رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزيز فن خيلي صدا ميده !! تازه وقتي كه ازي مي كنم اين صدا بيشتر ميشه !!!

لینک به دیدگاه

موقعي كه بازي مي كنم اين صدا 10 برابر ميشه ؟؟ راستي من پاورم 75 وات هست ميخواستم ببينم از اون نيست ؟؟؟ البته من فن سي پي يو رو باز كردم . سر سي پي يو خمير سيليكو بود ولي جوري بود كه انگار يكي پاكش كرده ! يه سوال ديگه داشتم . ببخشيد اگه به اينجا مربوط نميشه !! USB هاي كامپيوتره من فقط يكيشون كار ميكنه . و وقتي به USB هاي ديگه چيزي ميزنم مينويسه Device Not Recognized . من حتي يه هاب USB 1 به 4 گرفتم ولي به اونم باز ميتونم فقط يه USB بزنم . اگه دوتا بزنم با همون پيغام بالا مواجه ميشم . راستي از سره مينبورد هم جاشونو عوض كردم ولي هيچ فايده اي نداشت ؟؟؟ به نظرتون مشكل از كجاست ؟؟

لینک به دیدگاه

موقعي كه بازي مي كنم اين صدا 10 برابر ميشه ؟؟ راستي من پاورم 75 وات هست ميخواستم ببينم از اون نيست ؟؟؟ البته من فن سي پي يو رو باز كردم . سر سي پي يو خمير سيليكو بود ولي جوري بود كه انگار يكي پاكش كرده !

با سلام

دوست عزیز شما میگید که موقع بازی صدای فن cpu چند برابر میشه خوب پس فن cpu شما به احتمال زیاد مشکل داره و باید فن رو عوض کنید که از این فنهای معمولی حدود 8 تومن هستش و مشکلتون 100 درصد حل میشه .

USB هاي كامپيوتره من فقط يكيشون كار ميكنه . و وقتي به USB هاي ديگه چيزي ميزنم مينويسه Device Not Recognized . من حتي يه هاب USB 1 به 4 گرفتم ولي به اونم باز ميتونم فقط يه USB بزنم . اگه دوتا بزنم با همون پيغام بالا مواجه ميشم . راستي از سره مينبورد هم جاشونو عوض كردم ولي هيچ فايده اي نداشت ؟؟؟ به نظرتون مشكل از كجاست ؟؟

دوست عزیز احتمالا usb شما غیر فعال شده روی my computer کلیک راست کنید و به گزینه properties برید و گزینه hardware و بعد divice manager وبعد هر کدوم از usb های شما do not use this divice (disable بود اون رو به use this divice (enable تغییر بدید . انشا الله که مشکلتون حل خواهد شد .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان

من حدود 3 هفته پیش یک فن کولر حرفه ای برای Cpu خریدم و نصبش کردم.

قبل از نصب فن کولر جدید دمای Cpu با فن اورجینال اینتل در برنامه Speed Fan 4.3 به شرح زیر بود:

Cpu: Intel E6850

Idle: 22 To 24

Load: 56 To 60

اما بعد از نصب فن جدید با سرعت مینیمم دما اینگونه تغییر کرد:

Idle: 16 To 18

Load: 38 To 40

در سرعت ماکزیمم هم دما اینگونه بود:

Idle: 15 To 16

Load: 33 To 35

تا همین چند روز پیش دمای Cpu پایین بود ولی بعد از نصب ورژن جدید Speed Fan 4.35 دما عوض شد:

Idle: 36 To 38

Load: 48 To 50

حالا من نمی دونم در ورژن جدید اینجوری هست یا مشکلی برای فن کولر یا Cpu بوجود اومده که اینقدر تغییر دما داشته. لطفا راهنماییم کنید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

من حدود 3 هفته پیش یک فن کولر حرفه ای برای Cpu خریدم و نصبش کردم.

قبل از نصب فن کولر جدید دمای Cpu با فن اورجینال اینتل در برنامه Speed Fan 4.3 به شرح زیر بود:

Cpu: Intel E6850

اما بعد از نصب فن جدید با سرعت مینیمم دما اینگونه تغییر کرد:

Idle: 16 To 18

Load: 38 To 40

در سرعت ماکزیمم هم دما اینگونه بود:

Idle: 15 To 16

Load: 33 To 35

تا همین چند روز پیش دمای Cpu پایین بود ولی بعد از نصب ورژن جدید Speed Fan 4.35 دما عوض شد:

حالا من نمی دونم در ورژن جدید اینجوری هست یا مشکلی برای فن کولر یا Cpu بوجود اومده که اینقدر تغییر دما داشته. لطفا راهنماییم کنید.

با تشکر

با سلام

دوست عزیز شما با یه برنامه دیگه ای که دمای cpu رونشون بده تست کنید اگر یکی بود دمای سی پی یو شما همینه حالا یه امتحان کنید load cpu شما قبلا توچه برنامه ای بوده منظورم برنامه ای سنگین بوده یا سبک شاید قبلا لود کمتری داشته و دما کمتر بالا میرفته.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز شما با یه برنامه دیگه ای که دمای cpu رونشون بده تست کنید اگر یکی بود دمای سی پی یو شما همینه حالا یه امتحان کنید load cpu شما قبلا توچه برنامه ای بوده منظورم برنامه ای سنگین بوده یا سبک شاید قبلا لود کمتری داشته و دما کمتر بالا میرفته.

با سلام

دوست عزیز من با برنامه SensorsView Pro 3.1 امتحان کردم دمایی که نشون می داد فرق زیادی با دمایی که speed fan 4.35 نشون می داد نداشت و هر دو تا تو یه حدود دما نشون می دادند.

حالا اشکال از کجاست همونطور که گفتم دما cpu با فن اورجینال خودش هم در حالت idle اینقدر زیاد نمی شد آیا مشکل از فن کولر جدیده ؟

در ضمن این مقدار دما در حالت idle برای e6850 زیاد محسوب نمی شه (با فن حرفه ای)

ولی یه نکته وجود داره که من حسابی تعجب کردم دمای cpu با این فن جدید در حالت load و idle اینطوری هست:

در صورتی که با فن اورجینال قبلی:

حالا من از این تعجب میکنم که فن اورجینال دما رو در حالت idle چیزی بین 10 تا12 درجه خنکتر از فن حرفه ای می کرده ولی در حالت load همین مقدار یعنی چیزی بین 8 تا 10 درجه از فن حرفه ای کمتر خنک می کنه جریانش چه طوریه ؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوست عزیز شما یک بار فن cpu جدیدتون رو چک بکنید ببینید خوب و محکم سر جاش بسته شده.

لینک به دیدگاه

من فن جدید رو یکبار باز کردم یه مقدار خمیر توپ خریدم به اون زدم دوباره محکم تر از قبل سرجاش بستم ولی بازم تاثیری نداشت وقتی که کولر جدید رو باز کردم دیدم زیر کولر یعنی جایی که heat pipe با cpu تماس دارند یکی از heat pipe کمی تغییر رنگ داده و سیاه شده همین زنگ سیاه هم به مقدار خیلی کم روی cpu هم وجود داشت آیا مشکل از این است

تغییر رنگ ؟؟؟ ولی فکر نکنم تغییر رنگ تاثیری به روی دمای cpu داشته باشه حالا شما یه کار دیگه هم بکنید تو یه برنامه ای که سرعت فن پردازنده رو نشون بده سرعت فن کولر پردازنده خودتون رو چک کنید ببینید سرعتش چطوره شاید فنش درست کار نمیکنه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

تغییر رنگ ؟؟؟ ولی فکر نکنم تغییر رنگ تاثیری به روی دمای cpu داشته باشه حالا شما یه کار دیگه هم بکنید تو یه برنامه ای که سرعت فن پردازنده رو نشون بده سرعت فن کولر پردازنده خودتون رو چک کنید ببینید سرعتش چطوره شاید فنش درست کار نمیکنه ؟؟؟

با برنامه SPEED FAN و SensorsView Pro 3.1 چک کردم هر دو برنامه سرعت فن رو 2115 نشون میدن که این سرعت ماکزیمم نیست و سرعت ماکزیمم 3200 هست که وقتی سرعت رو ماکزیمم هم می کنم تغییر چندانی حاصل نمی شه و دما 3 تا 4 درجه کمتر میشه. شاید همون HEAT PIPE که گفتم سیاه شده خراب شده باشه ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

من 7300 دارمو2 تا مشکل دارم.اول دمای نرم افزار اسوس برای سی پی یو با دمای core temp خیلی متفلوت است.دوم دمای یک هسته همیشه بالاتر است و این تفاوت گاهی تا 10 درجه می رسد.دمای حالت عادی 35-38 است.ایا این معمولی است؟

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز معمولا در اکثر پردازند های 2 یا چند هسته ای هم یوزیج یک هسته بالاتر هست و هم تا حدی دمای اون هسته فعالتر و دمای صحیحتر رو باید از روی بایوس در نظر گرفت و زیاد پیش میاد که نرم افزار های مانیتورینگ اطلاعات رو غلط نشون بدهند و حتی گاهی اوقات در بایوس هم اطلاعات دمای سیستم درست نشون داده نمیشه که این مشکلات هم با آپدیت بایوس معمولا حل میشه.

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

مادربرد من p5q است ولی با یک مشکل مواجه هستم .نمی دونم تمام مادربردها اینجوریند یا نه.لطفا مرا راهنمایی کنید.اصلا تا چه گرم شدن قابل قبول است .میتونه مربوط به قطعات باشه.متشکرم:D

لینک به دیدگاه

سلام

خوش اومدی

اگر سیستم ریست نمیشه و یا هنگ نمیکنه مشکلی نیست و طبیعی هست.

لینک به دیدگاه

مادربرد من p5q است ولی با یک مشکل مواجه هستم .نمی دونم تمام مادربردها اینجوریند یا نه.لطفا مرا راهنمایی کنید.اصلا تا چه گرم شدن قابل قبول است .میتونه مربوط به قطعات باشه.متشکرم:D

سلام

دوست من مگه دما چقدره ؟؟؟

لینک به دیدگاه

منم همین مین رو دارم و باهاش هیچ مشکلی ندارم، تا حالا هم نشنیدم کسی ازش ناراضی باشه!

Micro System عزیز هم همین مین رو با Q6600 تا 3.6 اوورکلاک کردن بدون هیچ مشکلی.

اگه میشه مشکلتون رو بیشتر توضیح بدین.

لینک به دیدگاه

سري مادربورد هاي ايسوس در دنيا بي نقص هستند

خودم p5q deluxe دارم حرف نداره نهايتش نبايد از 50 درجه بيشتر باشه در ضمن در دي وي دي مادربورد برنامه اي هست كه اسمشو يادم رفته اما با نسبش هر موقع كه دماي سي پي يو و مادربورد بالا رفت با يك صداي ازير شما رو مطلع ميكنه

با تشكر محمود

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان

چند وقت پیش یکی از دوستانم p5q گرفته بود

و من رو سی پی یو خودم تست کردم ( e8400)

و من بعد از وصل کردنش در بایوس مادربرد قسمت دما هارد ورد رفتم

دماش ببین 30 تا 31 بود

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

دوستان من كارت گرافيكم ATi 4850 هست كه تو بعضي بازيها تو بعضي مواقع از بازي پرش ميكنه تو دسكتاپ و حدود چند ثانيه حالت استنباي پيدا ميكنه و اين ارور رو ميده :

http://www.freeimagehosting.net/uploads/a897a24c11.jpg

ميخواستم بدونم مشكل از چيه ؟ ميتونه از فنش باشه چون دور فن به صورت معمولي روي 70 هست و تو بازي روي 100 هم ميره.

http://www.freeimagehosting.net/uploads/c861af631e.jpg

البته اكثر بازيها هم سرعت فن روي 100 درصد ميره و دماي كارت ميره رو 72 74 .

آخرين درايور روهم نصب كردم اما فرقي نكرد .

ممنون ميشم كمكم كنيد

لینک به دیدگاه

والا من منظورم از دورفن سرعت فن بود كه گفتم معمولي 70 درصد و تو بازي رو 100 ميره البته اگه يكي نباشن .

لینک به دیدگاه

سلام

این مشکل ربطی به سرعت فن نداره شما هم با کاتالیست قبلی و هم کاتالیست جدیدی که نصب کردید این مشکل رو دارید ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...