رفتن به مطلب

مشکل محدود بودن فریم

fiscker
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقت بخیر

من سیستمم رو عوض کردم ولی مشکلی که دارم در همه بازی ها نهایت فریمی که به من میده بین 60 تا 80 هستش( زیر این فریم هم نمیده کلا همینه) خواستم ببینم تنظیماتی چیزی داره چون اصلا شبیه اعداد و ارقام توی اینترنت فریم نمیگیرم

Tuf 3080 10gb

i7 12700kf

32gb ram  فقط من مانیتورم Full hd معمولی هستش

اگر اطلاعی دارید از مشکل کار بگید لطفا

لینک به دیدگاه

کابل hdmi قدیمی دارید ؟ 

تو پنل انویدیا فریم محدود نشده ؟ 

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، بامداد گفته است:

کابل hdmi قدیمی دارید ؟ 

تو پنل انویدیا فریم محدود نشده ؟ 

خروجی تصویر به کابل مربوطه مگه؟ بله hdmi قدیمیه تقریبا

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، fiscker گفته است:

خروجی تصویر به کابل مربوطه مگه؟ بله hdmi قدیمیه تقریبا

سلام.

باید hdmi 2.0 یا بالاتر داشته باشید و مانیتور هم از این فریم پشتیبانی بکنه.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، fiscker گفته است:

سلام دوستان وقت بخیر

من سیستمم رو عوض کردم ولی مشکلی که دارم در همه بازی ها نهایت فریمی که به من میده بین 60 تا 80 هستش( زیر این فریم هم نمیده کلا همینه) خواستم ببینم تنظیماتی چیزی داره چون اصلا شبیه اعداد و ارقام توی اینترنت فریم نمیگیرم

Tuf 3080 10gb

i7 12700kf

32gb ram  فقط من مانیتورم Full hd معمولی هستش

اگر اطلاعی دارید از مشکل کار بگید لطفا

سلام 

با چه تنظیماتی بازی می کنید؟

احتمال خیلی زیاد مربوط به محدود شدن فریم ریت هست با درایور، یا مصرف محدود شده با افتربرنر که باهاش فریم رو مانیتور می کنید.

به مانیتور ارتباطی نداره، مانیتور فقط در حد خودش نمایش میده  مثلا ۶۰ فریم در حالی که فریم ریت خیلی بالاتر از محدودیت های مانیتور میتونه باشه.

به کابل hdmi میتونه ارتباط داشته باشه ولی نه با مانیتوری که در حال استفاده هستید.( نه برای ۶۰ تا ۸۰ فریم در full hd )

اینم اضافه کنم، شما ۲۰۰ فریم هم بگیرید ولی مانیتور ۶۰ فریم باشه، فرقی به حال شما نمیکنه، یا یک کارت ارزون تر بگیرید یا مانیتورتون رو در حد کارتتون ارتقا بدید.

لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است:

سلام 

با چه تنظیماتی بازی می کنید؟

احتمال خیلی زیاد مربوط به محدود شدن فریم ریت هست با درایور، یا مصرف محدود شده با افتربرنر که باهاش فریم رو مانیتور می کنید.

به مانیتور ارتباطی نداره، مانیتور فقط در حد خودش نمایش میده  مثلا ۶۰ فریم در حالی که فریم ریت خیلی بالاتر از محدودیت های مانیتور میتونه باشه.

به کابل hdmi میتونه ارتباط داشته باشه ولی نه با مانیتوری که در حال استفاده هستید.( نه برای ۶۰ تا ۸۰ فریم در full hd )

اینم اضافه کنم، شما ۲۰۰ فریم هم بگیرید ولی مانیتور ۶۰ فریم باشه، فرقی به حال شما نمیکنه، یا یک کارت ارزون تر بگیرید یا مانیتورتون رو در حد کارتتون ارتقا بدید.

تنظیمات که دیگه فکر کنم  باید Ultra باشه با این سیستم 😄 ولی متاسفانه  1080

درایور که آخرین نسخه هست 519 فکر کنم توی پنل خود Nvidia هم max frame rate رو off هستش

فکر میکردم مانیتور رفرش ریت مهم هست براش نه فریمی که سیستم رندر میکنه ! با این اوصاف باید فکر مانیتور هم باشم 🙄

ممنون 

دوستان کابل display port جوابگو هست؟ چه مارکی خوبه؟ یه مدل دیدم 1 میلیون زده 8k 🙄

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، fiscker گفته است:

دوستان کابل display port جوابگو هست؟ چه مارکی خوبه؟ یه مدل دیدم 1 میلیون زده 8k 🙄

شما با این مدل کابل هم تغییری براتون بوجود نمیاد. برید به سمت مانیتور حداقل ۲k و فرکانس بالا اگه میخواید از خروجی گرافیک تون بهتر استفاده کنید و لذت ببرید.

مدل مانیتورتون چیه؟ اصطلاحا چند هرتز هست؟

لینک به دیدگاه

۳۰ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است:

شما با این مدل کابل هم تغییری براتون بوجود نمیاد. برید به سمت مانیتور حداقل ۲k و فرکانس بالا اگه میخواید از خروجی گرافیک تون بهتر استفاده کنید و لذت ببرید.

مدل مانیتورتون چیه؟ اصطلاحا چند هرتز هست؟

بله گفتم که باید به فکر باشم 🙄😭, الان Full hd LG Led هستش فک کنم 60 هرتز هست  

مانیتور 34 شیاومی خوبه تجره داشتین؟

لینک به دیدگاه

دوست من 

مثلا اگه کابل hdmi که وصل کردید باسه 720p باشه خب طبیعیه که فریم شما را محدود میکنه 

من خودم با hdmi وصل میشم ، نرخ 80 تا 100 تو بازی کالاف دارم ولی با دیزپلی پورت تا 200 هم بهم میده که خب مانیتور من ساپورت نمیکنه 

کابل 1 میلیون تومنی یا متراژ بالا داره یا فلزات گرانبها داره باسه انتقال تصاویر بدون افت که خب شما نیازی ندارید 

برندهای دایو و سانیو و بقیه برندهای چینی هستن تو دیجی کالا قیمتی ندارن 

فری سینک و وی سینک و غیره را هم تو بازی هم تو تنظیمات مانیتور باید خاموش باشن ، فریم را محدود میکنن 

مثل یه اتصال شبکه که برای سرعت بالا همه اتصالات را باید چک کنید گرافیک هم همینطوره 

1234er3.thumb.jpg.79183923154f706e52e6145f1905d440.jpg

ویرایش شده توسط بامداد
لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، fiscker گفته است:

بله گفتم که باید به فکر باشم 🙄😭, الان Full hd LG Led هستش فک کنم 60 هرتز هست  

مانیتور 34 شیاومی خوبه تجره داشتین؟

- نه آخه بازم به فکر کابل از نوع دیگه بودید، محدودیت HDMI برای دقت 1080 بالای 100 فریم هست بسته به نسخه اون.

فرض بگیرید که کابل از نوع دیگه گرفتید و 200 فریم هم گرفتید، فکر می کنید روی اون مانیتور چیزی حس می کنید؟ فرقی به حالتون میکنه؟ قطعا نه.

- در مورد اون مانیتور هم شناختی ندارم.

- مشکل فریم شما برمیگرده به تنظیمات سیستمتون که اگه حلش هم بکنید، همچنان هیچ فرقی به حال شما نخواهد کرد. مانیتورتون نهایت 60 فریم رو نشون میده.

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Blueman۶ گفته است:

- نه آخه بازم به فکر کابل از نوع دیگه بودید، محدودیت HDMI برای دقت 1080 بالای 100 فریم هست بسته به نسخه اون.

فرض بگیرید که کابل از نوع دیگه گرفتید و 200 فریم هم گرفتید، فکر می کنید روی اون مانیتور چیزی حس می کنید؟ فرقی به حالتون میکنه؟ قطعا نه.

- در مورد اون مانیتور هم شناختی ندارم.

- مشکل فریم شما برمیگرده به تنظیمات سیستمتون که اگه حلش هم بکنید، همچنان هیچ فرقی به حال شما نخواهد کرد. مانیتورتون نهایت 60 فریم رو نشون میده.

ممنونم دوست عزیز ,  متوجه حرفتون شدم همون اول و کابل هم برای این پرسیدم  به که با مانیتور بخرم وگرنه فهمیدم که  دیگه این مانیتور جواب نمیده 

اینو میدونستم که مثلا 144 هرتز به بالا رو باید کابل display port باشه ولی فریم رو نمیدونستم که راهنمایی کردید  👏

لینک به دیدگاه

۴۰ دقیقه قبل، fiscker گفته است:

ممنونم دوست عزیز ,  متوجه حرفتون شدم همون اول و کابل هم برای این پرسیدم  به که با مانیتور بخرم وگرنه فهمیدم که  دیگه این مانیتور جواب نمیده 

اینو میدونستم که مثلا 144 هرتز به بالا رو باید کابل display port باشه ولی فریم رو نمیدونستم که راهنمایی کردید  👏

شیاومی خوبه نیازی هم به کابل ندارید خودش داره g5 34 سامسونگ هم دوستان دارن زیباست

image.thumb.jpeg.32d73ddab31b9b885816b9cf7ff23452.jpeg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...