رفتن به مطلب

آیا کارت amd 7950 از پس اجرای نسل بعدی بازی ها بر میاد ؟

omid.gh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

به نظرتون کارت گرافیک فعلیم یعنی 7950 میتونه از پس اجرای بازی های آینده ( بازی هایی که قراره واسه xbox one و ps4 باید ) تو فول اچ دی بر بیاد ، یا بهتره به یه کارت قوی تر مثل gtx770  ارتقاش بدم!!!؟؟؟.

ممنون میشم پاسخ بدید.

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه داداش همینو نگه دار. کارت خیلی خوبیه حالا شاید نتونی بعضی از بازی ها رو روی جزئیات خیلی بالا بازی کنی که این بازی ها هم کم و انگشت شمار هستند.

ویرایش شده توسط koenigsegg
لینک به دیدگاه

بله ...خدا رو شکر تا همین الان اکثر بازی هایی که اومدن به خوبی روی این کارت اجرا شدن ...ولی بازی های نسل بعد که برای کنسول های جدید میان رو نمیدونم ؟؟ قراره چه گرافیکی داشته باشند و اینکه این کارت کم نیاره ....راستشو بخای یه مبلغ پول جمع کردم که میخوام باهاش یه ssd بخرم احتمالا سامسونگ 840 پرو ... گفتم اگه این کارت نتونه در آنده جواب گیم رو بده این پول رو به تعویض این کارت اختصاص بدم و قید ssd رو بزنم . حالا نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

عزیز خیالتون راحت باشه کارت که رو ps4 هست تو از سری amd 7000 هست و معادل 7870 پس کارت شما بهتر از کنسول های نسل جدید هست.و به خوبی پاسخگو هست.

لینک به دیدگاه

عزیز خیالتون راحت باشه کارت که رو ps4 هست تو از سری amd 7000 هست و معادل 7870 پس کارت شما بهتر از کنسول های نسل جدید هست.و به خوبی پاسخگو هست.

چه خوب ...پس اگه اینطور باشه که دیگه مشکلی ندارم ....پس میرم سراغ ssd و ببینم این قطعه چیه که همه دارن ازش تعریف میکنن .

لینک به دیدگاه

البته اين رو هم در نظر بگيريد که نسخه هاي ps4و xboxبه کيفيت pcنيست!

معمولا تکسچر هارو کم ميکنند تا بتونه از پسش بربياد!

7950کارت خوبي هست اما براي بازيهاي فعلي! معلوم نيست براي بازيهاي اينده چه گرافيکي براي حداکثر جزئيات نياز باشه.

اما اگه من جاي شما بودم بين vgaبالاتر و ssd ميرفتم سراغ VGA!

چون ssdاونقدر تو سيستم تاثير نداره فقط loadبرنامه و ويندوز رو بالا ميبره.

اما اگه vgaبالاتر بگيري تاثير مستقيم روي گيم و کيفيت بازيها داره.

حالا بازم تصميم با خودته.

لینک به دیدگاه

البته اين رو هم در نظر بگيريد که نسخه هاي ps4و xboxبه کيفيت pcنيست!

معمولا تکسچر هارو کم ميکنند تا بتونه از پسش بربياد!

7950کارت خوبي هست اما براي بازيهاي فعلي! معلوم نيست براي بازيهاي اينده چه گرافيکي براي حداکثر جزئيات نياز باشه.

اما اگه من جاي شما بودم بين vgaبالاتر و ssd ميرفتم سراغ VGA!

چون ssdاونقدر تو سيستم تاثير نداره فقط loadبرنامه و ويندوز رو بالا ميبره.

اما اگه vgaبالاتر بگيري تاثير مستقيم روي گيم و کيفيت بازيها داره.

حالا بازم تصميم با خودته.

خوب به نظر شما تعویض این کارت با 770 به صرفه هست یا صبر کنم سری 8000 amd بیاد و یه باره به اون ارتقا بدم؟

لینک به دیدگاه

عزیز ببینید مثل الان که سالهاست از ps3 میکذزه کرایسیس 3 رو ps3 هست رو pc هم هست ولی شما با pc اگر کارت خوب داشته باشین میتونین خیلی با جزئیات بالاتری بازی کنین.در آینده هم همین هست.

ولی شما با داشتن 7950 میتونین این حساب رو بکنبن که با کیفیتی کمی بالاتر از کنسول ها میتونین بازی کنین.یعنی تو سال 2016 که کارت gtx980 میتونه با کیفیت عالی و رزلوشن 1080 کرایسیس 5 رو اجرا کنه مثلا کنسول میتونه با کیفیت ضعیف و رزلوشن پایینتر اجرا کنه کارت شما میتونه قدری از کنسول بهتر باشه.

770 که جایی نمیره به نظرم اگه قصد خرید کارت دارین صبر کنین ببینین سری جدید amd چی داره.

قویترین کارت رو هم بخرین بلاخره روزی قدیمی میشه پس برای کارت برنامه طولانی نداشت باشین اگر 7950 شما 1 سال دیگه از مد بایفته 770 1هم  سال و نیم دیگه از مدمیافته :) پس قویترین کارتهام عمر آنچنان بالایی مثلا 4 سال نمیتونن داسته باشن.شما 580 رو ببینین که زمانی غول تک جی پی یو دنیا بود!!الان از 660ti هم ضعیفتر شده چقد فاصله ساخت این دو کارت بود!!؟؟

پس بلند مدت رو هیچ کارتی خساب باز نکنین.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام امید جان

نظر بنده هم اینه که همینو یه چند وقت داشته باشی کارت خوبیه و حالا حالاها میتونه راضیت بکنه و صبر کنی از صبر کردن هم کسی ضرر نمیبینه خدارو چه دیدی سری 8000 اومدو یه کارت خوب و خوش قیمت از این سری گرفتی

لینک به دیدگاه

عزیز ببینید مثل الان که سالهاست از ps3 میکذزه کرایسیس 3 رو ps3 هست رو pc هم هست ولی شما با pc اگر کارت خوب داشته باشین میتونین خیلی با جزئیات بالاتری بازی کنین.در آینده هم همین هست.

ولی شما با داشتن 7950 میتونین این حساب رو بکنبن که با کیفیتی کمی بالاتر از کنسول ها میتونین بازی کنین.یعنی تو سال 2016 که کارت gtx980 میتونه با کیفیت عالی و رزلوشن 1080 کرایسیس 5 رو اجرا کنه مثلا کنسول میتونه با کیفیت ضعیف و رزلوشن پایینتر اجرا کنه کارت شما میتونه قدری از کنسول بهتر باشه.

770 که جایی نمیره به نظرم اگه قصد خرید کارت دارین صبر کنین ببینین سری جدید amd چی داره.

قویترین کارت رو هم بخرین بلاخره روزی قدیمی میشه پس برای کارت برنامه طولانی نداشت باشین اگر 7950 شما 1 سال دیگه از مد بایفته 770 1هم  سال و نیم دیگه از مدمیافته :) پس قویترین کارتهام عمر آنچنان بالایی مثلا 4 سال نمیتونن داسته باشن.شما 580 رو ببینین که زمانی غول تک جی پی یو دنیا بود!!الان از 660ti هم ضعیفتر شده چقد فاصله ساخت این دو کارت بود!!؟؟

پس بلند مدت رو هیچ کارتی خساب باز نکنین.

بله دقیقا حق با شماست .... نمیشه رو قدرت یه قطعه تو بلند مدت حساب باز کرد...

لینک به دیدگاه

سلام امید جان

نظر بنده هم اینه که همینو یه چند وقت داشته باشی کارت خوبیه و حالا حالاها میتونه راضیت بکنه و صبر کنی از صبر کردن هم کسی ضرر نمیبینه خدارو چه دیدی سری 8000 اومدو یه کارت خوب و خوش قیمت از این سری گرفتی

درسته ...همین کار رو میکنم تا جایی از این کارت استفاده میکنم تا دیگه جواب کارای منو نده ... تا اون موقع هم حتما کارتهای قدرتمند و خوش قیمت amd 8000 هم راهی بازار میشن.

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

دوست عزیز منم دقیقا همین شرایط شما رو داشتم تا امروز یعنی یه بودجه داشتم برای ارتقاء کارت گرافیکم (7950) به 770 و یا برای خرید SSD... توش مونده موندم SSD بگیرم یا گرافیک چون تا حالا تجربه و کار با SSD نداشتم  ... از اونجایی که در حال حاضر بهترین بازی از لحاظ گرافیکی  رو یعنی کرایسیس 3 با مقدار کمی اور میتونم  به راحتی بازی کنم و از یه طرف نگران سیستم مورد نیاز بتلفیلد 4 بودم که به خودم گفتم جزئیات کرایسیس که بالاتره چطور نتونم بتلفیلد رو راحت اجرا کنم؟ اینجا بود که گفتم بی خیال گرافیک فعلا! سری 8000 اومد بعدا میگیرم و اینو میفروشم...

برای همین SSD رو انتخاب کردم که داشته باشم و بعدا دیگه یه راست برم سراغ گرافیک.

البته یه چیزی بگم بازیهایی که مثلا 4-5 سال بعد از عرضه کنسولها میاد به مراتب پیشرفتهای گرافیکی و... خیلی خوبی رو دارند نسبت به بازیهایی که برای سال اول عرضشون میاد (کنسولها) برای همین به نظر من شما اگر 9950 هم که بیاد داشته باشید به احتمال زیاد بازیهایی که اون موقع برای کنسول میاد(مخصوصا بازیهای انحصاری ps4) از گرافیک و جزئیات بالاتری دارا هستند.همینطوری سال به سال از قدرت کنسول بیشتر استفاده میکنند تا برسه به 100 درصد... مثل این the last of us بعد از 7-8 سال از تاریخ عرضه کنسول اومده و به طور 100 درصد و کامل از توان ps3 استفاده کرده با اون مشخصات ذغالی ps3 نسبت به کامپیوترهای امروزی!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خیلی ها ارزوی این کارت رو دارند چه جوری میگی کارت برا بتلفیلد 4 مناسب نیست 

من با شما شرط می بندم که 7770 بتونه بتلفیلد 4 رو روی حداکثر جزییات رو 30 فریم بالا بیاره این که دیگه جای خود داره

بعض از بازی هارو زیادی گنده نشون میدن یکیشون هم همین بتلفیلد 4 هست که الکی میان توی نمایشگاه ها دوتا 7970 میزارن کنار هم که بگن این بازیم اره.......

اصلا و ابدا نگران این کارتت نباش و هرچی دلت می خواد برو با پولت بخر اگر تا 3 سال دیگه بازی اومد واین نتونست اجراش کنه هرچی خواستی بگو

مثلا گرافیک 5970 برای سه سال پیش هست ولی همین گرافیک کرایسیس 3 رو روی رزولیشن 2560x1280 و حداثر تنظیمات راحت 45 فریم داد حالا گرافیک خودتون رو دست کم میگیرید 

بابا دست بردارید........

لینک به دیدگاه

آدمی زاده دیگه سیرمونی نداره هرچی داشته باشه بازم دوست داره بالاترشو داشته باشه ....خوب پس با این حساب میرم یه ssd بگیرم ....تا در آینده یه کارت خیلی قوی تر و مناسب بازی های اون موقع رو بگیرم ....

بازم از تمام شما دوستان و برو بچه های فروم ممنونم که خیلی منطقی و خوب پاسخ میدید و آدمو از سردرگمی نجات میدین... (*) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز کارت گرافیک روی کنسولهای جدید یک APU هستش که قدرت پردازشی معادل 7870 داره ولی کنسول ها از قوانین PC برای اجرای بازی پیروی نمیکنند و باید گفت که اگه شما میخواید پلتفرمی داشته باشید که بازی های نسل بعد و نسل بعدش رو بدون مشکل اجرا کنید، بهترین راه حل خریدن کنسول هستش...

اگر مایه دارید که برید دوتا تایتان بگیرید یا منتظر 9990 AMD بمونید...

البته واسه گرافیک 7950 هم باید گفت که کارت خوبی هستش ولی همین الان هم توی بازیهایی مثل Metro و Crysis 3 و Company of Heroes 2 و Assassin's Creed III و Batman Arkham City و Hitman Absolution و ... کم میاره!!!!

پس نمیشه گفت که واسه بازیهای نسل بعدی میتونه گزینه خیلی خوبی باشه(البته بستگی داره به اینکه بخواین بازیهارو با چه جزئیاتی اجرا کنید...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والله ما 460  داشتم تمام بازیها رو فول hd با تنظیمات بالا بازی میکردم اونم بالای 30 فریم 

نمیدونم شما با این کارت گرافیکاتون چه مشکلی دارین 

لینک به دیدگاه

منم 7770 داشتم تمام بازی ها رو کامل میاورد ((بدون aa )) به جز کرایسیس 3 به خاطر همین فروختمش.

این گرافیک غولیه تو هیچ کدوم از اون بازیا فک نکنم کم بیاره

لینک به دیدگاه

توضیحات رو دوستان گل به خوبی دادن، ماشاالله همه دوستان گل استاد هستن و با بررسی دقیق جزییات جواب های منطقی میدن!

بنده هم میگم صبرکن تا حداقل سری 8000 بیا تا ببینیم چه قدر با سری 7000 تفاوت داره بعد تصمیم به تعویض بگیر!

درضمن ssd هم ازنون شب واجب تره!

ssd یادت نره!

لینک به دیدگاه

منم اگه بودم کارت 770 رو می گرفتم .یا صبر می کردم سری 8000 بیاد.

چون من سیستمو برای گیم میخام پس برای من مهمه که فریم بالا با جزئیات داشته باشم . البته سرعت بوت و لود هم خوبه ولی الویت همون فریم بالا با جزئیات هست.

لینک به دیدگاه

عزیز کارت گرافیک روی کنسولهای جدید یک APU هستش که قدرت پردازشی معادل 7870 داره ولی کنسول ها از قوانین PC برای اجرای بازی پیروی نمیکنند و باید گفت که اگه شما میخواید پلتفرمی داشته باشید که بازی های نسل بعد و نسل بعدش رو بدون مشکل اجرا کنید، بهترین راه حل خریدن کنسول هستش...

اگر مایه دارید که برید دوتا تایتان بگیرید یا منتظر 9990 AMD بمونید...

البته واسه گرافیک 7950 هم باید گفت که کارت خوبی هستش ولی همین الان هم توی بازیهایی مثل Metro و Crysis 3 و Company of Heroes 2 و Assassin's Creed III و Batman Arkham City و Hitman Absolution و ... کم میاره!!!!

پس نمیشه گفت که واسه بازیهای نسل بعدی میتونه گزینه خیلی خوبی باشه(البته بستگی داره به اینکه بخواین بازیهارو با چه جزئیاتی اجرا کنید...

بله عزیز در مورد جزئیات تو پست 8 خودمم نوشتم.

اما عزیز گویا کنسول های این سری ار پردازنده x86 استفاده کردند و نسبت به نسل های قبلی خیلی بیشتر مشابه pc و قوانینش هستند.

http://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1280483.   

In a way, Sony might have been announcing “an ultimate PC gaming machine called PS4,”

7950 تو رزلوشن 1080 و با نهایت جزئیات و با msaa بالا تو کرایسیس 3 کم میاره اگر بخوایم کرایسیس رو با جزئیات کنسول هایی مثل ps3 و xbox 360 اجرا کنیم بالای 100 فریم میده.

post-13139-0-40723200-1379003442_thumb.jpg سمت راست تصویر کنسول هست و سمت چپ pc با جزئیات حداکثر و fxaa که 7950 به راحتی اجرا میکنه

همونقدر که ps3 بازی های فعلی رو با جزئیات پایین اجرا میکنه ps4 هم بازی های سالهای بعد رو در حد 7950 اجرا میکنه پس کنسول هم در آینده همچین آش دهنسوزی نیست.ولی اون موقع میشه سیستم رو آپ گرید کرد و جزئیات بهتر گرفت ولی کنسول بالاتر از اون جزئیات نخواهد داد و باید به همون رضایت داد.مطمئنا کنسول 4 سال دیگه بازی هایی مثل کرایسیس 5 رو با جزئیاتی نصف gtx 980 اجرا میکنه

پس با توجه به معماری کنسول جدید میشه توقع جزئیاتی در حدود کنسول ازین کارت داشت.حالا زمانی که کرایسیس 5 اومد و کنسول با جزئیات پایین اجراش میکنه این کارتم میتونه با همون جزئیات احتمالا اجرا کنه.پس با احتمال بالا 7950(که از پردازنده گرافیکی ps4 قویتر هست) میتونه حداقل درحد ps4 جوابگو باشه.ولی برای جزئیات بالاتر از کنسول مسلمه که کارت بهتر نیاز هست.

پس به نظرم منطقی ترین کار اینه که فعلا با همین کارت بسازن و وقتی سری جدید amd اومد و بودجه هم موجود داشتن ببینین قیمت چطوره وآیا کارتی بهتر با قیمنت کمتر از سری 7 nvidia موجوده یا نه بعد کارت بخرین

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

من که میخام دوتا760 بگیرم اس ال کنم امیدوارم حداقل 4.5سالی جواب بده!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که میخام دوتا760 بگیرم اس ال کنم امیدوارم حداقل 4.5سالی جواب بده!!!!!

دو تا تایتان کمرشون زیر بازی هایی مثل GTA V خم میشه. شما باز هم بهتری های دنیا رو بخری باز هم کم میارن توی گیم. چرا؟

چون شرکت های بازی سازی بیشتر برای رو کم کنی و اینجور چیزا. بازی رو متناسب با تکنولوژی و سخت افزار روز نمیسازن بلکه فراتر از حال میسازن برای همین خیلی نمیشه زیاد روشون حساب کرد. با توجه به اینکه قطعات روز به روز دارن به روز تر میشن.

دیگه نمونه و مثال برای حرف هایی که گفتم همون بازی metro last lighte هست. ولی بازی هایی در این حد و گرافیک کم هستند

ویرایش شده توسط koenigsegg
لینک به دیدگاه

یه gtx 760 هم تا 4 سال دیگه بازی های عموم رو جواب میده ؟چرا؟

چون بازی مثل pes 2014 با pes 2009 که مال 5 سال پیش هست تقریبا یه سخت افزار خیلی ضعیف رو می خوان 

فقط یه بازی  مثل کرایسیس هست که دلش برای سخت افزار مردم نمی سوزه بقیه بازی ها همه اجرا شدنی هستند

حتی همین gta v هم اگر یک درصد برای pc بیاد گرافیکش با مکس پین 3 مو نمی زنه حالا مکس پین 3 رو رم 4 با گرافیک gtx 560 و سی پی یو x4 955 با بهترین کیفیت و جزییات اجرا شد 

لینک به دیدگاه

من که دیگه به این نتیجه رسیدم که خرج کردن اضافه برای سیستم کاملا اشتباه هست.

البته عشق سخت افزار بودن هم دورانی داره گیم رو روی حداکثر جزئیات بازی کردن هم دورانی داره

البته خود بنده کارت های زیادی داشتم

از 4890 -5870 بگیر تا 3تا 6950 و 590 در اخر هم به این نتیجه رسیدم که اون زمانی که با 8600 کرایسیس رو وری low  بازی میکردم لذت خیلی بیشتری میبردم تا موقعی که بازی ها رو روی حداکثر گرافیک تموم میکردم.

الان هم یه 460 دارم از سرم هم زیاده :دی

همین که LOL رو اجرا کنه واسم یسه :دی

بازی های سینگل هم دورانی دارن البته خود من همین الان اگه gtaV بیاد میشینم بازی میکنم ولی دیگه واسه چند فریم بالاتر خرج میلیونی رو گرافیک نمیکنم.

لینک به دیدگاه

کلا وقتی بازی میکنی زیاد به جزییات توجه نمیکنی حواست بیشتر بر روی بازی نحوه پریدن شلیک معطوف میشه نه بر روی گرافیک بازی البته بهترین گرافیک بازی مربوط است به tomb rider که با اون موهای طبیعی واقعا بازی کردن لذت داشت در کل بازی ها اون قدر طبیعی نیستند که ادم از بازی کردن حیرت زده بشه همین کراسیس مگه چه گرافیکی داشت که بخواد این همه هزینه کنی یک گرافیک قوی بخری 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...