رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

13 ساعت قبل، mitternacht گفته است:

بنده خودم 9700k دارم و نه به نسل ۱۰ نه ۱۱ ارتقا ندادم چون اختلاف پرفورمنس اصلا در حدی نیست که منطقی باشه برای هزینه

اول اینکه 9700k خیلی قوی تر از 11400 هست حتی به 11700k هم ارتقاش ارزش نداره چون براحتی با اور میشه قدرت زیادی گرفت از این پردازنده که خیلی هم خنک هست

ولی الان که نسل ۱۲ اومده به فکر ارتقا هستم

شما هم اگر میخواید یا برید نسل ۱۲ که بتونین بعدا از رم های ddr5 هم استفاده کنید

یا فعلا به نسل ۱۱-۱۰ ارتقا ندین 

با توجه به اینکه هنوز باید منتظر نسل 12 باشیم و از نظر قیمتی هم فکر میکنم خیلی باید سر بدم فعلاً برنامه ای برای نسل 12 ندارم

فعلا بیام روی 11 شاید دو نسل بعدش دوباره ارتقاء دادم

در حال حاضر سیستمم کامل هست همه قطعات خریداری شده فقط میخوام مادربرد و پردازنده رو با قدرت مشابه نسل 11 تعویض کنم 

ویرایش شده توسط Mohsenx2
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هم اکنون، Mohsenx۲ گفته است:

با توجه به اینکه هنوز باید منتظر نسل 12 باشیم و از نظر قیمتی هم فکر میکنم خیلی باید سر بدم فعلاً برنامه ای برای نسل 12 ندارم

فعلا بیام روی 11 شاید دو نسل بعدش دوباره ارتقاء دادم

دوست عزیز نسل 6 اینتل تا نسل 11 اینتل اگر هدفتون بازی هست تفاوتی با هم ندارن در IPC این سالها اینتل صرفا هسته اضافه کرد و فرکانس برد بالا لزومی نداره شما یک پردازنده ضریب باز رو بفروشی بری ضریب بسته بخری شما با 8 هسته حداقل 4 سال تضمینی خیالتون راحت باشه اینم مد نظر داشته باشید پردازنده 9700K قاعدتا بد فروش هست و شما ضرر می کنی بفروشی حالا برای امتحان اگهی کنید ببینید چند مشتری داره اگر به صرفه بود 11400 و b560a انتخاب های منطقی و ارزشمندی هستند

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است:

دوست عزیز نسل 6 اینتل تا نسل 11 اینتل اگر هدفتون بازی هست تفاوتی با هم ندارن در IPC این سالها اینتل صرفا هسته اضافه کرد و فرکانس برد بالا لزومی نداره شما یک پردازنده ضریب باز رو بفروشی بری ضریب بسته بخری شما با 8 هسته حداقل 4 سال تضمینی خیالتون راحت باشه اینم مد نظر داشته باشید پردازنده 9700K قاعدتا بد فروش هست و شما ضرر می کنی بفروشی حالا برای امتحان اگهی کنید ببینید چند مشتری داره اگر به صرفه بود 11400 و b560a انتخاب های منطقی و ارزشمندی هستند

یه شخصی پردازنده رو 7 تومن ازم برمیدارن

مادربردش هم 2 تومن

با 9 تومن نهایتا 10 تومن میشه این موارد رو خرید زد ؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Mohsenx۲ گفته است:

یه شخصی پردازنده رو 7 تومن ازم برمیدارن

مادربردش هم 2 تومن

با 9 تومن نهایتا 10 تومن میشه این موارد رو خرید زد ؟

بله دوست عزیز پردازنده 11400 قیمتش 5200 هست

مادربرد هم قیمتش میشه 3100

یک کولر 700 تومنی هم بخرید میشه 9 میلیون 

لینک به دیدگاه

کولرم GIGABYTE Aorus ATC800 هست قبلا گرفتم

مادربرد بهتر تا 5 الی 6 تومن چی پیشنهاد میدین ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

پردازنده 11400

https://www.lioncomputer.com/product/lrp59/Intel-Core-i5-11400-Rocket-Lake-LGA-1200-11th-Gen-Tray-Processor

۱۱ دقیقه قبل، Mohsenx۲ گفته است:

مادربرد بین 5 تا 6 مدل های نسبتا حرفه ای b560 وایفای دار رو میتونید بخرید . 

بهتر بود کولر ارزان تر تهیه میکردید و سیپیو مثل 11700 تهیه میکردید.

ویرایش شده توسط farid68
لینک به دیدگاه

۷ دقیقه قبل، Mohsenx۲ گفته است:

نیازی به خرید مادربرد بهتر نیست دوست عزیز پردازنده شما ضریب بسته هست و با همین مادربرد به خوبی کار می کنه اگر می خواید هزینه بیشتری بکنید برید سراغ پردازنده بهتر یعنی i7 11700 موفق باشید

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۳ در 00:15، mitternacht گفته است:

بنده خودم 9700k دارم و نه به نسل ۱۰ نه ۱۱ ارتقا ندادم چون اختلاف پرفورمنس اصلا در حدی نیست که منطقی باشه برای هزینه

اول اینکه 9700k خیلی قوی تر از 11400 هست حتی به 11700k هم ارتقاش ارزش نداره چون براحتی با اور میشه قدرت زیادی گرفت از این پردازنده که خیلی هم خنک هست

ولی الان که نسل ۱۲ اومده به فکر ارتقا هستم

شما هم اگر میخواید یا برید نسل ۱۲ که بتونین بعدا از رم های ddr5 هم استفاده کنید

یا فعلا به نسل ۱۱-۱۰ ارتقا ندین 

بله موافقم ارزش نداره با همین 9700 میشه سپری کرد تا نسل 13 که 7-8 ماه دیگه اینتل میده بازار:)) یا میشه سری 6-7 ای ام دی گرفت که یه تغییری بشه احساس کرداز لحاظ کارایی و کنترل دما نه فقط سوکت و عدد. نسل 12 با قیمت رم اصلا نمیصرفه قیمت رمش بالاتر از مادربردش درمیاد تو این شرایط ارتقا یه نوع خود زنی محسوب میشه البته بجز گرافیک که اونم پولش نیست باید وام گرفت

22 ساعت قبل، Mohsenx2 گفته است:

سلام

اگر از نظر قدرتی مشابه هم باشن دلیل منطقی نبودنش چی هست ؟

مشکل اینجاست نسل 14 و 15 که اومد قیمت نسل 9 خیلی افت میکنه حداقل نسل11 رو بخوام رد کنم ضررش کمترمیشه برام

شما فقط میخوایی از لحاظ سوکت و عدد ارتقا بدی که یه چیز سلیقه ای هست ولی از لحاظ کارایی و توان و دما هیچ ارتقایی صورت نمیگیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینها همه برمیگرده  به وسواس  ذهنی  که به سراغ آدم میاد  و هیچوقتم تمومی  نداره مگر  خودتون بخواید!

وگرنه انچه شما  دارید  واقعا  عالیه   سی  پی یو 8 هسته ای  ضریب  باز   ای سون   نسل  9 !

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Mohsenx۲ گفته است:

سلام

اگر از نظر قدرتی مشابه هم باشن دلیل منطقی نبودنش چی هست ؟

مشکل اینجاست نسل 14 و 15 که اومد قیمت نسل 9 خیلی افت میکنه حداقل نسل11 رو بخوام رد کنم ضررش کمترمیشه برام

یه جوری شده که شما اگر نسل 11 هم بخری، اونقدر اختلاف قدرت بین نسل 12 و نسل 11 هست که تفاوتی نمیکنه شما از نسل 9 به 11 ارتقا بدی. اگر واقعا قصد ارتقا داری بفروش یه 12600K بگیر بعد مابقی قطعات رو جمع کن. وگرنه رفتن از نسل 9 به نسل 11 اونچنان رونقی در پرفورمنس سیستم شما ایجاد نمیکنه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان با اجازه از نویسنده تاپیک 

بنده هم قصد ارتقاع دارم در حال حاضز  سستم  x470-f gaming ryzen 7 2700x هستم 

میخام کوچ کنم به اینتل یه بادنل تا نهایت 17-20 تومن پول اضاف نمیخوام بدم واسه گیم 2k میخوام گرافیکمم 3060ti هست 

خودم نظرم رو  ROG STRIX Z590-E WIFI یا ROG MAXIMUS XII HERO (WI-FI) با سی پی یو Core i7 11700K

اگر کسی تخصصی داره پیشنهادی داره ممنون میشم

لینک به دیدگاه

هم اکنون، ariarko گفته است:

میخام کوچ کنم به اینتل یه بادنل تا نهایت 17-20 تومن پول اضاف نمیخوام بدم واسه گیم 2k میخوام گرافیکمم 3060ti هست 

خودم نظرم رو  ROG STRIX Z590-E WIFI یا ROG MAXIMUS XII HERO (WI-FI) با سی پی یو Core i7 11700K

نسل 12 بگیر دیگه، 12600K با یه مادربرد ارزون قیمت DDR4 چیپ Z690

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

نسل 12 بگیر دیگه، 12600K با یه مادربرد ارزون قیمت DDR4 چیپ Z690

نه من باید روگ بگیرم زیاد با نسل 12 نیستم  مادربرد rog اگر باشه اره شاید که گرون میشه 

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، ariarko گفته است:

نه من باید روگ بگیرم زیاد با نسل 12 نیستم  مادربرد rog اگر باشه اره شاید که گرون میشه 

ای بسوزه پدر این ROG رو که هم من و هم خیلی های دیگه رو خونه خراب کرده !!! 😆

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ariarko گفته است:

سلام

با توجه به قطعاتی که در حال حاضر دارید، بهترین گزینه فقط تعویض پردازنده با 5600X هست که ارتقای خیلی خوب با هزینه معقول محسوب میشه.

و باقیمونده بودجه احتمالی رو صرف خرید حافظه پرسرعت با حجم مناسب کنید. و با اون بودجه مدنظر، بازم پول اضافه میارید.

لینک به دیدگاه

۳۰ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است:

سلام

با توجه به قطعاتی که در حال حاضر دارید، بهترین گزینه فقط تعویض پردازنده با 5600X هست که ارتقای خیلی خوب با هزینه معقول محسوب میشه.

و باقیمونده بودجه احتمالی رو صرف خرید حافظه پرسرعت با حجم مناسب کنید. و با اون بودجه مدنظر، بازم پول اضافه میارید.

این سی پی یو خودش تنها ۱۳ تومنه خیلی تفاوتی نمیکنه من شهرمون خیلی گرمه میخواستم یه سی پی یو‌خنک بردارم و یه کوچی به اینتل کنم 

لینک به دیدگاه

۱۶ دقیقه قبل، ariarko گفته است:

این سی پی یو خودش تنها ۱۳ تومنه خیلی تفاوتی نمیکنه من شهرمون خیلی گرمه میخواستم یه سی پی یو‌خنک بردارم و یه کوچی به اینتل کنم 

قیمتش که دور و بر ۹ تومنه.

ولی تنها چیزی که میشه گفت هر جور تصمیم میگیرید، موفق باشید. 🌹

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر

سیستم بنده درحال حاضر این مشخصات رو داره

:Motherboard
http://www.asrock.com/mb/Intel/P75 Pro3/

Memory: 4096MB RAM
Processor: Intel(R) Pentium(R) CPU G2030 @ 3.00GHz
Display: GF108 [GeForce GT 630]

تقریبا کارم رو راه میندازه ولی خب ضعیفه همچنین به نظرم میتونه خیلی بهتر بشه
فعلا امکان خرید یه سیتسم جدید نیست چون هزینه ها خیلی رفته بالا
برای همین قصد دارم همین رو ارتقا بدم 

خودم فکر کردم در کنار همین یه رم 4 بگیرم 
رمم بشه 8 و سیپیو هم یه چیزی حدود i5-3570K(E1) بگیرم

بودجمم حدود  ۶ ، ۷ تومن هست یا باتوجه به قطعات کمی بیشتر یا کمتر

ولی به صورت کلی نظرتون چیه؟
آیا اصلا ارزش ارتقا داره؟ 
چون در هر صورت الان دیگه قدیمی هست
همچنین به نظرتون کار بهتری میشه انجام داد؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Erfan_Bahramali گفته است:

سلام وقت بخیر

سیستم بنده درحال حاضر این مشخصات رو داره

:Motherboard
http://www.asrock.com/mb/Intel/P75 Pro3/

Memory: 4096MB RAM
Processor: Intel(R) Pentium(R) CPU G2030 @ 3.00GHz
Display: GF108 [GeForce GT 630]

تقریبا کارم رو راه میندازه ولی خب ضعیفه همچنین به نظرم میتونه خیلی بهتر بشه
فعلا امکان خرید یه سیتسم جدید نیست چون هزینه ها خیلی رفته بالا
برای همین قصد دارم همین رو ارتقا بدم 

خودم فکر کردم در کنار همین یه رم 4 بگیرم 
رمم بشه 8 و سیپیو هم یه چیزی حدود i5-3570K(E1) بگیرم

بودجمم حدود  ۶ ، ۷ تومن هست یا باتوجه به قطعات کمی بیشتر یا کمتر

ولی به صورت کلی نظرتون چیه؟
آیا اصلا ارزش ارتقا داره؟ 
چون در هر صورت الان دیگه قدیمی هست
همچنین به نظرتون کار بهتری میشه انجام داد؟

باندل جدید نسل 10 ببند

h410 + core i3 10100f + 8GB ram + 256GB ssd

https://www.lioncomputer.com/product/51n4p/Intel-Core-i3-10100F-Comet-Lake-10th-Gen-LGA1200-TRAY-Processor

https://www.lioncomputer.com/product/pk347/Intel-Core-i3-10105F-Comet-Lake-LGA-1200-10th-Gen-Box-Processor

https://www.lioncomputer.com/used-products/show/6g92m/مادربرد-گیگابایت-H410M-HD3P

https://www.lioncomputer.com/product/88l4l/Lexar-NS100-128GB-SATAIII-2-5-Inch-SSD

https://www.lioncomputer.com/used-products/show/vqnp3/اس-اس-دی-سامسونگ-850-EVO-500GB-SATA3

https://www.lioncomputer.com/product/9z641/Crucial-8GB-2666MHz-CL19-DDR4-Memory

https://www.lioncomputer.com/product/rm8n3/ASUS-PRIME-H510M-R-SI-LGA1200-11th-Gen-microATX-Motherboard

لینک به دیدگاه

درود به دوستان عزیز.برا پردازنده 10400f بدون اورکلاک کردن کولر نوتوس 200 هم جواب مبده یا حتمن یه چیز قوی تر مثه نوتوس400 تهیه کنم؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، lali city گفته است:

درود به دوستان عزیز.برا پردازنده 10400f بدون اورکلاک کردن کولر نوتوس 200 هم جواب مبده یا حتمن یه چیز قوی تر مثه نوتوس400 تهیه کنم؟؟؟؟

این سی پی یو اصلا قابلیت اور کلاک نداره! اگه کار سنگین نمیکنی یه فن معمولی هم جوابگو هست

لینک به دیدگاه

۱۵ ساعت قبل، lali city گفته است:

حالا چرا نوتوس؟ فنهای دیپکولم یه نگاه بنداز

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، GoodboYT گفته است:

حالا چرا نوتوس؟ فنهای دیپکولم یه نگاه بنداز

داداش کولرهای دیپ کول رو نمیدونم همراهشون خمیر حرارتی هست یا نه ولی کولرهای نوتوس خمیرهای GT-4 PREMIUM  توی بسته بندیشون هست که خیلی بدرد میخوره. از همه مهمتر گارانتی گرین داره که من از خریدم مطمئن میشم. البته مدل  دیپ کول GAMMAXX 300B رو هم مدنظر دارم ولی نمیدونم خمیر حرارتی تو بسته بندیش هست یا نه.

در ۱۴۰۰/۹/۵ در 01:24، alireza rabbani گفته است:

این سی پی یو اصلا قابلیت اور کلاک نداره! اگه کار سنگین نمیکنی یه فن معمولی هم جوابگو هست

داداش میدونم اورکلاک نمیشه ولی بالأخره ۶ هسته ایه با یه ۴ هسته ای فرق داره بیشتر داغ میکنه.

لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، lali city گفته است:

داداش میدونم اورکلاک نمیشه ولی بالأخره ۶ هسته ایه با یه ۴ هسته ای فرق داره بیشتر داغ میکنه.

نه اونقدر که نیاز به کولر گرون داشته باشه

همون فن اینتل هم جوابه اما شما بهتره یدونه کولر دارای 4 لوله انتقال بگیری 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...