رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان اگه خواستین گراف بخرین برید از دیوار وشیپور بخرید قیمتاشون منطقی تر از فروم هست همون کارتهای مثلا ماینی rx 580  اینجا کمتر از ۵ نمی دن ولی تو دیوار تا ۳ تومن میشه خرید 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

8 ساعت قبل، babak.pirzadi گفته است:

نه فقط این سی پی یو مدنظرم نیست
جهت اطلاع خودم میپرسم آیا مادربرد  نسل پایین تری هم هست که اسلات m.2 داشته باشه.
من با توجه به همون مادربورد سی پی یو هم میخرم مثلا نسل 6 و 7 باشه و راحت گیر بیاد. مرسی

سلام. 

بله میشه سی پی یو نسل 6 یا 7 خرید ولی دیگه ارزش خرید ندارن و خریدنشون با بودن سی پی یو های بهتر پول دور ریختن هست. چون نه قیمت خوبی دارن نه قدرت خوبی.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام وقت بخیر من میخوام سیستمم رو اپگرید کنم میخواستم بدونم اپگرید کارت گرافیکم به کارت گرافیک RTX2060 6GB GDDR6 Graphics Card  یا TUF-GTX1650-O4GD6-P-GAMING در هردو مدل نیازه که پاور جدید بخرم؟ پاور فعلیم 530 green هست. مشخصات سیستمم رو اپلود کردم

1.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

Capture2.PNG

لینک به دیدگاه

سلام بخوایم یه مادربرد am4 DDR4 بخریم میتونیم بدون هیچی و فقط با پاور تستش کنیم؟! من همه قطعاتم ddr3 و Am3 هست.

فعلا بودجه خرید CPU و دیگر قطعات رو ندارم، اگه راه تست باشه فعلا فقط میخوام مادربردشو بخرم.🤔

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۷/۹ در 12:31، Wozafski گفته است:

سلام وقت بخیر من میخوام سیستمم رو اپگرید کنم میخواستم بدونم اپگرید کارت گرافیکم به کارت گرافیک RTX2060 6GB GDDR6 Graphics Card  یا TUF-GTX1650-O4GD6-P-GAMING در هردو مدل نیازه که پاور جدید بخرم؟ پاور فعلیم 530 green هست. مشخصات سیستمم رو اپلود کردم

1.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

Capture2.PNG

سلام 2060 حداقل پاوره مورد نیازش 500 واته پس جواب میده برای 1650 ام همینطور.فقط اگه پاورت خیلی قدیمیه به فکر تعویض باش.مدله دقیق پاورت چیه؟

اینم بگم سی پی یوت برای 2060 گلوگاه ایجاد میکنه از تمام قدرتش نمیتونی استفاده کنی.

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، A112 گفته است:

آیا CPU Pro 4350G با مادربرد a320m-k سازگاری داره؟!

ساپورت میکنه ولی شاید نیاز به آپدیت بایوس داشته باشه.

Ryzen 3 PRO 4350G (3.8GHz,45-65W,L3:4M,4C)

Validated since BIOS  5862

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

من مادربرد rampage v e10 دارم با پردازنده 6950x. من روی مادربرد کارت شبکه asus arion 10g و کارت وایرلس و بلوتوس asus a3000 دارم.

می خواستم یک کارت صدا بگیرم ولی می خواستم بدونم با شرایط بالا نصب کارت صدا مشکل ساز نیست؟ 

ترتیب کارت ها به شکل زیر هست

PCIE-X16-1 Graphic card
PCIE-X16-3 Asus Arion 10G PCI
PCIE-1x  Asus A3000 wifi 6 and bluetooth PCI

میخواستم کارت صدا رو روی PCIE16-4 نصب کنم. به نظر شما با  این کار ممکن ssd غیرفعا شه ؟ چون در دفترچه مادربرد نوشته The PCIEX8_4 slot shares bandwidth with M.2 and U.2.

40-LANE CPU:
- In 4-Way configuration, if the PCIEX16/X8_1 is used in x16 mode,
both U.2 and M.2 ports will be disabled.

در صورت امکان راهنمایی کنید.

Rampage v e10.jpg

لینک به دیدگاه

آیا اس اس دی m.2 یا U.2 هم (نصب)داری؟

8 دقیقه قبل، afshin.mp گفته است:

چون در دفترچه مادربرد نوشته The PCIEX8_4 slot shares bandwidth with M.2 and U.2

تازشم یک کارت صدای اکسترنال خوب خوده مادربردت داره ها

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

فقط از m.2 استفاده میکنم

متاسفانه کیس من محل برای قرارگیری کارت صدا اکسترنال نداره

ویرایش شده توسط afshin.mp
لینک به دیدگاه

اگر کارته صدا اینترنالت اندازه اش x1 بود(که معمولا همx1 هستند)حتی به اسلاتهای بزرگترهای مادربرد هم میخورند(کار میکنند) یعنی میتونی در اسلات x4  x8  x16 خالی بگذاریشون بشرطی که اون اسلات توسط m.2 یا u.2 پهنای  باندش گرفته نشده باشد.تازشم اشتراک پهنای باند اسلاتهای توسعه(x1  x4  x8  x16مادربردت) با بعضی پورتهای ساتا هم در این مدل مادربرد داریما.یعنی اگه تعداد زیادی کارت( صدا کارت شبکه یا بلوتوس وایفای و غیره) بگذاری و نصب کنی دیگه u.2  m.2  و بعضی ساتا ها کار نمیکنند.یعنی یکیشونو باید انتخواب کنی.حالا کدوم اسلات با کجا پهنای باند مشترک داره رو در دفترچه ماربردت بخون)

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA2011/RAMPAGE_V_EDITION_10/E11861_RAMPAGE_V_EDITION_10_UM_V2_WEB.pdf

تازه ترشم .سویچ و کلیدی رویه مادربردت هست که میگه کدوم یک از اسلاتهای بزرگترها پهنایه باندشون on و off بشوند.اون سوویچه با رنگ و فلش مشخص کردم.

291549.image0.jpg

15-big-asus-rampage-V-edition-10.jpg

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

دوستان اهل فن
با بودجه 5 الی 6 میلیون
چه مانیتوری رو پیشنهاد می‌کنید؟ ترجیحا پنل IPS و رفرش ریت 75 یا بالاتر
بیشتر برای گیم‌های سینگل پلیر و تماشای فیلم و سریال می‌خوام
از کیفیت پنل‌های ایسوس و ال‌جی تجربه‌ای دارید؟

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۷/۱۲ در 12:57، A112 گفته است:

سلام بخوایم یه مادربرد am4 DDR4 بخریم میتونیم بدون هیچی و فقط با پاور تستش کنیم؟! من همه قطعاتم ddr3 و Am3 هست.

فعلا بودجه خرید CPU و دیگر قطعات رو ندارم، اگه راه تست باشه فعلا فقط میخوام مادربردشو بخرم.🤔

سلام به نطرم من این کار رو نکنید هر دو رو باهم بخرید تا زمانی پردازنده تهیه کنید خیلی مدل جدید تر میاد. و مین شو قیمت زیادی افت می کند. زمان که پول کامل شد تهیه کنید

امکان تست رو در این صورت ندارید. 

لینک به دیدگاه

دوستان مانیتور 32 اینچ تا 20 میلیون چی خوبه بگیرم ؟

مانیتورهای خمیده مکنه باعث سردرد و حالت تهوه بشه ؟( در خوندن متن و نوشته ها ) 

مانیتور G7 سامسونگ 32 اینچ چجور مانیتوری هست ؟ کسی تجربش رو داشته ؟ آیا خمیدگی زیادش در خوندن متن در مدت طولانی اذیت نمیکنه ؟ 

ممنون

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، dooste.man83 گفته است:

دوستان مانیتور 32 اینچ تا 20 میلیون چی خوبه بگیرم ؟

https://www.lg.com/us/monitors/lg-32gn650-b-gaming-monitor

https://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-27gp850-b

لینک به دیدگاه

سلام. من قصد خرید یه پی سی کامل رو دارم. برای گیمینگ میخوام. بودجه رو نمیدونم چی بگم ولی میخوام در حد اینکه رم ۱۶ گیگ باشه و گرفیکش طوری باشه که GTA V رو با کیفیت خیلی خوب بتونم بازی کنم. کیس کامل میخوام با تمامی قطعات داخلش. و اینکه در نظر داشته باسید که مانیتور هم لازم دارم سایز بزرگ مثلا ۲۷ اینچ یا بالتر. من خودم حدودا ۵۰ تومن در نظرم بودجه هست البته بالا پایینم بشه یکمی مشکلی نداره. 

پس شد کیس کامل + مانیتور + کیبورد موس...

خودم یه چیزی انتخاب کردم ببینم نظرتون چیه. قطعات به هم میخوره؟ و اینکه کدومشون رو زیادی بالا برداشتم و میشه اونو کمتر گرفت به چیزی که واجبه اضافه کرد؟

Intel Core i5-12600 Alder Lake 12th Gen LGA1700 TRAY Processor

ASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI LGA1700 12th Gen Mini-ITX Motherboard

ASUS Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition 12GB GDDR6 Graphics Card

Corsair VENGEANCE RGB PRO Black 16GB 8GBx2 3200MHz CL16 DDR4 Memory

Corsair CX750F RGB Black Bronze Fully Modular Power Supply

GREEN Z5 SURENA ARGB Mid-Tower Case

Samsung 980 M.2 2280 NVMe PCIe 1TB SSD

Western Digital Blue 2TB 5400Rpm 256MB 3.5 Inch HDD

MasterTech MF500 TUF CPU Cooler

GREEN GK703-RGB Gaming Keyboard

REDRAGON M809-K honeycomb RGB Wired Gaming Mouse

ُُSAMSUNG UJ590 32Inch 4K 60Hz 4ms VA Monitor

REDRAGON GS811 Lynch RGB Speaker

ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Masrour گفته است:

سلام. من قصد خرید یه پی سی کامل رو دارم. برای گیمینگ میخوام. بودجه رو نمیدونم چی بگم ولی میخوام در حد اینکه رم ۱۶ گیگ باشه و گرفیکش طوری باشه که GTA V رو با کیفیت خیلی

اگر براتون مقدوره یه سی پیو سلرون g6900 بخرید و بعدا سی پیو رو به i5-13th ارتقا بدید یا یه دست دوم ارزون تهیه کنید چون نسل جدید تقریبا دور همین قیمت فعلی باید موجود بشه چون نسل 12 کاهش قیمتی نخورده همچنان.

بعد گرافیک هم rtx3070 دست دوم تو فروم موجوده اگر دوست داشتید یه بررسی کنید بنظرم ارزش خریدش بیشتر باشه تا یه 3060 نو تهیه کنید

مادربرد هم پیشنهاد بنده این مورد هست:

https://www.lioncomputer.com/product/584vr/GIGABYTE-B660-AORUS-MASTER-DDR4-rev-1-0-LGA1700-12th-Gen-ATX-Motherboard

مانیتور هم این مورد:

https://www.lg.com/us/monitors/lg-32gn650-b-gaming-monitor

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر دوستان قصد خرید این مدل پاور رو  Evga 850 G5

80+ Gold دارم

خواستم بدونم این مدل مشکل خواصی ندارد که بعد به مشکل بخورم. یا مدلی هست بهتر باشد جایگزین کنم. پاور های جدید با استانداردهای جدید مثل ساپورت کارتهای 4090 کی موجود میشه

ویرایش شده توسط ali m
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز می‌دونم سوال یکم بی‌ربط به نظر میاد ولی قصد دارم یک مانیتور 24 اینچ بخرم، مدلشم انتخاب کردم، فقط مطمئن نیستم از کدوم فروشگاه تهیه کنم.

مناسب‌ترین قیمت رو در حال حاضر دو تا فروشگاه دارن:

لیون و فافا

بدون هیچ حاشیه‌ای، فقط می‌خوام بپرسم به نظرتون کدوم فروشگاه در ارسال و پشتیبانی کالای حساسی مثل مانیتور بهتر عمل می‌کنه؟

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Sandor گفته است:

دوستان عزیز می‌دونم سوال یکم بی‌ربط به نظر میاد ولی قصد دارم یک مانیتور 24 اینچ بخرم، مدلشم انتخاب کردم، فقط مطمئن نیستم از کدوم فروشگاه تهیه کنم.

لیون و فافا

بدون هیچ حاشیه‌ای، فقط می‌خوام بپرسم به نظرتون کدوم فروشگاه در ارسال و پشتیبانی کالای حساسی مثل مانیتور بهتر عمل می‌کنه؟

فافا

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۸/۳ در 18:42، Sandor گفته است:

لیون و فافا

ارسال هر دو توسط پست و تیپاکس انجام میشه و تفاوتی نمیکنه
میمونه بحث هزینه ارسال و پشتیبانی که با توجه به هزینه نسبتا بالای ارسال مانیتور ، فروشگاهی که ارسال رایگان داره در اولویت قرار میگیره .

برای پشتیبانی هم اگر خدای نکرده مشکلی پیش بیاد ، حداقل لیون این فروم رو داره که مشکلتون رو مطرح کنید .

موردی بوده که پنل مانیتور حین ارسال کالا آسیب دیده و خب مسئول جبران خسارت در چنین مواردی شرکت پست هست . اما با این حال لیون براشون مانیتور رو تعویض کرده .

کاری که شاید هیچ فروشگاهی انجام نده !

لینک به دیدگاه

سلام وقتتون بخیر کارت گرافیک من tuf GTX 1660 ti 6g هست برای خرید مادربرد و سی پی یویی که اصلا گلوگاهی نداشته باشه و بتونم بهترین بازده و بدون اف پی اس لاست رو ازین کارت گرافیک داشته باشم در بودجه (cpu+motherboard) 5 میلیون چه پیشنهادی میدید؟ بیشتر روی انتخاب سی پی یو موندم واقعا! 

i5-10400f - i3-12100f رو خودم گشتم پیدا کردم اما بازم مطمِن نیستم ازینکه گلوگاه نداشته باشه . 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۸/۱۲ در 12:53، Wozafski گفته است:

سلام وقتتون بخیر کارت گرافیک من tuf GTX 1660 ti 6g هست برای خرید مادربرد و سی پی یویی که اصلا گلوگاهی نداشته باشه و بتونم بهترین بازده و بدون اف پی اس لاست رو ازین کارت گرافیک داشته باشم در بودجه (cpu+motherboard) 5 میلیون چه پیشنهادی میدید؟ بیشتر روی انتخاب سی پی یو موندم واقعا! 

i5-10400f - i3-12100f رو خودم گشتم پیدا کردم اما بازم مطمِن نیستم ازینکه گلوگاه نداشته باشه . 

12100f عالیه با یه مین h610یا b660 تا 3060ti هم جوابه 1660tiکه چیزی نیس براش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...