رفتن به مطلب

سوال راجب خرید ارز دیجیتال (صرافی‌های ارز دیجیتال)

Recommended Posts

درود 

میخوام حدود ۵۰۰ دلار بیت کوین بخرم و چند تا سوال داشتم (کیف پول کیونومی دارم)

نحوه خرید و فروش از طریق صرافی چجوریه و بهترین صرافی کدوم؟؟؟

امکانش هست بنا به اینکه ایران تحریمه حساب کیونومی رو بن کنن؟؟

دلیل اینکه بعضیا از سایت های خارجی بیت کوین میخرن چیه؟؟ مثلا‌ این سایتhttps://localbitcoins.com/

تهیه پشتیبان و این چیزا چطوریه و چیکار کنم یه موقع کیف پول هک نشه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 70
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود،اگروقت داشته باشن بهتون کمک میکنن @Hassan.SK

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

سلام

1- برای خرید بیت کوین شما اول توی صرافی های ایرانی ثبت نام و احراز هویت میکنی. بعدش میتونی هر ارزی مدنظرته بخری. صرافی هایی مثل کریپتولند ، اکس کوینو ، نوبیتکس ، رمزینکس ، والکس

2 - امکان تحریم هست ولی معمولا قبلش اطلاع میدن که دارایی رو خارج کنی.

3 - لوکال بیت کوین یک پلتفرم خرید و فروش بیت کوین بصورت کاربر به کاربر هست که قبلا ایرانی ها هم میتونستن راحت خرید و فروش کنن ولی الان محدودیت ها رو زیاد کرده و بهتره از همین صرافی های ایرانی استفاده کنی.

4 - زمانی که برای اولین بار کیف پول رو نصب میکنی و ثبت نام میکنی حتما 12 یا 24 کلمه ریکاوری رو به ترتیبی که مشخص شده یادداشت کن و یه جایی بزار که فقط خودت بهش دسترسی داشته باشی چون هرکس این کد ریکاوری رو داشته باشه میتونه به موجودی حساب هم دسترسی پیدا کنه.

برای امنیت هم بهتره کیف پول روی گوشی نصب باشه که زیاد برنامه های متفرقه روش نصب نباشه و به اینترنت هم زیاد وصل نشه . بهترین حالت هم استفاده از کیف پول سخت افزاری هست.

سوال دیگه ای هم بود در خدمت هستم.

ویرایش شده توسط MohMosGh1973
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

درود 

دلیل اینکه بعضیا از سایت های خارجی بیت کوین میخرن چیه؟؟ مثلا‌ این سایتhttps://localbitcoins.com/

درود از این سایت اقدام کن

https://nobitex.ir/

لینک به دیدگاه

سپاس از دوستان 

فقط به نظرتون الان خرید بزنم خیلی ریسکی نیست؟؟ چون یادمه حدود ۱ الی ۲ ماه پیش بیت کوین حدود ۷۵۰۰ دلار بود الان شده ۹۰۰۰ میترسم بیاد پایین

لینک به دیدگاه

با قیمت الان دلار واقعا ریسکه ولی نظر خودم محدوده 6 الی 7 هزار هست و اگه رسید به این محدوده با دلار 30 تومنی هم شده میخرم. البته دید من بلند مدته ( حداقل 2 سال )

یه راه دیگه هم هست اینه که سرمایتو به چند بخش تقسیم کنی و در بازه قیمتی 500 تا 1000 دلاری یه بخشی رو خرید کنی. اینطوری میانگین قیمتی بدست میاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

سپاس از دوستان 

فقط به نظرتون الان خرید بزنم خیلی ریسکی نیست؟؟ چون یادمه حدود ۱ الی ۲ ماه پیش بیت کوین حدود ۷۵۰۰ دلار بود الان شده ۹۰۰۰ میترسم بیاد پایین

دوستان سوالات پاسخ دادن

راجب خرید تو محدوده الان که رو مقاومت 9200 میچرخه و مقاومت قوی هستش در بدترین حالت به نظرم تا 8500 پایین میاد چون قیمت بیت کوین هزینه استخراجش تعیین میکنه الان که از هاوینگ نزدیک 2 ماه میگذره ، همین الان ماین چندان سودی نداره و فلج شدن اقتصاد جهانی یکی از دلایلی هستش که هنوز بیت کوین روند صعودیشو شروع نکرده

اگر برای بلند مدت میخواید همین الان خرید کنید چون ممکنه دلار گرونتر بشه یا خود بیت

کلمات ریکاوری کیف پول هم روی کاغذ در جای امن نگه داری کنید اگه گم بشن با دارایی تون خداحافظی کنید البته یه نسخه هم میتونید توی وین رار رمز ترکیبی بزارید و نگه دارید

بنده چندین بار از صرافی نوبیتکس خرید کردم چند ماه پیش مشکلی نبوده 

اگه تمایل داشتید از لینک بنده ثبت نام کنید هیچ سود و ضرری برای شما نداره ، از هر معامله ای که انجام میدید مقداری از کارمزدی که به صرافی پرداخت به بنده تعلق میگیره (در حقیقت صرافی از کارمزد خودش کسر میکنه و به فرد معرف پاداش میده)

سوالی بود در خدمتم

https://nobitex.ir/signup/?refcode=96922

لینک به دیدگاه

اینکه برای سرمایه گذاری در هر زمینه ای اول باید اطلاعات کامل کسب کنید رو کاری ندارم تنها موردی ک میخواستم بگم این هست ک با این مبلغ شما روی الت کوین ها سرمایه گذاری کنید میتونید سود خیلی بهتری کسب کنید البته در مقابل ریسک ضررشم میره بالاتر درکل بامبالغ کم روی الت کوین ها بیشتر نتیجه میگیرید تا خود بیت در نهایت هم تا اطلاعات خودتون رو بالا نبردید ن تنها کریپتو بلکه هر جای دیگه سرمایه گذاری نکنید.کیف پولیم ک انتخاب کردید بسیار خوب هست.. موفق باشید

لینک به دیدگاه

بهترین سرمایه گذاری برای بلند مدت در حال حاضر توکن ETHBULL هستش که با هر 1 دلار افزایش قیمت اتریوم 3 دلار افزایش پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Slasher گفته است :

بهترین سرمایه گذاری برای بلند مدت در حال حاضر توکن ETHBULL هستش که با هر 1 دلار افزایش قیمت اتریوم 3 دلار افزایش پیدا میکنه

آشنایی چندانی با اینجور توکن ها ندارم ولی سود 3 برابری ضرر 3 برابری هم داره وبرای طولانی مدت اصلا مناسب نیستن و بیشتر به درد کسانی میخوره که تریدر فعال باشه و از افت و خیزهای ارزهای دیجیتال سود کنه (زمان افت خرید کنه زمان صعود بفروشه)

ممکنه با نزول قیمت ارز اصلی کل سرمایتون به باد بره

برای افراد تازه کار ریسک بالایی داره و اصلا توصیه نمیشه (کسانی تحلیل بلد نیستن و وضعیت بازار نمیشناسن) افرادی مثل خودم که بهترین کار هولد کردنه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

با کد معرف شما ثبت نام کردم فقط به نظر شما با ۵۰۰ دلار فقط بیت کوین بخرم؟؟؟

البته فعلا برا شروع اینقد میخرم اگه ضرر توش نباشه باز میخرم هدفم هم بلند مدت

در 1 ساعت قبل، Slasher گفته است :

این چیزی که گفتید چی هست؟؟

در 3 ساعت قبل، Rreza گفته است :

اینکه برای سرمایه گذاری در هر زمینه ای اول باید اطلاعات کامل کسب کنید رو کاری ندارم تنها موردی ک میخواستم بگم این هست ک با این مبلغ شما روی الت کوین ها سرمایه گذاری کنید میتونید سود خیلی بهتری کسب کنید البته در مقابل ریسک ضررشم میره بالاتر درکل بامبالغ کم روی الت کوین ها بیشتر نتیجه میگیرید تا خود بیت در نهایت هم تا اطلاعات خودتون رو بالا نبردید ن تنها کریپتو بلکه هر جای دیگه سرمایه گذاری نکنید.کیف پولیم ک انتخاب کردید بسیار خوب هست.. موفق باشید

حدود چند ماهی اتر کلاسیک رو زیر نظر داشتم هیچ تغییر قیمتی نداشت اما بقیه الت کوین ها رو نمیدونم 

اتر هم مثل اینکه یه جا شنیدم میگن قراره جایگزینش بیاد

حالا شما چی مد نظرتون هست؟

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

البته فعلا برا شروع اینقد میخرم اگه ضرر توش نباشه باز میخرم

ممنون

من خودم بیت خریدم چون پادشاه ارزهای دیجیتال هست همونجوری که کله میاد پایین ممکنه پرش کنه چند برابر بشه 

اگه قصدتون طولانی مدت باشه ضرری توش نیست چون عرض کردم قیمت الان بیت تقریبا کف هستش احتمالا چند ماه دیگه (اگه کرونا بزاره) با بهبود اقتصاد جهانی 15 الی 18 هزار بزنه ممکنه حتی سال بعد 10 برابر کسی نمیدونه

ولی به قول یه هنرپیشه هندی بهتره یک درصد از داراییتون به ارزهای دیجیتال اختصاص بدید که اگه رشد بالایی داشتن از قافله عقب نمونید (البته اگه پولش باشه)

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Slasher گفته است :

این توکن ها برای برای نوسانات روزانه مناسبه و به هیچ وجه برای نگهداری مناسب نیستن.

نحوه محاسبه اون یکم پیچیده هست و هر روز هم ریست میشه. ینی سه برابر نوسانات روزانه عمل می کنه. روز بعد که شروع میشه دوباره سه برابر نوسانات اون روز.

حالا مثال بزنم چرا خوب نیست.

قیمت اتر ۲۰ درصد که بریزه. این توکن ۶۰ درصد قیمتش کاهش پیدا می کنه. ینی اتر از ۱۰۰ بیاد ۸۰ این توکن قیمتش از ۱۰۰ میاد رو ۴۰. حالا اتر قیمتش از ۸۰ بره رو ۱۰۰ . قیمت این میشه ۶۴ دلار. می بینی که اتر به قیمت قبل برگشته اما اتر بول نه.

سر همین قضیه تو سقوط قیمت چند ماه قبل خیلیا که میشناسم تقریبا پولشون رو از دست دادن.

برو خودت چک کن اتر که قیمتش به قبل سقوط برگشته آیا اتر بول هم برگشته یا نه.

بایننس هم سر این قضیه که ملت درک درستی از این توکن نداشتن و تصورشون درست نبود. اونا رو از صرافیش حذف کرد.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

درود 

کوینومی قابلیت استخراج پرایوت کی رو به شما میده. قشنگ برید استخراجش کنید.آموزشش در نت هست. در کل نه اگرم تحریم کنه میتونید پرایوت کی رو ببرید جای دیگه سریع به بیت کویناتون دسترسی پیدا میکنید. چند سالیه روی کوینومی هستم مشکل داشتم باش که بعضی کوینا نمیامد قشنگ ساپورتش پاسخگو بود میگفت چه کنید...(باید زبان انگلیسی بلد باشید).

صرافی زیاد هست از ماینر هم بخرید ارزونترم پاتون در میاد. آبان تتر و کلی دیگه مستقیم میفروشند. نیاز به خرید استیبل کوین مثل تتر نیست.

نمیدونم در مورد اون ولی فک کنم شاید سیستم واسطه داشته باشه؟

برای هر والتی فرق میکنه پشتیبان گیری . پشتیبان گیری جداست استخراج و اراعه پرایوت کی یه چیز دیگست. 

والتی که بهتون پراوت کی میده انتخاب کنید. دقیقا واژهی پرایوت کی نه چیز دیگه.privete key

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، saeed110 گفته است :

این توکن ها برای برای نوسانات روزانه مناسبه و به هیچ وجه برای نگهداری مناسب نیستن.

نحوه محاسبه اون یکم پیچیده هست و هر روز هم ریست میشه. ینی سه برابر نوسانات روزانه عمل می کنه. روز بعد که شروع میشه دوباره سه برابر نوسانات اون روز.

حالا مثال بزنم چرا خوب نیست.

قیمت اتر ۲۰ درصد که بریزه. این توکن ۶۰ درصد قیمتش کاهش پیدا می کنه. ینی اتر از ۱۰۰ بیاد ۸۰ این توکن قیمتش از ۱۰۰ میاد رو ۴۰. حالا اتر قیمتش از ۸۰ بره رو ۱۰۰ . قیمت این میشه ۶۴ دلار. می بینی که اتر به قیمت قبل برگشته اما اتر بول نه.

سر همین قضیه تو سقوط قیمت چند ماه قبل خیلیا که میشناسم تقریبا پولشون رو از دست دادن.

برو خودت چک کن اتر که قیمتش به قبل سقوط برگشته آیا اتر بول هم برگشته یا نه.

بایننس هم سر این قضیه که ملت درک درستی از این توکن نداشتن و تصورشون درست نبود. اونا رو از صرافیش حذف کرد.

حرف شما کاملا درست و متین هستش ولی وقتی اتر دوباره به 800دلار برگرده اتر بول چقد میشه ؟ 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

حرف شما کاملا درست و متین هستش ولی وقتی اتر دوباره به 800دلار برگرده اتر بول چقد میشه ؟ 

معلوم نیست چی میشه.

چون امکان داره ده بار بالا پایین بشه این وسط.

خیلیا فکر می کنن چون رابطه سه برابر وجود داره. مثلا اتر ۲۰۰ دلار باشه و اتر بول ۳۰۰ دلار اگه اتر بشه ۴۰۰ دلار اتر بول میشه ۹۰۰ دلار. بله اگه تو یه روز اتر از ۲۰۰ بره ۴۰۰ میشه اما این وسط بره مثلا رو ۱۰۰ دلار بعد بشه ۱۵۰ دلار بعد بشه ۱۳۰ دلار بعد بشه ۲۰۰ دلار بعد بشه ۱۸۰ و بعد کلی نوسان در آخر بشه ۴۰۰ دلار احتمالا خود اتر بول از ۳۰۰ دلارم کمتر بشه ینی نه تنها سود نمی کنی ضررم می کنی این وسط.

اتر بول یا اتر بیر توکنی هستن که اگه یه راست به سمت هدف برن سود بیشتری میدن اما فرضا این وسط تا هدف ده بار بالا پایین بشن کار رو خراب می کنن.

اتر بول برای نوسانات روزانه خوبه. صبح بخری ظهر بفروشی.

مثلا بازار هیجنانی بشه سه روز مثبت سنگین سه روز منفی سنگین دوباره برعکس و الی آخر کار خراب میشه.

نگاه کن افرادی که قبل سقوط چند ماه قبل اتر بول خریدن الان تقریبا پولشون رو از دست دادن.

اتر بول ماه مارچ ۱۷۰۰ دلار بود و خود اتر ۲۳۰ دلار الان اتر بول و خود اتر هم قیمت شدن.

ینی با فرض شما کسی اتربول خریده بود ۸۵ درصدی تو ضرر بود اما اتر بدون ضرر بود.

جدا از این خود اتر بول یا اتر بیر توکن هستن و اعتبارشون به یه صرافی بنده. خود اتر شبکه مستقل داره و کوین هست.

اگه برای سرمایه گزاری طولانی مدت، می خواید بین اتر بول و خود اتر انتخاب کنید قطعا خود اتر بهتره.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

ممنون

من خودم بیت خریدم چون پادشاه ارزهای دیجیتال هست همونجوری که کله میاد پایین ممکنه پرش کنه چند برابر بشه 

اگه قصدتون طولانی مدت باشه ضرری توش نیست چون عرض کردم قیمت الان بیت تقریبا کف هستش احتمالا چند ماه دیگه (اگه کرونا بزاره) با بهبود اقتصاد جهانی 15 الی 18 هزار بزنه ممکنه حتی سال بعد 10 برابر کسی نمیدونه

ولی به قول یه هنرپیشه هندی بهتره یک درصد از داراییتون به ارزهای دیجیتال اختصاص بدید که اگه رشد بالایی داشتن از قافله عقب نمونید (البته اگه پولش باشه)

حسن جان من الان سطح یک سایت نوبیتیکس هستم منظور از این جمله چیه؟

«سقف واریز ریالی برای کاربران این سطح 500 هزار تومان در 24 ساعت اخیر است.»

یعنی ۲۰ روز طول میکشه من بتونم ۱۰ میلیون واریز کنم تا بتونم بیت کوین بخرم؟؟؟

توضیحات سایت راجب کارمزد یه کم گنگ یه توضیح بتونی راجب همه کارمزدا بدی ممنون میشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حسن جان من الان سطح یک سایت نوبیتیکس هستم منظور از این جمله چیه؟

«سقف واریز ریالی برای کاربران این سطح 500 هزار تومان در 24 ساعت اخیر است.»

یعنی ۲۰ روز طول میکشه من بتونم ۱۰ میلیون واریز کنم تا بتونم بیت کوین بخرم؟؟؟

توضیحات سایت راجب کارمزد یه کم گنگ یه توضیح بتونی راجب همه کارمزدا بدی ممنون میشم

باید اهراز هویت کنی تا به سطح 2 برسی گوشه سمت چپ کلیک کنی میاره چی میخواد (عکس سلفی همراه کارت همراه و کارت بانکی به نام خودت ، قبض تلفن ، آدرس منزل شماره تلفن ثابت که بهت زنگ میزنن مطمئن بشن و ...)

شما الان بخوای 20 میلیون بخری :0.3 درصد کارمزد میپردازی موقع خرید که  حدود 60 هزار تومن میشه

که هر چی مبلغ خریدت توی یک ماه بیشتر بشه کارمزدت کمتر میشه

بعد اینکه بیت خریدی به کیف پول خودت انتقال بدی 0.00025 بیت کوین ازت کارمزد میگیره (هر مقداری بیت داشته باشی اون مقداری که نوشتم ازت کم میکنه که با قیمت الان بیت حدود 48 هزار تومن میشه

بعدا یه موقع بخوای بفروشی کارمزد واریزی بیت ازت نمیگیره اما موقع فروش بازم نسبت به مقداری که میفروشی ازت کارمزد میگیره که جدولش تو سایت هست

در کل برای خرید 20 میلیون و انتقالش به کیف پولت ازت 100 الی 110 هزار تومن کارمزد میگیره

لینک به دیدگاه

به این صرافی ها هم نگاه بندازید :
abantether
starbit
arzbit
parsbit
arzypto
tetherland

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون راجب rippel چیه؟؟؟

به نظرم الان ارزشش به کمترین حد خودش رسیده بهترین وقت برا خریدن

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

ریپل توصیه نمیشه

برای امسال این ارزها ارزش سرمایه گذاری بیشتری دارن

omg - nano - waves - qtum - trx - lisk - icx - vet - ada - eos - iota - eth - zen - link - xtz

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون راجب rippel چیه؟؟؟

به نظرم الان ارزشش به کمترین حد خودش رسیده بهترین وقت برا خریدن

ریپل نسبت به اتریوم ارزش خریدش کمتره 

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

البته فعلا برا شروع اینقد میخرم اگه ضرر توش نباشه باز میخرم هدفم هم بلند مدت

این چیزی که گفتید چی هست؟؟

حدود چند ماهی اتر کلاسیک رو زیر نظر داشتم هیچ تغییر قیمتی نداشت اما بقیه الت کوین ها رو نمیدونم 

اتر هم مثل اینکه یه جا شنیدم میگن قراره جایگزینش بیاد

حالا شما چی مد نظرتون هست؟

از نرم افزار investing استفاده کن براحتی الت کوین هارو چک کن.. مثلا ارز zil یکی دوماه اخیر رشد خوبی کرد اگر به موقع خریداری میشد دو برابر براحتی سرمایرو افزایش میداد البته باید به موقع ازش خارج شد چون الان ریزش داشته.. ارز vechain یا کاردانو و... هم رشد خوبی کردن اینها مثال هست باید خودت بتونی تشخیص بدی کدوم احتمال رشدشون بیشتره و وارد بشی.. باید درنظر بگیری همونطور ک احتمال رشد هست احتمال سقوطم هست و اینکه هرگز هرگز هرگز احساسی برخورد نکن توی این بازار ک باعث نابودیت میشه.. اگر هم کلا میخوای پولت رو بخوابونی اصلا بهش دست نزنی و ترید نکنی ک بحثش کلا جداس ارزای اول مارکت حتی بیت میتونن سود ده باشن

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

درود چند روزی هست درخواست برداشت زدم هیچی به کیف پولم انتقال داده نشده نه تماس جواب میدن نه پشتیبانی آنلاین جواب میده گروهشون هم هرچی بنویسی درجا پاک میکنن تیکتم زدم اما فقط زده در حال انتظار

به نظرتون نمیخوان فلنگو ببندن؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله خیلی وقته اسم کریپتولند بد دراومده حتی به عنوان کلاهبردار

چون شت کوین بدون مجوز ازبانک مرکزی به بازار دادن و پول ملتو بالا میکشن

در رابطه با مشکل شما هم قبلا موردهای مشابه ای شنیدم

https://t.me/arzedigitalradyabi

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...