رفتن به مطلب

کمک در دلید کردن سی پی یو

Recommended Posts

سلام رفقا وقتتون بخیر. 

بنده اخیرا از تهران یه سی پی یو خریدم مدل xeon e3 1246 v3 که تو تستا همه چیش اوکی بود بجز تست دما. تو تست دما که عکسشم میزارم، هسته 0 بلافاصله میرسه به 100 درجه، هسته 1 طرفای 85 و دوتای دیگه 65. دمای cpu package هم 100 میزنه. یک هفته تو اینترنت دنبال علل مختلف بودم و همه رو رد کردم من جمله: ضعیف بودن کولر یا کج و شل نصب بودنش (چنتا کولر مختلف تست کردم) - کم یا ضعیف بودن خمیر (mx4 زدم) - مشکل نرم افزاری (هرچی بود تست کردم hwinfo، afterburner و ...) هیچ تغییری حاصل نشد متاسفانه. میمونه آخرین مورد که میشه مشکل انتقال حرارت بین چیپ و IHS که تنها راهش دلید کردنه (جدا کردن IHS، پاک کردن خمیر و چسب و دوباره خمیر زدن). فقط تا جایی که دیدم برای جدا کردن IHS به دستگاه خاصی نیازه(Cpu Delidding Tool) تا با دقت باز بشه و خود چیپ آسیب نبینه که فک نکنم شهر ما (زنجان) موجود باشه همچین دستگاهی. خواستم اول از دوستان فوق تخصص😅 تو زمینه تعمیرات قطعات بپرسم ببینم نظرتون چیه و چه پیشنهاداتی دارین. و تهران جایی میشناسین داشته باشن ازین دستگاها؟ شایدم کسی خودش داشت تونست قرض بده به ما😅 پیشاپیش ممنون🙏

Shot 0001.jpg

ویرایش شده توسط zexer2020
لینک به دیدگاه

• ارسال 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

میدونستم خیلی شناخته شده نیست این مورد ولی دیگه نه اینقد

https://scotstore.com/blog/what-is-cpu-how-to-delid-a-cpu/

ویدیو اینجا خوب توضیح داده دربارش 

عکس از حین کار و نتیجه رو هم میفرستم بمونه شاید بعدا بدرد کسی خورد 

لینک به دیدگاه

فقط ی مورد هست هرچی گشتم جوابی واسش پیدا نکردم. این سی پی یو من از قلع تو TIM ش استفاده شده یا همون خمیر حرارتی عادیه؟ 

لینک به دیدگاه

پدازنده 4 ملیونی با 4 هسته دلید شدن نیاز نداره

بفروشش همون پولو بزار روش یه مدل بالاترشو بردار...

:) خودتو عذاب نده

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

۴ تومن سالمشه این که اینجوری مشکل دمایی داره رو مگه میخرن اون قیمت؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

مطمئنی 4 تومنه؟ 2690 که تقریبا 3 تای اینه، زیر 3 تومنه قیمتش

لینک به دیدگاه

درود.

دوست عزیز به فکر یه پردازنده جدید باش.این پردازنده ارزش هزینه کردن رو نداره.

آقای مولایی تنها شخصی بود که این کار رو انجام می‌داد و خیلی هم کارشون خوب بود.منتها مدتیه پیداشون نیست.

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

مطمئنی 4 تومنه؟ 2690 که تقریبا 3 تای اینه، زیر 3 تومنه قیمتش

تو ترب سرچ زدم نبودش یه مدل بالاترش حول 4-5 تومن بود

اینطوری که شما میگی پس کلا کنسله :)))))))))))))

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

۴ تومن سالمشه این که اینجوری مشکل دمایی داره رو مگه میخرن اون قیمت؟ 

ماشا الله، کمتر از این قیمت هاست!

شما چند خریدید؟

من یه دونهE3-1240 v3 دارم ببینم اگر خوب فرش میره بفروشمش😁

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

درود.

دوست عزیز به فکر یه پردازنده جدید باش.این پردازنده ارزش هزینه کردن رو نداره.

آقای مولایی تنها شخصی بود که این کار رو انجام می‌داد و خیلی هم کارشون خوب بود.منتها مدتیه پیداشون نیست.

اره ارزش هزینه نداره ولی خیلی دوس دارم خودم یجوری با گیره ای چیزی انجامش بدم و احیاش کنم. تو بازیای جدیدتر خیلی از ۴۵۹۰ قویتره

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

سلام رفقا وقتتون بخیر. 

بنده اخیرا از تهران یه سی پی یو خریدم مدل xeon e3 1246 v3 که تو تستا همه چیش اوکی بود بجز تست دما. تو تست دما که عکسشم میزارم، هسته 0 بلافاصله میرسه به 100 درجه، هسته 1 طرفای 85 و دوتای دیگه 65. دمای cpu package هم 100 میزنه. یک هفته تو اینترنت دنبال علل مختلف بودم و همه رو رد کردم من جمله: ضعیف بودن کولر یا کج و شل نصب بودنش (چنتا کولر مختلف تست کردم) - کم یا ضعیف بودن خمیر (mx4 زدم) - مشکل نرم افزاری (هرچی بود تست کردم hwinfo، afterburner و ...) هیچ تغییری حاصل نشد متاسفانه. میمونه آخرین مورد که میشه مشکل انتقال حرارت بین چیپ و IHS که تنها راهش دلید کردنه (جدا کردن IHS، پاک کردن خمیر و چسب و دوباره خمیر زدن). فقط تا جایی که دیدم برای جدا کردن IHS به دستگاه خاصی نیازه(Cpu Delidding Tool) تا با دقت باز بشه و خود چیپ آسیب نبینه که فک نکنم شهر ما (زنجان) موجود باشه همچین دستگاهی. خواستم اول از دوستان فوق تخصص😅 تو زمینه تعمیرات قطعات بپرسم ببینم نظرتون چیه و چه پیشنهاداتی دارین. و تهران جایی میشناسین داشته باشن ازین دستگاها؟ شایدم کسی خودش داشت تونست قرض بده به ما😅 پیشاپیش ممنون🙏

Shot 0001.jpg

درود

رفیق این پردازنده ارزش این همه تلاش و دردسر رو نداره؛ ای کاش موقع خرید از فروشنده مهلت تست میگرفتید

با این حال فکر کنم بعضی مغازه‌های ولیعصر تهران بتونند کاری که میخواید براتون انجام بدن.

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

ماشا الله، کمتر از این قیمت هاست!

شما چند خریدید؟

من یه دونهE3-1240 v3 دارم ببینم اگر خوب فرش میره بفروشمش😁

والا ی مدت که دنبالش بودم ی شرکت که تو کار سرور بود داشت همون طرفای ۳ ۴ تومن میگفت. ی دوستمون تو فروم همسایه ۱۲۳۰ رو فک کنم ۲ تومن میگفت و من خودم این ۱۲۴۶ رو واقعیت ۳۰۰ خریدم😬 که معلوم شد هیچ ارزونی بی حکمت نیست. کلا هم سخت فروش میره چون هر مادربردی ساپورت نمیکنه و اکثریت گیمرا اسمشم نشنیدن نمیان سمتش.

1 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

درود

رفیق این پردازنده ارزش این همه تلاش و دردسر رو نداره؛ ای کاش موقع خرید از فروشنده مهلت تست میگرفتید

با این حال فکر کنم بعضی مغازه‌های ولیعصر تهران بتونند کاری که میخواید براتون انجام بدن.

درسته اشتباه کردم تست دمایی نگرفتم اون موقع🤦 حتی ارزش تهران بردن هم نداره ولی دوس دارم با عمل جراحی شخصی احیاش کنم از کنجکاوی. ببینم چطور پیش میره

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

کلا هم سخت فروش میره چون هر مادربردی ساپورت نمیکنه و اکثریت گیمرا اسمشم نشنیدن نمیان سمتش.

اگر 3 خریدی گرون خریدی، معمولا سری های زئون که هم ره یک i7 باشن قیمتشون باید به صورت قابل قبولی زیر قیمت i7 معمولی باشه تا ارزش خرید داشته باشه

مثلا من خودم دو نسل بالا تر CPU E5-2620 v4 @ 2.10GHz  دارم که 800 خریدمیش، تاز فک میکردم خوب خریدیم دیدم دیجی کالا گزاشته 600 و خورده ای😂

ولی خوب اغلب مادر بوردهای نسل 4 سی پی یو شما رو ساپورت میکنن و فکر نمیکنم خیلی به مشکل فروش بر بخوری

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اگر 3 خریدی گرون خریدی، معمولا سری های زئون که هم ره یک i7 باشن قیمتشون باید به صورت قابل قبولی زیر قیمت i7 معمولی باشه تا ارزش خرید داشته باشه

مثلا من خودم دو نسل بالا تر CPU E5-2620 v4 @ 2.10GHz  دارم که 800 خریدمیش، تاز فک میکردم خوب خریدیم دیدم دیجی کالا گزاشته 600 و خورده ای😂

ولی خوب اغلب مادر بوردهای نسل 4 سی پی یو شما رو ساپورت میکنن و فکر نمیکنم خیلی به مشکل فروش بر بخوری

نه 300 خریدم

دیوار که فک نکنم فروش بره همینجا شاید مزایده گزاشتم پس

لینک به دیدگاه

300 خریدی خوبه که. چیکار داری داغ کنه مگه افت کارایی داری ؟ اگه نداری که ولش کن استفاده کن. چه کاریه بخوای دردسر بکشی

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

نه 300 خریدم

دیوار که فک نکنم فروش بره همینجا شاید مزایده گزاشتم پس

خو اگر 300 خریدی که این همه دردسر چرا، بده بره یه دونه تست شده بگیر

1 دقیقه قبل، blooder گفته است:

300 خریدی خوبه که. چیکار داری داغ کنه مگه افت کارایی داری ؟ اگه نداری که ولش کن استفاده کن. چه کاریه بخوای دردسر بکشی

ها واقعا اگر اذیت نمیکنه دوستمون درست میگه، استفاده کن

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

والا ی مدت که دنبالش بودم ی شرکت که تو کار سرور بود داشت همون طرفای ۳ ۴ تومن میگفت. ی دوستمون تو فروم همسایه ۱۲۳۰ رو فک کنم ۲ تومن میگفت و من خودم این ۱۲۴۶ رو واقعیت ۳۰۰ خریدم😬 که معلوم شد هیچ ارزونی بی حکمت نیست. کلا هم سخت فروش میره چون هر مادربردی ساپورت نمیکنه و اکثریت گیمرا اسمشم نشنیدن نمیان سمتش.

درسته اشتباه کردم تست دمایی نگرفتم اون موقع🤦 حتی ارزش تهران بردن هم نداره ولی دوس دارم با عمل جراحی شخصی احیاش کنم از کنجکاوی. ببینم چطور پیش میره

پیشنهاد میکنم خودتون  سی پی یو رو دلید نکنید کار ریسکی هستش با کوچک ترین اشتباه سی پی یو یو به چوخ میره

لینک به دیدگاه

طبق همین تصویر پیش برو کارو در بیار، ihs رو بزار تو گیره درحدی که بگیرش اصلا سفتش نکن که خم میشه بعد یه تیکه mdf بچسبون لبه pcb و بعدشم با ضربه چکش از هم جداشون کن  ضربه نه خیلی محکم نه کم جون چند تا ضربه بزنی متوجه میشی ،من سی پیو خودمو همین طوری دلید کردم .

images.jpeg

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، blooder گفته است:

اره فرکانسو از ۳۷۰۰ میاره ۳۰۰۰ برای اینکه دمارو ۱۰۰ نگه داره

8 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

خو اگر 300 خریدی که این همه دردسر چرا، بده بره یه دونه تست شده بگیر

ها واقعا اگر اذیت نمیکنه دوستمون درست میگه، استفاده کن

مدام تو ۱۰۰ درجه استفاده بشه آسیب به مادربرد و سوکت نمیزنه؟ 

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

طبق همین تصویر پیش برو کارو در بیار، ihs رو بزار تو گیره درحدی که بگیرش اصلا سفتش نکن که خم میشه بعد یه تیکه mdf بچسبون لبه pcb و بعدشم با ضربه چکش از هم جداشون کن  ضربه نه خیلی محکم نه کم جون چند تا ضربه بزنی متوجه میشی ،من سی پیو خودمو همین طوری دلید کردم .

images.jpeg

گیره امشب گیر آوردم از جایی، تو یوتیوب طرف با بستن تدریجی گیره از ۴ طرف جدا کرد لید رو، امتحان کردم نشد یعنی هی میترسیدم یهو بیش از حد ببندمش بزنه خازنا و چیپ رو داغون کنه. این روش شما بهتر جواب میده تا اون؟ 

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

images.jpeg

راستی یچیزی انداختی رو گیره دو طرفش که سی پی یو خراش برنداره چیه جنسش منم بندازم ازش

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

اره فرکانسو از ۳۷۰۰ میاره ۳۰۰۰ برای اینکه دمارو ۱۰۰ نگه داره

مدام تو ۱۰۰ درجه استفاده بشه آسیب به مادربرد و سوکت نمیزنه؟ 

باید ببینی TJ-MAX سی پی یو چنده، مثلا بعضی هاشون 95 هست که دمای 100 براشون خوب نیست

ولی بعید میدونم به غیر از خودش به چیزی دیگری اسیب بزنه

یه وقت فک نکنید خمیری که دارید از خمیری که اینتل برای سی پی یو های زئون زده خیلی بهترها

شما تهش دلید کنید باید از فلز مایع استفاده کنید، ایا ارزش هزینه داره؟!

من فک کنم تو خمیر و کولین یه باز نگری کنید خیلی بهتر از دلید کردن باشه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

راستی یچیزی انداختی رو گیره دو طرفش که سی پی یو خراش برنداره چیه جنسش منم بندازم ازش

یه نوار چسب دو طرفه لبه ihs کشیدم ،بعد گذاشتم تو گیره.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

باید ببینی TJ-MAX سی پی یو چنده، مثلا بعضی هاشون 95 هست که دمای 100 براشون خوب نیست

ولی بعید میدونم به غیر از خودش به چیزی دیگری اسیب بزنه

یه وقت فک نکنید خمیری که دارید از خمیری که اینتل برای سی پی یو های زئون زده خیلی بهترها

شما تهش دلید کنید باید از فلز مایع استفاده کنید، ایا ارزش هزینه داره؟!

من فک کنم تو خمیر و کولین یه باز نگری کنید خیلی بهتر از دلید کردن باشه

نه همون mx4 میزنم رو چیپ، بیشتر ارزش نداره ولی یجا خوندم که علت اصلی کاهش دما تو دلید کردن، کم شدن فاصله بین ihs و خود چیپه (برداشتن اون لایه چسب سیاه رنگ). و چون از قبل چند تا کولر مختلف و قوی و خمیرای مختلف جواب ندادن رفتم سمت دلید، آخرین راهه به قولی.

شرایط الانم خیلی شبیه این طرفه تو این پست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...