رفتن به مطلب

خرید کارت گرافیک

Mostafa80
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من میخاستم گرافیک ASUS 4060Ti بخرم . که بعد از کلی تحقیق بین این ۳ تا گرافیک موندم . 

1. TUF 4060Ti 8G   قیمت ۲۵.۴۰۰

2.DUAL 4060Ti 8G   قیمت ۲۱.۸۰۰

3. DUAL 4060Ti 16G قیمت ۲۷.۴۰۰

به نظرتون ارزش داره جای TUF که سه فنه هستش ۲ تومن بیشتر بزارم و ۱۶G دو فنه بخرم ؟ یا ۳ تا فن بهتره که داغ نکنه

نسخه ۸ گیگ DUAL هم قیمتش نسبت به اون دوتا خیلی بهتره و داره وسوسم میکنه😄.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه قصد خرید همین کارتو دارید مورد دوم بخرید فرق خاصی ندارن

در کل کارت ضعیفی هست اگه دست دوم تهیه کنید موردهای خیلی بهتری میتونید 3080ti یا با قیمت کمتر 6900xt که البته حداقل پاور 850 لازم دارید

2065905064_Annotation2023-11-13210057.thumb.jpg.612fe5c89b7e24b8a0c5bd2359c71aa5.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگر قصد دارید کارت 4060ti تهیه کنید، همون مورد 8 گیگ رو تهیه کنید، مورد 16 گیگ نه تنها بهتر نیست بلکه ضعیف‌تر هم هست!

اما اینکه سه فن باشه یا دو فن، کاملا بستگی به مانیتور شما داره و اینکه دوست دارید چند فریم بازی کنید (با فرض اینکه میخواید بالای 60 فریم بگیرید) یا روی چه تنظیماتی بازی کنید و غیره. چون هرچی تنظیمات بالاتر و فریم ریت بالاتر بخواید، مصرف کارت بیشتر میشه و دمای کارت بالاتر میره، در نتیجه خنک‌کنندگی اینجا معنی پیدا می‌کنه. اگر بین 60 تا 75 فریم بازی می‌کنید، همون دو فن کفایت می‌کنه

درضمن شما باقی مشخصات خودتون هم نگفتید، مثلا باید دید که ایا پاور مناسب دارید؟ کارت با بقیه قطعات گلوگاه ایجاد نمی‌کنه؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Sandor گفته است:

سلام دوست عزیز

اگر قصد دارید کارت 4060ti تهیه کنید، همون مورد 8 گیگ رو تهیه کنید، مورد 16 گیگ نه تنها بهتر نیست بلکه ضعیف‌تر هم هست!

اما اینکه سه فن باشه یا دو فن، کاملا بستگی به مانیتور شما داره و اینکه دوست دارید چند فریم بازی کنید (با فرض اینکه میخواید بالای 60 فریم بگیرید) یا روی چه تنظیماتی بازی کنید و غیره. چون هرچی تنظیمات بالاتر و فریم ریت بالاتر بخواید، مصرف کارت بیشتر میشه و دمای کارت بالاتر میره، در نتیجه خنک‌کنندگی اینجا معنی پیدا می‌کنه. اگر بین 60 تا 75 فریم بازی می‌کنید، همون دو فن کفایت می‌کنه

درضمن شما باقی مشخصات خودتون هم نگفتید، مثلا باید دید که ایا پاور مناسب دارید؟ کارت با بقیه قطعات گلوگاه ایجاد نمی‌کنه؟

منم تو یوتیوب فیلم های بررسیش رو نگاه میکردم نسخه ۱۶ تقریبا همون فریم ریت رو توی بازی های مختلف میداد و یه بازی کمتر و یه بازی بیشتر . 

مانیتورم  ASUS TUF GAMING VG289Q 4K هستش .

سیستمم هم قدیمی شده تقریبا 

پاور : گرین ۵۳۰ وات 
سی پی یو :  Intel core i3 6100 
مادربرد : Asus z270 prime 
رم : ۲ تا رم corsair 4g
یه هارد ۲ ترا و یه ۵۰۰ گیگ 

میخام فعلا گرافیک و پاور رو ارتقا بدم 

یه پاور ۷۵۰ کولرمستر یا گرین بگیرم . 

بعدش که نقدینگی تامین شد سی پی یو و مادربورد . 

فقط یه سوالی که هست اینکه تا وقتی که سی پی یو رو عوض کنم میتونم از گرافیک استفاده کنم یا به سی پی یو فشار میاد؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

اگه قصد خرید همین کارتو دارید مورد دوم بخرید فرق خاصی ندارن

در کل کارت ضعیفی هست اگه دست دوم تهیه کنید موردهای خیلی بهتری میتونید 3080ti یا با قیمت کمتر 6900xt که البته حداقل پاور 850 لازم دارید

2065905064_Annotation2023-11-13210057.thumb.jpg.612fe5c89b7e24b8a0c5bd2359c71aa5.jpg

نمیدونم دست دوم از کجا تهیه کنم که ماین نشده باشه و بخاطر همین حس خوبی بهم نمیده

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Mostafa80 گفته است:

سلام من میخاستم گرافیک ASUS 4060Ti بخرم . که بعد از کلی تحقیق بین این ۳ تا گرافیک موندم . 

به نظرتون ارزش داره جای TUF که سه فنه هستش ۲ تومن بیشتر بزارم و ۱۶G دو فنه بخرم ؟ یا ۳ تا فن بهتره که داغ نکنه

با 31میلیون میتونید rtx4070 تهیه کنید، اگرم یه انتخاب بهتر میخواید داشته باشیدrx7800xt tuf هست که لیون موجود کرده

https://www.lioncomputer.com/product/l6xg1/Asus-TUF-Gaming-Radeon-RX-7800-XT-OC-Edition-16GB-GDDR6-Graphics-Card

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Mostafa80 گفته است:

منم تو یوتیوب فیلم های بررسیش رو نگاه میکردم نسخه ۱۶ تقریبا همون فریم ریت رو توی بازی های مختلف میداد و یه بازی کمتر و یه بازی بیشتر . 

فقط یه سوالی که هست اینکه تا وقتی که سی پی یو رو عوض کنم میتونم از گرافیک استفاده کنم یا به سی پی یو فشار میاد؟

اگر کارت 4060 شما رو راضی میکنه میتونید بجای ارتقا گرافیک با 16 تمن اینارو بردارید که همه قطعات هم با هم مچ میشن

بغیر از گرافیک بقیه قطعات به قیمت نو گفته شده

i5 9400  4500t

2x4g ram 1000t

fsp 650w 2400t

rx 6700xt 8000t

باز هم انتخاب با خودتونه

ویرایش شده توسط Grayli
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
8 ساعت قبل، Mostafa80 گفته است:

نمیدونم دست دوم از کجا تهیه کنم که ماین نشده باشه و بخاطر همین حس خوبی بهم نمیده

دست دوم ها همگی ماین شده هستن مگر اینکه خلافش ثابت بشه یا از کسی بخرید که مطمئن هستید اکبند تهیه کرده و گیم زده باهاش

اگه 4k بازی میکنید این کارت خیلی ضعیف هست برای اینکار

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Mostafa80 گفته است:

سلام بهترین کار برای شما اینه که بیخیال 4060ti بشی . قطعات خودتون را بفروشید . و قطعات زیر را تهیه کنید . شما میخوای ۲۷ تومن هزینه کنید قطعات شما هم حدود ۵.۵ میلیون فروش می‌ره . بودجه را به ۳۰ تومن برسون .با ۳۵ میلیون میتونی قطعات زیر بخری .

I5 12400f قیمت ۶۴۰۰

B760m ds3h قیمت ۶۰۰۰

16gb ram 3200 قیمت ۱۸۰۰

Cooler awest gt-av905 قیمت ۱۰۵۰

Rx6900xt قیمت حدود. ۱۴۰۰۰

یا 

Rtx3080 قیمت حدود ۱۴۰۰۰

Power fsp 850w ptm pro قیمت ۵۰۰۰ 

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، zen گفته است:

سلام بهترین کار برای شما اینه که بیخیال 4060ti بشی . قطعات خودتون را بفروشید . و قطعات زیر را تهیه کنید . شما میخوای ۲۷ تومن هزینه کنید قطعات شما هم حدود ۵.۵ میلیون فروش می‌ره . بودجه را به ۳۰ تومن برسون .با ۳۵ میلیون میتونی قطعات زیر بخری .

I5 12400f قیمت ۶۴۰۰

B760m ds3h قیمت ۶۰۰۰

16gb ram 3200 قیمت ۱۸۰۰

Cooler awest gt-av905 قیمت ۱۰۵۰

Rx6900xt قیمت حدود. ۱۴۰۰۰

یا 

Rtx3080 قیمت حدود ۱۴۰۰۰

Power fsp 850w ptm pro قیمت ۵۰۰۰ 

Rtx 3080 14 تومن؟

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Mostafa80 گفته است:

Rtx 3080 14 تومن؟

آره میخوای؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۲۳ در 00:33، Mostafa80 گفته است:

دوستان نظرتون چیه طبق این سیستمی که دارم جا اینکه مادربورد رو دست بزنم ۱۰ تومن هزینه کنم . یعنی جا اینکه سی پی یو ۱۲۴۰۰ i5  بخرم و مجبور شم براش مادربورد رو ارتقا بدم 

یه گرافیک 3070 که قیمتش ۳۲ تومن هست بخرم با یه سی پی یو i7 7700k که به مادربورد قبلیم بخوره 

طبق این عکس فریم بیشتری میگیرم ولی خب گلوگاه بیشتری هم داره

IMG_20231115_155414_344.jpg

IMG_20231115_155041_099.jpg

ویرایش شده توسط Mostafa80
لینک به دیدگاه

من الان مانیتورم 4k و ۶۰ هرتز هستش . نیازه که کارت قوی تر بگیرم یا ۶۰ هرتز پایینه 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Mostafa80 گفته است:

من الان مانیتورم 4k و ۶۰ هرتز هستش . نیازه که کارت قوی تر بگیرم یا ۶۰ هرتز پایینه 

کم کمش با توجه ب این رزو شما نیاز ب 3080ti 6900xt داری

لینک به دیدگاه

دیگه از این لفظ کوچه بازاریه 2 فن 3 فن استفاده نکنید

ما 2 فنه داریم که از 3 فن بهتر عمل می کنه اصلا مدل نوکتوا ایسوس 2 فنه هست حتی

این لفظ 2 فن 3 فن اختراع بازار رضایی ها بود که خودشونم دیگه استفاده نمی کنن

بعدشم ایسوس اگر بدونه که کولینگ برای کارت ضعیفه اصلا مدل 2 فن برای این سری نمی ده کارت 4060 خیلی کارت کم مصرفی هست چه 2 فن چه 3 فن تاثیری یا نگرانی برای عمرش نداره

اما تاف بگیرید قطعا نویز فن کمتری دارید در گیم های سنگین و بردشم از لحاظ کیفیت یک پله بالاتره

کارت ها تا دمای 85 کاملا سیف هستن حالا اینکه دوال 70 درجه بشه تاف 60 تاثیری در عمرش نداره یا خیلی کمه تاثیرش اما قطعات بهتر با نویز کمتر گیرتون میاد

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۲۴ در 15:50، Mostafa80 گفته است:

دوستان نظرتون چیه طبق این سیستمی که دارم جا اینکه مادربورد رو دست بزنم ۱۰ تومن هزینه کنم . یعنی جا اینکه سی پی یو ۱۲۴۰۰ i5  بخرم و مجبور شم براش مادربورد رو ارتقا بدم 

یه گرافیک 3070 که قیمتش ۳۲ تومن هست بخرم با یه سی پی یو i7 7700k که به مادربورد قبلیم بخوره 

طبق این عکس فریم بیشتری میگیرم ولی خب گلوگاه بیشتری هم داره

IMG_20231115_155414_344.jpg

IMG_20231115_155041_099.jpg

این حرکت اشتباه هست دوست عزیز 7700k حتی از i3 12100 هم ضعیف تر هست . نسل زیر ۱۰ ارزش ارتقا نداره اصلا. همون کانفیگ که بهت گفتم برای شما بهترین انتخاب آنقدر از کارت های ماین شده هم نترس بنده تو این ۳ سال اخیر بالای ۳۰۰ تا کارت ماین شده خرید و فروش کردم هیچ کدام به مشکل نخورده . کارت درست تست کنید  سالم باشه به هیچ مشکلی بر نمیخورید.

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...