رفتن به مطلب

مشاوره انتخاب رشته

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من الان سال نهمم و انتخاب رشته دارم. واقعا باهوشم و اگه بیشتر توی درسا تلاش کنم(نمی گم تنبلم ولی حس می‌کنم نسبت به بقیه با کوشش کمتر نتایج بهتری دریافت کردم. مثال: سال هفتم شاگرد اول شدم البته یادم میاد روزی بیشتر از دوساعت بازی می‌کردم. الان که اصلا نمی‌کنم.) خیلی بهتر میشه.

راستش به کامپیوتر علاقه دارم و می‌خوام برم ریاضی. اما یه تایپک قدیمی(دربارهٔ همین موضوع) رو دیدم که کاربرا چیزای خوبی نمی‌گفتن و دریافتم این بود که دانشگاه‌ها درست درس نمی‌دهند.(با خودم فکر کردم شاید در حال حاضر اوضاع دانشگاها تغییر کرده باشه.) تا حالا که استعدادم توی همه دروس بوده حتی خوش نویسی.(درس اجتماعی مطالبش زیاده و خیلی دوستش ندارم ولی با خوندن، توش موفق میشم. درس فارسی هم خیلی کار نکردم که بدونم توش استعداد دارم یا نه.)

ببخشید این همه حرف زدم.

حالا چیکار کنم کنم؟ کامپیوتر خوبه یا برم یه رشته دیگه و کامپیوترو از اینترنت، شاگردی و ... بگیرم؟

لینک به دیدگاه

دانشگاه شاید خوب و بد داشته باشه. کم و بیش تو مسیر میندازنتت ولی تمامش برمیگرده به سعی و تلاش و منابع خارج از دانشگاه. شما هرررررر رشته ای بری برای پول ساز شدن باید خبره بشی. و دانشگاه بنظرم نهایت 30 درصد درش تاثیر داره. مابقی رو خودت باید بدویی  دنبالش. با جزوه و کلاس یاد نمیگیری. 

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

سلام وضعیت اشتغال اکثر رشته ها خرابه ولی بازم نمیشه قطعی گفت خروجی نداره (کاملا نسبی)  بستگی به خودت داره به نظرم همین رشته که علاقه داری برو و در کنارش حتما خارج از کلاس هم یک سری دوره های کاربردی رو بگذرون مهارت یاد بگیری اگه ایران هم نشه این رشته ظرفیت ادامه تحصیل خارج هم داره و این که خیلی کاربردی هم هست. 

لینک به دیدگاه

کامپیوتر خوبه اما دروس دانشگاه معمولا متفاوت با دیدگاه علاقه مندان به کامپیوتره..و البته اکثر رشته ها اینجوریه.و بنظر میرسه دروس خشک و کش دار و کم کاربرده(البته علاقه داشته باشی متوجه میشی بصورت پایه ای کاربرد دارن )

بهتره یه شاخه از کامپیوتر رو تخصصی کنار دانشگاه پیگیر باشی،شاخه ای که هم علاقه و انگیزه ای در اون بیابی هم بعنوان پیریزی برای ساختن شغل و منبع درامد در اینده باشه برات.مثلا گرافیک رایانه..بازی سازی..برنامه نویسی..سخت افزار(تعمیر و عیب یابی)..انیمیشن سازی و.. به صورت تخصصی و با پشتکار هر کدوم رو یاد بگیری اینده دار هست و کمترینش اینه که میتونی اموزگار تخصصت باشی و از اموزش درامد کسب کنی.

موفق باشی جوون:)

لینک به دیدگاه

از همه ممنونم

فعلا که برای انتخاب تخصص وقت دارم ولی میشه در اون مورد هم راهنماییم کنید؟

برنامه خودم اینکه برم نرم افزار ولی نمی دونم چی و سخت افزارو از جاهای دیگه یاد بگیرم.

لینک به دیدگاه

۱۸ ساعت قبل، Ahmad Matin گفته است:

سلام

من الان سال نهمم و انتخاب رشته دارم. واقعا باهوشم و اگه بیشتر توی درسا تلاش کنم(نمی گم تنبلم ولی حس می‌کنم نسبت به بقیه با کوشش کمتر نتایج بهتری دریافت کردم. مثال: سال هفتم شاگرد اول شدم البته یادم میاد روزی بیشتر از دوساعت بازی می‌کردم. الان که اصلا نمی‌کنم.) خیلی بهتر میشه.

راستش به کامپیوتر علاقه دارم و می‌خوام برم ریاضی. اما یه تایپک قدیمی(دربارهٔ همین موضوع) رو دیدم که کاربرا چیزای خوبی نمی‌گفتن و دریافتم این بود که دانشگاه‌ها درست درس نمی‌دهند.(با خودم فکر کردم شاید در حال حاضر اوضاع دانشگاها تغییر کرده باشه.) تا حالا که استعدادم توی همه دروس بوده حتی خوش نویسی.(درس اجتماعی مطالبش زیاده و خیلی دوستش ندارم ولی با خوندن، توش موفق میشم. درس فارسی هم خیلی کار نکردم که بدونم توش استعداد دارم یا نه.)

ببخشید این همه حرف زدم.

حالا چیکار کنم کنم؟ کامپیوتر خوبه یا برم یه رشته دیگه و کامپیوترو از اینترنت، شاگردی و ... بگیرم؟

سلام .

دوست من چندتا مطلب لازمه قبل از اینکه حتی به بحث انتخاب رشته وارد بشین متذکر بشم با توجه به توضیحاتتون.

اول اینکه اگه خودتون حس میکنید باهوش هستین اما به اندازه ی کافی توی درسا تلاش نمیکنین یعنی صرفا دارین به هوشی که معیار سنجشش شاگرد اول شدن توی کلاستونه اتکا میکنین باید مدنظر داشته باشین ذهن هم مثل جسم اگه بهش نرسین،تمرینش ندین و ازش کار نکشین تنبل و ضعیف میشه و در دراز مدت میبینین همون کسی که برخلاف شما با کوشش بیشتر نتیجه کمتر میگرفت از شما چندین پله جلوتر افتاده(اگه شما دو ساعت بازی میکردین بنده رو باید با جرثقیل از پشت میز کامپیوتر بلند میکردن با این اوصاف همیشه هم شاگرد اول بودم(صرفا رقابت سطح بالایی نداشت و به همون اکتفا کرده بودم)

درنظر داشته باشین توی چه محیطی و چه شرایطی شاگرد اول هستین.اگر واقعا ضریب هوشی بالایی دارین (تست های آنلاین معتبر به وفور یافت میشه سایت های خارجی نه اینستا 😅) مشاور تحصیلی و سپس مشاور مهاجرتی پیدا کنین و برای بورسیه و تحصیلات رده بالا در دانشگاهای معتبر اقدام کنین . چون همین آی تی هم میتونه آینده ی بسیار روشنی داشته باشه اگه توی دانشگاه معتبر مدرک بگیرین و واقعا توانایی داشته باشین

(بازگشت به وطن و خدمت رسانی یا موندن دیگه تصمیم خودتونه و نه هیچکس دیگه.مثلا  فرض بر اینکه وابستگی به خانواده باشه با مدرک و درآمد بیشتر بهتر میتونین ازشون حمایت کنین)

در هرصورت فعلا بهترین مسیر برای شما ریاضی بنظر میاد و قطعا با روحیاتی که دارین رشته هایی مثل پزشکی و تجربی که نیاز به ساعت ها مطالعه و حفظ کردن دارن براتون مناسب نیست اما قطعا اگه تست هوش دادین و از ضریب هوشی بالاتون اطمینان پیدا کردین مشاوره تخصصی بگیرین و راه صحیحو انتخاب کنین چون دیگه اونقدر رفاه نداریم که چند سال عقب بیفتیم و بازهم بتونیم به مسیر موفقیت برگردیم توی شرایط فعلی داخلی حداقل

آرزوی موفقیت دارم براتون

لینک به دیدگاه

راستش کیه که به کامپیوتر علاقه نداشته باشه؟! حرفه و تخصص در کامپیوتر کاملا متفاوت هست با این چیزی که از کامپیوتر میدونین

این رشته خودش دو قسمت داره سخت افزار و نرم افزار که باز هرکدومش مخصوصا نرم افزار دنیایی داره

شما باید با هرکدومش یخورده کار کنید تا ببینید علاقتون به کامپیوتر چیه اینکه به بازی کردن و وقت گذروندن باهاش علاقه دارین دلیل نمیشه به رشته و تخصصش هم علاقه داشته باشید

اول از همه اینو مشخص کنید بعد واردش بشید

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است:

سلام .

دوست من چندتا مطلب لازمه قبل از اینکه حتی به بحث انتخاب رشته وارد بشین متذکر بشم با توجه به توضیحاتتون.

اول اینکه اگه خودتون حس میکنید باهوش هستین اما به اندازه ی کافی توی درسا تلاش نمیکنین یعنی صرفا دارین به هوشی که معیار سنجشش شاگرد اول شدن توی کلاستونه اتکا میکنین باید مدنظر داشته باشین ذهن هم مثل جسم اگه بهش نرسین،تمرینش ندین و ازش کار نکشین تنبل و ضعیف میشه و در دراز مدت میبینین همون کسی که برخلاف شما با کوشش بیشتر نتیجه کمتر میگرفت از شما چندین پله جلوتر افتاده(اگه شما دو ساعت بازی میکردین بنده رو باید با جرثقیل از پشت میز کامپیوتر بلند میکردن با این اوصاف همیشه هم شاگرد اول بودم(صرفا رقابت سطح بالایی نداشت و به همون اکتفا کرده بودم)

درنظر داشته باشین توی چه محیطی و چه شرایطی شاگرد اول هستین.اگر واقعا ضریب هوشی بالایی دارین (تست های آنلاین معتبر به وفور یافت میشه سایت های خارجی نه اینستا 😅) مشاور تحصیلی و سپس مشاور مهاجرتی پیدا کنین و برای بورسیه و تحصیلات رده بالا در دانشگاهای معتبر اقدام کنین . چون همین آی تی هم میتونه آینده ی بسیار روشنی داشته باشه اگه توی دانشگاه معتبر مدرک بگیرین و واقعا توانایی داشته باشین

گفتم که بازی کردنم مال قبلنا بود و الان حتی روزی یک دقیقه هم نمی کنم. درمورد درس خوندن: سال هفتم که یادم میاد یه درسو اونقدر می خوندم که حتی شاید یه کلمه هم جا نمیفتاد یا عوض نمی شد ولی قبول دارم که سطح رقابت بالا نبود.(معدلم 19.54) و همچنین یادم میاد که هر سال یه مدت طول میکشید تا به توانایی هام برسم.(مثلا تازه از اوایل زمستون شروع می کردم) در یه سایت فارسی تست هوش دادم و نمره 146 بود. در سایت خارجیم شاید تست بدم.

۱ ساعت قبل، mitternacht گفته است:

شما باید با هرکدومش یخورده کار کنید تا ببینید علاقتون به کامپیوتر چیه اینکه به بازی کردن و وقت گذروندن باهاش علاقه دارین دلیل نمیشه به رشته و تخصصش هم علاقه داشته باشید

من به هیچ وجه بخاطر بازی به این رشته علاقه مند نشدم. بعضی اوقات به ساختش می پرداختم ولی گیمیر نیستم.

ویرایش شده توسط Ahmad Matin
اصلاح
لینک به دیدگاه

۲۱ ساعت قبل، Ahmad Matin گفته است:

سلام

ببخشید این همه حرف زدم.

سلام

واسه رشته های مهندسی باید رشته‌ی ریاضی فیزیک رو انتخاب کنی

اینکه حالا چه رشته و گرایشی رو واسه دانشگاه انتخاب می کنی بستگی به علاقه و استعدادت داره؛ الان هم واسه این بحثا زوده. تا زمانی که به امید خدا کنکور بدی هم استعداد هات رو بیشتر میشناسی و هم از نظر علاقه مندی به رشته ها پخته تر میشی. فرق درس دبیرستان با درس راهنمایی از زمین تا آسمونه. دانش آموز دیدم راهنمایی شاگرد اول بوده، دبیرستان به فنا رفته؛ برعکسش هم هست.

لینک به دیدگاه

سلام

۱ ساعت قبل، GAGHL گفته است:

سلام

واسه رشته های مهندسی باید رشته‌ی ریاضی فیزیک رو انتخاب کنی

اینکه حالا چه رشته و گرایشی رو واسه دانشگاه انتخاب می کنی بستگی به علاقه و استعدادت داره؛ الان هم واسه این بحثا زوده. تا زمانی که به امید خدا کنکور بدی هم استعداد هات رو بیشتر میشناسی و هم از نظر علاقه مندی به رشته ها پخته تر میشی. فرق درس دبیرستان با درس راهنمایی از زمین تا آسمونه. دانش آموز دیدم راهنمایی شاگرد اول بوده، دبیرستان به فنا رفته؛ برعکسش هم هست.

آره خب، بدون تلاش هیچی بدست نمیاد. مشاور هم گفتن که ریاضی بری ممکنه بعدا علاقت تغییر کنه. خودم قصد دارم مهندس بشم ولی شک دارم: دو راهی ریاضی تجربی.

لینک به دیدگاه

۲۳ ساعت قبل، Ahmad Matin گفته است:

ببخشید این همه حرف زدم.

گرفتن مدرک دانشگاهیه رشته ای که خوشت میاد مطمئنا به دانش درمورد همون رشته کمک میکنه.

اما مشکل جو دانشگاه هست،نمیدونم توی دو سه تا دانشگاه های برتر ایران شاید فرق بکنه،اما دانشگاه طوری هست که شما انگاری هدفت یادگیری نیست،فقط اینه که واحد پاس بکنی برسی به آخرش،استاد ها هم تک و توک آدمی پیدا کنی که دلسوز باشه و خوب درس بده،حتی خوده همین استاد و جو دانشگاه هم شاید باعث بشه که علاقت به اون رشته از بین بره

اما در کل هر طور که میری،اول انگلیسیتو خوب کن،اگه کلاس زبان بری خیلی سریع تره تا اینکه خودت یاد بگیری

لینک به دیدگاه

سلام

با توجه به گفته های شما من برداشتم این بود که رشته انسانی و تجربی به درد شما نمیخوره و قطعا ریاضی برو

ولی حالا اینکه رشته دانشگاهیت چی باشه خیلی زود داری تصمیم میگیری فعلا دبیرستان انتخاب رشته کن

رشته دانشگاه رو تو خود دبیرستان براتون تا دلت بخواد کارگاه مشاوره میذارن که خیلی مفیده(اگر مدرسه خوبی بری)

لینک به دیدگاه

۱۱ ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

سلام

با توجه به گفته های شما من برداشتم این بود که رشته انسانی و تجربی به درد شما نمیخوره و قطعا ریاضی برو

ولی حالا اینکه رشته دانشگاهیت چی باشه خیلی زود داری تصمیم میگیری فعلا دبیرستان انتخاب رشته کن

رشته دانشگاه رو تو خود دبیرستان براتون تا دلت بخواد کارگاه مشاوره میذارن که خیلی مفیده(اگر مدرسه خوبی بری)

خب من مشکلی با حفظ کردن ندارم از پیام یا علوم تجربی اصلا بدم نمیاد و ازش لذت می برم.(از ریاضی هم همینطور) فقط نمی دونم چرا از کلاس اجتماعی خسته میشم.

لینک به دیدگاه

به عنوان یه دانشجوی پزشکی بهت میگم که این سمت خبری از پول نیست! با توجه به خبر افزایش تصاعدی پذیرش دانشجوی پزشکی، فیش حقوقی 6 میلیونی پزشک عمومی که 3 میلیونش به عنوان طرح قاصدک و پلکان و اینا کسر میشه در کنار 7 سالی که باید درس بخونی و هیچ درآمدی نداری، بعدشم درآمدش به این شکله!

لینک به دیدگاه

سلام و درود خدمت دوستان

انتخاب رشته اصلی به ظرفیت هاتون و میزان  تلاش و برنامه تون بستگی داره.کسی باشه همه این ویژگی ها  رو داشته باشه و عملی کنه چه ریاضی باشه چه تجربی و چه  بقیه موفق میشه به نحوی.

از اون جهت که میگید هنوز نهمید وقت زیاد دارید و هر رشته ای هم انتخاب کنید محکم و با پشتکار برید جلو موفقیتتون  و قبولی در دانشگاه خوب و اینا بالاست.

شما در کنکور باید خودتو با بقیه استعداد ها تو کشور مقایسه کنی نه کلاستون.خیلی ها بودن نفر اول کلاس بودن ولی ایا در قبولیشون تاثیر داشت؟اگر تحمل مطالعه روزانه بالا و حفظ مطالب و  زیر بار رفتن این تغییرات سراسری کنکور تجربی و .. باشید می تونید برید تجربی  ولی باید سخت تلاش کنید و قید همه چی رو بزنید.

تازه شما وارد دانشگاه شدید می فهمید مسئله اصلی هنوز مونده و اینکه دانشگاه قبول بشید دیگه همه چی تمومه هم نیست.مثلا منی که   اپتومتری بهشتی(بینایی سنجی)قبول شدم فهمیدم ترم و واحدا رو هم پاس کنی باید خودت خلاقیت داشته باشی و زحمت بکشی  و برنامه بریزی که بعد دانشگاه  میخوای چطوری باشی و درامد داشته باشی.اینکه بگی دانشگاه قبول شم دیگه همه چی عالیه غلطه .من خودم برا در کنار تحصیل برنام ریختم که اونا رو همزمان با تحصیل پیش ببرم.چون اون موقع  که تموم کنم لنگ پولی که بری مطب یا مغازه و .. رو بزنی.پس این دانشگاه رفتن تازه اغاز مشکلاته

این چند سال هم مدام تغییرات  اعمال میکردن و هر سال تغییر ممکنه شما رو در وسط راه باز داره.

اگر اون موارد  مطالعه زیاد و  استعداد عالی در یادگیری مطالب رو ب طور کامل ندارید میتونید رشته ریاضی رو انتخاب کنید.رشته ای که که پتانسیل خیلی داره.از لحاظ مهاجرت بگیر تا بقیه موارد.ار همون تلاشی که برای پزشکی تجربی کسی بکنه  رو تو همون ریاضی پیش ببره قطعا به جاهایی خیلی خوبی میرسه .

خیلی ها رو دیدم سال اخری (دوازدهم )اومدن تغییر رشته دادن و یا موفق بودن یا شکست خوردن و در مسیر بازموندن.

شما الان مطالعه زیادی رو رشته ها و متناسب با اون رو شخصیت شناسی و استعداد شناسی خودتون  انجام بدید.چون نمیشه کسی رو به زور به رشته ای برد.با شناخت  انتخاب کنید و تحت تاثیر جو خانواده ها (که اکثرا میگن برو برا تجربی و پزشکی)قرار نگیرید.علاقلانه تصمیم بگیرید و تلاشتون رو در ادامه مسیر  کنید باشد که موفق شوید.

علاقه به رشته که قطعا باید لحاظ کرد ولی نه صرفا.شما میگی به کامپیوتر و .. علاقه دارید،میتونید رشته ریاضی یا ... چه  انتخاب کردید ادامه بدید و بعد در کنار رشته اصلی خودتون اون بخشی که به دردتون رو میخوره به طور تخصصی کار کنید و حرفه ای بشید.

مثلا الان کسایی که میرن مهندسی شیمی و ...  این چنین مواردی رو دارند و اصول طراحی و برنامه نویسی و  ... رو باید کامل یاد بگیرند و اگه شما اینا رو بلد باشید خیلی در حرفه تون کمک میکنه.

رک و راست میگم.نباید دلتون رو به معدل کلاس و  نمره  و اینا خوش کنید،خیلی ها بودن نمره اول مدرسه بودن ولی به دلیل نادیده گرفتن شرایط و مسیر کنکور  جاموندن و الان شما به خاطر اینکه به فرض نفر اول شهر یا مدرس هستید عجولانه انتخاب  نکنید چون ممکنه حس کاذب باشه.

و دیدتون رو باید تغییر بدید.مشکلات اصلی  زندگی از دانشگاه و بعدش شروع میشه .اکثرا فکر میکنند وقتی تو یه دانشگاه قبول شدن دیگه همه چی تموم شد...

یه سری جاها گفتید با حفظ کردن اینا مشکلی ندارم.کنکوره به سمتی میره که ذهنو به چالش میکشه.مخصوصا تو این دو کنکور اخیر محسوس بوده.مثل قدیم نیست طرف حفظ کنه و صرفا متکی  بر  حفظیاتش  باشه  و جوابو بدی،در کنارش هوش و استعداد تحلیل و برسی و  نتیجه گیری و خیلی پارامتر های دیگه تاثیر گذاره .مخصوصا با اینکه عمومی ها   برای کنکور های موقع شما حذف شدن و همه محاسباتی و تحلیلی هستنند،و عملا حفظیات دیگه انچنان  سودی بهتون نمی رسونن.

به نظر من اگر فکر میکنید که  میتونید در رشته موفق بشید (با شناخت کامل و ...)بسم الله انتخاب کنید برید.بعدا و وسط راه هم افسوس چرا اینکه فلان رشته رو انتخاب نکردم رو نخورید ،پتانسیل زیاد هست ولی مهم تر از همه تلاش شماست.وقتی شما در رشتتون  پر بار باشید مهارت بالایی داشته باشید خواهان زیادی دارید.چه ریاضی چه تجربی چه انسانی و ....

طرف الان دیپلم داره ولی با تلاشش و زحمتش با کار ازاد به اندازه  چند ده تا پزشک پول در میاره.

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ در ۲۰:۵۸، Ahmad Matin گفته است:

سلام 
به نظر من تو هر رشته ایی علاقه داشته باشی و خبره بشی موفقی ، چه کسی که پزشکی بخونه یا هر رشته دیگه ایی محرکی برای خبره شدن توش نباشه ( علاقه نباشه ) موفق نمیشه مگه اینکه دستت جایی بند باشه...

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ در ۱۶:۱۴، Ahmad Matin گفته است:

در یه سایت فارسی تست هوش دادم و نمره 146 بود. در سایت خارجیم شاید تست بدم.

اعتبار سایتو نمیدونم اما اگه این عدد ضریب هوشی واقعیتون باشه در بازه پایینی نابقه قرار میگیرین.از 145 تا  160 که عموما بالاترین بحساب میاد (130 تا 145 ضریب هوشی بالا بحساب میاد و لازمه ی عضویت MENSA هست(2درصد بالایی میانگین بشریت 😅) میگن انیشتین بین 160تا190 بوده (بیشتر 160) با امتیاز شما اگه معتبر باشه قطعا با راهنمایی صحیح آینده ی روشنی در انتظارتونه،وقتونو با اهداف کوچک هدر ندین و اصولی و حساب شده با مشاور متخصص پیش برین .اول شدن توی مدرسه و دانشگاه هدفتون نباشه،اول شدن توی کشور هدفتون باشه و خودتونو با بهترینا مقایسه کنین

اما درکل ریاضی و فیزیک مسیرهای روشن تری داره براتون بنظرم (فقط اینجا نه- به فکر بورسیه و تحصیلات توی دانشگاهای معتبر باشین برای تحصیلات عالی. همین الان هم زود نیست و با برنامه و هدف جلو برین و به پرورش و تقویت ذهنتون ادامه بدین که تنبل نشه ، زیاد به ضریب هوشی اتکا نکنین

موفق باشین

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است:

اعتبار سایتو نمیدونم اما اگه این عدد ضریب هوشی واقعیتون باشه در بازه پایینی نابقه قرار میگیرین.از 145 تا  160 که عموما بالاترین بحساب میاد (130 تا 145 ضریب هوشی بالا بحساب میاد و لازمه ی عضویت MENSA هست(2درصد بالایی میانگین بشریت 😅) میگن انیشتین بین 160تا190 بوده (بیشتر 160) با امتیاز شما اگه معتبر باشه قطعا با راهنمایی صحیح آینده ی روشنی در انتظارتونه،وقتونو با اهداف کوچک هدر ندین و اصولی و حساب شده با مشاور متخصص پیش برین .اول شدن توی مدرسه و دانشگاه هدفتون نباشه،اول شدن توی کشور هدفتون باشه و خودتونو با بهترینا مقایسه کنین

اما درکل ریاضی و فیزیک مسیرهای روشن تری داره براتون بنظرم (فقط اینجا نه- به فکر بورسیه و تحصیلات توی دانشگاهای معتبر باشین برای تحصیلات عالی. همین الان هم زود نیست و با برنامه و هدف جلو برین و به پرورش و تقویت ذهنتون ادامه بدین که تنبل نشه ، زیاد به ضریب هوشی اتکا نکنین

موفق باشین

از راهنمایی همه ممنونم و همینطور از شما.

طبق گفته‌های ایشون(Alirezatha) و بنظر خودم هم احتمالا ریاضی فیزیک بهترین گزینه هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...