رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بنده کولر کاماکس دیپکول داشتم خیلی راضی بودم

خمیر هم.بنظرم z دیپکول عالیه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Sohrab1369 گفته است :

بنده کولر کاماکس دیپکول داشتم خیلی راضی بودم

خمیر هم.بنظرم z دیپکول عالیه

میشه لینک ازشون بدید

کولر نوتوس ۴۰۰ با خمیر gt4 چطوره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، amirafshar گفته است :

میشه لینک ازشون بدید

کولر نوتوس ۴۰۰ با خمیر gt4 چطوره ؟

عزیز کولر که بگیرید روی خودش برای 2-3 بار مصرف خمیر داره و نیاز نیست خمیر جداگانه تهیه کنید.

کولر دیپ کول مدل GAMMAXX 400 گزینه بسیار خوبی هست البته اگر در بازار موجود باشه حدود 300 تومان هم قیمتش هست.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، HeX گفته است :

عزیز کولر که بگیرید روی خودش برای 2-3 بار مصرف خمیر داره و نیاز نیست خمیر جداگانه تهیه کنید.

کولر دیپ کول مدل GAMMAXX 400 گزینه بسیار خوبی هست البته اگر در بازار موجود باشه حدود 300 تومان هم قیمتش هست.

نظر شما در رابطه با نوتوس 400 چیه ؟ اون جواب میده برای اورکلاک سنگین و دمای خوب ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 دقیقه قبل، amirafshar گفته است :

نظر شما در رابطه با نوتوس 400 چیه ؟ اون جواب میده برای اورکلاک سنگین و دمای خوب ؟

نسبتا کولر خوبی هست. خودم تست نکردم ولی نتایج یکی دوتا از دوستان رو در سطح فروم دیدم عملکردش مناسب هست.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان، من کار رندر انجام میدم و یک سالی هست سیستم رو بستم، جدیدا (یعنی قبلا چک نمیکردم) با برنامه gpu z دما رو نگاه میکنم موقع رندر تا 85 90 میره! و در حالت معمولی هم 50 هست، ایا مشکلی داره که نگران بشم؟ فن استوک خودش هست و دستکاری نکردم. بعضی رندر ها به 2 ساعت هم میکشه و فول لود هست ولی با این حال راحت به کار های دیگه هم میتونم برسم و حتی وارکرافت بازی میکنم حین رندر و تاحالا حتی لگ هم نداده! ایا باید نگران باشم؟ 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Mansbrz گفته است :

سلام دوستان، من کار رندر انجام میدم و یک سالی هست سیستم رو بستم، جدیدا (یعنی قبلا چک نمیکردم) با برنامه gpu z دما رو نگاه میکنم موقع رندر تا 85 90 میره! و در حالت معمولی هم 50 هست، ایا مشکلی داره که نگران بشم؟ فن استوک خودش هست و دستکاری نکردم. بعضی رندر ها به 2 ساعت هم میکشه و فول لود هست ولی با این حال راحت به کار های دیگه هم میتونم برسم و حتی وارکرافت بازی میکنم حین رندر و تاحالا حتی لگ هم نداده! ایا باید نگران باشم؟ 

سلام سی پی یو شما رایزن 1700 ؟ مدل دقیق ذکر کنید

کلا برای هر سی پی یو بالا 80 شرایط بسیار بد

اورکلاک کردید ؟ 

خمیر چی استفاده کردی برای سی پی یو ؟

لینک به دیدگاه

دمای cpu رو با GPUz چک کردین ??؟ با نرم افزار دیگه دما رو چک کنید ترجیها HWMonitor

شما با GPU رندر میکنید یا با CPU ? اگر با GPU رندر میکنید شاید دمای کارت گرافیک رو مشاهده کردین - چون گفتین هم وارکرافت بازی میکند همزمان رندر هم میکنید

90 درجه برای سی پی یو 1700 فاجعست . البته من احتمال میدم شما دمای مدار تغذیه مادربرد رو به اشتباه دیده باشید .90 درجه هنگام رندر یا کانورت ویدیو برای مدار تغذیه طبیعیه.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

یه عکس یا msi after بگیرید و ارسال کنید لطفا

لینک به دیدگاه

با چه برنامه ای چک می کنین ؟ توی سری Zen نزدیک 15-20 تا افست بیشتر نشون میدن اکثر برنامه ها ! تنها برنامه که باید باهاش چک کنین و دقیق نشون میده AMD Ryzen Master هست که ساخت خوده AMD هست مخصوصا برای سری سی پی یو شما.لطفا از برنامه دیگه برای دیدن دما سی پی یو خودتون استفاده نکنین بازم میگم اگر سری Zen+ یا Zen2 بودین مشکلی نبود ولی سری اول Zen دمارو با بیشتر برنامه ها بالا پایین نشون میدن و فقط برنامه که گفتم دقیق نشون میده.با اون تست کنید و ببینید دما چنده.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، amirafshar گفته است :

سلام سی پی یو شما رایزن 1700 ؟ مدل دقیق ذکر کنید

کلا برای هر سی پی یو بالا 80 شرایط بسیار بد

اورکلاک کردید ؟ 

خمیر چی استفاده کردی برای سی پی یو ؟

بله رایزن 1700، جدیدا نه ولی اوایل یکم فرکانس هارو دستکاری میکردم بازم میرم نگاه میکنم، خمیر هم خود شرکت اسمبل کرده بود برام 

در 6 ساعت قبل، Hype گفته است :

دمای cpu رو با GPUz چک کردین ??؟ با نرم افزار دیگه دما رو چک کنید ترجیها HWMonitor

شما با GPU رندر میکنید یا با CPU ? اگر با GPU رندر میکنید شاید دمای کارت گرافیک رو مشاهده کردین - چون گفتین هم وارکرافت بازی میکند همزمان رندر هم میکنید

90 درجه برای سی پی یو 1700 فاجعست . البته من احتمال میدم شما دمای مدار تغذیه مادربرد رو به اشتباه دیده باشید .90 درجه هنگام رندر یا کانورت ویدیو برای مدار تغذیه طبیعیه.

نه رندر cpu  هست و تو برنامه یه قسمت هست به اسم cpu temperatur اگر اشتباه نکنم دما میشه دیگه، با gpu رندر میگیرم دمای کارت گرافیک 80 میرسه 

در ۱ ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

یه عکس یا msi after بگیرید و ارسال کنید لطفا

ممنون اکی

در ۱ ساعت قبل، angel of death گفته است :

با چه برنامه ای چک می کنین ؟ توی سری Zen نزدیک 15-20 تا افست بیشتر نشون میدن اکثر برنامه ها ! تنها برنامه که باید باهاش چک کنین و دقیق نشون میده AMD Ryzen Master هست که ساخت خوده AMD هست مخصوصا برای سری سی پی یو شما.لطفا از برنامه دیگه برای دیدن دما سی پی یو خودتون استفاده نکنین بازم میگم اگر سری Zen+ یا Zen2 بودین مشکلی نبود ولی سری اول Zen دمارو با بیشتر برنامه ها بالا پایین نشون میدن و فقط برنامه که گفتم دقیق نشون میده.با اون تست کنید و ببینید دما چنده.

اکی ممنون تست میکنم حتما، البته تابحال به هیچ مشکلی نخوردم خدارو شکر چون سیستم روزانه داره رندر میگیره ولی چک میکنم

لینک به دیدگاه

ایا نیاز هست فن معمولی خودش رو عوض کنم و فن قویتر ببندم؟ 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Mansbrz گفته است :

ایا نیاز هست فن معمولی خودش رو عوض کنم و فن قویتر ببندم؟ 

با این شرایط خیر ، دوستانه بگم اگر قرار بود از دما خراب بشه (بسوزه؟!) تا الان شده بود با توجه به اینکه شما یک ساله دارین ازش استفاده می کنین ! کلا 1700 و 1800 کمی دماشون بالاست که مشکلی نداره و طبیعیه براشون.در ضمن اگر به دمای زیادی برسه قبله اینکه meltdown بشه سیستم خاموش میشه ! ولی بازم با AMD Ryzen Master چک کنید و ببینید چقدر دما میره بالا اون موقع میشه فهمید چیکار کرد.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

سلام

طبق سایت amd تا 95 درجه هیچ مشکلی ایجاد نمیشه.

رایزن تحمل دمایی خوبی داره.

لینک به دیدگاه

این هم دما با برنامه amd master ولی هرچی گشتم سرعت فن رو پیدا نکردم 

تو حالت عادی 35-39 هست

cpu.jpg

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Mansbrz گفته است :

تو حالت عادی 35-39 هست

cpu.jpg

این دما برای استفاده طولانی مدت خوب نیست حداقل واتر یا ایرکولر های اند مثل کولر های Noctua استفاده کنین 

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

طبق سایت amd تا 95 درجه هیچ مشکلی ایجاد نمیشه.

رایزن تحمل دمایی خوبی داره.

شما باید دکتر میشدی 😂

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

دوست عزیز من 

من 2700x دارم.دمانهایتا تا 85 میره.دمای شما یه مقدار زیاده.شما یه کولر 240 مایع تهیه کنید.در باکس کولر خمیر وجود داره.

احتمال این هم وجود داره که خمیر شما قابلیت قبلی رو هم از دست داده باشه.

مادربرد شما چه برندیه؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیز من 

من 2700x دارم.دمانهایتا تا 85 میره.دمای شما یه مقدار زیاده.شما یه کولر 240 مایع تهیه کنید.در باکس کولر خمیر وجود داره.

احتمال این هم وجود داره که خمیر شما قابلیت قبلی رو هم از دست داده باشه.

مادربرد شما چه برندیه؟

pAsus prime z370  مشکل من اینه نمیدونم چه خنک کننده ایی بگیرم ، تا رنج یک میلیون چه چیزی خوبه شما که تجربه دارید

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Mansbrz گفته است :

pAsus prime z370  مشکل من اینه نمیدونم چه خنک کننده ایی بگیرم ، تا رنج یک میلیون چه چیزی خوبه شما که تجربه دارید

مادربرد ایسوس یه نرم افزار all suite داره که موقع نصب درایورها اتوماتیک نصب میشه.آیکنش هم همیشه گوشه پایین سمت راست ویندوز هستش.از اونجا موقع رندر گیری دورفن ها و دمای سی پی یو رو چک کنید لطفا.

یه مقدار دما بالاست.شاید فن مشکل داره و شاید هم خمیر خشک شده.

توی گیم دما چطوری هستش؟

کولر هم با دوستان به یه انتخاب خوب میرسیم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

سلام از مدل مادربوردت مطمعنی؟ z370 ?

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

تو حالت عادی 35-39 هست

cpu.jpg

فاجعست

خمیر و فن رو عوض کنید

درضمن چرا فرکانس پایینه فکر کنم تروتل میشه 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

z370

همچین مادربردی برای رایزن وجود نداره این اینتل هستش

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

مادربرد ایسوس یه نرم افزار all suite داره که موقع نصب درایورها اتوماتیک نصب میشه.آیکنش هم همیشه گوشه پایین سمت راست ویندوز هستش.از اونجا موقع رندر گیری دورفن ها و دمای سی پی یو رو چک کنید لطفا.

یه مقدار دما بالاست.شاید فن مشکل داره و شاید هم خمیر خشک شده.

توی گیم دما چطوری هستش؟

کولر هم با دوستان به یه انتخاب خوب میرسیم

بعد چند ماه که خریدم یکم با فرکانس بازی کردم چون فرکانس رم بالای 2400 بالا نمیومد و کلا بعد از چند بار دستکاری و اپدیت کردن دستی  بایوس دیگه سیستم بالا نیومد و فرستادم گارانتی

بازی زیاد نمیکنم ولی این وارکرافت سیستم قوی نمیخواد و تست نکردم 

در 45 دقیقه قبل، amir950 گفته است :

سلام از مدل مادربوردت مطمعنی؟ z370 ?

ایسوس x370 pro هست من اشتباها گفتم z370

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mَd گفته است :

فاجعست

خمیر و فن رو عوض کنید

درضمن چرا فرکانس پایینه فکر کنم تروتل میشه 

تو زمینه فرکانس خیلی حساسه هر کاری کردم فرکانس بالا میبردم سیستم ریستارت میشد یا بالا نمیومد، هم فرکانس سیپیو و هم رم، اخر سر بیخیال شدم و همون پایین تنظیم کردم بیخیال شدم، الان رم فکر کنم 2133 هست 16گیگ 2تا 8

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...