رفتن به مطلب

تست گرافیک دست دوم یا غیر آک

DarkMERC
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من خودم فعلا که قصد خرید گرافیک ندارم ولی خب شاید در آینده نیاز پیدا بشه و با این قیمت سرسام آور گرافیک در بازار داخلی، خیلی ها شاید برن سمت دست دوم و یا غیر آک نو

ولی همونطور که میدونید گرافیک قطعه حساس و مهمیه و نصف قیمت یه سیستم فقط گرافیکشه😂 برای همین هم طبیعتا باید از فروشنده درخواست کرد که یه سری تست هایی رو انجام بده(یا حال خودمون در مهلت تست انجام بدیم) که مشخص بشه آیا گرافیک کامل سالمه؟ باهاش ماین نشده؟ مشکلی نداره؟ و ...

و همونطور که گفتم چون بحث حساسیه و خیلی ها ممکنه بلد نباشن مثل خود من!

برای همین این تاپیک رو زدم که دوستانی که اطلاع دارن بگن که قبل خرید گرافیک های دست 2 ، غیر آک یا بدون گارانتی، در مدت تست چه تست هایی روش انجام باید بدیم و به چه نکاتی باید دقت کنیم؟؟؟

مثلا یه تستی شنیدم باید انجام داد که میره روی 100 درصد کار و باید دقت کرد وسطش یهو درصد کار افت نکنه روی 0 و دوباره بره بالا روی 100 حالا نمیدونم درسته یا نه

ممنون میشم راهنمایی کنید که هرکسی که الان یا بعدا قصد خرید داره ضرر نکنه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

بهترین تست

یک ساعت بازی سنگین مثل اساسین والهالا با کارت گرافیک انجام دادن

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، شهر کامپیوتر گفته است:

بهترین تست

یک ساعت بازی سنگین مثل اساسین والهالا با کارت گرافیک انجام دادن

ولی خیلی از بازی ها از جمله همین بازی همراه با اشکالاتی هستند که مثلا وقتی مدت طولانی بازی میکنید گاهی با افت فریم مواجه میشید. خیلیها تو reddit این مشکل رو گزارش کردن (تازه اونا اوریجینال خریده بودن بازی رو) اینه که شاید صرفا بازی یه معیار دقیق نباشه. ولی موافقم که اون رو هم باید در نظر داشت.

لینک به دیدگاه

۱۱ دقیقه قبل، mohsen۶۲۸۱ گفته است:

اینایی که درصد کاری کارت رو میکشن بالا روی 100 درصد آسیب نمیزنن به کارت؟؟؟ 😅

و اینکه برای تست اورکلاک کارت چی؟

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

اینایی که درصد کاری کارت رو میکشن بالا روی 100 درصد آسیب نمیزنن به کارت؟؟؟ 😅

و اینکه برای تست اورکلاک کارت چی؟

فکر نمی کنم آسیب بزنه چه بسا توی بازی هم معمولا کارت گرافیک روی 100 درصد هست و طوریش نمیشه ، توی ماینینگ که دیگه نگو ، 24 ساعته روی 100 درصد هست

برای تست اورکلاک جهت بررسی پایداری کارت گرافیک از این نرم افزار بعلاوه نرم افزارهای دیگه استفاده میشه

برای خرید کارت گرافیک دست دوم ، بد نیست پشت کارت گرافیک و محل چیپ اصلی (همون که هد سینک روش نصبه) بررسی بشه که در اثر کارکرد بالا و حرارت طولانی مدت زرد رنگ نشده باشه ، البته بهتره با یه کارت گرافیک آکبند از همون مدل مقایسه بشه.

زردی پشت کارت گرافیک به خاطر حرارت دادن توسط تعمیرکاران ناشی _جهت احیای موقت کارت گرافیک خراب_ هم میتونه ایجاد بشه

لینک به دیدگاه

@DarkMERC سلام دوست من

در خصوص موضوعی که برای اون تاپیک ایجاد کردین، بخش جداگانه و کاملی وجود داره، می‌تونین از اون بخش استفاده کنین، دو مورد از تاپیک‌های این بخش:

• لایک 2
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

سلام دوستان

من خودم فعلا که قصد خرید گرافیک ندارم ولی خب شاید در آینده نیاز پیدا بشه و با این قیمت سرسام آور گرافیک در بازار داخلی، خیلی ها شاید برن سمت دست دوم و یا غیر آک نو

ولی همونطور که میدونید گرافیک قطعه حساس و مهمیه و نصف قیمت یه سیستم فقط گرافیکشه😂 برای همین هم طبیعتا باید از فروشنده درخواست کرد که یه سری تست هایی رو انجام بده(یا حال خودمون در مهلت تست انجام بدیم) که مشخص بشه آیا گرافیک کامل سالمه؟ باهاش ماین نشده؟ مشکلی نداره؟ و ...

برای همین این تاپیک رو زدم که دوستانی که اطلاع دارن بگن که قبل خرید گرافیک های دست 2 ، غیر آک یا بدون گارانتی، در مدت تست چه تست هایی روش انجام باید بدیم و به چه نکاتی باید دقت کنیم؟؟؟

مثلا یه تستی شنیدم باید انجام داد که میره روی 100 درصد کار و باید دقت کرد وسطش یهو درصد کار افت نکنه روی 0 و دوباره بره بالا روی 100 حالا نمیدونم درسته یا نه

سلام

بهترین نرم افزار برای تست کارت گرافیک 3dmark و تست های time spy و firesrike هستن، شما اگه از نسخه لایسنس شده این نرم افزار استفاده کنید، میتونید جدا از قسمت بنچ مارک گیری، کارت رو در چرخه استرس (stability test) قرار بدید. ضمن اینکه براحتی میتونید امتیازی که در قسمت بنچ مارک بدست میاد رو با پایگاه داده این نرم افزار مقایسه کنید.

مسلما کم شدن امتیاز میتونه دلیلی باشه بر عملکرد نامناسب کارت.(دقت کنید که قسمت graphic score باید ملاک باشه و نه امتیاز کلی) همچنین در حین تست میتونید نرم افزار GPU-z رو در تب monitor باز بذارید تا پارامترهای کارت رو برای شما نمایش بده.

این طوری ممکنه حتی علت پایین اومدن احتمالی امتیاز رو متوجه بشید. و یا دمای کارت رو بصورت دقیق تر بسنجید.

در مرحله بعد، استفاده از بازیهایی هست که خودشون ابزار بنچمارک داخلی دارن نظیر Metro Exodus و ... که اون تست ها رو میتونید به مدت مشخصی که قابل تعیین هست اجرا کنید تا ببینید عملکرد کارت پایدار و مناسب هست یا نه. متاسفانه در این حالت، دیگه نمیشه مقایسه دقیقی با نمونه مشابه تو اینترنت انجام داد. ولی از این نظر که شما کارت رو تحت فشار یک بازی و نه یک شبیه ساز قرار دادید و پایداری کارت رو مورد سنجش قرار دادید، مفید هست.

شما هم زمان با دما، دور فن ها رو هم چک کنید، چون رفتار سیستم های خنک کننده کارت ها با هم متفاوته. حتما قبل از تست درایور پاک و بعد از نصب کارت، مجدد درایور نصب بشه.

تذکر : لطفا برای تست کارت دست دوم و یا اکبند با کولینگ ضعیف، به هیچ عنوان از نرم افزار furmark استفاده نکنید - احتمال آسیب وجود داره.

• لایک 2
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mohsen۶۲۸۱ گفته است:

کارت سالم رو با این تست بزنید نابود میشه. 

2 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

سلام دوستان

ببینید یه چیزایی لفظ مطلق سالم یا خراب معنا نداره. یه کارتی 5 سال فشار روش بوده عین ساعت داره کارر میکنه یه کارتی 6 ماه کار میکنه نابود میشه. 

اگر قصد خرید کارت داشتید باید توجه کنید که یه سری کارت ها  خوراک ماینرا بودن و هستن. مثلا 580  . یا همین الان برند های متفرقه xfx و پالیت و ...

مورد بعدی کارت های انویدیا تا قبل نسل 3000 کمتر مورد توجه ماینرا بودن.

و بعد از اون درنهایت شما باید بپذیری هرکارتی توی بازار هست به اسم ماین شده باید بپذیری و بخری. الان اینقدر زیاد شده که منه گیمر باید کارتمو به اسم ماین شده بفروشم. شمایی که میخری هم به اسم ماین شده باید بخری بنظرم. (هرچند معجزه فروم اینه که کارت هایی درش پیدا میشه که 99 درصد نه ماین شده نه گیم زدن نه فشار بوده و کم کارکرد خشک کارخونه ای... امیدووارم متوجه حرفم شده باشی)

حالا بنظرم بهترین روش فیلتر کردن این کارت ها یکی بنظرم تست دما هست. البته این مورد باید تجربی باشه با کارت های مشابه خودش. 

دوم تست دور فن و نویز

سوم مدت گارانتی ( کارتی که چند سال ازش گذشته یا چند دست چرخیده یقینا دست یک ماینر هم افتاده بنظرم.)

اینکه فقط بخوای از روی یک تست بخوای سلامت رو تشخیص بدی تقریبا غیرممکنه.چند مورد رو گفتم بالاتر بهتره از همشون یه جمع بندی کنی برای سلامت کارت.

• ممنونم 2
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، mohsen۶۲۸۱ گفته است:

فکر نمی کنم آسیب بزنه چه بسا توی بازی هم معمولا کارت گرافیک روی 100 درصد هست و طوریش نمیشه ، توی ماینینگ که دیگه نگو ، 24 ساعته روی 100 درصد هست

برای تست اورکلاک جهت بررسی پایداری کارت گرافیک از این نرم افزار بعلاوه نرم افزارهای دیگه استفاده میشه

برای خرید کارت گرافیک دست دوم ، بد نیست پشت کارت گرافیک و محل چیپ اصلی (همون که هد سینک روش نصبه) بررسی بشه که در اثر کارکرد بالا و حرارت طولانی مدت زرد رنگ نشده باشه ، البته بهتره با یه کارت گرافیک آکبند از همون مدل مقایسه بشه.

زردی پشت کارت گرافیک به خاطر حرارت دادن توسط تعمیرکاران ناشی _جهت احیای موقت کارت گرافیک خراب_ هم میتونه ایجاد بشه

یک ساعت فرمارک؟ کارت سالم هم باشه قطعا یه چیش میشه اگر اینطوریش کنی

گیمینگ و ماینینگ خیلی با فرمارک فرق دارن

تو گیم که کاملا گرافیک در حال نوسان هست و هیچ وقت مستمر رو صد باقی نمیمونه و داخل لودینگ های بازی هم استراحت میکنه.

ماینینگ هم کلا فشار خاصی به پردازنده کارت نمیاره و بیشتر vram تحت فشار قرار میگیره که اون هم از لحاظ علمی آسیبی به کارت نمیزنه اگر دماش در حد استاندارد کنترل بشه.

• لایک 6
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، mohsen۶۲۸۱ گفته است:

دادا این روشی که گفتی روش سوزوندنه گرافیکه، نه روش تست.

• لایک 5
  • حالم خوب شد 5
لینک به دیدگاه

فقط مهلت تست بیشتر بگیرید بشینید بازی کنید بهترین تست همون بازیه

دوستان 1060 ماینی خریدن توو وارزون fps 15 تایی کمتر بود تست user benchmark گرفتیم (باندل ها مشابه) 12% ضعیفتر بود فرداش برد پس داد 

به حرف فروشنده ها هم توجه نکنید که میگن 2 ماه ماین شده و زیر کولر گازی بوده  همش دروغی بیش نیستووومهلت تست یالای 2 روز بگیرید و بشینید بازی کنید به صدای فنهای گرافیک هم توجه کنید کمه کم 2 سال 24/7 روشن بودن

دما هم همیشه زیر نظر داشته باشید

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دادا این روشی که گفتی روش سوزوندنه گرافیکه، نه روش تست.

تایید میشه. این روش رو حتی به کارت های کاستوم واتر کولر هم با ترسو لرز میشه پیشنهاد داد.

این یه نمونه از همچین تستی توسط خودم.

PXL_20211001_005003034.jpg

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان 😊

در مورد تست Furmark یک نکته هست

در کارت های قدیمی که GPU Boost و Power Limit و Temperature Limit و Voltage Limit و کلی لیمیتر آشکار و پنهان دیگه رو ندارند بله میتونه دست آدم ناشی حتی در چند دقیقه کارت رو نابود بکنه

بیشترین فشار رو هم روی مدار تغذیه VRM وارد میکنه. البته تنظیمات خود Furmark هم متفاوته.

ولی در کارت های جدید در صورتی که خود کاربر لیمیتر های کارت رو افزایش نداده باشه به هیچ عنوان آسیبی به کارت سالم وارد نخواهد کرد چون لیمیتر های مختلف موجود در کارتهای جدید اجازه فشار بیش از میزان تعیین شده به کارت رو نمیدند

و به نظر من برای کارت های جدید روش تست سلامت خوبی میتونه باشه ( فقط در صورتی که کاربر هم بدونه داره چیکار میکنه )

البته تست های دیگه ای که دوستان گفتند هم همه مناسب هستند و اصولا کارتی که مشکلی داشته باشه در مدت چند روز تست مشخص خواهد شد.

ولی ممکنه کارتی که چندین سال زیر فشار بوده قطعات ضعیف شده ای داشته باشه که عمر مفیدشون رو به پایان هست و ممکنه لزوما در مدت کوتاه دچار مشکل نشن و مثلا بعد از 6 ماه مشکل پیدا کنند

بنابر این تقریبا تست و روشی وجود نداره که بتونه کارکرد آینده کارت رو دقیقا پیش بینی بکنه

ویرایش شده توسط Bahman
  • لایک 3
  • ممنونم 3
لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، Bahman گفته است:

در کارت های قدیمی که GPU Boost و Power Limit و Temperature Limit و Voltage Limit و کلی لیمیتر آشکار و پنهان دیگه رو ندارند بله میتونه دست آدم ناشی حتی در چند دقیقه کارت رو نابود بکنه

بیشترین فشار رو هم روی مدار تغذیه VRM وارد میکنه. البته تنظیمات خود Furmark هم متفاوته.

ولی در کارت های جدید در صورتی که خود کاربر لیمیتر های کارت رو افزایش نداده باشه به هیچ عنوان آسیبی به کارت سالم وارد نخواهد کرد چون لیمیتر های مختلف موجود در کارتهای جدید اجازه فشار بیش از میزان تعیین شده به کارت رو نمیدند

من خیلی با این قسمت حرف موافقم 

ولی توضیح این مساله به افراد کم اطلاع و بدون اطلاع که اتفاقا فکر میکنن خیلی دانا هستن، فوق العاده سخته.

30 دقیقه قبل، Bahman گفته است:

( فقط در صورتی که کاربر هم بدونه داره چیکار میکنه )

دقیقا شما هم اشاره کردید. 

بعضا ممکنه کارت یک ایراد خیلی جزئی داشته باشه و زیر این تست دست همون فرد کم اطلاع تبدیل به مشکل حاد و بدتری بشه، در صورتی که با یک رسیدگی درست، اون مشکل جزئی به طور کامل برطرف میشد و هیچ وقت تبدیل به مشکل بزرگ نمیشد.

ما نیاز به نسخه ای داریم که بشه برای همه پیچید، برای هر نوع کارت و برای هر نوع کاربری. (نیاز به یک استاندارد وجود داره - خیل عظیم کارت دست دوم که یک روزی بالاخره میریزن تو بازار)

بعضی کارت ها حتی در طول عمرشون چند ورژن بایوس براشون عرضه میشه و فقط کافیه یکی از اون بایوس ها مشکل دار باشن ...

مورد بیشماری بوده بعضی افراد مثلا کارت rx 480 رو چند ساعت زیر این تست قرار دادن، خب این کارت اون پروتکشن ها رو نداره و اتفاق بدی افتاده.

بنظر منم furmark اصلا برای تست همون بخش VRM بهترینه. یکی از نکات منفی این تست اینه که اگه کارت پرفورمنس مورد انتظار رو نداشته باشه داخل این تست قابل تشخیص نیست.

یک برنامه ای برای این قضیه دارم، با مشارکت همه چیز خوبی میشه.

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است:

من خیلی با این قسمت حرف موافقم 

ولی توضیح این مساله به افراد کم اطلاع و بدون اطلاع که اتفاقا فکر میکنن خیلی دانا هستن، فوق العاده سخته.

دقیقا شما هم اشاره کردید. 

بعضا ممکنه کارت یک ایراد خیلی جزئی داشته باشه و زیر این تست دست همون فرد کم اطلاع تبدیل به مشکل حاد و بدتری بشه، در صورتی که با یک رسیدگی درست، اون مشکل جزئی به طور کامل برطرف میشد و هیچ وقت تبدیل به مشکل بزرگ نمیشد.

ما نیاز به نسخه ای داریم که بشه برای همه پیچید، برای هر نوع کارت و برای هر نوع کاربری. (نیاز به یک استاندارد وجود داره - خیل عظیم کارت دست دوم که یک روزی بالاخره میریزن تو بازار)

بعضی کارت ها حتی در طول عمرشون چند ورژن بایوس براشون عرضه میشه و فقط کافیه یکی از اون بایوس ها مشکل دار باشن ...

مورد بیشماری بوده بعضی افراد مثلا کارت rx 480 رو چند ساعت زیر این تست قرار دادن، خب این کارت اون پروتکشن ها رو نداره و اتفاق بدی افتاده.

بنظر منم furmark اصلا برای تست همون بخش VRM بهترینه. یکی از نکات منفی این تست اینه که اگه کارت پرفورمنس مورد انتظار رو نداشته باشه داخل این تست قابل تشخیص نیست.

یک برنامه ای برای این قضیه دارم، با مشارکت همه چیز خوبی میشه.

بله درست میگید اتفاقا همون اول هم گفتم بحث عملکرد و مشکلات کارت گرافیک خیلی تخصصی هست و اگه آدم اطلاعاتش کم باشه آسیب بدی ممکنه به کارت بزنه

شما سایت یا مقاله اینترنتی خوبی حالا چه انگلیسی چه فارسی سراغ ندارید که اینارو قشنگ واضح و کامل توضیح داده باشه؟؟

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

بله درست میگید اتفاقا همون اول هم گفتم بحث عملکرد و مشکلات کارت گرافیک خیلی تخصصی هست و اگه آدم اطلاعاتش کم باشه آسیب بدی ممکنه به کارت بزنه

شما سایت یا مقاله اینترنتی خوبی حالا چه انگلیسی چه فارسی سراغ ندارید که اینارو قشنگ واضح و کامل توضیح داده باشه؟؟

یک مورد هست چند ماهیه سایت toms hardware گذاشته، بنظرم خوبه و جالب ولی بازم تصمیم رو گذاشته به عهده کاربر

https://www.tomshardware.com/amp/features/gpu-tests

لینک به دیدگاه

چند ماه پیش قصد فروش 970 رو داشتم ، یک بنده خدایی گفت خریدارم به شرطی که تست FurMark رو حدود 15 دقیقه بزار، بازم درود به شرفش که نگفت یک ساعت😐 منم از هیج جا ندونسته نرم افزارش رو دانلود کردم و به علت فعال نشدن بخش پولی نرم افزار تست و فروش کنسل شد، ترجیح میدم همین کارت دست خودم بمونه و نابود بشه تا بعدش بفروشمش طرف بره یک سری تست فوق مزخرف و سنگین با کارت انجام بده و بعدش دچار مشکلش کنه و بعدش بگه کارت مشکل دار بوده....

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

آقایونی که بنظرشون اینکه گرافیکای فروشی تو فروم فقط کاربری گیم داشتن و چه میدونم مدل کارخونه بودن چیز عجیبیه و دروغه و کارتا ماین شده‌ان، بر چه مبنایی حرف میزنید؟ 

دو سه سال پیش که تب ماین فرو نشست و کارتای ماینی اومدن تو فروم اکثر کاربرای اینجا اولا دسته دسته کارت میفروختن و دوما میگفتن که کارت ماینی هست. ولی الان شاهد همچین چیزی نیستیم و کارتا اکثرا تکی فروخته میشن. بماند که ماین هنوز سودآوره و حداقل تا 6 ماه دیگه وضع همینه. هر وقت قیمت رمز ارزا برای چند ماه کامل نزولی بود بدون نشانه مثبت افزایشی، انوقت میشد انتظار کشید که کارتای ماینی تو راهن.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

ببینید عزیزان نظرات کارشناسی یا بهتر بگم پوچ ندید

کارت گرافیک  3 4 تا سنگین گرافیکی از جمله تایم اسپای با سوپر پوزیشن نهایت یک بنچمارک بازی کفایت می کنه همین که حین تست تصویر نپره یا ارتیفکت نده دما حداکثرش محدوده نرمال زیر 85 باشه امتیاز نهایی هم اختلاف زیادی نداشته باشه کفایت می کنه یعنی کلا با 10 دقیقه نهایت 15 دقیقه تست تکلیف کارت مشخص می شه

می مونه بحث ماین کلا ماین شدن کارت مشخص نیست مشخصا اگر از یک گیمر مشابه من کارت بخرید قطعا باهاش ماین نشده:D

ترجیحا یا کارت با گارانتی بخرید یا اگر گارانتی نداره برندش معتبرش باشه

فورمارک هم هیچ اسیبی به کارت نمی زنه اما تست چرتی هست کلا افراد کژوال یا بعضا کم اطلاع سمت این تست می رن

2 تا تست 3dmark time spy با super position extrme بهترین هستن و هر ایرادی باشه باید توی این تست ها نشون داده بشن

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

۲۶ دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

ببینید عزیزان نظرات کارشناسی یا بهتر بگم پوچ ندید

کارت گرافیک  3 4 تا سنگین گرافیکی از جمله تایم اسپای با سوپر پوزیشن نهایت یک بنچمارک بازی کفایت می کنه همین که حین تست تصویر نپره یا ارتیفکت نده دما حداکثرش محدوده نرمال زیر 85 باشه امتیاز نهایی هم اختلاف زیادی نداشته باشه کفایت می کنه یعنی کلا با 10 دقیقه نهایت 15 دقیقه تست تکلیف کارت مشخص می شه

می مونه بحث ماین کلا ماین شدن کارت مشخص نیست مشخصا اگر از یک گیمر مشابه من کارت بخرید قطعا باهاش ماین نشده:D

ترجیحا یا کارت با گارانتی بخرید یا اگر گارانتی نداره برندش معتبرش باشه

فورمارک هم هیچ اسیبی به کارت نمی زنه اما تست چرتی هست کلا افراد کژوال یا بعضا کم اطلاع سمت این تست می رن

2 تا تست 3dmark time spy با super position extrme بهترین هستن و هر ایرادی باشه باید توی این تست ها نشون داده بشن

ارتیفکت چیه؟

و اینکه ما آخر نفهمیدیم فورمارک خوبه یا بد یکی میگه خوبه یکی میگه بده یکی میگه مشکلی نداره یکی میگه کارتو میپکونه یکی میگه مال حرفه ای هاس یکی میگه مال کژوال هاس یکی تکلیف نهایی رو معلوم کنه😂

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

ارتیفکت چیه؟

و اینکه ما آخر نفهمیدیم فورمارک خوبه یا بد یکی میگه خوبه یکی میگه بده یکی میگه مشکلی نداره یکی میگه کارتو میپکونه یکی میگه مال حرفه ای هاس یکی میگه مال کژوال هاس یکی تکلیف نهایی رو معلوم کنه😂

همه اینها گفته شد این هم گفتند اگر کار با نرم افزار رو بدونی مشکلی نیست؟ که همان تجربه و دانش بالا استفاده از  نرم افزار مربوط است و تمام

لینک به دیدگاه

۴۱ دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

ارتیفکت چیه؟

اخه حداکثر فشار کارت توی حداکثر توان مصرفیش اتفاق می افته که داخل گیم با فریم باز با رزولوشن بالا هست یعنی چی که نرم افزار کارت رو خراب می کنه مگه اینکه کلا کارتی هست که یک پاش لبه گوره یا کلا خنک کنندگی خوبی نداره

ضمنا دمای برد با مموری بعضا از خود هسته مهم تره

کلا اون تست دونات پشمالو فراموش کنید بیشترا زمان ماین این ماینرها بابش کردن چون بعضا توی تست های دیگه یا دماش خیلی بیشتر بود یا مشکل دار می شد

اون قضیه ضعیف شدن کارت هم مسخره ترین چیزی هست که شنیدم مگه باتریه که ضعیف بشه کارت مشکل داشته باشه کرش می کنه ارور می ده ریست یا تصویر به هم می ریزه ضعیف اما نمی شه

اینم بگم ویندوز در حالت های مختلف مخصوصا ویروس بگیره فریم بازی ها افت پیدا می کنه حتی شده من بارها تست پشت سر هم گرفتم تا چند فریم یک بنچمارک تغییرات داشته نه برای یک کارت بلکه برای همه ی کارت هایی که تا الان داشتم علتشم کارت نیست بکراند نرم افزارهایی هست که در حال اجرا هستن چند درصدی رو اشغال می کنن

ارتیفکت هم یعنی تصویر به هم بریزه رنگ ها به هم بریزه خلاصه خودمونیش بگم چرندیات توی صفحه ظاهر بشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Bahman گفته است:

خرابی های بازی new world که اخیرا رخ داد که یادتونه ؟!

• لایک 2
لینک به دیدگاه

این همه تست نرم افزاری من نمیدونم چرا چسبیدید به فورمارک. چیزی که خودم حدس میزنم رابط کاربری ساده و نشون دادن دما و کلا راحتی کاره. وگرنه اینهمه تست مختلف . چه بازی چه ماین .از فورمارک فقط نمودار دماییش جالبه و بس. مورد بعدیم اخر نفهمیدیم کدوم کارتا لیمیتر داره یا نداره . اگر 480 نداره که رسما هیچی دیگه باید یه دسته بندی تعریف کنیم قبل 480 و بعد 480.درسته که هرروز هزار تا تکنولوژی میاد که کیفیت کارتارو بهتر میکنه این نرم افزارها هم وظیفشون همینه که فشار 100 بزار البته درشرایط نرمال ولی اینو باید بررسی کرد که فورمارک نشه مثل ماشینی که داری 300 تا میری کولرم بگیریو .... حالا اگر کسی خواست ریسک کنه بزنه کارت خودشه.من شخصا بزنم تا استیبل شدن دما میزنم و بس. بقیه اش بازی جوابه . بخواد افت فریم  و لگ و ارتیفکت و پرش  تصویر و مشکل دما باشه همش تو بازی قابل تسته.

۱ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

بنظرم روزه شک دار نگیر برو از برنامه های دیگه تست استفاده کن خیالت راحت باشه.

19 دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

اون قضیه ضعیف شدن کارت هم مسخره ترین چیزی هست که شنیدم مگه باتریه که ضعیف بشه کارت مشکل داشته باشه کرش می کنه ارور می ده ریست یا تصویر به هم می ریزه ضعیف اما نمی شه

اتفاقا این مورد اثبات شده کلیپش هم توی یوتیوب هست. بالاخره بحث دما و کارکرد هست نمیتونی بگی مطلقا هیچ تاثیری نداره  . اگر اینطور باشه پس خرابی بخاطر مصرف زیاد و ماین و ... هم بی معنی میشه .نتیجه اش ینی کارت یا سالمه یا سوخته. 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...