رفتن به مطلب

ورزش مورد علاقه و عکسهای ورزشی کاربران

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام لطفا براي لاغري هم بگيد من باشگاه ميرم دور شكمم٦ سانت كم شده ولي وزنم ٣كيلو أضافه شده يه ماهه الان ميرم پنج جلسه درهفته يه ساعت هوازي نيم ساعت هم كار مطابق برنامه اي كه مربي داده پيش ميرم

لینک به دیدگاه

• ارسال 264
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 4 ساعت قبل، Elderado گفته است :

سلام

1.عضلات که بصورت تار هستن توی باشگاه موقع تمرین ساخته نمیشن بلکه شب هنگام خواب عمیق  ساخته میشن!!!(که دوستان به خواب  اشاره کردن)

2.بدنسازی حرفه ای بدون دارو ها  هورمونها و مکملها حرفی برای گفتن نداره.

3.اول یه چند سالی(3 تا 5) با تمرینات مداوم زیرسازی لازم بدن رو  انجام بده بعدش  اگه پول و وقت داشتی به مربی باشگاهتون بگو  استروئید های تزریقی(هورمون) میخوام.خودش اگه قابل باشی راهنماییت میکنه.

پس در شب تا دیروقت بیدار بودن  باید بشدت پرهیز کنی  .در ضمن  الکل برای ورزشکار مضره

===============

پی نوشت: دندونات سالمه؟معده ات مشکلی نداره؟ چون باید نسبت به قبل بیشتر بخوری!

خطر ناک نیست هورمون تزریقی؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

خطر ناک نیست؟

مسلما" ریسک  و خطر هم دارد. (دقیقا" مثل اور کلاکی که شما میکنید)!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Elderado گفته است :

مسلما" ریسک  و خطر هم دارد. (دقیقا" مثل اور کلاکی که شما میکنید)!

حقیقتا من حتی 1% ریسک در سافت اورکلاک نمیبینم.

ولی در کل متوجه شدم چی میگید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1396/06/20, 11:34:06، Game World گفته است :

اشتباه میزنم :)؟؟؟؟

همه کارهایی که شما گفتید رو منم انجام میدم

فقط سیب زمینی نمیخورم و تخم مرغ بدم میاد

البته از بدنم و وزنم راضی هستم ولی دوست دارم بهتر از این بشه

قدم 187 و وزنم 73

دوست دارم وزنم 90 بشه

O.oO.o

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/21, 07:44:21، mahan gh گفته است :

سلام لطفا براي لاغري هم بگيد من باشگاه ميرم دور شكمم٦ سانت كم شده ولي وزنم ٣كيلو أضافه شده ?يه ماهه الان ميرم پنج جلسه درهفته يه ساعت هوازي نيم ساعت هم كار مطابق برنامه اي كه مربي داده پيش ميرم

چربی سوزی و عضله سازی کردید.خوبه.فشار هوازی رو بیشتر و هفته ای 3 بار و روز غیر از پا.

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

بیشتر به شنا و والیبال علاقه دارم و ترجیح میدم اینارو انجام بدم تا بقیه ورزش ها مخصوصا شنا

وقتی میرم توی آب کلا شاداب میشم دیگه نمیخوام بیام بیرون

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

درود بر همه دوستان و علی الخصوص دوستی که این تاپیک خاک خورده رو بالا آوردن...

بنده هم یه زمانی قهرمان دو بودم و تعدادی مدال طلا هم دارم.

در حال حاضر  پیاده روی ، کوهنوردی ، استخر آب درمانی ، شطرنج (خیلی کم ) انجام میدم و بیشتر از همه رانندگی و موتور سواری که عاشقشم و سابقه زیادی دارم و عشق موتورم مخصوصا موتورهای سی سی بالا...

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام دوستان.

من چند تا سوال در مورد باشگاه های بدنسازی داشتم ولی هر چی گشتم انجمن مناسبی برای این موضوع پیدا نکردم این شد که اینجا اومدم بپرسم ، امیدوارم خلاف قوانین انجمن نباشه

من به علت اضافه وزنی که دارم تصمیم گرفتم تو یه باشگاه عضو بشم در همین رابطه سوالات زیر برام پیش اومده لطفا در مورد هر کدوم که اطلاعی دارید راهنمایی کنید البته شاید یکی دوتاش مسخره باشه.

1. من چند جا خوندم که اصولا باشگاه بدنسازی مخصوص پرورش عضله اس و برای لاغری مناسب نیست آیا واقعا اینطوره و حضور کسی مثل من بین اون همه خوش هیکل ، خنده داره؟

2. به صورت میانگین شهریه ی باشگاه های در چه حدودیه؟

3. آیا مربی میگه که چیکار کنیم یا خودمون هر کاری خواستیم میکنیم؟

4. استفاده از موادی مثل کراتین و پروتئین و اینجور چیزا اجباریه؟

5. معمولا تعداد جلسات در هفته چند روزه؟ و مدت زمان حضور در باشگاه معمولا چقدره؟

6. توی عکس هایی که از باشگاه ها دیدم معمولا همه شورت یا شلوارک و تی شرت آستین کوتاه میپوشن.....من با توجه به عضلات و هیکل خوبم 😁 زشت نیست لباس دیگه ای بپوشم(مثلا شلوار ورزشی و تی شرت آستین بلند)

7. چند باری شنیدم کسایی که میرن باشگاه اگه ول کنن بدنشون افت میکنه ، بد فرم میشه و موارد دیگه.......این حقیقت داره؟

8. با اطلاعاتی که در ادامه دادم استفاده از چه وسیله ای و انجام چه حرکاتی رو پیشنهاد میدید ..... وزنم 95 و قدم 185 هستش ، شکم،ران و سینم چربی داره و به جز چاقی مشکل افتادگی شونه و ضعف قدرت دست هم دارم

9. اگه نکته ی دیگه ای به ذهنتون رسید که فکر میکنید باید بدونم ممنون میشم بگید

با تشکر

لینک به دیدگاه

شما یه مدت باید فقط هوازی کار کنید برای لاغری

فعلا انجام بدید ورزش های هوازی رو تا بعد برسید به باشگاه

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

بنده تخصصی در این زمینه ندارم ولی مطالبی بوده که از چند مربی ورزش و پزشک شنیدم رو در اختیارتون میزارم

نکته اصلی اینه که به طور کلی از افراد متخصصی که شنیدم ابدا باشگاه رو توصیه نمیکردن و میگفتن تنها ورزشیه که حقیقتا ورزش نیست و عموما  پیاده روی تند و یا بازی هایی مثل بدمینتون و بسکتبال و والیبال و... رو بسیار بهتر میدونستن

و همچنین میگفتن اگر به هر دلیلی باشگاه رفتید  از مصرف هر نوع دارو و قرص حالا با هر عنوان با کلاسی که همیشه روش میزارن (امریکایی اصل ، ضرر نداره ، این فرق داره و...) استفاده نکنید

لینک به دیدگاه

درود

پرشین تولز برای بدنسازی و ورزش و .. بخش داره و پست های مفیدی در این رابطه داره

شما برو متخصص تغذیه بهت یک رژیم می ده می گه این حرکت ها هم روزانه اجرا کن 

بدنسازی نباید بری باید بری فیتنس

می تونی هم از گوگل پلی چیز میز بریزی که بهت می گه فلان حرکت ها رو بزن

مثلا من با این نتیجه ی خوبی گرفتم

Leap Fitness Group

توی گوگل پلی اینو سرچ کن برات میاد

کلا همه ی چیز های این گروه عالیه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، fmahdi گفته است :

سلام دوستان.

من چند تا سوال در مورد باشگاه های بدنسازی داشتم ولی هر چی گشتم انجمن مناسبی برای این موضوع پیدا نکردم این شد که اینجا اومدم بپرسم ، امیدوارم خلاف قوانین انجمن نباشه

من به علت اضافه وزنی که دارم تصمیم گرفتم تو یه باشگاه عضو بشم در همین رابطه سوالات زیر برام پیش اومده لطفا در مورد هر کدوم که اطلاعی دارید راهنمایی کنید البته شاید یکی دوتاش مسخره باشه.

1. من چند جا خوندم که اصولا باشگاه بدنسازی مخصوص پرورش عضله اس و برای لاغری مناسب نیست آیا واقعا اینطوره و حضور کسی مثل من بین اون همه خوش هیکل ، خنده داره؟

6. توی عکس هایی که از باشگاه ها دیدم معمولا همه شورت یا شلوارک و تی شرت آستین کوتاه میپوشن.....من با توجه به عضلات و هیکل خوبم 1f601.png زشت نیست لباس دیگه ای بپوشم(مثلا شلوار ورزشی و تی شرت آستین بلند)

7. چند باری شنیدم کسایی که میرن باشگاه اگه ول کنن بدنشون افت میکنه ، بد فرم میشه و موارد دیگه.......این حقیقت داره؟

8. با اطلاعاتی که در ادامه دادم استفاده از چه وسیله ای و انجام چه حرکاتی رو پیشنهاد میدید ..... وزنم 95 و قدم 185 هستش ، شکم،ران و سینم چربی داره و به جز چاقی مشکل افتادگی شونه و ضعف قدرت دست هم دارم

با تشکر

1. داداش داری  اشتباه میزنی( اینو وارد باشگاه که میشی اصلا خود به خود بهت میگن:D)

2. مربی  اونجا داره بهش میگی برات برنامه مینویسه

3. اگه  میخوای لاغر شی  مصرف   قند کم کم کن  هوازی کار کن اب هم بخور

4. شما با   کاپشن هم بری کسی باهات کاری نداره داداشیا  با شلوارک میگردن که هیکلشون به  همدیگه نشون بدن 😄

لینک به دیدگاه

1- نه دوست عزیز این حرف اصلا درست نیست و شمام توجه نکنید. باشگاه بدنسازی برای همه است. چه کسی که میخاد لاغر کنه چه کسی که میخاد وزن اضافه کنه (عضله بیاره). شمام فکر نکن همه تو باشگاه آرنولدن. اصلا این خبرا نیست و با خیال  راحت برو ورزشتو بکن. 4 یا 5 ماه اول فقط سخته بعدش کاملا عادت میکنی و میشه مثل خونه دوم خودت . نکنه مهم اینه که فقط مربی باشگاه ببیننت و برنامه مناسب بهت بده. فقط سر خود کاری انجام نده. یک اصل علمی وجود داره و میگه که هر چقدر عضلات بدن زیاد تر بشه، سوخت و ساز میره بالا تر و  در نتیجه چربی سوزی و متابولیسم بدن بیشتر میشه.  اتفاقا انجام حرکات قدرتی و با استفاده از وزنه برای کسایی که میخان لاغر بشن، یکی از میان برها و بهترین راه حل هاست . این حرف بنده نیست ومتخصص های خارجی و داخلی هم بر همین اصل پیش میرن. فقط نکته مهم برای کسایی که میخان لاغر شن اینه که به تغذیه شون توجه ویژه ای بکنن ( کمتر و البته عاقلانه تر غذا بخورن؛  یعنی قند ها و چربی ها رو کمتر بکنید و پروتئین و فیبر بیشتری  مصرف کنید)  و هوازی هم کار کنن. آب هم زیاد بخور لطفا!!

2- تو تهران سمت غرب چند تا باشگاه میرفتم ماهانه حدود 120 تومن با بیمه بود. امکانات خوبی هم مثل حموم و اتاق رخت کن مخصوص داشت. تو کرج هم قیمت کمی پایین تره و حدود 100 تومنه. البته باز بستگی به امکاناتش داره.

3- ببینیند هر باشگاهی فرق داره قوانینش ولی کلا با کسی که خودش نخواد برنامه بگیره کاری ندارن. البته حتما حتما توصیه میشه که شما برنامه بگیرید. مربی اگر خوب باشه اول بدنتون رو میبینه ( در صورت نیاز) و برنامه مخصوص خودتون رو میده. برای افرای که اضافه وزن هم دارن معمولا هوازی بیشتر میدن و میگن که رو تغذیشون خیلی بیشتر تمرکز کنن.

4- به هیچ عنوان اجباری نیست و اصلا تا سال اول توصیه نمیشه. مگر اینکه مربی کلاه برداری داشته باشید و بخواد بهتون بندازه. البته افرادی که خیلی خیلی لاغرن معمولا باید مصرف کنن ولی برای افراد دارای اضافه وزن اصلا.

5- بعضی از باشگاه ها با توجه تعداد جلساتی که حضور دارید پول میگیرن ازتون. ولی معولا در بیشترباشگاه ها  پول یک ماه رو از ابتدا پرداخت میکنید و میتونید هر روز تشریف ببرید. هر چقدرم خواستید می تونید بمونید و با توجه به  تجربه، بنده هیچ جا ندیدم محدودیت زمانی بزارن. 1 الی 2 ساعت زمان متداولیه که معولا افراد تو باشگاه هستن.

6- نخیر هیچ عیبی نداره و اتفاقا باید هر جور راحت ترید برید باشگاه. هیچ کسی هم با کسی کار نداره و اصلا نگران نباشید. البته اگر چند ماه برید خود به خود لباستونو خودتون کمتر  می کنید تا یه کم به قول معروف خودنمایی و Flex کنید به بقیه😎

7- والا تا اون جایی که میدونم این برای کساییه که خیلی حرفه ای  کار کردن و کراتین و یا چیز دیگه ای مصرف میکنن. البته تا یه حدی هم درسته و اگر نرید کمی ( تاکیید میکنم کمی) از حجم عضلانیتون کم میشه.

8- ماشالا قد خوبی دارید و اگر روش  کار کنید خیلی توپ میشه. ببنید الان من نمیدونم چطوری بگم که متوجه بشید ولی توصیه کلی ( و حرف مربیان با تجربه) اینه که ابتدای سعی کنید کم فشار کار کنید و سنگین نزنید تا بدنتون  عادت کنه و بهش فشار نیاد. تا 2 ماه اول فقط سعی کنید با وسایل باشگاهتون و مهمتر از همه  طرز درست استفاده کردنشون  آشنا شید. اصلا هم خجالت نکشید و اگر حرکتی رو نمیدونستید و یا با وسیله ای مشکل داشتید از یک فرد با تجربه باشگاه و حتی الامکان مربی سوال کنید. سعی کنید ابتدا رو کیفیت وزنه بلند کردتون کار کنید. اگر شده جلو بازو رو حتی با 5 کیلو شروع کنید و روی دامنه حرکتی درستش کار کنید. همه ی حرکات رو سعی کنید با تمرکز کامل بزنید و حتما هم بدونید که هر حرکتی برای کدوم یک از عضلات  بدنتونه. کورکورانه کار نکنید و با برنامه مربی پیش برید. این موضوع که میگم بدونید هر حرکت برای  کدوم یک از عضلاته خیلی مهمه و اون ارتباط مغزی- عضله ای رو میسازه و خیلی بیشتر تاثیر میذاره. سعی کنید به عضله ای که روش کار می کنید فکر کنید (شاید خنده دار باشه این حرف ولی اثبات شده است این موضوع) و به طور آگاهانه اون رو منقبض کنید.

سعی کنید ابتدا روی حرکات پایه ای و چند مفصلی که عضلات بزرگ بدن رو هدف قرار میده  کار کنید ( مثل بنچ پرس ( همون پرس سینه)- دد لیفت - پرس شانه- دستگاه پا و یا اگر تونستید اسکوات ( اسکات هم میگن)-)

یه موضوع هم که خیلیا ولش میکنن کار کردن روی عضلات پائه!!!به قدری که تو باشگاه ها 80 درصد آدما رو  ببینی یا دارن پرس سنیه میزنن یا دمبل جلو بازی 😄. ولی متاسفانه موضع خیلی مهمیه خیلیا بهش اهمیت نمیدن. (  توصیه و تجربه اثبات شده:  اگر خواستی ببینی کی حرفه ای  تره ببین کدوم شون بیشتر رو پاش  کار میکنه و سوالاتو از اون بپرس).موضوع اینه که ساخت عضلات پا باعث میشه تستسترون بدن بالا تر بره ( موضوعی کاملا علمی و تست شده) و در نتیجش حجم عضلانی کل بدن افزایش پیدا کنه.  پس حتما فراموش نکن روز پا رو. توصیه معمول اینه که روزی جداگونه  برای پا اختصاص بدی  چون خیلی سنگینه و روز بعدش هم استراحت کامل کنی

بنده چون خودم زیاد پای کامپیوتر میشینم و کارم کلا پشت میزه بدن سازی رفتن واقعا بهم خیلی کمک کرد و قطعا به شمام کمک میکنه. از بالا رفتم اعتماد به نفس بگیر تا سر حال شدن و بالا رفتن انرژی و حتی روی آورن به ورزش های دیگه. کلا یکی بهترین تصمیماتی بود که برای زندگیم گرفتم. شمام پشیمون نمیشی.

این بود تجربیات چنیدن ساله و البته مطالعات فرا باشگاهی بنده!!😉 امیدوارم به کارت اومده باشه.

ویرایش شده توسط Hadi ABD
لینک به دیدگاه

سلام

این رو تست کن جواب گرفتم

نه سردرد نه کمبود ویتامین

روزانه هم دو تا نیم ساعت پیاده روی
https://kermany.com/

حدود 30 تا داخل 11 ماه کم کردبه خاطر استخون بندی درشت ، و اصرار خانواده وزنم کم کم برگشت به همون قبلی

الان یک سال و نیم هست باشگاه میرم بعد سال ها شد یک سال پشت  هم برم

وزنم تقریباً ثابت هست غذا رو هم رعایت نمی کنم فقط کمتر شده ، ولی چربی ها به عضله تبدیل شدن ، چیزی هم مصرف نمی کنم

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، fmahdi گفته است :

6. توی عکس هایی که از باشگاه ها دیدم معمولا همه شورت یا شلوارک و تی شرت آستین کوتاه میپوشن.....من با توجه به عضلات و هیکل خوبم 1f601.png زشت نیست لباس دیگه ای بپوشم(مثلا شلوار ورزشی و تی شرت آستین بلند)

با تشکر

سلام.

تخصصی در رشته ی بدنسازی ندارم و دوست عزیزمون آقا هادی توضیحات جامع و مناسبی دادن و بنده سعی میکنم در مواردی که اطلاعاتی دارم یا با ورزش های دیگه مشترک هست توضیحاتی اضافه کنم.

1 :بدنسازی شاخه ها و تعاریف متفاوتی داره به عنوان مثال بدنسازی سنگنوردی با تعریف عمومی بدنسازی بسیار متفاوت هست.اما درحالت کلی گمان کنم شما دنبال FITNESS هستین برای تناسب اندام و نه عضله سازی.همچنین اون دوستان "خوش هیکل از بدو تولد که "خوش هیکل" نبودن و همه از یه جایی باید شروع کنن.

3:قطعا در هر رشته ی ورزشی فعالیت زیر نظر مربی(نه هرکسی که صرفا یه برنامه به شما میده و رهاتون میکنه) اول از همه احتمال آسیب دیدگی رو کاهش میده ،دوم انگیزه شمارو بالاتر میبره ،سوم هدفمند و با سرعت مناسب تری پیشرفت میکنین و بسیاری مزیت های دیگه.

4:تعداد جلسات برای هر رشته ای متفاوت هست اما مهمترین معیار توان روحی و انگیزه ی شما هست که تعیین میکنه 2 جلسه در هفته بازده بهتری داره یا یک روز در میان اما مهم ترین مورد نظم و تکرار و عدم ایجاد فاصله هست(در هفته باید روزهایی رو برای ریکاوری هم مدنظر داشته باشین)نکته ی دیگه ای که باید مدنظر داشته باشین این هست که تمام فعالیت های بدنی در هفته های نخست موجب گرفتگی و کوفتگی عضلات میشن و نباید دلسرد بشین که البته استفاده از سونا و جکوزی تاثیر قابل ملاحضه ای در کاهش دردها و گرفتگی ها داره با افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی(از سونای بخاری که از آب لوله کشی باشه بشدت پرهیز کنین)همچنین دقت داشته باشین فعالیت ورزشی سنگین نباید موجب پیدایش عادات غذایی نادرست بشه، به عنوان مثال اگر قرار باشه برای نیم ساعت دویدن نیم کیلو بستنی بخورین هیچ فایده ای نداره.

5:استفاده از کراتین رو شاید بشه به استفاده از نوشابه تشبیه کرد خوب و بدش رو خودتون تحقیق کنین.اما مواد پروتئینی برای یکسری اهداف استفادشون لازمه.

6:تی شرت آستین بلند؟ :) هرچیزی که راحتین بپوشین اونجا همه سرگرم فعالیت خودشون هستن و قضاوت نمیکنن اما برای فعالیتی که تعریق زیادی داره استفاده از لباس محدود کننده زیاد منطقی نیست.

7:برای بدنسازی چون تخصص ندارم نظری نمیدم اما ورزش بصورت کلی بهتره پیوسته باشه

8: و بلاخره میرسیم به قسمتی که اطلاعات مناسب تری دارم.بصورت علمی ثابت شده هر ورزشی که بصورت interval(high intensity) بصورت شدید و در مدت های کوتاه تر انجام بشه میزان بیشتری کالری مصرف میکنه اما باید همیشه ضربان قلبتون رو مدنظر داشته باشین که با توجه به شرایط فیزیکی و سن و سال برای هرشخص محدوده ی خاصی تعیین شده.بهترین نوع وزن کم کردن از طریق ورزش نوعی هست که روی تمام بدن تمرکز داره و نه فقط بخشی خاص . بهترین و سالم ترین نوع وزن کم کردن از طریق رژیم همونطور که دوست عزیزمون فرمودن تغذیه ی هوشمندانست. رژیم های سخت نه تنها پس از مدتی بازگشت دارن بلکه از لحاظ سلامتی روحی و جسمی هم آسیب های بلند مدتی وارد میکنن که ممکنه در بلند مدت مشخص بشه.شخصا ورزش هایی که درکنار سلامت جسمی منجر به سلامت روحی هم میشن مثل کوهنوردی رو پیشنهاد میکنم (البته نه تور و گل گشت و فعالیت های اینچنینی)چون با اشخاصی در ارتباط هستین که روحیه ی مناسبی دارن و متاسفانه در رشته هایی مثل بدنسازی بلانسبت دوستان ،عده ی زیادی طرز تفکر و کردار و منش آنچنان شایسته ای ندارن و هدفشون ورزش نیست هرچند نمیشه هم منکر تاثیر مناسب بدنسازی در کاهش وزن یا همونطور که دوستمون فرمودن میانبر زدن شد.درهرصورت کوهنوردی هم درصورتی که به منظور وزن کم کردن انجام بشه باید اصولی باشه و شاید در یک برنامه ی دماوند 1 روزه حتی 3 کیلو وزن کم کنین اما این درواقع آب بدنی هست که از دست دادین و در مدت کوتاهی برمیگرده در عین حال حرکت نامناسب آسیب های جبران ناپذیری به زانو و مفاصل وارد میکنه و خود آفتاب سوختگی هم میتونه منجر به سرطان پوست بشه پس بسیار اهمیت داره که به چه صورت کوهنوردی میکنین.درکل ورزش های هوازی میتونن جزو سالم ترین فعالیت ها باشن بشرطی که مرتب و منظم انجام بشن و نمونه های بسیار مناسبش دوچرخه سواری حرفه ای و شنا و یا  ایروبیک یا حتی حرکات ساده ای مثل طناب زدن که آنچنان هم ساده نیست البته.برای افتادگی شانه اطلاعی ندارم اما برای ضعف قدرت دست گمان نکنم رشته ی سالم تر و مناسب تری از سنگنوردی باشه که البته بستگی به این داره که منظورتون از قدرت دست چی باشه.همچنین سنگ نوردی با توجه به اینکه جزو رشته هایی هست که درحال حاضر هم بهش مشغول هستم میتونم عرض کنم بشدت میتونه کالری سوز باشه و حتی ایستادن و نگه داشتن خودتون روی یک گیره ی ساده هم میتونه عرقتون رو در بیاره ابتدا که البته با پیشرفت نیاز به انجام حرکات پیچیده تر دارین.

9 :  سلامت یا زیبایی جسمی  در قبال سلامت روحی هیچ ارزشی نداره

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

مطالبی که آقا هادی گقنت رو در نظر بگیرید
هدف گذاری کنید
از این سایت درصد چربی بدنتونو در بیارید
https://www.calculator.net/body-fat-calculator.html?ctype=metric&csex=m&cage=25&cweightlbs=152&cheightfeet=5&cheightinch=10.5&cneckfeet=1&cneckinch=7.5&cwaistfeet=3&cwaistinch=1.5&chipfeet=2&chipinch=10.5&cweightkgs=70&cheightmeter=178&cneckmeter=50&cwaistmeter=96&chipmeter=92

و با داشتن در صد چربی بدنتون ffmi  رو حساب کنید
اگر سال اول تمرینتون هست میتونید تا 10 کیلو عضله بسازید

روم تو یک روز ساخته نشده پس عجله نکنید و پایبند به برنامه و رژیم غذایی باشید

70 % بدن سازی در رژیم غذایی خلاصه شده پس خیلی بهش اهمیت بدین
چربی سوزی مناسب ( بدون عضله سوزی ) برای شما 0.5 کیلو در هفته هست

که برای رسیدن به این هدف باید روزانه 500 کیلو کالری مصرف بیشتری از تغذیه داشته باشین
میتونید از این سایت میزان تقریبی مصرف روزانتونو حساب کنید

https://tdeecalculator.net/

یه پارتنر خوب برای خودتون پیدا کنید
یه رفیق که ترجیحا تو قد و وزن و تجربه شما باشه
این باعث میشه همیشه  هم همیشه با انگیزه باشید و هم تو زدن حرکتای سنگین و خطرناک مشکلی براتون پیش نیاد

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، memex گفته است :

شما یه مدت باید فقط هوازی کار کنید برای لاغری

در 6 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

بنده تخصصی در این زمینه ندارم ولی مطالبی بوده که از چند مربی ورزش و پزشک شنیدم رو در اختیارتون میزارم

در 5 ساعت قبل، Wall Breaker گفته است :

پرشین تولز برای بدنسازی و ورزش و .. بخش داره و پست های مفیدی در این رابطه داره

در 4 ساعت قبل، violent1992 گفته است :

1. داداش داری  اشتباه میزنی( اینو وارد باشگاه که میشی اصلا خود به خود بهت میگن:D)

در 4 ساعت قبل، Hadi ABD گفته است :

1- نه دوست عزیز این حرف اصلا درست نیست و شمام توجه نکنید. باشگاه بدنسازی برای همه است. چه کسی که میخاد لاغر کنه چه کسی که میخاد وزن اضافه کنه

در 4 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

این رو تست کن جواب گرفتم

در 2 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

بدنسازی شاخه ها و تعاریف متفاوتی داره به عنوان مثال بدنسازی سنگنوردی با تعریف عمومی بدنسازی بسیار متفاوت هست

در ۱ ساعت قبل، o0shahin گفته است :

مطالبی که آقا هادی گقنت رو در نظر بگیرید

از همگی خیییییلی ممنونم 💐

انتظار نداشتم تو جایی که همیشه مشکلات کامپیوتریمو میگفتم اینهمه راهنمایی خوب برای ورزش بشم

مخصوصا از دیدن راهنمایی های طولانی که معلوم نیست چقدر براش وقت گذاشته شده جا خوردم

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

درود بر دوستان گرامی بنده هم چند سوال درباره بدنسازی دارم که مشکلاتی برای خودم ایجاد شده بود اینکه دقیقا منظور از هوازی چی هست و چطور میشه آن را انجام داد.

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Nazii گفته است :

درود بر دوستان گرامی بنده هم چند سوال درباره بدنسازی دارم که مشکلاتی برای خودم ایجاد شده بود اینکه دقیقا منظور از هوازی چی هست و چطور میشه آن را انجام داد.

حالا تاپیک خیلی قدیمیه

ولی منظور از هوازی ،هر جور تحرکیه که نیاز به وزنه نداشته باشه،مثلا :پیاده روی،دویدن،پروانه،شنا،اسکات و...

وهمچنین ورزش های بساری هم یجور ورزش هوازی بحساب میان ،مثلا ورزش های رزمی ،و ورزش های با توپ مثل فوتبالو والیبالو و....

همه اینا هوازی هستن

لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۸/۳/۲۸ در 21:04، fmahdi گفته است:

سلام دوستان.

با تشکر

1_رو آب بخندن عزیز.برای لاغری بیشتر دویدن و طناب توصیه میشه

2_بسته به دستگاه ها و منطقه و البته شهر به شهر از 70-80 تا 200 تومن هم هست

3مربی معمولا یکی دو بار اول برنامه میره رایگان

4_خیر اصلا اجباری نیست توصیه هم نمیشه

5_مشکلی در تعداد نیست معمولا هر وقت باز باشه میتونین برین.اگه سوپر زیاد تو برنامتون نباشه معمولا از یک ساعت و نیم تا دو ساعت طول میکشه

6_نه عزیز زشت نیست شرت و تیشرت هم بیشتر برا خود نمایی میپوشن منم همیشه با شلوار میرفتم

7_بد فرم شدن معمولا برای کسایی پیش میاد که بدنشون با مکمل و آمپول زده بیرون.با ورزش(البته در طولانی مدت)بد فرمی در صورت ادامه ندادن وجود نخواهد داشت گرچه افت و تحلیل عضلات همیشه هست اگه تمرین نباشه

8_اول اقدام به آب کردن چربی ها کنید همونطور که دوستان گفتن به طور هوازی.وقتی پیشرفت حاصل شد در این مورد مربی باشگاهتون حتما میتونه راهنماییتون کنه. چون هیکلتون رو میبینه بهتر نظر میده ما نمیتونیم..برای ضعف قدرت دست حرکت ساعد توصیه میشه

9_وقتی لاغر کردید و رفتین سراغ عضله سازی حتما حتما حتما تغذیه مناسب تا یک ساعت بعد ورژش داشته باشین شدیدا کمک میکنه سفیده تخم مرغ با سیب زمینی و کمی زیره.و اصلا بیشتراز برنامه ای که دادن بهتون انرژی نزارین افت میکنید

در ۱۳۹۹/۱/۳۰ در 10:25، Nazii گفته است:

هوازی به طور کلی ورزش هایی هستن که تنفس سلولی و متابولیسم بدنتون خیلی میره بالا و شدت تعریق بسیار بالاست.مثل دویدن طناب زدن و از این قبیل.توصیه میشه آب هم کنار این حرکات زیاد بنوشین تا تعریق زیاد بشه

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

چگونه به باشگاه بدنسازی برویم؟

به نام خدا عزم خود را جزم کرده ( بله نظر شما دوست عزیز هم محترمه ) حوله و بطری را برداشته و به نزدیک ترین باشگاه می‌رویم.😅

حالا جدا از شوخی

سلام دوستان

من تا الان میرفتم پارک ورزش هوازی میکردم ولی الان که هوا آلوده شده واقعا نمیتونم تو فضای آزاد ورزش کنم لذا تصمیم گرفتم باشگاه برم ولی از چیزی که نگرانم اینه دستگاه های باشگاه بسیار خطرناکه یعنی حتی اگر یه مقدار استفاده از هر دستگاهی اشتباه باشه به بدن آسیب جدی میزنه طی کوتاه یا بلند مدت

میخواستم ببینم به عنوان یه تازه کار چطور باید به طور اصولی باشگاه برم و از دستگاه ها درست استفاده کنم؟

اینکه برم تو یوتوب یا اپ های مشابه فیلم ببینم اوکی ولی بعضی وقت ها یک سری نکات خیلی ریز هست که ظاهرا موثره و شاید اصلا تو فیلم ها بهش اشاره نشه درسته؟

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

چگونه به باشگاه بدنسازی برویم؟

به نام خدا عزم خود را جزم کرده ( بله نظر شما دوست عزیز هم محترمه ) حوله و بطری را برداشته و به نزدیک ترین باشگاه می‌رویم.😅

حالا جدا از شوخی

سلام دوستان

من تا الان میرفتم پارک ورزش هوازی میکردم ولی الان که هوا آلوده شده واقعا نمیتونم تو فضای آزاد ورزش کنم لذا تصمیم گرفتم باشگاه برم ولی از چیزی که نگرانم اینه دستگاه های باشگاه بسیار خطرناکه یعنی حتی اگر یه مقدار استفاده از هر دستگاهی اشتباه باشه به بدن آسیب جدی میزنه طی کوتاه یا بلند مدت

میخواستم ببینم به عنوان یه تازه کار چطور باید به طور اصولی باشگاه برم و از دستگاه ها درست استفاده کنم؟

اینکه برم تو یوتوب یا اپ های مشابه فیلم ببینم اوکی ولی بعضی وقت ها یک سری نکات خیلی ریز هست که ظاهرا موثره و شاید اصلا تو فیلم ها بهش اشاره نشه درسته؟

میری پیش یکی از مربیها یا قدیمی ها میگی بهت روش درست حرکت زدن رو یاد بدن برنامه تمرینی هم بگیر ازشون.. ویدیو و آموزش مجازی ناتوانه درش

بهتره یکی پایه باشه گیر بیری با هم تمرین کنین بهتره تا تنهایی

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

سلام

والا من دبیرستانی بودم ،یک ماه رفتم باشگاه 

یروز وزنه بیش از حد توانم زدم ،باشگاه مونم بیشتر به سونا میخورد البته سونا با عرق های ملت و بوی گند ،اصلن نمیشد تنفس کرد ،بالا اوردم و دیگه نرفتم:)

اگه میخاید برید باشگاه ،به تمیزی و تهویه،بزرگی ،مقدار تجهیزات ،مربیا و صاحب باشگاه،و از همه مهم تر جو باشگاه باید توجه کنی 

اگه میرید باشگاه با یک دوست یاآشنا برید و دونفری تمرین کنید ،زمان های خلوت باشگاه رو بفهمید،هر چی خلوت تر باشه راحت تری ،اینارو میگم چون باشگاه مثل هر محیط اجتماعی دیگه ای،حواشی داره ما ایرانیا هم که خدای حاشیه ایم،ممکنه تنهایی بری و به هر دلیلی دلتو بزنه و دیگه نری ،پس تو انتخاب باشگاه دقت کنید ،نزدیک ترین باشگاه همیشه بهترین نیست 

و البته در مورد سوالتون که گفتید چطور کار کنیم:اصلا نگرانش نباشید ،این اصلن چیزی نیست که نگرانش بشی،اگه از مربی برنامه بگیری،اون خودش میاد بالاسرت و یادت میده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...