رفتن به مطلب

خرید کارت گرافیک نو یا استوک

mmd124
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

قصد خرید کارت گرافیک رو دارم بین خرید دو تا گزینه موندم لطفاً راهنمایی میکرد

کارت گرافیک RTX 3070 دسته دوم 

کارت گرافیک RTX 4060 نو

برند هر دو تا ASUS هست.

کارت گرافیک 3070 قیمتش تقریبا 11/500 تومن هستش و 4060 تقریبا بین 16 تا 17 تومن هستش.

مشکل من اینکه از نظر مالی به مشکل میخورم برای خرید 4060 ولی برای 3070 مشکلی ندارم.

و از جهتی هم قصد ندارم خیلی هزینه کنم.چون می‌خوام بعد از خرید کارت گرافیک یه مانیتور 1080p بگیرم مانیتوری که الان دارم 720p هستش لازمه که یه جدید بگیرم.

سیستمی که الان دارم کارت گرافیک نداره و تقریبا 1 سالی هستش و سیستم با هیچ کدوم از دو تا کارت گرافیک گلوگاه ایجاد نمیکنه.

با این شرایط لطفاً راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام، داداش کارت با 8 گیگ رم گرافیکی نخر! من خودم پارسال خرداد 3070 گیگابایت آک خریدم. الان کارت 3070 علی رغم قدرت خوبی که داره به خاطر حماقت و پول‌پرستی انویدیا و داشتن فقط 8 گیگ رم حتی تو رزولشن 1080 هم روی سطح جزییات و کیفیت بافتهای بالا مشکل پر شدن حافظه گرافیکی پیدا میکنه. این مشکل باعث میشه یا بازی لگ بزنه و کند بشه و یا در عین روون بودن بافتها به خوبی لود نشن و شما مثلا تو بازی هاگوارتز ایستادی یه جا و کاری هم نمیکنی ولی بافتهای اطراف مشکل دارن برای لود شدن و اذیت میشی.  سایت معتبر techspot یه مقاله جالب راجع به این موضوع داره و یه ویدیو هم تو یوتوب از این مشکلی که 3070 با بازیهایی که رم گرافیکی بالا نیاز دارن گذاشته. همزمان که با کارتهایی مثل 6800 و 6800xt مقایسه کرده اونا همچین مشکلی ندارن به خاطر رم گرافیکی 16 گیگ. 

لینک به دیدگاه

کارت نو استرس نداری چون گارانتی داره بدون گارانتیشم استرسش کمتر از ماینی هست(تمام کارتهای بازار رو ماینی فرض کن حتی کارتی که بهترین دوستت میخواد بهت بفروشه!)

کارت دست دوم ماینی تست دما نویز فن و بنچمارک از فروشنده  مهلت تست و نشستن پای بازیها و چک کردن دما (تماما ریسک تا 1 ماه اول)

3060ti نو داشتم فروختم 6800xt خریدم بعد 3 ماه خمیرشو عوض کردم

راستی پاورتون چند واته؟

لینک به دیدگاه

اگر دست دوم مطمئن هستید که سالمه و ماین نشده، همون 3070 گزینه خوبیه ولی اگر نو میخواید بگیرید، 4060ti گزینه بهتریه تا 4060
اگر مطمئن هستید که از 1080 بیشتر نمی‌خواید بازی کنید، وی رم 8 گیگ کفایت میکنه
هرچند شما اگر بخواید کارت با وی رم بیشتر تهیه کنید، باید برید سراغ مواردی مثل 3080 یا 4070 که هزینه هم به همون اندازه میره بالا.

درضمن شما باید چک کنید ببینید پاورتون اصلا کشش داره یا نه؟

لینک به دیدگاه

سلام گراف گرون شده اما ۱۱.۵ برا ۳۰۷۰ زیاده . دس دو کم کار خوبه افت قیمت زیاد نداره بلکم بالا ترم بره اما نو بخری موقع فروش نصف قیمتش میوفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب خدمت استارتر عزیز

عزیز گرافیک دست دوم الان خریدش منطقیه

هم قیمت خوبی داره

هم بعدا تو فروشش ضرر نمیکنی

به شرطی که از آدم مطمئن که تو همین تالار زیاد هستن خرید کنین هیچ اصلا ابدا ریسکی نداره

این که بخری 1 ماه دیگه خراب شه این نظریه ها خیلی وقته شکست خورده

اینا از کسی که تعداد بسیار زیادی گرافیک فروخته داری میشنوی

از هر عزیزه معتبری چه تو این تالار چه جایه دیگه گرافیک میخری به شرطی که مهلت تست بهتون بده هیچ ریسکی و خطایی انجام ندادین

گرافیک 3070 یه گرافیک بسیار قدرتمنده

هم برای گیم هم برای رندر به دلیل هسته کودایه زیاد

گیم گیراگور داره THE LAST رو بدون مشکل اجرا میکنه این یعنی قدرتمنده

زیاد هم دربنده ماین شده یا نشده نباش

گرافیک سالم سالمه

و خراب هم خرابه

این که الان اون ماینی هست یا نیست تجربه نشون داده مهم نیست

لااقل بنده تو تعداد زیادی که گرافیک فروختم اینو نشون داده.

3070 الان با قیمت مفتی که هست الان واقعا به صرفه هست

بیخودی پولتا از بین نبر برای خرید نو

البته جنس آکبند خیلی خوبه

به شرطی که تو حسابت فراوان پول باشه

3070 هم 10 تومن راحت میتونی پیدا کنی چه این تالار چه جایه دیگه

حدود 11 یا 12 گرونه براش.

باز هر ابهامی داشتی به من بگو

بنده با سند شما رو قانع میکنم

خوشحال میشم کمکتون کنم...

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

دنبال کارت های با حجم بالا باش مثل 6900xt 6800xt 6800 این مدلا که هم حجمشون بالاس هم قدرتشون از ۳۰۷۰ بیشترن 

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، M0rteza گفته است:

داداش کارت با 8 گیگ رم گرافیکی نخر!

حرف دوستمون رو تایید میکنم. 

اگر میخوایید کارتی بخرید که مدتها نگرش دارید و ازش استفاده کنید لطفا 8 گیگ نخرید. همین الانم بعضا بازی های روز تو 1080p بیشتر از 8 گیگ میخوان. خرید کارت 8 گیگ توصیه نمیشه

اگر خیلی نمیخواید زیاد هزینه کنید و دنبال کارت خوبی هستید 6700xt بگیرید. 12g vram، برای 1080p هم راحت جوابه. یکم آینده نگر تر باشید 6800 با قدرت و vram بیشتر هم گزینه خوبیه... 

اینم حوصلم سر رفته بود از chatgpt سوال کردم ببینم چی میگه... خلاصه این حرف رو ما نمی‌زنیم به ما گیر بدید... 

Screenshot_20231210_231437_org.telegram.messenger.jpg

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، M0rteza گفته است:

سلام، داداش کارت با 8 گیگ رم گرافیکی نخر! من خودم پارسال خرداد 3070 گیگابایت آک خریدم. الان کارت 3070 علی رغم قدرت خوبی که داره به خاطر حماقت و پول‌پرستی انویدیا و داشتن فقط 8 گیگ رم حتی تو رزولشن 1080 هم روی سطح جزییات و کیفیت بافتهای بالا مشکل پر شدن حافظه گرافیکی پیدا میکنه. این مشکل باعث میشه یا بازی لگ بزنه و کند بشه و یا در عین روون بودن بافتها به خوبی لود نشن و شما مثلا تو بازی هاگوارتز ایستادی یه جا و کاری هم نمیکنی ولی بافتهای اطراف مشکل دارن برای لود شدن و اذیت میشی.  سایت معتبر techspot یه مقاله جالب راجع به این موضوع داره و یه ویدیو هم تو یوتوب از این مشکلی که 3070 با بازیهایی که رم گرافیکی بالا نیاز دارن گذاشته. همزمان که با کارتهایی مثل 6800 و 6800xt مقایسه کرده اونا همچین مشکلی ندارن به خاطر رم گرافیکی 16 گیگ. 

https://www.techspot.com/article/2661-vram-8gb-vs-16gb/

این مطلب سایت techspot هست که گفتم، داداش فرصت کردی یه نگاه بنداز تا متوجه بشی چرا الان دیگه وقت مناسبی برای خرید 3070 یا کارتهای 8 گیگ مشابه نیست. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...