رفتن به مطلب

با این کیس قدیمی. قطعاتم منفجر میشه؟؟🤣

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه لیونی های عزیز

دوستان یه قاب کیس قدیمی دارم 

حالا میخوام روی این قاب کیس سیستم ببندم 

مدلش گرین ۲۰۰۵ پلاس .یه چیزیش که نظرمو جلب کرد سینی هست که مادربرد روش سوار میشه مثل جدید ترا پشت سی پی یو یه مربعی بزرگ نیست .

روش قراره یه i3 نسل ده ببندم که گرماشم زیاد نیست و rx480 

نظر اساتید چیه 🤣؟

20210905_153705.jpg

20210905_153801.jpg

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم خیلی جالب بشه. چون جلوی کیس هم  ورودی هوا نداری و فقط بغل کیس هست.  فقط در شرایطی توی این کیس بچین که در بغلش رو باز بزاری که خب هر یکی دوماه مجبوری  یه گرد گیری داشته  میشی. 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

فکر نمیکنم خیلی جالب بشه. چون جلوی کیس هم  ورودی هوا نداری و فقط بغل کیس هست.  فقط در شرایطی توی این کیس بچین که در بغلش رو باز بزاری که خب هر یکی دوماه مجبوری  یه گرد گیری داشته  میشی. 

چرا جلو کیس و تو در کیس یه فن ورودی گذاشتم پشت کیس هم یه فن خروجی

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، ffardin۷۷ گفته است :

چرا جلو کیس و تو در کیس یه فن ورودی گذاشتم پشت کیس هم یه فن خروجی

اصلا کافی نیست. با دوتا فن و با چینش روی درب  حجم هوای ورودی خیلی کمه. کارت سری rx هم کارت داغی هست به ذاتا. یه کیس استانداره با این قطعات حداقل 4 تا فن میخواد  ( 2تا ورودی و دوتا خروجی).

لینک به دیدگاه

درست میگین ولی من بیشتر اون سینی توجهم رو جلب کرد . اگر پشت سی پی یو نیوفته رو اون سوراخه مشکل گرما پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۲ ساعت قبل، ffardin۷۷ گفته است :

درست میگین ولی من بیشتر اون سینی توجهم رو جلب کرد . اگر پشت سی پی یو نیوفته رو اون سوراخه مشکل گرما پیش میاد؟

عزیز اون سوراخی که پشت سیپیو هست، به این منظور تعبیه شده که اگه شما کولر سیپیو رو میخواید باز و بسته کنید، راحت براکت از پشت مادربرد رد بشه و نخواید کل سیستم رو برای برداشتن/گذاشتن یه براکت پیاده کنید!

بعضا هم دیدم که جدیدا یه فن دقیقا پشت مادربرد و نظیر سوکت سیپیو کار میذارن که مشکل دما رو حل کنه! ولی برای سیستم هایی با بخاری برقی ای مثل 11900k. نه i3

لینک به دیدگاه

کیس جدید اریا گرین تهیه کنید

قیمت و کارایی خوبی داره

https://green.ir/products/case/aria

لینک به دیدگاه

حتما جلوی کیس یه فن درست و حسابی بذار ، از این مدل کیس ها دارم بدون فن هارد توش ذوب میشه

لینک به دیدگاه

در ۱۹ ساعت قبل، ffardin۷۷ گفته است :

سلام خدمت همه لیونی های عزیز

دوستان یه قاب کیس قدیمی دارم 

حالا میخوام روی این قاب کیس سیستم ببندم 

مدلش گرین ۲۰۰۵ پلاس .یه چیزیش که نظرمو جلب کرد سینی هست که مادربرد روش سوار میشه مثل جدید ترا پشت سی پی یو یه مربعی بزرگ نیست .

روش قراره یه i3 نسل ده ببندم که گرماشم زیاد نیست و rx480 

نظر اساتید چیه 🤣؟

20210905_153705.jpg

20210905_153801.jpg

دوست من  اگه برای همین مشخصاتی که گذاشتین میخوایین بنظرم اصلا منطقی نیست کیس جدید یا دست دوم دیگه ای تهیه کنید

من رو همین کیس سیستم i9 9900k استفاده میکردم و مشکل دما هم نداشتم چون تغیرات خوبی دادم داخل فقط بخاطر زیبایی یه کیس خریدم 

اگه میتونی فن اضافه کنی یا جای فن در بیاری اصلا نیاز نداری هزینه الکی کنی اونم برای یه سیستم i3

نظر من اینه که همون کیس خودتو یکم وقت بذار اوکیشین کن

اینم کیس منه همون مدل 2005 با تغییرات اصلا مشکل دما ندارم حتی براش تلق هم گذاشتم این قسمتو برش دادم خودم و فقط بخاطر زیبایی میخواستم کیسمو عوض کنم 😅😁😂

Green 2005.jpg

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۱۴ در ۲۳:۴۰، samannaseri گفته است :

دوست من  اگه برای همین مشخصاتی که گذاشتین میخوایین بنظرم اصلا منطقی نیست کیس جدید یا دست دوم دیگه ای تهیه کنید

من رو همین کیس سیستم i9 9900k استفاده میکردم و مشکل دما هم نداشتم چون تغیرات خوبی دادم داخل فقط بخاطر زیبایی یه کیس خریدم 

اگه میتونی فن اضافه کنی یا جای فن در بیاری اصلا نیاز نداری هزینه الکی کنی اونم برای یه سیستم i3

اینم کیس منه همون مدل 2005 با تغییرات اصلا مشکل دما ندارم حتی براش تلق هم گذاشتم این قسمتو برش دادم خودم و فقط بخاطر زیبایی میخواستم کیسمو عوض کنم 😅😁😂

Green 2005.jpg

واقعا دست خوش خیلی قشنگ شده 
آدم کیف میکنه اینو میبینه خیلی خوش ذوقی🙃

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۱۵ در ۱۱:۱۰، samannaseri گفته است :

Green 2005.jpg

قشنگ شده ولی خب همون ماد کردن و تغییرات همش هزینه اس.  . درثانیه جلو کیس ظاهرا به کل بسته هست . گردش هوا به صفر میرسه تقریبا . و اینکه خب هرکسی یه بازخوردی به دما داره. طرف برا rx570 تو اگهی نوشته بود دماش 80 هست که خیلیم خوبه .من 80 ببینم  سکته میزنم. بنظرم 1 تومن دادن برای کیس بهتر از 300 هزینه برای اصلاح یه کیس نامناسب هست. الانم با 1 تومن میشه  کیس 3 فنه و rgb دار حتی گرفت.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ffardin77 گفته است :

واقعا دست خوش خیلی قشنگ شده 
آدم کیف میکنه اینو میبینه خیلی خوش ذوقی🙃

آره واقعا خودم که خیلی حال کردم باهاش 😅

در 1 ساعت قبل، milad.azn گفته است :

قشنگ شده ولی خب همون ماد کردن و تغییرات همش هزینه اس.  . درثانیه جلو کیس ظاهرا به کل بسته هست . گردش هوا به صفر میرسه تقریبا . و اینکه خب هرکسی یه بازخوردی به دما داره. طرف برا rx570 تو اگهی نوشته بود دماش 80 هست که خیلیم خوبه .من 80 ببینم  سکته میزنم. بنظرم 1 تومن دادن برای کیس بهتر از 300 هزینه برای اصلاح یه کیس نامناسب هست. الانم با 1 تومن میشه  کیس 3 فنه و rgb دار حتی گرفت.

چه هزینه ای آخه گلم  یه تلق ماله جعبه شیرینی بوده برداشتم و برششم خودم با سنک فرز دادم و یکم سوهان کاری کردم  ( آپالو که نمیخوایم هوا کنیم ) عزیز برا شما 700 تومن و 1 تومن شاید پولی نباشه ولی برا مردم خیلی پوله 

جلو کیس زیر پوسته 2 تا فن خوده کیس گذاشتم که از روز اول روش بوده  که یکم مسیر ورود هوا براش درست کردم و خوب بوده نمیگم عالی ولی خوب بود و 3 تا فن خریدم اونم با قدرت 2200 نه این فن های بیخودی که رو کیس های ARGB هستن و دور پایین. شما پرسیدی دما 9900 کا چند بوده که این حرف رو میزنی درمورد دما ( 9900 کا با دما  حالت بیکاری بین 30 تا 35 بوده و فول لود بیشتر از 72 نمیشده  که بنظرم عالی بوده و اصلا نیازی به خرید کیس چند میلیونی نبوده ( دما تو تست Sinbench20r بود فکنم اگه اشتباه نکنم با فرکانس 4.8 all core که بیشتر از 72 نمیشد ) اگه این دما برای شما عادی نیست دیگه باید سمت نیتروژن مایع برم که اون چیزی بشه که مد نظر شماست 

تفاوت دمای که من با این کیس گرین گرفتم و کیس HP500 کولرمستر بیشتر 5 درجه نبوده و صرفا بخاطر زیبایی تعویض کردم کیسمو( من تو هر دو تست کردم و به این نتیجه رسیدم )

اون کیس 1 تومنی هم که شما میگین با فن بسیار بی کیفیت عرضه میشه که اصلا قابل قیاس با فن گرین 2200 دور نیست عزیز و بدنه گرین 2005 واقعا محکم و جاداره فقط یکم حوصله میخواد درستش کنی

حرف من اینه که اصلا واجب نیست هزینه کیس کنه این دوستمون و همون پولی که برا کیس میخواد بده بذاره رو قطعاتی مثل SSD و رم کارت گرافیک

ویرایش شده توسط samannaseri
لینک به دیدگاه

در ۷ دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

حقیقتش اینه که ASUS rx480 4gb دارم دما گرافیکم 82 میشه.😆 . بعد خمیر سیلیکونو عوض کردم دما باز 82 هست چرا؟

بنظر خودم چون خمیری که زدم 10 هزار تومنی بود 🤣🤣
ولی انصافا قبلا به 85 هم میرسید بنظرم خمیر سیلیکون خوبی زدم😆😆

ولی جدا بنظر شما لازمه خمیر خوب بگیرم براش چون تا 85 اینا هم فکر نمیکنم کارایی گرافیک پایین بیاد

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، ffardin۷۷ گفته است :

حقیقتش اینه که ASUS rx480 4gb دارم دما گرافیکم 82 میشه.😆 . بعد خمیر سیلیکونو عوض کردم دما باز 82 هست چرا؟

بنظر خودم چون خمیری که زدم 10 هزار تومنی بود 🤣🤣
ولی انصافا قبلا به 85 هم میرسید بنظرم خمیر سیلیکون خوبی زدم😆😆

ولی جدا بنظر شما لازمه خمیر خوب بگیرم براش چون تا 85 اینا هم فکر نمیکنم کارایی گرافیک پایین بیاد

یه چند ماه کار کنی باید فاتحشو بخونی. من rx570 داشتم دمای 70 هم به خودش ندید .

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، samannaseri گفته است :

آره واقعا خودم که خیلی حال کردم باهاش 😅

چه هزینه ای آخه گلم  یه تلق ماله جعبه شیرینی بوده برداشتم و برششم خودم با سنک فرز دادم و یکم سوهان کاری کردم  ( آپالو که نمیخوایم هوا کنیم ) عزیز برا شما 700 تومن و 1 تومن شاید پولی نباشه ولی برا مردم خیلی پوله 

جلو کیس زیر پوسته 2 تا فن خوده کیس گذاشتم که از روز اول روش بوده  که یکم مسیر ورود هوا براش درست کردم و خوب بوده نمیگم عالی ولی خوب بود و 3 تا فن خریدم اونم با قدرت 2200 نه این فن های بیخودی که رو کیس های ARGB هستن و دور پایین. شما پرسیدی دما 9900 کا چند بوده که این حرف رو میزنی درمورد دما ( 9900 کا با دما  حالت بیکاری بین 30 تا 35 بوده و فول لود بیشتر از 72 نمیشده  که بنظرم عالی بوده و اصلا نیازی به خرید کیس چند میلیونی نبوده ( دما تو تست Sinbench20r بود فکنم اگه اشتباه نکنم با فرکانس 4.8 all core که بیشتر از 72 نمیشد ) اگه این دما برای شما عادی نیست دیگه باید سمت نیتروژن مایع برم که اون چیزی بشه که مد نظر شماست 

تفاوت دمای که من با این کیس گرین گرفتم و کیس HP500 کولرمستر بیشتر 5 درجه نبوده و صرفا بخاطر زیبایی تعویض کردم کیسمو( من تو هر دو تست کردم و به این نتیجه رسیدم )

اون کیس 1 تومنی هم که شما میگین با فن بسیار بی کیفیت عرضه میشه که اصلا قابل قیاس با فن گرین 2200 دور نیست عزیز و بدنه گرین 2005 واقعا محکم و جاداره فقط یکم حوصله میخواد درستش کنی

حرف من اینه که اصلا واجب نیست هزینه کیس کنه این دوستمون و همون پولی که برا کیس میخواد بده بذاره رو قطعاتی مثل SSD و رم کارت گرافیک

گفتم که حساسیت به دما هم خیلی مطرحه. من شخصا بیشترین حساسیم  دمای قطعاته . ولی  خود نفر باید تصمیم بگیره حاضره اینقدر هزینه کنه برای دما و ظاهر کیس و  سلامت قطعات یا نه. خودم 4 ماه کیسمو رو green wee سرهم کرده بودم  ولی سر دما مجبور شدم پنل جلوو کیسو کلا بردارم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...