رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ما نیاز فوری داریم به سیستم لطفا کمک کنید 

سلام 

یک سیستم با پردازنده     ای ام دی Ryzen 7 3800X   پشنهاد  بفرمایید

فقط کیس باشه     

برای کارهای معمای میخوام و رندرینگ..

هزینه هم تا 25 میلیون تومن.  

میخوام حتما ssd  با سوکت مستقیم وصل بشه به مادر برد..

کیس  گرد گیر باشه ..

ممنون

ویرایش شده توسط k53svp
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، Sandor گفته است :

درود مجدد

بین دو مادربرد گیر کردم:

1. Z390 Gaming X از گیگابایت

2. Z390 Prime A از ایسوس

به نظرتون کدوم بهتره؟

برای من نورپردازی فعلا در اولویت نیست، اون چیزی که برام بیشتر مهمه دوام قطعات و کارایی‌شونه.

اگه دوام براتون مهمه ایسوز

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Hamed75m گفته است :

دوستان تفاوت ARGB با TRGB چی هستش؟

بستگی داره کجا دیده باشید!

مثلا ARGB در نوار های رنگی برای تزیین به کار میرن به معنای addressable rgb هست که یعنی میتونید رنگ اون رو توسط نرم‌آفزار کنترل کنید.

در صفحه نمایش ها به  Adobe RGB که استاندارد رنگی شرکت ادوبی برای نمایش رنگ ها هست گفته میشه که میتونه حدود رنگی بزرگتری از standard Red Green Blue که sRGB گفته میشه در خودش داشته باشه.

colorspaces.jpg

TRGB  رو حقیقتش تا حالا نشنیدم ممکنه به LED هایی که ادرس دهی نمیشن یعنی هر LED نمیتونه رنگ مخصوص به خودشو داشته باشه، گفته میشه

اگه بگید کجا دیدید بهتر میشه کمک کرد!

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، moly گفته است :

اگه دوام براتون مهمه ایسوز

میشه توضیح بدید چرا ایسوس از نظر دوام بهتره؟

لینک به دیدگاه

با هفت میلیون تومن میخوام سه قطعه تهیه کنم سی پی یو مادربرد و رم پیشنهادتون چیه با تشکر کاربری هم فقط گیم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گرامی خسته نباشید

قصد خرید سیستم داشتم چون خودم با بازار آشنا نیستم  میخواستم اگر لطف کنید بهم  پیشنهاد بدین 

مانیتور ،هارد ،  موس ، کی بورد ، رایتر ، اسپیکر اینهارو نمیخوام

- بودجه ای که  برای خرید این سیستم دارم ،  5 تا 6 تومن 

سیستم مادربوردش جوری باشه که وسایلش رو در آینده بتونم آپدیت کنم  و گرافیکش بازیهای روزرو اگه جواب بده عالیه

ممنون میشم دوستان پیشنهاد بدن برای قطعات

مرسی

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، MojArch گفته است :

تبستگی داره کجا دیده باشید!

مثلا ARGB در نوار های رنگی برای تزیین به کار میرن به معنای addressable rgb هست که یعنی میتونید رنگ اون رو توسط نرم‌آفزار کنترل کنید.

در صفحه نمایش ها به  Adobe RGB که استاندارد رنگی شرکت ادوبی برای نمایش رنگ ها هست گفته میشه که میتونه حدود رنگی بزرگتری از standard Red Green Blue که sRGB گفته میشه در خودش داشته باشه.

colorspaces.jpg

TRGB  رو حقیقتش تا حالا نشنیدم ممکنه به LED هایی که ادرس دهی نمیشن یعنی هر LED نمیتونه رنگ مخصوص به خودشو داشته باشه، گفته میشه

توی نوار ال ای دی

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، MojArch گفته است :

بستگی داره کجا دیده باشید!

colorspaces.jpg

منم تو نت چیزی پیدا نکردم،ولی احساس میکنم به ال ای دی های چند طیفی و تک طیفی گفته میشه 

لینک به دیدگاه

اساتید درود

من به احتمال 90 % سی پی یو رو از دبی تهیه خواهم کرد ( رایزن نسل سه ) ... برای مادربورد روی مدل های x570 تحقیق کنم یا x470 یا  B450  ?

یه عزیزی می گفت رایزن نسل 3 با سری B450 بهتر جواب می ده کسی تجربه ای داره ؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، yebordi گفته است :

اساتید درود

من به احتمال 90 % سی پی یو رو از دبی تهیه خواهم کرد ( رایزن نسل سه ) ... برای مادربورد روی مدل های x570 تحقیق کنم یا x470 یا  B450  ?

یه عزیزی می گفت رایزن نسل 3 با سری B450 بهتر جواب می ده کسی تجربه ای داره ؟

پردازنده ای که در نظر گرفتید چیه ؟

این موضوع به چند نکته بستگی داره که شامل این موارد میشن :

1) اگر پردازنده قدرتمند باشه مثل R7-3800X و یا R9-3900X پیشنهاد میشه با توجه به مدار تغذیه قوی تر و اپتیمایز شده مین برد های X570 از نسل جدید مین بردهای AMD استفاده کنید.

2) اگر کارتون جوریه که به حافظه های پرسرعت نیاز دارید ، پیشنهاد میشه از مین بردهای X570 که به نسل چهارم رابط PCI-E مجهز شدند استفاده کنید.

اگر موارد بالا در خصوص شما صدق نمیکنه و در آینده هم قصد ارتقا به مدل های قدرتمند رایزن 3000 ها رو ندارید ، مین برد B450 پیشنهاد میشه.

ویرایش شده توسط airoonia
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، airoonia گفته است :

پردازنده ای که در نظر گرفتید چیه ؟

این موضوع به چند نکته بستگی داره که شامل این موارد میشن :

1) اگر پردازنده قدرتمند باشه مثل R7-3800X و یا R9-3900X پیشنهاد میشه با توجه به مدار تغذیه قوی تر و اپتیمایز شده مین برد های X570 از نسل جدید مین بردهای AMD استفاده کنید.

2) اگر کارتون جوریه که به حافظه های پرسرعت نیاز دارید ، پیشنهاد میشه از مین بردهای X570 که به نسل چهارم رابط PCI-E مجهز شدند استفاده کنید.

اگر موارد بالا در خصوص شما صدق نمیکنه و در آینده هم قصد ارتقا به مدل های قدرتمند رایزن 3000 ها رو ندارید ، مین برد B450 پیشنهاد میشه.

والا سیستم مورد نظ برای گیم است و سی پی یو رایزن 5 3600 انتخاب من است

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Hamed75m گفته است :

توی نوار ال ای دی

پس همون حالت ادرس دهی و بدون ادرس دهی هست احتمال بالا!

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، yebordi گفته است :

والا سیستم مورد نظ برای گیم است و سی پی یو رایزن 5 3600 انتخاب من است

آره واسه R5-3600 مین برد B450 کفایت می‌کنه و میتونید مین برد رو از همینجا سفارش بدید.(منظور داخل کشوره)

البته در صورتیکه بخواید در آینده به مدل قدرتمندی از سری ۳۰۰۰ رایزن ها کوچ کنید ، میبایست مین برد X570 بردارید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 1f490.png ببخشید خاک اندازی وسط گفتگوی شما مهندسین بزرگوار صحبت میکنه! ^_^

خواستم بپرسم آیا تفاوت محسوسی بین عملکرد 1333MHz و 16000MHz در بازی و رندر وجود داره؟

i7-3770 + Z68AGD55

3 تا 4 گیگ 1600 + 1 دونه 4 گیگ 1333

الان رم ها روی 1333 تنظیم شده اند. (اتوماتیک وار)

نیازی هست کاری انجام بدم؟ یا این که خوبه سیستم؟ 1f914.png

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام دوستان 1f490.png ببخشید خاک اندازی وسط گفتگوی شما مهندسین بزرگوار صحبت میکنه! ^_^

خواستم بپرسم آیا تفاوت محسوسی بین عملکرد 1333MHz و 16000MHz در بازی و رندر وجود داره؟

i7-3770 + Z68AGD55

هم اره هم نه!

اگه تایمینگ رم با 1600MHz شدن به شکل اسف ناکی افت کنه به درد نمیخوره.

در کل تفاوت تو گیم نمیبینی ولی تو رندر تفاوت بین ندیدن و مقدار ناچیز خواهد بود.

میتونی XMP رو فعال کنی خودش برات همه چیز رو اوکی میکنه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

i7-3770 + Z68AGD55

نظر و تجربه شخصی :

اگر موقع کار با سیستم بلواسکرین دریافت نمیکنید و مشکلی نداره ، نه نیازی به تعویض نیست. ولی در خصوص فرکانس رم ها ، وقتی شما دو تا ماژول رم داشته باشی ، یکیش 2400 مگاهرتز و یکی دیگه 2133 مگاهرتز ، بصورت پیش فرض سیستم روی 2133 مگاهرتز ست میکنه رم ها رو. ولی راهی که جلوت هست اینه که از بایوس پروفایل XMP رو فعال کنی و اینطوری مشکل حل میشه.

راه دیگه هم اینکه مستقیم ماژول 1333 رو به 1600 تغییر بدی. داخل استفاده های روزمره و گیم که فکر نکنم فرق چندانی داشته باشه ، ولی داخل رندرگیری و محاسبات سنگین احتمالا تاثیر گذاره باشه (هر چند اندک).

لینک به دیدگاه

سلام.محاسبه برای توان پاور .لطفا مارک پاور رو هم دوستان عزیزم بگن از راهنمایی های ارزشمندتان ممنونم.سپاس.پردازنده ای ام دی Ryzen 5 1400 و رم گیل AMD Edition EVO X 16GB 2x8GB 2400Mhz CL17 و مادربورد گیگابایت X470 AORUS ULTRA GAMING و کیس گیمینگ گرین STRIKER با 3تا فن 120mmو کارت گرافیک گیگابایت GV-RX570GAMING-4GD-MI و یک هاردیسک اینترنال و یک درایور دی وی دی  و مانیتور 21یا 19 اینچی ودر اینده شاید یک فن خنک کننده دیگر 120 میلی متری و اسپیکر و موس و کیبورد گیمینگ و هدست.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Mostafa70 گفته است :

سلام.محاسبه برای توان پاور .لطفا مارک پاور رو هم دوستان عزیزم بگن از راهنمایی های ارزشمندتان ممنونم.سپاس.پردازنده ای ام دی Ryzen 5 1400 و رم گیل AMD Edition EVO X 16GB 2x8GB 2400Mhz CL17 و مادربورد گیگابایت X470 AORUS ULTRA GAMING و کیس گیمینگ گرین STRIKER با 3تا فن 120mmو کارت گرافیک گیگابایت GV-RX570GAMING-4GD-MI و یک هاردیسک اینترنال و یک درایور دی وی دی  و مانیتور 21یا 19 اینچی ودر اینده شاید یک فن خنک کننده دیگر 120 میلی متری و اسپیکر و موس و کیبورد گیمینگ و هدست.

با توجه به این کانفیگ پیشنهاد بنده این موارد هست :

اگر نمیخواید در آینده قطعاتتون رو بروزرسانی کنید این دو مورد کافیه :

1) GREEN GP550A-UK

2) Enermax MaxPro 600W 80Plus

اگر هم قصد ارتقای قطعات در آینده رو دارید و میخواید از الان آینده نگری کنید میتونید پاور با ظرفیت بالاتر بردارید. هر چند که همین دو مدلی که عرض کردم کاملا مناسب هست حتی در صورت ارتقای جزئی در آینده.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، soubaro9 گفته است :

سلام دوستان

بین i3 8100 و i3 9100f کدوم تهیه کنم؟

هیچ کدوم . توی همین رنج قیمت i3 9100 رو تهیه کنید

لینک به دیدگاه

2 minutes ago, Mantel said:

هیچ کدوم . توی همین رنج قیمت i3 9100 رو تهیه کنید

فرقش با f چیه؟

توی بازار هست؟ چون فقط مدل f دیدم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، soubaro9 گفته است :

فرقش با f چیه؟

توی بازار هست؟ چون فقط مدل f دیدم

فرقش اینه:

https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_core_i3_9100f-926-vs-intel_core_i3_9100-924

در کل هرکدوم از این 3تارو بگیری زیاد فرقی با هم نمیکنن در یک رنج قدرت پردازشی هستن . فقط i3 9100f گرافیک داخلی نداره همین - بقیه چیزاش با i3 9100 یکیه

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، soubaro9 گفته است :

سلام دوستان

بین i3 8100 و i3 9100f کدوم تهیه کنم؟

اگر بحث اقتصادیش خیلی واستون مطرحه خب 9100F ، اما اگر توانایی خریداری 8100 رو دارید من بخاطر وجود گرافیک مجتمع اونو پیشنهاد میکنم.

بیشتر به مورد استفاده شما از سیستم مربوط میشه و بودجتون. پردازنده هایی که گرافیک مجتمع دارن اگر کارت گرافیکتون خراب بشه حداقل سیستم از کار نمیفته و میتونید تا زمان تهیه مجدد کارت گرافیک ازش استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان ی سیستم (فقط کیس) تا سقف هزینه 15 نهایت17ملیون تومن پیشنهاد بدین..

مورد استفاده گیم هست فقط..

حداقل تا ی سال  بازیهای روز رو بتونه اجرا کنه واسم..

ممنون

ویرایش شده توسط evance
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، evance گفته است :

سلام

دوستان ی سیستم (فقط کیس) تا سقف هزینه 15 نهایت17ملیون تومن پیشنهاد بدین..

مورد استفاده گیم هست فقط..

حداقل تا ی سال  بازیهای روز رو بتونه اجرا کنه واسم..

ممنون

سلام
مادربرد giga z370 hd3 : یکو هشتصدو بیست
 سی پی یو i5 8400 شش هسته ای : دو ششصد
گرافیک : 1660ti 6g msi :پنجو دویست پنجاه
رم: 2*8 3200 :یکو هشتصدو پنجاه 
پاور 600 وات : هشتصدو هشتاد
هارد دو ترا وسترن :ششصدو نود
حافظه جامد وسترن : دویست هشتاد
تا الان شده سیزده و چهارصد که فقط میمونه کیس که به انتخاب خودت میتونی انتخاب کنی قیمتا هم متفاوته

سی پی یو واسه گیم های پنج سال دیگه هم کافیه
میتونی جای این سی پی یو ای تری  نسل 9 بگیری که چهار هسته ایه قیمتش یه تومنه تا دو سال دیگه هم پاسخگووه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...