رفتن به مطلب

خراب شدن مدام ویندوز

sadeghdota
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دارم دیسک نجات رو دانلود میکنم 379.71 mg هست

"دیسک نجات" ؟

چی هست؟

hiren boot؟

شما میخواید دیسکتون رو چک کنید؟

برنامه های زیادی واسه این کار هست که حتی توی ویندوز هم کار میکنن...

لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز من این نرم افزار رو دانلود کردم ولی نه رو PC کار کرد و نه رو لپ تاپ یعمی وقتی میزدم hdfat Test می نوشت problem ولی وقتی بردم هاردم رو یه سیستم قدیمی تست کردم درست بود و می زاشت که test کنه بدسکتور ها رو . به نطر شما مشکل از کجاس؟؟

خیلی ممنون که تست کردید . معمولا خود من هم با یک سیستم تست اینکار رو انجام میدم . سیستم های جدیدتر با این گونه نرم افزار ها مشکل دارن ، شاید بدلیل SATA بودن درایو نوری .

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون که تست کردید . معمولا خود من هم با یک سیستم تست اینکار رو انجام میدم . سیستم های جدیدتر با این گونه نرم افزار ها مشکل دارن ، شاید بدلیل SATA بودن درایو نوری .

فکر نکنم واسه sata بودن باشه چون اون یکی سیستم هم sata است ولی ساتا 1 ولی این یکی ها Sata 3 هستن فکر کنم برای همین هست که مشکل داره با سیستم های جدید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر از hdfat Test منظوزتون نرم افزار hdat2 هست با ساتا و SSD مشکلی نداره آخرین نسخه رو از سایتش میتونید بگیرید.

ولی تو SSD ها مشکلات مثل هارد دیسک های مکانیکال نیست فریم ور Remap ها رو انجام میده یه چک دیسک معمولی (chkdsk) کافی هست بیشتر SSD ها هم ابزار دارن برای Bad Block ها

دوستان این بنده خدا رو زیاد سردرگم نکنید میدونم همگی فکرتون کمک کردن هست.

تو پست اول نوشته آنتی ویروس از کار میوفته و سیستم کند میشه ...

بعد هم یک مشکل USB3 داره که میتونه از درایور باشه یا 10 درصد احتمال مشکل مین بورد.

لینک به دیدگاه

اگه سی پی یو 2500 داری از بایوس 2105 استفاده کن. این بایوس از تمام بایوس های جدید بهتره.

جدید ها برای 3770k بهینه شدن و برا من با 2500k مشکل داشتن(جزیی) (مثلا 2305 با usb3 مشکل داشت)

-فکر میکنم بهترین جواب جواب شما باشه ...آخه خودمم حس میکنم بایوس های قدیمی بهترن چون خود لیون هم از بایوس های قدیمی واسه من استفاده کرده بود.ورژنی که لیون نصب کرده بوده روی سیستم من رو نمیدونم اما اون موقه(6-7 ماه پیش)

این بایوس های جدید نیومده بوده...کاری که شما گفتین نیاز به نصب مجدد وندوز داره و سر فرصت انجامش میدم

مورد بعدی حتما کابل ساتا رو تعویض کن با یه کابل تازه (از کابل های خود بورد) و بقیه کابل ها رو جدا کن از بورد و رو پورت های دیگه تست کن

-باشه کابل ساتای ssd رو با hDD عوض میکنم ببنم مشکل حل میشه یا نه

با بوت ویندوز رم ها رو هم چک کن ببین پاس میکنن؟

- نمیدونم چطور این کار رو انجام بدم...ممکنه راهنمایی کنید؟

سلام مجدد.

برای تعویض بایوس لازم نیست ویندوز جدید بزنید. با روش های موجود به اون ورژن که گفتم فلش بزن.

برای نشناختن یو اس بی ۳ هم یه روش داره تو بایوس که دقیقا مشکل شمارو برطرف میکنه ولی الان مسافرتم و دسترسی به سیستم ندارم که دقیق تر بگم. دو شنبه مجدد ياد آوری کنید بگم از کجا تنظیم کنید.

و اما در مورد چک کردن رم، بعد روشن کردن سیستم و قبل از وارد شدن به ویندوز دکمه f8 رو بزنید . یه منویی میاد از اون طریق مموری چک رو انجام بدید.

در نهایت تمام محصولات ایسوس شمارو به قیمت خرید نوئی که خریدید، خریدارم:D

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

سلام مجدد

جنابunforgiven من مراحل زیر رو طی کردم

بایوسم که آخرین ورژن هست... 3211

1- از سایت بیت دفندر یک آنتی ویروس گرفتم لا فرمت ایزو و روی یک dvd رایتش کردم و گذاشتم در کامپیوتر و ریستارت کردم و آنتی ویروس قبل از بالا اومدن ویندوز کار خودش رو انجام داد و کامپیوتر رو اسکن کرد(هم ssd اسکن شد هم hdd) و 6 تا ویروس پیدا کرد و پاکش کرد

2- بعد از اون اومد در وندوز و دیدم باز هم usb 3.0 کار نمیکنه

3- برای بار دوم مرحله ی اول رو تکرار کردم ولی ویروسی یافت نشد

4- تمام درایو ها را فرمت کردم

5- یک وندوز 8 جدید باز هم مثل قبل روی hdd نصب کردم

6- درایورهای آپدیت شده و جدید نصب کردم

7- ویندوز رو آپدیت کردم

8- آنتی ویروس 64 بیتی نود 32 با رو نصب کردم و آپدیت کردم و کامپیوتر رو اسکن کردم و ویروسی هم پیدا نشد

باز هم متاسفانه usb 3.0 ها مثل قبل کار نمیکنن.

باز هم اگر فکری به نظرتون میرسه بنده اطاعت میکنم

با تشکر از شما

----

یک از دوستان گفت که بایوس 2105 نصب کنم بهتر از بایوس های جدید هست و مشکلم حل میشه

من خواستم این کار رو انجام بدم اما میگفت بایوسی که میخوای نصب کنی قدیمی است و اجازه نصب بهم نداد . ظاهرا باید ابتدا آپدیت 3211 رو پاک کنم و بعد آپدیت 2105 رو نصب کنم ولی بلد نیستم آپدیت 3211 رو پاک کنم کسی میتونه من رو راهنمایی کنه چطور ورژن بایوس رو به حالت اولیه برگردونم ؟

mobo: maximus iv exterm

بعد از این که ورژن بایوسم شد 2105 اگر درست نشد کابل های ساتا رو عوض میکنم با این که فکر نمیکنم مشکلی داشته باشن چون کابلها مشکی هستن با سوکت مشکی...

با تشکر

لینک به دیدگاه

آیا کسی به تازگی با مادربورد asus maximus iv exterm کار کرده؟

اگه آره ورژن بایوسش چند بوده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز چرا اینقدر پیچیدش میکنید ؟

قدم به قدم پیش برید بهتره .

شما تنها مشکلی که بنظر میرسه هارد دیسک هست .

لطفا به تصاویری که براتون در ص5 قرار دادم نگاه کنید ،

هاردتون رو با یک سیستم دیگه تست کنید . بعد از این تست برید به سراغ موارد دیگر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو دیوایس منیجر اخطاری نداری روی دیوایسی مثلا USB ها ؟ اخطار زرد یا قرمز ؟

تو بایوس قسمت Onboard device configuration آپشن PCI Express X16_3 slot اگر روی X4 یا X1 باشه USB3 Disable میشه این رو چک کن.

USB3 پشت و جلو هیچ کدوم کار نمیکنند ؟ با یک دیوایس دیگه چک کردی؟ مثلا یم فلش دیگه یا یک دستگاه USB3 دیگه ؟ ممکن هست ایراد سازگاری باشه.

اجازه بده یه جستجو کوچولو بکنیم:

MAXIMUS IV EXTREME USB3 Ports Not Working

تو دامین asus :

مممم گویا شما تنها نیستی و خیلی ها مشکل دارن.

چند تا راه کار دادن مثلا تو بایوس :

usb configuration-usb 2.0

آپشن pch رو به nec تعییر بده .

اینجا هم یک راهنمای برای آپدیت فریم ور برای مشکل USB3 هست چک کن.

راه حل های دیگه هم هست تو او تاپیک های فروم Asus گویا مشکل تا حدودی عمومی هست خودت راه حا ها رو چک کن اگر مشکلی بود مطرح کن اینجا.

موردی که انجام دادی برای دیسک نجات مربوط بود به کند شدن ویندوز و از کار افتادن آنتی ویروس.

برای USB3 پیشنهاد شد که اجازه بدی ویندوز اتوماتیک درایور ها رو آپدیت کته اگر ویندوز 8 نصب کردی احتمالا همونطور که متوجه شدی برای ویندوز 8 درایوری برای USB3 تو سایت asus وجود نداره چون ویندوز 8 قرار هست که

ذاتا USB3 ساپورت باشه.

در هز صورت اگر الان یک انتی خوب نصب کرده باشی و آپدیت کنی با توجه به دیسک نجات و کارهایی که انجام دادی فکر نمیکنم دیگه مشکل کند شدن ویندوز و از کار افتادن آنتی ویروس رو داشته باشی و باید راهی برای مشکل کار نکردن

USB3 پیدا کنی.

تاپیک ها رو که لینک کردم با دقت بخون.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چرا اینقدر پیچیدش میکنید ؟

قدم به قدم پیش برید بهتره .

شما تنها مشکلی که بنظر میرسه هارد دیسک هست .

لطفا به تصاویری که براتون در ص5 قرار دادم نگاه کنید ،

هاردتون رو با یک سیستم دیگه تست کنید . بعد از این تست برید به سراغ موارد دیگر.

سلام

دارم دانلود Hiren's BootCD v15.1

http://www.asandownload.com/software/entry/1927/

دانلود میکنم

حجمش 498 مگابایت هست

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه DVD RW ساتاس نگیر چون رو ساتا اررور میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این همه دانلود برنامه به هیچ جا نمیرسی تنها راهی که برای شما مونده اینه که تک تک قطعات رو روی یک سیستم دیگر امتحان کنید که بعضی از دوستان هم به این موضوع اشاره کردند

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

برای فعال شدن یو اس بی 3 ها و شناسایی پورت ها، گزینه usb 2 switch که تو شکل پایین گذاشتید رو تغییر بدید

post-7761-0-08033400-1349388617_thumb.gif

و اما برای تغییر بایوس:

نمیدونم اطلاع دارید یا نه! ماکسیموس دو تا بایوس داره. اگه کیس بازه گوشه پایین (جنوب شرقی مین بورد) دکمه تغییر بایوس هست. اونو بزنید تا بایوس دوم بالا بیاد. اگه ورژن بایوس خیلی قدیمی باشه مثلا 13XX در این صورت اونو به 21XX آپگرید کنید. ولی اگه ورژن بعد از 13 باشه میتونید تو تنظیمات بایوس، با زدن گزینه آخری طبق شکل زیر ، بایوس دوم رو که اصولا پایین تر از 32 و بالاتر از 13 هست رو روی بایوس 1 over write کنید. یعنی بایوس 1 اونچیزی رو خواهد داشت که روی بایوس 2 هست. بعد از فلش که حدودا 10 دقیقه طول میکشه دوباره با بایوس 1 بالا بیایید و به ورژن 21 فلش کنید.

post-7761-0-46426000-1349388693_thumb.gif

دقت کنید!! تغییرات بایوس خطرناک و منجر به از کار افتادن مین میتونه بشه اگه اشتباهی کاری رو انجام بدید. مثلا حین کپی فلش 2 بر روی 1 برق سیستم بره یا مشکلات دیگه

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

اگه DVD RW ساتاس نگیر چون رو ساتا اررور میده

ساتا هست ...

حالا چی کار کنم

چون احتمال میدم از ssd باشه

چطور ssd رو تست کنم؟

ssd به sata3 وصل میشه یا sata2?

با تشکر

لینک به دیدگاه

با این همه دانلود برنامه به هیچ جا نمیرسی تنها راهی که برای شما مونده اینه که تک تک قطعات رو روی یک سیستم دیگر امتحان کنید که بعضی از دوستان هم به این موضوع اشاره کردند

اره خیلی برنامه دانلود کردم به جایی هم نرسیدم

از دوستانم کسی رو نمیشناسم که کامپیوترش جدید باشه و بتونم قطعاتم رو روی کامپیوترش تست کنم

شما راه حلی دارین؟

لینک به دیدگاه

برای فعال شدن یو اس بی 3 ها و شناسایی پورت ها، گزینه usb 2 switch که تو شکل پایین گذاشتید رو تغییر بدید

post-7761-0-08033400-1349388617_thumb.gif

و اما برای تغییر بایوس:

نمیدونم اطلاع دارید یا نه! ماکسیموس دو تا بایوس داره. اگه کیس بازه گوشه پایین (جنوب شرقی مین بورد) دکمه تغییر بایوس هست. اونو بزنید تا بایوس دوم بالا بیاد. اگه ورژن بایوس خیلی قدیمی باشه مثلا 13XX در این صورت اونو به 21XX آپگرید کنید. ولی اگه ورژن بعد از 13 باشه میتونید تو تنظیمات بایوس، با زدن گزینه آخری طبق شکل زیر ، بایوس دوم رو که اصولا پایین تر از 32 و بالاتر از 13 هست رو روی بایوس 1 over write کنید. یعنی بایوس 1 اونچیزی رو خواهد داشت که روی بایوس 2 هست. بعد از فلش که حدودا 10 دقیقه طول میکشه دوباره با بایوس 1 بالا بیایید و به ورژن 21 فلش کنید.

post-7761-0-46426000-1349388693_thumb.gif

دقت کنید!! تغییرات بایوس خطرناک و منجر به از کار افتادن مین میتونه بشه اگه اشتباهی کاری رو انجام بدید. مثلا حین کپی فلش 2 بر روی 1 برق سیستم بره یا مشکلات دیگه

من این کارو کردم الان ورژن بایوسم درست هست

دست شما درد نکنه

اما اگر ممکنه از تنظیمات بایوس خودتون عکس بگیرین و توی یک فایل زیپ بزارید و برام آپلود کنید

چون تمام تنظیمات بایوسم رو دست کاری کردم :(

حالا نمیدونم چی کار کنم

الان با ssd مشکل دارم

سرعت کپی از 200 mg در ثانیه شروع میشه بعد از 2 ثانیه میشه 150 -120-110-100-90-80-70-60-50-40-30-20!!!

و سرعتش به 20 میرسه...

درایور intel rapid tecnology هم نصب کردم اما فیده ای نداشت...

نمیدونین چی کار کنم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...