رفتن به مطلب

کارت گرافیک 4070 ti یا 7900 xt

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان گرامی

من قصد خرید کیس جدید رو دارم و در انتخاب قطعه کارت گرافیک به مشاورتون نیاز دارم

بودجه برای گرافیک:55 میلیون

مورد استفاده: گیم-نقشه کشی صنعتی و ...

رزولوشن : 4K

تا حالا همیشه (ATI)AMD داشتم و راضی بودم اما با Nvidia هم مشکلی ندارم.

خودم   7900xt  رو به خاطر رم بالاش دوست دارم اما 4070ti هم قدرت خیلی خوبی داره و کاملا مردد هستم در انتخاب، ممنون میشم راهنماییم کنید. پیشاپیش از همه ممنونم.

این رو هم بگم که معمولا 5 تا 6 سال گرافیک رو نگه میدارم.

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، kurt1763 گفته است:

سلام خدمت دوستان گرامی

بدون شک 7900xt اگر دنبال raytracing نیستی البته ک این نسل amd خیلی خوب عمل کرده تقریبا برابرن تو عملکرد raytracing در رزولوشن 2 کا
اصلا 4070ti ب درد 4 کی نمیخوره ب خاطر پهنای باند بسیار محدود و حجم ناکافی 

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، kurt1763 گفته است:

سلام خدمت دوستان گرامی

من قصد خرید کیس جدید رو دارم و در انتخاب قطعه کارت گرافیک به مشاورتون نیاز دارم

بودجه برای گرافیک:55 میلیون

مورد استفاده: گیم-نقشه کشی صنعتی و ...

رزولوشن : 4K

تا حالا همیشه (ATI)AMD داشتم و راضی بودم اما با Nvidia هم مشکلی ندارم.

خودم   7900xt  رو به خاطر رم بالاش دوست دارم اما 4070ti هم قدرت خیلی خوبی داره و کاملا مردد هستم در انتخاب، ممنون میشم راهنماییم کنید. پیشاپیش از همه ممنونم.

این رو هم بگم که معمولا 5 تا 6 سال گرافیک رو نگه میدارم.

پیشنهادم صد در صد 4070Ti هست ولی اینو بدون، چه اینو بخری چه اون XT AMD رو بگیری، هر دوتاشون در میان مدت سقوط قیمتی رو تجربه خواهند کرد بنابراین بخشی از پولی که دادی خواه ناخواه از بین میره.

خوبیه 4070TI در اینه که یه سطح کامل از نظر فن آوری گرافیک از AMD جلوتره و مشکلات 7900XT رو نداره.

پسفردا روزی هم خواستی بفروشی، 4070Ti رو ازت بیشتر میخرن تا 7900XT.

به نظرم روی 4070Ti سرمایه گذاری کن. ضرر نمیکنی. (با این قیمت ها حداقل روی 4070Ti کمتر ضرر میکنی)

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز اصلا xt و xtx تو بازار ایران اومده؟
من ک ندیدم هنو  🙂

اصلاح : اقا تو خوده لیون 7900xtx رو زده 52.700 بعد 4070ti  هست از 46 تا 63 ... بنازم قیمتارو ... من جای شما باشم 7900xtx رو برمیدارم یا هم صبر میکنم مدلای کاستومش بیاد 
راستی عزیز نگران فروشش نباش بعد از هر چند سالی ک استفاده کردی همونطور ک انویدیای کلاش مشتری خاص خودشو داره amd هم مشتریای خاص خودشو داره

لینک به دیدگاه

نظر بنده این هست که حداقل یکماه صبر کنید در خرید کارت چون این کارتها تازه دارن وارد بازار میشن و به مرور زمان قیمتشون مطمئنا افت زیادی خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

بنده باشم در شرایط فعلی هیچکدوم رو انتخاب نمی‌کنم. علتش هم این هست که کارت‌های جدید وقتی وارد بازار می‌شن دوتا مشکل اساسی دارند: 1. مشکلات سخت‌افزاری جزیی (خنک‌کنندگی، بهینگی مصرف برق و ...) 2. قیمت غیرطبیعی.

مثلا همین الان که داریم صحبت می‌کنیم، یک سری از کارت‌های AMD مشکل دما پیدا کردند (خود AMD هم اینو تایید کرده: لینک خبر) یا مثلا انودیا عادت داره کارت‌هایی که وارد بازار می‌کنه، بعد از یک مدت مدل‌های بهینه‌ترِ همون مدل رو دوباره معرفی و وارد بازار بکنه، نمونه معروفش کارت‌های RTX 3060ti که قراره نسخه GDDR6X ازشون معرفی شد یا مثلا همین الان که 4070ti وارد بازار شده، دو نسخه دیگه با همین چیپ قراره معرفی بشه و احتمالا در آینده همینها نسخه‌های بهینه شده‌شون هم معرفی میشه.

اینکه شرکت‌های ثالث که مدل‌های کاستوم گرافیک‌ها رو می‌زنن، تا بخوان مشکلات شایع این کارت‌ها رو رفع کنن و از طرفی تا قیمت این کارت‌های تازه‌وارد به ثبات برسه، طول می‌کشه. حالا چقدر، بازار مشخص می‌کنه

لینک به دیدگاه

درود با توجه به قیمت مسخره بالای ۵۰ میلیون برای این کارت های میان رده هیچ کدوم! شما بگرد یک 3080ti تر و تمیز کارکرده بخر رنج ۲۰ میلیون اون ۳۰ میلیون دیگشم بزن به یک زخم دیگه زندگیت

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است:

درود با توجه به قیمت مسخره بالای ۵۰ میلیون برای این کارت های میان رده هیچ کدوم! شما بگرد یک 3080ti تر و تمیز کارکرده بخر رنج ۲۰ میلیون اون ۳۰ میلیون دیگشم بزن به یک زخم دیگه زندگیت

دوستان با توجه به این که بازار ماینینگ خوابیده و قیمت سری 3000 به پایین ترین حالت ممکن رسیده پس چرا قیمت سری 4000 بالاست؟ قبلنا میگفتن ماینرا درو می کنن. الان کیا درو می کنن؟

لینک به دیدگاه

7900 XT پیشنهاد میشه ، هیولاییه برای خودش و آینده پلتفرم های گیمینگ روی پردازنده های گرافیکی AMD هستش

لینک به دیدگاه

والا با این باگ های فیزیکی سری 7000 اعتماد بهش خیلی سخته ،مخصوصا که حرف از فرکانس های بالاتر بود و به دلایل مفصل نرسیده  که باید فعلا منتظر سری رفرش از این سری بود که معلوم نیست آیا amd میده بیرون یان ،جدا ازاون ایشون حرفش این بود که نقشه کشی صنعتی انجام میدن که احتمالا با نرمفزار سالیدورک کار میکنند که اون نرمفزارم روی کارت های انودیا عملکرد بسیار بهتری دارند،پس amd رفت کنار.

خب حالا اینکه rtx4070i ارزش خرید داره یا خیر یه موضوع دیگس  ،اگر قصد تهیه کارت آکبند باشه من بشخصه میگم 100 درصد ارزش خرید داره،از 3090 که بهتر هست مموری مناسب هم داره برای 2k-4k بازی کردن ، برای فروشش در آینده هم بهتر از سری های 3000 فروش میره ،کسی هم دیگه نمیگه ماینی هست-نیست یا تو سرمالت بزنه.

ولی اگر بخوای خرجتو کم کنی یعنی دست دوم تهیه کنی کارتی که بالاترین پرفورمنس و ارزش خرید رو داره rtx3080ti هست .

لینک به دیدگاه

ببین رفیق بزار ب طور کلی بهت بگم
کارت 4070ti کارت خوبیه اللخصوص تو 2 کا اما برای 4 کی همونطور ک گفتم بعدا ب مشکل میخوری چون مموری و پهنای باندش کمه و بازی ها هر روز دارند پیشرفت میکنن از 3090 قویتره اما 3090ti نه یکی 2 درصد عقبتره حتی تو raytracing
سری 7 AMD کارت های خیلی خوبین اما بعضی از مدل های رفرنس از مشکل کمبود اب داخل vapor chamber رنج میبره ک باعث داغ شدن هات اسپات میشه ک گرافیک تروتل میکنه(نه اینکه مث 4080 4090 کلا ذوب شه)
اگر کلا صبر کنی خیلی بهتره ممکنه قیمت ها هم کاهش پیدا کنه همین الان AMD قیمت سری 7 رو کاهش داده اما مساله اینکه ایا تو ایران هم این قیمت پایین میاد یا خیر چون هر روز داره قیمت ریال کمتر و کمتر میشه ب نسبت دلار 

حالا بحث انتخاب بین این 2

اگر شما عزیز در کنار گیم با نرم افزار خاصی کار میکنی ک انجینش بیشتر با کودا کور بالانسه بی شک برو سراغ 4070ti 
اما
دوسته خوبم 7900xt از همه نظر از 4070ti(4080 نسخه 12 گیگی)  سرتره فقط کمی مصرفش بیشتره 7900xtx ک بماند (تنها مساله اینکه صبر کنی مدلای کاستومش بیاد ی وقت میبینی مدل کاستوم 7900xtx رو ب قیمت 4070ti میخری !!!)

نظر کلیم اینکه
اگر بودجه رو در حال حاضر دارید و میخاید خرید کن بی شک خرید کنید و دست نگه ندارید اینجا هیچیش مشخص نیست حالا هر کدوم از 2 کارت با توجه ب موضوعاتی ک دوستان گفتن
اما اگر قراره بودجه تامین بشه در اینده ممکن هم هست در اینده قیمت ها دستخوش تغییر بشه ممکنه AMD قیمتارو کاهش بده اما بعیده nvidia قیمت کم کنه(چ بسا تا معرفی نسل 4 نسل 3 قیمتش پایین نیومد)(بازم تاکیید میکنم اینجا ایرانه و ممکنه دسخوش تغییر نشه قیمت ها

و اینکه
اگر بتونی 6900xt و 3080ti پیدا کنی تمیز با قیمت مناسب هم خیلی خوبه اما اینکه تا کی رو 4 کی میتونن بالای 60 فریم بدن گیم هارو مشخص نی
یک Fact هم عرض کنم ببخشید زیاد شد
انویدیا داره یک درایور تولید میکنه Ai tensor کور های اون درایو رو اپتیمایز میکنن و پروفرمونس اوریج 10 درصدی رو بهمراه داره اما اینکه رو کدوم سری از گرافیک ها میاد مشخص نی

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Gazer گفته است:

دوستان با توجه به این که بازار ماینینگ خوابیده و قیمت سری 3000 به پایین ترین حالت ممکن رسیده پس چرا قیمت سری 4000 بالاست؟ قبلنا میگفتن ماینرا درو می کنن. الان کیا درو می کنن؟

تو خارج از ایران گرونی این کارتها، 2 تا دلیل داره، یکی تولید کم، و دیگری قیمت گذاری بالاتر از معمول انویدیا.

تو داخل ایران، علاوه بر اون دو تا، سه تا دلیل دیگه برای قیمت بالای سری 40 داریم که شامل کارتهای 7000 رادئون هم میشه، یکی قیمت دلار انتظاری در آینده است که خیلی ها قیمت واقعی دلار رو چیزی بین 50 تا 70 هزار تومان تخمین میزنن، بنابراین اجناس وارداتی جدید با دلاری در این بازه قیمتی عرضه میشن. دومین دلیل قیمت بالا بحث انحصاره، که غیر از ایسوس، هنوز گیگابایت و MSI کارتهاشون وارد بازار نشده بنابراین دست ایسوس برای قیمت گذاری بیشتر باز مونده، و دلیل سوم، نوبرانه بودن این کارتها است که اصولا وقتی قطعه جدید وارد بازار میشه تا یه مدتی گرانتر از حد معمول فروخته میشه.

در مورد سری 3000، اینو بگم، در خارج از ایران مجدد قیمتش افزایشی شده و در داخل ایران هم، دقت کنید تنوعشون روز به روز کمتر میشه و مجدد آنها هم قیمتشون رو به بالاست. عملا غیر از بازار دست دوم برای سری 3000، اگر کارت آکبند بخواین تهیه کنید، هزینه کم نخواهد بود همین الان 3080Ti تاف ایسوس در بعضی جاها قیمتی حدود 48 تومن داره، که از 4070Ti زوتاک گرانتره.

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

تو خارج از ایران گرونی این کارتها، 2 تا دلیل داره، یکی تولید کم، و دیگری قیمت گذاری بالاتر از معمول انویدیا.

تو داخل ایران، علاوه بر اون دو تا، سه تا دلیل دیگه برای قیمت بالای سری 40 داریم که شامل کارتهای 7000 رادئون هم میشه، یکی قیمت دلار انتظاری در آینده است که خیلی ها قیمت واقعی دلار رو چیزی بین 50 تا 70 هزار تومان تخمین میزنن، بنابراین اجناس وارداتی جدید با دلاری در این بازه قیمتی عرضه میشن. دومین دلیل قیمت بالا بحث انحصاره، که غیر از ایسوس، هنوز گیگابایت و MSI کارتهاشون وارد بازار نشده بنابراین دست ایسوس برای قیمت گذاری بیشتر باز مونده، و دلیل سوم، نوبرانه بودن این کارتها است که اصولا وقتی قطعه جدید وارد بازار میشه تا یه مدتی گرانتر از حد معمول فروخته میشه.

در مورد سری 3000، اینو بگم، در خارج از ایران مجدد قیمتش افزایشی شده و در داخل ایران هم، دقت کنید تنوعشون روز به روز کمتر میشه و مجدد آنها هم قیمتشون رو به بالاست. عملا غیر از بازار دست دوم برای سری 3000، اگر کارت آکبند بخواین تهیه کنید، هزینه کم نخواهد بود همین الان 3080Ti تاف ایسوس در بعضی جاها قیمتی حدود 48 تومن داره، که از 4070Ti زوتاک گرانتره.

یعنی شما میگی ما الان قطعات کامپیوتری رو با دلار بین 50 تا 70 داریم خریداری میکنیم یا قراره خرید کنیم؟؟
اگر اینطوره استاتر هر چی با توجه ب بودجه ای ک داری فقط خرید کن ...!!

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

یعنی شما میگی ما الان قطعات کامپیوتری رو با دلار بین 50 تا 70 داریم خریداری میکنیم یا قراره خرید کنیم؟؟
اگر اینطوره استاتر هر چی با توجه ب بودجه ای ک داری فقط خرید کن ...!!

والا دیگه قیمت 7900XTX نسخه رفرنس 1000 دلاره، تو فروشگاه لیون 7900XTX رو 57.500 قیمت زده. میشه دلار 57.500 تومنی.

البته لیون اشتباه کرده قیمت XTX که رو برای XT جابه جا زده. ولی به هر حال، مسخره است حداقل 10 میلیون تومن باید ارزونتر از این میزان باشه تا نزدیک به قیمت دلار آزاد بازار باشه.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

اما یه مورد دیگه هم بود،اینکه این گارت ها مخصوصا rtx4070ti قبل از معرفی و عرضه توسط انودیا تو ایران موجود شده بود ،پس احتمالا برای اینکه همزمان با عرضه جهانی اینجا هم عرضه کنند با قیمت بالایی خرید کردند که اینطور دراومده ،به هرحال این کالا  بادلار زیر 40 هزار تومن خرید شده و برای هیچ طرفم مخصوصا فروشنده منطقی  نیست که بخواد با احتساب دلار 55 هزارتومن بفروشه فرضا ،چون سرمایه درگردش ارزشش بیشتره!

image_2023-01-10_001853736.png

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

اما یه مورد دیگه هم بود،اینکه این گارت ها مخصوصا rtx4070ti قبل از معرفی و عرضه توسط انودیا تو ایران موجود شده بود ،پس احتمالا برای اینکه همزمان با عرضه جهانی اینجا هم عرضه کنند با قیمت بالایی خرید کردند که اینطور دراومده ،به هرحال این کالا  بادلار زیر 40 هزار تومن خرید شده و برای هیچ طرفم مخصوصا فروشنده منطقی  نیست که بخواد با احتساب دلار 55 هزارتومن بفروشه فرضا ،چون سرمایه درگردش ارزشش بیشتره!

واقعیتش یاسین جان، برای اینکه همزمان موجود بشن، نیازی نبوده با قیمت بالاتری بخرن، چون تامین کننده - نماینده خود برند مربوطه در ایران هست دیگه.

در مورد دلار، صد در صد مطمینم با دلاری زیر 34 هزار تومن تهیه شده منتها اصلا اون مهم نیست که با چه دلاری تهیه شده، چون قطعا هیچ کسی انتظار نداره مثلا با همون دلاری که خریدن قیمت گذاری کنند، منطقی نیست. اما برای من این مهمه که به قیمت دلار روز فروخته بشه. یعنی الان دلار فرض کن 42 تومنه، با همین 42 تومن من بخرم، نهایتش 45 تومن. 

اما این فاصله قیمتی بیش از 10 هزارتومنی از دلار روز تا دلار انتظاری است که پدر در میاره، یعنی همون بحث حباب قیمتی. 

فروشنده هم مقصر نیست، چون اگر یک فروشنده به طور غیر عادی قیمتگذاری کنه، رقیب زیاد داره که بازارشو از چنگش در بیاره، بنابراین دامنه نوسان قیمت گذاری بین فروشنده های مختلف زیاد نیست، کسی که تعیین کننده قیمته، تامین کننده است.

لینک به دیدگاه

تو این رنج قیمت 4070ti رو پیشنهاد میکنم

علت این پیشنهادمم مشکلات اساسی خنک کنندگی سری 7900 مدل رفرنس هست

اگه تو این رنج قیمت تونستین مدلی غیر از رفرنس از سری ۷۹۰۰ پیدا کنین قطعا انتخاب بهتریه،ولی من ندیدم تو ایران موجود باشه

ولی در کل سری ۷۰۰۰ ای ام دی و سری ۴۰۰۰ انویدیا ارزش خرید خیلی پایینی دارن به نظرم،حالا انتخاب نهایی با شماست

لینک به دیدگاه

درود

تا اونجایی که من دیدم مشکل خنک کننده بیشتر در مورد xtx بود. و بیشتر هم در مورد بچ خاصی از کارت های xfx که ظاهرا مشکل از ایراد در مرحله تولید هست تا طراحی. جالبی قضیه اینجا بود که اول amd مشکل داشتن این کارت ها رو قبول نکرد و تازه بعد از وایرال شدن و افزایش شاکی Amd اعلام کرد که کارت ها رو مرجوع میکنه.

حالا بگذریم که هیچکدوم با این قیمت ارزش خرید نداره، مثل هر قطعه دیگه ایی که نوبر هست و تازه وارد بازار میشه، ولی اون زوتاک 46 تومنی رو به xt رفرنس 52 تومنی ترجیح میدم 100% . تقریبا یک ماه پیش یه 3080ti با 2.5 سال گارانتی اوژنگ خریدیم 28 تومن، بدون گارانتیش که بین 18 تا 23 هست حدودا، که خیلی ارزش بیشتری دارن ...

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، vandelin گفته است:

درود

تا اونجایی که من دیدم مشکل خنک کننده بیشتر در مورد xtx بود. و بیشتر هم در مورد بچ خاصی از کارت های xfx که ظاهرا مشکل از ایراد در مرحله تولید هست تا طراحی. جالبی قضیه اینجا بود که اول amd مشکل داشتن این کارت ها رو قبول نکرد و تازه بعد از وایرال شدن و افزایش شاکی Amd اعلام کرد که کارت ها رو مرجوع میکنه.

حالا بگذریم که هیچکدوم با این قیمت ارزش خرید نداره، مثل هر قطعه دیگه ایی که نوبر هست و تازه وارد بازار میشه، ولی اون زوتاک 46 تومنی رو به xt رفرنس 52 تومنی ترجیح میدم 100% . تقریبا یک ماه پیش یه 3080ti با 2.5 سال گارانتی اوژنگ خریدیم 28 تومن، بدون گارانتیش که بین 18 تا 23 هست حدودا، که خیلی ارزش بیشتری دارن ...

اینکه بیشتر در مورد سری xtx هست درسته،ولی اینکه بیشتر در مورد سری xfx مدل رفرنس هست فک نکنم درست باشه،طبق چیزی که من تو یوتیوب و ردیت دیدم،همه مدل های رفرنس ممکنه این مشکل رو داشته باشن.

من حقیقتا 4070ti 46 تومنی به چشمم نخورده این مدت،ولی اگه با این قیمت موجود از 7900xt قطعا خرید بهتریه

با حرف شما موافقم، با توجه به اینکه 4070ti هم رده 3090ti هست,و الان سری 3000 مخصوصا 3080 و 3080ti قیمت خیلی بهتری دارن من فعلا توجیهی تو خرید نه سری 7000 و نه سری 4000 میبینم با بودجه 55 تومن

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

اینکه بیشتر در مورد سری xtx هست درسته،ولی اینکه بیشتر در مورد سری xfx مدل رفرنس هست فک نکنم درست باشه،طبق چیزی که من تو یوتیوب و ردیت دیدم،همه مدل های رفرنس ممکنه این مشکل رو داشته باشن.

من حقیقتا 4070ti 46 تومنی به چشمم نخورده این مدت،ولی اگه با این قیمت موجود از 7900xt قطعا خرید بهتریه

با حرف شما موافقم، با توجه به اینکه 4070ti هم رده 3090ti هست,و الان سری 3000 مخصوصا 3080 و 3080ti قیمت خیلی بهتری دارن من فعلا توجیهی تو خرید نه سری 7000 و نه سری 4000 میبینم با بودجه 55 تومن

دقیق یادم نیست فکر کنم همون یوتیوب یا ردیت خوندم، درسته همه طرح های رفرنس xtx این مشکل رو میتونن داشته باشن، حالا شاید بخاطر فروش بیشتر xfx بوده باشه ولی اره یه مورد سافایر رفرنس هم دیدم که این مشکل رو داره. و همینطور خیلی زیاد تاپیک هم دیدم که اومدن اعلام کردن که کارتشون مشکلی نداره. موضوعی که هست درصد خرابی بالاست. در مورد کانکتور 12 پین پاور کارت های انویدیا که خیلی هم صدا کرد، مورد خیلی خیلی کم هست، و تو ویئو های gn هم که دیدم تنها راهی که تونستن مشکل رو شبیه سازی کنن وصل کردن نصفه رو کارت بود  که باز ربطش دادن به مشکل طراحی که امکان جدا شدن این کانکتور بعد از نصب یا در واقع عدم عمل کردن پین قفل کن کانکتور هست. ولی باز هم تعداد این کارت ها حدود 0.04 درصد بود ....

ولی این سری xtx، خیلی تعداد مشکل زیاد هست، der8auer تا اعلام کرد 5 نفر براش نمونه فرستادن تا تست کنه ...

حالا قصدم مقایسه نیست، اینکه 2000 دلار بدی اصولا حتی 0.01درصد هم نباید ترس اب کردن کانکتور داشته باشی، یا 1000 دلار بدی کارتی که اصولا باید 700 دلار باشه و نقش هیتر تو زمستون هم برات بازی کنه .... 

https://www.lioncomputer.com/product/pj49p/Zotac-GAMING-GeForce-RTX-4070-Ti-Trinity-12GB-GDDR6X-Graphics-Card

بحث مصرف هم هست، میانگین این کارت 250 وات مصرف میکنه، تا 280 هم میره بعضی جاها ولی کلا مصرف پایینتری از 7900 داره، ضمن اینکه غیر رفرنس های 7900 مصرف بیشتری هم دارن، تو نرم افزار ضعیفترن، و خب البته از حافضه بیشتر 7900 هم نباید چشم پوشی کرد که تو 4070 تقریبا نصف هست و تو نرمافزار خودش رو کاملا نشون میده، حالا باز بستگی به طرف داره پروژه هایی که انجام میده در چه حد هست، پروژه معمولی زیاد مهم نیست ولی در سطح حرفه ایی 24 گیگ هم کمه واسه همینه خیلی افراد هنوز با پردازنده رندر میگیرن با 64 یا 128 گیگ رم ! 

مشکل دیگه هم که داشت مصرف 100 واتی idle بود ! که خب اصولا این موضوع باید با اپدیت درایور حل شه .

شخصا تو هر مورد استفاده ایی 4070 رو ترجیح میدم، شاید اگه غیر رفرنس های 7900 هم قیمت این کارت وارد شن تا حدودی ارزش داشته باشه، در غیر این صورت همون 4070 (گیم+نرم افزار منظورمه نه گیم خالی). فروش پایینتر Amd به خاطر ظلم و توطعه کفار نیست، هر نسل amd این داستان رو داره، کارت های خوبی میسازه، ولی 2 سال طول میکشه مشکلاتش رفع شه، مثل 6800 که الان کارت خیلی خوبی هست ... 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...