رفتن به مطلب

ورزش مورد علاقه و عکسهای ورزشی کاربران

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

۲ دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

سلام

والا من دبیرستانی بودم ،یک ماه رفتم باشگاه 

یروز وزنه بیش از حد توانم زدم ،باشگاه مونم بیشتر به سونا میخورد البته سونا با عرق های ملت و بوی گند ،اصلن نمیشد تنفس کرد ،بالا اوردم و دیگه نرفتم:)

اگه میخاید برید باشگاه ،به تمیزی و تهویه،بزرگی ،مقدار تجهیزات ،مربیا و صاحب باشگاه،و از همه مهم تر جو باشگاه باید توجه کنی 

اگه میرید باشگاه با یک دوست یاآشنا برید و دونفری تمرین کنید ،زمان های خلوت باشگاه رو بفهمید،هر چی خلوت تر باشه راحت تری ،اینارو میگم چون باشگاه مثل هر محیط اجتماعی دیگه ای،حواشی داره ما ایرانیا هم که خدای حاشیه ایم،ممکنه تنهایی بری و به هر دلیلی دلتو بزنه و دیگه نری ،پس تو انتخاب باشگاه دقت کنید ،نزدیک ترین باشگاه همیشه بهترین نیست 

و البته در مورد سوالتون که گفتید چطور کار کنیم:اصلا نگرانش نباشید ،این اصلن چیزی نیست که نگرانش بشی،اگه از مربی برنامه بگیری،اون خودش میاد بالاسرت و یادت میده 

مربی از کجا باید بیارم؟

خود باشگاه بهم میده؟ نمیدونم سیستمش چطوریه

البته قدیما یکبار باشگاه رفتم خیلی قدیم

ولی تا جایی که یادمه خبری از مربی نبود

لینک به دیدگاه

• ارسال 264
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۲ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

مربی از کجا باید بیارم؟

خود باشگاه بهم میده؟ نمیدونم سیستمش چطوریه

البته قدیما یکبار باشگاه رفتم خیلی قدیم

ولی تا جایی که یادمه خبری از مربی نبود

مربی تو خوده باشگاه هست ،باهاش حرف میزنید که برنامه بگیرید،یه هزینه ای بش میدید،و بستگی به هدفتون (فقط برای سلامتی میرید،میخاید حجم اضاف کنید،میخاید لاغر بشید،abs بزنید و فیت بشید)بتون یه برنامه ورزش و غذایی میده 

لینک به دیدگاه

درود

با عرض معذرت از دوستان

دوست عزیزم شما گام اول رو برداشتی و این خیلی عالیه

به امیدی روزی که منم گام اول رو بردارم.

پیروز باشی عزیزم

ویرایش شده توسط Ehsan.k
پاک کردن الفاظ نامناسب
لینک به دیدگاه

سلام داداش 

سعی کن تا چند ماه زیر نظر مربی کار کنی خودش برات برنامه مینویسه یا برنامه ساده تمرین از تو نت میتونی پیدا کنی فقط الان به فکر مکمل و اینا نباش با تخم مرغ و سینه مرغ سرگرم کن خودتو 😁 تا چند ماه تا بدنت به اصطلاح دم بکشه من تقریبا ۳ سال میرفتم باشگاه تا این کرونا لعنتی اومد یکی دو سال وقفه پیش اومد الان باز یکی دو هفته میشه شروع کردم  یه نکته هست اگه میخوایی یار تمرینی داشته باشی با یه کسی که مثل خودت تازه شروع کرده تمرین کن تا با یه حرفه ای که حرکات پیچیده برات تجویز کنه این حرکات پیچیده باعث مصدومیت و بد فرم شدن عضلاتت میشه

همیشه و همیشه و همیشه و همیشه قبل تمرین حالا هر تمرینی باشه مچ دستاتو گرم کن بدترین و شایع ترین مصدومیت هست یه حرکت اشتباه مچ باعث چند هفته یا چند ماه مصدومیت میشه

بهترین نوشیدنی هم برای حین تمرین بی بر و برگشت آب هست یکی میگی اینو بریز یا اونو بریز گوش نده آب خالی بهترین نوشیدنی هست

ویرایش شده توسط raajer
لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم تا تموم شدن همه گیری کرونا باشگاه که هیچی، مترو هم نروید.

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

درود

جسارت نباشه داداش ولی کل باشگاه رفتنتون از پایه اشتباهه و به این منوال توصیه میکنم ادامه ندید !!!

قاون اول توی بدنسازی هدفگذاری هست ، باید ببینید هدفتون ساخت عضله هست یا افزایش قدرت ویا صرفا انجام یک ورزش ( این بخش خیلی مهمه و تقریبا هیچکس بهش توجه نمیکنه چون برنامه هاشون با هم فرق داره ! 😐)

برای تمرین عضله سازی بهتره برای شروع از یک مربی حضوری حالا در باشگاه و یا در دیگر باشگا ه ها استفاده کنید معمولا باشگاه ها برای هر ورزش یک مربی میذارن ویا می تونید به صورت مجازی هم مربی داشته باشید اما حضوری بهتره استفاده از برنامه های آماده برای شروع یعنی دوره نهایت 1 تا دوماهه جوابه ولی بیشتر از اون حتماااا باید یک مربی بگیرید

انجام حرکات رو به راحتی با پرسیدن در باشگاه در کنار فیلمای آموزشی می تونید یاد بگیرید و اصلا سخت نیست با کمی تمرین نحوه ی ایده عال برای هر حرکت رو پیدام کنید چون هر حرکت می تونه شامل چند روش صحیح باشه همه ی حرکتا صرفا به یک روش زده نمیشن معمولا تغییر در نحوه ی روش هر حرکت رو وقتی برنامتون حرفه ای تر میشه بهش  بر می خورید چون باید فشار بیشتری رو بهتون وارد کنه !

در نظر داشته باشید خود ورزش بدنسازی باعث رشد عضلتون نمیشه بلکه تغذیتون شما رو رشد میده و اگر تغذیه مناسب نباشه نه تنها به هدفتون نمیرسید بلکه دچار آسیب های جدی به بافت هاتون ، نواحی غضروفی و با فشار بیشتر ضعف در عضو هایی مثل چشمتون میشه !

حتما باید به جز وعده های غذاییتون برای قبل از باشگاه کربوهیدرات بالا مصرف کنید تا بدنتون هین تمرین کم نیاره و سریعا بعد از باشگاه به بدنتون پروتئین برسونید تا بافت های عضله که با تمرین از هم جدا شدن مواد مورد نیاز برای رشد و بزرگ شدن خودشون رو داشته باشند ( جالبه بدونید توی بدنسازی بدنتون توده عضله جدید نمیسازه این فرآیند زمان رشد هنگام تولد و بچگی تکمیل میشه توی بدنسازی فقط بافت ها از هم جدا و به حجمشون اضافه میشه در نهایت باعث بزرگ شدن توده عضله میشه ! )

کلا بدون نوع هدف گذاریتون توی بدنسازی در طول روز بیشتر مواد غذایی باید مصرف کنید حتی اگر تفریحی باشگاه میرید ! در بر نامه های عضله سازی تقریبا هیچ وقت نباید بدنتون گرسنه باشه همش باید یه چیزی گوشه لپتون باشه ! 🤣

شاید از خودتون بپرسید چرا بعضیا مثلا طی مدت 1 سال حجمی دو برابر شما بدست میارن این بر میگرده یکسری مواد که داخل بدن هر فرد هست و تقریبا به ارث میرسه مثالش میشه مثل کسایی که زود چاق میشن و نمی تونن زیاد غذا بخورن و کسایی که هر چی می خورن چاق نمیشن ، هر چی این مواد که حدودا شامل 14 نوع هست در بدنتون بشتر باشه شانس افزایش حجمتون بیشتره به شکلی که هیچ بدنسازی حرفه ای تو دنیا ندارین که کمتر از 8 مورد رو داشته باشه در نتیجه اگر بعد از مدت چند سال و با رعایت کامل نکات دیدید یه جای کار میلنگه ممکنه از این مورد باشه !!! ( وخوب تقریبا کاریش نمیشه کرد ! )

فرم بدنتون که شامل سه نوع مختلف هست رو خودتون مشخص کنید چون توی روندتون و اینکه چجوری باید ادامه بدید تاثیر مستقیم داره مثلا یک فرد با بدن اکتومورف نباید تمرینات یک فرد مزومورف رو انجام بده !

باشگاهی که انتخاب میکنید مهمه که از نظر وسیله و کیفیت قابل قبول باشه جالبه یکبار یک دستگاه پرس شکم رو توی یک باشگاه تست کردم و عالی بود اما توی باشگاه خودمون هیچ وقت سمتش نمیرفتم چون عملکردش جوری که باید باشه نبود و فشار نمیاورد !!!

وگرنه بیشتر حرکت های بدنسازی رو میشه با دمبل هم زد و خوب به شخصه توصیه نمیکنم الا وقتی دیگه خیلی حرفه ای شده باشی !

توی آینه زیاد فیگور بگیر شاید فکر کنی مسخرست ولی جالبه بدونی فیگور گرفتن خودش به عضله سازی کمک میکنه ! 😃

موارد دیگه مثل تعداد روز های مناسب جهت تمرین و نوع لباس و کفش مناسب تغذیه ی مفید که چه چیزایی باید باشه و... دیگه دست خودتو میبوسه حسش نیست و تو ایم مقال نمی گنجد ! 😄

همیشه موفق سلامت باشید :99_muscle: 😉

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است:

پیشنهاد میکنم تا تموم شدن همه گیری کرونا باشگاه که هیچی، مترو هم نروید.

کرونا که بعید میدونم هیچ وقت تموم بشه. و خوب طبق آمار ها ظاهرا فعلا اکثر کشور تو وضعیت آبی هست و دو دوز واکسن هم که زدم.

خصوصا من که 24 ساعته پای سیستم هستم و به خاطر آلودگی هوا امکان ورزش عادی هم ندارم بنظرم باشگاه برام ضروریه

۴۶ دقیقه قبل، abidi گفته است:

درود

جسارت نباشه داداش ولی کل باشگاه رفتنتون از پایه اشتباهه و به این منوال توصیه میکنم ادامه ندید !!!

قاون اول توی بدنسازی هدفگذاری هست ، باید ببینید هدفتون ساخت عضله هست یا افزایش قدرت ویا صرفا انجام یک ورزش ( این بخش خیلی مهمه و تقریبا هیچکس بهش توجه نمیکنه چون برنامه هاشون با هم فرق داره ! 😐)

برای تمرین عضله سازی بهتره برای شروع از یک مربی حضوری حالا در باشگاه و یا در دیگر باشگا ه ها استفاده کنید معمولا باشگاه ها برای هر ورزش یک مربی میذارن ویا می تونید به صورت مجازی هم مربی داشته باشید اما حضوری بهتره استفاده از برنامه های آماده برای شروع یعنی دوره نهایت 1 تا دوماهه جوابه ولی بیشتر از اون حتماااا باید یک مربی بگیرید

انجام حرکات رو به راحتی با پرسیدن در باشگاه در کنار فیلمای آموزشی می تونید یاد بگیرید و اصلا سخت نیست با کمی تمرین نحوه ی ایده عال برای هر حرکت رو پیدام کنید چون هر حرکت می تونه شامل چند روش صحیح باشه همه ی حرکتا صرفا به یک روش زده نمیشن معمولا تغییر در نحوه ی روش هر حرکت رو وقتی برنامتون حرفه ای تر میشه بهش  بر می خورید چون باید فشار بیشتری رو بهتون وارد کنه !

در نظر داشته باشید خود ورزش بدنسازی باعث رشد عضلتون نمیشه بلکه تغذیتون شما رو رشد میده و اگر تغذیه مناسب نباشه نه تنها به هدفتون نمیرسید بلکه دچار آسیب های جدی به بافت هاتون ، نواحی غضروفی و با فشار بیشتر ضعف در عضو هایی مثل چشمتون میشه !

حتما باید به جز وعده های غذاییتون برای قبل از باشگاه کربوهیدرات بالا مصرف کنید تا بدنتون هین تمرین کم نیاره و سریعا بعد از باشگاه به بدنتون پروتئین برسونید تا بافت های عضله که با تمرین از هم جدا شدن مواد مورد نیاز برای رشد و بزرگ شدن خودشون رو داشته باشند ( جالبه بدونید توی بدنسازی بدنتون توده عضله جدید نمیسازه این فرآیند زمان رشد هنگام تولد و بچگی تکمیل میشه توی بدنسازی فقط بافت ها از هم جدا و به حجمشون اضافه میشه در نهایت باعث بزرگ شدن توده عضله میشه ! )

کلا بدون نوع هدف گذاریتون توی بدنسازی در طول روز بیشتر مواد غذایی باید مصرف کنید حتی اگر تفریحی باشگاه میرید ! در بر نامه های عضله سازی تقریبا هیچ وقت نباید بدنتون گرسنه باشه همش باید یه چیزی گوشه لپتون باشه ! 🤣

شاید از خودتون بپرسید چرا بعضیا مثلا طی مدت 1 سال حجمی دو برابر شما بدست میارن این بر میگرده یکسری مواد که داخل بدن هر فرد هست و تقریبا به ارث میرسه مثالش میشه مثل کسایی که زود چاق میشن و نمی تونن زیاد غذا بخورن و کسایی که هر چی می خورن چاق نمیشن ، هر چی این مواد که حدودا شامل 14 نوع هست در بدنتون بشتر باشه شانس افزایش حجمتون بیشتره به شکلی که هیچ بدنسازی حرفه ای تو دنیا ندارین که کمتر از 8 مورد رو داشته باشه در نتیجه اگر بعد از مدت چند سال و با رعایت کامل نکات دیدید یه جای کار میلنگه ممکنه از این مورد باشه !!! ( وخوب تقریبا کاریش نمیشه کرد ! )

فرم بدنتون که شامل سه نوع مختلف هست رو خودتون مشخص کنید چون توی روندتون و اینکه چجوری باید ادامه بدید تاثیر مستقیم داره مثلا یک فرد با بدن اکتومورف نباید تمرینات یک فرد مزومورف رو انجام بده !

باشگاهی که انتخاب میکنید مهمه که از نظر وسیله و کیفیت قابل قبول باشه جالبه یکبار یک دستگاه پرس شکم رو توی یک باشگاه تست کردم و عالی بود اما توی باشگاه خودمون هیچ وقت سمتش نمیرفتم چون عملکردش جوری که باید باشه نبود و فشار نمیاورد !!!

وگرنه بیشتر حرکت های بدنسازی رو میشه با دمبل هم زد و خوب به شخصه توصیه نمیکنم الا وقتی دیگه خیلی حرفه ای شده باشی !

توی آینه زیاد فیگور بگیر شاید فکر کنی مسخرست ولی جالبه بدونی فیگور گرفتن خودش به عضله سازی کمک میکنه ! 😃

موارد دیگه مثل تعداد روز های مناسب جهت تمرین و نوع لباس و کفش مناسب تغذیه ی مفید که چه چیزایی باید باشه و... دیگه دست خودتو میبوسه حسش نیست و تو ایم مقال نمی گنجد ! 😄

همیشه موفق سلامت باشید :99_muscle: 😉

چقدر سخت شد😬

اول جواب سوال اولتون رو بدم من راستش تا الان ورزش هوازی میکردم و دنبال باشگاه هم نبودم به عبارتی میخوام ورزش کنم تا فرم بدن خوبی باشم. ( منظورم فرم خیلی پر حجم عضله ای که عموما تو باشگاه ها دیده میشه نیست یه چیز کاملا میانه)

با توجه به این مواردی که گفتین نقش مربی ظاهرا خیلی پر رنگه هم به جهت آموزش و هم دادن برنامه تغذیه 

به عنوان یه مبتدی چطوری میتونم باشگاه خوب از بد و مربی خوب و بود رو تشخیص بدم؟

لینک به دیدگاه

۳۵ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

کرونا که بعید میدونم هیچ وقت تموم بشه. و خوب طبق آمار ها ظاهرا فعلا اکثر کشور تو وضعیت آبی هست و دو دوز واکسن هم که زدم.

خصوصا من که 24 ساعته پای سیستم هستم و به خاطر آلودگی هوا امکان ورزش عادی هم ندارم بنظرم باشگاه برام ضروریه

چقدر سخت شد😬

اول جواب سوال اولتون رو بدم من راستش تا الان ورزش هوازی میکردم و دنبال باشگاه هم نبودم به عبارتی میخوام ورزش کنم تا فرم بدن خوبی باشم. ( منظورم فرم خیلی پر حجم عضله ای که عموما تو باشگاه ها دیده میشه نیست یه چیز کاملا میانه)

با توجه به این مواردی که گفتین نقش مربی ظاهرا خیلی پر رنگه هم به جهت آموزش و هم دادن برنامه تغذیه 

به عنوان یه مبتدی چطوری میتونم باشگاه خوب از بد و مربی خوب و بود رو تشخیص بدم؟

برادر قد و وزنت هم بگی بد نیست.

لینک به دیدگاه

اول اینکه عزیزان در به کار بردن الفاظ و کلمات داخل فروم دقت کنید

که نظراتتون ویرایش یا حذف نشه مثل الان

ثانیا" استارتر عزیز

بدنسازی مثل پینگ پنگ نیست که بری بازی کنی و اصول خاص خودش رو داره که اگر رعایت نکنی صدمات جبران ناپذیری داره

یکیش همین اسکات کمر هست یکیش پرس پا هست و یکیش هم دمبل پشت بازو خوابیده رو کمر هست که تاحالا ناقصی کم نداشته والا

توی هر باشگاهی مربی هست و باید باشه

بر اساس فرم بدن شما بهتون برنامه میده

بعد از حدود 3 ماه تمرین و عوض کردن 3 برنامه مختلف تازه میشه نتیجه گرفت که آیا بدن شما ماهیچه ساز هست یا به اصطلاح استعدادش رو دارد یا خیر

برنامه غذایی هم باید با برنامه تمرینی باشه و بر اساس نوع ورزش شما درصد پروتئین و کربوهیدرات برای قبل و بعد تمرین مشخص بشه

زمانی هم که برنامه میگیرید بفرمایید حجم احتیاج ندارید چون به صورت دیفالت مربی میره برای حجم

در منطقه خودتون تحقیق کنید چون دستگاه های باشگاه و تهویه مناسب و مربی هر باشگاه خیلی مهم هست

حتما دوش داسته باشه و مهمتر از همه بوفه باشگاه هست 😅 و اینکه سعی کنید باشگاهی برید که لااقل 2 نفر بدن خوب اونجا تمرین میکنند همیشه

ولی به نظر من بهترین ورزش مشت زنی هست ورزشی با هوازی بالا و تمرینات بدنسازی مناسب و بالا بردن سرعت عکس العمل و مانند کشتی بدنی میسازه مثل سنگ

بدنسازی 10 سال هم تمرین بکنید 2 ماه نرید 50 درصد برمیگردید به عقب

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است:

برادر قد و وزنت هم بگی بد نیست.

183 69

سن 19

15 دقیقه قبل، Ehsan.k گفته است:

اول اینکه عزیزان در به کار بردن الفاظ و کلمات داخل فروم دقت کنید

که نظراتتون ویرایش یا حذف نشه مثل الان

ثانیا" استارتر عزیز

بدنسازی مثل پینگ پنگ نیست که بری بازی کنی و اصول خاص خودش رو داره که اگر رعایت نکنی صدمات جبران ناپذیری داره

یکیش همین اسکات کمر هست یکیش پرس پا هست و یکیش هم دمبل پشت بازو خوابیده رو کمر هست که تاحالا ناقصی کم نداشته والا

توی هر باشگاهی مربی هست و باید باشه

بر اساس فرم بدن شما بهتون برنامه میده

بعد از حدود 3 ماه تمرین و عوض کردن 3 برنامه مختلف تازه میشه نتیجه گرفت که آیا بدن شما ماهیچه ساز هست یا به اصطلاح استعدادش رو دارد یا خیر

برنامه غذایی هم باید با برنامه تمرینی باشه و بر اساس نوع ورزش شما درصد پروتئین و کربوهیدرات برای قبل و بعد تمرین مشخص بشه

زمانی هم که برنامه میگیرید بفرمایید حجم احتیاج ندارید چون به صورت دیفالت مربی میره برای حجم

در منطقه خودتون تحقیق کنید چون دستگاه های باشگاه و تهویه مناسب و مربی هر باشگاه خیلی مهم هست

حتما دوش داسته باشه و مهمتر از همه بوفه باشگاه هست 😅 و اینکه سعی کنید باشگاهی برید که لااقل 2 نفر بدن خوب اونجا تمرین میکنند همیشه

ولی به نظر من بهترین ورزش مشت زنی هست ورزشی با هوازی بالا و تمرینات بدنسازی مناسب و بالا بردن سرعت عکس العمل و مانند کشتی بدنی میسازه مثل سنگ

بدنسازی 10 سال هم تمرین بکنید 2 ماه نرید 50 درصد برمیگردید به عقب

همونطور که گفتین دقیقا چون بازی نیست دنبال یه راه اصولی هستم براش تا نتیجه عکس نده

پس با توجه به این توضیحات به طور خلاصه باید بهترین باشگاه منطقه رو پیدا کنم و اونجا بر اساس گفته های مربی عمل کنم.

درباره مشت زنی که گفتین منظورتون رشته ای به نام مشت زنی هست یا امثالش مثل کاراته و تکواندو و کیک بوکسینگ و ...؟

من خودم مشکلی با رزمی کاری ندارم ولی اینکه همیشه باید راس یک روز و ساعت خاص اونجا باشم تو برنامه ام تداخل ایجاد میکنه تا حدودی و دستم باز نیست

ضمن اینکه بعید میدونم برای سن من کلاسی باشه عموما برای نوجوان ها کلاس برگزار میشه تا جایی که اطلاع دارم

یا اگر هم جایی در سن من باشه تازه کار نیست قطعا

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

کثیفی هوا بهونس

این همه طبیعت خوب دور تهران هست

همون هفته ای یه بار برین کوهنوردی عالیه

البته الان توی سن باشگاه هم هستین منم وقتی همسن شما بودم البته کوچکتر 17 - 18 سال داشتم یه دو سالی رفتم باشگاه سیس عقاب میگرفتم البته اینا برای همون 10 - 12 سال پیش بود :D

باشگاه و کلا عضله اینا باعث میشه توی سن بالا قلبتون به چوخ بره

نگاه ورزشکار های حرفه ای نکنید چون اونا 10 ها هزار دلار پول دکتر تغذیشون توی یک ماهه

در کل اصولا شما برای اینکه یه زندگی سالم داشته باشی

باید تغذیه درست داشته باشین

هر اشغالی نخورین

شیرینی جات و چربی های زیاد و مضر از خودتون دور کنید

اب و فیبر به شدت زیاد مصرف کنید

و در کنار همه اینها روزی بین 30 تا 45 دقیقه پیاده روی داشته باشین یا اخر هفته ها یه کوهنوردی حق برین

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

183 69

سن 19

همونطور که گفتین دقیقا چون بازی نیست دنبال یه راه اصولی هستم براش تا نتیجه عکس نده

پس با توجه به این توضیحات به طور خلاصه باید بهترین باشگاه منطقه رو پیدا کنم و اونجا بر اساس گفته های مربی عمل کنم.

درباره مشت زنی که گفتین منظورتون رشته ای به نام مشت زنی هست یا امثالش مثل کاراته و تکواندو و کیک بوکسینگ و ...؟

من خودم مشکلی با رزمی کاری ندارم ولی اینکه همیشه باید راس یک روز و ساعت خاص اونجا باشم تو برنامه ام تداخل ایجاد میکنه تا حدودی و دستم باز نیست

ضمن اینکه بعید میدونم برای سن من کلاسی باشه عموما برای نوجوان ها کلاس برگزار میشه تا جایی که اطلاع دارم

یا اگر هم جایی در سن من باشه تازه کار نیست قطعا

نه آقا کاراته و تکواندو که مشت نداره

مشت زنی میشه همون بوکس

بله خب شما هر ورزشی که احتیاج به مربی تمرین دهنده داشته باشه باید سر ساعت و روز حاضر بشی مگر خصوصی بگیری

یا مگر همین بدنسازی باشه که باز اون هم مربی چند تا شاگرد داره در بازه های مختلف و باز هم دست شما آنچنان باز نیست برای اینکه هر ساعتی خواستید برید

مگر بعد از چند ماه که راه اصولی زدن حرکات رو یاد بگیرید و فقط بابت برنامه به مربی مراجعه کنید و برنامه رو بگیرید و حالا خودتون هر زمانی خواستید بیاید باشگاه تمرین کنید

بدنسازی خوبیش این هست که خیلی سریع زدن اصولی حرکات رو یاد میگیرید و میتونید خودتون به تنهایی تمرین کنید 

لینک به دیدگاه

نیازی ب مربی نیس

کافیه فقط تو باشگاه اشتباه بزنی! بدون ک درخواستِ راهنمایی بکنی خودشون بهت میگن؛ داداش داری اشتباه میزنی! درستش اینه 

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، mmdreza گفته است:

کافیه فقط تو باشگاه اشتباه بزنی! بدون ک درخواستِ راهنمایی بکنی خودشون بهت میگن؛ داداش داری اشتباه میزنی! درستش اینه 

احسنت ایولا انفاسکم 

البته خیلی از همونا هم خودشون اجتبا میزنن و باعث سردرگمی و شکل گرفتن عادت های بد و مضر میشه ،در کل از مربی بپرسن بهتره

38 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

183 69

سن 19

دوستان همه نظرات خوبی دادن 

اما این نصیحت از من 

اول برید باشگاه های اطراف برید داخل و با مسئول اونجا اشنا بشید سوال های ابتدایی بپرسید بعد یه نگاهی به افرادی که اونجان بندازید ،بعد ببینید وقتی وارد سالن میشید «دَم »هست یا نه ،چقد تجهیزات داره ،آیا افراد اونجا سروصدا میکنن ،اخ و اوخ میکنن یا نه

شاید فکر کنید این حرفا مهم نیست اما در اصل،در ورزش گروهی باید افراد باهم همکاری کنن،فردی تازه کار بینشون میاد باید جوری رفتار کنن که طرف علاقه پیدا کنه همراهشون کار کنه

برا همینه میگم جو باشگاه خیلی مهمه ،یه جا میری دوست داری هر روز بری چون چند تا ادم درست هستن بت انرژی میدن 

یه جا هم میری چند تا نخاله هستن با رفتارشون کاری میکنن دلت زده شه 

حالا جدا از این 

یه چیز خیلی مهم در ارتباط با این ورزش که همش با وزنه سروکار داری :

هیچوقت بقیه رو نگاه نکنی ،بگی اونا اینقد میزنن بزار منم اینقد بزنم،وزنه ای که استفاده میکنی باید طوری باشه که زیاد بت فشار نیاره،حتی اگه قرار باشه هالتر(باربل) خالی هم بزنی

موفق 

لینک به دیدگاه

من خودم بدمینتون بازی میکردم بصورت نیمه حرفه ای که بعد کرونا کلا ورزشگاه تعطیل شد منم دنبالشو ول کردم

ولی خیلی دوست داشتم(و هنوز هم دارم) تیر اندازی با کمان و بیلیارد رو هم امتحان کنم ببینم از کدوم بیشتر خوشم میاد برم حرفه ای دنبالش کنم

فقط دو تا مشکل هست که آموزشگاه نزدیک بهم برای سن و سال اون موقعم نبوده

الان هم که تقریبا به سن و سال مناسبش رسیدم، درس ها نمیذاره

انشالا بعد رد کردن غول کنکور میخوام برم دنبالش🙂

گفته بودن هم درباره رشته ای که دنبال میکنید یا میخواهید بکنید یا میکردید توضیح بدیم

تیرکمان تحقیق کردم ولی الان یادم نیس :| 

بیلیارد هم همونطور که میدونید، مدل های مختلفی داره که دو تا از معروف ترین هاش، توپ 8 (8-ball) و اون یکی هم اسنوکره

توپ 8 که تقریبا همه بلدن قوانینشو که اولین توپی که بیفته داخل سوراخ باید بقیه توپ های اون شکلی(کامل رنگی یا سفید با نوار رنگی) رو انداخت داخل سوراخ  و بعد در نهایت هم توپ شماره 8

حالا یه سری جزییات هم داره که هیچی

اسنوکر هم یادم بود ولی الان یادم نیس ولی به شخصه خودم اسنوکر رو بیشتر خوشم میاد از قوانینش :) 

و اما بدمینتون هم بخوام یه توضیح کوچیکی بدم

بدمینتون از رشته های ورزشی هست که نیاز به چابکی زیاد، تمرکز و اندام های نسبتا کشیده داره(کوتاه هم باشه به مرور کش میاد😂)

و تا جایی که من میدونم، باعث بلند شده قد میشه اما باعث ایجاد قوز در کمر هم میشه که باید در کنارش حرکات اصلاحی انجام داد

برخلاف بدمینتون پارکی که یه ورزش خیلی ساده و آروم هست، بدمینتون حرفه ای خیلی ورزش سخت و انرژی گیری هست که از نظر کالری سوزی تقریبا شبیه تنیس هست که مقامش میشه بعد بسکتبال حدودا

که البته به شخص هم ربط داره

تجهیزات بدمینتون هم یه راکت هست که حرفه ای های این صنعت، برند یونیکس و وکتور(اگه اشتباه نکنم) هستن

راکت مرغوب بدمینتون، از جنس الیاف کربن بافته شده و آغشته شده به رزین هست

راکت بدمینتون، باید تا جای ممکن سبک و در عین حال از مقاوم و انعطاف پذیر باشه و ترحیجا یک تکه ساخته شده باشه(راکت آلومینیومی به هیچ وجه برای بدمینتون باشگاهی خوب نیست چون بخاطر وزن زیاد، باعث بروز مچ درد میشه و عملکرد رو هم ضعیف میکنه)

راکت های برند های معروف، به 3 دسته اورجینال، های کپی و فیک تقسیم میشن که برای نیمه حرفه ای، های کپی بهترین انتخابه

از نظر قیمت هم اگه اشتباه نکنم حدود 4-5 سال پیش یه های کپی یونیکس من گرفتم شد 300 هزار تومن الان احتمالا دور و بر 1 میلیون باشه

تور روی راکت(که بهش میگیم زه) هم معمولا فلزیه(آلیاژ تیتانیوم) و هرچی با نیروی بیشتری کشیده شده باشه، راکت بهتریه

همچنین یه توپ(که توی بدمینتون بهش میگیم شاتل) هم نیازه

شاتل مرغوب و حرفه ای، سری از جنس چوب پنبه داره و پر هاش هم از جنس پر بال راست قوی فرانسویه 😂

ولی بخاطر کم بودن عمر شاتل های پر دار(اگه یک پر بشکنه دیگه بدرد نمیخوره) گزینه به صرفه تر، شاتل هایی هست که پلاستیکیه اون قسمت پرشون(شاتل رو معمولا ورزشگاه در اختیار میذاره ولی برای خرید هم فک کنم درحال حاضر قیمت هر شاتل یونیکس پر پلاستیکی حدود 30-50 تومن باشه)

شاتل ها هم براساس شرکت تولید کننده، به چند دسته تقسیم میشن مثلا شرکت یونیکس با استفاده از رنگ نوار دور سر شاتل، شاتل هاش رو به 3 دسته تیز، متوسط و آروم تقسیم میکنه(اگه اشتباه نکنم رنگ سبز میشد متوسط)

یک نوار عرقگیر راکت(دور دسته راکت موقع خرید، یک پوشش پلاستیکی هست که بهتره باز نشه و نوار عرقگیر مستقیما روی اون پیچیده شه)

پیچیدن نوار عرقگیر هم یه ذره سخته و به خود فروشنده یا مربی بگین بپیچه بهتره

و یک محل سر پوشیده استاندارد(شاتل بدمینتون خیلی راحت با باد منحرف میشه و توی پارک اصلا نمیشه بصورت حرفه ای بازی کرد)

مثلا ما برای تیم مدرسه میخواستیم تمرین کنیم، مدرسمون هم توی ارتفاع بود باد میومد وحشتناک توی حیاط برای همین میرفتیم توی نمازخونه جاتون خالی اونجا هم زمین سُر قشنگ میومدیم نت بگیریم یهو ویــــــــــــــــژ با مخ میرفتیم تو دیوار😂😂

نور زمین بدمینتون باید از کنار ها باشه ولی خب اکثر ورزشگاه ها چون چند منظوررن، از بالا هستن که خب کاملا غیر استاندارده برای این رشته ولی کاری نمیشه کرد :) 

بازی بدمینتون روی 2 حالت سینگل(تک به تک) یا دبل(دو به دو) بازی میشه که در هرکدوم زمین فرق داره

زمین بازی، چند ناحیه داره
ناحیه اصلی که به دو قسمت چپ و راست تقسیم شده
دو ناحیه کناری که در بازی سینگل جزو زمین نیستن ولی در بازی دبل هستن

ناحیه انتهایی که در سرویس بازی دبل، جزو زمین نیست ولی در سینگل یا در حین روند دبل، جزو زمین هست
و ناحیه جلویی زمین(اطراف تور) که با یک خط که به اصطلاح بهش خط شورت گفته میشه از زمین جدا میشه که در سرویس ها، جزو زمین نیست ولی در روند بازی، جزو زمینه

بازی با زدن سرویس شروع میشه

سرویس باید بصورت ضربدری زده بشه ینی اگر شخص شروع کننده در نیمه راست زمینه، باید سرویس رو به سمت چپ بزنه

اینکه سرویس از راست زده بشه یا چپ بر اساس زوج و فرد بودن امتیاز بازیه که یادم نیس کدوم، کدوم بود xD

موقع سرویس، پای هیچ کدوم از طرفین نباید روی خطوط باشه

موقع سرویس پای زننده سرویس نباید از روی زمین بلند شه

در حین بازی راکت، لباس و بدن هیچیک از طرفین نباید به تور بخوره(خطای نت)

برخورد شاتل به موانع سقف(ارتفاع استاندارد حدود 9 متر) خطا محسوب میشه

نوع دست گرفتن راکت هم دو مدل هست یکی بک هند و یکی فور هند

Badminton - Types of Grips (Poster) | Badminton, Badminton sport, Badminton  tips

ضربات بازی هم اینجوریه

ضربه تاس(Clear) تهاجمی و تدافعی که با فورهند از انتهای زمین خودی به سمت انتهای زمین حریف و با ارتفاع زیاد زده میشه

ضربه درایو(Drive) که با فورهند بصورت تیز به انتهای زمین حریف زده میشه

ضربه اسمش(Smash) که با فورهند بصورت خیلی تیز و سریع به حدود وسط زمین زده میشه(یه خاطره بگم که یبار اومدم اسمش بزنم توی دبل و متاسفانه یه ذره محاسباتم فاز و نولش قاط زد یه ذره دیر زدم و خیلی شیک در وسط مهره های کمر هم تیمیم که جلو رو گرفته بود فرود اومد و بنده خدا به فنا رفت😂)

ضربه دراپ(Drop) اصولا با فورهند و گاهی با بک هند بصورت منحنی و آروم از انتهای زمین به پشت خط شورت حریف زده میشه 

و ضربه نت(Net) فورهند و بک هند شاتل مماس بر تور حرکت میکنه(در نت، هیچ نیرویی به راکت وارد نمیشه و صرفا سرعت خود شاتل باعث برگشتنش میشه(حتی گاهی با حرکت راکت به عقب، سرعت شاتل رو کمتر هم میکنیم))

و ضربه ای آندرهند(Under Hand) فورهند و بک هند برای دفاع دربرابر دراپ و اسمش

Basic shuttlecock trajectories of different type of shots. | Download  Scientific Diagram

و سرویس ها که 3 نوع هستن

بک هند کوتاه که مماس بر تور میره و چند سانت جلوتر خط شورت فرود میاد

فور هند کوتاه مشابه بک هند ولی با گرفتن راکت به نوع فور هند زده میشه(اصولا استفاده نمیشه)

فور هند بلند که با یک ضربه ی خیلی محکم به انتهای زمین حریف زده میشه

وقتی شما کلاس بدمینتون ثبت نام کنید، روند آموزش به این صورته که جلسه اول بهتون میگه یه ذره رو راکتی بزنید یا با دیوار بازی کنید :| 

در جلسات بعدی، تمرین سرویس بلند میشه که چندین جلسه طول میکشه بسته به عملکردتون(مثلا من که نسبت به بقیه هم سطح های خودم، محکمتر سرویس میزدم، حدود 6 جلسه تمرین سرویس بود فقط)

اونقدر باید تمرین کرد که بتونید سرویس های متعدد و دقیق بزنید که ارتفاع خیلی بالا برن و چند سانت قبل انتهای زمین فرود بیان

بعد اون تمرین ضربه تاس میکنن(حالا یا با شاتل یا بدون شاتل) که چون از ضربات اساسی هست، خیلی طول میکشه و خیلی روش مانور میدن و باید خیلی تمرین کنید این حرکت رو در حدی که میشه گفت شاید یک ترم کامل تاس باشه

بعد اون بقیه ضربات که ترتیبش به مربی ربط داره ولی معمولا بقیه سرویس ها و دراپ و آندرهند اول همه، درایو و نت بعد و در آخر هم ضربه اسمش

و در حین آموزش ضربات، یه تایمی هم به آموزش جا به جا شدن توی زمین که بصورت قیچی باید حرکت کنید(گوشه ها با 2 قدم، نت با 1 قدم، عقب با 2 قدم)

در کل بخوام بگم، بدمینتون هم مثل بقیه ورزش ها، نیازمند تمرین زیاد و حوصله و علاقس و برخلاف ظاهری که ازش توی پارک ها میبینیم، ورزش راحتی نیست

یک قانون نانوشته هم در بدمینتون هست که میگه هرکی ارتفاع توپ رو بیاره بالا، اون امتیاز رو باخته!

ینی چی؟ خیلی سادس! ینی باید با ضربات سریع کوتاه و کم ارتفاع بازی کنید(خصوصا در دبل) چرا که ضربه قوی و بلند کردن ارتفاع شاتل مساوی با فرصت یه اسمش درست درمون برای حریف و یک امتیاز به نفع حریف(اسمش تقریبا یک ضربه غیر قابل دفاعه مگه اینکه مدافع خیلی حرفه ای باشه) 

ببخشید اگه طولانی شد(خداوکیلی این توضیح کوچیک بود؟😂) من دستم به تایپ گرم شه دیگه میرم و میرم و میرم😅

اگه جایی چیزی جا انداختم یا اشتباه گفتم هم دیگه ببخشید چون چند سالی هست بازی نکردم یه ذره ممکنه یادم رفته باشه بعضی موارد رو

یه عکس هم بذارم

Study Sheds More Light on Jump Smash – Badminton Pan America

بازیکن آماده زدن اسمش در بازی دبل

پ.ن : یه نکته مهم اضافه کنم

هیچوقت راکت بدمینتون رو توی آفتاب برای مدت طولانی نذارید(مثلا پشت شیشه ماشین زیر آفتاب جا نذارید برید) که کلا به فنا میره🙂

ادیت : چرا ادغام نشد؟!😐

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...