رفتن به مطلب

پیدا کردن یک بازی گمشده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام درود
بنده حدود چند سال پیش یک بازی انجام میدادم که بنا به دلایلی از روی سیستم پاک شد حالا دوباره میخوام اون بازی رو انجام بدم ولی چون اون موقع انگلیسی بلد نبودم اسم بازی رو نمیدونم ولی چون چند ماه اون رو بازی کردم یه سری از مشخصات بازی یادمه(منظورم قابلیت ها و داستانشه)میخوام با دادن این مشخصات به شما از شما یاری بخوام تا اسم بازی رو پیدا کنیم و من بتونم دوباره اون بازی رو تجربه کنم.(فقط کافیه اسم بازی رو بهم بگید)

توضیحات:
داستان:این بازی داستان خاصی نداشت داخل این بازی من کنترل یک کشتی رو در اختیار داشتم که همراه با چند عدد از کشتی های دیگه که بادبانشون همرنگ بادبان من بود داخل یک نقشه که هر بار به صورت تصادفی ایجاد میشد با دزدان دریایی میجنگیدیم (بادبانشون سیاه بود و عکس یک اسکلت سفید روش)و باید تلاش میکردیم اسکله هاشون رو تصرف کنیم تا دیگه نتونن داخل اون نقشه وارد بشن(از طریق اسکه وارد نقشه میشدن(منظورم محیط بازیه که کاملا سه بعدی هست)) و دوربین بازی از بالا به کشتی اشراف داشت.

تم بازی هم روشن بود و از تم نیره استفاده نشده بود

داخل نقشه شش جزء اصلی وجود داشت
۱-اسکله ها
۲-قلعه ها
۳-فانوس های دریایی
۴-کشتی ها
۵-خشکی
۶-دریا
۱-اسکله ها:شکلشون زیاد یادم نیست ولی باعث ری اسپاون شدن میشدن مثلا وقتی کشتی من منهدم میشد دوباره از یک اسکله که یار من بود وارد بازی میشدم و همین منوال برای دزدان دریایی هم بود به همین دلیل باید کل اسکله هاشون رو تسخیر میکردیم برای تسخیر کافی بود کشتی رو کنارش نگه داریم.
اسکله ها کشتی هم میفروختن و میتونستیم وسایلمون  رو داخل انبارش بزاریم یا بهش بفروشیم یا وسیله ای ازش بخریم و هرکدوم قیمت متفاوتی داشتن معمولا این اختلاف نهایت ۱۰ هزار سکه بود
۲-قلعه ها:نمیدونم میشه بهشون لقب قلعه داد یا نه بیشتر به توپ خونه میخوردن، این ساختمون لب صاحل بود و به طرف دشمنشون توپ شلیک میکردن و بیشتر مال دزدهای دریایی بودن؛برای اینکه تصرفشون بکنیم باید اول توپ خونه شون رو منفجر میکردیم بعد کنارش با کشتی می ایستادیم بعد از مدتی مال ما میشد بعد توپ خونه اش دوباره ساخته میشد و این دفعه به طرف دزدان دریایی شلیک میکرد
این توپ خونه ها سه نوع اصلی دارن
نوع اول
این نوع بدنه اش از چوب بود و بیشتر توپ خونه ها از این نوع بودن

نوع دوم
این نوع بدن اش از سنگ های تکه تکه شده ساخته شده بود

نوع سوم
خیلی کم دیده میشد و بدنه اش از چیزی شبیه به بتون ساخته شده بود

۳-فانوس های دریایی:اینا بیشتر حکم دیده بان داشتن و اگر دشمنی از کنارشون (برد دیدشون زیاد بود)رد میشد من داخل نقشه میدیدمش
برای تصرفشون هم کافی بود کنارشون کشتی رو متوقف کنم
۴-کشتی ها:کشتی ها انواع مختلفی داشتن 
نوع اول که اولین کشتی ای بود که به ما داده میشد(بقیه کشتی ها رو باید می خریدیم)

نوع دوم(حدود ۲ هزار سکه قیمت داشت)

نوع سوم(حدود ۷ هزار سکه)

عکس بهترین نوع(حدود ۱۰۰ هزار سکه)این سه ردیف توپ سمت راست سه ردیف توپ هم سمت چپ دوتا توپ هم جلو داشت(کشتی های بالای سی هزار سکه دوتا توپ هم جلو داشتن)

البته نوع های دیگه ای هم بود که یادم نمیاد

=>با گرفتن اسکله ،توپ خونه یا فانوس دریایی یا انفجار کشتی دشمن یک چیز های آبی رنگی میداد(همراه طلا و چوب و باروت)که فکر کنم xp بودن که اگه از یه حدی بیشتر میشد یه قابلیت هایی به کشتی اضافه میشد

قابلیت ها:دوتا قابلیت از اول بازی کشتی داشت 
یک:قابلیت باز سازی کشتی که چوب میخاست(در حال جنگ نمی شد ازش استفاده کرد)
دو:اسمشو نمیدونم ولی بهش میگم توپ آتشین(روی دشمن کار میکرد و وقتی میزدی یک سری توپ های قرمز رنگ به کشتی یا توپ خونه دشمن اصابت میکرد)فکر کنم فهمیدین چرا بهش میگم توپ آتشین

قابلیت هایی که به مرور زمان به کشتی اضافه می شد:
اسید:وقتی ازش استفاده میکردی یک بشکه به جای انتخاب شده پرت میکرد بعد اونجا یه دود سبز رنگی ایجاد میشد و هر کشتی وارد اونجا میشد آسیب میدید(به همین دلیل بهش میگم اسید)

آتش:دقیقا مثل اسید ولی به جای اسید اون قسمت آتیش میگرفت(حتی روی آب)

ساعت:(اسمشو نمیدونم ولی چون آیکونش یک ساعت داشت بهش می گم ساعت)وقتی اجرا میکردی حتی وقتی که در حال جنگ بودی شروع میکرد به ترمیم کشتی

مه:طرز کارش مثل آتش و اسیده ولی فرقش اینه که به جای اینا مه اونجا درست میکنه و وقتی واردش میشدم اگه یه دزد دریایی از کنارم رد میشد متوجه من نمیشد 

فقط اینا یادمه ولی قابلیت های دیگه ای هم داشت یعنی کلی قابلیت دیگه
دیگر قابلیت های بازی :قابلیت شخصی سازی کشتی پرچم و غیره
قابلیت ایجاد تعداد مرحله های دلخواه
ایجاد نقشه های مختلف به صورت تصادفی
امیدوارم بتونید کمکم کنید

عکس توپ خونه ها و کشتی های گفته شده داخل فایل های پیوست موجوده

(بابت نقاشی ها معذرت میخوام با گوشی کشیدم زیاد خوب نشد)

(اون مربع های داخل تصویر توپ خونه ها مکان هایی بود که ازش توپ شلیک میکردن)

من این بازی رو روی کامپیوتر انجام میدادم.

IMG_20210521_141044_317.jpg

IMG_20210521_141041_394.jpg

IMG_20210521_141037_766.jpg

IMG_20210521_141034_826.jpg

IMG_20210521_141030_963.jpg

IMG_20210521_141022_886.jpg

IMG_20210521_141018_747.jpg

IMG_20210521_141014_247.jpg

لینک به دیدگاه

اگه اشتباه نکنم port royal باشه.

اگر منظورتون همین بازی باشه این بازی روی تجارت و جنگ های دریایی بین استعمارگران در دریای کارائیب هستش.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Port_Royale_2

کمی با دقت بیشتر که خواندم پستتون رو متوجه شدم این بازی نیست.چیزهایی که در مورد نبردها گفتین جور در نمیاد.

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

فکر کنم همین باشه

Naval Action

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز بازی مورد نظر به احتمال زیاد Windward هست بیشتر المانهایی که عنوان کردید در این بازی هست :تعویض رنگ بادبان کشتی ، اسکله ها ، فانوس دریایی و تاورها و تصرفشون ، قابلیت شلیک توپ (یا بشکه ) اتشین و اتش گرفتن حتی روی اب ،  شکل پرچم کشتی دزدان دریایی ، و.... این بازی در سال 2015 ساخته شده و انلاین هم هست.

2021-05-21_154551.thumb.jpg.d83927a6c1507224c9eae5d1e8f9d21c.jpg2021-05-21_155311.jpg.642c1a12638d452ac01b58be5c93beff.jpg2021-05-21_155613.jpg.21a9d670a4530bb3eb61f4cb1ffaecb8.jpg2021-05-21_160328.jpg.fe200608c764ca484df8ef6e1565781a.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است :

دقیق بازی مال چه سالی بوده

۶ سال پیش بازی میکردم 

دقیق نمیدونم مال کی بوده

در 2 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

اگه اشتباه نکنم port royal باشه.

اگر منظورتون همین بازی باشه این بازی روی تجارت و جنگ های دریایی بین استعمارگران در دریای کارائیب هستش.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Port_Royale_2

کمی با دقت بیشتر که خواندم پستتون رو متوجه شدم این بازی نیست.چیزهایی که در مورد نبردها گفتین جور در نمیاد.

نگاه کردم نبود

در 1 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

فکر کنم همین باشه

Naval Action

متاسفانه اینم نبود

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، ahmadsa گفته است :

درود دوست عزیز بازی مورد نظر به احتمال زیاد Windward هست بیشتر المانهایی که عنوان کردید در این بازی هست :تعویض رنگ بادبان کشتی ، اسکله ها ، فانوس دریایی و تاورها و تصرفشون ، قابلیت شلیک توپ (یا بشکه ) اتشین و اتش گرفتن حتی روی اب ،  شکل پرچم کشتی دزدان دریایی ، و.... این بازی در سال 2015 ساخته شده و انلاین هم هست.

2021-05-21_154551.thumb.jpg.d83927a6c1507224c9eae5d1e8f9d21c.jpg2021-05-21_155311.jpg.642c1a12638d452ac01b58be5c93beff.jpg2021-05-21_155613.jpg.21a9d670a4530bb3eb61f4cb1ffaecb8.jpg2021-05-21_160328.jpg.fe200608c764ca484df8ef6e1565781a.jpg

همینه دمت گرم

امیدوارم زندگی خوبی داشته باشی تابستونمو ساختی 🌷

در 1 دقیقه قبل، amir ali گفته است :

همینه دمت گرم

فقط من اینو آفلاین بازی میکردم

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، amir ali گفته است :

همینه دمت گرم

فقط من اینو آفلاین بازی میکردم

خواهش..ذکرشده بود انلاین هست ، تستش کردم مشکلی نیست افلاین هم میتونید بازی کنید لینک دانلود

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در ۵۹ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

خو این کجاش 

IMG_20210521_141030_963.jpg.ed5aec812944aa96c2a249f74e9966f7.thumb.jpg.9f534841d70469c595aa526ac97aee95.jpg

شبیه این ؟

Windward-2012-12-16-22-59-16-61.thumb.jpg.beaf2ba53482fb65c351ca19c38174c4.jpg

😯

تنها مشکلش اینه رنگ بادبان همخونی نداره🤨

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

خو این کجاش 

IMG_20210521_141030_963.jpg.ed5aec812944aa96c2a249f74e9966f7.thumb.jpg.9f534841d70469c595aa526ac97aee95.jpg

شبیه این ؟

Windward-2012-12-16-22-59-16-61.thumb.jpg.beaf2ba53482fb65c351ca19c38174c4.jpg

😯

گفتم که این کشتی اولیه که داخل بازی بهت میده

ولی خوب چه انتظاری از یه نقاشی که با گوشی کشیده شده داری؟

😆

در 6 دقیقه قبل، Aminj گفته است :

تنها مشکلش اینه رنگ بادبان همخونی نداره🤨

شاید

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام 

من بازی ای رو میخوام ک‌وفتی گوشی سونی اریکسون داشتم توش بود،بازی برای مصر بود و توی مصر یه دختر وپسر کوزه هارو باید میشکستن تا کلید پیدا کنن حالا ممکن بود توی کوزه ها مار هم باشه،بازی مال ۱۰ سال پیشه ومن بشدت دنبالشم :)

اگرکسی میدونه ممنون میشم بهم ایمیل بده 

Ms.melikadelavar@gmail.com

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان اگه میشه لطفا کمک کنید اسم بازی رو پیدا کنم خیلی گشتم 

بازی سبک پیدا کردن اشیا کمی ترسناک بود تو سی دی های بازی فکری که چند تا بازی با هم داره بودش.داستان بازی: اول بازی این صحنه کوتاه رو نشون میده که پسره سوار موتوره یه دخترم پشتش دارن میرن هوا هم تاریکه بعد میخوان همو ببوسن که یه چیزی میاد جلوشون بعد میخورن زمین بعد که دختره به هوش میاد میبینه پسره نیست بعد میبینه او طرف تر یه قلعه هستش و میره دنبال پسره .حل پازل و پیدا کردن اشیا داره تو قلعه اخر بازی پسره رو پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام  من قبلا رو گوشیم یه بازی میکردم بچه بودم که  یه مرد هست یه تیری  چه کمان چه چیز دیگری رو. پرتاب میکنه و ما باید اون تیر رو هدایت بکنیم تا به مقصد برسه تو راه هم مثلا میتونه ادمارو بزنه بکشه مرحله اولشم با تیر کمون. باید یت گراز رو بزنیم یا یه مرحلش اینه یه. مرد چینی عاشق یه دختره میشه باید یه گیاهی رو بگیره تیر میندازه ما میریم سمت گیاه.   

و اینکه  دقیقا مثل شادو فایت سایه ای بود

لینک به دیدگاه

سلام من حدود ۱۲ سال پیش یه بازی کامپیوتر انجام دادم ولی چون بچه بودم اسم بازی یادم نمونده موضوع بازی در مورد جنگ جهانی دوم بود که تم مخفی کاری داشت و میتونسی دشمنان با زنجیر و پرتاب چاقو بکشی یا لباس افسرا آلمانی بپوشی و امکان انتخاب چند شخصیت داشتی که هر کدوم توانایی خاصی داشتند

اگه اشتباه نکنم  فرانسه هم تو اسم بازی بود 

چند ساله با یکی از فامیلامون دنبالش میگردم پیدا نکردم

ممنون میشم کمکم کنید پیداش کنم 

لینک به دیدگاه

سلام

چندسال پیش یه بازی بود روی سیستمم وقتی ویندوز زدم پریدو اسمشو یادم رفته 

تقریبا مثل جنگ های صلیبی بود رو یه زمین خونه میساختی سربازخونه میساختی .سربازهاشم انگلیسی بودن

لوگو بازی هم یدونه سر ادم بود که نصف صورتش کلاه خود بود نصفش ساده 

بازی فانتزی طور بود 

اگه کسی اسمشو میدونه ممنون میشم بگه

لینک به دیدگاه

سلام 

حدودا  ۸ سال پیش یه بازی ای توی اندروید بود 

که توش شما فک کنم یه پلیسی هستی که یه نفر شبیه شما وجود داره و دقیق یادم نمیاد یه بازی ای بود که گرافیکش تو دوره خودش خیلی خوب بود

و تو بازی حق انتخاب داشتی ب ای حرف زدن و اینها

و یسری چیزا رو باید مثه معما توش حل میکردی 

یه قسمتش یادمه مثه اساسینس به عنوان یه زندانی نفوذی وارد یه شهر میشی و باید یه سری کار ها انجام بدی ... آیکون بازیشم اگه اشتباه نکنم یه کره ای آتشی بود که آتشش آبی بود

میدونم سخته پیدا کردنش خودمم خیلی تلاش کردم پیداش کنم حالا اگه کسی پیدا کردش یه عمر ممنونش میشم...

لینک به دیدگاه

سلام من حدود 4 5 سال پیش یه بازی بود شبیه سرباز کوچولو ولی مدرن تر و رباتی شکل بود به همون شکل دو بعدی بود تو مرحله اول با یک هلیکوپتر که دو نفر توش بودن و مرحله اخر با یه ربات بزرگ که اولش توی یه خ.نه گیرمون میندازه بعدش باهاش فایت میدیم شکستش که میدیم سوار یه چیزی شبیه جت ولی مدرن تر میشیم و میریم اگه میشه لطفا بگید اسم گیم رو

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام یک بازی قدیمی مال ۱۰ سال پیش بود که  یک دختر در جهنم و بهشت بود که باید میرفت مادرش را در جهنم که توسط یک شیطان زن فکر کنم زنجیر شده بود نجات میداد خواهشا اگه کسی اسم بازی را میدانه بگه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام یه بازی بود که سه چهار سال پیش بازی میکردم بازی دو بعدی و سیاه سفید هستش ماجرا بازی توی یه اتاق شلوغ پر از وسایل روخ میده یه دزد وارد اتاق میشه و با پسری که کنترلش میکنی و باید با وسایل داخل اتاق باید دزد رو بزنی 

لینک به دیدگاه

سلام

10سال قبل روی کامپیوترم یه بازی داشتم الان دارم دنبالش میگردم

بازی توی سبک جلوگیری از خروج توپ و از بین بردن اشیاء بود

مشخصات هم یه مرد تپل بود توی حالت 3 بعدی یه توپ داشت که با اون سازه های مکعب شیشه ای رو خراب میکرد توی بازی آیتم هایی هم داشت مثلاً توپ چند برابر میشد یا به توپ منفجری تبدیل میشدو خلاصه

این مرد ما با موس حرکت میکرد و وقتی توپ بهش می‌رسید شوتش میکرد

مکانش هم فکر کنم بالای اهرام یه صفحه مربعی بود فضای اطرافش هم تقریبا جنگل بود آسمون هم داشت 

اگه اسمشو میدونید ممنون میشم اطلاع بدید

مرده فقط یه شلوار از این شلوار مصریا پاش بود و تنش هیچی نبود 

لینک به دیدگاه

سلام بنده ۷ سال پیش یه بازی انجام میدادم

که اسمشو یادم نیست

و با عوض شدن ویندوز از دستم رفت

این بازی اینطوری بود که فکر میکنم در فضا بود و ۲ بعدی از بالا نشون داده میشد و یجورایی استراتژیک بود

شما یک نوع سفینه یا شهاب سنگ رو کنترل میکردین که باید با استفاده از اون دیگری رو نابود کنید

این بازی افلاینه و هر شخصیت نیروهایی رو برای خودش داره که دور سفینه خودشون میچرخیدن و با استفاده ازونا میشد حمله کنی...کسی که اخرین نفر دووم میاورد برنده میشد

بر فرض مثال یکی از شخصیت هاش یه شهاب سنگ بود که قرمز بود و شهاب سنگ هایی شبیه خودش پرتاب میکرد 

و دیگری یک سفینه بود که به گونه ای یکی از قوی ترین شخصیت های بازی بود

جزئیات دیگری یادم نمیاد فقط اینکه تو میتونستی با استفاده از نیروهای دور و بر خودت به دیگران حمله کنی

لینک به دیدگاه

سلام من یه بازی قدیمی داشتم یه مرغ بود با راه رفتن توی زمین خط مینداخت باید این خطارو به هم وصل میکردیم تا یه تصویر  معلوم شه حالا این وسط یه سری موجودات با بچه هاشون بودن که اگه میخوردن به خطط جونت کم میشد یه سری قدرتیم میومد 

و تصویرام تصویر دختر بود خیلی دنبالشم ممنون میشم اسمشو بگید 

لینک به دیدگاه

سلام میگم یه بازی داشتم قبلا اسمش یادم نیست اول بازی برا اموزش اول بازی یه اسکلت بهت حمله می کرد بعد میرفتی داخل قلعه پیش دوستات باید تله درست می کردی چون بهتون قرار بود حمله بشه باس مرحله اولشم هم یه غول چاقی بود باید با شمشیر کوچیک دو دستی میزدیش، منفی و مثبت بودن خوت یا انتخاب یار به انتخاب های خودت بستگی داشت  یه حالت اکشن شمشیری و جادو زامبی داشت مرحله اخرش هم یه اژدهایی ۳ سر بود فکر کنم. میشه کمک کنید اسمش رو پیدا کنم

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، rezaddxk گفته است:

سلام میگم یه بازی داشتم قبلا اسمش یادم نیست اول بازی برا اموزش اول بازی یه اسکلت بهت حمله می کرد بعد میرفتی داخل قلعه پیش دوستات باید تله درست می کردی چون بهتون قرار بود حمله بشه باس مرحله اولشم هم یه غول چاقی بود باید با شمشیر کوچیک دو دستی میزدیش، منفی و مثبت بودن خوت یا انتخاب یار به انتخاب های خودت بستگی داشت  یه حالت اکشن شمشیری و جادو زامبی داشت مرحله اخرش هم یه اژدهایی ۳ سر بود فکر کنم. میشه کمک کنید اسمش رو پیدا کنم

ممکنه یکی از بازی‌های زیر باشه:

Demon's Souls یا Dark Souls

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...