رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام روز بخیر 

من کارت گرافیک    AMD HD 5450 2G GDDR3 64 Bit رو دارم ، و خودم اورکلاکش کردم از توی درایور خود کارت ...

سی پی یو : core 2 dou E8400 3Ghz Overclock to 3.7Ghz

اور من به اینصورته :

core clock : 650 Mhz Up to 700Mhz

memory clock : 533 Mhz Up to 645 Mhz

این اورکلاک که کردم کاملا پایداره ، ولی من میخواستم که کور کلاک رو بیشتر کنم ولی درایور و نرم افزار های اورکلاک MSI Afterburner نمیزارن بیشتر از 700 کنم ! 

چون توی فروم های خارجی دیده بودم که تا 900 مگاهرتز هم برده بودن و کارت پایدار هم بوده ، من مشکلم اینه که درایور کارت نمیزاره بیشتر از 700 ببرم کور کلاک رو ، و اون نوار کور کلاک بیشتر از 700 نمیشه 

ولی فروم های خارجی تا 800 و 900 مگاهرتز هم برده بودن !

تنها دلیلم هم برای اورکلاک ، بازی هستش و کار دیگه ای نمیکنم ، برای افزایش اف پی اس 

میخواستم قید این کارتو بزنم برم GT 1030 رو بخرم ، ولی واقعا 4 میلیون تومن ارزش نداره ! ، قبلا GTX 1050 Ti  چهار تومن بود ...! همش به خاطر ماینر ها و کورناس که تولید قطعات رو پایین آورده و همه قطعات سخت افزاری به خصوص کارت گرافیک ، قیمت های فضایی گرفتن ... که توی کل جهان همین آشوب به راه هستش : ( 

میشه لطفا یه راه حلی بهم معرفی کنید که بتونم کور کلاکو بیشتر از 700 کنم ؟

یه جا خونده بودم که با نصب درایور یه کارت گرافیک بالاتر از مدل خودمون ، میشه اور رو بیشتر کرد ، مثلا درایور 6990 رو نصب کنم روی HD 5450 ، میخواستم ببینم این درسته یا فقط نتم رو هدر میدم !؟

عکس هم از اورم ارسال کردم و میتونید ببیند که نمیزاره نوار لغزنده رو بیشتر از 700 کنم و محدودم میکنه ...

ممنون میشم که راهنماییم کنید که بتونم کور کلاکو بیشتر از 700 کنم ...♥

HD 5450 Overclock.jpg

لینک به دیدگاه

۴۰ دقیقه قبل، Animox گفته است:

سلام روز بخیر 

من کارت گرافیک    AMD HD 5450 2G GDDR3 64 Bit رو دارم ، و خودم اورکلاکش کردم از توی درایور خود کارت ...

اور من به اینصورته :

این اورکلاک که کردم کاملا پایداره ، ولی من میخواستم که کور کلاک رو بیشتر کنم ولی درایور و نرم افزار های اورکلاک MSI Afterburner نمیزارن بیشتر از 700 کنم ! 

چون توی فروم های خارجی دیده بودم که تا 900 مگاهرتز هم برده بودن و کارت پایدار هم بوده ، من مشکلم اینه که درایور کارت نمیزاره بیشتر از 700 ببرم کور کلاک رو ، و اون نوار کور کلاک بیشتر از 700 نمیشه 

تنها دلیلم هم برای اورکلاک ، بازی هستش و کار دیگه ای نمیکنم ، برای افزایش اف پی اس 

میخواستم قید این کارتو بزنم برم GT 1030 رو بخرم ، ولی واقعا 4 میلیون تومن ارزش نداره ! ، قبلا GTX 1050 Ti  چهار تومن بود ...! همش به خاطر ماینر ها و کورناس که تولید قطعات رو پایین آورده و همه قطعات سخت افزاری به خصوص کارت گرافیک ، قیمت های فضایی گرفتن ... که توی کل جهان همین آشوب به راه هستش : ( 

یه جا خونده بودم که با نصب درایور یه کارت گرافیک بالاتر از مدل خودمون ، میشه اور رو بیشتر کرد ، مثلا درایور 6990 رو نصب کنم روی HD 5450 ، میخواستم ببینم این درسته یا فقط نتم رو هدر میدم !؟

عکس هم از اورم ارسال کردم و میتونید ببیند که نمیزاره نوار لغزنده رو بیشتر از 700 کنم و محدودم میکنه ...

HD 5450 Overclock.jpg

سلام عزیز

اورکلاک این کارت تاثیر چندانی در بهبود FPS نداره؛ با MSI AfterBurner شاید بشه فرکانس هسته رو بیشتر کرد ولی برای فرکانس های بالاتر ممکنه ولتاژ دیفالت جواب نده.

در کل توصیه می‌کنم اگه می‌تونید یه کارت بهتر از این تهیه کنید؛ به دنبال حجم و این مسئله ها هم نباشید، اگه پاورتون برای ارتقا مشکلی نداره یه کارت دست دوم بهتر بخرید؛ نصب درایور کارت دیگه هم مشکلی رو حل نمی‌کنه.

لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، GAGHL گفته است:

سلام عزیز

اورکلاک این کارت تاثیر چندانی در بهبود FPS نداره؛ با MSI AfterBurner شاید بشه فرکانس هسته رو بیشتر کرد ولی برای فرکانس های بالاتر ممکنه ولتاژ دیفالت جواب نده.

در کل توصیه می‌کنم اگه می‌تونید یه کارت بهتر از این تهیه کنید؛ به دنبال حجم و این مسئله ها هم نباشید، اگه پاورتون برای ارتقا مشکلی نداره یه کارت دست دوم بهتر بخرید؛ نصب درایور کارت دیگه هم مشکلی رو حل نمی‌کنه.

خرید کارت گرافیک رو که خودمم میدونم شما 4 تومن بده تا بخرم ! ، با همین اورکلاک که کردم اف پی اسم 40 تا بیشتر شده توی زولا ! فقط با زیاد کردن 50 مگاهرتز ! شما سوال بنده رو درست متوجه نشدید ... من میگم نمیتونم بیشتر از 700 بکنم و اجازه این کارو بهم نمیده درایور ! ولی دیگران توی سایت های خارجی تا 900 هم بردن ! من میگم چرا اونا تونستن ولی مال من نمیشه ، سوال و مشکل من اینه 

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، Animox گفته است:

خرید کارت گرافیک رو که خودمم میدونم شما 4 تومن بده تا بخرم ! ، با همین اورکلاک که کردم اف پی اسم 40 تا بیشتر شده توی زولا ! فقط با زیاد کردن 50 مگاهرتز ! شما سوال بنده رو درست متوجه نشدید ... من میگم نمیتونم بیشتر از 700 بکنم و اجازه این کارو بهم نمیده درایور ! ولی دیگران توی سایت های خارجی تا 900 هم بردن ! من میگم چرا اونا تونستن ولی مال من نمیشه ، سوال و مشکل من اینه 

عزیز دل بالاتر گفتم، نرم افزار MSI AfterBurner رو نصب کن، اینجوری احتمالاً میتونی بالاتر از 700MHz هم فرکانس بدی. در ثانی اورکلاک کار دو ثانیه‌ای نیست که ببینی یکی فلان مقدار OC کرده شما هم همونو انتظار داشته باشی؛ مطمئناً طرف وقت گذاشته و با نرم افزار های دیگه‌ای به جای درایور تونسته این فرکانس رو بده.

به جای خرید 1030 هم میتونی تقریباً دو میلیون بدی GTX 550TI دست دوم بخری.

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، GAGHL گفته است:

عزیز دل بالاتر گفتم، نرم افزار MSI AfterBurner رو نصب کن، اینجوری احتمالاً میتونی بالاتر از 700MHz هم فرکانس بدی. در ثانی اورکلاک کار دو ثانیه‌ای نیست که ببینی یکی فلان مقدار OC کرده شما هم همونو انتظار داشته باشی؛ مطمئناً طرف وقت گذاشته و با نرم افزار های دیگه‌ای به جای درایور تونسته این فرکانس رو بده.

به جای خرید 1030 هم میتونی تقریباً دو میلیون بدی GTX 550TI دست دوم بخری.

توی پست تاپیکم نوشتم که با msi هم اجازه نمیده ، یعنی اون وار لغزنده که برای افزایش کور کلاک هستش ، جلوتر نمیره ، 700 اخرشه ، بله اورکلاک یه کار وقت گیر هست ، رفتم بنچمارک های GTX550Ti رو دیدم ، تقریبا نصفه قدرتش و اصلا ارزش نداره .

توی اساسینس رزیدنت ایول 7 ، GTX 550 Ti  26 تا 36 اف پی اس میده ، ولی gt1030 ، 40 تا 70 ، قشنگ نصفه :/

لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، Animox گفته است:

توی پست تاپیکم نوشتم که با msi هم اجازه نمیده ، یعنی اون وار لغزنده که برای افزایش کور کلاک هستش ، جلوتر نمیره ، 700 اخرشه ، بله اورکلاک یه کار وقت گیر هست ، رفتم بنچمارک های GTX550Ti رو دیدم ، تقریبا نصفه قدرتش و اصلا ارزش نداره .

توی اساسینس رزیدنت ایول 7 ، GTX 550 Ti  26 تا 36 اف پی اس میده ، ولی gt1030 ، 40 تا 70 ، قشنگ نصفه :/

از روی تجربه میگم نکنید از همینی که دارید هم محروم میشید  جمع کنید 3 4 ماه قویتر بخرید 

تو این دوران ماینری بلایی سر گیمرها اومده که کلا سمت اورکلاک نمیرن  حتی بهش فکر هم نمیکنن(حتی خارجی ها)

بازم میگم این کارت اون دوره ای که اومد هم بدرد گیم نمیخورد چه برسه اورکلاک شه...بیچاره

لینک به دیدگاه

دوستان چرا جواب منو نمیدین ؟ و هی میپیچونین ؟ بابا اگه بلد نیستین که باید چیکار کنم ، تایپ الکی نکنین و خودتونو به زحمت نندازین لطفا 

هرکی راهکار بلده لطفا پیام بده 

لینک به دیدگاه

احتمالا بایوس مود شده زدن روی کارت ، اورکلاک کردی چند درصد افزایش فریم داشتی ؟ 

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

احتمالا بایوس مود شده زدن روی کارت ، اورکلاک کردی چند درصد افزایش فریم داشتی ؟ 

بایوس مود شده چیه قربان ؟ نمیدونم چند درصد ، ولی توی زولا 40 تا بیشتر گرفتم ، توی tomb rider 2013 ، روی گرافیک آخر 8 تا 10 تا بیشتر شد 

لینک به دیدگاه

۵۷ دقیقه قبل، Animox گفته است:

نرم افزار رو ببر روی این اسکین؛ ممکنه یکم بیشتر بتونی فرکانس بدی، اگه هم نشه حداقل میتونی فرکانس Shader رو بیشتر کنی.

Capture.thumb.PNG.ff6ab884a5bec6cd62ca3589752e9e3e.PNG

به غیر از این ببین فرکانس Memory رو تا چه حد میتونی ببری بالا؛ اول 50MHz ، 50MHz ببر بالا تا جایی که کرش بشه. بعد از اون کم کم فرکانس پایدار رو پیدا کن و دما رو هم همیشه چک کن.

البته ریسک خراب شدن کارتت هم هست.

لینک به دیدگاه

۱۰ دقیقه قبل، GAGHL گفته است:

نرم افزار رو ببر روی این اسکین؛ ممکنه یکم بیشتر بتونی فرکانس بدی، اگه هم نشه حداقل میتونی فرکانس Shader رو بیشتر کنی.

Capture.thumb.PNG.ff6ab884a5bec6cd62ca3589752e9e3e.PNG

به غیر از این ببین فرکانس Memory رو تا چه حد میتونی ببری بالا؛ اول 50MHz ، 50MHz ببر بالا تا جایی که کرش بشه. بعد از اون کم کم فرکانس پایدار رو پیدا کن و دما رو هم همیشه چک کن.

البته ریسک خراب شدن کارتت هم هست.

برای من نداره این گزینه ها رو ، مموری کلاک هم آخرش روی 653 پایدار هست ، ولی من برای پایداری بیشتر گذاشتم روی 645 ...

Untitled.jpg

هم اکنون، Animox گفته است:

برای من نداره این گزینه ها رو ، مموری کلاک هم آخرش روی 653 پایدار هست ، ولی من برای پایداری بیشتر گذاشتم روی 645 ...

Untitled.jpg

ببینید نهایت میتونم تا 700 ببرم و بیشترش نمیتونم بکنم ، من میخوام بیشترش کنم ولی نمیزاره 

لینک به دیدگاه

بایوس دستکاری شده ، تو خود بایوس فرکانس رو بالا بردن دیگه نیاز به اورکلاک با برنامه نیست ، تو اینترنت بگردی پیدا میشه ، دقیقا مدل کارت خودت باید باشه  فایل بایوس هم میشه با برنامه ویرایش کرد ، کلا ریسک داره که خودت با مسئولیت خودت میزنی 

www.techpowerup.com 

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

بایوس دستکاری شده ، تو خود بایوس فرکانس رو بالا بردن دیگه نیاز به اورکلاک با برنامه نیست ، تو اینترنت بگردی پیدا میشه ، دقیقا مدل کارت خودت باید باشه  فایل بایوس هم میشه با برنامه ویرایش کرد 

www.techpowerup.com 

توی کدوم قسمت سایت باید برم ؟

3 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

بایوس دستکاری شده ، تو خود بایوس فرکانس رو بالا بردن دیگه نیاز به اورکلاک با برنامه نیست ، تو اینترنت بگردی پیدا میشه ، دقیقا مدل کارت خودت باید باشه  فایل بایوس هم میشه با برنامه ویرایش کرد 

www.techpowerup.com 

اون وقت با این کار فرکانسم بیشتر از 700 میشه ؟ و پایداره ؟ 

لینک به دیدگاه

کارتتون رو تو قسمت سرج جستجو کنید شاید باشه ، خودم 280x داشتم از همین سایت چند مدل بایوس مود شده گرفتم واسه کارتم ، مثلا تو یه بایوس فرکانس تا 940 رفته بود در حالی که تو بایوس دیفالتش تا 840 بود ، در نهایت اگر پیدا نشد باید از بایوست بک آپ بگیری با برنامه بازش کنی و دستی فرکانسش رو بالا ببری ، من اینکارو خودم نکردم چون نیازی نبود تو یوتیوب بگردی فیلم هاش پیدا میشه

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، Animox گفته است:

توی کدوم قسمت سایت باید برم ؟

اون وقت با این کار فرکانسم بیشتر از 700 میشه ؟ و پایداره ؟ 

عزیز این کار ریسکیه و میتونه کارتت رو از کار بندازه. به نظرم به همین فرکانس قانع باش؛ اون فرکانس های بالا رو بیشتر واسه پاس کردن تست ها می‌گیرن.

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، GAGHL گفته است:

عزیز این کار ریسکیه و میتونه کارتت رو از کار بندازه. به نظرم به همین فرکانس قانع باش؛ اون فرکانس های بالا رو بیشتر واسه پاس کردن تست ها می‌گیرن.

عه یعنی اگه بایوس درست نصب نشه ، کارت از کار می یوفته ؟ و هیچ کاریش نمیشه کرد ؟؟؟ : (     اون وقت چطوری میشه که کارت از کار می یوفته چه مشکلی پیش میاد ؟  

6 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

کارتتون رو تو قسمت سرج جستجو کنید شاید باشه ، خودم 280x داشتم از همین سایت چند مدل بایوس مود شده گرفتم واسه کارتم ، مثلا تو یه بایوس فرکانس تا 940 رفته بود در حالی که تو بایوس دیفالتش تا 840 بود ، در نهایت اگر پیدا نشد باید از بایوست بک آپ بگیری با برنامه بازش کنی و دستی فرکانسش رو بالا ببری ، من اینکارو خودم نکردم چون نیازی نبود تو یوتیوب بگردی فیلم هاش پیدا میشه

ممنون از توضیحاتتون ، ولی یکم ترسیدم : ( 

لینک به دیدگاه

5450 فقط 19 وات مصرفش هست ، توقع زیادی نباید ازش داشته باشی ، اگر بخوای زیاد فرکانس رو بالا ببری ، مدار تغذیه کارت میسوزه چون کشش نداره ، فیلم های یوتیوب هم زیاد روشون حساب باز نکن ، راست یا دروغش مشخص نیست 

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

5450 فقط 19 وات مصرفش هست ، توقع زیادی نباید ازش داشته باشی ، اگر بخوای زیاد فرکانس رو بالا ببری ، مدار تغذیه کارت میسوزه چون کشش نداره ، فیلم های یوتیوب هم زیاد روشون حساب باز نکن ، راست یا دروغش مشخص نیست 

هعی ... میشه لطفا توی همین سایت که گفتید ، برای کارت من یک بایوس رو پیدا کنید ؟ که تا 800 یا 900 رفته باشه ؟

چرا اور کارت انقدر سخت تر از سی پی یو هست : (

۲ دقیقه قبل، Animox گفته است:

هعی ... میشه لطفا توی همین سایت که گفتید ، برای کارت من یک بایوس رو پیدا کنید ؟ که تا 800 یا 900 رفته باشه ؟

چرا اور کارت انقدر سخت تر از سی پی یو هست : (

اینم مشخصات کارتم 

1.jpg

لینک به دیدگاه

خودم 5450 دارم روی سیستم ، تا حالا به فکر اورکلاک نبودم ، چون اینکارت به درد گیم اصلا نمیخوره ، وقتی تایپک شما رو دیدم ، تعجب کردم ، اگر موردی پیدا کردم اطلاع میدم 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Hamed.Madadi گفته است:

خودم 5450 دارم روی سیستم ، تا حالا به فکر اورکلاک نبودم ، چون اینکارت به درد گیم اصلا نمیخوره ، وقتی تایپک شما رو دیدم ، تعجب کردم ، اگر موردی پیدا کردم اطلاع میدم 

درسته من برای گیم های خیلی سنگین نمیخوام ، یه زولا باهاش بازی میکنم و اگه اور شد rise of tomb raider رو حداقل با 30 تا 40 تا اجرا کنم ، چون الان با همین اور دارم 25 تا میگیرم روی پایین ترین حالتش ، ولی tomb riader 2013 رو روی آخرین گرافیکش میاره با 30 تا 40 اف پی اس ...

لینک به دیدگاه

۱۴ دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

چیزی پیدا کردید آقای مددی ؟

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Animox گفته است:

درود 

احتمالا در انجمن خارجی که شما دیدید لیمیت افزایش فرکانس هسته و مموری را تغییر داده اند، شما هم میتونید با  نرم افزار More Power tool امتحان کنید...

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، aVaOMi گفته است:

درود 

احتمالا در انجمن خارجی که شما دیدید لیمیت افزایش فرکانس هسته و مموری را تغییر داده اند، شما هم میتونید با  نرم افزار More Power tool امتحان کنید...

چطوری باید این کارو بکنم ؟ میشه لطفا توضیح بدهید ؟ و اینکه ریسک داره مثل تعویض بایوس کارت ؟

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Animox گفته است:

سلام روز بخیر 

اور من به اینصورته :

سلام

1.png.d12fa7b7db59a8c414248402ead1fa63.thumb.png.baacf494f3164aeb375f4a0cc9b8f149.png

تو عکس بالا قسمت compatibality properties  دقیقا مشابه عکس تنظیم کن.

بعد تو قسمت amd compatibality properties بازم مشابه عکس تنظیم کن با یک تغییر، اونم اینکه قسمت unofficial overclocking mode رو در حالت enabled قرار بده.

با انجام این تنظیمات نرم افزار afterburner یکبار باز و بسته میشه و تا جایی که امکان داشته باشه، فرکانس هسته و مموری و ولتاژ برای دستکاری باز میشه.

-------

ولی تمامی دوستان هم فرمودن که اینکار برای این کارت کمک چندانی نمیکنه و فقط ریسک آسیب به کارت رو افزایش میده. (جدای از سطح عملکردش، اون کارت پیر و فرتوت شده)

الان تو این وضع واقعا آشفته گرافیک، شما برنامه ریزی کن برای سری ryzen 3 4000G که گرافیکش در حد ۱۰۵۰ هست و ارزش خریدش از اون کارت ۱۰۳۰ و تو این سطح بهتره.

موفق باشی - شبت بخیر

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است:

سلام

1.png.d12fa7b7db59a8c414248402ead1fa63.thumb.png.baacf494f3164aeb375f4a0cc9b8f149.png

تو عکس بالا قسمت compatibality properties  دقیقا مشابه عکس تنظیم کن.

بعد تو قسمت amd compatibality properties بازم مشابه عکس تنظیم کن با یک تغییر، اونم اینکه قسمت unofficial overclocking mode رو در حالت enabled قرار بده.

با انجام این تنظیمات نرم افزار afterburner یکبار باز و بسته میشه و تا جایی که امکان داشته باشه، فرکانس هسته و مموری و ولتاژ برای دستکاری باز میشه.

-------

ولی تمامی دوستان هم فرمودن که اینکار برای این کارت کمک چندانی نمیکنه و فقط ریسک آسیب به کارت رو افزایش میده. (جدای از سطح عملکردش، اون کارت پیر و فرتوت شده)

الان تو این وضع واقعا آشفته گرافیک، شما برنامه ریزی کن برای سری ryzen 3 4000G که گرافیکش در حد ۱۰۵۰ هست و ارزش خریدش از اون کارت ۱۰۳۰ و تو این سطح بهتره.

موفق باشی - شبت بخیر

ممنون از توضیحاتتون ، الان کدوم مدل از 4000G قدرت gtx1050 رو داره ؟ میشه لطفا مشخصات و قیمتش رو بگید ؟

البته من بخوام این سی پی یو رو ببندم ، باید رم و مادربرد و سی پی یو و همه رو عوض کنم 😅💔🥶

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...