رفتن به مطلب

رکورد اورکلاک CPU & Memory اعضای سایت

Maximus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، mmdkhdm گفته است :

سیپیو شما رایزن 1700 هست که از شانس خوبتون بجای 1600 به فروش رسیده یعنی سیپیو شما الان دارای هشت هسته و 16 ترد هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود دوستان

بنظرتون رم باس 2600 با تاخیر cl11 بهتره یا باس 2400 با تاخیر cl10؟؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

درود

دوستان در رابطه با اورکلاک " رم" چند سوال داشتم:

مثلا رمی با تایمینگ cl 15-15-15-35-2 داریم.

خوب اون عدد 35 رو اگر پایین بیاریم رم بهتر و سریعتر میشه‌؟ اصلا اون عدد 35 چیه ‌‌؟ اون سه تای اول که چند تایمینگ  اصلی هستند رو میشناسم، که پایین آوردنشون بهتره. اما با اون دو تای آخر آشنا نیستم. اون 35 و اون 2 که اون عدد 2 هم فقط میتونم به 1 کاهشش بدم. 

در کل سوال بنده اینه که لازمه این دو تایمینگ آخر یعنی 35 و 2 رو کاهش بدم؟ توی کارایی تغییری ایجاد میکنه؟ یا تنها اون 3 تای اولی رو باید کاهش داد؟ راستش زیاد با اورکلاک رم آشنا نیستم و دلمم نمیاد فرکانس رو افزایش بدم گفتم سرمو با تایمینگ ها گرم کنم:D

لینک به دیدگاه

دوستان متخصص، لطفا یاری برسانند🌹

لینک به دیدگاه

در در 15 تیر 1398 در 14:22، ShQringQn گفته است :

درود

دوستان در رابطه با اورکلاک " رم" چند سوال داشتم:

مثلا رمی با تایمینگ cl 15-15-15-35-2 داریم.

خوب اون عدد 35 رو اگر پایین بیاریم رم بهتر و سریعتر میشه‌؟ اصلا اون عدد 35 چیه ‌‌؟ اون سه تای اول که چند تایمینگ  اصلی هستند رو میشناسم، که پایین آوردنشون بهتره. اما با اون دو تای آخر آشنا نیستم. اون 35 و اون 2 که اون عدد 2 هم فقط میتونم به 1 کاهشش بدم. 

در کل سوال بنده اینه که لازمه این دو تایمینگ آخر یعنی 35 و 2 رو کاهش بدم؟ توی کارایی تغییری ایجاد میکنه؟ یا تنها اون 3 تای اولی رو باید کاهش داد؟ راستش زیاد با اورکلاک رم آشنا نیستم و دلمم نمیاد فرکانس رو افزایش بدم گفتم سرمو با تایمینگ ها گرم کنم:D

واقعا دوستی نیست که مارو راهنمایی کنه؟با اینکه این همه متخصص در فروم فعالیت میکنند! 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

واقعا دوستی نیست که مارو راهنمایی کنه؟با اینکه این همه متخصص در فروم فعالیت میکنند! 

سلام. اون عدد 35 نشان دهنده میزان زمانی هست که کارت حافظه باید منتظر باشه که امکان دسترسی جدید به حافظه ایجاد شود. به کلام ساده مدت زمانی تاخیر در خواندن یا نوشتن ردیف جدید. هر چی کمتر باشه  بهتره. 

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است :

سلام. اون عدد نشان دهنده میزان زمانی هست که کارت حافظه باید منتظر باشه که امکان دسترسی جدید به حافظه ایجاد شود. به کلام ساده مدت زمانی تاخیر در خواندن یا نوشتن ردیف جدید. هر چی کمتر باشه  بهتره...

متشکرم🌹

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

متشکرم1f339.png

خواهش میکنم. عدد 2 هم نشان دهنده 2 زمانه بودن رمه که بهتره عدد 1 باشه.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 14 تیر 1398 در 02:13، ShQringQn گفته است :

درود دوستان

هر دو یکی هستند فقط پروفایلی که شرکت روشون می بنده فرق می کنن 

چون فرکانس رو هرچی پایین تر بیاری تاخیر میتونی پایین تر بیاری و برعکس تاخیر رو ببری بالا فرکانس رو هم میتونی بیشتر ببری بالا

ساده و خلاصه این بود 

بهترین کار تو ایران که رم های فرکانس بالاتر قیمتشون با پایین ها خیلی فرق می کنه اینکه ارزون ترین رم رو بخرین بعد اورکلاک کنید 

رم خودم ارزون ترین رم بود 

2400  و تاخیر cl 16 17 17 17

با اورکلاک شدید الان رو فرکانس 3400 هست با تایمینگ های cl 16 19 19 19

تایمینگ های فرعی هم بصورت دستی  تا جای ممکن پایین اوردم 

شما ارزون ترین رم رو بخرین 

بعد ولتاژ  رم رو بزارید روی 1.35 یا 1.4

VTT هم چک کنید از نصفش کمتر نباشه که تو اکثر مادربورد ها اوکیه نیاز به تغییر نیست

بعد فرکانس رو پله پله ببرید بالا تا دیگه سیستم پست نشه 

بعد که سیستم بوت نشد باتری مادربورد رو در بیارید یخورده صبر کنید بعد جا بزنید بعد فرکانس رو بزارید رو بالاترین فرکانسی که سیستم بالا اومد و برید تو ویندوز مم تست بگیرید 

بعد اگه پایدار بود و ارور نداد حالا برید سراغ تایمینگ های اصلی 

تو تامینگ های اصلی تلاش کنید رم رو روی حالت 1T بزارید اگه پست نشد باید فرکانس رو بخوره بیارید پایین بعد 1T رو تست کنید تا جواب بده 

بعد که جواب داد حالا موقع تامینیگ های اصلیه

اول اولین تایمینگ یعنی cl رو یدونه یدونه بیارید پایین تا سیستم دیگه پست نشه 

بعد تایمینگ دوم 

همینجوری تا تایمینگ 4 ام 

بقیه تایمینگ های فرعی محسوب می شن و برای خیلی حرفه ای هاست قلق و قوانین خواصی دارن که نه من حوصله توضیح دارم نه شما توانایی انجامش 

هر جای کار سیستم پست نشد باتری رو در بیارید دکمه پشت پاور رو خاموش کنید  یخورده صبر کنید بعد جا بزنید تا تنظیمات قبلی بپره و همه چی بره بروی دیفالت بعد سیستم رو استارت کنید و با آخرین تنظیمات پایدار ادامه بدید 

لینک به دیدگاه

با تایمینگ 5 ام هم شما بهتره کار نداشته باشید چون با پایین آوردنش سیستم بوت میشه ولی ممکنه پایدار نباشه و ویندوزتون رو خراب کنه 

فقط برای فرکانس نیازه تست پایداری بگیرید 

بقیه همین که سیستم بوت بشه یعنی اوکیه

لینک به دیدگاه

در در 29 مرداد 1398 در 16:38، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

هر دو یکی هستند فقط پروفایلی که شرکت روشون می بنده فرق می کنن 

چون فرکانس رو هرچی پایین تر بیاری تاخیر میتونی پایین تر بیاری و برعکس تاخیر رو ببری بالا فرکانس رو هم میتونی بیشتر ببری بالا

ساده و خلاصه این بود 

بهترین کار تو ایران که رم های فرکانس بالاتر قیمتشون با پایین ها خیلی فرق می کنه اینکه ارزون ترین رم رو بخرین بعد اورکلاک کنید 

رم خودم ارزون ترین رم بود 

2400  و تاخیر cl 16 17 17 17

درود استاد 

بسیار متشکرم و حرف شما متین. منتها منظور بنده از اون سوال :

این بود که برای مثال بنده رمی با فرکانس 2400 و تایمینگ 10 دارم و بر روی این مقادیر در حال کاره، خوب اگر بنده این مقادیر رو به 2600 و تایمینگ 11 برسانم، بهتر عمل میکنه یا همان 2400 و تایمینگ 10؟؟؟؟ زیرا شنیده ام تایمینگ بسیار تاثیر داره

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

درود استاد 

این بود که برای مثال بنده رمی با فرکانس 2400 و تایمینگ 10 دارم و بر روی این مقادیر در حال کاره، خوب اگر بنده این مقادیر رو به 2600 و تایمینگ 11 برسانم، بهتر عمل میکنه یا همان 2400 و تایمینگ 10؟؟؟؟ زیرا شنیده ام تایمینگ بسیار تاثیر داره

باهم دیگه در گیرن 

این دوتا باهم تاخیر واقعی به ثانیه رو شکل می دن 

یه ذره پیچیده تر از این حرف هاست ولی به طور کلی اگه شما 10 درصد فرکانس رو افزایش بدید و 10 درصد تایمینگ رو ببرید بالا این دوتا همدیگرو خنثی می کنن 

البته بعضی نرم افزار های خاص با فرکانس یخورده بیشتر حال می کنن چون سرعت خواندن و نوشتن رم بیشتر میشه ولی عموما همینجوریه 

تو این مثالی که شما گفتید تاخیر 10 درصد افزایش پیدا کرده  اما فرکانس 8 درصد افزایش پیدا کرده 

پس یعنی تایمینگ 10 با فرکانس 2400 تو این مثال به مقدار کمی بهتره 

این توضیح سادشه 

لینک به دیدگاه

البته این برای سیستم های اینتله که هر دو تا به یک اندازه تاثیر دارن

تو سیستم های رایزن فرکانس از تایمینگ خیلی مهم تره چون تو رایزن فرکانس اینفینیتی فابریک با فرکانس رم یکسان تنظیم میشه 

یعنی شما فرکانس رم رو بالا ببری فرکانس اینفینیتی فابریک هم باهاش می‌ره بالا 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

471520025_gb36283.35698.thumb.png.dcf33d48d83828309b7312c46f0f4dbb.png

ویندوز خیلی اذیت میکرد آیدا تست نمیگرفت/ تا 4200 هم تست میگرفت ولی 80 درصد اوقات بلو اسکرین میداد/ واقعا 9700k بی نظیره با این فشاری که روش هست روی 5.4/5.1 فایر استرایک پاس میکرد.

ویرایش شده توسط Evasion
لینک به دیدگاه

در در 30 مرداد 1398 در 16:43، ShQringQn گفته است :

درود استاد 

درود 
فرکانس بالاتر توی گیم خیلی بهتره درواقع تفاوت فرکانس 2400 با فرکانس 3200 +20 فریم هست توی گیم

لینک به دیدگاه

در در 9 شهریور 1398 در 10:58، Slasher گفته است :

درود 
فرکانس بالاتر توی گیم خیلی بهتره درواقع تفاوت فرکانس 2400 با فرکانس 3200 +20 فریم هست توی گیم

بستگی به پلتفرم داره

کلا تو هر پلتفرمی افزایش فرکانس توی کار های رندر و کلا چیزایی که به پهنای باند رم و سرعت نوشتن و خواندن و کپی کردن و اینا نیاز دارن تاثیرش خیلی بیشتره اما تو گیم تاخیر واقعی کمتر مهمه تاخیر واقعی هم به یک اندازه با بالا بردن فرکانس یا کاهش تایمینگ کمتر میشه 

تو پلتفرم رایزن چون فرکانس تبادل داده بین چیپلت ها با فرکانس رم گره خورده و 1:1 هست با افزایش فرکانس رم اون فرکانس هم افزایش پیدا میکنه فرکانس رم تاثیر بیشتری نشون میده ولی به هر حال اونم محدودیت داره 

عموم سی پی های نسل 1 و 2 رایزن تا 1600 میرن یعنی فرکانس رم نهایی 3200 

عموم نسل 3 ها تا حدود 1800میرن یعنی فرکانس نهایی رم 3600

وقتی به اینجا رسیدید دیگه فقط تایمینگ رو میتونید دستکار کنید 

اگه هم از حالت 1:1 در بیارید خیلی افت قدرت پیدا می کنید که کلا ارزش نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 30 مرداد 1398 در 16:43، ShQringQn گفته است :

سلام و عرض ادب

تاخیری که ارائه میشه بر مبنای سیکل هست و تاخیر واقعی (بر مبنای زمان) نیست . برای مثال تاخیر رم 3200 با cl16 از تاخیر رم 2400 با کلاک cl14 کمتر هست یا تاخیر واقعیش با رم 3000 با کلاک 15 برابر هست. بنابر این اگر بتونید فرکانس بالاتر بگیرید و تاخیرتون افزایشی متناسب با افزایش فرکانس داشته باشه رم عملکرد بهتری ارائه میکنه (در صورت پایداری کامل).

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

بستگی به پلتفرم داره

کلا تو هر پلتفرمی افزایش فرکانس توی کار های رندر و کلا چیزایی که به پهنای باند رم و سرعت نوشتن و خواندن و کپی کردن و اینا نیاز دارن تاثیرش خیلی بیشتره اما تو گیم تاخیر واقعی کمتر مهمه تاخیر واقعی هم به یک اندازه با بالا بردن فرکانس یا کاهش تایمینگ کمتر میشه 

تو پلتفرم رایزن چون فرکانس تبادل داده بین چیپلت ها با فرکانس رم گره خورده و 1:1 هست با افزایش فرکانس رم اون فرکانس هم افزایش پیدا میکنه فرکانس رم تاثیر بیشتری نشون میده ولی به هر حال اونم محدودیت داره 

عموم سی پی های نسل 1 و 2 رایزن تا 1600 میرن یعنی فرکانس رم نهایی 3200 

عموم نسل 3 ها تا حدود 1800میرن یعنی فرکانس نهایی رم 3600

وقتی به اینجا رسیدید دیگه فقط تایمینگ رو میتونید دستکار کنید 

اگه هم از حالت 1:1 در بیارید خیلی افت قدرت پیدا می کنید که کلا ارزش نداره

داداش دمت گرم که اطلاعاتت رو به اشتراک میذاری. کارت درسته موفق باشی

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

داداش دمت گرم که اطلاعاتت رو به اشتراک میذاری. کارت درسته موفق باشی

خواهش میکنم سلطان

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز بنده یک فروند 2700 دارم  با main x370 pro و  رم gskill 16 3000 

مشکل برام هست که ولتاژ واقعی چنده ؟ llc رو روی چی باید گذاشت؟ و چرا 4.1 و 4.2 اصلا نمیتونم بزنم؟

الان روی 1.35 و 4 ghz  استیبل هستش.رم هم هیچی . بنظرم لازم نیست تفاوتی نداره.توی رندر و بازی.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، delsorkh گفته است :

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز بنده یک فروند 2700 دارم  با main x370 pro و  رم gskill 16 3000 

مشکل برام هست که ولتاژ واقعی چنده ؟ llc رو روی چی باید گذاشت؟ و چرا 4.1 و 4.2 اصلا نمیتونم بزنم؟

الان روی 1.35 و 4 ghz  استیبل هستش.رم هم هیچی . بنظرم لازم نیست تفاوتی نداره.توی رندر و بازی.

اگه 4.1 و 4.2 میخوای بگیری باید حدود 1.4 یا 1.425 ولتاژ بدی 

LLC هم اگه رو بردت به صورت عددیه بزار 4 اگه اسم داره بزار روی مدیوم یا های

اکثرا اورکلاک هایی که شما با ولتاژ پایین می کنید در واقع پایدار نیست 

پایداری واقعی رو میخواید بفهمید اگه برای بازیه باید بشینید 4 ساعت GTA V بازی کنید چون این بازی حساسه و اگه اورکلاک پایدار نباشه زود کرش می کنه 

یا اگه برای رندر میخواید باید بزارید یه 24 ساعت پرایم 95 avx درحال اجرا باشه که اطمینان پیدا کنید پایداره 

درمورد اورکلاک رم هم تو رایزن خیلی تاثیر داره چون فرکانس ارتباط بین CCX های سی پیو برابره با فرکانس رم 

هرچی فرکانس رم رو بالاتر ببری اونم میره بالا

خلاصه ولتاژ رو بزار رو 1.4 یا 1.425 با LLC لول 4 ببین تا چند میتونی بری 

این 4 گیگاهرتزی که با 1.35 گرفتی هم اطمینان دارم پایدار واقعی نیست

چون جدیدا متوجه شدم بچه ها تو انجمن می ترسن ولی چون پرفورمنس مفتی دوست دارن دست به اورکلاک های عجیب غریب با ولتاژ های پایین میزنن و با تست های تایم کوتاه فکر می کنن پایداره 

بعضی ها هم که کلا قاتی دارن و زدن تو کار اندرکلاک که مثلا پردازنده ای که تو حالت عادی 20 سال عمرشه با اندرکلاک 50 سال عمر کنه خخخخخخخخخ

5 سال دیگه این پردازنده ها ویندوز هم نمی تونن بالا بیارن اون وقت اینا می‌خوان عمرش رو به 30 سال 40 و اینا برسونن

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

اینم نتایج اورکلاک من (البته هدف پایداری بوده نه رکورد زدن) :

Cpu Frequency : 4.05 (+ 18%) Ghz with 1.440v

Integrated Gpu Frequency : 1650 (+ 50%) Mhz with 1.25v

Memory Frequency : 3200Mhz with Default Timing and 1.37v

عکس ها و مستندات اون طی یک بررسی تو لینک زیر گذاشتم :

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

اینم نتایج اورکلاک من (البته هدف پایداری بوده نه رکورد زدن) :

Cpu Frequency : 4.05 (+ 18%) Ghz with 1.440v

Integrated Gpu Frequency : 1650 (+ 50%) Mhz with 1.25v

Memory Frequency : 3200Mhz with Default Timing and 1.37v

عکس ها و مستندات اون طی یک بررسی تو لینک زیر گذاشتم :

سلطان BCLK رو چرا بردی بالای

تو رایزن دستکاری فرکانس پایه باعث سوختن SSD میشه

PCIE ها هم باگ میشه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

سلطان BCLK رو چرا بردی بالای

تو رایزن دستکاری فرکانس پایه باعث سوختن SSD میشه

PCIE ها هم باگ میشه

بالا نبردم، تو بایوس روی 100 فیکس نیست.

191213192144.thumb.jpg.68fda0208b17e7b3d29fde7118a49cd8.jpg.6c8082abeaf4e7dd4558e53f77c58964.jpg

جالبه تو بایوس بالای 100 هست و تو ویندوز زیر 100 نشون نمیده.

ولی میخواستم از طریق BCLK هم امتحان کنم، چون همیشه تاثیر بیشتری داشته تا clock Ratio تو نتایج؟ شما مطمئنی که SSD  میسوزونه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

بالا نبردم، تو بایوس روی 100 فیکس نیست.

191213192144.thumb.jpg.68fda0208b17e7b3d29fde7118a49cd8.jpg.6c8082abeaf4e7dd4558e53f77c58964.jpg

جالبه تو بایوس بالای 100 هست و تو ویندوز زیر 100 نشون نمیده.

ولی میخواستم از طریق BCLK هم امتحان کنم، چون همیشه تاثیر بیشتری داشته تا clock Ratio تو نتایج؟ شما مطمئنی که SSD  میسوزونه؟

آها اورکلاک خوبی کردی سالار پرچمت بالاست ایول لایک

اره سلطان 

فکر کنم M.2 رو نمی سوزونه

ولی در حال اگه بخوای بالاش ببری هم حتی به 101 نمی رسه

نیم درصد ارزشش رو نداره

کلا تو این سی پی یو های جدید BCLK رو با همه چی درگیر کردن وقتی ببری بالا سیستم شروع می‌کنه به عجیب رفتار کردن

مثلا اسلات هارو نمی شناسه یا USB پورت ها شناسایی نمی شن یا معمولا SSD ها می سوزن 

فقط تو بایوس بعضی مادربورد ها یه آپشن هست اون رو خاموش کنی دیگه BCLK تو ویندوز رو 99.8 نمیاد و رو 100 قفل می مونه 

اون خوبه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...