رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 52 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

اگر تازه خریدین پس بدین

این پاور مشکل داره

مطمئن هستین گارانتی نداره

سری پلاس حدود 1 یا 1/5 ساله امده تو بازار

یکبار دیگه نگاه کنید احتمالا گارانتی داره

پاور ریفر هستش!

الانم حدود ۲ هفتس اینجوری بدون مشکل بوده فقط دماش برام نگران کننده هستش

لینک به دیدگاه

تراشه کنترلر فن یا سنسور کنترل حرارت پاور شما ایراد داره. برای تعمیر پاور رو به خدمات پس از فروش گرین ارسال کنید.

لینک به دیدگاه

تشکر از دوستان برای راهنمایی

انشالله میفرستم برای نمایندگی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از اینکه واحد پشتیبانی گرین  راهنمای دوستان هست بسیار خرسندم فقط یک سئوال داشتم بعد از لود که سیستم به حالت عادی برمیگرده چقدر صبر کردین تا ببینید دورفن تغییر میکنه؟؟

برای تست چقدر صبر کردین تا دورفن افت کنه

ممنون

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، m.shabani گفته است :

از اینکه واحد پشتیبانی گرین  راهنمای دوستان هست بسیار خرسندم فقط یک سئوال داشتم بعد از لود که سیستم به حالت عادی برمیگرده چقدر صبر کردین تا ببینید دورفن تغییر میکنه؟؟

برای تست چقدر صبر کردین تا دورفن افت کنه

ممنون

حدودا یک ساعت تا یکو نیم ساعت کم کم به حالت عادی برمیگرده

فن این سری پاور مگه اولترا سایلنت نیست؟یکم صداش بنظرم زیاده تویه لود 😓

ویرایش شده توسط nobody
لینک به دیدگاه

درود 

میخواستم بدونم داغ شدن این چیپ طبیعی هستش؟یبار از روی کنجکاوی دست زدم به هیتسینکش خیلی داغ بود درحدی که دستو میسوزوند

الانم خیلی وقته که فک میکنم همینطوری دارم کار میکنم با کیس

Giga H61M-S2PT

I5 3470

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، nobody گفته است :

درود 

میخواستم بدونم داغ شدن این چیپ طبیعی هستش؟یبار از روی کنجکاوی دست زدم به هیتسینکش خیلی داغ بود درحدی که دستو میسوزوند

الانم خیلی وقته که فک میکنم همینطوری دارم کار میکنم با کیس

Giga H61M-S2PT

I5 3470

بله عادی هست

خیلی حساس شدین میتونین یدونه فن ریز براش تعبیه کنید

لینک به دیدگاه

دوستان من امروز یه گرافیک خریدم از همین فروم لیون و 24 ساعت مهلت تست دارم با برنامه 3DMark تست کردم تو بازی Devil May Cry 4 هم تست فریم گرفتم فقط این دمای 91 و 97 درجه جای نگرانی نداره ؟ دمای خود گرافیک ظاهرا 80 هست

4jph_img_20190618_140734.jpg

3j80_002.jpg

ufro_1.jpg

fivf_2.jpg

لینک به دیدگاه

درود 
این کارتا خیلی داغ هستند ولی 97 درجه  زیاده حتما تحویه کیس رو ایده آل کنید و خمیر جدید استفاده کنید 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

درود 
این کارتا خیلی داغ هستند ولی 97 درجه  زیاده حتما تحویه کیس رو ایده آل کنید و خمیر جدید استفاده کنید 

97 درجه دمای مموری گرافیک هست ؟ حداکثر دمای مجاز برای مموری گرافیک چقدره؟

لینک به دیدگاه

گرافیک قبلی من 6450 بود که فقط مصرفش 18 واته ، دماش تو فول لود 79 درجه بود ، فقط GPU Temp. #1 و GPU Temp. #2 تو gpuz گرافیک 6450 نبود

امتیاز 3DMark به 6870 ، 16 برابر گرافیک 6450 هست!

0v5h_001.jpg

o7w5_030.jpg

لینک به دیدگاه

درود

من متوجه نشدم اون عکس اولی وضعیت کارت در حالت بیکاری هست یا لود.چون تو وضعیت لود همه گرافها پر میشن. تو اون عکس وضعیت فن رو متوجه نمیشم  انگار خاموشه.

لینک به دیدگاه

من دقیق این مدل رو نمی شناسم ولی در حالت کلی دمای بخش های دیگه کارت گرافیک مثل vrm می تونن بالاتر از دمای خود پردازنده کارت گرافیک باشن، یعنی برای این بخش ها حتی دمای بالای 100 درجه چیز عجیبی نیست چون اونا تحمل دمای بالایی دارن. این دماهای دوم و سوم که شما می بینی احتمالا همون بخش هاست. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

درود

من متوجه نشدم اون عکس اولی وضعیت کارت در حالت بیکاری هست یا لود.چون تو وضعیت لود همه گرافها پر میشن. تو اون عکس وضعیت فن رو متوجه نمیشم  انگار خاموشه.

عکس اولی مربوط به گرافیک 6870 هست تو لود و عکس پایینی مربوط به گرافیک 6450 سایلنت بدون فن تو لود

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

97 درجه دمای مموری گرافیک هست ؟ حداکثر دمای مجاز برای مموری گرافیک چقدره؟

گرافیک های AMD همیشه کارتای داغی بودن درنتیجه ماکزیمم دمای کاریشون هم زیاده چه سری های قدیم چه جدید به هر حال شما حتما در کیس رو باز بزار و یه خمیر مرغوب استفاده کن دما تا 75 پایین میاد بدون شک

لینک به دیدگاه

اون اولی که 80 زده ملاکه .

بعد چند سال خمیرش خشک میشه اگه میتونی باز کن گردگیری کن یه خمیر خوب مثل دیپکول بزن فقط با دقت بزن یا بده یکی برات باز کنه بزنه مشکل پیش نیاد

لینک به دیدگاه

vrm ها دمای 120 درجه رو راحت تحمل میکنن البته با کیفیت ترشم هست استانه تحملشم بالاتره

خود gpu هم حداکثر 90 درجه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

عکس اولی مربوط به گرافیک 6870 هست تو لود و عکس پایینی مربوط به گرافیک 6450 سایلنت بدون فن تو لود

در هر صورت دمای 90 اصلا خوب نیست. حتی توی لود. این یعنی قطعه شما در دفع حرارت مشکل داره. میتونه از خیلی چیزها باشه اما تهویه کیس آخرین گزینه هست.

پیشنهاد من اینه که اگر فرصت برگشت دادن کارت رو دارید این کار رو بکنید. کارت گرافیک دست دوم زمانی می‌ارزه که به درستی ازش نگهداری شده باشه یا بسیار کم کارکرد باشه. اما این کارت شما در این وضعیت نشون میده که عمرشو کرده

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sandor گفته است :

در هر صورت دمای 90 اصلا خوب نیست. حتی توی لود. این یعنی قطعه شما در دفع حرارت مشکل داره. میتونه از خیلی چیزها باشه اما تهویه کیس آخرین گزینه هست.

پیشنهاد من اینه که اگر فرصت برگشت دادن کارت رو دارید این کار رو بکنید. کارت گرافیک دست دوم زمانی می‌ارزه که به درستی ازش نگهداری شده باشه یا بسیار کم کارکرد باشه. اما این کارت شما در این وضعیت نشون میده که عمرشو کرده

کاملا صحیح ولی با خمیر سیلیکون مرغوب  مشکل حل میشه ✌️

لینک به دیدگاه

با سلام.

یه کیس با این مشخصات جمع کردم احساس میکنم دما موقع بازی خیلی بالاس ...

cpu - i7 8700

mb = b 360 pro gaming tuff

vga - 2060 rtx giga

power = 1000 green

ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی .

برای cpu واتر کولینگ ۱۲۰ گرین گذاشتیم. خود کیس هم ۳ تا فن داره . خود اتاق هم تهویه مناسبی داره و خنکه .

حالا موقعی که با سیستم بازی نکنیم  موردی نداره و cpu دماش ۳۰ درجه و گرافیک نهایت ۴۵ درجه است . ولی بازی rainbow6 رو که میاریم  هسته های cpu به دمای ۷۰ تا ۷۵ میرسه وقتی تو cpuid می بینیم و گرافیک هم تا ۷۳ درجه اش و دیدم ...

حتی اگه تنظیمات بازی رو بیاریم رو مدیوم بازم نزدیک این دماها میشه ولی حالا یکم دیرتر !

حالا این دما طبیعیه دوستان یا باید کمتر باشه ؟

البته cpu رو نگاه کردم tcase برابر با ۱۰۰ درجه سانتیگراده ولی خب با وجود واتر کولینگ فک نمیکردم به این دماها برسیم .

ضمنا این cpu موقع بازی کلا با سرعت ۴۲۰۰ کار میکنه . مگه سرعتش ۳۲۰۰ نیست ؟ من فک میکردم اون حالت توربو لحظه ای باشه ...

عکس از حالت بیکار سیستمه . البته بعد از نیم ساعتی بازی ...

q1.jpg

ویرایش شده توسط Mosi5
.......................
لینک به دیدگاه

باید یه سری تنظیمات خاص انجام بدید

از جمله تنظیم  فن های کیس و  گرافیک چون کیس خودش فن داره (البته باید ورودی و خروجی هارو مشخص میکردید) باید فن های سایر قطعات با سرعت کمتر کار کنن

دومین مورد تنظیم vdrop و c-state و cpu power هست

این کاربر @HeX کمکتون میکنه

و اینکه واتر گرین 120 برای سیپیو شما ضعیفه

در کل دمای شما  به جز سیپیو (واتر ضعیف )عادیه ولی خوب بهتره این تنظیماتو انجام بدید

اگه نیاز به فرکانس بالاتر برای سیپیو ندارید توربو بوست رو غیر فعال کنید

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

i7 8700 کلا cpu داغیه و  ضمنا کولر شما هم کولر شاهکاری نیست. اگه مثلا 240 داشتید ممکن بود این دما زیاد باشه ولی برای 120 به نظر من هیچ مشکلی نداره و کاملا طبیعه. 

اون دما های 112 درجه هم اگه دقت کنید هم کمترین دما است و هم بیشترین دما و برای همین فقط یه عدد ثابته و من حدس می زنم نوعی باگ باشه و سنسور دما رو غلط نشون می ده. یه مدت دیگه باهاش کار کنید ولی بعید می دونم مشکلی باشه. 

لینک به دیدگاه

ممنون از لطف دوستان بابت پاسخگویی .

چپوندن بهمون دیگه ! فک کنم cpu باکس میگرفتم فن خودش از این واتر کولینگ بهتر بود ...

در مورد اون دماهای مثلا 115 درجه و ... بله بنظر باگ میاد .

به اون کاربر محترم هم پیام میدم .

کاربرد که برای گیم فقط استفاده میشه . ولی خب با همین حالت توربو سرعت 4200 ، موقع بازی rainbow 6 از تسک منجر که می بینم cpu داره از 100 درصد ظرفیت استفاده میکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 58 دقیقه قبل، Mosi5 گفته است :

با سلام.

یه کیس با این مشخصات جمع کردم احساس میکنم دما موقع بازی خیلی بالاس ...

cpu - i7 8700

mb = b 360 pro gaming tuff

vga - 2060 rtx giga

power = 1000 green

ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی .

برای cpu واتر کولینگ ۱۲۰ گرین گذاشتیم. خود کیس هم ۳ تا فن داره . خود اتاق هم تهویه مناسبی داره و خنکه .

حالا موقعی که با سیستم بازی نکنیم  موردی نداره و cpu دماش ۳۰ درجه و گرافیک نهایت ۴۵ درجه است . ولی بازی rainbow6 رو که میاریم  هسته های cpu به دمای ۷۰ تا ۷۵ میرسه وقتی تو cpuid می بینیم و گرافیک هم تا ۷۳ درجه اش و دیدم ...

حتی اگه تنظیمات بازی رو بیاریم رو مدیوم بازم نزدیک این دماها میشه ولی حالا یکم دیرتر !

حالا این دما طبیعیه دوستان یا باید کمتر باشه ؟

البته cpu رو نگاه کردم tcase برابر با ۱۰۰ درجه سانتیگراده ولی خب با وجود واتر کولینگ فک نمیکردم به این دماها برسیم .

ضمنا این cpu موقع بازی کلا با سرعت ۴۲۰۰ کار میکنه . مگه سرعتش ۳۲۰۰ نیست ؟ من فک میکردم اون حالت توربو لحظه ای باشه ...

عکس از حالت بیکار سیستمه . البته بعد از نیم ساعتی بازی ...

q1.jpg

درود

نرم افزار مانیتورینگ دما رو باز بذارید و پس از بازی از قسمت ولتاژ ها اسکرین شات بذارید.

گرچه دمای محیطی بسیار بالا رفته که بی تاثیر در دمای سیستم و قطعات نیست.

همینطور از کولر 120 گرین هم خیلی نمیشه توقعی داشت.

ضمن اینکه بایوس مینبرد رو به آخرین نسخه بروز نگهدارین.

اون افزایش فرکانس پردازنده هم نتیجه اسمارت بوست اینتل هست. پردازنده به نسبت تعداد هسته های درگیر بوست می کنه و صرفا یه لحظه این اتفاق نمیافته. مثلا اگر یک هسته کاملا درگیر بشه فرکانس به 4.6 میرسه. دو هسته 4.5 و 4 هسته به 4.3 میرسه و برای 6 هسته روی 4.2 گیگاهرتز ست میشه. به جدول تامزهاردور در بررسی 8700K دقت کنید:

8700k.thumb.jpg.42d48671aac660c7c54beb6b5a2fc4f0.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...