رفتن به مطلب

پست، مشکلات ایجاد شده به وسیله پست، راه حل ها، تجارب و ...

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

:excl:قبل از شروع بحث خواهشا و لطفا بحث در این تاپیک رو به حاشیه نکشید که بتونیم به نتیجه برسیم.    @};-

یک مدتی هست با پست به مشکلات زیادی برخورد کردم.

برای مثال کالا رو به شخص مورد نظر تحویل نداده!

کالارو معیوب کرده!

و کالا رو دیر تحویل داده یا اصلا تحویل نداده!

دوستان تو این وضع بازار و بدنبال اون مشغله ای که هر فرد تو زندگی خودش داره نمیشه دنبال یک بسته پستی از این ور به اونور دوید.

الان چندتا سوال دارم و اگر کسی در این مورد تجربه کرده میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.

1-آیا امکان دریافت خسارت از بیمه در حالات زیر وجود داره :

آسیب به کالایی که بیمه شده

آسیب به کالایی که بیمه نشده

مفقود کردن کالا

عدم تحویل به موقع کالا

گیر کردن کالا در پست

2-اگر ممکن هست چقدر زمان میبره تا بشه به دریافت حداقل خسارت ممکن رسید.

سوالات و نمونه های بعدی رو در ادامه ذکر خواهم کرد.

لینک به دیدگاه

سلام معین جان،

والا خودت اطلاع داری چند مدل پست داریم. که از همه بهتر همون پست پیشتازه.

از اون پایینتر پست سفارشیه که سرعت نداره و فقط یکسری اطلاعات از گیرنده و فرستنده بهش اضافه میشه.

پست سفارشی که خسارت بده نیست.

پست پیشتاز هم زمانی خسارت معادل میده که شما با اعلان قیمت واقعی اون جنس به پست هنگام فرستادن جنس، از پست بخواهید که بیمه معادل ارزش کالا رو انجام بده و هزینه ی بیمه ی اضافی رو بپردازی و بعد در صورت مفقودی جنس بتونی با مراجعه به بیمه پست هزینه ی خودتون رو بگیرید.

در صورتی که کالا شکستنی یا آسیب پذیر باشه، به تشخیص پست حتی اگر ازشون بخواهی که معادل ارزش کالا اون رو بیمه کنند، پست میتونه به تشخیص خودش از شما تعهد نامه بگیره که در صورتی که هر بلایی سر جنس بیاد مانند شکستن و آسیب رسیدن در حین ترابری، شما خودت مسئول هستی.

تازه حتی اگر این تعهد نامه هم از شما نگیره، در این حالت هم گیرنده هنگام دریافت بسته ی پستی باید همونجا در حضور نماینده (آورنده) بسته ی پستی بسته را باز کنه و تاییدیه کتبی مامور پست مبنی بر نابودی/شکستگی جنس رو بگیره. حالا اولا کدوم مامور پستی وایمیسه تا شما بسته رو چک کنی و باز کنی و اصلا آیا میاد به ضرر خودشون یک همچین کاری رو بکنه؟؟ نه. پس دستت به هیچ جا بند نیست.

تنها کاری که میشه کرد به حداقل رسوندن ریسکه. اگر بیم گم شدن کالایی در پست میره، و بسیار ارزشمنده باید بیمه ی معادل ارزش اون خریداری بشه و با پست پیشتاز فرستاده بشه تا حداقل زمان رو در پست سپری کنه.

و مهمتر از همه چیز یعنی بسته بندی مناسب. که اون هم از وظایف فرستنده است. باید بسته بندی طوری باشه که بتونه توان ضربه های حد معمول ترابری رو تحمل کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ارمین جان با این توضیحی که دادی فکر نکنم سوال دیگه ای بشه مطرح کرد... سوالای نداشتمم جواب دادی. :D

..................

من خودم یبار لباس پست پیشتاز کردن واسم  گم شد بعد از 2ماه رسید خوابگاه تو پلاستیک. =))  کهنه شده بود، فکر کنم کاپشنمو پوشیده بودن زمستون بارنگی ها که تموم شده بود اورده بود تحویل بده منم حالا یک ی دیگه خریده بودم زمستونو گذرونده بودم اومده بودم تعطیلات عید زودتر خونه بچه ها گفتن واست بفرستیم گفتم نه باز یدور دیگه می پوشن فقط پول پستش رو از من می گیرن برین بدین یکی بپوشه. =)) 

---------------

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من طی یکی دوهفته پیش 6 مورد کالا پست کردم که 3 مورد کاملا با مشکل مواجه شده!

1-رمی که برای آقای حسینی فرستادم و طرف برده بود تو پاساژ معلوم نیست به کی تحویل داده بود و آقای حسنی هم میگفت نمونه امضا تطابق نداره ولی اولی به خیر گذشت.

2-مورد دوم هارد 1 ترابایت مکستور بود که سه لایه حباب پیچ شده بود و در پاکت بزرگ حباب پیچ هم قرار گرفته بود که نمیدونم باهاش پرتاپ دیسک تمرین کردن بی... که سیلندرش کلا تعطیل شده بود.

و مورد سوم که از همه عجیب تره یک عدد پردازنده تو امضام هست که برای یکی از دوستان فرستادم با مثلا پیشتاز که 4 شنبه ی هفته پیش بود و تا 5 شنبه برسه دستشون و الان بعد از یک هفته محموله به واحد توزیع تحویل میشه و طرف نمیاره تحویل بده!

این چه مدلیش هست.

امروز از در شکایت وارد شدم و رفتم شکایت نامه پر کردم 650 تومان هم هر سری پول تمبر می گیرن برای شکایت نامه.بهش میگم آخه سوبل پول میگیرید که این برنامه ها رو نداشته باشیم وگرنه که میدادیم سفارشی نه پیشتاز!

میگه چون تهران هست به ما ربطی نداره و باید بری اونجا پیگیری کنی!بهش میگم مردک نفهم من بسته رو به تو تحویل دادم تو رو میشناسم.اگر میخواستم تا واحد توزیع کاشانی تهران برم که خودم سوار ماشین میشدم سه چهار ساعته تحویل طرف میدادم!میگه این شماره رو بگیر از پست مرکزی قم پیگیری کن.

زنگ زدم میگه چرا زنگ زدی پیشتاز بزن فلان شماره پشتیبانی.

زنگ زدم پشتیبانی میگه بزن بهمان شماره شکایات.

زنگ زدم میگه بزن به شماره بازرسی.

زنگ زدم بازرسی دیگه چیزی نمیگه،هرچقدر زنگ زد کسی جواب نداد ...

یعنی واقعا آدم کفری میشه.

انشاا... هرکی این وسط داره کوتاهی و بی مسئولیت بازی می کنه از آن چیز که بدتر در دنیا وجود نداره سرش بیاد.

لینک به دیدگاه

معین جان به ایران خوش اومدی دادا  B)

جدا از شوخی - حداقل از این به بعد اوقات خوشی رو در زمان اقامتتان در ایران آرزومندم. (*)

هروقت خواستی به اون باجه پستی که این بلاها رو سرت آورده حمله کنی - یه ندا به منم بده - پایه ام.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متصدی بسته های این شعبه یک آقای میانسالی هست رو به بالا و نسبتا خوش برخورد و اول یکم صدام رو بالا بردم بعد خودم پشیمون شدم.

چون اون بیچاره اونجا کاره ای نیست!(ناگفته نماند پول یک کارتن اندازه یک بسته پردازنده رو 1000 تومان حساب میکنه)

و من نباید اینقدر راحت به پست اعتماد می کردم.

ولی آخه طرف نمیتونه یک چیزی به من بگه حداقل من رو قانع کنه.یک جواب ساده !یک راه حل!هیچی نمیدونه فقط بلده بسته بندی کنه رسید بده!آخه این که نشد برادر من...

لینک به دیدگاه

معین جان . مدتی هست که پست شدیدا سوتی میده. ما هم تو شرکت با این قضایا روبرو هستیم.  هر ماه حدود 200 تا 250 پستی می فرستیم.  حداقل 10 مشتری شاکی داریم که میگن بسته به دستمون نرسید یا شماره پیگیری اشتباه هست و از این موارد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون داره کم کم منتقل میشه به بخش خصوصی!خود متصدیه اینو میگفت! :D 

من نمیدونم هدف از خصوصی سازی افزایش رفاه حال مردم هست یا کاهش!

جالبه هزینه هاشون هم دقیقا 40-50 درصد بالا رفته.مثلا یک ماژول رم میشد 1700 با 200 پاکت حبابدار الان میشه 2700 با 300 پاکت حبابدار!

الان یک پاور یکی از دوستان برام فرستاده امیدوارم که فردا صبح برسه دستم :Praying:

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

من هم امیدوارم سالم برسه :Praying: :Praying: :Praying: :Praying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من هم امیدوارم سالم برسه :Praying: :Praying: :Praying: :Praying:

ممنونم هومن جان.

اگر هرروز به فکر هم باشیم و همدیگرو دعا کنیم هیچ مشکلی نمیتونه مارو از پا در بیاره!

دیالوگه لامصب B) 

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

سلام 

ببخشید هرچه گشتم جای مناسب این تاپیک رو پیدا نکردم. 

اگه یکی از دوستام بخواد از خارج برام چندتا قطعه پست کنه، آیا گمرک پست اجازه ترخیص میده؟ هزینه اش چقدره؟ (مثلا یک دونه مادربرد و دوتا کارت گرافیک).

لینک به دیدگاه

اگر کالاس شما زیر 50 دلار باشه به اون گمرکی تعلق نمیگیره . ولی بالای 50 دلار باشه که برای شما هست ، طبق تعرفه باید حقوق گمرکیش رو پرداخت کنید . فکر میکنم تعرفه قطعات کامپیوتر 40 درصد باشه . مطمئن نیستم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام 

ببخشید هرچه گشتم جای مناسب این تاپیک رو پیدا نکردم. 

اگه یکی از دوستام بخواد از خارج برام چندتا قطعه پست کنه، آیا گمرک پست اجازه ترخیص میده؟ هزینه اش چقدره؟ (مثلا یک دونه مادربرد و دوتا کارت گرافیک).

تعرفه 40% هست البته اینم بگم کمرگ بسته هارو باز می کنه و داخلشون چک میشه (حتی ممکنه کولر گرافیک رو باز کنن ببین چیزی توش نباشه مخصوصا 3 اسلاته ها که بزرگ به نظر می رسن)

اگر مشکلی باشه باید حضورا برید گمرک و توضیح بدید

برای مثال من تعدادی خمیر وارد کردم چون ظاهر شبیه سرنگ داشتند کلی دردسر کشیدم تا ترخیص بشن

لینک به دیدگاه

اگر کالاس شما زیر 50 دلار باشه به اون گمرکی تعلق نمیگیره . ولی بالای 50 دلار باشه که برای شما هست ، طبق تعرفه باید حقوق گمرکیش رو پرداخت کنید . فکر میکنم تعرفه قطعات کامپیوتر 40 درصد باشه . مطمئن نیستم .

40% چه قیمتی؟ قیمت نوش در بازار ایران؟؟؟

لینک به دیدگاه

40 درصد قیمت دلاری اون کالا طبق لیستی که خودشون دارن .

لینک به دیدگاه

40 درصد قیمت دلاری اون کالا طبق لیستی که خودشون دارن .

ممنون. اون لیست معمولا چقدر با اینترنت منطبق هست؟

لینک به دیدگاه

متاسفانه اطلاعی ندارم . میتونی از دوستانی که در زمینه واردات فعالیت میکنن سوال کنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ممنون. اون لیست معمولا چقدر با اینترنت منطبق هست؟

قیمت ها همیشه دقیق هست و دست بالا هم گرفته میشه

اصولا وارد کردن کالای تکی دردسر داره و هزینه بالاتری داره

اگر دوستتون بتونه به صورت مسافری براتون بیاره خیلی به صرفه در میاد

شرکت های وارد کننده مزایا و معافیت های گمرکی دارن عمده هم وارد می کنن به همین دلیل قیمت هاشون مناسب تر در میاد

لینک به دیدگاه

40 درصد؟؟؟؟  :wacko:  :blink:

بستگی زیادی داره که چی بیارید؟ ولی معمولاً 5 درصده.

کلاً قاعده اش اینه که هرچی که ایران خودش بتونه تولید کنه گمرکیش بالاست و هرچی هم نتونه بسازه گمرکیش کفه که همون 5 درصد باشه.

قطعات کامپیوتر هم که معلومه که ایران نمیتونه بسازه پس همون 5 درصده. البته اینم اضافه کنم که مالیات بر ارزش افزوده هم داره. که با هم میشه 10 درصد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
40 درصد؟؟؟؟  :wacko:  :blink:

بستگی زیادی داره که چی بیارید؟ ولی معمولاً 5 درصده.

کلاً قاعده اش اینه که هرچی که ایران خودش بتونه تولید کنه گمرکیش بالاست و هرچی هم نتونه بسازه گمرکیش کفه که همون 5 درصد باشه.

قطعات کامپیوتر هم که معلومه که ایران نمیتونه بسازه پس همون 5 درصده. البته اینم اضافه کنم که مالیات بر ارزش افزوده هم داره. که با هم میشه 10 درصد.

من 2 تا مانیتور آوردم ازم 40% گرفتن

2 تا گرافیک آوردم  35% گرفتن

خمیر آوردم ازم 30% گرفتن ( اونم بعد از کلی دردسر)

مادربرد آوردم هیچی نگرفتن

1 هفته بعدش دوباره مادربرد آوردم 30% گرفتن

این تجربه من بود، نمی دونم شاید راه کم هزینه تری برای وارد کردن هست که من بلد نیستم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم اگه به صورتی باشه که انگار دست دوومه مشکلی نداره و احتمالا چیزی نگیرند مثلا جعبش و باز کنه ، یکم کثیف مثیفلش کن انوقت پست کنه

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دوستان سوال من اینه که اگه به یکی از آشناها بگم با خودش یه 770 oc بیاره بازم ازش هزینه گرفته میشه؟

لینک به دیدگاه

دوستان سوال من اینه که اگه به یکی از آشناها بگم با خودش یه 770 oc بیاره بازم ازش هزینه گرفته میشه؟

ببين خيلى بستگى داره به وضعيت فرودگاه. اگر پروازهاى ورودى 2 تا 5 صبح باشه، احتمال گير دادن خيلى كمه. بخصوص اگر توى كيسه يا كيف دستى خودش باشه و از زير دستگاه ردش نكنه. اما خودت ميدونى اگر گير بدن همه چيز بايد بره زير دستگاه مثل همه ى چمدون هاى ورودى كه بايد از زير دستگاه رد بشن و قطعه اى مثل گرافيك تابلو در زير دستگاه ايكس خودش رو نشون ميده. همونجا خفت ميكنه چمدون يا كيف دستى رو بايد باز كنى و توضيح بدى اين چيه و اگر قطعه نو باشه صاف ميبرنت دفتر گمرك، و همونجا هزينه اش رو ميدى يا ميگذارى همونجا ضبط بشه و بعدا" هزينه اش رو ببرى پرداخت كنى.

اصولا" بهترين چيزى كه ميشه مسافرى آورد لپ تاپه، چون ميتونى به عنوان لپ تاپ خودت جا بزنى و هيچ چيز هم پرداخت نكنى. 

اگرگير كردى، و تابلو شدى، بتونى موقع توضيح خواستن التماس كنى و ذجه و ناله هم كنى ممكنه مامور گمرك دلش بسوزه و مهربون بشه و خلاصه بيخال بشن و گرافيك كه سهله، اجناس ممنوع قانونى رو هم ميتونى مسافرى بيارى.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...