رفتن به مطلب

کدام گرافیک بهترین صرفه خرید را در ایران دارد!

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 ساعت قبل، yebordi گفته است :

نکته اینجاست که تا فراگیر شدن سری 2000 ( قرار باشه دست دومش راحت پیدا بشه ) من فکر کنم یک تا سه سال کامل زمان می بره ... تا اون موقع من چه کارتی استفاده کنم ... پیش خودم می گم یه rx580 دست دوم تمیز حدود 2 تومن یا یه 1070 تمیر بگیرم حدود 3 تومن و بعددر سال های آتی به فکر تعویض باشم ... مسیر اقتصادی کشور هم تا اون موقع مشخص شده که قراره دلار بیاد پایین یا وضعیت به این شکل باقی می مونه ..

کلی گذشت تا به این تصمیم رسیدم که سی پی یو 9700 بگیرم که تا چند سال حداقل گلوگاه نشه .... فقط مونده انتخاب گرفیک مناسب

من فروشنده معتبری در انجمن نمی شناسم و واقعا نمی دونم چه کسی ارجح است اگر شما تجربه ای دارید در خصوصی راهنمایی کنید ... اگر قرار باشه ماین شده باشه  فقط این نکانت مهم مد نظرم است

تست 3d mark اوکي باشه، دما معمولي باشه، صداي فن نرمال باشه و پيچ پشت کارت باز نشده باشه و همچنین بشه مصلا امکان تست 1 هفته ای گرفت که با کارت بازی سنگین تست کرد ببینیم دماش میره بالا خیر و بشه مرجوعش کرد

با بودجه 7 تومن همین الان میشه مدل های 2060 معمولی رو خریداری کرد که ظرف یکسال مدل های دست دومشون هم سر و کلشون پیدا میشه و مطمئنا راحت تر از امروز گیر میان. ضمن اینکه سری امپر انویدیا قرار هست کولاکی به پا کنه که اگر اومد میتونید در صورت قیمت مناسب از اون کارت های سری جدید خریداری کنید.

واسه رزولوشن 1080 ، الان پیشنهادم خرید 1070 یا 1070Ti تمیز با همون بودجه سه تومن هست. فروشندگان مطمئن در انجمن وجود دارن کافیه سرچ کنید در بخش خرید و فروش قطعات.

پردازنده فوق العاده ای انتخاب کردید و اگر یه کارت خوب همراش باشه تضمینی حداقل تا 5 سال همه گیم های روز رو واستون پلی میکنه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 394
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 6 ساعت قبل، airoonia گفته است :

با بودجه 7 تومن همین الان میشه مدل های 2060 معمولی رو خریداری کرد که ظرف یکسال مدل های دست دومشون هم سر و کلشون پیدا میشه و مطمئنا راحت تر از امروز گیر میان. ضمن اینکه سری امپر انویدیا قرار هست کولاکی به پا کنه که اگر اومد میتونید در صورت قیمت مناسب از اون کارت های سری جدید خریداری کنید.

واسه رزولوشن 1080 ، الان پیشنهادم خرید 1070 یا 1070Ti تمیز با همون بودجه سه تومن هست. فروشندگان مطمئن در انجمن وجود دارن کافیه سرچ کنید در بخش خرید و فروش قطعات.

پردازنده فوق العاده ای انتخاب کردید و اگر یه کارت خوب همراش باشه تضمینی حداقل تا 5 سال همه گیم های روز رو واستون پلی میکنه.

,بالاخره سیستم مورد نظر رو امروز ظهر سفارش د ادم

9700k + asus tuf z390

کیس z4 و فن سی پی یو  Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme

16 گیگ رم 3200 و هارد 970 evo plus

پاور هم سری اورکلاک گرین 850

فقط مونده انتخاب گرافیک .... قطعات تا 3 - 4 روز دیگه دستمه ... بعد از اسمبل کیس می رم سراغ خرید گرافیک دست دوم تمیز

ویرایش شده توسط yebordi
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، yebordi گفته است :

,بالاخره سیستم مورد نظر رو امروز ظهر سفارش د ادم

9700k + asus tuf z390

کیس z4 و فن سی پی یو  Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme

16 گیگ رم 3200 و هارد 970 evo plus

پاور هم سری اورکلاک گرین 850

فقط مونده انتخاب گرافیک .... قطعات تا 3 - 4 روز دیگه دستمه ... بعد از اسمبل کیس می رم سراغ خرید گرافیک دست دوم تمیز

سیستم کم نظیری هستش که به هیچ عملیات پردازشی سنگینی نه نمیگه و مثل آب خوردن همه بازی ها و نرم افزارهای طراحی روز رو واستون بالا میاره.

مبارکتون باشه. مطمئن باشید هر چقدر زمان بگذره بیشتر عاشقش خواهید شد :)

لینک به دیدگاه

سلام

کسی قیمت دست دوم کارت های زیر رو داره ؟ این کارت ها اگر تمیز باشه تا چقدر ارزش هزینه کردن دارند ؟

1080ti یا 1080 یا 1070ti یا 1070 یا rx580

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، yebordi گفته است :

سلام

کسی قیمت دست دوم کارت های زیر رو داره ؟ این کارت ها اگر تمیز باشه تا چقدر ارزش هزینه کردن دارند ؟

1080ti حدود  5.5 تا 6 میلیون

1080 حدود 4-4.5 میلیون 

1070ti حدود 3.5- 3.8 میلیون

1070  حدود 2.8 تا 3.2 میلیون

rx580 حدود 1.8 تا 2.2 میلیون

محدوده ای که مشخص کردم بسته به ماین شدن یا نشدن/ کارتن و لوازم داشتن یا نداشتن / گارانتی داشتن یا نداشتن/ مدل کارت (تفاوت در کولر و مدار تغذیه) ارزش هزینه کردن دارند.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، HeX گفته است :

محدوده ای که مشخص کردم بسته به ماین شدن یا نشدن/ کارتن و لوازم داشتن یا نداشتن / گارانتی داشتن یا نداشتن/ مدل کارت (تفاوت در کولر و مدار تغذیه) ارزش هزینه کردن دارند.

سپاس بابت راهنمایی

مشکل اینجاست که من فقط می تونم گارانتی دار بودن یا نبودن همچنین تفاوت در فن و مدار تغذیه رو بسنجم .. هیچ جوره نمی شه ماین شدن یا نشدن رو فهمید ....

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون درباره گرافیک زوتک GT 640 نسخه 2 گیگ چیه؟

با چه قیمتی ارزش داره؟

لینک به دیدگاه

در در 28 مهر 1398 در 23:23، HeX گفته است :

استارتر محترم و استاد سلام

واقعیت من در تاپیک دیگری حدود 2 - 3 هفته پیش در حال مشورت برای خرید سری 3 رایزن بودم که شما راهنمایی کردید و سیستم جدید رو اینتل گرفتم ( 9700k

امیدوارم با راهنمایی خوبتون من از سردرگمی بیرون بیام )

مانیتور فعلی من 1080 است ولی قطعا طی یکی دو سال آینده بروزترین مانیتور رو از دبی تهیه خواهم کرد ... آدم سخت گیری نیستم و واقعیت بدنبال نرخ فریم هیچ وقت نبوده و نیستم و سیستمی هم که بستم فقط بخاطر آینده نگریش بود ( نیاز به نداشتن آپگرید سی پی یو طی حداقل 5 سال )

برای انتخاب گرافیک برای سیستم جدید به شدت دچار تردید هستم .... حداکثر بتونم 6 - 7 تومن هزینه کنم فعلا به این موارد رسیدم شما باشید چه می کنید ؟

rx580 ماین شده با گارانتی حدود 1900 و بدون گارانتی حدود 1600 و آکبندش هم حدود 2800

1070 با گارانتی حدود 3 الی 3200

1080 سری x از msiماین شده با گارانتی تا اواسط 99 حدود 4900

1080 زوتاک سری amp extreme حدود 4800 بدون گارانتی ( به گفته فروشنده ماین نشده ولی هیچ اعتمادی ندارم )

1080 ti ماین شده با گارانتی هم حدود 6400 تا 6900

اکثر گارانتی ها تا اواسط 99 است .... شما باشید چه می کنید ؟ خرید یک میان رده دست دوم مثل 1070 و طی کردن یکی دو سال آینده یا خرید یک بالارده دست دوم ؟ سری 2000 هم که به شدت قیمتشون بالاست دست دوم هم که فعلا نیست

ویرایش شده توسط yebordi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، yebordi گفته است :

واقعیت من در تاپیک دیگری حدود 2 - 3 هفته پیش در حال مشورت برای خرید سری 3 رایزن بودم که شما راهنمایی کردید و سیستم جدید رو اینتل گرفتم ( 9700k

مانیتور فعلی من 1080 است ولی قطعا طی یکی دو سال آینده بروزترین مانیتور رو از دبی تهیه خواهم کرد ... آدم سخت گیری نیستم و واقعیت بدنبال نرخ فریم هیچ وقت نبوده و نیستم و سیستمی هم که بستم فقط بخاطر آینده نگریش بود ( نیاز به نداشتن آپگرید سی پی یو طی حداقل 5 سال )

برای انتخاب گرافیک برای سیستم جدید به شدت دچار تردید هستم .... حداکثر بتونم 6 - 7 تومن هزینه کنم فعلا به این موارد رسیدم شما باشید چه می کنید ؟

rx580 ماین شده با گارانتی حدود 1900 و بدون گارانتی حدود 1600 و آکبندش هم حدود 2800

1080 زوتاک سری amp extreme حدود 4800 بدون گارانتی ( به گفته فروشنده ماین نشده ولی هیچ اعتمادی ندارم )

اکثر گارانتی ها تا اواسط 99 است .... شما باشید چه می کنید ؟ خرید یک میان رده دست دوم مثل 1070 و طی کردن یکی دو سال آینده یا خرید یک بالارده دست دوم ؟ سری 2000 هم که به شدت قیمتشون بالاست دست دوم هم که فعلا نیست

درود

شما و دوستان لطف دارین به بنده.

حقیقت کارتهای  GTX1080 در حال حاضر قیمت بالایی دارند و ارزش خرید نداره به این قیمت. بخصوص که انویدیا عادت داره زود کارتها رو بازنشسته می کنه و سری های جدیدتر مرتبا ارائه میشن و حتی میان دو سری  مثل سری GTX16XX  می بینیم! 

مسئله ای که هست اگر کارت ماین شده میخرین حتما با گارانتی خرید کنید یا قبل از خرید از هر طریق اطمینان حاصل کنید که کارت بدون مشکل برسه دستتون.

در مورد سری 2000 هم مطمئن باشید به هیچ وجه مثل سری 1000 در بازار ما بخصوص  دست دوم پیدا نمیشن!

در نظر بگیرید اون زمان با اوج گرفتن قیمت ارزهای دیجیتال و صرف استخراجشون کارتها 10 -20 تا فروش می رفت که الان دست دومشون مثل ریگ کف بازار ریخته.
قیمت 1060 حدود 1 میلیون بود و بنده GTX1080 G1  آکبند، فول گارانتی آواژنگ رو عید سال 96  از همین لیون خریدم 2200! 

الان شرایط خیلی فرق کرده ، با اینکه کارتهای آکبند تقریبا موجودی و بازار فروش ندارند حتی واردکننده ها هم حاضر به کاهش قیمت نیستن! الان قیمت RTX2070 در خورده فروشی های اینترنتی حدود 430 دلار هست که  قیمت روز زیر 5 میلیون تومان میشه ولی در بازار ما در ارزان ترین مدل حدود 10 میلیون قیمت میخوره!

در هر حال من حداقل کارت انویدیا برای آینده رو 2070 میدونم ولی اگر صرفا میخواهید مدتی کارتون راه بیافته RX580 8G و یا نهایتا  GTX1070  انتخاب کنید که میتونید برای رزولوشن FHD بازیهای روز در تنظیمات بالا و متوسط اجرا کنید.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، yebordi گفته است :

سلام

به نظر من به کارت RX 5700 XT هم فکر کنید. مدل‌های خوبش رو  میتونید از آمازون مستقیم سفارش بدید حدود 6.500 میفته براتون. کارایی بین 2070و2070S که تو ایران 10 تومنه رو براتون داره تقریبا

پ.ن : تو نسل قدیم هم بین 1080 و 1080Ti قرار داره تقریبا 

https://malltina.com/product/mlt-3762056

ویرایش شده توسط mousso
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، yebordi گفته است :

دوست من ازنظر بنده برای شما درحال حاظر بهترین انتخاب یه کارت 580 دست دوم گارانتی دارهست.به نسبت هزینه ای که میکنیدخیلی راحت میتونید اکثربازیها رو درنهایت کیفیت دررزولیشن 1080 بازی کنید.بعد از یکی دوسال هم میتونید براحتی کارتتون رو بفروشید و باکمترین ضرر به سراغ نسل بعدی برید.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mojtaba7 گفته است :

دوست من ازنظر بنده برای شما درحال حاظر بهترین انتخاب یه کارت 580 دست دوم گارانتی دارهست.به نسبت هزینه ای که میکنیدخیلی راحت میتونید اکثربازیها رو درنهایت کیفیت دررزولیشن 1080 بازی کنید.بعد از یکی دوسال هم میتونید براحتی کارتتون رو بفروشید و باکمترین ضرر به سراغ نسل بعدی برید.

سلام و سپاس بابت پاسخ

یکی از دوستان فعال در بخش که خیلی هم به بنده لطف داشتند و راهنمایی های خوبی هم کردند ادعا دارند که چون سی پی یو من 9700K است و رم 16 و هارد هم ssd قوی 970 evo plus

در صورتی که rx580 تهیه کنم گلوگاه خواهد شد وگرنه من خودم به rx580 از روز اول نیم نگاهی داشته و دارم

اگر ریسک گلوگاه باشه بیشتر به 1070 و 1070 ti فکر خواهم کرد

ویرایش شده توسط yebordi
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

شما و دوستان لطف دارین به بنده.

حقیقت کارتهای  GTX1080 در حال حاضر قیمت بالایی دارند و ارزش خرید نداره به این قیمت. بخصوص که انویدیا عادت داره زود کارتها رو بازنشسته می کنه و سری های جدیدتر مرتبا ارائه میشن و حتی میان دو سری  مثل سری GTX16XX  می بینیم! 

مسئله ای که هست اگر کارت ماین شده میخرین حتما با گارانتی خرید کنید یا قبل از خرید از هر طریق اطمینان حاصل کنید که کارت بدون مشکل برسه دستتون.

در مورد سری 2000 هم مطمئن باشید به هیچ وجه مثل سری 1000 در بازار ما بخصوص  دست دوم پیدا نمیشن!

در نظر بگیرید اون زمان با اوج گرفتن قیمت ارزهای دیجیتال و صرف استخراجشون کارتها 10 -20 تا فروش می رفت که الان دست دومشون مثل ریگ کف بازار ریخته.
قیمت 1060 حدود 1 میلیون بود و بنده GTX1080 G1  آکبند، فول گارانتی آواژنگ رو عید سال 96  از همین لیون خریدم 2200! 

الان شرایط خیلی فرق کرده ، با اینکه کارتهای آکبند تقریبا موجودی و بازار فروش ندارند حتی واردکننده ها هم حاضر به کاهش قیمت نیستن! الان قیمت RTX2070 در خورده فروشی های اینترنتی حدود 430 دلار هست که  قیمت روز زیر 5 میلیون تومان میشه ولی در بازار ما در ارزان ترین مدل حدود 10 میلیون قیمت میخوره!

در هر حال من حداقل کارت انویدیا برای آینده رو 2070 میدونم ولی اگر صرفا میخواهید مدتی کارتون راه بیافته RX580 8G و یا نهایتا  GTX1070  انتخاب کنید که میتونید برای رزولوشن FHD بازیهای روز در تنظیمات بالا و متوسط اجرا کنید.

سلام و سپاس بابت پاسخ

یکی از دوستان فعال در بخش که خیلی هم به بنده لطف داشتند و راهنمایی های خوبی هم کردند ادعا دارند که چون سی پی یو من 9700K است و رم 16 و هارد هم ssd قوی 970 evo plus

در صورتی که rx580 تهیه کنم گلوگاه خواهد شد

نظر شما چیست و برای رهایی از احتمال گلوگاه شدن چه پیشنهادی دارید ؟

ویرایش شده توسط yebordi
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yebordi گفته است :

سلام و سپاس بابت پاسخ

در صورتی که rx580 تهیه کنم گلوگاه خواهد شد وگرنه من خودم به rx580 از روز اول نیم نگاهی داشته و دارم

عذر خواهی میکنم از اساتید حاضر در انجمن ، با اجازه استارتر عزیز :

البته همونطور که خدمتتون عرض شد مورد گلوگاه سیستم شما بخاطر پردازنده قدرتمندی همچون 9700K هست (چیزهایی مثل رم و حافظه NVME تاثیری در این مورد ندارند. فقط حواستون باشه هیت سینک واسه حافظه SSD وجود داشته باشه که دلیلشم قبلا در تاپیک دیگر عرض کردم)  که بی شک بهترین انتخاب از نظر آینده نگری بوده از سمت شما و جای تبریک داره منتهی کارتی مثل RX580 بدون شک گلوگاه میشه با این پردازنده و همیشه لودش 100 درصد خواهد بود. هیچ راهی هم نداره جز اینکه اصلا نخریدش. از قدیم هم گفتن چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی.

البته اینم اضافه کنم که ما چند باری تو این موقعیت گیر افتاده بودیم که دوستانم تصمیم گرفتند تا زمان خرید یک گرافیک قدرتمندتر ، بازیهای مد نظرشون رو در تنظیمات پایین تر بازی کنن که فشار کمتری به گرافیک وارد بشه.

حالا باز هم دیگر دوستان استاد هستن و خیلی بهتر از بنده میتونن راهنمایی کنن. ضمنا از حسن نیتتون متشکرم.

ویرایش شده توسط airoonia
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، yebordi گفته است :

سلام و سپاس بابت پاسخ

در صورتی که rx580 تهیه کنم گلوگاه خواهد شد

نظر شما چیست و برای رهایی از احتمال گلوگاه شدن چه پیشنهادی دارید ؟

سلام 

بنظر من زیادی دارین بحث گلوگاه رو بزرگ میکنین

همیشه تو سیستم گلوگاه بوده و هست،و همیشه یکی از قطعات نمیتونه خودشو برسونه به اون یکی برا همین یکی همیشه ۱۰۰درصده و اونیکی نه(مگر اینکه بازی مشکل داشته باشه )

۵۸۰ حافظه ی بالایی داره و در حال حاضر هم گرافیک خوبیه برا رزولوشن fhd ،ولی در آینده کم میاره ،اگه به دنبال اینده نگری هستید ،گراف بهتر بگیرید،وگرنه بحث گلوگاه بی معنیه

(اینم در نظر داشته باشید ،اگه همیشه گرافیک ۱۰۰درصد پر کنه خیلی بهتره تا اینکه پردازنده ۱۰۰رو پر کنه ،چون گرافیک اخر اخرش فریم ایده آل رو نده،ولی پردازنده ۱۰۰درصد برسه لگ شدید تو بازی میاره از تمام قدرت گرافیکم استفاده نمیشه که بدترین حالت برا سیستم گیمه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و سپاس بابت پاسخ

دیگه اینجوریشو نشنیده بودیم گرافیک برای پردازنده گلوگاه میشه ! خوب گرافیک همیشه توی حداکثر توان کار میکنه که نهایت خروجی بده کلا اساس تولیدش بر همینه

شما هر گرافیکی خواستی بخری بخر و بدون هیچ مشکلی استفاده کن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و سپاس بابت پاسخ

درود مجدد

اصولا گرافیک برای پردازنده ایجاد گلوگاه نمیکنه! شما هرچی پردازنده قویتری داشته باشی میتونی نرخ فریم  بیشتری از کارتت  در بازیها بگیری و به بیان دیگر پردازنده قدرتمند موجب میشه از تمام پتانسیل کارت استفاده بشه.

عکس این قضیه یعنی گلوگاه پردازنده برای گرافیک تا حدی صحت داره اونم نه تا این اندازه که دوستان مبالغه می کنند.

شاید منظور دوستتون این بوده که این گرافیک در حد و اندازه سایر قطعاتتون نیست که البته بنده گفتم خدمتتون حداقل گرافیک برای آینده RTX2070 هست که متاسفانه با قیمت هایی که شاهدیم خریدنش برای هرکسی ممکن نیست.

باز هم میگم با سیستمی که شما داری RX580 با 8 گیگ حافظه تا یکی دو سال آینده بازیها رو با تنظیمات بالا و متوسط و نرخ فریم قابل قبول(حدود 60 فریم) اجرا میکنه و توقع بیشتر از این هم ازش نیست.

این نکته رو هم مدنظر داشته باشید در چند سال اخیر کارتهای AMD به مرور زمان و بهبود در درایورها عملکرد مناسب تری پیدا می کنند ولی برای تیم سبز میشه گفت روال به این خوبی نیست.

در ابتدا که کارت RX5700XT ارائه شد انویدیا RTX2070S رو برای برتری بر این کارت روانه کرد در  حالی که در بررسی که روز گذشته از تامزهاردور منتشر شد به وضوح میشه دید کارت Sapphire RX5700XT Nitro Plus شانه به شانه Gigabyte RTX2070 Super Gaming OC  حرکت می کنه:

https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-nitro-rx-5700-xt/2

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، yebordi گفته است :

سلام و سپاس بابت پاسخ

ضمن تشکر از اساتید حاضر در انجمن :

راستش من کمی بیشتر در این خصوص تحقیق و مطالعه کردم. حرفی که عزیزان در خصوص 100 شدن لود کارت زدن تا حد زیادی درسته ، پردازنده شما برای آینده نگری عالی هست ولی خب اگر نمیخواید خرج زیادی کنید واسه گرافیک اونم در زمان حاضر RX580 کار کرده با قیمت زیر 2 میلیون تومان از ارزش خرید بالایی برخورداره ولی آینده نگرانه نیست! البته خب شما قصد دارید سال آینده کارت عوض کنید که این موضوع مرتفع میشه.

سعی کنید یک RX580 با قدرت کولینگ بالا تهیه کنید که در بارهای کاری بالا مشکلی پیش نیاره. روی مبحث تهویه کیس هم توجه ویژه ای داشته باشید چون این کارت قدرتمند ولی پرمصرف و پرحرارتی هست. اگر احیانا 1070 با همون رده قیمتی RX580 کار کرده گیرتون اومد و سالم بود ، پیشنهاد میکنم 1070 بخرید.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، airoonia گفته است :

راستش من کمی بیشتر در این خصوص تحقیق و مطالعه کردم. حرفی که عزیزان در خصوص 100 شدن لود کارت زدن تا حد زیادی درسته ، پردازنده شما برای آینده نگری عالی هست ولی خب اگر نمیخواید خرج زیادی کنید واسه گرافیک اونم در زمان حاضر RX580 کار کرده با قیمت زیر 2 میلیون تومان از ارزش خرید بالایی برخورداره ولی آینده نگرانه نیست! البته خب شما قصد دارید سال آینده کارت عوض کنید که این موضوع مرتفع میشه.

سعی کنید یک RX580 با قدرت کولینگ بالا تهیه کنید که در بارهای کاری بالا مشکلی پیش نیاره. روی مبحث تهویه کیس هم توجه ویژه ای داشته باشید چون این کارت قدرتمند ولی پرمصرف و پرحرارتی هست. اگر احیانا 1070 با همون رده قیمتی RX580 کار کرده گیرتون اومد و سالم بود ، پیشنهاد میکنم 1070 بخرید.

سپاس از کلیه عزیزان ... سعی می کنم الویت رو روی 1070 ti بعدش 1070 و نهایتا rx580 بزارم

هر 3 مورد هم دست دوم تمیز گارانتی دار باشه .... انشالا هر چی خیره پیش بیاد !

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود مجدد

اصولا گرافیک برای پردازنده ایجاد گلوگاه نمیکنه! شما هرچی پردازنده قویتری داشته باشی میتونی نرخ فریم  بیشتری از کارتت  در بازیها بگیری و به بیان دیگر پردازنده قدرتمند موجب میشه از تمام پتانسیل کارت استفاده بشه.

عکس این قضیه یعنی گلوگاه پردازنده برای گرافیک تا حدی صحت داره اونم نه تا این اندازه که دوستان مبالغه می کنند.

شاید منظور دوستتون این بوده که این گرافیک در حد و اندازه سایر قطعاتتون نیست که البته بنده گفتم خدمتتون حداقل گرافیک برای آینده RTX2070 هست که متاسفانه با قیمت هایی که شاهدیم خریدنش برای هرکسی ممکن نیست.

باز هم میگم با سیستمی که شما داری RX580 با 8 گیگ حافظه تا یکی دو سال آینده بازیها رو با تنظیمات بالا و متوسط و نرخ فریم قابل قبول(حدود 60 فریم) اجرا میکنه و توقع بیشتر از این هم ازش نیست.

این نکته رو هم مدنظر داشته باشید در چند سال اخیر کارتهای AMD به مرور زمان و بهبود در درایورها عملکرد مناسب تری پیدا می کنند ولی برای تیم سبز میشه گفت روال به این خوبی نیست.

در ابتدا که کارت RX5700XT ارائه شد انویدیا RTX2070S رو برای برتری بر این کارت روانه کرد در  حالی که در بررسی که روز گذشته از تامزهاردور منتشر شد به وضوح میشه دید کارت Sapphire RX5700XT Nitro Plus شانه به شانه Gigabyte RTX2070 Super Gaming OC  حرکت می کنه:

https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-nitro-rx-5700-xt/2

شما نظرتون راجب به کارت vega64 چیه ؟ دست دومش ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، yebordi گفته است :

شما نظرتون راجب به کارت vega64 چیه ؟ دست دومش ؟

خودم دارم. 

بیشتر به درد کاربری که به مباحث توئیک، آندرولت آشنایی داشته باشه میخوره.

گرچه کار سختی نیست ولی برای همه توصیه نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، airoonia گفته است :

1070 با گارانتی حداقل 2 برابر rx580 قیمت داره ... یعنی تقریبا چه 2 تا کارت 580 بگیری چه یه دونه 1070

لینک به دیدگاه

در در 28 مهر 1398 در 17:58، airoonia گفته است :

سیستم کم نظیری هستش که به هیچ عملیات پردازشی سنگینی نه نمیگه و مثل آب خوردن همه بازی ها و نرم افزارهای طراحی روز رو واستون بالا میاره.

مبارکتون باشه. مطمئن باشید هر چقدر زمان بگذره بیشتر عاشقش خواهید شد :)

در در 28 مهر 1398 در 23:23، HeX گفته است :

در در 30 مهر 1398 در 18:43، mojtaba7 گفته است :

اساتید و دوستان گرامی

من امروز قطعات دستم رسید و کیس خودم رو اسمبل کردم ...

اینتل 9700 k ... مادربورد Asus z390 tuf pro gaming .... پاور 850 کولر مستر ... رم 16 گیگ  3200 کورسر ... اس اس دی 970  evo plus و کیس هم z4 گرین و مانیتورم هم ایسوز  VX229H  که از قبل داشتم

فقط مونده انتخاب نهایی گرافیک که انشالا هفته جدید تهیه می کنم ... واقعا سر درگم هستم .. فعلا هدفم بازی با رزلوشن 1080 با کیفیت رده بالا است ... انشالا تا سال آینده مانیتور 4k تهیه می کنم و اگر قرار باشه کارت ضعیف تهیه کنم قطعا تا یکی دو سال آینده باید عوض کنم ...

برای خرید گرافیکچند گزینه پیدا کردم و انتخاب نهایی برام سخته

1080 ti ماین شده با گارانتی  حدود 6 است

یه مورد 1080 زوتاک بدون گارانتی است حدود 4400  که به گفته فروشنده ماین نشده

1070 زوتاک بدون گارانتی حدود 2800

1070 ایسوز و گیگا با گارانتی حدود 3500

1070 ti هنوز دست دوم پیدا نکردم

rx580 موارد زیادی یافت می شه ... با حدود 1900 گارانتی دار تهیه کرد

اگر شما باشید کدوم مورد رو تهیه می کنید

آیا 1080 ti در رزلوشن 4k هم می شه مدت ها روش حساب کرد ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yebordi گفته است :

برای رز ۴k روی هیچ کارتی نمیشه حساب باز کرد

مثلا برای کارتی مثل ۲۰۸۰ ti فریم تو بازی های فعلی  نمیاد زیر ۶۰ ،ولی در نظر داشته باشی دوسال دیگه نسل جدید کنسول بیاد کل بازیا جهش پیدا میکنن ،دیگه نمیتونه خودشو بکشه بالا

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، yebordi گفته است :

اساتید و دوستان گرامی

من امروز قطعات دستم رسید و کیس خودم رو اسمبل کردم ...

اینتل 9700 k ... مادربورد Asus z390 tuf pro gaming .... پاور 850 کولر مستر ... رم 16 گیگ  3200 کورسر ... اس اس دی 970  evo plus و کیس هم z4 گرین و مانیتورم هم ایسوز  VX229H  که از قبل داشتم

فقط مونده انتخاب نهایی گرافیک که انشالا هفته جدید تهیه می کنم ... واقعا سر درگم هستم .. فعلا هدفم بازی با رزلوشن 1080 با کیفیت رده بالا است ... انشالا تا سال آینده مانیتور 4k تهیه می کنم و اگر قرار باشه کارت ضعیف تهیه کنم قطعا تا یکی دو سال آینده باید عوض کنم ...

برای خرید گرافیکچند گزینه پیدا کردم و انتخاب نهایی برام سخته

1080 ti ماین شده با گارانتی  حدود 6 است

یه مورد 1080 زوتاک بدون گارانتی است حدود 4400  که به گفته فروشنده ماین نشده

1070 زوتاک بدون گارانتی حدود 2800

1070 ایسوز و گیگا با گارانتی حدود 3500

1070 ti هنوز دست دوم پیدا نکردم

rx580 موارد زیادی یافت می شه ... با حدود 1900 گارانتی دار تهیه کرد

اگر شما باشید کدوم مورد رو تهیه می کنید

من 1070 رو ترجیح میدم ولی خب تقریبا 1.600.000 از RX580 گرون تر براتون در میاد که کم پولی نیست. اگر میتونید خرج کنید ، 1070 گزینه خوبی واسه رزولوشن FHD هست. ولی خب اگر میخواید بودجه ذخیره کنید واسه بعدا RX580 هم در این رزولوشن جوابگو هست.

واسه بازی در رزولوشن 4K نمیشه رو کارتای زیادی حساب باز کرد. ولی کارت 1080Ti بخاطر داشتن 11 گیگ VRAM و قدرت بالا (حدودا 70 درصد قوی تر از 1070 هست) با وضعیت فعلی بازار داخلی ایران بهترین گزینه واسه رزولوشن 4K هست. اما واسه سال بعد شما این احتمال رو بدید که قیمت RTX ها کاهش پیدا کنه و بشه با قیمت 1080Ti کار کرده فعلی یه 2080 خریداری کرد (البته خب کسی از آینده خبر نداره)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...