رفتن به مطلب

CPU AMD بخریم ؟؟؟؟یا CPU intel بخریم ؟؟؟!!!!!!!!

Recommended Posts

مادربرد های MSI، اخیرا خرابی زیاد دارن. من خرابی زیادی از سری معمولی این مادربردها دیدم. مثلا شخصی رفته 8150 رو رو این برد بسته، 1 هفته کار کرده، مین ترکیده760GA-P43 (FX)

درسته که نوشته ساپورت میکنه ولی حالا چکارش کرده که اوراق شده؟ :D

سلام

8150 مال من بوده که حدود 4 ماه باهاش رندر گرفتم بدون دستکاری در تنظیمات و اور و ازش راضی بودم...

بعد که وسط یه رندر 3 ساعته سوخت بردم گارانتی بجاش یه 8350 گرفتم و بعد نصب و حدود 20 دقیقه رندر گیری در حالی که 90% سی پی یو در حال استفاده بود دوباره سوخت!

حالا تصمیم دارم بردشو عوض کنم و ایسوز یا ازراگ بذارم و تو مدل مناسب برای کارم موندم! :huh:

لینک به دیدگاه

• ارسال 115
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

3 ساعت در مقابل 20 ساعت رندر چیز نیست.

این هم سند

72562337086598640340.jpg

تو پ.خ چند نمونه مادر برد براتون فرستادم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام

8150 مال من بوده که حدود 4 ماه باهاش رندر گرفتم بدون دستکاری در تنظیمات و اور و ازش راضی بودم...

بعد که وسط یه رندر 3 ساعته سوخت بردم گارانتی بجاش یه 8350 گرفتم و بعد نصب و حدود 20 دقیقه رندر گیری در حالی که 90% سی پی یو در حال استفاده بود دوباره سوخت!

حالا تصمیم دارم بردشو عوض کنم و ایسوز یا ازراگ بذارم و تو مدل مناسب برای کارم موندم! :huh:

همانطور که معین جان گفت، یکی از بهترین ها، ایسوس و از چیپ 970 به بالاست.

مورد بعد   Giga 970a-ud3 هست.

کلا باید بردهایی انتخاب کنی که مدار تغذیه و فاز های متعدد و خوبی داشته باشن و الیته هیت سینک دار باشن تا بتونن برد رو خنک نگه دارن.

در ضمن شما، کولر مناسب برای سی پی یو و کیس با تهیه مناسب هم نیاز دارید.

این هم سند

72562337086598640340.jpg

عزیز، رویت رندر سنگینی نداره. شما چکار  میکنین که 20 ساعت هم تموم نشده؟ مشخص هست که سی پی یو زیاد درگیر نیست. ولتاژ رو نگاه کن و البته دما سی پی یو هم مشخصه. فقط دمای برد بالا رفته که اونم بخاطر زمان طولانی رندر هست.

این چیزی که من دارم می بینیم با مکس- ویری حدود 3-4 ساعت حداکثر جمع میشه.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صددرصد مشکل ایشون گرما بوده و مشکل تا حدی هم به مین بر می گرده.

مین برد ولتاژ زیادی به پردازنده اعمال می کنه (مثلا بصورت پیش فرض 1.43)و پردازنده بشدت داغ هست ذاتا .هوا هم که خیلی گرم شده و سیستم رو هم متاثر می کنه.دما براحتی با فن استوک به 80 و فراتر می رسیده و آسیب دیدن پردازنده  ادامه ماجرا...

من با کولر 1216 و ولتاژ 1.33 بزور دمای پردازنده رو زیر 60 نگه میداشتم در فرکانس 4.4 اونم دمای اتاق 23-24 درجه و بهترین خمیر سیلیکون ممکن رو هم زده بودم.

واقعا 8150 داغ هست و ظاهرا 8350 هم همینطور هست و اگر 8 هسته همزمان زیر لود برن اصلا قابل کنترل نیست...

لینک به دیدگاه

این هم سند

72562337086598640340.jpg

ببخشید,شما از ویندوز 7 زیتــون(پیشگامان اطلاعات) استفاده میکنید؟؟؟!!!!!

ویرایش شده توسط gheysar1364
لینک به دیدگاه

همانطور که معین جان گفت، یکی از بهترین ها، ایسوس و از چیپ 970 به بالاست.

مورد بعد   Giga 970a-ud3 هست.

کلا باید بردهایی انتخاب کنی که مدار تغذیه و فاز های متعدد و خوبی داشته باشن و الیته هیت سینک دار باشن تا بتونن برد رو خنک نگه دارن.

در ضمن شما، کولر مناسب برای سی پی یو و کیس با تهیه مناسب هم نیاز دارید.

عزیز، رویت رندر سنگینی نداره. شما چکار  میکنین که 20 ساعت هم تموم نشده؟ مشخص هست که سی پی یو زیاد درگیر نیست. ولتاژ رو نگاه کن و البته دما سی پی یو هم مشخصه. فقط دمای برد بالا رفته که اونم بخاطر زمان طولانی رندر هست.

این چیزی که من دارم می بینیم با مکس- ویری حدود 3-4 ساعت حداکثر جمع میشه.

من کارم رندرینگ نیست این رو برای یکی از دوستان گرفتم cpu من کلا تو حالت معمولی هست یعنی اور نشده. تو این 20 ساعت کلا رو 100 بود cpu

از نظر دما هم تا حالا بیشتر از 58-60 نرفته شاید بخواتر خمیر و 2فن بودن کولر باشه.

بله با مکس هم یه چیز مثل این گرفتم حدود 2.5-3 طول کشید.

32517028232894441777.jpg

ببخشید,شما از ویندوز 7 زیتــون(پیشگامان اطلاعات) استفاده میکنید؟؟؟!!!!!

بله .

چطور مگه؟

لینک به دیدگاه

صددرصد مشکل ایشون گرما بوده و مشکل تا حدی هم به مین بر می گرده.

مین برد ولتاژ زیادی به پردازنده اعمال می کنه (مثلا بصورت پیش فرض 1.43)و پردازنده بشدت داغ هست ذاتا .هوا هم که خیلی گرم شده و سیستم رو هم متاثر می کنه.دما براحتی با فن استوک به 80 و فراتر می رسیده و آسیب دیدن پردازنده  ادامه ماجرا...

من با کولر 1216 و ولتاژ 1.33 بزور دمای پردازنده رو زیر 60 نگه میداشتم در فرکانس 4.4 اونم دمای اتاق 23-24 درجه و بهترین خمیر سیلیکون ممکن رو هم زده بودم.

واقعا 8150 داغ هست و ظاهرا 8350 هم همینطور هست و اگر 8 هسته همزمان زیر لود برن اصلا قابل کنترل نیست...

درود

بله جمله ی آخر معین جان که فرمودن " ظاهراً "، قطعاً تایید می شود!

با کولر air معمولی در حد 100 تومن توی تابستون که کلاً نمیشه اور کرد. باید با همون فرکانس استوک، ولتاژ رو اورد پایین.

فقط واترکولینگ اون هم نه مدل های آماده جواب گو هست.

مشکل دیگر پردازنده های علاوه بر موارد منطقی گفته شده مخصوصاً توسط اقا فرجام عزیز، پردازنده های AMD توان تحمل گرمای زیاد رو ندارند و مثلاً بالای 70 درجه خیلی براشون خطرناک هست. در صورتی که پردازنده های اینتل در 80 درجه هم کار می کنند.

ولی با همه ی این حرف ها I love you AMD :D :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز شما دماتون با ایس بلید و به قول خودتون دو فن و خمیر خوب تا 61 رفته.اونم با ولتاژ 1.32 !

حالا فکر کنید 1.4 ولتاژ دیفالت باشه و فکر کنید با فن استوک دما از 75 هم عبور می کنه و موندن در این حالت صددرصد پردازنده آسیب می بینه.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
مادربرد های MSI، اخیرا خرابی زیاد دارن. من خرابی زیادی از سری معمولی این مادربردها دیدم. مثلا شخصی رفته 8150 رو رو این برد بسته، 1 هفته کار کرده، مین ترکیده760GA-P43 (FX)

درسته که نوشته ساپورت میکنه ولی حالا چکارش کرده که اوراق شده؟ :D

دوست عزیز

armaniii

این پاسخ به من میدی؟ شوخی کردم (یاد سریال پایتخت افتادم)

والا من پیشرفت زیادی ندیدم از اینتل. شما الان 4770K رو ببینید چقدر از Corei7 980X قویتره؟ حتی 3970X نسبت به Corei7 980X چقدر قویتره؟ به این نمیگن پیشرفت. ;)

بحث داره منحرف میشه. من طرفدار هیچ کدون نیستم. لطفا جبهه نگرید. @};- @};-

100% تایید میشه.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

این اولینم باری بود که شنیدم یه CPU ترکیده !!

حالا با این حساب هم i7 سابقه سوختن داشته ؟

کدوم یکی تو باز ی ، دمای کم تری داره ؟ البته مثلا مقایسه این دو در بتل 3 .

کدومشون مناسب تر هست و پردازش مناسب تر و دمای کمتر داره با فن اضافی؟

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال من a880gm-ad3 دارم با فنوم 955 بلک اینو با corei7 870 1156+p7h55  جا به جا کنم کارایی سیستم چشمگیر میشه یا نه؟بنچمارکارو دیدم تقریبا نزدیک به هم هستن.من گرافیکم 5870 هستش بنظرتون این کارو بکنم تو گیما تغیر فریم زیاد دارم یا نه؟ارزششو داره؟من اون دو تا رو 500 بفروشم باید 800 واسه این هزینه کنم550+250 (حدودی البته پایینترم میشه پیدا کرد)

لینک به دیدگاه

گرچه فکر نکنم این سوال مربوط به این تایپک باشه ولی من اگه جای شما بودم این کار رو نمی کردم. 

سوکت 1156 عملا منسوخ شده و کوچ کردن از سیستم فعلی به این پلتفرم به نظر من کار معقولی نمیاد. 

طبق چیزیم که توی بنچ مارک ها معلومه تفاوتشون چشمگیر نیست و هزینه اضافی براش منطقی نیست. 

البته این نظر منه از دوستان با تجربه تر هم سوال کنید شاید نظرشون متفاوت از این باشه

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-870-vs-AMD-Phenom-II-X4-955

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرچه فکر نکنم این سوال مربوط به این تایپک باشه ولی من اگه جای شما بودم این کار رو نمی کردم. 

سوکت 1156 عملا منسوخ شده و کوچ کردن از سیستم فعلی به این پلتفرم به نظر من کار معقولی نمیاد. 

طبق چیزیم که توی بنچ مارک ها معلومه تفاوتشون چشمگیر نیست و هزینه اضافی براش منطقی نیست. 

البته این نظر منه از دوستان با تجربه تر هم سوال کنید شاید نظرشون متفاوت از این باشه

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-870-vs-AMD-Phenom-II-X4-955

صددرصد درسته و بین 1156 و فنوم ها اختلاف کمی هست در کارایی.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

حالا که AMD از بازار رقابتی سی پی یو عقب مونده، اینتل داره گربه میرقصونه. قبلا هر 18 ماه یک بار یه نسل انقلابی میداد بیرون. ولی این روزا سر برج که میشه، سوکت جدید به خورد ملت میده. من که خسته شدم از بس به اینتل سود رسوندم، ولی متاسفانه AMD چیز دندونگیری بیرون نمیده که بخواهیم بخریم. AMD 9590 و AMD 9370 هم که با مصرف 220 واتی، از خودش یه غول گرسنه ساخته که دست کم یه ایرکولینگ صد دلاری Cooler Master V8 GTS از پسش بر میاد. فکر کنم وقتی کیستون رو با این کانفیگ روشن میکنید، فیوز کنترتون بپره! در حالیکه اینتل BroadWell رو میده بیرون و در حال برنامه ریزی روی نسل انقلابی SkyLake هست، ای ام دی مسخره هیچ برنامه مشخصی برای سری HighEnd نداره. امیدوارم سری 9000 کارت گرافیکش چیز توپی در بیاد که حداقل از شر انویدیای دزد خلاص بشیم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

من خودم شخصا یه AMD 8350 با یه مادربرد ASUS M5A99X EVO AM3+ برای یه مشتری بستیم که کلا حدود 3.5 در اومد البته با یه SAPPHIRE 7870 و پاور گرین

خودم روش یه کرایسیس 3 نصب کردم (ویندوز 8) و آخرین AMD CATALYST رو هم نصب کردم.

وقتی که گزینه های گرافیک رو روی ULTRA می ذاشتم تصویر فریم می زدم :blink: خیلی تعجب کردم. یه بار دیگه گزینه ها رو کم زیاد کردم بازم همینطوری شد

و صدای فنش که لامصب انگار هواپیما داره فرود میاد توش که بعد از یه ساعت کار کردن باهاش چنان سر و صدا و حرارتی ایجاد می کنه که اعصاب معصاب ادم رو بهم می ریزه! بنده خدا خریداره آورد به قیمت 2800 براش ردش کردیم و شرمندش هم شدیم حسابی!

من خودم شخصا از طرفدارای AMD بودم ولی انصافا از اینتل عقب مونده.حتی گرافیک هاش هم از انویدیا عقب مونده.سری 7000 کارتهای گرافیکش برای رقابت با سری 500 انویدیا به بازار اومد ولی الان انویدیا سری 700 رو زده، اما AMD هنوز تکنولوژی جدیدش آماده نیست

شاید تو نسل بعدی جبران کنه این عقب موندگی رو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز حرفت تا حدودی درست نیست...

سری 7000 Amd تا وقتی که تایتان و سری 700 انویدیا نیومده بودن، تاپ ترین کارت های موجود بودن...

و الان هم که باید گفت با کنترلی که AMD روی بازار پیدا کرده(کنسولهای جدید و تقریبا 90 درصد بازیهای تاپ) میشه گفت که باید منتظر دوران جدیدی توی کامپیوتر باشیم و کلا باید کمی صبر کنیم که ببینیم هر دو شرکت محصولاتشون رو به بازار بدن و بعد شروع به مقایسه کنیم...

البته حرفتون درسته که AMD در مرحله دادن Cpu های HighEnd خیلی از Intel عقب هستش و CPU های معمولیش هم آنچنان رقابتی با همرده های اینتل ندارن...

باید صبر کرد و دید که سیاست رقابتی AMD چی هست...(چیزهایی که من دارم میبینم خیلی من رو به این نتیجه میرسونه که در آینده AMD برتری عجیبی توی بازار نسبت به اینتل پیدا میکنه با این روند کنونی)...

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام
من قصد ارتقای سیستم رو دارم و بعد از کمی تحقیق به دو پردازنده Intel Core i5-3470 و AMD FX-8320 Eight-Core رسیدم که یکی رو انتخاب کنم ولی انتخاب خیلی سخت شده برام
خودم اول نظرم روی اینتل بود ولی وقتی قدرت 8320 و همچنین قیمت پایینتر اون رو دیدم کمی دو دل شدم.
نتایج مقایسه هم خیلی متفاوت بوده
AnandTech | Bench - CPU
خواهش میکنم اگه تجربه ای دارید از این دو پردازنده کمکم کنید

PassMark - Intel Core i5-3470 @ 3.20GHz - Price performance comparison
PassMark - AMD FX-8320 Eight-Core - Price performance comparison

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده 4570 رو پیشنهاد میدم با قیمت 600 تومان.

لینک به دیدگاه

بنده 4570 رو پیشنهاد میدم با قیمت 600 تومان.

یعنی 4570 از 3470 ارزونتره ؟

لینک به دیدگاه

یعنی 4570 از 3470 ارزونتره ؟

دقیقا همینطوره و توی این بازار ما همه چیز ممکنه . 3470 ضعیفتره ولی بعضی از استعلامها این کالا رو حتما میخوان و فروشنده رو مجبور میکنن که این کالا رو بگیره .

4570 بخرید و 3470 نخرید

لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره و توی این بازار ما همه چیز ممکنه . 3470 ضعیفتره ولی بعضی از استعلامها این کالا رو حتما میخوان و فروشنده رو مجبور میکنن که این کالا رو بگیره .

4570 بخرید و 3470 نخرید

از بین 8320 و 4570 شما به صورت کلی کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

من گیمر نیستم ولی میخام سیستم خوبی ببندم که حداقل تا 4-5 سال نیاز به ارتقا نداشته باشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از بین 8320 و 4570 شما به صورت کلی کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

من گیمر نیستم ولی میخام سیستم خوبی ببندم که حداقل تا 4-5 سال نیاز به ارتقا نداشته باشم

از نظر پردازش سنگین (مثل ریپ،کانورت،رندرو...)تقریبا مشابه هستند و در بازی کمی پردازنده اینتل برتر هست...

مصرف کمتر و طاقت گرمایی بالایی هم داره برعکس 8320 که طاقت گرمایی 63 درجه داره و معمولا در لودهای سنگین دماش از حد مجاز با کولر استوک عبور می کنه!

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

از نظر پردازش سنگین (مثل ریپ،کانورت،رندرو...)تقریبا مشابه هستند و در بازی کمی پردازنده اینتل برتر هست...

مصرف کمتر و طاقت گرمایی بالایی هم داره برعکس 8320 که طاقت گرمایی 63 درجه داره و معمولا در لودهای سنگین دماش از حد مجاز با کولر استوک عبور می کنه!

جالبه ... بیشتر ریویو هایی که من خوندم اشاره داشتن که CPU های ۸ هسته AMD بهترین گزینه برای بازی هستن و تو OC کردن هم معمولا ۱۰ درصد از Intel های هم رده خودشون بیشتر OC شدن

لینک به دیدگاه

زنده باد AMD هیپ هیپ هوراااا D: خیلی هم عالی دوشواری هم نداره...من فقط 1بار اونم در هفته اول CPU سوخت که اونم دلیلش دکمه پشته پاور بود که تبدیل ولتاژ میکنهD: بنده خدا گارانتیشم چیزی نگفت یکی دیگه بهم داد...حالا اگه اینتل بود چه کسی میخواست جوابگو باشه؟؟ شوما اینه به من نیشان بده اولD:

اگه اینتل بود به احتمال قوی اصلا نمیسوخت .

همین اتفاق برای من هم در اولین سیستمی که داشتم و اینتل بود افتاد . ولی اصلا CPU چیزیش نشد فقط رمها سوختن . فک کنم اینتل یه تکنولوژی داره که نمیزاره در این مواقع تغییر جریان بهش اسیب بزنه .

ضمنا خوب جوابگو باید در این مواقع خود آدم باشه که اینکارو کرده . CPU بیچاره چه گناهی کرده آخه .

حتی شنیدم ویندوز 8.1 با پردازنده های  AMD مشکل داره . به نظر من در PC فقط اینتل .

ویرایش شده توسط MAGNUM
لینک به دیدگاه

اگه اینتل بود به احتمال قوی اصلا نمیسوخت .

همین اتفاق برای من هم در اولین سیستمی که داشتم و اینتل بود افتاد . ولی اصلا CPU چیزیش نشد فقط رمها سوختن . فک کنم اینتل یه تکنولوژی داره که نمیزاره در این مواقع تغییر جریان بهش اسیب بزنه .

ضمنا خوب جوابگو باید در این مواقع خود آدم باشه که اینکارو کرده . CPU بیچاره چه گناهی کرده آخه .

حتی شنیدم ویندوز 8.1 با پردازنده های  AMD مشکل داره . به نظر من در PC فقط اینتل .

آره خوب حق با شماست...وین 8.1 که کلا مشکل داره Visual Studio هم روش مشکل داره...منکه از 8 استفاده میکنم کاملا OK هست.در کل که منم قبول دارم اینتل خویبه ولی فقط i7 هست که میتونه به طور چشمگیری از AMD بهتر عمل کنه البته بازم نه در هر شرایطی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...