رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید مانیتور گیمینگ میان‌رده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب

بنده قصد خرید یک مانیتور 24 یا 25 اینچ با بودجه 7 الی 8 میلیون رو دارم. نوع کاربریم در اولویت اول گیمینگ (داستانی/تک‌نفره) در رزولوشن 1080 هست و در اولویت دوم تماشای فیلم و سریال و کارهای تولید محتوا مثل کار با فوتوشاپ و پریمیر. پنل مورد نظرم در اولویت اول IPS و بعد VA هست. چیزی که منو فعلا سردرگرم کرده، تفاوت بین کیفیت پنل‌ها در برندهای مختلف در کنار فیچرهای گیمینگ هست. مثلا یکی می‌گه بهتره مانیتورت سری گیمینگ VA (مثل ایسر) باشه تا یک IPS معمولی از برندی مثل سامسونگ. یکسری هم میگن اولویت با پنله، بهتره مثلا یک IPS معمولی سامسونگ بگیری ولی VA 144HZ گیمینگ نگیری! از دوستان اهل تجربه می‌خوام که راهنمایی بکنن و اگر مدل پیشنهادی سراغ دارن بگن.

خودم هم چند مدل رو زیر نظر دارم و خوشحال می‌شم نظرتونو در موردشون بدونم.

Acer Predator XB253Q GP (IPS)

Acer QG241Y (VA)

LG MK430 (IPS)

Sumsung F24t450FQR (IPS)

Sumsung 24RG50 Odyseyy (VA)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بنده سامسونگ اودیسه جی 5 ، 27 اینچ دارم

2 کی 144 هرتز

پیشنهاد میدم در حدود 8/5 -9 تومنه 

اگه کارت گرافیکتون ضعیفه میتونید رو رزلوشن 1080 بازیو تنظیم کنید

البته بنده با 1660ti سر میکنم نهایت تنظیمات الترا نمیشه ولی لذت 2 کی بهتره 

لینک به دیدگاه

بهترین پنل پنل های ال جی اول و بعدش سامسونگه

بعد از اون بسته ب عادت شما ک چ پنلی مده نظرت هست (va ips vn)

اما با توجه ب این مانیتور هایی ک شما معرفی کردی 

Acer Predator XB253Q GP (IPS) :  مانیتور فول ای چی بسیار مناسب برای گیم رفرش ریت 144 تا 280 هرتز و ارگونومی خوبی هم داره ریسپانس تایم هم خوبه معایبش فری سینس مشخص نیست ساپورت میکنه کنتراست جالبی هم نداره

Acer QG241Y (VA) : رفرش ریت جالبی نداره 75 هرتز  و فری سینس داره اما از نظر ارگونومی تعطیله

LG MK430 (IPS) : کلا کنسله 

Sumsung F24t450FQR (IPS) اینم با وجود مانیتور زیر کنسل میشه

Sumsung 24RG50 Odyseyy (VA) :  خب اینم 144 هرتز نمایش تصویر خیلی خوبه  کنتراستش هم با توجه ب پنل وی ای خیلی خوبه  فری سینس و جی سینس ساپورت میکنه اما گوستینگ داره او ارگونومی جالبی نداره ولی خب خیلی مانیتور جدیدی هست

حالا با توجه ب مطالب بالا من باشم بین ایسر پردیتور و سامسونگ اودیسی یکی رو انتخاب میکنم و دیگه بستگی ب سلیقه شما داره اما خب من سلیقم رو مانیتور خوش ارگونومی هست چون خیلی وقته با میز کامیپوتر خداحافظی کردم و کف زمین عشق میکنم

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۷/۳۰ در 18:38، Sandor گفته است:

سلام و عرض ادب

بنده قصد خرید یک مانیتور 24 یا 25 اینچ با بودجه 7 الی 8 میلیون رو دارم. نوع کاربریم در اولویت اول گیمینگ (داستانی/تک‌نفره) در رزولوشن 1080 هست و در اولویت دوم تماشای فیلم و سریال و کارهای تولید محتوا مثل کار با فوتوشاپ و پریمیر. پنل مورد نظرم در اولویت اول IPS و بعد VA هست. چیزی که منو فعلا سردرگرم کرده، تفاوت بین کیفیت پنل‌ها در برندهای مختلف در کنار فیچرهای گیمینگ هست. مثلا یکی می‌گه بهتره مانیتورت سری گیمینگ VA (مثل ایسر) باشه تا یک IPS معمولی از برندی مثل سامسونگ. یکسری هم میگن اولویت با پنله، بهتره مثلا یک IPS معمولی سامسونگ بگیری ولی VA 144HZ گیمینگ نگیری! از دوستان اهل تجربه می‌خوام که راهنمایی بکنن و اگر مدل پیشنهادی سراغ دارن بگن.

خودم هم چند مدل رو زیر نظر دارم و خوشحال می‌شم نظرتونو در موردشون بدونم.

Acer Predator XB253Q GP (IPS)

Acer QG241Y (VA)

LG MK430 (IPS)

Sumsung F24t450FQR (IPS)

Sumsung 24RG50 Odyseyy (VA)

سلام پیشنهاد میکنم سری جدید فیلپیس یه نگاهی بکنید خیلی کیفیت بالایی دارن مثل phlips m275m8 خودم همین مدل دارم که البته 2k هست و مدلش دیگش ful hd رنج 5700 هست

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

سلام

بنده سامسونگ اودیسه جی 5 ، 27 اینچ دارم

2 کی 144 هرتز

پیشنهاد میدم در حدود 8/5 -9 تومنه 

اگه کارت گرافیکتون ضعیفه میتونید رو رزلوشن 1080 بازیو تنظیم کنید

البته بنده با 1660ti سر میکنم نهایت تنظیمات الترا نمیشه ولی لذت 2 کی بهتره 

ممنون. گرافیکم 3060 هست ولی 2ک جز هدفم نیست، یعنی به همون 1080 راضیم. بیشتر کیفیت پنل و رنگ برام مهمه و البته اینکه مشکل backlight bleed و گوستینگ نداشته باشم. شما پنل VA سامسونگ رو بهتر از IPS ایسر می‌دونید؟

1 ساعت قبل، nightwolf گفته است:

حالا با توجه ب مطالب بالا من باشم بین ایسر پردیتور و سامسونگ اودیسی یکی رو انتخاب میکنم و دیگه بستگی ب سلیقه شما داره اما خب من سلیقم رو مانیتور خوش ارگونومی هست چون خیلی وقته با میز کامیپوتر خداحافظی کردم و کف زمین عشق میکنم

ممنون. بالاتر هم گفتم، بیشتر کیفیت پنل و رنگ برام مهمه، یعنی اگر VA اودیسی سامسونگ از IPS ایسر بهتر باشه، قطعا سامسونگ رو انتخاب می‌کنم (هرچند این مورد خیلی بعیده)

منم نظرم روی ایسر هست، اون ایسر فری سینک و اداپتیو سینک داره. کلا فیچرهای زیادی داره نسبت به قیمتش. ولی از کیفیت ساخت مدل‌های گیمینگش خبر ندارم. برای همین می‌خواستم نظرات بقیه رو هم بدونم.

موردهای بعدی که گفتید هیچی یا به درد نمی‌خوره، در واقع بیشتر به این خاطر جز گزینه‌هام هست که مثلا اگر با 7 8 تومن نشه مانیتور گیمینگ خوب گرفت، برام سراغ معمولی‌های خوب سامسونگ یا ال جی

2 دقیقه قبل، mahdi1226 گفته است:

سلام پیشنهاد میکنم سری جدید فیلپیس یه نگاهی بکنید خیلی کیفیت بالایی دارن مثل phlips m275m8 خودم همین مدل دارم که البته 2k هست و مدلش دیگش ful hd رنج 5700 هست

پنلش VA هست. به پای سامسونگ یا ایسر می‌رسه؟

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

ممنون. بالاتر هم گفتم، بیشتر کیفیت پنل و رنگ برام مهمه، یعنی اگر VA اودیسی سامسونگ از IPS ایسر بهتر باشه، قطعا سامسونگ رو انتخاب می‌کنم (هرچند این مورد خیلی بعیده)

منم نظرم روی ایسر هست، اون ایسر فری سینک و اداپتیو سینک داره. کلا فیچرهای زیادی داره نسبت به قیمتش. ولی از کیفیت ساخت مدل‌های گیمینگش خبر ندارم. برای همین می‌خواستم نظرات بقیه رو هم بدونم.

خب اگر پنل و رنگ برات مهمه ک بدون شک باید بری سراغ مانیتور های ips دیگه نه عزیز بعیده ک پنل va ب ips برسه تنها مزیت va ب ای پی اس همین کنتراستش هست (ک البته فکر کنم شما خودت تحقیق کردی خبر داری)

از طرفی باز این مدل سامسونگ کرو هست ک خب هر کسی عادت نداره و در اخر هم ایسر هم مانیتور های خیلی خوبی میزنه اما اینجا چون زیاد نمیاد مدلاش زیاد دوستان اطلاعات دقیق ندارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
اگر نظرتون روی ایسر هست
حواستون باشه با چه پارت نامبر و سری ساخت خرید میکنید
فکر کنم هر مدل چند سری ساخت داره و پنل ها کیفیتشون متفاوت میشه
باز دوستان دقیقتر راهنمایی میدن

لینک به دیدگاه

سلام

با توجه به اینکه رنگ براتون در اولویته و با نرم افزار های طراحی گرافیکی هم سر و کار دارید، قطعا پنل IPS برای شما مناسب تره. و وقتی گیمینگ داستانی و تک نفره بیشتر مد نظرتونه، رفرش ریت بالا هم اهمیت زیادی نخواهد داشت. بنابراین میتونید مدل های اقتصادی تری انتخاب کنید در محدوده حداکثر 5 تومن ( هم 1080 هستن و هم 24 اینچ و هم IPS ) به عنوان مثال LG MK600m

اما اگه دوست دارید تا 8 تومان هزینه کنید،همون مورد اول واقعا گزینه خوبیه و بهترین گزینه هست.

من خودم مانیتورم ایسر هست و راضیم. کیفیت خوبی داره. (vg240y) هم با نرم افزار قابل تنظیمه و هم با دکمه های پشتی، دکمه های پشتی یکم سر وصدا داره و منم دائم ورودی مانیتور رو تغییر میدم و شاید ناخوشایند باشه یکم ( یک نکته که من باهاش مواجه هستم، زمانی که CSM تو بایوس فعال بشه، اگه با گرافیک مجتمع سر و کار دارید، نمیتونه تصویر بایوس رو نمایش بده و پیام input not supported رو میده و فارغ از برند مادربورد، من این مورد فقط تو مانیتور acer دیدم.)

از این نظر که نوع پنل و ورودی ها و حتی رفرش ریت با توجه به پارت نامبر ممکنه متغیر باشن تو مانیتور های ایسر، به مشخصات قبل خرید حتما دقت کنید.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

از این نظر که نوع پنل و ورودی ها و حتی رفرش ریت با توجه به پارت نامبر ممکنه متغیر باشن تو مانیتور های ایسر، به مشخصات قبل خرید حتما دقت کنید.

در این مورد می‌تونید توضیحات بیشتری بدید؟ منظورم جزییات هست

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

در این مورد می‌تونید توضیحات بیشتری بدید؟ منظورم جزییات هست

مثلا همین مانیتور من یعنی vg240y دقیقا با همین اسم حداقل سه مدل مانیتور مختلف هست که تو مشخصات و ورودی ها فرق دارن و داخل سایت ایسر میشه پیداشون کرد ولی داخل بازار ایران چیزی که من دیدم از این مدل همشون یکی بودن با اینکه تو سایت ها پارت نامبر متفاوتی داشتن.

با این حال بنظرم قبل خرید حتما زنگ بزنید و جدای چک کردن موجودی و قیمت، مشخصاتی که احتمالا بین پارت نامبر های مختلف این مدل اختلاف هست رو بپرسید. معمولا نوع پنل، انواع ورودی ها و رفرش ریت مهم هستن.

لینک به دیدگاه

با کسب نظر از دوستانی که زحمت کشیدن و تو این تاپیک مشاوره دادن، قرار شد همون مانیتور ایسر رو تهیه کنم

مناسب‌ترین قیمت رو در حال حاضر دو تا فروشگاه دارن:

لیون و فافا

بدون هیچ حاشیه‌ای، فقط می‌خوام بپرسم به نظرتون کدوم فروشگاه در ارسال و پشتیبانی کالای حساسی مثل مانیتور بهتر عمل می‌کنه؟

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...