رفتن به مطلب

مشکل با کیس ROG G20 ایسوس ( روشن نمیشود )

Aminmc
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام اساتید عزیز

من کارت گرافیکم رو از سیستم برای چند ماهی جدا کرده بودم . 

و روی سیستم بدون گرافیک ویندوز ریخته بودم . بعد از چند ماه کارت رو داخل کیس گذاشتم و سیستم رو روشن کردم 

کابل تصویر رو به کارت گرافیک وصل کردم و تصویر اومد و داخل ویندوز گرافیک رو نشناخت ! برنامه Geforce Exp رو ریختم باز هم نشناخت 

سیستم رو ریست دادم دیگه با کارت گرافیک سیستم تصویر نداد ؛ کارت رو بر میداشتم با اتصال کابل تصویر به مادربرد تصویر میداد . گفتم شاید مشکل از کارت هستش ؛ کارت رو روی سیستم دیگری تست کردم کامل تصویر داد و شناخت داخل ویندوز . 

سیستم رو باز کردم و باطری بایوس رو جدا کردم و دوباره گذاشتم ؛ حالا کلا سیستم روشن نمیشه ! ممنون میشم راهنماییم کنید . 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برادر گرامی برای چندمین بار عکس +مشخصات سیستم را قرار بدین که بدونیم با چی طرف هستیم

احتمالا هم مشکل از پاور هست و نه از چیز دیگری لطفا با یه پاور دیگه تست کن

مشخصات و طول عمر پاور را هم ذکر کنید 

لینک به دیدگاه

سیستم کیس اسمبل شده هستش

Cpu : i5-4460

VGA : Geforce 970

Mb : h97-I 

Ram : 16 

و پاور (230W (PC) & 180W (GPU به صورت آداپتور 

پاور با ثباتی هستش فکر نمیکنم اتفاقی برای اون افتاده باشه . 

از کیس به مدت 6 سال استفاده شده 

ویرایش شده توسط EHSAN.K
عکس ها باید با برگه نام کاربری باشد
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Aminmc گفته است:

سیستم کیس اسمبل شده هستش

Multimeter داری ولتاژ را تست کنی ؟

مادربرد را میشه با پاور دیگری روشن کرد ؟ یا فقط با آداپتور روشن میشه ؟

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Aminmc گفته است:

سیستم کیس اسمبل شده هستش

من نفهیمدم این چه جور سیستمیه.

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Aminmc گفته است:

سیستم کیس اسمبل شده هستش

سلام

وقتی کارت nvidia رو مجدد نصب می کنید باید خود درایور nvidia رو نصب کنید و نه فقط geforce experience.

الان شما در حالی که کارت به مادربورد وصل هست و سیستم بالا اومد، مانیتور رو به همون مادربورد وصل و درایور انویدیا رو نصب کنید.

البته همچنان مدل پاور معلوم نیست، از خود پاور عکس بذارید تا مدلشو یکی بگه به شما.

6 ساعت قبل، Aminmc گفته است:

سیستم رو باز کردم و باطری بایوس رو جدا کردم و دوباره گذاشتم ؛ حالا کلا سیستم روشن نمیشه ! ممنون میشم راهنماییم کنید . 

نباید اینکارو میکردید.

الان دیگه باید عکس های واقعی داخل کیس رو بذارید تا متوجه بشیم همه چیز درست وصل شده یا نه؟

اسپیکر مادربورد وصله؟ بوق میزنه؟ آیا فن داخل کیس روشن میشه؟

1 ساعت قبل، Royal گفته است:

Multimeter داری ولتاژ را تست کنی ؟

مادربرد را میشه با پاور دیگری روشن کرد ؟ یا فقط با آداپتور روشن میشه ؟

مولتی متر؟!! ولتاژ رو تست بکنن؟!! این دیگه خیلی عجیب بود. سرِ کارشون گذاشتید؟!

اگه ایشون در این حد بلد باشن که بتونن ولتاژ اندازه گیری کنن، فکر نمیکنم اصلا کارشون به سوال میکشید و خودشون حلش میکردن. ایرادی هم به ایشون وارد نیست. مگه چند نفر اولا مولتی متر دارن و دوما بلدن چطوری ولتاژو اندازه گیری کنن؟!!

لینک به دیدگاه

تصویر کیس باز شده و مادربرد و آداپتور رو پیوست کردم . کیس بوق نداره ؛ جلوی کیس پس از روشن شدن چراغ های RGB روشن میشن ؛ کلا مثل اینکه برق به سیستم نمیرسه ؛ سیستم با آداپتور و فیش های آداپتور که 2 عدد عست روشن میشه فقط 

20220105_233506.jpg

20220105_233520.jpg

20220105_233548.jpg

20220105_183936.jpg

20220105_233413.jpg

20220105_233434.jpg

20220105_233458.jpg

لینک به دیدگاه

۲۷ دقیقه قبل، Aminmc گفته است:

تصویر کیس باز شده و مادربرد و آداپتور رو پیوست کردم . کیس بوق نداره ؛ جلوی کیس پس از روشن شدن چراغ های RGB روشن میشن ؛ کلا مثل اینکه برق به سیستم نمیرسه ؛ سیستم با آداپتور و فیش های آداپتور که 2 عدد عست روشن میشه فقط 

شما تو این کوچولو چطوری میخواستید gtx 970 وصل کنید؟!! جا میشد؟!

بغیر اون اصلا معلوم نیست پاورش بتونه 970 رو هندل کنه؟!

اگه بیرون کیس، نوشته ای وجود داره اونم بگید تا متوجه بشیم مدل کیس چیه و مشخصات پاورش رو در بیاریم؟ (با این عکس ها من متوجه نمیشم.)

به عکس پایین نگاه کنید:

20220105_183936.jpg.adc4793e6d08865518ecd743a64e5542.jpg

اگه تو این حالت روشن می کنید، در نگاه اول نه فن پردازنده وصله و نه هیتسینک چیپست و به طور طبیعی روشن نمیشه.

نمیدونم فن و هیسینک به کاوری وصله که باز کردید یا نه؟ عکس اونم بذارید.

لینک به دیدگاه

این کیسی نیست که من بخوام اسمبل کنم ؛ این کیس با این کانفیگ از طرف شرکت تولید شده و با این پاور عرضه شده دوست عزیز , و اینکه فن و دیگر قطعات رو وصل کردم بازم روشن نشد 

شما مدل کیس رو سرچ کنید متوجه میشید ASUS ROG G20BM 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ظاهرا که هیچ مشکلی نداره و تا جایی که من فهمیدم آداپتور 19.5 ولت هست

حالا از همه اینها گزشته ببین برق از آداچتور تا سیستم میاد ؟ یعنی وصلش میکنی چراقی روشن میشه که نشون بده برق داخل سیستم جریان داره یا خیر اگر جریان داره باید ولتاژ تست بشه چون سیستم جمع و جوری هستش و آداچتور هم جدا که تهویه هوای خوبی نداره و آداپتور که فکر نکنم فن داشته باشه و به هر حال چندین سال کار کرده و مثل آداپتور لپ تاپ سیمش خشک شده و به احتمال بسیار بالا از داخل پاره شده

تست کن جواب بده

19 ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

مولتی متر؟!! ولتاژ رو تست بکنن؟!! این دیگه خیلی عجیب بود. سرِ کارشون گذاشتید؟!

اگه ایشون در این حد بلد باشن که بتونن ولتاژ اندازه گیری کنن، فکر نمیکنم اصلا کارشون به سوال میکشید و خودشون حلش میکردن. ایرادی هم به ایشون وارد نیست. مگه چند نفر اولا مولتی متر دارن و دوما بلدن چطوری ولتاژو اندازه گیری کنن؟!!

دوست گرامی اگر کمی با حوسله مطالب را بخونی میبینی که سوال کردم که اگر داره که در صورت داشتن کار کردن با این وسیله را هم باید بلد باشه ولتاژ را اندازه بگیره که شباهتی به سر کار گزاشتن نداره

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

عزیزان کیس ایشان این مدل هست ASUS ROG G20

با این کد فنی AJ-DE050S یا AJ-410W

کیس اسمبل شده خود شرکت ایسوس هست با سی پی یو 4460 و کارت 970

eyJrZXkiOiJiYy9iYzY4YjhhMC02ZTRmLTU5OGQtYmU3ZC1iYzMyZjI2MzQ1OTAuanBlZyIsImVkaXRzIjp7InJlc2l6ZSI6eyJoZWlnaHQiOjYwMCwid2lkdGgiOjYwMCwiZml0IjoiY29udGFpbiIsImJhY2tncm91bmQiOnsiciI6MjU1LCJnIjoyNTUsImIiOjI1NSwiYWxwaGEiOjF.webp

لینک به دیدگاه

آداپتور کیس به صورت 2 تیکه هستش که از یک طرف به صورت دو عدد کابل پاور وصل میشود که هر دو را تعویض کردم و هیچ اتفاقی نیفتاد

البته اینو بگم کابل هیچ گونه حرکتی نکرده بود از زمان روشن شدن کیس و روشن نشدن آن . 

و اینکه کیس چراغی نداره متاسفانه که بتونم بفهمم برق میاد یا نه :( 

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

نگفتین که آیا اتصال جامپر باتری رو هم جدا کردین یا نه اما در هر حال مهم نیست...

هر کارت گرافیکی که نمیشه روی این نصب کرد، پاورش کشش نداره

با این کار عملا گرافیک داخلی غیرفعال میشه، حتما نیازه که یه کارت گرافیک مناسب نصب کنین، بوت کنین بعد برین توی Bios گرافیک داخلی یا مجتمع رو فعال کنین

ممکنه یکی از کابل های پاور رو اون موقع وصل نکرده باشین، اما موقع این عملیات حتما هر دو کابل رو وصل کنین. (البته اگر کیس شما اینطوره)

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Aminmc گفته است:

این کیسی نیست که من بخوام اسمبل کنم ؛ این کیس با این کانفیگ از طرف شرکت تولید شده و با این پاور عرضه شده دوست عزیز , و اینکه فن و دیگر قطعات رو وصل کردم بازم روشن نشد 

شما مدل کیس رو سرچ کنید متوجه میشید ASUS ROG G20BM 

درسته من به پست اول دقت نکرده بودم که اصلا خودش با کانفیگ 970 بوده و شما قبلا یک سری باز و جدا کرده بودید.

12 ساعت قبل، Royal گفته است:

دوست عزیز ظاهرا که هیچ مشکلی نداره و تا جایی که من فهمیدم آداپتور 19.5 ولت هست

حالا از همه اینها گزشته ببین برق از آداچتور تا سیستم میاد ؟ یعنی وصلش میکنی چراقی روشن میشه که نشون بده برق داخل سیستم جریان داره یا خیر اگر جریان داره باید ولتاژ تست بشه چون سیستم جمع و جوری هستش و آداچتور هم جدا که تهویه هوای خوبی نداره و آداپتور که فکر نکنم فن داشته باشه و به هر حال چندین سال کار کرده و مثل آداچتور لپ تاپ سیمش خشک شده و به احتمال بسیار بالا از داخل چاره شده

تست کن جواب بده

الان منم با نظر ایشون موافقم.

تست کنید جواب بدید.

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، EHSANRF گفته است:

سلام دوست من

نگفتین که آیا اتصال جامپر باتری رو هم جدا کردین یا نه اما در هر حال مهم نیست...

هر کارت گرافیکی که نمیشه روی این نصب کرد، پاورش کشش نداره

با این کار عملا گرافیک داخلی غیرفعال میشه، حتما نیازه که یه کارت گرافیک مناسب نصب کنین، بوت کنین بعد برین توی Bios گرافیک داخلی یا مجتمع رو فعال کنین

ممکنه یکی از کابل های پاور رو اون موقع وصل نکرده باشین، اما موقع این عملیات حتما هر دو کابل رو وصل کنین. (البته اگر کیس شما اینطوره)

سلام بر شما

در کنار باطری روی این مادربرد هیچ جامپری وجود نداشت که بخوام جدا کنم 

و این که این پاور 970 رو به صورت کاملا یکپارچه ساپورت میکنه ؛ اصلا گرافیک به کنار ، میخوام فقط کیس روشن شه . در همه عملیات ها دو کابل وصل بوده . 

20220106_154319.jpg

لینک به دیدگاه

یک بار دیگر با دقت سیمها را جا بزن وسیستم را جمع کن و روشن کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...