رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

نه عزیز 3770k بهتر و قوی تر از 3820 هست!

این قضیه اش چیه که میگین 3770k قوی تر هست ؟ رو کاغذ که 3820 بهتره هم فرکانس بالا و هم کش بالا

دوما 3770 با 3770k چقدر تفاوت داره چون 3770 یه خورده ارزون تره می خوام ببینم اگه زیاد فرق نداره 3770 بگیرم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این قضیه اش چیه که میگین 3770k قوی تر هست ؟ رو کاغذ که 3820 بهتره هم فرکانس بالا و هم کش بالا دوما 3770 با 3770k چقدر تفاوت داره چون 3770 یه خورده ارزون تره می خوام ببینم اگه زیاد فرق نداره 3770 بگیرم

خب پرفورمنس بالاتری داره در عمل!

3770k قابلیت اورکلاک داره فرکانس دیفالت 3.5ghz هست که با توربو خودش تا3.9 میرسه!اگه شما اورش کنی تا 4500 تقریبا نزدیک سی پی یوی 3930 k میشه که حدود2200 قیمت داره!

بهترین انتخاب 3770k هست!

3770 معمولی قابلیت اورکلاک رو نداره!

لینک به دیدگاه

حالا یه سوال دیگه اگه بخواهیم کمی آینده مگر باشیم چی ؟ مادربورد با سکوت 1155 بهتره یا 2011 ؟

لینک به دیدگاه

حالا یه سوال دیگه اگه بخواهیم کمی آینده مگر باشیم چی ؟ مادربورد با سکوت 1155 بهتره یا 2011 ؟

بازهم 1155!

آخه شما که زورت نمیرسه برس 2.2میلیون پول سی پی یو 3930kبدی!

یا 3.6 میلیون تومن  3960x  بگیری!

بهترین گزینه درحال حاضر 1155 و 3770k هست شک نکن!

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از شما بابت راهنمایی های مفید تون و اینکه به خاطر مادربورد سیصد و پنجاه تومن دیگه خرج رو دستم گذاشتید :دی

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از شما بابت راهنمایی های مفید تون و اینکه به خاطر مادربورد سیصد و پنجاه تومن دیگه خرج رو دستم گذاشتید :دی

خواهش میکنم نوش جون

پولش که تو جیب من نمیره یا سودی که گیرمن نمیاد!

اونچه که مناسب سیستمت بود رو.گفتم!ناراحتی همون قطعات خودت رو هم میتونی بگیری!

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم نوش جون

پولش که تو جیب من نمیره یا سودی که گیرمن نمیاد!

اونچه که مناسب سیستمت بود رو.گفتم!ناراحتی همون قطعات خودت رو هم میتونی بگیری!

ای داد بیداد چه عصبانی !!!!

حالا خوبه با لحن طنز گفتم ، داداش گلم قبلش که تشکر کردم ، این چه فرمایشی است خیلی هم ممنون شدم

لینک به دیدگاه

ای داد بیداد چه عصبانی !!!! حالا خوبه با لحن طنز گفتم ، داداش گلم قبلش که تشکر کردم ، این چه فرمایشی است خیلی هم ممنون شدم

عصبانی چیه عزیز من با لحن خبری گفتم تو هم همون طوربخون!باورکن عصبانی نشدم متوجه منظورت شدم داداش گل!شب خوش

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
من می خوام یه سیستم برای کارهای روزمره و برنامه نویسی با ویژوال استوديو و بازی بخرم
این نکته رو هم بگم این سیستم اکثرا 22 ساعت در روز روشنه شبا برای دانلود و روزها هم که گفتم
البته قرار نیست اورکلاک بشه و همچنین یک مک به صورت هکینتاش هم روش می خواهد نصب شه
این تفاسیر خودم یه لیست تهیه کردم که بخرم ممنون میشم یه نگاهی بندازین و جایی نیاز به ویرایش داشت بگید
البته بیشتر از این مبلغ احتمالش ضعیفه که بتونم هزینه کنم پس چه بهتر که از این مبلغ بالاتر نزنه
CPU i7 3770k
Mb gigabyte z77-d3h
Ram 16g patriot caper 3black mamba 8g* 2 1600
VGA sapphire hd 7970 3G
Hdd 1T sata3 WD Black caviar
SSD silicon power volex v55 60G
Led LG IPS226v
Power green gp600a-eu
کیس و رایتر هم دارم
قیمت کل هم حدود ۵۳۰۰ میشه  -->

بنا به راهنمایی های دوست گلم حمیدجان قرار شد که این تغییرات اعمال شه

Ram : Geil EVO Corsa 2400MHz 16GB 8GBx2 DDR3

MB : ASUS SABERTOOTH Z77

Power : Green 750-oc

البته حدود 750 تومن اختلاف قیمت شد ، که اگه نتونم بگیرم فعلا بدون گرافیک میگیرم و در آینده هم گرافیک اضافه میکنم

خواستم ببینم کس دیگه ای از دوستان نظری نداره ؟ همین خوبه ؟

لینک به دیدگاه

درود عزیز

راهنماییشون خیلی خوب بوده! ;)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من می خوام یه سیستم برای کارهای روزمره و برنامه نویسی با ویژوال استوديو و بازی بخرم

این نکته رو هم بگم این سیستم اکثرا 22 ساعت در روز روشنه شبا برای دانلود و روزها هم که گفتم

البته قرار نیست اورکلاک بشه و همچنین یک مک به صورت هکینتاش هم روش می خواهد نصب شه

این تفاسیر خودم یه لیست تهیه کردم که بخرم ممنون میشم یه نگاهی بندازین و جایی نیاز به ویرایش داشت بگید

البته بیشتر از این مبلغ احتمالش ضعیفه که بتونم هزینه کنم پس چه بهتر که از این مبلغ بالاتر نزنه

CPU i7 3770k

Mb gigabyte z77-d3h

Ram 16g patriot caper 3black mamba 8g* 2 1600

VGA sapphire hd 7970 3G

SSD silicon power volex v55 60G

Led LG IPS226v

Power green gp600a-eu

کیس و رایتر هم دارم

قیمت کل هم حدود ۵۳۰۰ میشه  -->

بنا به راهنمایی های دوست گلم حمیدجان قرار شد که این تغییرات اعمال شه

Ram : Geil EVO Corsa 2400MHz 16GB 8GBx2 DDR3

MB : ASUS SABERTOOTH Z77

Power : Green 750-oc

البته حدود 750 تومن اختلاف قیمت شد ، که اگه نتونم بگیرم فعلا بدون گرافیک میگیرم و در آینده هم گرافیک اضافه میکنم

خواستم ببینم کس دیگه ای از دوستان نظری نداره ؟ همین خوبه ؟

الان برای من سوال پیش اومده . شما که میگید قرار نیست سیستم اورکلاک بشه . پس چرا برای قطعاتی هزینه میکنید که برای اورکلاک طراحی شدن ؟ پردازنده سری K ، مادربورد سری سابرتوث ، رم فرکانس 2400 . اینها همه هزینه اضافیه که شما قراره پرداخت کنید .شاید حدود 1 میلیون تومان بتونید کمتر هزینه کنید برای این سیستم و همون کارایی رو ببینید . البته اگر قصد اورکلاک ندارید . وگرنه بخشی از هزینه ها لازمه . اگر قصد اورکلاک ندارید بگید تا من لیست شما رو اصلاح کنم . ضمنا کیس شما چیه؟

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

الان برای من سوال پیش اومده . شما که میگید قرار نیست سیستم اورکلاک بشه . پس چرا برای قطعاتی هزینه میکنید که برای اورکلاک طراحی شدن ؟ پردازنده سری K ، مادربورد سری سابرتوث ، رم فرکانس 2400 . اینها همه هزینه اضافیه که شما قراره پرداخت کنید .شاید حدود 1 میلیون تومان بتونید کمتر هزینه کنید برای این سیستم و همون کارایی رو ببینید . البته اگر قصد اورکلاک ندارید . وگرنه بخشی از هزینه ها لازمه . اگر قصد اورکلاک ندارید بگید تا من لیست شما رو اصلاح کنم . ضمنا کیس شما چیه؟

همونطور که گفتم اوور کلاک قرار نیست بشه ، دلیلش هم واضحه چون طبیعتا عمر قطعات میاد پایین و منم این سیستم رو میگیرم که دیگه به این زودی ها نیاز به تغییر سیستم نداشته باشم . در ضمن کیس هم مینگو هستش کیس خوبیه قبلا داشتم جای فن و ایناش خوبه .

(گرچه این سیستم پیشنهادی حمید جان عالی هستش و خوب آدم اگرم بخواد اوور کنه خوب جواب میده ولی چه کنیم که بحث هزینه هم خیلی مهمه)

همون سیستم پیشنهادی خودم چطوره ؟ البته سی پی یو رو 3770 کنم و رم رو تو همون فرکانس از برند بهتری انتخاب کنم ؟

منتظر راهنمایی های دوستان هستم

لینک به دیدگاه

همونطور که گفتم اوور کلاک قرار نیست بشه ، دلیلش هم واضحه چون طبیعتا عمر قطعات میاد پایین و منم این سیستم رو میگیرم که دیگه به این زودی ها نیاز به تغییر سیستم نداشته باشم . در ضمن کیس هم مینگو هستش کیس خوبیه قبلا داشتم جای فن و ایناش خوبه .

(گرچه این سیستم پیشنهادی حمید جان عالی هستش و خوب آدم اگرم بخواد اوور کنه خوب جواب میده ولی چه کنیم که بحث هزینه هم خیلی مهمه)

همون سیستم پیشنهادی خودم چهمون سیستم پیشنهادی خودم چطوره ؟ البته سی پی یو رو 3770 کنم و رم رو تو همون فرکانس از برند بهتری انتخاب کنم ؟

منتظر راهنمایی های دوستان هستم

با اجازه اساتید

چون شما قرار نیست اور کنید به سی پی یو سری کا و چیپ z77 احتیاجی ندارید .

Mb asus p8h77-v

Ram 16g geil corsa 8g* 2 1600

VGA sapphire hd 7970 3G

SSD silicon power volex v60 60G

Led LG 2281vr

Power : Green 650-oc

ویرایش شده توسط Peyman_NP
لینک به دیدگاه

با اجازه اساتید

چون شما قرار نیست اور کنید به سی پی یو سری کا و چیپ z77 احتیاجی ندارید .

Mb asus p8h77-v

Ram 16g geil corsa 8g* 2 1600

VGA sapphire hd 7970 3G

SSD silicon power volex v60 60G

Led LG 2281vr

Power : Green 650-oc

سی پی یو چی همون 3770 خوبه دیگه نه؟

مانیتور هم مگه ips بهتر نیست برای بازی و .. ؟

لینک به دیدگاه

قطعاتی که خودت گفتی خوب هستن . فقط جند تا تغییر باید توشون بدی .

اول همونطور که گفتی پردازنده سری K نیاز نداری . پس 3770 معمولی بگیر. 

دوم مادربورد سری Z نیاز نداری . مادربوردی که دوستمون تو پست قبل پیشنهاد دادن خوبه . Asus P8H77-V . هزینه خیلی کم میشه .

سوم رم با فرکانس بیشتر از 1600 به کارت نمیاد . چون اورکلاک هم نمیشه اصلا ، نیازی نیست رم گرون بگیری. مثلا رم تیم گروپ اگر گیر بیاری خیلی خوبه . قیمتش هم به صرفه هست .

چهارم هارد سری بلک نیاز نداری . هزینه اضافه میشه . چون SSD میخوای بگیری و هارد فقط برای آرشیو هست . سیگیت خیلی بهتره . قیمتش هم خیلی کمتر میشه .

پنجم SSD با حجم 60 گیگ کمه . حداقل 90 گیگ باید بگیری . 120 یا 128 گیگ ایده آله . با صرفه جویی که تو چهار تای اول داشتی میتونی این رو پوشش بدی .

پنجم اگر کارت 7970 میخوای بگیری حتما سری GHz رو بگیر . سری معمولی جالب نیست .

ششم کیس رو حتما عوض کن . حیفه واقعا که این قطعات تو کیس معمولی بمونن . عمرشون خیلی کم میشه . ضمن اینکه احتمالا گرافیک تو کیست جا نمیشه . من میگم X7 بگیر .

هفتم پاور 650 یا 750 بگیر.  650 برات کفایت میکنه . 750 برای آینده نگریه .

سوالی بود در خدمتم .

لینک به دیدگاه

قطعاتی که خودت گفتی خوب هستن . فقط جند تا تغییر باید توشون بدی .

اول همونطور که گفتی پردازنده سری K نیاز نداری . پس 3770 معمولی بگیر. 

دوم مادربورد سری Z نیاز نداری . مادربوردی که دوستمون تو پست قبل پیشنهاد دادن خوبه . Asus P8H77-V . هزینه خیلی کم میشه .

سوم رم با فرکانس بیشتر از 1600 به کارت نمیاد . چون اورکلاک هم نمیشه اصلا ، نیازی نیست رم گرون بگیری. مثلا رم تیم گروپ اگر گیر بیاری خیلی خوبه . قیمتش هم به صرفه هست .

چهارم هارد سری بلک نیاز نداری . هزینه اضافه میشه . چون SSD میخوای بگیری و هارد فقط برای آرشیو هست . سیگیت خیلی بهتره . قیمتش هم خیلی کمتر میشه .

پنجم SSD با حجم 60 گیگ کمه . حداقل 90 گیگ باید بگیری . 120 یا 128 گیگ ایده آله . با صرفه جویی که تو چهار تای اول داشتی میتونی این رو پوشش بدی .

پنجم اگر کارت 7970 میخوای بگیری حتما سری GHz رو بگیر . سری معمولی جالب نیست .

ششم کیس رو حتما عوض کن . حیفه واقعا که این قطعات تو کیس معمولی بمونن . عمرشون خیلی کم میشه . ضمن اینکه احتمالا گرافیک تو کیست جا نمیشه . من میگم X7 بگیر .

هفتم پاور 650 یا 750 بگیر.  650 برات کفایت میکنه . 750 برای آینده نگریه .

سوالی بود در خدمتم .

خیلی ممنون

درمورد هارد باید بگم که ssd رو فقط واسه ویندو و برنامه ها میخوام چون بازی هم زیاد نصب میکنم طبیعتا هرچقدر هم ظرفیت زیاد باشه کفایت نمیکنه ، و به خاطر همین سری بلک میخوام بگیرم که بازی ها رو رو اون نصب کنم تا سرعت بیشتری داشته باشم ، اگه اشتباه میکنم یا بازم لازم نیست بگید

در مورد گرافیک هم سری GHz مگه موجوده تو بازار ؟ در صورت مثبت بودن اختلاف قیمتش تغریبا چقدره ؟

لینک به دیدگاه

هارد بلک برای بازی زیاده . بیشتر برای برنامه های اصلی و ویندوز استفاده میشه . همون سیگیت 7200 دور 64 مگ بافر رو بگیری خوبه .

هست تو بازار . قیمت ها رو دقیق نمیدونم . یک مدل MSI تو سایت لیون هست که سری لایتینگ هست و قیمتش فکر میکنم حدود 2200 باشه . با فروشگاه تماس بگیر و سوال کن .

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان کسی قیمت asrock z77 extreme 3 رو نداره؟پیدا نمیکنمش

وبه نظرتون همین ازراک یا iv gen-z

البته هر چه ارزونتر بهتر اگر مین بهتر هم در همین حدود 400 بود ممنون میشم پیشنهاد بدید یا ارزونتر

باتشکر

لینک به دیدگاه

دوستان گرامی گرافیک Msi Gtx 680 2g دست دوم ( همون که تو سایته ) بهتره یا sapphire hd 7970 3G اکبند ؟

از لحاظ کارایی و ... همه چی دیگه

پیشاپیش ممنون از راهنمایی ها

لینک به دیدگاه

انتخاب و پیشنهاد من gtx 680 هست!درخریدش شک  نکمن از همه لحاط بالاتر و بهتر از 7970 سافایرهست!

لینک به دیدگاه

دوستان گرامی گرافیک Msi Gtx 680 2g دست دوم ( همون که تو سایته ) بهتره یا sapphire hd 7970 3G اکبند ؟ از لحاظ کارایی و ... همه چی دیگه پیشاپیش ممنون از راهنمایی ها

http://www.anandtech.com/bench/Product/618?vs=555

لینک به دیدگاه

سلام من میخوام سیستم جمع و جور کنم اول قطعاتی که مورد نظرم هست رو میگم اگه مشکلی داشت و یا کمو کسری داشت دلم میخواد مدیران و کسانی که از مچ شدن سیستم اطلاعات کافی دارند کمک کنند . نظرشونو بگن..من نمیخوام از اورکلاک استفاده کنم..برای همین مادربوردی رو میخواک که تو حالت عادی 1866 یا 2133 رو ساپورت کنه من این چند مدل رو تو سایت دیدم نمیدونم به ترتیب کدام بهترند..همین طور از مدل های گرافیک تو رنج تا یک میلیون من همین دو سه مدل و به نظرم خوب اومد ولی منتظرم شما کمکم کنید ضمن اینکه من نمیدونم چه مدل فن هایی برای این سیستم باید بگیرم و همچنین چه ssd  باید بگیرم.و اینکه بهترین سایز مانیتور برای این سیستم چه سایزی و چه مدل هایی.چون میخوام هزینه کنم دلم میخواد بهترین کمک هارو به من بکنید..من این سیستم رو برای استدیو خونگی میخوام برای صدابرداری...با تشکر

GA-990XA-UD3

AMD FX-8350 AM3+ Processor

Gskill Ares 8GB 2x4GB DDR3 1866 Ram

Gskill Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 1866 Ram

Patriot Viper Xtreme 16GB 4x4GB 1866

Patriot Gamer II 16GB 4x4GB DDR3 1866

WD Caviar Green 2 TB SATA 64MB Buff

Inno3D GTX 660 2GB GDDR5 HerculeZ 2000

SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5

MSI HD 7850 Twin Frozr 2GB GDDR5

CASE GREEN X-3 GAMING

POWER GREEN GP1235B

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست من

شما که برای صدابرداری میخای جای کارت گرافیک حرفه ای باید کارت صدای حرفه ای بگیری

از m audio پیشنهاد میکنم

از مدلهای زیر انتخاب کن

رم های خوبی خودت پیشنهاد کردی

مادربرد چیپ 990 بگیر

پردازنده برای کار شما مناسب هست.

پاور 1235 وات مازاد هست و یک پاور 650 برای کار شما کاملاً کافی هست

یک ssd هم به سیستمت اضافه کن

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

دوستان بهترین SSD 128 موجود در بازار را معرفی میفرمایید؟

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...