رفتن به مطلب

ورزش مورد علاقه و عکسهای ورزشی کاربران

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

متشکر از استارتر @};- @};- @};-

نشون میده بر و بچ لیونی ورزشکارن و به جسمشون مثل ذهنشون احترام میزارن که راست گفتن . فکر سالم در تن سالم هست و بر عکسم هست ! :laughing:

من از فکر کنم 8 سالگی تا الان 26 سالگی به صورت جدی ورزش میکنم. به جز ورزش تفریحی تو محله در زمان بچگی.

2 سال کنگفو تو آ

8 سال فوتبال از تیم نونهالان تا بزرگسالان و به صورت حرفه ای اما بخاطر دانشگاه گذاشتمش کنار و الان از سال 86 بدن سازی میرم. چون تنها ورزشی بود که می شد تنظیم کرد که چه ساعتی بری.

کلا همیشه ورزش می کردم و الان معتاد بهش شدم که اگر مثلا کاری داشته باشم و یه هفته نرم باشگاه ، همش حالم گرفتست. :D :D :D

راستی شکارم اگر ورزش باشه ، زمانی که اوضاع خوب بود زیاد میرفتم. دو تا اسلحه داشتم یه بادی و یه شکاری.

به سوزه پدر گرونی که تیر 250 تومنی شده 2500 !!!

اگر بشه از تفنگام ( خدا بیامورزا ) عکس می زارم. باید بگردم دنبال عکسشون :crying: :crying: :crying: :crying:

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

• ارسال 264
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بسیار خوشحالم با وجود این همه ورزشکار و با روحیه .

بخصوص رزمی کارهای عزیز و گل این هم یک عکس فکر میکنم سال 1376 باشه ;)

qqg4ftbtna71lded3od.jpg

IS THIS PHOTOSHOP ??? :-? :-? :-? :-?

لینک به دیدگاه

بنده هم قبل از خدمت سربازی که حدود 10 سالی میشه ( کونگ فو تو ا ) کار میکردم خط سوم ( سوتو ) رو گرفتم و بعد تو میانه خط چهار ( سامسامائه ) که واقعا سخت بود روانه خدمت شدیمو دیگه بیخیال

الان هم گاهی میرمو با بقیه فقط تمرین میکنم ...... پیر شدیم رفت

نمیدونم عکسامو کجا گذاشتن اگه پیدا کردم میزارم که ببینین

درود هم رزم حیفه برگشتی ادامه بده

لینک به دیدگاه

نرمش انگشتان با ماوس و صفحه کلید.

حتما اونم به صورت دارز نشست(البت نشستی در کار نیست)دارز کش رو صندلی :laughing: @};-

لینک به دیدگاه

حتما اونم به صورت دارز نشست(البت نشستی در کار نیست)دارز کش رو صندلی :laughing: @};-

فرصت میدادی جوهرش خشک شه بعد به طنز میگرفتی...  =)) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود هم رزم حیفه برگشتی ادامه بده

درود بر شما

والا الان حدود 12 سالی میشه که خدمت رو تموم کردیم ولی شرایط بد و مشکلات زندگی اجازه نمیده دیگه به یاد گذشته یه سری بزنیم و ادامه بدیم 

چون قبل از خدمت دیگه هم درس میخوندیم و هم ورزش میکردیم و جلو میرفتیم ولی بعد از خدمت سربازی قضیه فرق کرد و روال زندگی عوض شد 

البته هفته ای یک یا دوبار سر میزنم و با دوستان قدیمیه هم رزمم یه دور همی تمرین میکنیم و انرژی میگیریم و اون روز رو من واقعا شاد و خوشحال هستم

دوستان واقعا قدر جوونی رو باید دونست و لحظاتش رو غنیمت شمرد 

لینک به دیدگاه

درود بر شما

والا الان حدود 12 سالی میشه که خدمت رو تموم کردیم ولی شرایط بد و مشکلات زندگی اجازه نمیده دیگه به یاد گذشته یه سری بزنیم و ادامه بدیم 

چون قبل از خدمت دیگه هم درس میخوندیم و هم ورزش میکردیم و جلو میرفتیم ولی بعد از خدمت سربازی قضیه فرق کرد و روال زندگی عوض شد 

البته هفته ای یک یا دوبار سر میزنم و با دوستان قدیمیه هم رزمم یه دور همی تمرین میکنیم و انرژی میگیریم و اون روز رو من واقعا شاد و خوشحال هستم

دوستان واقعا قدر جوونی رو باید دونست و لحظاتش رو غنیمت شمرد 

اتا تو خدمت چقدر این سربازا رو زیر چاکارته قرار دادی(چک + کاراته=چاکارته)راستشو بگو ها :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتا تو خدمت چقدر این سربازا رو زیر چاکارته قرار دادی(چک + کاراته=چاکارته)راستشو بگو ها :دی

درود بر جناب مقامی عزیز 

والا من اصلا اهل درگیری و سو استفاده از رشته ورزشیم نبودم و نیستم و حتی تو خدمتم به کسی نگفتم 

ولی اوایل خدمت با یکی سر دزدی یه درگیری لفظی داشتم تو بیرون محوطه سالن اسایشگاه که خیلی تلاش کردم 

که با حرف و اروم قانعش کنم که اون چیزی که دزدیده بود رو برگردونه ولی خب دیگه ایشون رفتن تو بخش فش و اینا که بنده واقعا مجبور شدم 

اون حس ورزشکاریم رو بزارم کنار و یه درگیری مختصر داشتیم که به خیر گذشت و ..... و از فرداش هم شدیم ارشد دسته ! 

خارج از محیط پادگان هم خیلی آروم و سر به زیرم و اشتیاقی به درگیری ندارم و از اون محیطها دوری میکنم

ولی همین ورزش باعث شد من رژه و ورزشم عالی باشه و همینم باعث شد سزباز نمونه باشم و مستقیم بیام تو اطراف شهرم بقیه خدمتم رو ادامه بدم 

وقتی که بشین پاشو میدادن و یا کلاغ پریا سینه خیز یا تنبیهای دیگه رو من دوبل میرفتم که خیلی خیلی لذت بخش بود برام ( این هم به خاطر همون ورزش بود ) 

این ورزش همه جا به درد انسان میخوره و من هم به دوستان عزیزم پیشنهاد میکنم این داروی بدون هزینه رو اصلا فراموش نکنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان به جای مشاوره های ورزشی/رژیمی یه چندتا عکس بزارین :x

اون وقتا که من ورزش میکردم دوربین عکاسی فراگیر نبود شرمنده%

دوستان کسی میدونه Runner's high  چیه(قبل از سرچ)؟میدونید چرا ورزشکارای حرفه ای به ورزش اعتیاد دارن؟اگه نه که یه توضیح اساسی بدم

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فعلا یه متن میزام/کپی شده:

بسیاری از دوندگان حالتی از سرخوشی یا نشئگی دویدن (runners high) را تجربه می‌کنند که ناشی از ترشح ماده شیمیایی طبیعی موسم به اندو- کانابینوئید (endocannabinoid) در مغز است که با احساس خوشی و رضایت در فرد همراه است و اغلب ورزشکاران به دلیل ترشح این ماده پس از ورزش روحیه بسیار شادتری دارند.

اما تحقیقات اندکی درخصوص نقش ماده اندو- کانابینوئید در ایجاد حس سرخوشی در پستانداران و حیوانات پر تحرک مانند سگ صورت گرفته است.

در این تحقیق اثر این ماده شیمیایی در بدن انسان، سگ و موش خرمایی در هنگام دویدن مورد بررسی قرار گرفت و از شرکت کنندگان قبل و بعد از دویدن بر روی تردمیل، نمونه خون گرفته شد.

آزمایشات نشان می‌دهد که سطح ماده اندو- کانابینوئید در خون انسان پس از ورزش کردن افزایش چشمگیری می‌یابد.

همچنین حیواناتی مانند سگ که برای فعالیت‌های استقامتی تکامل یافته‌اند، مانند انسان از اثرات سرخوشی ناشی از ترشح ماده شیمیایی اندو- کانابینوئید بهره‌مند می‌شوند.

پروفسور «دیوید رایچلن» از محققان دانشگاه آریزونا خاطرنشان می‌کند: فعالیت‌های هوازی نقش مهمی در تکامل سیستم‌های مختلف بدن انسان ایفا کرده‌اند و این مسأله می‌تواند دلیل مناسب بودن تمرینات ایروبیک بر سلامت انسان را توضیح دهد.

به گفته پژوهشگران، استفاده از سیستم اندو- کانابینوئید می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در افراد برای ورزش کردن و تجربه دلپذیر «سرخوشی دویدن» شود.

نتیجه این پژوهش در مجله «Experimental Biology» منتشر شده است.

@خودم:این مسئله فقط محدود به دویدن نیست و کلیه فعالیت های بدنی سنگین و مداوم(strenuous exercise) رو شامل میشه.درواقع اثری شبیه به ماده  THC موجود در حشیش/ماری جوانا و مشتقات گیاه شاهدانه ،یعنی همون اثرات برخی از محرک ها(خلاف مخدرها)رو ایجاد میکنه،اما بدون آثار مخرب،مسائل عرفانی هم دقیقا باعث چنین حالتی در فرد میشه.

دونده ای بنام جمی هارلی نوشته " من احساس عجیبی دارم و هیچ تمایلی نیز به پنهان کردن آن ندارم. من به اطرافم نگاه می کنم و می توانم در طبیعت اطراف خود نفس بکشم، درختان، خاک، پرندگان، مخلوقات، خورشید، زمین و باد".شبیه به توهم ناشی  از مواد ساکلدیک

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

فعلا یه متن میزام/کپی شده:

بسیاری از دوندگان حالتی از سرخوشی یا نشئگی دویدن (runners high) را تجربه می‌کنند که ناشی از ترشح ماده شیمیایی طبیعی موسم به اندو- کانابینوئید (endocannabinoid) در مغز است که با احساس خوشی و رضایت در فرد همراه است و اغلب ورزشکاران به دلیل ترشح این ماده پس از ورزش روحیه بسیار شادتری دارند.

اما تحقیقات اندکی درخصوص نقش ماده اندو- کانابینوئید در ایجاد حس سرخوشی در پستانداران و حیوانات پر تحرک مانند سگ صورت گرفته است.

در این تحقیق اثر این ماده شیمیایی در بدن انسان، سگ و موش خرمایی در هنگام دویدن مورد بررسی قرار گرفت و از شرکت کنندگان قبل و بعد از دویدن بر روی تردمیل، نمونه خون گرفته شد.

آزمایشات نشان می‌دهد که سطح ماده اندو- کانابینوئید در خون انسان پس از ورزش کردن افزایش چشمگیری می‌یابد.

همچنین حیواناتی مانند سگ که برای فعالیت‌های استقامتی تکامل یافته‌اند، مانند انسان از اثرات سرخوشی ناشی از ترشح ماده شیمیایی اندو- کانابینوئید بهره‌مند می‌شوند.

پروفسور «دیوید رایچلن» از محققان دانشگاه آریزونا خاطرنشان می‌کند: فعالیت‌های هوازی نقش مهمی در تکامل سیستم‌های مختلف بدن انسان ایفا کرده‌اند و این مسأله می‌تواند دلیل مناسب بودن تمرینات ایروبیک بر سلامت انسان را توضیح دهد.

به گفته پژوهشگران، استفاده از سیستم اندو- کانابینوئید می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در افراد برای ورزش کردن و تجربه دلپذیر «سرخوشی دویدن» شود.

نتیجه این پژوهش در مجله «Experimental Biology» منتشر شده است.

این مسئله فقط محدود به دویدن نیست و کلیه فعالیت های بدنی سنگین و مداوم(strenuous exercise) رو شامل میشه.درواقع اثری شبیه به ماده  THC موجود در حشیش/ماری جوانا و مشتقات گیاه شاهدانه ،یعنی همون اثرات برخی از محرک ها(خلاف مخدرها)رو ایجاد میکنه،اما بدون آثار مخرب،مسائل عرفانی هم دقیقا باعث چنین حالتی در فرد میشه.

دونده ای بنام جمی هارلی نوشته " من احساس عجیبی دارم و هیچ تمایلی نیز به پنهان کردن آن ندارم. من به اطرافم نگاه می کنم و می توانم در طبیعت اطراف خود نفس بکشم، درختان، خاک، پرندگان، مخلوقات، خورشید، زمین و باد".

بابا ایول. واقعا بعد از تمرین ادم حس خوبی داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا ایول. واقعا بعد از تمرین ادم حس خوبی داره

دقیقا بتا اندروفین که یک مخدر طبیعیه در فضای سیناپسی نرون های مغز آزاد میشه،البته این جنبه روانی ورزشه و گردش خون،متابولیسم هم بماند.بسیاری از افراد مذهبی/فیلسوف دقیقا حالتی مشابه پیدا میکنن.

Exercise

β-Endorphin release in response to exercise has been known and studied since at least the 1980s.[3] Studies have demonstrated that serum concentrations of endogenous opioids, in particular β-endorphin and β-lipotrophin, increase in response to both acute exercise and training.[3] The notion of β-endorphin release during exercise is colloquially known in popular culture as a runner's high.[4]

آزاد شدن بتااندروفین در پاسخ به فعالیت بدنی حداقل از سال1980 مورد مطالعه و شناخته شده است،مطالعات اثبات کرده اند که سطح سرمی (خونی) شبه افیون(شبه مورفین) های بتا اندروفین و بتا لیپوتروفین در پاسخ به هردو فعالیت جسمی ناگهانی و مداوم آزاد می شود.

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برگرفته از وبلاگ دکتر رضا یزدان نیاز متخصص روانپزشکی

تمرینات ورزشی شدید باعث افزایش اندورفین می شود

تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته  نشان داد ه است که وزنه برداری باعث بالا رفتن اندورفین می شود، که مشابه با افزایش دویدن بر روی تردمیل می باشد. بدن فقط در زمان فعالیت اندورفین تولید میکند، و بیشتر بودن این ماده باعث می شود قدرت تحمل ما دربابر فشارهای فیزیکی بیشتر شود. خود را جای پیشینیان بگذارید و تصور کنید که قصد فرار از دست یک ماموت پشمالو را دارید. دوست دارید بتوانید همینطور به دویدن خود ادامه دهید و هیچ ناراحتی جسمی نیز تحمل نکنید، حداقل تا زمانیکه به پناهگاهی امن برسید. اینجا زمانیست که اندورفین به کمک شما می آید و باعث می شود ناراحتی جسمی و فیزیکی برایتان به وجود نیاید. باوجود میزان بالای اندورفین، اکثر افراد بعد از آن به ورزش اعتیاد پیدا می کنند.

انجام فعالیت های شدید جسمی می تواند  در افراد عادی و ورزشکاران  ایجاد احساس شادی و  سرخوشی نماید
با ورزش میزان اندورفین در مغز بالا می رود و انسان نسبت به درد مقاومتر می شود
اندروفین  به شما حس خوبی می دهد حس شاد بودن اما استفاده  از مواد مخدر، از جمله مرفین، هروئین و کوکائین،  هم این سرخوشی را می دهند ولی استفاده از این مواد مخدر باعث سرکوب ترشح اندروفین ها دربدن  انسان می شوند به علاوه اینکه استفاده از این مواد باعث عوارض جانبی وحشتناکی می شود
- اندورفین مترشحه از غده هیپوفیز و هیپوتالاموس  نه تنها در زمان ورزش ازاد می شود بلکه  در زمان لذت بردن از هر چیز دیگری مثل  اوج لذت ج*ن-س-ی، و  خنده نیز ترشح  می شود
مصرف مواد مخدر خارجی با از بین بردن اندروفین داخلی بدن  باعث ایجاد حالت خمودگی سستی و افسردگی می شود و در واقع اعتیاد به مواد مخدر  جایگزین لذت های طبیعی از زندگی می شود

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

این سرخوشیحا در ورزش فوتبال وجود ندارده(چقدر که سر این فوتبال عصاب خوردی و کت کاری که نکردیم) :laughing:

البت فوتبال سالنی(فوت سال)

ولی در مورد دویدن اهسته تجربشو داشتم(یه مدت برا امادگی بیشتر تو فوتسال یک شب در میون حدود 5 کیلومترو اهسته میدویدم)بعدش عیجب حسو حال جالبی داشتم مخصوصا بعد از حمام و یک ساعت استراحت و شام خوردن

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سرخوشیحا در ورزش فوتبال وجود ندارده(چقدر که سر این فوتبال عصاب خوردی و کت کاری که نکردیم) :laughing:

البت فوتبال سالنی(فوت سال)

ولی در مورد ورزشهای بسیار اهسته تجربشو داشتم(یه مدت برا امادگی بیشتر تو فوتسال یک شب در میون حدود 5 کیلومترو اهسته میدویدم)بعدش عیجب حسو حال جالبی داشتم مخصوصا بعد از حمام و یک ساعت استراحت و شام خوردن

کلیه فعالیت های جسمی سنگین/استقامت چنین حالتی رو ایجاد میکنه،ااما نه اینکه یه هو ورزش کنی به دلیل اسیدلاکتیک(ناشی از فعالیت /متابولیسم ماهیچه) کوفته بشی.بنده با یک روانپزشک در طراحی یک نرم افزار پزشکی همکاری/رفاقت دارم و خیلی با هم بحث می کنیم.خیلی کتابهای روانپزشکی /پزشکی رو خوندم.

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

يه روحاني بود ك كنك فو توا كار ميكرد

ايشون قدرت اين رو داشتن ك تو 1دقيقه بدن هر شخصي رو اسكن كنند و تمام بيماري هاي شخص رو تشخيص ميدادن فقط با نكاه كردن

لینک به دیدگاه

يه روحاني بود ك كنك فو توا كار ميكرد

ايشون قدرت اين رو داشتن ك تو 1دقيقه بدن هر شخصي رو اسكن كنند و تمام بيماري هاي شخص رو تشخيص ميدادن فقط با نكاه كردن

سلام

واقعا؟

الان کجا هستن؟

اگر اینجوریه واقعا روحانی هستن!

میشه ایشون رو ملاقات کرد؟

یاعلی

لینک به دیدگاه

برگرفته از وبلاگ دکتر رضا یزدان نیاز متخصص روانپزشکی

تمرینات ورزشی شدید باعث افزایش اندورفین می شود

تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته  نشان داد ه است که وزنه برداری باعث بالا رفتن اندورفین می شود، که مشابه با افزایش دویدن بر روی تردمیل می باشد. بدن فقط در زمان فعالیت اندورفین تولید میکند، و بیشتر بودن این ماده باعث می شود قدرت تحمل ما دربابر فشارهای فیزیکی بیشتر شود. خود را جای پیشینیان بگذارید و تصور کنید که قصد فرار از دست یک ماموت پشمالو را دارید. دوست دارید بتوانید همینطور به دویدن خود ادامه دهید و هیچ ناراحتی جسمی نیز تحمل نکنید، حداقل تا زمانیکه به پناهگاهی امن برسید. اینجا زمانیست که اندورفین به کمک شما می آید و باعث می شود ناراحتی جسمی و فیزیکی برایتان به وجود نیاید. باوجود میزان بالای اندورفین، اکثر افراد بعد از آن به ورزش اعتیاد پیدا می کنند.

انجام فعالیت های شدید جسمی می تواند  در افراد عادی و ورزشکاران  ایجاد احساس شادی و  سرخوشی نماید

با ورزش میزان اندورفین در مغز بالا می رود و انسان نسبت به درد مقاومتر می شود

اندروفین  به شما حس خوبی می دهد حس شاد بودن اما استفاده  از مواد مخدر، از جمله مرفین، هروئین و کوکائین،  هم این سرخوشی را می دهند ولی استفاده از این مواد مخدر باعث سرکوب ترشح اندروفین ها دربدن  انسان می شوند به علاوه اینکه استفاده از این مواد باعث عوارض جانبی وحشتناکی می شود

- اندورفین مترشحه از غده هیپوفیز و هیپوتالاموس  نه تنها در زمان ورزش ازاد می شود بلکه  در زمان لذت بردن از هر چیز دیگری مثل  اوج لذت ج*ن-س-ی، و  خنده نیز ترشح  می شود

مصرف مواد مخدر خارجی با از بین بردن اندروفین داخلی بدن  باعث ایجاد حالت خمودگی سستی و افسردگی می شود و در واقع اعتیاد به مواد مخدر  جایگزین لذت های طبیعی از زندگی می شود

متشکر بابت مطلب خوبتون

الان دقیقا اینطورم !!! فقط قلبم یکم اذیتم کرد تو این چند روز و احتمالا دیگه سنگین کار نکنم :-(

کاش همه به این موضوع واقف بودن و دیگه دنبال مواد زهر ماری نمی رفتن.

این مطلبتون رو تو خیلی جاها به اشتراک میزارم. شاید مثمر ثمر واقع بشه.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

فرصت میدادی جوهرش خشک شه بعد به طنز میگرفتی...  =)) 

=))

لینک به دیدگاه

عاشق فیتنسم :x

لینک به دیدگاه

شطرنج -ورق- تخته نرد 

اگر هم وقت کنم 2 تا دمبل دارم  یکم باهاشون کار میکنم 

لینک به دیدگاه

شطرنج -ورق- تخته نرد 

اگر هم وقت کنم 2 تا دمبل دارم  یکم باهاشون کار میکنم 

ورق و تخته نرد ورزش به حساب میاد؟!!! :laughing:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...