رفتن به مطلب

تفاوت مودمهای TD-LTE - 4G LTE چیست؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب.

این مودم سیم کارت اعتباری اینترنت ثابت ایرانسل TD-lte ساپورت میکنه ؟ یا فقط سیم کارتهای معمولی 4G گوشی رو ساپورت میکنه؟

https://www.digikala.com/product/dkp-127328/مودم-روتر-4g-lte-بی-سیم-n300-تی-پی-لینک-مدل-tl-mr6400/

ویرایش شده توسط Hype
لینک به دیدگاه

این مودمی که خریدم در قسمت باندهای قابل پشتیبانی نوشته:

FDD-LTE Cat۴ ۸۰۰/۹۰۰/۱۸۰۰/۲۱۰۰/۲۶۰۰MHz و TDD-LTE ۲۳۰۰/۲۶۰۰MHz در حالت ۴G DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS ۹۰۰/۲۱۰۰MHz در حالت ۳G EDGE/GPRS/GSM ۸۵۰/۹۰۰/۱۸۰۰/۱۹۰۰MH

TDD-LTEهمون TD-LTE محسوب میشه ؟ یعنی سیم کارت اینترنت ثابت میخوره ؟

قصد دارم از این بسته ها استفاده کنم : https://irancell.ir/o/1003/فروش-بسته-های-TD-LTE

ویرایش شده توسط Hype
لینک به دیدگاه

ببینید  سیم کارت ها دو نوع دارن . td   و fd . همون  پیشوند td-lte  و  fd- lte .

سیم کارت Fd همین سیم کارت های معمولی خودمون  هست که توی گوشی میندازیم. سیم کارت td مخصوص مودم های td- lte هست. 

هردو به همین دکل های مرسوم  اپراتورها وصل میشن منتها رو  باند های مختلف . که گوشی ها فقط باند های مربوط به fd رو ساپورت میکنن. برای همین سیم کارت Td داخلش کار نمیکنه.

مودم ها هم دو نوع دارن td -lte و fd-lte .مودم های fd فقط سیم کارت های معمولی میخورن. مودم های td lte هردو نوع سیم کارت هارو پشتیبانی میکنن.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

ببینید  سیم کارت ها دو نوع دارن . td   و fd . همون  پیشوند td-lte  و  fd- lte .

سیم کارت Fd همین سیم کارت های معمولی خودمون  هست که توی گوشی میندازیم. سیم کارت td مخصوص مودم های td- lte هست. 

هردو به همین دکل های مرسوم  اپراتورها وصل میشن منتها رو  باند های مختلف . که گوشی ها فقط باند های مربوط به fd رو ساپورت میکنن. برای همین سیم کارت Td داخلش کار نمیکنه.

مودم ها هم دو نوع دارن td -lte و fd-lte .مودم های fd فقط سیم کارت های معمولی میخورن. مودم های td lte هردو نوع سیم کارت هارو پشتیبانی میکنن.

حقیقتش مودم رو به 3تا کافی نت نشون دادم. اونا گفتن TD-LTE ایرانسل نمیخوره. دلیلشو نگفتن فقط مطمئن بودن که TD LTE ایرانسل و همراه اول روی این مودم کار نمیکنه

امروز نظرات دیجیکالا رو مرور میکردم بعضیها گفتن اینترنت ثابت ایرانسل میخوره بعضی ها گفتن نمیخوره

اتفاقی چشمم به کامنت قدیمی یه بنده خدایی افتاد که کامل توضیح داده بود

ScreenShot_20230523165018.thumb.png.620fbbad919b39faf2a6a05a429fb6eb.png

با این حساب 3.200 پولم به باد رفت مودم هم مونده روی دستم به دردم نمیخوره. مگر اینکه یه ترفندی چیزی وجود داشته باشه که بشه اینترنت ثابت ایرانسل روی این مودم فعال بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
39 دقیقه قبل، Hype گفته است:

حقیقتش مودم رو به 3تا کافی نت نشون دادم. اونا گفتن TD-LTE ایرانسل نمیخوره. دلیلشو نگفتن فقط مطمئن بودن که TD LTE ایرانسل و همراه اول روی این مودم کار نمیکنه

امروز نظرات دیجیکالا رو مرور میکردم بعضیها گفتن اینترنت ثابت ایرانسل میخوره بعضی ها گفتن نمیخوره

با این حساب 3.200 پولم به باد رفت مودم هم مونده روی دستم به دردم نمیخوره. مگر اینکه یه ترفندی چیزی وجود داشته باشه که بشه اینترنت ثابت ایرانسل روی این مودم فعال بشه

بنده مودم هواوی B612-233 دارم از اول بدون قفل بوده و تمامی سیم کارت ها رو ساپورت میکنه یه مودم دیگه  b612 25d هم دارم روش سیم کارت معمولی ایرانسل و همراه اول تست کردم مشکلی نبوده ولی سیم کارت وینکس جواب نداد (ایرانسل تست نکردم) ، احتمالا به دلیل خرابی مودم یا ورژن پایین فریمور

منظور چون ممکنه در حالت سخت افزاری ساپورت کنه اما نرم افزاری به دلایل مخلتف ایراد بده

به هر حال بهتره از خود ایرانسل سوال بفرمایید

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Hype گفته است:

این موردی که توی عکس نوشته یه سایتی  دیدم نوشتن احتمالا شایعه هست برای فروش مودم های خودش. به نظرم بعید هست این مورد. اینطور باشه کسی مودم td انلاک نمیخره. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
22 ساعت قبل، Hype گفته است:

سلام و عرض ادب.

این مودم سیم کارت اعتباری اینترنت ثابت ایرانسل TD-lte ساپورت میکنه ؟ یا فقط سیم کارتهای معمولی 4G گوشی رو ساپورت میکنه؟

https://www.digikala.com/product/dkp-127328/مودم-روتر-4g-lte-بی-سیم-n300-تی-پی-لینک-مدل-tl-mr6400/

سلام

این مودم فقط سیم کارت معمولی میخوره 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Lawrence گفته است:

این موردی که توی عکس نوشته یه سایتی  دیدم نوشتن احتمالا شایعه هست برای فروش مودم های خودش. به نظرم بعید هست این مورد. اینطور باشه کسی مودم td انلاک نمیخره. 

امیدوارم همینطور باشه چون من هنوز سیم کارت اینترنت ثابت نخریدم که تست کنم

54 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

سلام

این مودم فقط سیم کارت معمولی میخوره 

ممنون عزیز . مودم هایی وجود داره که سیمکارتهای ثابت هر دو اپراتور (همراه اول و ایرانسل) روشون کار کنه ولی مال خود این دو اپراتور نباشه ؟

سوال بعد آیا میشه این مودم رو توی اهواز جایی برد که آنلاکش کنن ؟ یا باید به فکر فروشش باشم ؟

سوال آخر توی اهواز جایی سراغ داری این مودم رو از من بخرن ؟ یا حداقل تعویض کنن مابقیش هم سر میدم.

چون واقعا مودم آک هست حتی هنوز سیم کارت TD-LTE نخرید که توش قرار بدم. ببخشید طولانی شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
54 دقیقه قبل، Hype گفته است:

امیدوارم همینطور باشه چون من هنوز سیم کارت اینترنت ثابت نخریدم که تست کنم

ممنون عزیز . مودم هایی وجود داره که سیمکارتهای ثابت هر دو اپراتور (همراه اول و ایرانسل) روشون کار کنه ولی مال خود این دو اپراتور نباشه ؟

سوال بعد آیا میشه این مودم رو توی اهواز جایی برد که آنلاکش کنن ؟ یا باید به فکر فروشش باشم ؟

سوال آخر توی اهواز جایی سراغ داری این مودم رو از من بخرن ؟ یا حداقل تعویض کنن مابقیش هم سر میدم.

چون واقعا مودم آک هست حتی هنوز سیم کارت TD-LTE نخرید که توش قرار بدم. ببخشید طولانی شد

مودم شما لاک نیست که بخواد انلاک بشه

تنها راهش اینه اگهی کنید همجا تا یکی بخره

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Hype گفته است:

تمام مودم ها باید این شکلی باشه . مودم های انلاک نه تنها با سیم کارت اپراتورهای ایرانی بلکه تمام اپراتورهای دنیا باید کار کنن. چون همگی روی بااند های خاصی فعالیت میکنن د دامنه رنج باند های مودم.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

سلام

علاوه بر توضیحات دوستان باید بگم بحث فنی تفاوت TDD و FDD خیلی زیاد و گسترده هست و اینکه چرا اینکه در کدوم موقعیت کدومش داره استفاده میشه بسته به فاکتور های فنی زیادی داره ولی توی این سیرکی که زندگی میکنیم توش فقط و فقط بخاطر چرت بودن ساختار پشتیبانی و کم بودن پهنای باند برای کم کردن هزینه های خودشون و سود بیشتر از ( که البته بخاطر سرسام اور نشدن هزینه بسته ها هم هست) از متد TDD استفاده میشه ، اکثر دستگاه ها و روتر های دست حسابی بازار جهانی هم معمولا از هر دو متد TDD  و FDD پشتیبانی میکنن

اما روتر هایی که میاد اینجا فقط و فقط باید مجوز بگیره و داستان های خودش داره بخاطر سیم کارت خور بودن و قوانین سیم کارت

قضیه انلاک بودن و لاک بودن همه جای دنیا هست بخاطر گرون بودن مودم ها اپراتور ها میان با یک شرکت خاص قرار داد میبندن مودم رو نصف هزینه اصلیش میدن به شما به شرطی که فقط از اون اپراتور استفاده کنی ، اینجا هم باز علاوه بر این هزارتا داستان دیگه پشتش درست میکنن اقایون که فقط خیر برکاتش به مردم خوشبخت ایران برسه

خلاصه نسبت به هزینه میتونی کلنجار های متفاوتی با اپراتور ها برید ( مگر اینکه فقط ایرانسل رو مدنظر داشته باشید) همچنین تجهیزات مختلفی که هست برای ارتباط LTE بسته به میزان انتن دهی و داخلی و خارجی بودن و غیره که باز هزینه های زیاد و پیدا کردن و داستان های خودشو داره احتملا راحت ترین راه اینکه از خود اپراتور مودم بگیری و استفاده کنی به امید جر خوردن هرچی سودجو

خود FDD و TDD ربطی به نوع سیم کارت ندارن اصلا ولی بازم اپراتورها میتونن یه داستانایی در بیارن خلاصه دقیقا باید بدونید با چه اپراتوری میخواید کار کنید و چه باند ها و فرکانسی توی منطقه شما و اون اپراتور داره خوب جواب میده

ویرایش شده توسط Sam-j
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

سلام

علاوه بر توضیحات دوستان باید بگم بحث فنی تفاوت TDD و FDD خیلی زیاد و گسترده هست و اینکه چرا اینکه در کدوم موقعیت کدومش داره استفاده میشه بسته به فاکتور های فنی زیادی داره ولی توی این سیرکی که زندگی میکنیم توش فقط و فقط بخاطر چرت بودن ساختار پشتیبانی و کم بودن پهنای باند برای کم کردن هزینه های خودشون و سود بیشتر از ( که البته بخاطر سرسام اور نشدن هزینه بسته ها هم هست) از متد TDD استفاده میشه ، اکثر دستگاه ها و روتر های دست حسابی بازار جهانی هم معمولا از هر دو متد TDD  و FDD پشتیبانی میکنن

اما روتر هایی که میاد اینجا فقط و فقط باید مجوز بگیره و داستان های خودش داره بخاطر سیم کارت خور بودن و قوانین سیم کارت

قضیه انلاک بودن و لاک بودن همه جای دنیا هست بخاطر گرون بودن مودم ها اپراتور ها میان با یک شرکت خاص قرار داد میبندن مودم رو نصف هزینه اصلیش میدن به شما به شرطی که فقط از اون اپراتور استفاده کنی ، اینجا هم باز علاوه بر این هزارتا داستان دیگه پشتش درست میکنن اقایون که فقط خیر برکاتش به مردم خوشبخت ایران برسه

خلاصه نسبت به هزینه میتونی کلنجار های متفاوتی با اپراتور ها برید ( مگر اینکه فقط ایرانسل رو مدنظر داشته باشید) همچنین تجهیزات مختلفی که هست برای ارتباط LTE بسته به میزان انتن دهی و داخلی و خارجی بودن و غیره که باز هزینه های زیاد و پیدا کردن و داستان های خودشو داره احتملا راحت ترین راه اینکه از خود اپراتور مودم بگیری و استفاده کنی به امید جر خوردن هرچی سودجو

خود FDD و TDD ربطی به نوع سیم کارت ندارن اصلا ولی بازم اپراتورها میتونن یه داستانایی در بیارن خلاصه دقیقا باید بدونید با چه اپراتوری میخواید کار کنید و چه باند ها و فرکانسی توی منطقه شما و اون اپراتور داره خوب جواب میده

من این مودم رو 2 ماه پیش خریدم الان باز کردم استفاده کنم .اتفاقا 2ماه پیش توی همین فروم هم تاپیک زدم و مشاوره گرفتم اکثرا گفتن همین مودم اینترنت ثابت ایرانسل و همراه اول میخوره و خیلی به صرفه هست . یعنی تاپیکی که  2 صفحه جلو رفت حتی یک نفر هم پیدا نشد راهنمایی درست کنه و بگه این مودم رو نخر.

منظورم اینه من معمولا سر خود کاری نمیکنم از خیلیا مشورت میگیرم . که متاسفانه این بار توی این فروم جواب منفی داد

لینک به دیدگاه

سلام

متاسفانه  اکثر دوستان داخل انجمن مشاوره اشتباه میدن(درباره مودم 4g)

و باعث ضرر میشه

مودم شما tdlte پشتیبانی میکنه ولی فرکانس td ایران یعنی 3500 یا باند 42 رو نه  ایرانسل و مبین نت فعلا روی همین باند 42 فقط سرویس td میدن بقیه شرکت ها هم رو زیرساخت همین دو تا هستن

اگر هدف شما tdlte هست با این مودم نمیشه در حال حاضر باید بفروشید

پیشنهاد من وینکس هست بسته اولیه خیلی خوبی داره با مودم g1 بعد از این که تموم شده سیم کارت ایرانسل میندازی انلاک هم لازم نیست برای ایرانسل گذاشتن

https://wenex.ir/Page.aspx?mId=1565&Page=ModemSale/View/PackageDetail&modemId=16

در حال حاضر خودم مودم zw101 دارم سیم کارت پیشگامان گذاشتم روش بدون انلاک چون زیر ساخت پیشگامان روی ایرانسله 

مودم g1 یا  h1(b612) بهترین گزینه هست

اصلا سمت مودم s1 هم نرو

9deddfde-95e5-4827-9cfb-b017a8d739db.pngسرعت الان من روی مودم zw101 با سیم ایرانسل 

ویرایش شده توسط erfanvk
لینک به دیدگاه

قبل خرید tdlte یک مودم از اشنا بگیرید  تست کنید

ببینید جواب میده یا نه خودم همین کار کردم کردم مودم gp2101 دوستم گرفتم

داخل خونه هر کاری کردم بیشتر 15 مگابیت نگرفتم بردم حیاط 70 مگ گرفتم!

برای همین zw101 گرفتم که بیرونی هست

بعضی مودم ها هم مثل h1 انتن بیرونی میشه براشون گذاشت

سرعت خیلی به میزان انتن دهی و شلوغی فرکانس داره الان تو منطقه ما 3 تا فرکانس هست یکیش 20 مگ میده یکی دیگش 50 مگ  اینم که الان وصلم سرعتش گذاشتم

این تاپیک هم یک نگاه کنید خیلی چیزا رو به این دوستمون @maysamsina توضیح دادم الانم راضی هست

ویرایش شده توسط erfanvk
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، erfanvk گفته است:

قبل خرید tdlte یک مودم از اشنا بگیرید  تست کنید

ببینید جواب میده یا نه خودم همین کار کردم کردم مودم gp2101 دوستم گرفتم

داخل خونه هر کاری کردم بیشتر 15 مگابیت نگرفتم بردم حیاط 70 مگ گرفتم!

برای همین zw101 گرفتم که بیرونی هست

بعضی مودم ها هم مثل h1 انتن بیرونی میشه براشون گذاشت

سرعت خیلی به میزان انتن دهی و شلوغی فرکانس داره الان تو منطقه ما 3 تا فرکانس هست یکیش 20 مگ میده یکی دیگش 50 مگ  اینم که الان وصلم سرعتش گذاشتم

این تاپیک هم یک نگاه کنید خیلی چیزا رو به این دوستمون @maysamsina توضیح دادم الانم راضی هست

دقیقا همینطوره .. بنده مودم رو تو جای 5 سانتی ثابت عوض کردم یعنی چراغش روبروم بود و چراغشو به سمت دیوارکردم یعنی 180 درجه تغییر دادم///سرعتش بیشتر و ثابتر شد //

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Hype گفته است:

من این مودم رو 2 ماه پیش خریدم الان باز کردم استفاده کنم .اتفاقا 2ماه پیش توی همین فروم هم تاپیک زدم و مشاوره گرفتم اکثرا گفتن همین مودم اینترنت ثابت ایرانسل و همراه اول میخوره و خیلی به صرفه هست . یعنی تاپیکی که  2 صفحه جلو رفت حتی یک نفر هم پیدا نشد راهنمایی درست کنه و بگه این مودم رو نخر.

منظورم اینه من معمولا سر خود کاری نمیکنم از خیلیا مشورت میگیرم . که متاسفانه این بار توی این فروم جواب منفی داد

چون اطلاعات عمومی و پابلیکی که اپراتورا باید در اختیار کاربرا بذارن و فضای باز برای انتخاب و استفاده صحیح به وجود بیاد رو کاملا نایدده میگیرن و هر دنگی در میارن که یه سیستم چرت و ناقصو هم ازش سو استفاده کنن هم سرپا نگهش دارن مردم هم کاملا گیج میشن البته بقیه کشورا هم کم و بیش توی حوزه اینترنت خانگی همین وضعیته ولی خوب شفافیت اطلاعات وجود داره اینجا باید دنبال ......... باشی

بخش زیادی از این موضوع بحث فنی نیست ، بحث تجاری و حقه های انحصار طلبیه

ویرایش شده توسط Sam-j
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...