رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم ddr5 یا ارتقا سیستم ddr3

Recommended Posts

سلام من یک سیستم ddr3 دارم با این مشخصات

• پردازنده
    Intel Core™ i5-4690 Haswell Processor
  • مادربورد
    GIGABYTE GA-H97-Gaming 3
  • رم
    Kingston HyperX FURY 4GB 1600Mhz DDR3
    Kingston 8GB 1600Mhz DDR3
    GB20=
  • کارت گرافیک
    asus - gt640-2g
  • ذخیره سازی
    Toshiba 1TB 32MB Buffer 7200RPM HDD
    SSD Silicon Power Ace A55 128GB
  • منبع تغذیه
    Cooler Master MWE 230V 550
  • کیس
    GREEN X1 Basic Gaming case
  • خنک کننده
    Thermaltake Contac Silent 12
  • مانیتور
    Samsung 20" LED Monitor
  • کیبورد و موس
    Keyboard Razer Huntsman Mini Mercury Red Optical Switch Linear
    Mouse Razer VIPER 8K

و کلا هم cs-go بازی میکنم
    حالا موندم سیستم ddr5 بخرم یا همین سیستم رو کارت گرافیکش رو ارتقا بدم؟
    چون سیستم ddr5 بخوام بخرم چون بودجم محدوده با این قیمت های فضایی کارت گرافیک فکر کنم نتونم بخرم و باید بدون کارت گرافیک یا از یه کارت گرافیک خیلی رده پایین ایستفاده کنم
    میشه راهنمایی کنید الان سیستم ddr3 م تا چه کارت گرافیکی این سیستم میکشه و گلوگاه نمیشه ؟
    و اون کارت گرافیک با این مشخصات سخت افزاری من چند FPS میتونم بگیرم؟
    اگر مد نظر ارتقا کارت گرافیک و نگه داشتن سیستم ddr3 باشه یه مانیتور خوب هم بخرم؟!
    بودجم هم درحال حاظر نهایت 40 تا 50 میلیون هست
    ممنون
ویرایش شده توسط hadi soleimanzadeh
لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

توصیه من نسل 12 ddr4 هست

ddr5 برای بودجه شما زیادی گرونه

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

توصیه من نسل 12 ddr4 هست

ddr5 برای بودجه شما زیادی گرونه

خب من بخوام اینکار کنم، ابتدا این همه مدت صبر کردم دوما زمانی که این سیستم رو میخریدم ddr4 دقیقا تو همین تایم زمانی موجود شده بود تو بازار
و خوب به این صورت من دارم میام سر خونه اول دوباره چند سال بعد و نکته کلیدی اینه که من نسل 12 برای استفاده ای که انجام میدم منطقی نیست و اگه بخوام یه سیستم ddr4 بگیرم خوب با همین سیستم ddr3z م از نظر قدرتی یکی میشه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

چون سیستم ddr5 بخوام بخرم چون بودجم محدوده با این قیمت های فضایی کارت گرافیک فکر کنم نتونم بخرم و باید بدون کارت گرافیک یا از یه کارت گرافیک خیلی رده پایین ایستفاده کنم

خرید باندل ddr5 حداقل تا دوسال دیگه منطقی نیست چون تاریخ میگه گرافیک ها گرونتر و پردازنده و مادربرد ارزونتر میشن
اگه استفاده گیم معمولی دارید میتونید به ارتقا گرافیک تا 1060 ک مناسب پردازنده شما هست اقدام کنید
پیشنهاد دوم اینکه کلا سیستم با مانیتور( بجز هارد و لوازم) بفروشید یه باندل نسل 11 با گرافیک 3060 یا rx 6600 تهیه کنید مانیتور هم حتما 2k 144hz باید تهیه کنید

ویرایش شده توسط mahdi1226
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

خب من بخوام اینکار کنم، ابتدا این همه مدت صبر کردم دوما زمانی که این سیستم رو میخریدم ddr4 دقیقا تو همین تایم زمانی موجود شده بود تو بازار
و خوب به این صورت من دارم میام سر خونه اول دوباره چند سال بعد و نکته کلیدی اینه که من نسل 12 برای استفاده ای که انجام میدم منطقی نیست و اگه بخوام یه سیستم ddr4 بگیرم خوب با همین سیستم ddr3z م از نظر قدرتی یکی میشه

سلام

الان DDR5 هزینش بالاست و ارزش خرید نداره٬ یه کاربر معمولی با استفاده عادی چه نیازی داره که انقدر هزینه کنه برای DDR5؟!!

پیشنهاد آقا مهدی هم پیشنهاد خوبیه٬ یه باندل i5 نسل 11 تهیه کنید با یه گرافیک خوب و یه SSD M.2 اختلاف پرفورمنس نسبت به چیزی که الان دارید فاحشه

لینک به دیدگاه

سلام

خرید DDR5 که الان به صرفه نیست .

برای DDR4 هم فقط برو سمت رایزن و ای ام دی .

اما به نظر بنده

یه کارت خوب میگیری ( گمونم با حدود 20 - 25 تومن میتونی 6600 و 6600XT بگیری ) میتونی رم هات رو هم با 2 تا رم 8 گیگ باس بالا عوض کنی احتمال بسیار بالا کاملا راضی میشی .

فقط یادت نره پاورت کارت جدیدت رو بکشه و در این مدتی که کار کرده کاهش عملکرد نداشته باشه .

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است:

اونموقع ک 3600 5 تومن بود 11400f 5500 ای ام دی همه جوره ارزش داشت اما الان فقط اینتل مخصوصا 11400

ولی یه چیزیم هست به نظرم بعد از اینکه اتریوم 2 روی کار بیاد و گرافیک های جدید اینتل و rx6500 و.. معرفی بشن ممکنه قیمت گرافیک ها تا  دوسوم قیمتشون پایین بیاد شاید عید امسال بهترین موقع خریدگرافیک باشه 🙂

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۹ در ۱۵:۴۹، MIFans گفته است:

سلام

الان DDR5 هزینش بالاست و ارزش خرید نداره٬ یه کاربر معمولی با استفاده عادی چه نیازی داره که انقدر هزینه کنه برای DDR5؟!!

پیشنهاد آقا مهدی هم پیشنهاد خوبیه٬ یه باندل i5 نسل 11 تهیه کنید با یه گرافیک خوب و یه SSD M.2 اختلاف پرفورمنس نسبت به چیزی که الان دارید فاحشه

کاملا حرف شما درسته ولی الان مادربرد هایی هستن که هم رم ddr4 پشتیبانی میکنند هم رم ddr5 خوب میتونم ابتدای کار رم ddr4 بگیرم

در ۱۴۰۰/۱۰/۹ در 17:47، big VULTURE گفته است:

سلام

خرید DDR5 که الان به صرفه نیست .

اما به نظر بنده

یه کارت خوب میگیری ( گمونم با حدود 20 - 25 تومن میتونی 6600 و 6600XT بگیری ) میتونی رم هات رو هم با 2 تا رم 8 گیگ باس بالا عوض کنی احتمال بسیار بالا کاملا راضی میشی .

فقط یادت نره پاورت کارت جدیدت رو بکشه و در این مدتی که کار کرده کاهش عملکرد نداشته باشه .

خوب من بخوام رو همین سیستم  ddr3 کارت بندازم تا چه مدلی رو ساپورت میکنه و مشکل درست نمیشه؟

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

کاملا حرف شما درسته ولی الان مادربرد هایی هستن که هم رم ddr4 پشتیبانی میکنند هم رم ddr5 خوب میتونم ابتدای کار رم ddr4 بگیرم

خوب من بخوام رو همین سیستم  ddr3 کارت بندازم تا چه مدلی رو ساپورت میکنه و مشکل درست نمیشه؟

1650 معمولی یا تهش 1650s چون گرافیک قویتر با پردازنده شما گلوگاه میشه

ویرایش شده توسط mahdi1226
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، mahdi1226 گفته است:

1650 معمولی یا تهش 1650s چون گرافیک قویتر با پردازنده شما گلوگاه میشه

مثل فش ناموس میمونه 12 میلیون پول بی زبون آدم بده به یه چیزی که اینقدر ارزش نداره 😞 و اینکه توی cs-go رو حالت مدیوم چند اف پی اس میتونه بهم بده با مشخصات سخت افزاری که دارم ؟
به نظرتون این asus - gt640-2g رو چند ازم برمیدارن؟

سلام دوستان کسی نمیدونه نسل جدید سی پی یو های AMD بلخره کی رونمایی میشه؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز شما سیستمت پا به سن گذاشتست و به غیر از موس و کیبرد که معلوم هست تازه تهیه کردی بقیه قطعاتت رو اگر بخوای هزینه اساسی کنی باید عوض کنی که با 50 تومن نمیشه

اما شما می خوای cs بازی کنی پس مانیتور 144 هرتز یا ترجیحا 165 هرتز باید بیاد اول لیست خریدت مورد بعدم گرافیکت هست که حتما باید عوض بشه این 2 تا حتما باید اولویت اولت باشه

مانیتور شخصا زیر رزلوشن 2k پیشنهاد نمیدم و m27q جز بهترینا و خوش قیمت تریناست الان مانیتور g5 هم اگر خمیده دوست دارید مورد خوبیه و خودم ازش استفاده می کنم

گرافیک یک مقداری سخت شد توصیه کردن چون شما گفتی فقط cs و این بازی واقعا نیاز انچنانی به گرافیک قدرتمند نداره به نظرم 1650 سوپر اگر نو دوست دارید یا کارت gtx 1070 اگر به کارکرده فک می کنید می تونن انتخابای خوش قیمت و منطقی باشن

در مورد نسل 12 شما باید صبر کنید پردازنده های پایین رده تر i3 و i5 بیاد تا عید داخل ایران و بعد برید سراغ ارتقای مادربرد پردازنده و رم ولی بهترین انتخاب از همین الان معلوم هست i5 12400 با یک مادربرد سری b660 با ساپورت ddr4 و 2 ماژول 8 گیگ باس 3200

موفق باشید

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است:

درود دوست عزیز شما سیستمت پا به سن گذاشتست و به غیر از موس و کیبرد که معلوم هست تازه تهیه کردی بقیه قطعاتت رو اگر بخوای هزینه اساسی کنی باید عوض کنی که با 50 تومن نمیشه

اما شما می خوای cs بازی کنی پس مانیتور 144 هرتز یا ترجیحا 165 هرتز باید بیاد اول لیست خریدت مورد بعدم گرافیکت هست که حتما باید عوض بشه این 2 تا حتما باید اولویت اولت باشه

مانیتور شخصا زیر رزلوشن 2k پیشنهاد نمیدم و m27q جز بهترینا و خوش قیمت تریناست الان مانیتور g5 هم اگر خمیده دوست دارید مورد خوبیه و خودم ازش استفاده می کنم

گرافیک یک مقداری سخت شد توصیه کردن چون شما گفتی فقط cs و این بازی واقعا نیاز انچنانی به گرافیک قدرتمند نداره به نظرم 1650 سوپر اگر نو دوست دارید یا کارت gtx 1070 اگر به کارکرده فک می کنید می تونن انتخابای خوش قیمت و منطقی باشن

در مورد نسل 12 شما باید صبر کنید پردازنده های پایین رده تر i3 و i5 بیاد تا عید داخل ایران و بعد برید سراغ ارتقای مادربرد پردازنده و رم ولی بهترین انتخاب از همین الان معلوم هست i5 12400 با یک مادربرد سری b660 با ساپورت ddr4 و 2 ماژول 8 گیگ باس 3200

موفق باشید

منم قبل زدن تاپیک دقیقا به همین مواردی که شما میگید فکر کردم ولی گفتم نظر جمعی تر بگیرم
به نظرتون اینکه یه سی پی یو نسل 12 با مادربرد معمولی ddr4 و 2 ماژول 8 گیگ بگیرم و از کارت گرافیک که الان دارم موقتی استفاده کنم و چند ماه بعد کارت گرافیک جدید بخرم و 4،5 سال بعد چون سی پی یو نسل 12 هست فقط مادربرد و رم رو تغییر بدم به ddr5 منطقی تر نیست ؟

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

منم قبل زدن تاپیک دقیقا به همین مواردی که شما میگید فکر کردم ولی گفتم نظر جمعی تر بگیرم
به نظرتون اینکه یه سی پی یو نسل 12 با مادربرد معمولی ddr4 و 2 ماژول 8 گیگ بگیرم و از کارت گرافیک که الان دارم موقتی استفاده کنم و چند ماه بعد کارت گرافیک جدید بخرم و 4،5 سال بعد چون سی پی یو نسل 12 هست فقط مادربرد و رم رو تغییر بدم به ddr5 منطقی تر نیست ؟

دوست عزیز تفاوت عملکرد رم های ddr5 و ddr4 در بازی الان تقریبا صفر درصد هست!!! اونم با کارت 3080 و پردازنده 12900k پس کلا الان رم ddr5 بیشتر یک اپشن بی مصرف هست تا چند سال اینده نسل 13 اینتل هم باز از همین سوکت 1700 پشتیبانی می کنه و بازهم ساپورت می کنه از رم ddr4 شما سیستم مصرفیت جای چکش کاری زیاد داره اگر موجودیت همین الان دستته به نظرم از مانیتور شروع کنید به خرید به این دلیل که مانیتور پیشرفت خاصی نمی کنه توی مدت کوتاهی که شما برنامه داری ارتقا بدی و قیمت هم ثابت هست البته به دلاریش!!!

relative-performance-games-2560-1440.thumb.png.911a13b01fdebb319a55339bb1049a7a.png

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

سلام گمانه زنی ها زیاده ولی درصد بالایی ماه جولای رو هدف گرفتن. ولی اگر تاخیر بخوره میتونه تا سه ماه اخر سال ۲۰۲۲ هم بکشه.

لینک به دیدگاه

اگر میتونید صبر کنید تا نسل دوازدهم بیاد و قیمتش هم متعادل بشه که احتمالا تا بعد عید طول میکشه بهترین انتخاب  i5 12400 هست و چیز هایی که matrix.trixxگفتن ولی ترجیحا کارت گرافیک را 6600xt بگیرید که الان تو خود لیون خدود 25 قیمت داره.

ولی از اونجایی که قیمت دلار و وضعیت بازار معلوم نیست و شاید بعد عید دلار یه جهش زیاد بکنه و یا اگه عجله دارید در حال حاضر سی پی یوi5 11400f و یه مادربرد b5650 m_a و دو رم 8 گیگ یعنی مجموعا 16 گیگ با باس 3200 و کارت 6600xt و یه مانیتور مثل m27q و یا مانیتور های در همین حد برای کارکرد شما عالی هستن

و شما باید مادربرد و پردازنده و رم و کارت گرافیک خودتون را بفروشید که فکر کنم حدودا از فروش اینا 5 تومن دستتون را بگیره! و بقیه قطعاتتون فعلا کارتون ر راه میندازه و بنظرم فعلا نیاز به فروششون نیست

لینک به دیدگاه

از اونجایی که الان سیستم داری و لنگ سیستم نیستی نظرم با نظر @matrix.trixx یکیه

از اونجایی که قیمتا احتمال بالا رفتن بیشتر از پایین اومدنش هست٬ فعلا به فکر گرافیک و پاور و مانیتور باشید تا بعدا نسل ۱۲ بیاد تهیه کنید.

در مورد گرافیک٬ به فکر اینکه الان گلوگاه میشه نباشید٬ پاورتون رو هم عوض کنید و یه مدل خوب بگیرید

مانیتور هم بستگی به سلیقه خودتون داره ولی پیشنهاد من Mi Curved Gaming Monitor 34 هست (قیمت مناسب٬ زرولوشن 2k و 144 هرتز٬ کیفیت رنگ خوبه فقط اینکه 1ms نیست ممکنه برای بعضیا دلسرد کننده باشه)

لینک به دیدگاه

با سلام اگر بازی های مثل کانتر بازی میکنی بهترین مانیتور برای شما 24 تا 25 240HZ هست.

پیشنهاد بنده  برای شما .

R5 5600X

X570 GAMINGX 

ADATA D50 4133 2X8GB

POWER 700W COOLERMASTER

HDD 4TB RED 

SSD 480GB M.2

RTX 3060 OR RX6600XT

MONITOR HP OMEN X25 240HZ

کیس و ایرکول یا واتر سلیقه ای هست یکم

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ در 21:20، zen گفته است:

با سلام اگر بازی های مثل کانتر بازی میکنی بهترین مانیتور برای شما 24 تا 25 240HZ هست.

پیشنهاد بنده  برای شما .

R5 5600X

X570 GAMINGX 

ADATA D50 4133 2X8GB

POWER 700W COOLERMASTER

HDD 4TB RED 

SSD 480GB M.2

RTX 3060 OR RX6600XT

پست من ادیت شده واقعا نمی‌دونم چرا بعضی از مدیر ها این کار را میکنم. سیستم قبلی من با این مشخصات بوده . حتی رم را با رم های جی اسکیل دوستم عوض کردم بازم وقتی برنامه سوم و چهارم اجرا میشد سیستم هنگ میکرد و رفتم سیستم به amd 4650g و x570 تغییر دادم و بقیه قطعات همون بود با کمال تعجب مشکل بنده بطور کامل برطرف شد برای خیلی از مشتری های خودم هم اینتل نسل ۱۰ و ۱۱ بستم بیشتر اونها راضی نیستن میگن سیستم یهطوری هست با اینکه بهترین پاور و رم و مادربرد را براشون مناسب بودجه خودشون بستم. و جالب این جاست که در نسل ۹ و ۸ از این خبرا نبود. خودم ۱۵ سال هست  کارم اینه. پس می‌دونم چی به چی هست. 

I5 11400

Asus z590-e 

16gb adata d50 4133

Rtx3070ti ichillx4

Power 750w enermax gold

SSD Corsair mp400 2tb nvme

بعدش

R5 4650g 

X570 ASRock 

16gb adata d50 4133

Rtx3070ti ichillx4

Power 750w enermax gold

SSD Corsair mp400 2tb nvme

ویرایش شده توسط Ehsan.k
حذف اطلاعات گمراه کننده و خلاف واقع
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ در 13:22، matrix.trixx گفته است:

دوست عزیز تفاوت عملکرد رم های ddr5 و ddr4 در بازی الان تقریبا صفر درصد هست!!! اونم با کارت 3080 و پردازنده 12900k پس کلا الان رم ddr5 بیشتر یک اپشن بی مصرف هست تا چند سال اینده نسل 13 اینتل هم باز از همین سوکت 1700 پشتیبانی می کنه و بازهم ساپورت می کنه از رم ddr4 شما سیستم مصرفیت جای چکش کاری زیاد داره اگر موجودیت همین الان دستته به نظرم از مانیتور شروع کنید به خرید به این دلیل که مانیتور پیشرفت خاصی نمی کنه توی مدت کوتاهی که شما برنامه داری ارتقا بدی و قیمت هم ثابت هست البته به دلاریش!!!

relative-performance-games-2560-1440.thumb.png.911a13b01fdebb319a55339bb1049a7a.png

درسته در حال حاظر هم خودم از همون ابتدای مسئله از خدامه یه مانیتور 24که 144 هرتز هست بگیرم همراه با یک گرافیک
ولی واقعا تو کتم نمیره به گرافیک 5،6 میلیونی 20 میلیون پول بدم 😞

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ در 13:42، moja گفته است:

اگر میتونید صبر کنید تا نسل دوازدهم بیاد و قیمتش هم متعادل بشه که احتمالا تا بعد عید طول میکشه بهترین انتخاب  i5 12400 هست و چیز هایی که matrix.trixxگفتن ولی ترجیحا کارت گرافیک را 6600xt بگیرید که الان تو خود لیون خدود 25 قیمت داره.

ولی از اونجایی که قیمت دلار و وضعیت بازار معلوم نیست و شاید بعد عید دلار یه جهش زیاد بکنه و یا اگه عجله دارید در حال حاضر سی پی یوi5 11400f و یه مادربرد b5650 m_a و دو رم 8 گیگ یعنی مجموعا 16 گیگ با باس 3200 و کارت 6600xt و یه مانیتور مثل m27q و یا مانیتور های در همین حد برای کارکرد شما عالی هستن

و شما باید مادربرد و پردازنده و رم و کارت گرافیک خودتون را بفروشید که فکر کنم حدودا از فروش اینا 5 تومن دستتون را بگیره! و بقیه قطعاتتون فعلا کارتون ر راه میندازه و بنظرم فعلا نیاز به فروششون نیست

بله به نظر اینجوری خیلی منطقی تر هستش

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ در 13:58، MIFans گفته است:

از اونجایی که الان سیستم داری و لنگ سیستم نیستی نظرم با نظر @matrix.trixx یکیه

از اونجایی که قیمتا احتمال بالا رفتن بیشتر از پایین اومدنش هست٬ فعلا به فکر گرافیک و پاور و مانیتور باشید تا بعدا نسل ۱۲ بیاد تهیه کنید.

در مورد گرافیک٬ به فکر اینکه الان گلوگاه میشه نباشید٬ پاورتون رو هم عوض کنید و یه مدل خوب بگیرید

مانیتور هم بستگی به سلیقه خودتون داره ولی پیشنهاد من Mi Curved Gaming Monitor 34 هست (قیمت مناسب٬ زرولوشن 2k و 144 هرتز٬ کیفیت رنگ خوبه فقط اینکه 1ms نیست ممکنه برای بعضیا دلسرد کننده باشه)

بله درست می گید
ولی من فکر نمیکردم پاورم بد باشه زمانی که خریدمش دقیقا سر اینکه بعدا کارت میخرم و میتونم از این پاور استفاده کنم پولم رو گذاشتم و این پاور رو خریدم فکر نمیکردم بد دربیاد 😞

لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

بله درست می گید
ولی من فکر نمیکردم پاورم بد باشه زمانی که خریدمش دقیقا سر اینکه بعدا کارت میخرم و میتونم از این پاور استفاده کنم پولم رو گذاشتم و این پاور رو خریدم فکر نمیکردم بد دربیاد 😞

توان پاورت خیلی کمه

الان باید حداقل 650 وات برند معتبر تهیه کنید (سمت سری جدید گرین هم اصلا نرید٬ سعی کنید کولر مستر٬ ایسوس و مارک‌های معتبر تهیه کنید)

لینک به دیدگاه

کاربر @zen

بنده پست اول حاوی اطلاعات گمراه کننده شما رو ویرایش کردم و الان هم پست دوم گمراه کننده شما رو پاک کردم

این هم اولین بار و آخرین بار هست که به شما دارم میگم در تاپیک های مشاوره از ارائه اطلاعات و راهنمایی غلط که باعث گمراهی کاربران میشه خودداری کنید

خیلی کوتاه و خلاصه و صریح خدمتت عرض کردم .

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Ehsan.k گفته است:

کاربر @zen

بنده پست اول حاوی اطلاعات گمراه کننده شما رو ویرایش کردم و الان هم پست دوم گمراه کننده شما رو پاک کردم

این هم اولین بار و آخرین بار هست که به شما دارم میگم در تاپیک های مشاوره از ارائه اطلاعات و راهنمایی غلط که باعث گمراهی کاربران میشه خودداری کنید

خیلی کوتاه و خلاصه و صریح خدمتت عرض کردم .

با کمال احترام چیزهایی که نوشتم مثل واقعیت بوده حالا شما دوست داری پاک کن .  اینتل در نسل 10 و 11 چیز جالبی برون نداده . و این را تست ها نشون میده. که در کارهای ملتی اینتل بسیار ضعیف هست. خرید رایزن سری 5 بهتر از خرید نسل 10 و 11 هست.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zen گفته است:

با کمال احترام چیزهایی که نوشتم مثل واقعیت بوده حالا شما دوست داری پاک کن .  اینتل در نسل 10 و 11 چیز جالبی برون نداده . و این را تست ها نشون میده. که در کارهای ملتی اینتل بسیار ضعیف هست. خرید رایزن سری 5 بهتر از خرید نسل 10 و 11 هست.

ربطی به احترام نداره و بنده دارم کارم رو انجام میدم (برای آشکار شدن Misguide نظر شما هست در تاپیک )

اینکه من بیام بر اساس خروجی غم انگیزی که گرفتنم بیام راهنمایی بدم این میشه Misguide کردن

اینکه شما 15 سال هم در یک حوزه ای کار میکنید دال بر این نیست که خیلی در اون زمینه حرفه ای هستید و درست

شاید شما 15 سال هست دارید راه رو اشتباه میرید

اینکه اینتل در نسل 10 و 11 چیز جالبی ارائه نکرده بنده نمیتونم تایید یا تکذیب کنم

کاربر میتونه بره بنچمارک ها و ریویو های معتبر رو ببینه و بعد انتخاب کنه

مشکل شما با نسل 11 بحث حرارت بوده که خب قبل از خرید اگر 4 تا ریویو دیده بودید الان خروجی کارتون انقدر ناراضی کننده نبود

اما در مورد مشاوره ای که دادید ما یک چیزی در دنیا داریم به اسم ارزش کالا در مقابل هزینه ای که میکنید که میشه Price / Value

فقط در همین حد بگم که شما یک سی پی یو که در ایران قیمت حدودی 9 میلیون به اضافه بحث باندل کردن رو داره با یک سی پی یو 4.700 مقایسه میکنید

ای کاش در مبحث 11400 و 4650 و برتری کاملی که شما ازش صحبت میکنید شما یک تاپیک میزدی و همه رو از تاریکی نجات میدادی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۹ در 12:37، hadi soleimanzadeh گفته است:

و کلا هم cs-go بازی میکنم

حالا موندم سیستم ddr5 بخرم یا همین سیستم رو کارت گرافیکش رو ارتقا بدم؟
میشه راهنمایی کنید الان سیستم ddr3 م تا چه کارت گرافیکی این سیستم میکشه و گلوگاه نمیشه ؟
و اون کارت گرافیک با این مشخصات سخت افزاری من چند FPS میتونم بگیرم؟
اگر مد نظر ارتقا کارت گرافیک و نگه داشتن سیستم ddr3 باشه یه مانیتور خوب هم بخرم؟!
بودجم هم درحال حاظر نهایت 40 تا 50 میلیون هست
ممنون

دوست خوبم، بدون تعارف بودجه اتون برای DDR5 بسیار کمه، حداقل هزینه برای خرید مادربرد DDR5 و رم DDR5 حدود 30 میلیونه که با توجه به بودجه شما، عملا 20 میلیون برای باقی قطعات میمونه که به صرفه نیست.

با بودجه ای که دارید بهترین کار سرمایه گذاری روی 11400، B560، و 16 گیگ رم 3600 هستش. یه مقداری هم باید به بودجه اضافه کنید تا RTX 3060 تهیه کنید.

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ در 21:20، zen گفته است:

پیشنهاد بنده  برای شما .

R5 5600X

X570 GAMINGX 

ADATA D50 4133 2X8GB

POWER 700W COOLERMASTER

HDD 4TB RED 

SSD 480GB M.2

RTX 3060 OR RX6600XT

دادا میشه توضیح بدی رم فرکانس 4133 با رم 3600 چه تفاوت کارایی برای پلتفرم AMD ایجاد میکنه؟

مطلب بعدی اون هارد 4 ترابایتی RED به چه درد CSGO میخوره؟

17 ساعت قبل، zen گفته است:

سیستم قبلی من با این مشخصات بوده . حتی رم را با رم های جی اسکیل دوستم عوض کردم بازم وقتی برنامه سوم و چهارم اجرا میشد سیستم هنگ میکرد و رفتم سیستم به amd 4650g و x570 تغییر دادم و بقیه قطعات همون بود با کمال تعجب مشکل بنده بطور کامل برطرف شد برای خیلی از مشتری های خودم هم اینتل نسل ۱۰ و ۱۱ بستم بیشتر اونها راضی نیستن میگن سیستم یهطوری هست با اینکه بهترین پاور و رم و مادربرد را براشون مناسب بودجه خودشون بستم. و جالب این جاست که در نسل ۹ و ۸ از این خبرا نبود. خودم ۱۵ سال هست  کارم اینه. پس می‌دونم چی به چی هست.

برادر اگر سیستم شما به هر دلیلی کم میاورد، مشکل جای دیگری بوده. ربطی به 11400 بدبخت نداره. شاید در داغی زیاد اون پردازنده Throttle می کرده وگرنه 11400 از 4650G قوی تره. هزار و یک دلیل میتونه مشکلاتی رو در یک سیستم بوجود بیاره که شما با عوض کردنش تصور کنی مثلا این جدیده بهتره در صورتی که در حالت عادی اگر سیستم قبلیتون درست کار میکرد، چنین تصوری نمی داشتین.

مورد بعدی در مورد 4650G اینه که این پردازنده فقط از PCIe Gen.3 پشتیبانی میکنه، در حالیکه 11400 از PCIe Gen.4 پشتیبانی کامل داره. یه نکته ای هم در مورد کارت گرافیکتون بگم، برای RTX 3070 Ti باید حداقل Core i7 ببندی، نه Core i5. این موضوع مهمیه که غفلت کردین.

در مورد نسل ها، نسل 8، 9، 10 اینتل هر سه یک معماری واحد دارند، صرفا عملکرد و فرکانسشون بهینه شده، اما این موضوع در مورد نسل 11 صدق نمیکنه چون معماری متفاوتی داره و بسیار پیشرفته تره، منطقا شما وقتی تعریف میکنید باید سه نسل 8، 9 و 10 رو در یک کاسه و نسل 11 رو در کاسه دیگری برای مقایسه قرار بدین.

در مورد داغ بودن، نسل 8 بسیار داغ بود، نسل 9 هم داغ بود اما نسل 9 فعلی که در بازار هست اصلاحیه خورده عملکرد Thermal بسیار مطلوبتری داره. نسل 10 و نسل 11 همچنان داغ هستند. اگر نتونید پردازنده های نسل 10 و 11 رو به خوبی خنک کنید، خود پردازنده هاشون به صورت خودکار کاهش پرفورمنس میدن، ایراد از اونها نیست، ایراد از ماست که خنک کننده مناسب استفاده نمیکنیم.

در مورد AMD، واقعیت تجربیاتی که داشتم خیلی متفاوت بوده، تلخ و شیرین قاطی داره، مثلا 5600X دیدم دما عالی بوده با کولر استوک خودش عالی کار میکرده، یه 5600X دیگه با همون شرایط، بیش از 10 درجه داغتر کار میکرده و کولر استوکش ناتوان از خنک کردنش بوده و تروتل میکرده. یه مورد دیگه بحث خرابیه، کم ندیدم دوستانی که مادربرد یا پردازنده اشون خراب شده از شهرستان کوبیدن اومدن تهران برای گارانتی. در صورتی که اینتل خرابیش در حد صفره.

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دادا میشه توضیح بدی رم فرکانس 4133 با رم 3600 چه تفاوت کارایی برای پلتفرم AMD ایجاد میکنه؟

مطلب بعدی اون هارد 4 ترابایتی RED به چه درد CSGO میخوره؟

چون تقریبا هم قیمت بودن بنده رم 4133 را معرفی کردم. که اگه بعد ها هم خواست بفروشه با قیمت بهتر بتونه بفروشه. هارد 4 ترا هم برای ذخیره سازی اطلاعات نوشتم . حالا طرف بسته به نیازش می‌تونه ظرفیت های مختلف بگیره. 

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، zen گفته است:

چون تقریبا هم قیمت بودن بنده رم 4133 را معرفی کردم. که اگه بعد ها هم خواست بفروشه با قیمت بهتر بتونه بفروشه. هارد 4 ترا هم برای ذخیره سازی اطلاعات نوشتم . حالا طرف بسته به نیازش می‌تونه ظرفیت های مختلف بگیره. 

چون برای قطعاتی که معرفی کردی قیمت نگذاشتی قابل قضاوت کردن نیست. مثلا معلوم نیست اون پاوری که گفتی دقیقا چیه، و چه قیمتی داره، برای رمها هم نمیشه قضاوت درستی کرد. وقتی فرکانس 3600 کارایی بهتری در پلتفرم AMD داره، چرا باید رفت سراغ 4133؟ در مورد فروش رم، دیگه DDR5 اومده، ظرف 2 سال آینده هیچ رم DDR4 ارزش خرید نخواهد داشت، بنابراین نگران فروش در آینده نباشید. هارد 4 ترا قرمز رو کلا میشه نگرفت، خودشون یک هارد 1 ترا دارند، هزینه اون هارد رو سرشکن کنید روی CPU یا گرافیک یا حتی پاور بهتر.

به هر حال، نمیتونم قضاوت کنم سیستمی که پیشنهاد کردی رو چون نه قیمت داره، و نه برخی اقلام مدل دقیقش مشخصه چی هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...