رفتن به مطلب

پست، مشکلات ایجاد شده به وسیله پست، راه حل ها، تجارب و ...

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

من از تهران تا اهواز فرستادم شد 15 تومان با تیپاکس زیاد هست از نظر شما ؟ من که راضی بودم 2 روزه هم رسید دست خریدار

عزیز متن منو یک بار دیگه بخون من اصفهانی بخواهم بفرستم یک شهر دیگه غیر تهران تعرفه 2 برابره افتاد عزیز :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بندرعباس تا تهران فقط 3 هزار تومن خخخخخخخخخ حدود یک هفته پیش 2 روزه بدستم رسید وزن حدودا 1 کیلو = لبتاب 

لینک به دیدگاه

پست کردن هم شده جزو مشغلهای فکری مردم این مملکت دیگه برای زندگی کردن هم وقت نداریم :cool:

لینک به دیدگاه

بندرعباس تا تهران فقط 3 هزار تومن خخخخخخخخخ حدود یک هفته پیش 2 روزه بدستم رسید وزن حدودا 1 کیلو = لبتاب

توضیح بدید اگه شوخی نبود.

ماهم استفاده کنیم.

لینک به دیدگاه

این مال چند سال پیش بود درسته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مال چند سال پیش بود درسته؟

نه هفته پیش ... عکس هم میگیرم یحتمل معموران پست اشتباهی انجام دادند چون پریروز یک پست فرستادم کیش ایفون 5 بود شد20 تومن
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نقل از یکی کارمندان پست

ارسال بسته پستی بر عکس اونی که شما فکر می کنید دقیقا حساب کتابش مشخص و اینقدر گرم میشه اینقدر تومن این جوری نیست کلی گزینه های مختلف داره که تو هزینه تمام شده موثره و قابل تغییر است

از وقتی اداره پست شرکتی و نیمه خصوصی اداره میشه به تمام کارمندان(من جمله خودم)تاکید غیر مستقیم شده که از دست ندادن شغلتون مساوی است با رساندن بهترین خدمات به مشتری :D (یعنی محاسبه بالاترین تعرفه به بهانه های مختلف 2قبضه و پیشتاز و پست ویژه و.........) می گفت همین سفارشی را تمام باجه ها باید انجام دهند اما چون برای شرکت پست سودش کمه اکثر باجه ها میگند ما نداریم ~x(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تیپاکس خدماتش فقط برا تهران خوبه اما برا بقیه زیاد جالب نیست

تو منطقه ما با اینکه یک منطقه پرجمعیته نمی یارند دم خونه 5تومن هزینه پیک می گیرند از اون طرف ارسال بین شهرها غیر تهران تعرفه 2برابر میشه یعنی اصفهان مثلا تبریز بسته 14تومنی میشه28تومن!!!

دوستمون nightkiler درست میگن  ! 

در ارسال از طریق تیپاکس ارسالهایی که یه سرش تهران نباشه مبلغ دوبل میشه متاسفانه ...

من از تهران تا اهواز فرستادم شد 15 تومان با تیپاکس زیاد هست از نظر شما ؟ من که راضی بودم 2 روزه هم رسید دست خریدار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پست جدیدا صدجور هزینه الکی روی قبض اضافه می کنه ! نمیدونم اکسپرس و بیمه و مالیات و عوارض و ...
از اون طرف هم یه کارت کوچک رو یه جا 1000 تومان حساب می کنه یه جای دیگه 2000 تومان ! افتضاح ترین هستند ...

لینک به دیدگاه

سلام

جدیدا میگن تیپاکس یه مسیره شده یعنی هزینه دوبرابر نمیشه

بهتره دوستان پیگیری کنن

یاعلی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

جدیدا میگن تیپاکس یه مسیره شده یعنی هزینه دوبرابر نمیشه

بهتره دوستان پیگیری کنن

یاعلی

چند روز پیش که من پرسیدم هنوز همون 2برابر تعرفه بود .توجیح عجیبی هم دارند میگند تمام بسته های کشور یک دور میره تهران بعد از تهران به سایر نقاط تقسیم میشه بعیده راست بگند چون پت و مت هم این کارو نمی کنند

پست جدیدا صدجور هزینه الکی روی قبض اضافه می کنه ! نمیدونم اکسپرس و بیمه و مالیات و عوارض و ...

از اون طرف هم یه کارت کوچک رو یه جا 1000 تومان حساب می کنه یه جای دیگه 2000 تومان ! افتضاح ترین هستند ...

یک بار از کارمند باجه پرسیدم گفت تامین چسب و کارتون و پاکت اینها اکثرا با خود باجه است اونها هم از بازار میخرند و هر قیمتی بخواهند می فروشند کسی هم نظارت نداره .کلا پست از وقتی بی صاحب شده که خصوصی شده دادند دست شرکت و پیمانکار و...........

قبلا اگر شما می خواستید برای اینکه بدونید 100درصد بسته به دست فرد مورد نظر برسه بسته را 1000-4000بیشتر می دادید 2قبضه می کردید .حالا به یارو میگم من دو قبضه نمی خواهم میگه قانون باید پشستاز دو قبضه باشه اما جالبیش اینه که قبض دوم برا من نمیاد اما پولشو می گیرند

لینک به دیدگاه

هرکی تو خونش باید ی دونه  کفتر داشته باشه تا جنسارو مفت ببره دم در صاحبش اینم یه روش دور زدن تحریم ها :D

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود.

دوستان برای من قطعه ای رو از اصفهان با پست ویژه ارسال کرد روز 2 اسفند ، امروز نگاه کردم میبینم هنوز اداره تجزیه و مبادلات اصفهانه مرسوله.

به کجا باید جهت پیگیری زنگ بزنم؟

لینک به دیدگاه

برگشت نخورده ؟

پایین صفحه یک شماره تلفن هست . میتونی اونجا تماس بگیری .

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

تمام بسته ها میره  پست نشاط خیابان نشاط.میتونید شمارشونو گیر بیارید تماس بگیرید یا اگه اصفهان هستید برید اونجا

من قبلا شمارشو داشتم پاک شده

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

سلام عزیز

بسته احتمالا میره پست نشاط خیابان نشاط

اینجایی که میفرمایید اصفهان هست؟

برگشت نخورده ؟

پایین صفحه یک شماره تلفن هست . میتونی اونجا تماس بگیری .

نه برگشت نخورده . تماس گرفتم اپراتور گفت برای رهگیری شماره رو بزنید زدم وضعیت مرسوله رو به صورت "مشاهده شده" اعلام کردن

واقعا مسخره کردن کلی پول اضافه دادیم هنوز ارسال نشده . پیشتاز میگرفتم سریع تر میومد

ویرایش شده توسط FPS Doug
لینک به دیدگاه

اینجایی که میفرمایید اصفهان هست؟

بله.تمام بسته ها میره اونجا بعد ارسال میشه.شمارش توی نت گیر بیارید یا به دوستتون اگه اهل اصفهانه بگین بره اونجا

لینک به دیدگاه

بله.تمام بسته ها میره اونجا بعد ارسال میشه.شمارش توی نت گیر بیارید یا به دوستتون اگه اهل اصفهانه بگین بره اونجا

خب الان بنده تماس گرفتم با اپراتور تهران گفتن باید فرستنده بره محل ارسال پست صورت جلسه تنظیم کنه

فکر کنم یادشون رفته بردارن مرسوله رو :|

لینک به دیدگاه

با احتساب امروز میشه دوروز

پیشنهاد میکنم کمی صبر کنید

لینک به دیدگاه

با احتساب امروز میشه دوروز

پیشنهاد میکنم کمی صبر کنید

صبح شنبه واسه بنده فرستادن و به ایشون هم گفتن اگر شنبه پرواز باشه یک شنبه میرسه و اگر نه دو شنبه میرسه.

دو شنبه امروزه و هنوز در تجزیه اصفهانه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

سلام

من میخوام بک بسته ای رو پست کنم 

اول از همه اینکه باید کجا برم ؟

اداره پست تا چه ساعتی بازه ؟

از من مدرک شناسایی میخواد ؟

و سوال بعد اینکه یک محصول بدون جعبه رو میشه پست کرد ؟ مثلا جارو برقی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

با فرض اينکه اطلاعات نداريد !(آخه برام عجيب هست يکم :) )

دفاتر پستي :

تا 7 شب هم هستند ولي محموله ها سمت صبح ارسال ميشن معمولا ...

سه نوع پست سفارشي ، پيشتاز و ويژه داريم.

براي ارسال خير کارت شناسايي نميخواد.

براي ارسال به يه سري اطلاعات هم نياز داريد.

آدرس دقيق پستي

کد پستي

شماره تماس

نام و نام خانوادگي گيرنده

(البته اين موارد براي فرستنده هم پر ميشه)

باربري و تيپاکس هم تو اکثر شهر ها هست و براي بسته هاي بزرگ مثل کالاي مورد نظر شما به صرفه تر هست.

بار بدون جعبه رو هم براي ارسال با تيپاکس و باربري خودتون داخل جعبه بذاريد يا اگر ببريد پست احتمالا يه سري جعبه با سايز مختلف دارند.

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

با فرض اينکه اطلاعات نداريد !(آخه برام عجيب هست يکم :) )

دفاتر پستي :

تا 7 شب هم هستند ولي محموله ها سمت صبح ارسال ميشن معمولا ...

سه نوع پست سفارشي ، پيشتاز و ويژه داريم.

براي ارسال خير کارت شناسايي نميخواد.

براي ارسال به يه سري اطلاعات هم نياز داريد.

آدرس دقيق پستي

کد پستي

شماره تماس

نام و نام خانوادگي گيرنده

(البته اين موارد براي فرستنده هم پر ميشه)

باربري و تيپاکس هم تو اکثر شهر ها هست و براي بسته هاي بزرگ مثل کالاي مورد نظر شما به صرفه تر هست.

بار بدون جعبه رو هم براي ارسال با تيپاکس و باربري خودتون داخل جعبه بذاريد يا اگر ببريد پست احتمالا يه سري جعبه با سايز مختلف دارند.

موفق باشيد

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

تو شهر ما از همه نقاط کشور ارسال قطعات الکترونیکی به زاهدان هست اما امان از اون روزی که خوده آدم بخواد قطعه اکترونیکی پست کنه باید هفتا کفش آهنی پاره کنه تا پست شه چون استان ما لب مرزه و به خاطر حواشی که قبلا داشته میگن تو قطعات الکترونیکی احتمال جا ساز بمب هست

اما واسه ارسال از زاهدان

1-نامه با فاکتور از مرکز تجاری فروش کامپوتر

2-نامه را باید ریس اداره پست تایید کند

3-دبیرخانه باید شماره بزند

4-نامه به کارتون وسیله چسپانده شود

5-به سلامتی دیگه اسال شد ولی چون قطعه الکترونیکی هست و شکستنی بیمه نمی کنن

و با این صحبت ها به این نتیجه میرسیم که از همه بهتر تیپاکس هست هم ارزون و هم بیمه میکنه و هم این مراحل بالا رو نداره حتی تو شهر ما

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

rg7n_dsc_0045.jpg

pkhm_dsc_0049.jpg

ux7x_dsc_0051.jpg

5j56_dsc_0047.jpg

یعنی تولید کود هم مشکل داره اینجا......

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...