رفتن به مطلب

راهنمای برای پس گرفتن گوشی از تعمیر کار ...

_Shayan_
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقتتون بخیر 

من یه آیفون 7 داشتم که بیس باند زد ، دادمش به یه تعمیرکار که آشنای یکی از اقوام بود حدودا 5 ماه پیش!!!

هر هفته منو با یه بهانه دست به سر میکنه ، اول گفت روش کار میکنه بعد 2 هفته گوشی رو پس داد ، بازم مشکل بود و پسش بردم ، بعد گفت وسایلش رو نداره چیپ بیس باندش رو عوض کنه و میفرسته تهران ، بعدش گفت چیپش رو ریبال کردن و چند روز دیگه میرسه ، بعدش گفت 750 تومن بده تهران میخواد ، گوشی رو بهم داد ( شارژ نداشت و منم عجله داشتم ، جلوی خودش تستش نکردم ) اومدم خونه دیدم روشن نمیشه بعد اینکه به شارژ میزدم روی آرم اپل گیر میکرد و قرمز میشد و این اتفاق دوباره تکرار میشد ( گوشی ظاهرش رو از دست داده بود معلوم نبود با امبر دست به جونش افتاده بودن ) و البته رمز گوشی رو عوض کرده بودن !!! ( چون قرار بود سریع پسش بده ریست فکتوری نکردم ) ، این باز حوصله کردم و رفتم پیشش گفت که باتری خوابیده و یکمی بهش هیت داد و دید کلا روشن نمیشه ! به قول خودش با این هیت سیم کشی بیس باندش رو خراب کرده و دوباره میفرسته تهران ، بهش گفتم اینو دیگه خودت باید بفروشی ، گفت یا اوراقش میکنه یا خوب میشه ازم خواست که متعلقات ( جعبه ، شارژر ،هندزفری ) رو بهش بدم و از این آخری 1 ماه میگذره ، الانم بهش پیام دادم میگه من اول گفتم ریسک خاموشی داره ! و میخواد اون 750 رو شرکت تعمیراتی که بهش سپرده پس بگیره و گوشی رو اوراق کنه . بخاطر آشنایی که داشت سعی میکردم خویشتن داری کنم اما الان دیگه ...

قبلا یه داستانی با یه تعمیرکار دیگه داشتم که قرار بود فریم رو عوض کنه رفت سر خود گلس هم انداخت روش و 150 هزار تومن هزینه اضافی گرفت هیچ فریم رو رنگ مشکی رو بجای آبی استفاده کرده و  روی صفحه نمایش هم هاله انداخته بود ، رفتم وزارت صمت شکایت ثبت کردم و بعد یک روز زنگ زد که بیا مغازه ، برگه شکایت رو آورد گذاشت جلوم!! گفت که کارشناس خودشه و قراره رئیس اتحادیه بشه و خودش خواسته که بیام وگرنه میتونسته اصلا شکایت رو حذف کنه !!! فریم رو عوض کرد و منم دیگه پیگیر نشدم ، بعد یک هفته پیامک اومد که شکایت مختومه شده و مشکلی از طرف تعمیرکار نبوده! 

به نظرتون چی کار کنم ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شهر شده پر از آدم هایی که معلوم نیست چجوری متولد شدن. همین الان تو صدر بودم، یه پرشیا(واقعا نمیدونم چی بگم) کوبید از بقل به ماشین و فرار کرد، حدا رحم کرد چپ نکردم. رفتم پلیس، گفت این اصن به ما مربوط  نمیشه، باید زنگ بزنی 110 و... اصن نمی ارزه پیگیری کنی، باید بری حل اختلاف و تهش به این ختم شد که به پیگیری نمی ارزه. فک کن میری پیش پلیس اینو تحویلت میده، اتحادیه که بماند.

برای گوشی شما هم، بیس باند پریدن 7 طبیعیه و خود اپل یه سری پارت نامبر ها رو بخشنامه کرد که عوض کنه. درست هم نمیشه. زیاد فکر تعمیرش نباشید، یا بدون انتن باید استفاده کنید. یا همون اوراقش کنید، ارش بخواید گوشی رو به قیمت همون چیزی که روز اول بود و انتن نداشت برداره. همون اتحادیه برید شکایت کنید، نشد باید برید حل اختلاف.

لینک به دیدگاه

داداش به جز بیخیال شدن چیکار میتونی بکنی؟

خودت میگی آشناست حالا بلد نبوده یا هرچی. دوراه که بیشتر نداری یا شکایت کنی یا بیخیال بشی. راه سومی وجود نداره که.

من باشم بیخیال میشم و طرفو هر جا خودآگاه یا ناخودآگاه ببینم بهش بی محلی میکنم شاید حتی جواب سلامشم ندم. این خودش از صد تا شکایت بدتره.

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

شهر شده پر از آدم هایی که معلوم نیست چجوری متولد شدن. همین الان تو صدر بودم، یه پرشیا(واقعا نمیدونم چی بگم) کوبید از بقل به ماشین و فرار کرد، حدا رحم کرد چپ نکردم. رفتم پلیس، گفت این اصن به ما مربوط  نمیشه، باید زنگ بزنی 110 و... اصن نمی ارزه پیگیری کنی، باید بری حل اختلاف و تهش به این ختم شد که به پیگیری نمی ارزه. فک کن میری پیش پلیس اینو تحویلت میده، اتحادیه که بماند.

برای گوشی شما هم، بیس باند پریدن 7 طبیعیه و خود اپل یه سری پارت نامبر ها رو بخشنامه کرد که عوض کنه. درست هم نمیشه. زیاد فکر تعمیرش نباشید، یا بدون انتن باید استفاده کنید. یا همون اوراقش کنید، ارش بخواید گوشی رو به قیمت همون چیزی که روز اول بود و انتن نداشت برداره. همون اتحادیه برید شکایت کنید، نشد باید برید حل اختلاف.

همیشه همینه ، به بقیه ارگان ها و اشخاص انقدر پاس کاری میکنن تا خسته شی ولش کنی !

والا توی همین فکر بودم که کلا ولش کنم ، اما بیشتر از تعمیرکار عصبیم تا گوشی که کلا داغون شده  . همون اول میتونست بگه تعمیر نمیشه و تمام .

11 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

داداش به جز بیخیال شدن چیکار میتونی بکنی؟

خودت میگی آشناست حالا بلد نبوده یا هرچی. دوراه که بیشتر نداری یا شکایت کنی یا بیخیال بشی. راه سومی وجود نداره که.

من باشم بیخیال میشم و طرفو هر جا خودآگاه یا ناخودآگاه ببینم بهش بی محلی میکنم شاید حتی جواب سلامشم ندم. این خودش از صد تا شکایت بدتره.

فکر کنم اگه شکایت هم کنم به نتیجه ایی نرسم ( همون موضوع دوم ) 

لینک به دیدگاه

کاش همون اول میگشتی تعمیرکار حرفه ای پیدا میکردی، ممکنه یه مقدار گرونتر اعلام هزینه کنه ولی خیالت راحته.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، masooyan گفته است:

کاش همون اول میگشتی تعمیرکار حرفه ای پیدا میکردی، ممکنه یه مقدار گرونتر اعلام هزینه کنه ولی خیالت راحته.

والا تا اون موقع کارم به تعمیرکار نکشیده بود ، بعدا که تعمیرکار کاردرست پیدا کردم کار از کار گذشته بود 

8 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

🙏

لینک به دیدگاه

آیفون 7 مدل 1660 مشکل رایجش بیس بانده

اما چیپ خودش یه کار بلد ریبال کنه اصلا به خرابی مجدد نمیرسه حالا داستان چیه یه سری تعمیرکارا اصلا شعورشون به تعمیر آیفون نمیرسه همین تهران (خودم قبلا تو این کار بودم) اینی هم که تعمیر کرده گند زده فرستاده اینور اونور بعد جوری که گوشی همکار به همکار میچرخه خیلی کم وقت میزارن و خدا نکنه مثل مدل گوشی شما لازم داشتن باشن گند میزنن توش که بهشون بفروشی

متاسفانه کاری از دستت بر نمیاد اگه پول پس میده بگیر ازش و با یه مبلغی بفروشش

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

دادمش به یه تعمیرکار که آشنای یکی از اقوام بود

همیشه این افراد گند میزنن

حالا اگه به شما غریبه بود گند نمیزد

لینک به دیدگاه

هفته پیش دیوار یه لپ تاپ i5 خریدم 5 میلیون . خودم نرفتم اسنپ فرستادم . طرف یه لپ تاپ داغون که 1 میلیونم نمیرزه داد اسنپ ، من پولو واریز کردم لپ تاپ اومد دیدم اون لپ تاپ تو آگهی نبود ! تماس گرفتم و .....

شیرین 4 رفت تو پاچم . رفتم پلیس قضایی دیدم 80 نفر جلوتر از من تو نوبتن و چند دقیقه که اونجا بودم دیدم همه دارن برایه 500 میلیون 600 میلیون به بالا شکایت میکنن ! صداشو در نیاوردم برگشتم نشستم سره جام 😙

آدرسش الکی بود . شماره تلفن و شماره کارتشم دارم ولی به هیچ دردی نخورد

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

آیفون 7 مدل 1660 مشکل رایجش بیس بانده

اما چیپ خودش یه کار بلد ریبال کنه اصلا به خرابی مجدد نمیرسه حالا داستان چیه یه سری تعمیرکارا اصلا شعورشون به تعمیر آیفون نمیرسه همین تهران (خودم قبلا تو این کار بودم) اینی هم که تعمیر کرده گند زده فرستاده اینور اونور بعد جوری که گوشی همکار به همکار میچرخه خیلی کم وقت میزارن و خدا نکنه مثل مدل گوشی شما لازم داشتن باشن گند میزنن توش که بهشون بفروشی

متاسفانه کاری از دستت بر نمیاد اگه پول پس میده بگیر ازش و با یه مبلغی بفروشش

متاسفانه کار بلد نبود ، آشنا هم بود کلا قید گوشی رو زدم . تا دوشنبه هفته بعد فرصت خواست ( حرف همیشگی ) دیگه ببینم چی میشه

3 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

همیشه این افراد گند میزنن

حالا اگه به شما غریبه بود گند نمیزد

دقیقا ، دیگه هیچ کاری رو به آشنا نمی دم 

6 دقیقه قبل، GIG گفته است:

هفته پیش دیوار یه لپ تاپ i5 خریدم 5 میلیون . خودم نرفتم اسنپ فرستادم . طرف یه لپ تاپ داغون که 1 میلیونم نمیرزه داد اسنپ ، من پولو واریز کردم لپ تاپ اومد دیدم اون لپ تاپ تو آگهی نبود ! تماس گرفتم و .....

شیرین 4 رفت تو پاچم . رفتم پلیس قضایی دیدم 80 نفر جلوتر از من تو نوبتن و چند دقیقه که اونجا بودم دیدم همه دارن برایه 500 میلیون 600 میلیون به بالا شکایت میکنن ! صداشو در نیاوردم برگشتم نشستم سره جام 😙

آدرسش الکی بود . شماره تلفن و شماره کارتشم دارم ولی به هیچ دردی نخورد

از این کلاه برداری ها متاسفانه زیاد اتفاق میوفته ، دیوار هم یه چیزی گذاشته به اسم تومن که حقیقتا نمیدونم کارآمده یا نه اما بهترین راه معامله حضوری با واسطه هستش ، اگه کسی از فروش با واسطه معتبر امتناع کرد بدونید کلاه برداره

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

به نظرتون چی کار کنم ؟ 

اینو که کاریش نمیشه کرد اما در آینده تعمییراتت رو به آشنا نسپار

لینک به دیدگاه

سلام. باید از طریق اتحادیه شهرتون و بعدش از طریق تعزیرات حکومتی ثبت شکایت کنید.

اگه همینجوری ادامه بدید هیچ کاری به نفع شما پیش نمیره.

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام. باید از طریق اتحادیه شهرتون و بعدش از طریق تعزیرات حکومتی ثبت شکایت کنید.

اگه همینجوری ادامه بدید هیچ کاری به نفع شما پیش نمیره.

پس نظر شما اینه که قبل از اون مهلتی که خواست اقدام به شکایت کنم ؟ ( البته میدونم که دروغ میگه )

ممنون میشم تجربه تون رو در اختیارم بزارید .

ویرایش شده توسط _Shayan_
لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، _Shayan_ گفته است:

پس نظر شما اینه که قبل از اون مهلتی که خواست اقدام به شکایت کنم ؟ ( البته میدونم که دروغ میگه )

ممنون میشم تجربه تون رو در اختیارم بزارید .

صد درصد باید شکایت بکنید و هیچ مهلتی بهشون ندید. 

تاپیکی در مورد تجربه من توی امضای من وجود داره که میتونید مطالعه کنید تا بهتر تصمیم بگیرید. حتما اول از طریق اتحادیه و بعدش از طریق تعزیرات شکایت کنید تا بتونید درخواست خسارت هم داشته باشید.

لینک به دیدگاه

راضیش کن دو میلیون ازش بگیر بیخیال شو و خدا رو شکر کن. شکایات قضایی برای به نتیجه رسیدن مستندات میخواد که شما نداری!

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

صد درصد باید شکایت بکنید و هیچ مهلتی بهشون ندید. 

تاپیکی در مورد تجربه من توی امضای من وجود داره که میتونید مطالعه کنید تا بهتر تصمیم بگیرید. حتما اول از طریق اتحادیه و بعدش از طریق تعزیرات شکایت کنید تا بتونید درخواست خسارت هم داشته باشید.

ممنونم ، حتما اقدام میکنم 

15 دقیقه قبل، Finepix گفته است:

راضیش کن دو میلیون ازش بگیر بیخیال شو و خدا رو شکر کن. شکایات قضایی برای به نتیجه رسیدن مستندات میخواد که شما نداری!

چند مثال از مستندات که لازمه رو میفرمایید ؟

فکر نمیکنم حتی 2 تومن رو هم پس بده ، اگه میخواست همون چند ماه پیش این کار رو میکرد ...

ویرایش شده توسط _Shayan_
لینک به دیدگاه

خب دوستان من شنبه به تعزیرات رفتم و گفتن که چون موبایل پیش من نیست نمیتونن کاری کنن و باید از طریق مراجع قضایی اقدام کنم به عنوان خیانت در امانت، دیگه گفتم تا دوشنبه که میشه امروز صبر کنم ببینم چی میشه بعد اقدام کنم ، حالا بهش sms دادم اول که منو نشناخت بعد هم همون چرت و پرتای معمولی 

نمیدونم از اینکه وقت من رو تلف میکنه چه سودی میبره ؟!!

اگه وقت کردم فردا اگه نه که چهارشنبه از طریق مراجع قضایی اقدام میکنم 

ویرایش شده توسط _Shayan_
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

این چند وقت سرم شلوغ بود و امروز تونستم برم و شکایت رو ثبت کنم .

متن شکایت رو دادم به یه تحریریه ، 100 تومن گرفت و متن شکایت رو نوشت و شکایت رو ثبت کردم تا ببینم چی میشه ...

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

آپدیت آخر : امروز شورای حل اختلاف برگزار شد ، 2 ساعت علاف شدم و اونم شروع کرد به چرت و پرت گفتن که آقا من 3 بار پول تیپاکس دادم و همون اول گفتم که تعمیر این گوشی ریسکه و ...

در آخر هم قرار شد که پول تعمیر + گوشی که روشن نمیشه رو بهم پس بده و کلا یک نتیجه داشت :

خطاب به هر کسی که این متن رو میخونه : هیچ کاری رو به آشنا ندید.

لینک به دیدگاه

سلام. درخواست کارشناسی دادید تا مشخص بشه گوشی چقدر آسیب دیده و مقصر چه شخصی هست؟ هزینه شورا رو هم درخواست کنید. چون حکم به نفع شما هست باید هزینه رو پرداخت کنند.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام. درخواست کارشناسی دادید تا مشخص بشه گوشی چقدر آسیب دیده و مقصر چه شخصی هست؟ هزینه شورا رو هم درخواست کنید. چون حکم به نفع شما هست باید هزینه رو پرداخت کنند.

والا یارو گفت که 700 باید هزینه کارشناسی بدی ، دیگه گفتم یدونه آیفون 7 چقدر ارزش داره که دوباره علاف بشم بازم هزینه کنم . هزینه شورا رو چطوری مطالبه کنم ؟

لینک به دیدگاه

باید توی جلسه اعلام میکردید که باید هزینه رو بهتون بدن. برای اطمینان میتونید به شورا مراجعه کنید و ازشون سوال کنید.

لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

باید توی جلسه اعلام میکردید که باید هزینه رو بهتون بدن. برای اطمینان میتونید به شورا مراجعه کنید و ازشون سوال کنید.

ممنون 

حقیقتا 200 تومن دیگه ارزش اون علافی رو نداره .

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، _Shayan_ گفته است:

ممنون 

حقیقتا 200 تومن دیگه ارزش اون علافی رو نداره .

بحث سر 200 هزار تومن نیست. مهم اینه که درس عبرت بشه براش و بدونه نمیتونه کار مردم رو درست انجام نده و براشون هزینه زمانی یا مالی درست کنه و هیچ مشکلی براش درست نشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...