رفتن به مطلب

پایگاه دائمی متحّدین SSD - اگر هارد دیسک ندارید خوش آمدید!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام :)

Intel 660p Series M.2 2280 512GB PCIe 3.0 x4

البته PC الان دردسترسم نیست، در اولین فرصت اونم هیمنجا ادیت میکنم و میزارم

image.thumb.png.ff0bdee174d7c39cd8c673bb19fd36a2.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جایزه ای وامی چیزی میدن اینجا ؟

من یه هارد 2 ترا دارم میخوام با ssd جایگزین کنم اما سوراخای زندگی نمیزاره

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

جایزه نفر هفتم که یه تلویزیون 50 اینچ جی پلاس بود که آرمین جان زحمت کشیدن ارسال کردن حدود 10 دقیقه پیش تحویل گرفتم 🤩

21899918_1691715932_445.thumb.jpg.4eb725b6938c9290fb42c087f525825d.jpg

ممنون از شما خوبان 😆

لینک به دیدگاه

ماه پیش تو سیستم مغازه با HDD وداع کردم 😃

به امید کاهش یافتن قیمت SSDهای ظرفیت بالا که تو دو تا سیستم دیگه هم از HDD خلاص بشم 😢

SSD.PNG

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان کسی میدونه چرا هارد ها اینقدر گرون شدن ؟
بنظرتون چه زمانی یکمقدار تعدیل میشه قیمتهاشون مخصوصا حجم های بالای 8 ترا اصلا قیمتهاشون ناجور شده

ما هم از روز های اول با SSD 720ترنسند شروع کردیم الان هم رسیدیم به NVME
قصد خرید 2 ترا کردیم دیدیم هنوز زوده قیمتش بالاست فعلا ^_^
اخرش همون 1 ترا میشه خرید فعلا و فعلا با همین جوجه ها کنار اومدیم
سیستم کاری Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ 512GB
سیستم خونه هم :xWD SN850 1TB
1-2 تا هم SSD 120 گیگ دارم که در حال استراحت هستند ، دلم هم نمیاد بفروشمشون KINSTONE 120GB Savage - Samsung 128GB 850PRO
همانند سایر دوستان که برای خرید اولی PC یا lap ما هم توصیه میکنیم SSD یا ترجیحا NVME فراموش نشه از نون شب واجبتره
خداییش چقدر اسیری کشیدیم با هارد ها :D

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

دوستان کسی میدونه چرا هارد ها اینقدر گرون شدن ؟
بنظرتون چه زمانی یکمقدار تعدیل میشه قیمتهاشون مخصوصا حجم های بالای 8 ترا اصلا قیمتهاشون ناجور شده

ما هم از روز های اول با SSD 720ترنسند شروع کردیم الان هم رسیدیم به NVME
قصد خرید 2 ترا کردیم دیدیم هنوز زوده قیمتش بالاست فعلا ^_^
اخرش همون 1 ترا میشه خرید فعلا و فعلا با همین جوجه ها کنار اومدیم
سیستم کاری Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ 512GB
سیستم خونه هم :xWD SN850 1TB
1-2 تا هم SSD 120 گیگ دارم که در حال استراحت هستند ، دلم هم نمیاد بفروشمشون KINSTONE 120GB Savage - Samsung 128GB 850PRO
همانند سایر دوستان که برای خرید اولی PC یا lap ما هم توصیه میکنیم SSD یا ترجیحا NVME فراموش نشه از نون شب واجبتره
خداییش چقدر اسیری کشیدیم با هارد ها :D

دادا روی هیچ کدوم از این سیستم ها هارد اینترنال نداری؟

یه شات از بخش optimization میدی؟ 😅

2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

نه، دارم آمار میگیرم خوره‌های SSD مثل خودم کیا هستن تو انجمن، رفیق شیم باهم :x

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

عرض ادب

من برای سیستم هام 3سالی هست که دیگه HDD استفاده نمیکنم

الان یدونه سیستم دانلود دارم که 24/7 روشنه

یدونه SSD از برند ADATA با حجم 1 ترا روش دارم

حدود 90 ترا هم دیتا اعم از فیلم و سریال کیفیت بالا دارم که رو HDD External هستن

قصد دارم 5 تا HDD WD 16 Tb بگیرم تا از تعدد هارد اکسترنال خلاص بشم

واقعیتش خیلی دلم میخواد برای دیتا هام SSD بگیرم ولی 90 ترا رو SSD حدود 450 تومن طلب میکنه که ندارم فعلا

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است:

دوستان سلام

عرض ادب

من برای سیستم هام 3سالی هست که دیگه HDD استفاده نمیکنم

الان یدونه سیستم دانلود دارم که 24/7 روشنه

یدونه SSD از برند ADATA با حجم 1 ترا روش دارم

حدود 90 ترا هم دیتا اعم از فیلم و سریال کیفیت بالا دارم که رو HDD External هستن

قصد دارم 5 تا HDD WD 16 Tb بگیرم تا از تعدد هارد اکسترنال خلاص بشم

واقعیتش خیلی دلم میخواد برای دیتا هام SSD بگیرم ولی 90 ترا رو SSD حدود 450 تومن طلب میکنه که ندارم فعلا

اگر یه سیستم بدون هارد دیسک هم داشته باشی اسم شما رو هم اضافه میکنم. فعلاهم که اکسترنال داری.

4 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است:

سلام اینم‌از من 😁

راضی ام ازت بهروز جان :x

لینک به دیدگاه

image.thumb.png.923dfb0696a090b3615c567e2018524f.png

دل کندن ازش بی نهایت برام مشکله   ولی یدونه 1 ترا برند محبوب استارتر رو دارم:D

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

یه مدلی هست از اوریکو 2 تا میخوره خریدمش فهمیدم یکیشون ساتا هست! یعنی m.2 sata . منظورت همونه فکر کنم.

دنبال 4 تایی هستم. فکر کنم چون طرفدار نداره وارد نمیشه. حتی اگر 4 تا 1x هم پهنای باند باشه باز هم جواب کار منو میده.

lioonssd14141.thumb.png.80179d8e82138e505d151548b63bae48.png

اتفاقا تو فکرشم کل هاردها رو حذف کنم .

یدونه پورت ساتا داره که اگه ازش استفاده کنی یکی از پورت های NVMe غیرفعال میشه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است:

سلام اینم‌از من 😁

20230928_151348.thumb.jpg.2206c28527961361fb605ed6fe7e0b5a.jpg

یاد شعر 10 20 30 40 افتادم یک 960 هم پایین می ذاشتین ترتیب درست می شد😄

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام دوست خوبم،

واقعیتش از چند جهت مواردی رو شما مطرح کردین که من نیاز دیدم شفاف سازی کنم. اولا پایه بحث شما، غیر قابل اعتماد و Reliable نبودن SSD ها است که چنین دیدگاهی به طور کامل رد شده. نه تنها SSD ها، دوام بیشتری نسبت به HDD دارند، بلکه Reliable تر هستند.

545454454.thumb.PNG.bc26c124bc5801ff1dae4094f05050b4.PNG

کافیه شما این موضوع رو در Google سرچ بفرمایید، تعداد زیادی سایت و گزارش رسمی در دسترس شما قرار خواهند داشت که تایید میکنند، SSD ها قابل اتکاتر و بادوام تر از HDD هستند.

وبسایت HowtoGeek، تقریبا اکثر مطالعاتی که در این زمینه منتشر شده رو گردآوری کرده، و یک نتیجه گیری کلی کرده. اومده گفته اغلب این مطالعات، در شرکت ها و سازمانهایی انجام شده که فضای سروری داشتند. و دریافت کلی اونها این بوده که، به طور کلی دوام SSD بیشتر و یا در بدترین حالت با HDD برابره.

خود سایت How To Geek که گفته تاحالا با هیچ موردی از سوختن اس اس دی در سرورهاشون مواجه نشده.

یه مطالعه مشترک بین شرکت سرور های گوگل و دانشگاه تورنتو انجام شده، توجه کنید مطالعه مربوط به سال 2016 است، زمانی که SSD ها از نظر فن آوری بسیار ضعیف تر و نحیف تر از SSD های امروزی بودند! اونجا نتیجه گیری می کنه، حافظه های SSD تحت شرایط سخت کاری، دوام بیشتری نسبت به HDD دارند! اما در عین حال در نتیجه گیریش اومده که به مرور (رایت شدید دیتا) با کاهش عمر حافظه های NAND Flash تحت شرایط سخت سروری، حافظه های SSD دچاری خطای بیشتری میشن تا HDD.

این قضیه که سال 2016 در مورد بروز خطا در دیتا بهش اشاره کردن، با تجهیز اس اس دی ها به ECC در سطح کنترلر، مرتفع شده.

یه مطالعه دیگه قدیمی تر، سال 2014 شده، به گزارش Techreport، که اون زمان، با استفاده از حافظه های کلاس کاربری انجام شده، با اس اس دی های داغون اون سالها، نتیجه گرفته تمام اون حافظه ها تونسته بودن بیش از 600TB رایت رو تحمل کنند که خیلی بیشتر از توانایی اعلام شده توسط شرکت سازنده بوده. نتیجه گیری کرده اغلب اس اس دی ها پس از عبور از مرز 1 پتابایت شروع به Fail شدن می کنند.

یه گزارش خیلی قدیمی تر از سرور های Facebook انجام شده، که نتیجه گیری کردن SSD هایی که همون اول علائم خرابی نداشته باشند، عموما تا سالهای خیلی بیشتر از حد انتظار عمر می کنند. بازهم میگم این گزارش از اون بالایی ها قدیمی تره.

اما جدیدترین مطالعه ای که صورت گرفته مربوط به شرکت Backblaze بوده که در زمینه Cloud Storage فعالیت میکنه، این شرکت به طور دقیقتر نسبت به گزارش های پیشین، اومده نکات مهمی رو مطرح کرده. گزارش مربوط به اسفند ماه پارساله، یعنی تقریبا 7 ماه پیش، و جالب اینجاست که نوع استفاده اش از اس اس دی ها هم به نوع استفاده کاربرهای عادی از سیستم نزدیک بوده.

این شرکت از اس اس دی ها برای حافظه بوت و سیستم عامل سرورهاش استفاده کرده، و دوامشون رو مقایسه کرده با هارد دیسک ها. در گزارشش نوشته، در سه سال اول استفاده، دوام SSD ها و میزان خرابیشون با HDD ها یکی بوده. یعنی تفاوتی از نظر دوام بین این دو مشاهده نکرده! اما به محض اینکه این مرز استفاده 3 سال رد میشه، میزان خرابی HDD نسبت به SSD تصاعدی افزایش پیدا میکنه! این یعنی هارد دیسک پس از 3 سال استفاده میزان خرابی بیشتری داشته تا اس اس دی هایی که بیش از 3 سال استفاده شده اند!

خیلی جالبه که بعدش گفته، آمار خرابی SSDها، تا 5 سال اول خطی بوده، یعنی تا 5 سال استفاده - شتاب میزان خرابیشون تصاعدی بالا نرفته! پس از این مدت هم نتیجه گرفته بسته به میزان رایت و شرایط استفاده ممکنه دوامش کم و زیاد بشه.

من تمام این موارد رو نوشتم که چند تا نتیجه بگیرم:

1. در سالهایی که فن آوری آشغالترین اس اس دی ها رو تولید میکرد، گزارش های شرکت های بزرگ مصرف کننده حاکی از دوام بیشتر SSD و یا در بدترین حالت برابری آنها بوده.

2. هیچ کاربری، تاکید میکنم، هیچ کاربری، از حافظه SSD خودش در شرایط سخت سروری استفاده نمیکنه. پس، نتیجه میگیریم، وقتی شرکت های سروری گزارش مبتنی بر Reliable بودن SSD میدن، من و شما که در فضای کاربری هستیم، باید اعتمادمون به SSD خیلی بیشتر از اونها باشه.

3. آشغال آشغاله؛ من همین الان هم میگم، بیشترین گزارش خرابی SSD که مشاهده کردم در سطح انجمن های فارسی، مربوط به حافظه های ارزان قیمت Adata SU650، و Western GREEN بوده. این درحالیه که هر دوی این حافظه ها تقلبیش در بازار ایران هست. اما هنوز من ندیدم کسی بیاد از Apacer، یا Kingston، یا بقیه اس اس دی های ارزون قیمت بازار شکایت کنه که ای وای حافظه ام سوخته! کسی رو ندیدم بیاد از Lexar بد بگه. من دارم عمدا راجب اس اس دی های ارزون قیمت صحبت میکنم که ممکنه یک کاربر به جای HDD بره سراغشون.

4. کاربری که الان داره سیستم تهیه میکنه، بودجه اش محدوده، میاد یک حافظه 1 ترابایتی میگذاره روی سیستمش، و من دارم تلاش میکنم اون یک ترابایت SSD باشه چون از نظر قیمتی تفاوتی نمیکنه. حالا اگر این کاربر نوعی فرضی، پسفردا شروع به دانلود فیلم و آرشیو سازی کرد، اوکی اون دیگه از سطح یک کاربر تازه وارد به کامپیوتر خارج شده و نحوه ای استفاده اش از سیستم تبدیل شده به آرشیو سازی و داستانش دیگه فرق میکنه با کاربرای دیگه!

مخاطب من سیستم اولی ها هستند! دوستانی که یا تازه سیستم تهیه میکنند، و یا تازه سیستم تهیه کرده اند و قراره تا سالهای آینده، فکر ارتقای درایو ذخیره سازی خودشون باشند. هنوز فرصت برای این دوستان هست با انتخاب درست به جای HDD سراغ SSD بروند. اما برای دوستان و کاربرانی که به قول slash_slash الان 40 ترابایت حافظه دارند، دیگه کاری نمیشه براشون کرد. این دوستان دیگه از دست رفته هستند. پرونده اشون برای من مشاوره بسته شده. به دلیل نوع استفاده ای که دارند اونقدر به هارد دیسک وابسته شده اند که راهی جز هارد دیسک براشون باقی نمونده.

اما مخاطب من جوانانی هستند که تازه به جمع سیستم داران پیوسته اند، و تازه اول راه سیستم داریشونه. صد البته در این میان بسیاری از کاربران قدیمی و پاوریوزرها هم هستند که خیلی قبلتر از من به این موضوع رسیده اند که عطای استفاده از هارد دیسک اینترنال رو به لقاش ببخشند و بروند سراغ SSD.

5. شما ترند جهانی رو توجه کنید! مادربرد های سری Z جدید همه 4 یا 5 درگاه M.2 دارند، اما از تعداد درگاه های SATA کم کرده اند و به عدد 4 رسیدند. یعنی ترند جهانی به سمت حذف و کم کردن استفاده از حافظه های مبتنی بر درگاه SATA پیش میره، و به سمت استفاده از اس اس دی های M.2 میره. بنابراین این تاپیک هم در راستای همین ترند جهانی است.

6. قیمت اس اس دی ها رو به کاهشه، بله، اس اس دی 2 ترا یا 4 ترا خیلی گرونتر از هارد دیسکه، اما همین موضوع هم به زودی در ایران خواهد شکست. شرکت Samsung با اون عظمتش هنوز 1 ماه نشده که حافظه SSD 990Pro 4TB خودشون به قیمت 440 دلار معرفی کرده، ظرف دو سه هفته قیمتش به 270 دلار رسیده. اون که شاخ شرکت های SSD این بلا سر حافظه پرچمدار 4 ترابایتیش اومده، چه برسه به بقیه. بنابراین از نظر قیمتی هم، در سطح حافظه های 2 ترا و بالاتر، با کاهش قیمت مواجه هستیم و امید به خدا، در ایران هم برای چنین حافظه هایی با کاهش قیمت روبه رو خواهیم شد. منتها الان در اولویت من نیست که برای آرشیو کسی رو تشویق به خرید SSD کنم، هرچند خودم آرشیوم روی SSD قرار داره.

انشاالله دوستانی که آرشیو باز هستند یا کار اصلیشون آرشیو هست و به چند ده ترابایت حافظه نیاز دارند، در آینده نزدیک سروقت اونها هم خواهیم آمد، اما فعلا هدف ما، سیستم اولی ها، و پاور یوزرهایی است که هنوز براشون دیر نشده تا به جمع ما بپیوندند.

سلام

ممنون، بحث خوبی هست که باز شده خیلی ها میتونن استفاده کنن ولی باید توجه کنید در هر 3 مطالعه ای که انجام شد نتیجه گیری قابل اطمینان بودن SSD ها نبود و توی بازه مشخص فهمیدن تعداد SSD های کمتری تعویض کردن نسبت به هارد ها که اونم خودش دلیل خودش رو داره و اینکه چرا باید تعداد خرابی ها رو بدون در نظر گرفتن حجم ورک لود و کاربرد مقایسه کرد مثلا توی اون مطالعه بلک بلیز که در واقع تقریبا بزرگترین شرکت ارائه خدمات بک اپ و ارشیو هست واضحا نوشته SSD ها برای درایو بوت سرور ها برتری داشتن

توی مقاله اصلی دیتا سنتر گوگل هم کاملا به این اشاره شده که فقط برای اس اس دی ها تعداد دفعات تعویض توی یک دوره یکساله کمتر از هارد ها بوده ولی میزان خطای غیرقابل تصحیح نزدیک به 4 برابر بوده در حالی که احتملا اکثر خرابی های HDD ها مشکلات مکانیکی بوده که مخاطره ای برای دیتا انچنان ندارن و از طرفی هم قیمت اس اس دی های اینترپرایزی که ساسمونگ و Kioxia و شرکتای دیگه برای دیتاسنتر ها میزنن و حتی به راحتی توی بازار عمومی گیر نمیاد خیلی خیلی بیشتر از نمونه های موجود در بازار هست

http://0b4af6cdc2f0c5998459-c0245c5c937c5dedcca3f1764ecc9b2f.r43.cf2.rackcdn.com/23105-fast16-papers-schroeder.pdf

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Sam-j گفته است:

سلام

ممنون، بحث خوبی هست که باز شده خیلی ها میتونن استفاده کنن ولی باید توجه کنید در هر 3 مطالعه ای که انجام شد نتیجه گیری قابل اطمینان بودن SSD ها نبود

دیگه من لینک دادم اگر کسی انگلیسی بلد باشه میتونه خودش بره بخونه. تمام نتیجه گیری های هر گزارش رو داخل همون سایت How to Geek نوشته.

خطای غیر قابل تصحیح برای زمانی بوده که SSD ها هنوز ECC نداشتن، الان همه اشون دارند.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دیگه من لینک دادم اگر کسی انگلیسی بلد باشه میتونه خودش بره بخونه. تمام نتیجه گیری های هر گزارش رو داخل همون سایت How to Geek نوشته.

خطای غیر قابل تصحیح برای زمانی بوده که SSD ها هنوز ECC نداشتن، الان همه اشون دارند.

البته ecc همیشه از پس خطا ها بر نمیاد و بستگی به نوع با میزانشم داره همچنان tlc ها برای کارهای حرفه ای یا حساس پیشنهاد نمی شن qlc هم که اصلا من به هیچ کسی پیشنهاد نمی کنم

ssd درسته که جدیده و صد البته توی اکثر موارد بهتره اما همچنان هاردهای توی استفاده های سنگین مداوم دوام و عمر بهتری دارن به طور نسبی و قابلیت ریگاوریشونم خیلی خیلی شانس بالاتری توی خرابی ها داره ssd معمولا داستان دار بشه باید با دیتاهاش ادم برای همیشه خداحافظی کنه هارد برای کسی که دیتاهای مهمی داره گزینه ی ایمن تری هست

مورد همیشگی اخرم که قیمت هست با پول یک 870 evo 4tb می شه هارد 20 ترابایت خرید یعنی چهار تا پنج برابر اس اس دی

هارد حالا حالاها روی بورسه و خودمم دوست دارم که این تکنولوژی قدیمی جاش به حافظه های جدید یا حداقل چیز دیگه ای بده اما در اینده نزدیک محاله

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

البته ecc همیشه از پس خطا ها بر نمیاد و بستگی به نوع با میزانشم داره

قبوله، ولی اینم در نظر داشته باش در سرور ها حافظه ها به  صورت RAID بسته میشن، ولی روی سیستم کاربر RAID نیست.

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

قبوله، ولی اینم در نظر داشته باش در سرور ها حافظه ها به  صورت RAID بسته میشن، ولی روی سیستم کاربر RAID نیست.

اصلا سرورها که با اون رایت های سنگین سمت ssd نمی رن مگه مصارف خاصی باشه اکثرا هم raid هست که حالت بک اپ داره نه افزایش سرعت چون اونجا هم خرابی کم نیست باید مدام هاردهاش با نمونه سالم تعویض بشه که اگر raid نباشه اطلاعات از دست می دن

اما اگه raid هم نشن گاهی چت می زنن یکی از ssd های من چند مدت پیش چت زد مجبور شدم secure erase ش کنم تا درست بشه با اینکه خطایی نداشت یک سری فایل هام خراب شده بود حتی سرعتشم به شدت کاهش پیدا کرده بود بعد از عملیات کامل درست شد حتی چک طولانی کردم کل سطح ناندهاش سالم بودن قطعا کنترلش چت زده بوده

اما تا الان برای هارد همچین مشکلی نداشتم

برای همینم ssd nvme 1.4 پیشنهاد می کنم که به مراتب ecc خیلی بهتر و ایمن تری داره 980 پرو هم به همین دلیل پیشنهاد نمی کنم به کسی علاوه بر قیمتش که می شه چیز بهتری خرید ssd های رقیبش nvme 1.4 دارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دادا روی هیچ کدوم از این سیستم ها هارد اینترنال نداری؟

یه شات از بخش optimization میدی؟ 😅

نه، دارم آمار میگیرم خوره‌های SSD مثل خودم کیا هستن تو انجمن، رفیق شیم باهم :x

با سلام خدمت جناب آرمین
بخاطر شرایط کاری و ... فعلا از HDD هم استفاده میکنم و بشدت نیاز به حجم های بالا هستش ولی فعلا فلوس لاموجود ($$$)

لینک به دیدگاه

سلام 🤭

IMG_20231015_011942_926.jpg

ویرایش شده توسط rahmanshahi
لینک به دیدگاه

کل هاردامو میزارم تاپیکو یکجا میخرم. 😇

فرهنگ استفاده از SSD مهم تر از داشتن SSD هست. بنده با 500 تا بازی تحت استیم و سایر لانچر ها که همیشه نصب، آپدیت و آماده اجرا هستن (سالی یک بارم بهشون سر نمیزنم!). تمامی ویدئو های یو×تیوب  که از 10+ سال پیش دانلود و آرشیو دارم + همه فیلم هایی که تو این مدت دیدم (سریال چیزی ندارم!) تو خوابمم نمیتونم به سیستم All SSD فکر کنم. به قول داش علی (حالا 450 میلیون نه) ولی دست کم 4000 دلار SSD باید تهیه کنم اونم SATA که این دیتا ها بشینه روش. الان 16 ترا تیم گروپ 1700 دلاره. 🤪 من هارد 16 ترامو خریدم یک دهم این قیمت. پس من اول باید این "لایف استایل" آرشیو بیسو ببوسم بزارم کنار، بعدش منم با همین 3 ترا SSD که دارم لبم خندون میشه. 😄

لینک به دیدگاه

سلام 

روی لپ تاپ فقط به این درجه از معرفت رسیدم روی pc همچنان HDD میچرخه

IMG_20231015_170704-1024x768.jpg

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، amirreza گفته است:

سلام 

روی لپ تاپ فقط به این درجه از معرفت رسیدم روی pc همچنان HDD میچرخه

ما لپتاپ رو هم قبول داریم. :x

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

کل هاردامو میزارم تاپیکو یکجا میخرم. 😇

فرهنگ استفاده از SSD مهم تر از داشتن SSD هست. بنده با 500 تا بازی تحت استیم و سایر لانچر ها که همیشه نصب، آپدیت و آماده اجرا هستن (سالی یک بارم بهشون سر نمیزنم!). تمامی ویدئو های یو×تیوب  که از 10+ سال پیش دانلود و آرشیو دارم + همه فیلم هایی که تو این مدت دیدم (سریال چیزی ندارم!) تو خوابمم نمیتونم به سیستم All SSD فکر کنم. به قول داش علی (حالا 450 میلیون نه) ولی دست کم 4000 دلار SSD باید تهیه کنم اونم SATA که این دیتا ها بشینه روش. الان 16 ترا تیم گروپ 1700 دلاره. 🤪 من هارد 16 ترامو خریدم یک دهم این قیمت. پس من اول باید این "لایف استایل" آرشیو بیسو ببوسم بزارم کنار، بعدش منم با همین 3 ترا SSD که دارم لبم خندون میشه. 😄

😅😅😅

بله خب، متاسفانه نوع کاربری شما و حجم داده هاتون اجازه نمیده به قول خودت "لایف استایل HDD Free" رو تجربه کنید.

اما برای نسل جدید PCMR این امکان خیلی بیشتر فراهمه. :x

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۲۲ در 13:02، GAGHL گفته است:

سلام :)

Intel 660p Series M.2 2280 512GB PCIe 3.0 x4

البته PC الان دردسترسم نیست، در اولین فرصت اونم هیمنجا ادیت میکنم و میزارم

image.thumb.png.ff0bdee174d7c39cd8c673bb19fd36a2.png

اینم از سیستم اصلی. دو تا SSD ساتا GIGABYTE 120GB و MSI 240GB

Capture.thumb.PNG.b1e3e7a2ad3024f95c9bfc53dda69bb7.PNG

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود به همه دوستان و متخصصین عزیز به ویژه آقا آرمین گل

من هم از دی ماه 1401 با خرید 980 و این اواخر 990pro به جمع اس اس دی داران پیوستم البته با راهنمایی های آرمین جان.

از اونجایی که سالها از هارد دیسک برای ستاپ نرم افزارها و ویندوز استفاده میکردم و کندی سرعت با وجود داشتن سیستم قوی و بروز رو میدیدم پس از استفاده از اس اس دی و از سرعت بالای باز شدن برنامه ها شگفت زده شدم . این تجربه مشترک همه کسانی مثل منه که از هارد روی اس اس دی میان . پس دوستانی که تا اکنون از هارد استفاده میکنن به اس اس دی داران بپیوندید تا از سرعت آن شگفت زده شوید😉

با این همه به دلیل داشتن هارد دیسک ها از قبل اونها رو برای فایل استوریج استفاده میکنم 

Screenshot 2023-10-28 205521.png

CrystalDiskMark_20231020130053.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...