رفتن به مطلب

آیا نزاشتن اسپلیتر باعث سوختن مودم فیبرنوری میشود؟ ❓ ⚠️

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مخابرات یه سرویس 300Mb داره که 340 تومن هست و 700 گیگ حجم داره

باید خودتون این طرح رو ازشون بخواید وگرنه چیزی نمیگن

لینک به دیدگاه

• ارسال 67
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من که از 2020 تمدید کردم. 

همچین طرحی نبود . و حداکثر 50 مگ با 500 گیگ بود

اگر هست پس یه پارچه کشوری نیست و استانی هست

سرعتش هم 100 مگه و کسی بیشتر بخاد باید خودش آستین بالا بزنه به ضرب و زور کارت شبکه بهتر و مودم بهتر و بریج و روتر های تخصصی و حرفه ای حداکثر تا 500 مگ میره ولی اول صبح

سر ظهر که میشه 100 مگ هم به زور میره .

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

در مورد FAT هم باید  اضافه کنم که من داخل FAT خودمان را دیدم همچین اسپلیتر نبود. 

یعنی 1- همان تعداد که کور از کابل مخابراتی بود روبرو ش با پیگ تیل میرفت به طرف خونه های مردم

2- اصولا اسپلیتری که در ODC هست اگه اینجوری باشه که تو اینترنت عکس ش را امداخته این شکلی نیس . 

لینک به دیدگاه

اصولا FAT و باکس مشابه که در خانه میزنند فقط برای نظم دادن به سیم های اشتراک است و لاغیر 

و در آن باکس ها غیر از پیگ تیل زدن و فیوژن کاری کار دیگری انجام نمیشود . 

اون چیزی که عکسش را گذاشتید اسم دیگری دارد و با یه جستجوی ساده خودتان اسمش را در سایت های عمده فروشی میبینید ... هم شما هم دوستان 

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، FreddyMercury گفته است:

اصولا FAT و باکس مشابه که در خانه میزنند فقط برای نظم دادن به سیم های اشتراک است و لاغیر 

و در آن باکس ها غیر از پیگ تیل زدن و فیوژن کاری کار دیگری انجام نمیشود . 

اون چیزی که عکسش را گذاشتید اسم دیگری دارد و با یه جستجوی ساده خودتان اسمش را در سایت های عمده فروشی میبینید ... هم شما هم دوستان 

درود به شما

لطفا اسمش را بگید

چون چیزی که بنده گوگل کردم اسمشو نوشته اسپلیتر

سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، FreddyMercury گفته است:

من که از 2020 تمدید کردم. 

همچین طرحی نبود . و حداکثر 50 مگ با 500 گیگ بود

اگر هست پس یه پارچه کشوری نیست و استانی هست

سرعتش هم 100 مگه و کسی بیشتر بخاد باید خودش آستین بالا بزنه به ضرب و زور کارت شبکه بهتر و مودم بهتر و بریج و روتر های تخصصی و حرفه ای حداکثر تا 500 مگ میره ولی اول صبح

سر ظهر که میشه 100 مگ هم به زور میره .

موفق باشید 

من که سه ساله از همون مودم ساده HG8546M هواوی استفاده می کنم که قیمت فعلیش زیر یک میلیونه.

پورت لن شماره یک اش پورت گیگابیت هست و اونو وصلش کردم به اکسس پوینت شیاومی که وای فای میده و سیستم هم با کابل به همون اکسس پوینت وصله. سرعت هم در تمامی ساعات همون ۳۰۰ مگابیت هست. تا پارسال هم از این سرویس عادی ۵۰ مگ داشتم اونم سرعتش ۳۰۰ بود.

نیازی به مودم گرون قیمت و هیچ کار تخصصی خاصی هم نیست.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، FreddyMercury گفته است:

5 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

دوستان جز مخابرات ، کدوم isp تعرفه های بهتری واسه فیبر داره ؟

برای مشترک با مصرف حداقل500 گیگ در ماه 

لینک به دیدگاه

image.png.6d0135167b3e2485888dc90af1430af8.pngپ

https://www.speedtest.net/result/16049161161

بالاخره سرویسم وصل شد 🌹
سپاس از همه ی بزرگوارانی که چه در اینجا و انجمن همسایه کمک کردن 🥰

ویرایش شده توسط سپهر
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، سپهر گفته است:

image.png.6d0135167b3e2485888dc90af1430af8.pngپ

https://www.speedtest.net/result/16049161161

بالاخره سرویسم وصل شد 🌹
سپاس از همه ی بزرگوارانی که چه در اینجا و انجمن همسایه کمک کردن 🥰

خیلی جالبه که محدودیت ۳۰۰ را ندارید، کار خاصی انجام دادید؟ سرویس من که قفله روی ۳۰۰

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

خیلی جالبه که محدودیت ۳۰۰ را ندارید، کار خاصی انجام دادید؟ سرویس من که قفله روی ۳۰۰

دیشب تا 900 هم رفت

نه والا هر کاری بود در همین تاپیک نوشتم

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، سپهر گفته است:

دیشب تا 900 هم رفت

نه والا هر کاری بود در همین تاپیک نوشتم

طرح 500 گیگ 50 مگ را خریدید؟ پیش پرداخت یا پس پرداخت هست؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mrp7 گفته است:

طرح 500 گیگ 50 مگ را خریدید؟ پیش پرداخت یا پس پرداخت هست؟

بله پس پرداخت هست

----

سرعت نت با سرورهای خارجی رو هم فیکس کردن امروز

https://www.speedtest.net/result/16053845620

image.png.5ab2e30f02091f9695eab8d99e87df2a.png

ویرایش شده توسط سپهر
لینک به دیدگاه

وقت بخیر دوستان در منطقه پیروزی سکونت دارم و میخواستم کسی از دوستان اگر از isp های مختلف سرویس گرفته و تست کرده اطلاع بده چون به دنبال پورت یک گیگابیت هستم 

لینک به دیدگاه

چرا مخابرات سرعت دانلود و آپلود رو throttle میکنه ! فازشون چیه ؟ خب از همون اول lock کنن روی سرعتی که مدنظرشونه دیگه چرا اولش از زیاد شروع میشه و یواش یواش میاد پایین WTF

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، سپهر گفته است:

چرا مخابرات سرعت دانلود و آپلود رو throttle میکنه ! فازشون چیه ؟ خب از همون اول lock کنن روی سرعتی که مدنظرشونه دیگه چرا اولش از زیاد شروع میشه و یواش یواش میاد پایین WTF

مخابرات هنوز اون قدری پهنای باند نداره که به همه مشترک های فیبر 300 مگابیت بدون کم شدن اختصاص بده. ممکنه به دلیل بار شبکه سرعت شمارو کم و زیاد کنن ولی برای من خیلی به ندرت پیش میاد. البته اینکه سرعت شما از همون اول خیلی از مال من بیشتر هست که همیشه قفله روی 300 دانلود 200 آپلود.
image.thumb.png.ebb668be4871b806fa96f027482caf64.png

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۹ در 22:05، mrp7 گفته است:

مخابرات هنوز اون قدری پهنای باند نداره که به همه مشترک های فیبر 300 مگابیت بدون کم شدن اختصاص بده. ممکنه به دلیل بار شبکه سرعت شمارو کم و زیاد کنن ولی برای من خیلی به ندرت پیش میاد. البته اینکه سرعت شما از همون اول خیلی از مال من بیشتر هست که همیشه قفله روی 300 دانلود 200 آپلود.
image.thumb.png.ebb668be4871b806fa96f027482caf64.png

تا جایی که نگاه کردم بنظر میرسهخود شرکت های مخابرات استانی توی چند تا استان بیشتر پییرینگ مستقیم به زیرساخت ندارن و اکثر جاها دارن خودشون از یه شرکت دیگه پهنای باند میخرن

این طرح فیبر نوری منازل به این گستردگی هم تا زمانی که وضعیت زیرساخت اینه شبیه جک میمونه شاید 2 3 سال اینده واقعا

لینک به دیدگاه

یه راهی برای تماشای یوتیوب بدون فیلتر و بدون تبلیغات پیداکردم !

واسه خودم اینش عجیبه که به چیزشکن نیازی نیست !

آیا کسی تجربه ی مشابهی داشته ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

خیلی عجیبه که با اون روش دی ان اس ، فیلترینگ به کل حذف نمیشه

فقط یوتیوب بدون مشکل باز میشه . دوستان آیا بازم کسی همچین تجربه ی مشابهی داشته

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، سپهر گفته است:

خیلی عجیبه که با اون روش دی ان اس ، فیلترینگ به کل حذف نمیشه

فقط یوتیوب بدون مشکل باز میشه . دوستان آیا بازم کسی همچین تجربه ی مشابهی داشته

همیشه میشد ، دلیلش اینکه گوگل سرویس های زیادی ارائه میده و سرویس هاش روی ای پی هایی که خودش ثبت کرده شناور هست و نمیتونن رنج ای پی هاشو بلاک کنن کامل بدون اینکه کل سرویس ها رو مختل کنن بخاطر همین فقط هدر پکت ها اگه درخواست اون سرویس هایی که قراره بلاک باشن رو دراپ میکنن با DPI  و به روش سنتی DNS

دی ان اس سنتی که با ای پی وصل میشیم بدون رمزگذاریه و هرکسی که اینترنت شما رو مدیریت کنه از اول تا اخر بدون مشکل میبینه که درخواست فلان سایت رو دادی ولی وقتی DNS روی پروتکل های رمزنگاری میزنی دیگه به راحتی نمیشه دید درخواست چه سایتی رو فرستادی به دی ان اس سرور ، حالا مجبورن هدر پکت HTTPS رو نگاه کنن که اون قسمت SNI رمزنگاری نیست و میتونن بفهمن چه سرویسی رو از اون ای پی میخوای ولی این سخت تر از دیدن DNS عه چون هر پکت باید جدا بشه و باز بشه ، حالا اون قسمت رو هم مخدوش کنی یا رمزگذاری بشه و قابلیت بازگشایی رمزنگاریشو فقط بعضی سایتا دارن که از ECH یا TLS.1.3 یا روش های دیگه استفاده میکنن

از یه طرف هم یوتیوب ECH پشتیبانی میکنه هم اینکه روی رنج خیلی متنوعی از ای پی هست که نمیشه فیلترشون کرد

لینک به دیدگاه

[IMG ]https://imgurl.ir/uploads/t071529_Screenshot_2024-04-09-13-13-57-030_com.android.chrome-edit.jpg[/IMG]

[IMG]https://imgurl.ir/uploads/i61378_Screenshot_2024-04-09-13-12-22-399_com.android.chrome-edit.jpg[/IMG]

دوستانی که فیبرنوری مخابرات دارن ، به نظر شما آیا میتونیم از این امکانات استفاده کنیم؟

دو عکس ، یکیشون واسه DDNS و دیگری واسه static dns هست . 

اساتید اهل فن فقط جواب بدن :»:»:»:»

سپاسگزارم :»:»

ویرایش شده توسط سپهر
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۲۱ در 19:10، سپهر گفته است:

[IMG ]https://imgurl.ir/uploads/t071529_Screenshot_2024-04-09-13-13-57-030_com.android.chrome-edit.jpg[/IMG]

[IMG]https://imgurl.ir/uploads/i61378_Screenshot_2024-04-09-13-12-22-399_com.android.chrome-edit.jpg[/IMG]

دوستانی که فیبرنوری مخابرات دارن ، به نظر شما آیا میتونیم از این امکانات استفاده کنیم؟

دو عکس ، یکیشون واسه DDNS و دیگری واسه static dns هست . 

اساتید اهل فن فقط جواب بدن :»:»:»:»

سپاسگزارم :»:»

اینا زمانی بکار میاد که دیوایس های وصل شده به مودمت بخوان از مودم سرویس دی ان اس رو بگیرن که بنظرم هیچ چیزی رو اینطوری تنظیم نکن ، DDNS هم معمولا اگه بخوای یه دامین داشته باشی روی مودمت که ای پی استاتیک نداره با این سرویس ها مودم ای پی رو اعلام میکنه به سرویس داینامیک دی ان اس سروری که توی خونت ران کردی با اون دامنه قابل دسترسی می مونه

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Sam-j گفته است:

اینا زمانی بکار میاد که دیوایس های وصل شده به مودمت بخوان از مودم سرویس دی ان اس رو بگیرن که بنظرم هیچ چیزی رو اینطوری تنظیم نکن ، DDNS هم معمولا اگه بخوای یه دامین داشته باشی روی مودمت که ای پی استاتیک نداره با این سرویس ها مودم ای پی رو اعلام میکنه به سرویس داینامیک دی ان اس سروری که توی خونت ران کردی با اون دامنه قابل دسترسی می مونه

سپاسگزارم

آیا به کمک اینا هم نمیشه محدودیت یوتیوب رو دور زد؟

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، سپهر گفته است:

سپاسگزارم

مودمی ندیدم که از دی ان اس انکریپت شده پشتیبانی کنه باید گزینه ای مربوط به ست کردن DOH,DOT,DNSCrypt باشه که اونم باز به تنهایی اکثر مواقع جواب نمیده بدون تنظیمات درست روی دیوایس

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

مودمی ندیدم که از دی ان اس انکریپت شده پشتیبانی کنه باید گزینه ای مربوط به ست کردن DOH,DOT,DNSCrypt باشه که اونم باز به تنهایی اکثر مواقع جواب نمیده بدون تنظیمات درست روی دیوایس

به زودی میاد . 

مثلا openwrt داره روی مودم زایکسل pmg-5617ga کار میکنه که حتی میتونی سریال Gpon را هم تغییر بدی . کلی مودم هست که میتونی نر م افزار هکی روش بریزی خودت نگاه کن. 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۲۲ در 09:51، سپهر گفته است:

سپاسگزارم

Untitled1223.thumb.jpg.d6a18b7ff58c4225c59663d51c592382.jpg

باز کردن یوتیوب رو مخابرات کار ساده ای هست . فقط بگیر نگیر داره . یعنی 24 ساعت روز نداری . 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...