود نداره که بالانس فشار رو پردازنده درست برقرار شده یا نه و این موضوع در پرفورمنس کولر اثر مستقیم داره.

خلاصه من نظرم همونی هست که خدمت شما عرض کردم.

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

واقعیتش من نظرم همونه که خدمت شما گفتم دادا.

چنین حالت هایی که بشه یه کالای خوب با قیمت مناسب پیدا کرد، شانسش 1 در میلیارده. من چنین شرط بندی روی پولهام نمیکنم و به کسی هم پیشنهاد نمیکنم این همه پول رو شانسی چون یه ریویو خارجی دیدم تو یه سایت، برم هزینه کنم.

تو سایت های خارجی تعداد منابعی که میشه به بررسی هاشون اتکا کرد به تعداد انگشتان 2 دست نمیرسه، Techpowerup، Guru3D، OC3D، Tomshardware، Techspot، Hardwareunboxed، Linus، Videocards، Kitguru و در نهایت دو سه مورد دیگه هستند که بررسی هاشون ارزش اتکا داره. تازه تو همین موارد هم مثلا بوده کالایی ریویو خوب گرفته اما وقتی خودم همونو خریدم پشیمون شدم و مواردی رو باهاش روبه رو شدم که در بررسی نبوده، حالا یا عنوان نشده یا خلاف واقع بوده.

چون یه سایت یا یه کانال یوتیوب فلان قطعه رو بررسی کرده گفته خوب بوده دلیل نمیشه، حتی اگر مثلا همین هایی که من نام بردم، فرض کن، Techpowerup بررسی کنه بگه به به عالی بود، بازهم کافی نمیدونم و میرم دو سه تا سایت دیگه رو هم بررسی می کنم ببینم اونا چی گفتن. همینطوری نیست تا یه سایت انگلیسی پیدا کردم و گفته به به و چه چه اعتماد کنم. حتما به چند تا منبع رجوع میکنم.

تو سایت های ایران هم همین طور، حتی مواردی که خودم ریویو می کنم، درسته قبل از ریویو به هیچ سایت یا منبعی رجوع نمی کنم اما بعد انتشار ریویو، وقتی میخوام همونو خودم بخرم، حتما میرم چند تا ریویو دیگه غیر از مال خودم و مال بقیه رو هم چک می کنم، چه داخلی و چه خارجی، ممکنه موردی پیدا بشه، که یکی از ادیتور ها متوجه اش شده باشه و همون یه مورد باعث بشه من پشیمون بشم یا نشم.

چند روز پیش واتر سیلور استون خودم گرفتم مدل 24 سانتی، و تقریبا 4 تا کانال یوتیوب رو چک کردم همه بررسی هاشون مثبت بوده، دو سه تا سایت معتبر نوشتاری هم بررسی هاش رو خوندم در مجموع همه کمابیش مثبت بود. رفتم خریدم و نصب کردم اما موقع نصبش متوجه شدم عجب سیستم نصب بدی داره، که وقتی پیچ رو از جلو تا ته سفت میکنم، ته پیچ پشت براکت نصب شده در پشت مادربرد در جا میزنه. عملا نمیشه متوجه شد تا ته سفت شده یا نه چون ممکنه پیچ عقبی در جا بزنه.

این مورد در هیچ سایتی بهش اشاره نشده بود و اگر میدونستم نمیخریدم چون اطمینانی وجود نداره که بالانس فشار رو پردازنده درست برقرار شده یا نه و این موضوع در پرفورمنس کولر اثر مستقیم داره.

خلاصه من نظرم همونی هست که خدمت شما عرض کردم.

درود مجدد

البته که صحبتهای زیبای شما و همچنین تجربیات و سابقه ارزشمند شما بر کسی پوشیده نیست و به هر کسی رو در زمینه  مشاوره سخت افزار  کمک شایانی میکنه با این حال بنده تصمیم گرفتم این مدل رو سفارش بدم ( شاید گاهی لازمه توی زندگی خیلی با منطق جلو نریم)البته در دیجی کالا هم به قیمت 3 تومن موجود شده بهر حال حتما تجربیات ناچیز خودم رو بازگو خواهم کردو تفاوت اون با خنک کننده Le Grand Macho RT که الان روی 5900x نصب هست رو بازگو خواهم کرد  باز هم از شما صمیمانه تشکر میکنم که اینچنین با حوصله و صداقت تجربیات گرانبهای خود رو در اختیار دیگران قرار میدهید سپاس از شما

لینک به دیدگاه

۷ دقیقه قبل، ali۲۴۲۴ گفته است:

درود مجدد

البته که صحبتهای زیبای شما و همچنین تجربیات و سابقه ارزشمند شما بر کسی پوشیده نیست و به هر کسی رو در زمینه  مشاوره سخت افزار  کمک شایانی میکنه با این حال بنده تصمیم گرفتم این مدل رو سفارش بدم ( شاید گاهی لازمه توی زندگی خیلی با منطق جلو نریم)البته در دیجی کالا هم به قیمت 3 تومن موجود شده بهر حال حتما تجربیات ناچیز خودم رو بازگو خواهم کردو تفاوت اون با خنک کننده Le Grand Macho RT که الان روی 5900x نصب هست رو بازگو خواهم کرد  باز هم از شما صمیمانه تشکر میکنم که اینچنین با حوصله و صداقت تجربیات گرانبهای خود رو در اختیار دیگران قرار میدهید سپاس از شما

بسیار عالی، پس منتظر نظرت هستم بخصوص در قیاس با گرند ماچو که کولر بسیار خوبیه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۱۸ در 08:56، Devileytion گفته است:

cax.thumb.PNG.fbc84a5e86343cfd5f14acae9965f49a.PNG

این عکس از سایت خود گرین که مشخصه گدوم کابلا فیکس هستن. فقط سه تا کابل بالا فیکسن.

تو 800 وات همین گرین یا Strix اگه کولر مستر V یا کورسیر TX هم باشه تو این رنج قیمت خوبن. سوای موارد فنی که بهم نزدیکن گارانتی بیشتر گرین میچربه.

دیپ کول رو توضیح دادم اگه کیس پُر صدایی دارید نویز پاورش گم میشه. "نویز متوسط، افیشنسیش تعریفی نداره، هولداپشم کار راهبندازه. ریپلش خوبه، ریگولاسینشم خوبه." پاور اوکیی هست. چیز دندون گیری نداره که آدم همه گزینه هارو بزاره زمین اینو بگیره.

گرین ۸۰۰ evo خریداری شد.ممنون و تمام

سلام خدمت اهالی فروم؛

یکعدد فن ۱۴ سانتی میخام به جلوی کیسم و مدخل ورودی هوای جلو اضافه کنم (بالای فن جلویی) = با نویز کم ، پره های قابل درآوردن و شستشو و LED آبی ، چی پیشنهاد میدین لطفاً و قیمت؟

ممنونم.

لینک به دیدگاه

دوستان من میخوام یه سیستم کامل گیمینگ (با مانیتور و موس و کیبورد و هدست ) بگیرم با بودجه نهایت 70 تومن . نیاز به راهنمایی دارم 

مشکلم اینه که نمیدونم روی هر قطعه ای چقدر باید هزینه کرد؟ 

و اینکه اصلا اورکلاک نمیکنم

مثلا مادربورد 10 میلیونی و cpu ده میلیونی باید گرفت یا مادربورد ارزون تر و cpu گرون تر ؟؟؟؟ 

چیزی که خودم درنظر گرفتم این هاست 

CPU 11700f

tuf B560-f gaming Wifi یا PRIME B560M (تفاوت 1800)؟؟؟؟

Case???

Cooler?????

ram ?????

گرافیک ZOTAC GAMING RTX 3070

SSD Samsung 980 pro Gen4 250gig

HDD 2tr

POWER COOLER MASTER MWE 600 BRONZE 

Monitor BENQ ZOWIE XL2411K FullHD 144Hz

موس ؟؟؟؟

کیبورد ؟؟؟؟

حتی برای موس و کیبورد و هدست هم نمیدونم چقدر باید هزینه کرد؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ......

ویرایش شده توسط siampour
لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، siampour گفته است:

دوستان من میخوام یه سیستم کامل گیمینگ (با مانیتور و موس و کیبورد و هدست ) بگیرم با بودجه نهایت 70 تومن . نیاز به راهنمایی دارم 

مشکلم اینه که نمیدونم روی هر قطعه ای چقدر باید هزینه کرد؟ 

و اینکه اصلا اورکلاک نمیکنم

مثلا مادربورد 10 میلیونی و cpu ده میلیونی باید گرفت یا مادربورد ارزون تر و cpu گرون تر ؟؟؟؟ 

چیزی که خودم درنظر گرفتم این هاست 

CPU 11700f

tuf B560-f gaming Wifi یا PRIME B560M (تفاوت 1800)؟؟؟؟

Case???

Cooler?????

ram ?????

گرافیک ZOTAC GAMING RTX 3070

SSD Samsung 980 pro Gen4 250gig

HDD 2tr

POWER COOLER MASTER MWE 600 BRONZE 

Monitor BENQ ZOWIE XL2411K FullHD 144Hz

موس ؟؟؟؟

کیبورد ؟؟؟؟

حتی برای موس و کیبورد و هدست هم نمیدونم چقدر باید هزینه کرد؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ......

سلام دوست عزیز نظر شخصی من اینه که بیشتر روی مادربرد هزینه بشه اگر بودجه مشکلی نیست مادربردی بگیرید حداقل بتونه چندین نسل سیپیو جواب بده و فرکانس رم هم زیاد باشه که بعدا مشکلی نخورین

مادربرد  z590-p wifi ایسوس مادربرد خوبیه

کیس سلیقه ایه اگر بودجتون کمه برید سمت مسترتک t500

رم : XPG SPECTRIX D60G گزینه خوبیه هم قیمت مناسبی داره هم فرکانس بالایی داره

ssd : به نظرم اگر فقط میخوای بازی کنی و کار سنگین تری نداری با همون قیمت میتونی 500 گیگ کورشیال سری p بگیری

پاور : 750 وات بگیر 600 وات کمه به نظرم خیلی به پاورت فشار میاد

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Reza Speed گفته است:

سلام دوست عزیز نظر شخصی من اینه که بیشتر روی مادربرد هزینه بشه اگر بودجه مشکلی نیست مادربردی بگیرید حداقل بتونه چندین نسل سیپیو جواب بده و فرکانس رم هم زیاد باشه که بعدا مشکلی نخورین

مادربرد  z590-p wifi ایسوس مادربرد خوبیه

کیس سلیقه ایه اگر بودجتون کمه برید سمت مسترتک t500

رم : XPG SPECTRIX D60G گزینه خوبیه هم قیمت مناسبی داره هم فرکانس بالایی داره

ssd : به نظرم اگر فقط میخوای بازی کنی و کار سنگین تری نداری با همون قیمت میتونی 500 گیگ کورشیال سری p بگیری

پاور : 750 وات بگیر 600 وات کمه به نظرم خیلی به پاورت فشار میاد

بودجم 70 میلیونه

اخه اورکلاک اصلا نمیکنم که بخوام z590 بخرم 

لینک به دیدگاه

۳۱ دقیقه قبل، siampour گفته است:

بودجم 70 میلیونه

اخه اورکلاک اصلا نمیکنم که بخوام z590 بخرم 

خب با 70 تومن میشه یه سیستم گیمینگ خوب ببندی بهم یه پیام بده بهت بگم چی ببند

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم 

قصد خرید کیس داشتم میخواستم اول جا دار باشه و گردش هواش مشکلی نداشته باشه 

مورد دوم حداقل دو سه تا فن argb  داشته باشه کلا زیبایی داشته باشه کیس 

مورد اخر هم اینکه قیمت معقولی داشته باشه نمیگم ارزون و بی کیفیت ولی هرچی قیمت کمتر بهتر 

چه برند و مدلی رو پیشنهاد میدیدبودجه زیر یا حدود ۳ تومن 

ویرایش شده توسط arvin_393
اضافه کردن قیمت مد نظر
لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشخص شدن بودجه برای انتخاب و خرید مهم است

لینک به دیدگاه

۵۷ دقیقه قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم 

قصد خرید کیس داشتم میخواستم اول جا دار باشه و گردش هواش مشکلی نداشته باشه 

مورد دوم حداقل دو سه تا فن argb  داشته باشه کلا زیبایی داشته باشه کیس 

مورد اخر هم اینکه قیمت معقولی داشته باشه نمیگم ارزون و بی کیفیت ولی هرچی قیمت کمتر بهتر 

چه برند و مدلی رو پیشنهاد میدید

سلام دوست عزيز کيس کورسير 465x پيشنهاد ميکنم.

جدا ازينکه يدونه گذاشتم براي فروش ولي کيس بسيار خوبيه.

اگر خواستيد زير قيمت بازار تقديم ميشه.

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر بودجه ای که میخواید هزینه کنید برای کیس رو اگه بگید پیشنهادات بهتری میشه داد 

بنده این کیس هارو پیشنهاد میکنم msi mpg gungnir 110m و cooler master h500 اگه با ظاهرش بتونید کنار بیاید کیس deep cool cl500 رو شدید پیشنهاد میکنم از لحاظ گردش هوا فوق العاده اس 

اینم صرف این میگم که احیانا اگه جزو گزینه هاتون بود بدونید با چی طرف هستید کیس گرین g6 از لحاظ قیمتی و امکانات خیلی خوبه ولی از لحاظ دما خیلی بده خودم دارم همین مدل کیس رو با اینکه تازه خریدم ولی دمای قطعات کلافه ام کرده دنبال عوض کردنشم 

ویرایش شده توسط Fencer
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...