رفتن به مطلب

توی بازار کامپیوتر دقیقا چه خبره؟

MAhmoOD Nazari
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان

من کم و بیش کارم بستن سیستم هست و دائما در حال خرید قطعات هستم. با این حال هیچ آشنا و کس و کاری توی این بازار از جهت تامین قطعه ندارم و به توصیه یکی از دوستان فروم، باید کفش آهنی پام کنم و بیفتم دنبال جنس ارزون(که واقعا هم همینطوره)

بازار ولیعصر رو اگه خبر داشته باشید، قیمت مغازه دار ها از قیمت دیجی کالا هم بیشتره!

جریان هم تا جایی که میدونم اینه که یه شاگرد مغازه دار نشسته توی مغازه، قیمت یه جنسو میپرسی، تو سیستم نگاه میکنه زده 1 تومن، بعد به تو قیمت میده 1100، خودشم یه سودی میکشه روش! ابته خیلیاشون به 100-200 راضی نیستن، یه بار رفتم یه جا مادربرد قیمت گرفتم، گفت 6900،ظاهرا هم مسئول اون بخش فروش مادربرد تو مغازه نبود، بهش گفتم بده ولی درگیر مشتری دیگه بود و مجبور شدم وایسم، حین انتظار، تلفنم زنگ خورد و اومدم بیرون، نیم ساعتی درگیر تلفن بودم، دوباره رفتم داخل ولی یه نفر دیگه اومده بود که بخش فروش مادربرد با اون بود، در کمال تعجب قیمت رو بهم گفت 5900!!!! یعنی اون یکی داشت 1 تومن رو مادربرد اضافه تر میخورد!

اینا به کنار، رفتم نمایندگی پاور گرین ازشون قیمت یه پاورو پرسیدم، گفت 1900، بهش گفتم گرونه، رفتم بیرون، دوباره صدام کرد گفت 1800 میدم، یکم مشکوک شدم و سریع رفتم سایتارو چک کردم و دیدم 1750 هم هست، بهش گفتم این قیمت اگه میدی ببرم؟! با کمال پررویی گفت برو از همونجا بگیر! وضعیت نمایندگی اینه، دیگه از بقیه میشه چه انتظاری داشت!

بازار هم خرابه، اینا هم همشون شاگردن، نگران دخل و کاسبی نیستن، سر ماه حقوقشونو میگیرن، چه جنس بفروشن چه نفروشن، اگه هم بفروشن این مدلی میخوان سر ملت کلاه بذارن!

یا رفتم یه هارد بگیرم، طرف قیمت گفت 1600، بهش گفتم قیمت 1400 عه، گفت من فقط 10 تومن دارم رو این سود میکنم و اونی که تو میگی ریفر عه و گارانتی نداره و...(واقعا کی حاضره برای 10 تومن 1600 پولشو بخوابونه؟؟؟؟)تهشم با گارنتی حامی 1350 گیر اوردم

دیروز هم بالاخره به یه شرکتی کانکت شدم که میتونم ازش لیست قیمت همکاری بگیرم، لیست رو گرفتم تعجب کردم، دیدم قیمت کارتنی یه جنس از قیمت دیجی کالا هم بیشتره! نمیدونم روی این قیمتا درصد کم میکنن یا قیمت عمده اینه، چون قیمت همشون خرده ریالی هم داره!

چرا واقعا اینجوریه؟

این بازار واقعا به یه لیون کامپیوتر سال 95-96 نیاز داره که کنترلش کنه!

یادش بخیر لیون یه زمان یه قانونی داشت که اگه یه جنس رو عینا با قیمت پایین تر پیدا کردید، بهتون خسارت میدیم.

قیمت ها هم الان که اصلا وضعیتشون معلوم نی،بیشتر مادربردای am4 قیمتش داره میاد پایین، ازونور سیپیو های رایزن داره میره بالا، دلیل این تغییر قیمت چیه، اگه قراره ارزون شه همه با هم ارزون شن، اگه میخواد گرون شه، همه با هم گرون شن، چه وضعشه!

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

دوست عزیز وضع مملکت به کلی خرابه بازار کامپیوتر که جای خود دارد. مردم پول اجازه خونه و نون شب ندارن

لینک به دیدگاه

بازار قطعات اگر التهابی هم داره بابت استخراج رمز ارزها است که به کلی قطعات رو کم یاب کرده به نحوی طرف تأمین قطعات به سختی است جنسی هم که داره به بالاترین قیمت رد میکنه.من خودم به مادربرد کناره آکبند گرفتم به تقریبا 2/500 حدود چهار ماه پیش الان همون میدن به 6 تا 7 جدیدا 8 تومن دیدم خوب چه خبره واقعا چی داره مگه مادربرد b360 جویا قیمت که چرا چنین شده میگن میبرن واسه ماین جا گرافیک خور هم خوب داره خوب میبرن بیا اینم توضیح شما این بگیر ببر تا برسی به x580 گرافیک که دیگه هر کی هر چی خواسته میفروشه

لینک به دیدگاه

بالاخره ثمرات تحریمه,فرصت برای ماهیگیری وسوئ استفاده خیلی ها فراهم هست ونهایت استفاده رو میبرن.

شما بری یه مودم مثل 8961 رو هم قیمت بگیری از 430 تومن تا 600 تومن قیمت میدن!!!اختلاف قیمت تقریبا 200 هزارتومنی برای کالایی با این قیمت وضع آشفته بازار رو به خوبی نشون میده

لینک به دیدگاه

درود

دوستان رم چرا اینقدر گرون شده رم 32 گیگ جی اسکیل ار جی بی باس 3000 از 5300 شده 7300 مگه با رمم ماین میکنن 

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

درک نمیکنم ایجاد این تاپیک ها هدفش چیه

یا خواب بودیم یهو از خواب پاشدیم یا اینکه از بحث های حاشیه ای و خاله زنکی خوشمان می آید

آقا وضع هیچ چیز جالب نیست من میدونم شما میدونی کفتر های تو آسمون هم میدونن

چه اصراری هست دائم این موضوع رو گوشزد کنیم به کسانی که خودشون مصرف کننده هستن ؟

الان رئیس صنف هم توی این فروم عضو بود میخوند این تاپیک رو برای شما کاری نمیتونست بکنه

شما داشته باش تا مدتی نامعلوم یا شاید هم معلوم وضع همینه شاید بدتر هم بشه

هدف تحریم ایزوله کردن هست این پاندمی جهانی هم اضافه شده و درد و اثر تحریم رو هم اضافه کرده

اگر قرار بود یک کشوری تحریم بشه همه چیز گل و بلبل باشه که دیگه چه کاری بود

من نمیدونم چرا مردم ما فکر میکنن تحریم یک شوخیه فقط و وارد کننده و مسئول داره خودش رو لوس میکنه

بله همه چیز داره وارد میشه ولی هزینه واردات و دور زدن ها رفته بالا

مثل اینکه شما اسنپ بگیری بعد تو ساعت های شلوغ 30 درصد گرون تر میشه همون مسیر بعد به طرف میگی چرا گرونتره میگه چون ترافیکه و زحمتش بیشتره

در مورد واردات هم همینه انتقال پول سخت شده هزینه حمل وحشتناک شده و گمرک خودمون هم به دلیل مدیریت سختگیری میکنه

ترجیح میده کالا کم باشه ولی همیشه باشه تا اینکه باشه یهو ناموجود بشه صدای همه در بیاد

اضافه کن بهش نبود نظارت و چند دست چرخیدن کالا در بازار و سود فروشنده و خب ماهیگیری از شرایط و وجدان های غالبا" خاموش

که البته توی این شرایط گل و بلبل فکر نکنم زیاد وجدان اینا جواب بده چون طرف پای معیشت خانوادش وسطه

کسی میتونه ریسک بپذیره بده این سایت ها بیارن براش نمیتونه واسته تماشا کنه شاید بره بالاتر شاید بیاد پایین تر

دیگه نمیتونه واسته خیلی حیاتی هست تامین کالا براش در لحظه دیگه بگرده بهترین قیمت رو پیدا بکنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

بالاخره ثمرات تحریمه

اوکی !

لینک به دیدگاه

ماینر ها دارن با رم و سی پی هایی نظیر 9100اف و کیس ها قوطی گرین اتریوم ماین میکنن قیمتا رفته بالا

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HELLB0Y گفته است :

درک نمیکنم ایجاد این تاپیک ها هدفش چیه

یا خواب بودیم یهو از خواب پاشدیم یا اینکه از بحث های حاشیه ای و خاله زنکی خوشمان می آید

آقا وضع هیچ چیز جالب نیست من میدونم شما میدونی کفتر های تو آسمون هم میدونن

چه اصراری هست دائم این موضوع رو گوشزد کنیم به کسانی که خودشون مصرف کننده هستن ؟

الان رئیس صنف هم توی این فروم عضو بود میخوند این تاپیک رو برای شما کاری نمیتونست بکنه

شما داشته باش تا مدتی نامعلوم یا شاید هم معلوم وضع همینه شاید بدتر هم بشه

هدف تحریم ایزوله کردن هست این پاندمی جهانی هم اضافه شده و درد و اثر تحریم رو هم اضافه کرده

اگر قرار بود یک کشوری تحریم بشه همه چیز گل و بلبل باشه که دیگه چه کاری بود

من نمیدونم چرا مردم ما فکر میکنن تحریم یک شوخیه فقط و وارد کننده و مسئول داره خودش رو لوس میکنه

بله همه چیز داره وارد میشه ولی هزینه واردات و دور زدن ها رفته بالا

مثل اینکه شما اسنپ بگیری بعد تو ساعت های شلوغ 30 درصد گرون تر میشه همون مسیر بعد به طرف میگی چرا گرونتره میگه چون ترافیکه و زحمتش بیشتره

در مورد واردات هم همینه انتقال پول سخت شده هزینه حمل وحشتناک شده و گمرک خودمون هم به دلیل مدیریت سختگیری میکنه

ترجیح میده کالا کم باشه ولی همیشه باشه تا اینکه باشه یهو ناموجود بشه صدای همه در بیاد

اضافه کن بهش نبود نظارت و چند دست چرخیدن کالا در بازار و سود فروشنده و خب ماهیگیری از شرایط و وجدان های غالبا" خاموش

که البته توی این شرایط گل و بلبل فکر نکنم زیاد وجدان اینا جواب بده چون طرف پای معیشت خانوادش وسطه

کسی میتونه ریسک بپذیره بده این سایت ها بیارن براش نمیتونه واسته تماشا کنه شاید بره بالاتر شاید بیاد پایین تر

دیگه نمیتونه واسته خیلی حیاتی هست تامین کالا براش در لحظه دیگه بگرده بهترین قیمت رو پیدا بکنه

ممنونم. 

به یک مورد دیگه هم اشاره کنم:

به نظر من.تاپیک های راهنمایی خرید سیستم هم خیلی لووس شده. هر کی حوصله خاندن و گشتن ندارن یک تاپیک میزنه راهنمایی کننده ها هم خیلی سوژه هستند خودشون بلد نیستند میان کمک هم میکنند.

هم فارسیش هست داخل لیون و شهر سخت افزار هم زبان بین المللی انگلیسی در اینترنت هست. هم سمولاتور ساختش هست چه لوزمی داره سریع تاپیک زده میشه...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

ممنونم. 

به یک مورد دیگه هم اشاره کنم:

به نظر من.تاپیک های راهنمایی خرید سیستم هم خیلی لووس شده. هر کی حوصله خاندن و گشتن ندارن یک تاپیک میزنه راهنمایی کننده ها هم خیلی سوژه هستند خودشون بلد نیستند میان کمک هم میکنند.

هم فارسیش هست داخل لیون و شهر سخت افزار هم زبان بین المللی انگلیسی در اینترنت هست. هم سمولاتور ساختش هست چه لوزمی داره سریع تاپیک زده میشه...

ممنونم 

یعنی ما هر چیزی داریم در این فروم از برکات وجود کاربران قدیمیمون هست مثل شما و خیلی دیگه از عزیزان

این موضوع یک مدتی هست به شدت روی مغز من داره دریفت و دونات میزنه

داشتم به یکی از بچه های فروم میگفتم چند روز پیش که چند نفر توی این فروم پیداشون شده

اصلا" تاپیک اینها رو میبینی ترک میخوری از داخل

مثلا" چجوری ویندوز رو نصب کنم یا مشکلات سیستم من و یا کیس خاموش صدا میده

حس میکنم اینجا رو با شبکه های اجتماعی که کاربرش ویو بخوره ممبر بگیره بره بالا اشتباه گرفتن

یعنی چیزی به نام تحقیق و دنبال چیزی گشتن برای یکسری معنی نشده که آدم خودش دنبال چیزی باشه اون مطلب همیشه در ذهنش میمونه چون براش زحمت کشیده

دیگه وقتی یکی میاد میپرسه چجوری ویندوز بریزم یعنی خیلی سخث بشه به این بشر کمک کرد ( وقتی اسلاید به اسلاید نشستن توضیح دادن که چطور ویندوز بزنید )

قسمت زیباش هم این هست گاهی اوقات طرف تاپیک درخواست راهنمایی برای قطعات میخواد ولی در جواب هایی که میده بقیه رو لکچر میکنه

خب اگر بلدی که هیچی اصلا" زدن تاپیک بی فایده هست اگر هم بلد نیستی خب استفاده کن از نظرات

لینک به دیدگاه

نکته اخلاقی 

خواهشا واسه کار تخصصی یه شاگرد اونجا نزارید،ایران کشور بی در و پیگر سوپری مغازه هم تعمیرات تخصصی کولر انجام میده وقتی کسی مدرک کار نداشته باشه نتیجه اش میشه این که یک جوان تازه وارد آماتور برای خودش سیاست گذاری کنه و به هر قیمتی که بخواد جنس بفروشه

در 11 ساعت قبل، Slasher گفته است :

اوکی !

من فکر کردم تا الان داستان تحریم به اندازه کافی فرهنگ سازی شده نگو که نشده

هر کی میگه بخاطر تحریم خودش دلال و فروشنده است مگه این سایت کم دلال داره ؟؟؟؟

شاگرد داره یه تومن اضافه تر میده بره جیب خودش اینم از تحریم ، یه زمانی بود هر چی میشد میگفتن تقصیر احمدی نژاده طوری که الان تبدیل به جوک شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم برخی از دوستان منظور من رو متوجه نشدن،

من میدونم گرونه، تحریمیم، جنس 100 دلاری داره با دلار 35-40 تومن به دست مصرف کننده میرسه و هزار جور داستان دیگه...

سوالم اینه که چرا یه مشت بچه بی سواد و شاگرد، میان هی الکی قیمت جنسو میبرن بالا؟ بد بختی هم اینه که هر مغازه ای که واقعا کاسبه و اینجوری سر ملت کلاه نمیذاره، جنسو نداره، هر کی هم که جنسو داره یه آبدارچی نشونده تو مغازه و اینجوری سر قیمت، ملت رو میپیچونه.

انقدر هم تنوع کالا ها زیاده که حد نداره، طرف قیمت یه جنسو 6 ماه پیش که دلار به 30 رسیده بوده، گرفته، هنوزم با همون قیمت داره میره جلو

یه سری جاها هستن ازشون 3200G رو قیمت میگیری، میگه 7 تومنه، یه تاریخ نا معلومی این سیپیو به این قیمت رسیده بوده، اینا هنوز تو همون قیمت موندن.

در 4 ساعت قبل، ali2424 گفته است :

دوستان رم چرا اینقدر گرون شده رم 32 گیگ جی اسکیل ار جی بی باس 3000 از 5300 شده 7300 مگه با رمم ماین میکنن 

اصلا معلوم نیست، من تو شهریور با دلار 30 تومن رم adata رو گرفتم 4250، الان 6500 پیدا بشه باید جشن بگیرم.

در 3 ساعت قبل، HELLB0Y گفته است :

من اصلا منظورم قیمتای وارد کننده ها نبود، میدونم اونا هم دارن گرون میدن، ولی اون مغازه دار که دیگه تحریم نیست میاد روی جنس 20-30 درصد میکشه.

به عبارتی علاوه بر تحریم خارجی، یه تحریم داخلی هم داریم! من مشکلم با تحریم داخلیه(بازم منظورم گمرک و ... نیست، منظورم اون مغازه داریه که جنسو داره و قیمت پرت میده)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

نکته اخلاقی 

خواهشا واسه کار تخصصی یه شاگرد اونجا نزارید،ایران کشور بی در و پیگر سوپری مغازه هم تعمیرات تخصصی کولر انجام میده وقتی کسی مدرک کار نداشته باشه نتیجه اش میشه این که یک جوان تازه وارد آماتور برای خودش سیاست گذاری کنه و به هر قیمتی که بخواد جنس بفروشه

چه خوش گفت کافیِ پاک زاد که رحمت بر آن تربت پاک باد 😁

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

سوالم اینه که چرا یه مشت بچه بی سواد و شاگرد، میان هی الکی قیمت جنسو میبرن بالا؟ بد بختی هم اینه که هر مغازه ای که واقعا کاسبه و اینجوری سر ملت کلاه نمیذاره، جنسو نداره، هر کی هم که جنسو داره یه آبدارچی نشونده تو مغازه و اینجوری سر قیمت، ملت رو میپیچونه.

ما که فروشنده نیستیم

لذا کاری هم از دستمون بر نمیاد

تنها راه حل چیه؟ فروشنده که میبینین گرونه نخرین ! تمام

من دیدم گاها یه جنس 20 میلیونی تا 5 میلیون اختلاف قیمت داره تو جاهای مختلف !!!! 5 میلیون سرسام آوره

کولر ایسوس  10 تومنی تو جاهای مختلف تا 1.5 میلیون تومن اختلاف قیمت داره!!!!

خیلی راحت فروشنده میگه گرون میفروشم

بقیه هم میخرن

چرا نفروشم؟

تنها راه نخریدن هست و ولاغیر

یه جایی صنعت خودروسازی میگی من با 200 میلیون ماشین سایپا نخرم گزینه 0 دیگه ای ندارم

ولی اینجا گزینه هست خداروشکر هستن افراد زیادی که منصفانه قیمت گذاری رو قطعات میکنن به راحتی میتونین از اون ها خرید کنین

لینک به دیدگاه

راستش من با این موضوع که قیمت های پرت میگن خیلی مشکلی ندارم، چون فوقش میرم از جای دیگه قطعه رو می گیرم، اما اینکه بعضی از فروشنده های محترم با آدم طوری نا محترمانه و زننده رفتار می کنند که انگار ما پولشون رو خوردیم یا یه چیزی قراره ازشون بدزدیم اومدیم دم مغازه، واقعا ناراحت کننده است. باید یه سوالو چند بار بپرسی، تلفنش مهمتر از تو هست، اصلا خودشون رو ملزم به ارائه توضیح در مورد محصول نمیدونند، و صرفا بر اساس بودجه شما نحوه رفتارشون عوض میشه. مثلا اگر دنبال یه قطعه ارزان باشید، جواب سربالا و یا با بی میلی و بی علاقگی میدن. اگر قطعه گران قیمت بخواهید، یه نگاه به سرو وضعتون می کنند و کمی جدی تر به سوالاتتون جواب میدن.

این مسایل رو که دیدم باعث شد دیگه حضوری خرید نکنم و فقط از فروشگاه های آنلاین مثل لیون سفارش اینترنتی بدم.

لینک به دیدگاه

لیون هم شاگرد نشونده پشت کامپیوتر که پردازنده 4350g که همه زدن 4100 تا 4500 میده 7 تومن!! یه ماه دیگه باقی سایتا هم همون 7 تومن میذارن چیزیم بگی میگن ناراحتی نخر جم کن برو😂

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...