رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۷ دقیقه قبل، Alien۸۷ گفته است :

درود

عزیزان برای ۱۱۷۰۰ یه مادربرد خوب پیشنهاد بدید که pcie4 باشه و اس اس دی  gen4 هم ساپورت کنه! (بلوتوث هم اگه داشته باشه عالی میشه)  و رم هم ۳۲ گیگ نیاز دارم، حداکثر بودجه برای این دو قطعه ده تومنه!

تشکر فراوان

سلام با ۱۰ تومن نمی تونی بخری رم و مادربورد رو 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۳ دقیقه قبل، شهر کامپیوتر گفته است :

سلام با ۱۰ تومن نمی تونی بخری رم و مادربورد رو 

درود

کمترین قیمت که چیز خوبی در بیاد چقدر میشه؟ مدل قطعه رو هم بگید لطفاً، تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۲ دقیقه قبل، Alien۸۷ گفته است :

درود

کمترین قیمت که چیز خوبی در بیاد چقدر میشه؟ مدل قطعه رو هم بگید لطفاً، تشکر

سلام 

Z590 f asus 

Z590 e 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Alien۸۷ گفته است :

درود

عزیزان برای ۱۱۷۰۰ یه مادربرد خوب پیشنهاد بدید که pcie4 باشه و اس اس دی  gen4 هم ساپورت کنه! (بلوتوث هم اگه داشته باشه عالی میشه)  و رم هم ۳۲ گیگ نیاز دارم، حداکثر بودجه برای این دو قطعه ده تومنه!

تشکر فراوان

سلام 

با توجه به اینکه پردازنده شما سری K نیست، مادربوردی که مدار تغذیه خوبی داشته باشه میتونه بخوبی ظرفیت این پردازنده رو استخراج کنه.

به همین دلیل مادربورد های با چیپست B560 ولی با امکانات خوب مثل B560-f strix و aorus b560 pro ax گزینه های بسیار خوبی هستن (قیمت هر دو بورد در حدود ۶ تومان هست)

مادربورد های فوق و مادربورد هایی با VRM خوب، میتونن امکان بوست ۵ گیگاهرتزی رو برای ۱۱۷۰۰ فراهم کنن.

با حدود ۵ الی ۶ میلیون هم میتونید اکثر رم های موجود در بازار با ظرفیت کلی ۳۲ گیگ تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Alien۸۷ گفته است :

درود

تشکر فراوان

مادربرد MSI Z590 GAMING PLUS از چین بخرین حدود 6.5. بقیه هم بدین رم

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Alien۸۷ گفته است :

درود

تشکر فراوان

B560 aorus pro ax 

2x16gb Kingston hyper x rgb 

لینک به دیدگاه

در ۵۹ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است :

سلام 

با توجه به اینکه پردازنده شما سری K نیست، مادربوردی که مدار تغذیه خوبی داشته باشه میتونه بخوبی ظرفیت این پردازنده رو استخراج کنه.

به همین دلیل مادربورد های با چیپست B560 ولی با امکانات خوب مثل B560-f strix و aorus b560 pro ax گزینه های بسیار خوبی هستن (قیمت هر دو بورد در حدود ۶ تومان هست)

مادربورد های فوق و مادربورد هایی با VRM خوب، میتونن امکان بوست ۵ گیگاهرتزی رو برای ۱۱۷۰۰ فراهم کنن.

با حدود ۵ الی ۶ میلیون هم میتونید اکثر رم های موجود در بازار با ظرفیت کلی ۳۲ گیگ تهیه کنید.

با تشکر از همه عزیزان، فقط یه سوال برام پیش اومده این چیپ b560 ویژگی جدید ویندوز 11 همون DirectStorage رو پشتیبانی میکنه؟

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

در ۱۱ ساعت قبل، Alien۸۷ گفته است :

با تشکر از همه عزیزان، فقط یه سوال برام پیش اومده این چیپ b560 ویژگی جدید ویندوز 11 همون DirectStorage رو پشتیبانی میکنه؟

بازم ممنون

دقیق اطلاعی ندارم ولی اگه شرطش PCI-e 4 باشه ، مشکلی نیست و پشتیبانی میکنه.

لینک به دیدگاه

از عنوان موضوع مشخص هست

کامپیوتر بنده خیلی قدیمی شده بودجه من هم 42 میلیون هست

میخوام کیس و مانیتور رو عوض کنم و تبدیل به گیمینگ کنم

از دوستان میخوام مشورت بگیرم با 42 میلیون تومان پول به فکر خرید مانیتور و کیس باشم و یا یک لپ تاپ گیمینگ بخرم

میخوام همه ی بازی ها رو حداقل رو fps 60 اجرا کنه با این بودجه حالا تا 45 میلیون هم بشه مشکلی نیست اما بازی های روز رو با fps خوبی اجرا کنه و سرعت بوت کردنش هم بالا باشه

مانیتور هم تا 240 هرتز یا 144 هرتز نرخ تازه سازیش باشه

و میخوام که قطعاتی که میخوام بگیرم با ویندوز 11 سزگاری داشته باشه

سیستم هم شامل همه چی بشه(رم،گرافیک،ماوس،کیبورد،درایو ر نوری،هارد،مانیتور،کیس،پردازنده و ...)

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، DeAtH_BrEaTh گفته است :

از عنوان موضوع مشخص هست

کامپیوتر بنده خیلی قدیمی شده بودجه من هم 42 میلیون هست

میخوام کیس و مانیتور رو عوض کنم و تبدیل به گیمینگ کنم

از دوستان میخوام مشورت بگیرم با 42 میلیون تومان پول به فکر خرید مانیتور و کیس باشم و یا یک لپ تاپ گیمینگ بخرم

میخوام همه ی بازی ها رو حداقل رو fps 60 اجرا کنه با این بودجه حالا تا 45 میلیون هم بشه مشکلی نیست اما بازی های روز رو با fps خوبی اجرا کنه و سرعت بوت کردنش هم بالا باشه

مانیتور ips با فرکانس 144 هرتز میشه حدود 12 از برند گیگابایت

کانفیگ هم 

پردازنده AMD Ryzen 5 4650G یا intel I5 10400 حدود 4 تا 5 تومنه

گرافیک 1650 super oc 4g حدودا 14 تومن

مادربورد الان مدلشو یادم نیس ولی قیمت حدود 5-6 تومن میشه

رم دو تا 8 گیگ DDR4 حدودا 2 تا 3 تومن

پاور MWE GOLD 650 - V2 Gold حدود 3 و نیم

هارد 1 ترا hdd و 256 گیگ ssd اگه اشتباه نکنم فک کنم حدود 2-3 تومن بشه

کولینگ https://www.lioncomputer.com/shop/products/gjqm4 حدود 1 تومن

کیس هم بسته به برند و شکل و اینا از 1 تومن میشه به بالا

جمعا حدود 35 تومن با 10-12 تومن هم مانیتور میشه 45-47 تومن

موس کیبورد هم معمولی میشه ولی گیمینگ اگه میخواهید حدود 3 تومن جنس خوب میشه

طبق بنچ مارک ها و تحقیقاتی که کردم این گرافیک با یه پردازنده نسبتا خوب میتونه بازی های سنگین مث وارزون رو روی کیفیت پایین و رزولوشن 1080 بهت بالای 60 فریم فیکس بده

ولی تضمینی نیست ممکنه یهو گیم یه آپدیت بده و خیلی سنگین بشه و fps بیاد پایین

این کانفیگ پیشنهادی منه ولی حالا بقیه دوستان با تجربه تر هستن و منتظر نظراتشون هستیم😉

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، DarkMERC گفته است :

مانیتور ips با فرکانس 144 هرتز میشه حدود 12 از برند گیگابایت

کانفیگ هم 

پردازنده AMD Ryzen 5 4650G یا intel I5 10400 حدود 4 تا 5 تومنه

گرافیک 1650 super oc 4g حدودا 14 تومن

مادربورد الان مدلشو یادم نیس ولی قیمت حدود 5-6 تومن میشه

رم دو تا 8 گیگ DDR4 حدودا 2 تا 3 تومن

پاور MWE GOLD 650 - V2 Gold حدود 3 و نیم

هارد 1 ترا hdd و 256 گیگ ssd اگه اشتباه نکنم فک کنم حدود 2-3 تومن بشه

کولینگ https://www.lioncomputer.com/shop/products/gjqm4 حدود 1 تومن

کیس هم بسته به برند و شکل و اینا از 1 تومن میشه به بالا

جمعا حدود 35 تومن با 10-12 تومن هم مانیتور میشه 45-47 تومن

موس کیبورد هم معمولی میشه ولی گیمینگ اگه میخواهید حدود 3 تومن جنس خوب میشه

طبق بنچ مارک ها و تحقیقاتی که کردم این گرافیک با یه پردازنده نسبتا خوب میتونه بازی های سنگین مث وارزون رو روی کیفیت پایین و رزولوشن 1080 بهت بالای 60 فریم فیکس بده

ولی تضمینی نیست ممکنه یهو گیم یه آپدیت بده و خیلی سنگین بشه و fps بیاد پایین

این کانفیگ پیشنهادی منه ولی حالا بقیه دوستان با تجربه تر هستن و منتظر نظراتشون هستیم😉

خیلی ممنون از کمکتون لطف کردید

این پیشنهاد در اولویت قرار میگیره منتظر پیشنهاد بقیه دوستان هستم :)

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال. کابل USB3.0 به TYPE C از کجا بگیرم هر چی هست USB2 چهار پینه. من 3 میخام برای اس اس دی اکسترنال هست.

اگر اطلاعاتی در این ضمیینه دارید راهنمایی کنید. 

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۳۰ در ۱۵:۵۴، Blueman۶ گفته است :

سلام 

درود

عزیز این مادربرد ROG STRIX B560-F GAMING WIFI بلوتوث هم داره؟ چون خیلی برام مهمه داشته باشه! تو سایت سازنده ورژن بلوتوث ننوشته شک کردم! تشکر

1960364260_Annotation2021-09-22235859.jpg.a28a44401d449e80368e083de059483c.jpg

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Alien87 گفته است :

درود

عزیز این مادربرد ROG STRIX B560-F GAMING WIFI بلوتوث هم داره؟ چون خیلی برام مهمه داشته باشه! تو سایت سازنده ورژن بلوتوث ننوشته شک کردم! تشکر

1960364260_Annotation2021-09-22235859.jpg.a28a44401d449e80368e083de059483c.jpg

متاسفانه ASUS تو این زمینه کم گذاشته، بله نداره. (نسخه ۶ معمولا باید باشه همراهش ولی تو سایت اشاره ای نشده)

مدل گیگابایت ولی داره والبته مدار تغذیه به مراتب بهتری هم داره .

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Alien87 گفته است:

درود

داره آقاجان

نسخه بلوتوث 5.2 هم داره.

8 ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

متاسفانه ASUS تو این زمینه کم گذاشته، بله نداره.

O.oO.oO.oO.o

داداش شما خریدی بلوتوث نداشته؟ مگه میشه؟ مگه داریم؟ اصلا بلوتوث همراه Wi-Fi این مادربرد ها مجتمع هست. ایسوس تو سایت ننوشته که ننوشته، اصلا مهم نیست، دفترچه که مادربرد داره، اونو چک کن.

Captureddd.PNG

ترو خدا مطمئن چک کنین بعدا مشاوره بدین. بلوتوث نسخه 5.2 داره، به شرطی که آخرین نسخه از ویندوز 10 رو بریزی.

لینک به دیدگاه

در ۸ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

O.oO.oO.oO.o

داداش شما خریدی بلوتوث نداشته؟ مگه میشه؟ مگه داریم؟ اصلا بلوتوث همراه Wi-Fi این مادربرد ها مجتمع هست. ایسوس تو سایت ننوشته که ننوشته، اصلا مهم نیست، دفترچه که مادربرد داره، اونو چک کن.

Captureddd.PNG

ترو خدا مطمئن چک کنین بعدا مشاوره بدین. بلوتوث نسخه 5.2 داره، به شرطی که آخرین نسخه از ویندوز 10 رو بریزی.

بله درسته

تو پرانتزم ذکر کردم

حق با شماست.

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است :

بله درسته

تو پرانتزم ذکر کردم

حق با شماست.

چون دیدم ماشالا خوب مشاوره میدی و به بچه ها کمک میکنی، یه دفعه تعجب کردم. البته مقصر خود ایسوسه که دقت لازم رو در بارگذاری اطلاعات تو سایتش نداشته.

دمت گرم.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، DeAtH_BrEaTh گفته است :

خیلی ممنون از کمکتون لطف کردید

این پیشنهاد در اولویت قرار میگیره منتظر پیشنهاد بقیه دوستان هستم :)

پیشنهاد من خرید بعضی از قطعات بصورت دست دوم هست که میتونید از بچه های اینجا تهیه کنید:

ryzen 5 3600(X) + b450 + 16GB ram این باندل رو میتونید حدود ده الی یازده تومن بسته به نوع مادربورد و رم پیدا کنی.

SSD: BX500 500GB حدود 1200 تومن (آکبند)

HDD: seagate 2 tra حدود 1300تومن(آکبند)

کارت گرافیک هم میتونید از بچه های اینجا بدون گارانتی و آکبند تهیه کنید. اگه دست دو هم پیدا کردید چه بهتر: 3060، 3060ti، 6700xt قیمت هم خیلی متغیره ولی حدود 20 الی 25 شایدم بیشتر بتونی پیدا کنی :دی

پاور هم فکر کنم 600 الی 650 وات برات کافی باشه ولی اگه بودجه اضافی بود اینو بگیر  :

https://www.lioncomputer.com/product/jplj9/GREEN GP700B-HP-EVO-700W-GOLD-Power-Supply

با 7 الی 8 تومن هم میتونی یه مانیتور خوب 1080 بگیری ( هم دست دو هم آکبند)

https://www.lioncomputer.com/product/jw618/ASUS-PRIME-Z590-P-LGA1200-11th-Gen-Motherboard

https://www.lioncomputer.com/product/jvw1r/Intel-Core-i5-11400-Rocket-Lake-LGA1200-11th-Gen-Processor

اینم باندل جایگزین آکبند ( که البته من توصیه نمیکنم و هزینه هم میره بالا ولی گزینه بدی نیست). توصیه اینه که تاپیکای بچه های اینجارو بگردی و قطعات مورد نظرتو با واسطه لیون خرید کنی! من تقریبا همه قطعاتمو بجز کارت گرافیک از اینجا خریدم.

ویرایش شده توسط alireza rabbani
لینک به دیدگاه

سلام لطفا بگین چه مانیتوری تهیه کنم !

بودجه 5.5 تا 6.5

تا الان بنده (flatron l1760tr)مانیتور خوبی رو استفاده نکردم که تشخیص بدم با چه مشخصاتی بخرم.

موندم یه مانیتور 75 هرتز FHD با کیفیت بخرم یا یه 144هرتز FHD ارزون قیمت/دست دو؟ 

بیشتر سبک شوتر بازی میکنم و سریع بودن مانیتور واسم مهمه , صفحه tn نباشه . لطفا لینک یا اسم مانیتور پیشنهادی رو بگین 

از کیس قبلیم هم چند تا قطعه مونده که نمیدونم چقدر فروش میرن اگه کسی میتونه یه قیمت میانگینی بده ممنون میشم!

zotac gtx 650 synergy edition 2gb

asus h81 plus 

i3 4160 

2x4gb ddr3 1600mhz

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، alireza rabbani گفته است:

پیشنهاد من خرید بعضی از قطعات بصورت دست دوم هست که میتونید از بچه های اینجا تهیه کنید:

ryzen 5 3600(X) + b450 + 16GB ram این باندل رو میتونید حدود ده الی یازده تومن بسته به نوع مادربورد و رم پیدا کنی.

SSD: BX500 500GB حدود 1200 تومن (آکبند)

HDD: seagate 2 tra حدود 1300تومن(آکبند)

کارت گرافیک هم میتونید از بچه های اینجا بدون گارانتی و آکبند تهیه کنید. اگه دست دو هم پیدا کردید چه بهتر: 3060، 3060ti، 6700xt قیمت هم خیلی متغیره ولی حدود 20 الی 25 شایدم بیشتر بتونی پیدا کنی :دی

پاور هم فکر کنم 600 الی 650 وات برات کافی باشه ولی اگه بودجه اضافی بود اینو بگیر  :

https://www.lioncomputer.com/product/jplj9/GREEN GP700B-HP-EVO-700W-GOLD-Power-Supply

با 7 الی 8 تومن هم میتونی یه مانیتور خوب 1080 بگیری ( هم دست دو هم آکبند)

https://www.lioncomputer.com/product/jw618/ASUS-PRIME-Z590-P-LGA1200-11th-Gen-Motherboard

https://www.lioncomputer.com/product/jvw1r/Intel-Core-i5-11400-Rocket-Lake-LGA1200-11th-Gen-Processor

اینم باندل جایگزین آکبند ( که البته من توصیه نمیکنم و هزینه هم میره بالا ولی گزینه بدی نیست). توصیه اینه که تاپیکای بچه های اینجارو بگردی و قطعات مورد نظرتو با واسطه لیون خرید کنی! من تقریبا همه قطعاتمو بجز کارت گرافیک از اینجا خریدم.

من خودم باشم بقیه قطعات رو دست دوم حاضرم بگیرم ولی کارت گرافیک نه چون تست کردنش که سالم باشه پیچیدس و ریسکش بالاس

من که توصیه نمیکنم گرافیک رو دست دوم یا بدون گارانتی وردارن

خصوصا که قطعه خیلی گرونی هم هست و اگه خراب باشه یا خراب بشه، خرجش خیلی زیاده :/ 

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

دوستان یک سوال. کابل USB3.0 به TYPE C از کجا بگیرم هر چی هست USB2 چهار پینه. من 3 میخام برای اس اس دی اکسترنال هست.

اگر اطلاعاتی در این ضمیینه دارید راهنمایی کنید. 

مبدل OTG USB-C به 0.USB 3 مدل E20 

این خوبه؟

لینک به دیدگاه

دوستان بهترین واتر کولر برای سی پی یو 5950x رو‌ پیشنهاد میدید

که واسه اورکلاک هم مناسب باشه

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

درود به تمامی دوستان واساتید 

مادربرد gigabyte z170x gaming 3 

آیا فرکانس این  رم و اس اس دی m2 با این مین سازگاره؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

رم کورسیر VENGEANCE RGB PRO TUF 32GB 16GBx2 3200MHz CL16

اس اس دی سامسونگ 980 M.2 2280 NVMe 500GB

1615975148-8qOP8WKQPOwzVPMB.jpg

1622101329-ewcvkR6ksi24Sn6a.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

مطابق سایت مادربرد SSD سازگار هست، برای رم هم پارت‌نامبرش رو توی PDF سایت مادربرد چک کنین دقیق مشخص میشه

جواب احتمالی نمیشه داد

لینک به دیدگاه

۱۴ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است:

دوستان بهترین واتر کولر برای سی پی یو 5950x رو‌ پیشنهاد میدید

که واسه اورکلاک هم مناسب باشه

انتظار اورکلاک با 5950X نداشته باش کلا. فارق از اینکه چه واتری ببندی، خود AMD تا خرخره فرکانس اون پردازنده رو بالا برده.

واتر خوب ASUS ROG RYUJIN 360  بود که تو بازار ایران موجود نیست فعلا. ولی اکثر واترهای 360 که براش بگیری میتونه از پس خنک کردنش بر بیاد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...