رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، king021king گفته است :

به نظرت چه خمیری براش بخرم که جوابگو باشه ؟ 

Grizzly 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، king021king گفته است :

سلام . من یه کارت گرافیک Asus 1080 ti tog strix دارم . وقتی در حالت گیمینگ بازی آسسین اودیسی رو اجرا می کنم فرکانس گرافیک روی 1607 هستش و سرعت فن روی 60 می زارم دمای کارت گرافیک تا 84 هم‌میره که خیلی زیاده . اگه سرعت فن رو روی 80  تا 90 بزارم دما تا 72 میاد پایین ولی صدای فن اذیت می کنه . خواستم بپرسم این قضیه عادیه یا واقعا دمای گرافیکم بالاس . چه پیشنهادی میدین ؟ 

گرافیک رو اور نکردین؟

لینک به دیدگاه

خیلی هم غیر عادی نیست

مشخصات کامل سیستم رو بگید با تعداد فن های سیستم

قبلا دماتون چند بوده؟

با چه نرم افزاری دما رو چک میکنید؟

اورکلاک شده؟

خمیر زدن کارت گرافیک به اون اسونی نیست ممکنه حین خمیر زدن اسیب ببینه پس بهتره گارانتی انجام بده ولی مشکلش اینجاست تا جایی که من میدونم خمیر جالبی نمیزنن واقعا نمیدونم چرا ولی من قبلا با یکی از گارانتی ها صحبت کردم خودشون گفتن خمیر مرغوب بیارید چون خمیری که اینجا میزنیم جالب نیست

تعویض خمیر هم همیشه کارساز نیست ممکنه فقط 3-2 درجه کاهش داشته باشه 

ویرایش شده توسط gebhard
لینک به دیدگاه

اینجا اکثرا فقط دوتا پیشنهاد برا سی پی یو و کارت گرافیک دارن

سی پی یو داغ میکنه سریع میگن باید دلید بشه! همه اینجا همینو گفتن ولی خودم و یکی از دوستان مشکل داشتن هر دو  از واتر کولر سیستممون بود در صورتی که واتر هم هیچ مشکل وایرادی رو نشون نمیداد ولی با تعویضش مشکل حل شد

تو کل ایران اکثرا نمیدونن دلید چی هست و تو همین بازارای اصلی تهرانم اشنایی ندارن

این همه 6700 و یا مدل های دیگه که لحیمی نیستن تو ایران استفاده میشه و مشکلی ندارن ولی تو این فروم نمیدونم چجوریه همه تنها راه حل رو دلید کردن میدونن

این کارت هم اگه ماین نکردید تو این مدت کم احتیاج به تعویض خمیر نداره

پنج شیش سال کار نکرده که بخواد خمیرش از بین بره!!

بگردید ببینید مشکل از کجاست

هرچند که 84 درجه برای چنین کارت داغی همچینم غیر طبیعی نیست

ویرایش شده توسط Goorani
لینک به دیدگاه

سلام عزیز

یه شات از مانیتورینگ گرافیک با gpu-z زیر لود میزارید؟

یه چند تا سوال دارم: تهویه هوای کیس چطوره؟ آیا جریان هوا به طور مناسب برقرار هست؟

کارت چند وقته خریداری شده (استفاده میشه)؟ آیا گارانتی داره هنوز؟

خشک شدن خمیر کارت، دور از انتظار نیست، منتهی باید اولش مطمئن بشیم که مشکل از چیز دیگه ای نیست، چون تعویض خمیر هزینه داره به هر صورت (حداقل 250 هزار تومن بابت یه خمیر خوب باید هزینه کنید، و اگه خودتون نمیزنید باید مبلغ اجرتی هم پرداخت کنید) و ممکن هم هست که اصلا مشکل از خمیر نباشه

دوستانی که میفرمایند 84 برای این کارت بالا نیست، توجه کنن که دمای لود این کارت، حدود 70 ثبت شده و نه 84، و این دما عادی نیست (84 برای کارتای فاندرز ادیشن با کولر رفرنسه، نه استریکس با اون کولر بزرگ)

لینک به دیدگاه

خیلی از یوزرهای Asus ROG Strix 1080Ti ریپورت داده بودن که دما به 90 هم رسیده تعویض خمیر هم تاثیر زیادی نداشته ولی با این حال مشکلی نبود و تا الان هم مشکلی ندارن

بله دمای این کارت 64C-67C زیرلود هست پس این دمای 84 بالاست ولی باید در نظر داشت که این دما ها در شرایطی گرفته شدن که جریان کیس خوب هست و دمای اتاق حدود 21 هست کلا کارت تو شرایط ایده الی هست ولی با معمولا وقتی این شرایط نباشن دما به این حد هم میرسه

یه سری ها سعی کردند با واتر کولینگ این مشکل رو حل کنن ولی خب زیاد تاثیری نداشت 

امکانش هست هیتسینک شل شده باشه و بینش یه فاصله ای افتاده باشه خیلی مسائل دخیلن ولی به هر حال معمولا اگر خمیر خشک شده باشه توی پرفورمنس تاثیر میزاره معمولا در حین بازی کرش میکنن یا اف پی اس یه دفعه ای دراپ میشه

به هر حال بهتر هست که تعویض خمیر جز اخرین راه حل ها باشه

ویرایش شده توسط gebhard
لینک به دیدگاه

با سلام. بنده gtx 1080 ti rog oc دارم. در حالت 99 الی 100 درصد لود روی گرافیک و فن حداکثر 75 درصد تا الان دمای بالاتر از 58 ندیدم (دما اکثرا 56هستش در  لود 100 درصد ولی در یه بازی و لود 100 درصد 58 شد). بدون تغییر سرعت فن حداکثر سرعت چرخش دیفالت ایسوس 49 درصد هستش که دما را در این حالت بنده تا 74 درجه دیدم. یه نکته عجیب هم بگم بعضی وقت ها درایور هم تاثیر عجیبی بر دمای گرافیک میزاره من خودم یبار یه درایور ریختم برای گرافیکم که اصلا گرافیک وقتی دماش به مثلا 70 درجه میرسید کرش میکرد یا دما میکشید بالا یکدفعه. شما یکبار درایور قبلیت رو کاملا پاک کن و درایور جدید رو بریز و دوباره با دور فن مثلا 75 یا 80 درصد و درب کیس باز تست بگیر

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

با سلام. بنده gtx 1080 ti rog oc دارم. در حالت 99 الی 100 درصد لود روی گرافیک و فن حداکثر 75 درصد تا الان دمای بالاتر از 58 ندیدم (دما اکثرا 56هستش در  لود 100 درصد ولی در یه بازی و لود 100 درصد 58 شد). بدون تغییر سرعت فن حداکثر سرعت چرخش دیفالت ایسوس 49 درصد هستش که دما را در این حالت بنده تا 74 درجه دیدم. یه نکته عجیب هم بگم بعضی وقت ها درایور هم تاثیر عجیبی بر دمای گرافیک میزاره من خودم یبار یه درایور ریختم برای گرافیکم که اصلا گرافیک وقتی دماش به مثلا 70 درجه میرسید کرش میکرد یا دما میکشید بالا یکدفعه. شما یکبار درایور قبلیت رو کاملا پاک کن و درایور جدید رو بریز و دوباره با دور فن مثلا 75 یا 80 درصد و درب کیس باز تست بگیر

سلام ببین من رو بازی آسسین اودیسی چک کردم . دما خیلی میره بالا . وگرنه رو بازی فارکرای خیلی کمتر داغ می کنه . اگه این بازی رو داری بی زحمت یه چک‌کن . در حین بازی کردن دو بار F1 رو بزنی دما رو نشونت میده . 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، gebhard گفته است :

خیلی از یوزرهای Asus ROG Strix 1080Ti ریپورت داده بودن که دما به 90 هم رسیده تعویض خمیر هم تاثیر زیادی نداشته ولی با این حال مشکلی نبود و تا الان هم مشکلی ندارن

بله دمای این کارت 64C-67C زیرلود هست پس این دمای 84 بالاست ولی باید در نظر داشت که این دما ها در شرایطی گرفته شدن که جریان کیس خوب هست و دمای اتاق حدود 21 هست کلا کارت تو شرایط ایده الی هست ولی با معمولا وقتی این شرایط نباشن دما به این حد هم میرسه

یه سری ها سعی کردند با واتر کولینگ این مشکل رو حل کنن ولی خب زیاد تاثیری نداشت 

امکانش هست هیتسینک شل شده باشه و بینش یه فاصله ای افتاده باشه خیلی مسائل دخیلن ولی به هر حال معمولا اگر خمیر خشک شده باشه توی پرفورمنس تاثیر میزاره معمولا در حین بازی کرش میکنن یا اف پی اس یه دفعه ای دراپ میشه

به هر حال بهتر هست که تعویض خمیر جز اخرین راه حل ها باشه

من 2 تا فن بالای کیس رو قطع کرده بودم . دیشب همینجور اتفاقی وصلش کردم خیلی تاثیر داشت . الان بازی آسسین اودیسی رو فرکانس گرافیک 1607 و فریم آزاد (حدود 80 تا 85 فریم )و سرعت فن 75 دما حدود 74 تا 77 میرسه . 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، gebhard گفته است :

خیلی هم غیر عادی نیست

مشخصات کامل سیستم رو بگید با تعداد فن های سیستم

قبلا دماتون چند بوده؟

با چه نرم افزاری دما رو چک میکنید؟

اورکلاک شده؟

خمیر زدن کارت گرافیک به اون اسونی نیست ممکنه حین خمیر زدن اسیب ببینه پس بهتره گارانتی انجام بده ولی مشکلش اینجاست تا جایی که من میدونم خمیر جالبی نمیزنن واقعا نمیدونم چرا ولی من قبلا با یکی از گارانتی ها صحبت کردم خودشون گفتن خمیر مرغوب بیارید چون خمیری که اینجا میزنیم جالب نیست

تعویض خمیر هم همیشه کارساز نیست ممکنه فقط 3-2 درجه کاهش داشته باشه 

cpu 9900kf

mb asus tuf plus gaming 

ram g skill trident z royal 16 gb

power cooler master b700

6 تا فن ترمالتیک گزاشتم رو بدنه کیس . 

این گرافیک رو من دست دوم خریدم . 

با بازی آسسین اودیسی هنگام بازی دما رو چک می کنم . گرافیک من سری OC نیست . 

لینک به دیدگاه

اگه دماتون به سرعت میره بالا نیاز به تعویص خمیر دارید

اگه اروم میره بالا مشکل از جای دیگست

فن رو دستی تنظیم کنید چون:

کنترل دما در دما های بالا سخت تر از کنترل دما در دمای پایینه (پیش گیری بهتر از درمان) تازه این اثبات شدست که پایین اوردن دمای بالاتر کار سختیه. اگه در دمای پایین فن رو درست تنظیم کنید سیستم تهویه درستی داره و دما خیلی بهتر کنترل میشه تا اینکه دما بره رو 80 بعد فن رو تا 100 درصد پر کنی که خنک کنه و قطعا جز فشار به فن و تهویه نامناسب چیزی گیرتون نمیاد

خوب از دمای پایین با دور فن مناسب تنظیم کنید و تجربی تستش کنید 

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

سلام عزیز

یه شات از مانیتورینگ گرافیک با gpu-z زیر لود میزارید؟

یه چند تا سوال دارم: تهویه هوای کیس چطوره؟ آیا جریان هوا به طور مناسب برقرار هست؟

کارت چند وقته خریداری شده (استفاده میشه)؟ آیا گارانتی داره هنوز؟

خشک شدن خمیر کارت، دور از انتظار نیست، منتهی باید اولش مطمئن بشیم که مشکل از چیز دیگه ای نیست، چون تعویض خمیر هزینه داره به هر صورت (حداقل 250 هزار تومن بابت یه خمیر خوب باید هزینه کنید، و اگه خودتون نمیزنید باید مبلغ اجرتی هم پرداخت کنید) و ممکن هم هست که اصلا مشکل از خمیر نباشه

دوستانی که میفرمایند 84 برای این کارت بالا نیست، توجه کنن که دمای لود این کارت، حدود 70 ثبت شده و نه 84، و این دما عادی نیست (84 برای کارتای فاندرز ادیشن با کولر رفرنسه، نه استریکس با اون کولر بزرگ)

این نرم افزار فورمارک خود ایسوس هست که تست گرفتم  

IMG_20200526_125031.thumb.jpg.f4b04bd7b79ddec095593b03eec5f7ae.jpg

این دمای بازی تو بازی آسسین اودیسی . 

IMG_20200526_124329.thumb.jpg.0a610320887129c97ac207128e361b36.jpg

این هم فضای داخل و بیرون کیس . 

IMG_20200526_122412.thumb.jpg.51c8c6af54998fdf488836d9478e79ce.jpg

IMG_20200526_122358.thumb.jpg.886259da9d0b5aca8ca2d47329d49c7e.jpg

چون داخل میز کامپیوتر هوا خوب در جریان نیس گزاشتمش کنار میز . 

کارت دست دوم خریدم و گارانتی داره هنوز . 

لینک به دیدگاه

الان همه پارامترها نرمال هستن به جز دما.

دمای محیط چقدره؟

بی زحمت مدل cpu تون رو میفرمائید؟ کولرتون هم به نظر میاد که macho rev.a باشه، درسته؟

اگه میشه یه استرس تست از cpu بگیرید و از hw monitor شات بدید، میخوام ببینم آیا دمای همه کامپوننت های سیستم بالاست یا فقط گرافیکه؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

الان همه پارامترها نرمال هستن به جز دما.

دمای محیط چقدره؟

بی زحمت مدل cpu تون رو میفرمائید؟ کولرتون هم به نظر میاد که macho rev.a باشه، درسته؟

اگه میشه یه استرس تست از cpu بگیرید و از hw monitor شات بدید، میخوام ببینم آیا دمای همه کامپوننت های سیستم بالاست یا فقط گرافیکه؟

دماب محیط حدود 20 تا 25 درجه . سی پی یو i9 9900kf . اره کولر ترمالرایته . دمای سی پی یو عالیه . در حالت عادی 30 درجه . تو بازی 45 درجه . 

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Goorani گفته است :

اینجا اکثرا فقط دوتا پیشنهاد برا سی پی یو و کارت گرافیک دارن

سی پی یو داغ میکنه سریع میگن باید دلید بشه! همه اینجا همینو گفتن ولی خودم و یکی از دوستان مشکل داشتن هر دو  از واتر کولر سیستممون بود در صورتی که واتر هم هیچ مشکل وایرادی رو نشون نمیداد ولی با تعویضش مشکل حل شد

تو کل ایران اکثرا نمیدونن دلید چی هست و تو همین بازارای اصلی تهرانم اشنایی ندارن

این همه 6700 و یا مدل های دیگه که لحیمی نیستن تو ایران استفاده میشه و مشکلی ندارن ولی تو این فروم نمیدونم چجوریه همه تنها راه حل رو دلید کردن میدونن

این کارت هم اگه ماین نکردید تو این مدت کم احتیاج به تعویض خمیر نداره

پنج شیش سال کار نکرده که بخواد خمیرش از بین بره!!

بگردید ببینید مشکل از کجاست

هرچند که 84 درجه برای چنین کارت داغی همچینم غیر طبیعی نیست

چون گرافیک رو دست دوم خریدم نمی دونم نفر قبلی چه استفاده ای ازش کرده . 

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، king021king گفته است :

دماب محیط حدود 20 تا 25 درجه . سی پی یو i9 9900kf . اره کولر ترمالرایته . دمای سی پی یو عالیه . در حالت عادی 30 درجه . تو بازی 45 درجه . 

پس اگه دمای محیط خوبه و cpu هم خنکه، پس حالا میشه به خمیر به عنوان یه گزینه محتمل توجه کرد.

چون کارت اوورکلاک نشده و فریم ریت هاش غیر عادی نیستن، سی پی یو و محیط هم گرم نیستن

این رو خیلی پرسیدیم چون دمای کامپوننت های سیستم، تابع خطی دمای محیط هستن قشنگ. پردازنده من، اول بهار که هوا خیلی خنک بود و کولر هم نمیزدم، توی لود حدود 45 درجه دما داشت. یه دو هفته گذشت و هوا گرمتر شد و من کماکان کولر نمیزدم، دما به 52 رسید توی لود

اینکه یه موقع ممکنه شما توی یه منطقه گرمسیر باشید یا سیستم تهویه درستی نداشته باشه، دمای محیط اگه 30 اینا باشه قشنگ بالای 80 دما میگیرید از گرافیک

به نظر من، میتونید به تعویض خمیر فکر کنید. خمیر خوب برای تعویض هم، آرکتیک mx-4 خیلی خمیر خوبیه ولی باید اصلش رو پیدا کنید (خیلی از خمیرهای موجود در ایران، خشک و فاسد هستن و خمیر حتما باید از سری جدید باشه) و حدود 300 هزار تومنه. یه پله بالاتر از آرکتیک، ترمال گریزلی کرایونات هست که یک چهارم آرکتیک مقدارشه، تقریبا هم قیمتشه، ولی کارایی خیلی بالاتری داره.

اقای مولایی تخصصشون خمیره، هم مشاوره و هم فروش. من از ایشون دعوت میکنم که ایشون هم راهنمایی کنن @Behrouz Molaei

لینک به دیدگاه

خب الان دما توی بازی AC Odyssey نرمال هست حدود 72 ولی نرم افزار FurMark رو من پیشنهاد نمیکنم از یک نرم افزار دیگه استفاده کنید مثلا تست Fire Strike نرم افزار 3Dmark 

اگر امکانش هست از یه بازی AAA دیگه هم تست بگیرید ببینید اونجا دما چطوره مثلا مثل Rise of tomb rider یا ویچر3

از Rivatunner استفاده کنید تقریبا همه چی رو مانیتور کنید حدود یک ساعت بازی کنید یا میتونید از تب سنسور Gpu-z یه عکس بگیرید بعد نتایجش رو بفرستید

V-Sync رو توی odyssey فعال کنید ببینید چقدر تاثیر میزاره روی دما همچنین میتونید برگردید به ورژن قبل درایورتون و دوباره یه تست بگیرید ببینید دما چطوره یا اصلا همین درایور 445.87 رو با DDU کامل پاک کنید و دوباره نصب کنید

هنگام بازی فریم دراپ کرش یا با هر چیز غیر عادی دیگه به جز دمای بالا مواجه شدید؟

این دما از نظر اطلاعاتی که انویدیا منتشر کرده مشکلی نداره  ولی مشکل اینجاست که اگر نقد های این کارت رو بخونید کارت نباید حتی از 72 بالاتر بره حتی تست FurMark هم که حتی از سنگین ترین بازی ها بیشتر استرس وارد می کنه حدود 76 بود 

temp.png

اینم قسمتی از نقد این کارت با نرم افزار FurMark ایسوس هست

Our card has boosted to 1974MHz at just 40dB sound on the fans with 74C temps

چون اطلاعی ندارید قبلا کارت به چه صورت بوده میتونید مستقیم برید برای تعویض خمیر با گارانتی صحبت کنید که بتونید از خمیری که خودتون میگیرید براتون استفاده کنند 

ویرایش شده توسط gebhard
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

پس اگه دمای محیط خوبه و cpu هم خنکه، پس حالا میشه به خمیر به عنوان یه گزینه محتمل توجه کرد.

چون کارت اوورکلاک نشده و فریم ریت هاش غیر عادی نیستن، سی پی یو و محیط هم گرم نیستن

این رو خیلی پرسیدیم چون دمای کامپوننت های سیستم، تابع خطی دمای محیط هستن قشنگ. پردازنده من، اول بهار که هوا خیلی خنک بود و کولر هم نمیزدم، توی لود حدود 45 درجه دما داشت. یه دو هفته گذشت و هوا گرمتر شد و من کماکان کولر نمیزدم، دما به 52 رسید توی لود

اینکه یه موقع ممکنه شما توی یه منطقه گرمسیر باشید یا سیستم تهویه درستی نداشته باشه، دمای محیط اگه 30 اینا باشه قشنگ بالای 80 دما میگیرید از گرافیک

به نظر من، میتونید به تعویض خمیر فکر کنید. خمیر خوب برای تعویض هم، آرکتیک mx-4 خیلی خمیر خوبیه ولی باید اصلش رو پیدا کنید (خیلی از خمیرهای موجود در ایران، خشک و فاسد هستن و خمیر حتما باید از سری جدید باشه) و حدود 300 هزار تومنه. یه پله بالاتر از آرکتیک، ترمال گریزلی کرایونات هست که یک چهارم آرکتیک مقدارشه، تقریبا هم قیمتشه، ولی کارایی خیلی بالاتری داره.

اقای مولایی تخصصشون خمیره، هم مشاوره و هم فروش. من از ایشون دعوت میکنم که ایشون هم راهنمایی کنن @Behrouz Molaei

خمیر فعلا فقط دیپ کول مدل G15 گیرم اومد . که به نظرم خمیر بدی نیس . همینو می خوام بفرستم گارانتی برام عوض کنه . 

در 3 ساعت قبل، gebhard گفته است :

خب الان دما توی بازی AC Odyssey نرمال هست حدود 72 ولی نرم افزار FurMark رو من پیشنهاد نمیکنم از یک نرم افزار دیگه استفاده کنید مثلا تست Fire Strike نرم افزار 3Dmark 

اگر امکانش هست از یه بازی AAA دیگه هم تست بگیرید ببینید اونجا دما چطوره مثلا مثل Rise of tomb rider یا ویچر3

از Rivatunner استفاده کنید تقریبا همه چی رو مانیتور کنید حدود یک ساعت بازی کنید یا میتونید از تب سنسور Gpu-z یه عکس بگیرید بعد نتایجش رو بفرستید

V-Sync رو توی odyssey فعال کنید ببینید چقدر تاثیر میزاره روی دما همچنین میتونید برگردید به ورژن قبل درایورتون و دوباره یه تست بگیرید ببینید دما چطوره یا اصلا همین درایور 445.87 رو با DDU کامل پاک کنید و دوباره نصب کنید

هنگام بازی فریم دراپ کرش یا با هر چیز غیر عادی دیگه به جز دمای بالا مواجه شدید؟

این دما از نظر اطلاعاتی که انویدیا منتشر کرده مشکلی نداره  ولی مشکل اینجاست که اگر نقد های این کارت رو بخونید کارت نباید حتی از 72 بالاتر بره حتی تست FurMark هم که حتی از سنگین ترین بازی ها بیشتر استرس وارد می کنه حدود 76 بود 

temp.png

اینم قسمتی از نقد این کارت با نرم افزار FurMark ایسوس هست

Our card has boosted to 1974MHz at just 40dB sound on the fans with 74C temps

چون اطلاعی ندارید قبلا کارت به چه صورت بوده میتونید مستقیم برید برای تعویض خمیر با گارانتی صحبت کنید که بتونید از خمیری که خودتون میگیرید براتون استفاده کنند 

تشکر . امشب چک می کنم ببینم چه نتیجه ای میگیرم . 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، king021king گفته است :

دیپ کول مدل G15

https://www.poromix.com/thermal-grease/3192-g40.html

اینو بزن

لینک به دیدگاه

خمیر فعلا فقط دیپ کول مدل G15 گیرم اومد . که به نظرم خمیر بدی نیس . همینو می خوام بفرستم گارانتی برام عوض کنه . 

تشکر . امشب چک می کنم ببینم چه نتیجه ای میگیرم . 

الان که تصمیم گرفتید خمیر رو عوض کنید دیگه زیر لود نبردیش بزارید بعد از تعویض خمیر اگر فرقی نکرد این کار هارو انجام بدید

خمیر هم گریزلی کرایونات ناکتو ارکتیک سیلور یکی از اینا رو بزنید تا از کیفیت خمیر مطمئن باشید

لینک به دیدگاه

g15 خمیر خوبی هست، ولی حالا که دارید خمیر عوض میکنید، بهتره که با خمیر بهتری عوض بکنید

گریزلی کرایونات بهترین خمیره، ولی یه کم گرونه. ارزونتر از اون، Arctic MX-4 بهترین گزینه ست، به شرط اینکه سری جدید و با بسته بندی جدید باشه وگرنه به سلامتش باید شک کرد

کولرمستر مسترژل پرو و مسترژل میکر هم خمیر های خوبی هستن. نوکتوا nh-t1 و nh-t2 هم به همین صورت

نمیگم g15 خمیر بدیه، ولی بهترین نیست. کارت شما کارت کم مصرف و خنکی فی نفسه نیست و کارت high-end به حساب میاد. توانایی کولینگ رو زیر رسانندگی پائین خمیر، حروم نکنید. بزارید این کار به بهترین شیوه خودش انجام بشه، خمیر خوب هزینه اضافه نیست.

در 1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

g15 و g40 یک خمیر در دو مقدار متفاوت هستن، منتهی خرید g15 اصلا به صرفه نیست به خاطر قیمتش 😧

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

g15 خمیر خوبی هست، ولی حالا که دارید خمیر عوض میکنید، بهتره که با خمیر بهتری عوض بکنید

گریزلی کرایونات بهترین خمیره، ولی یه کم گرونه. ارزونتر از اون، Arctic MX-4 بهترین گزینه ست، به شرط اینکه سری جدید و با بسته بندی جدید باشه وگرنه به سلامتش باید شک کرد

کولرمستر مسترژل پرو و مسترژل میکر هم خمیر های خوبی هستن. نوکتوا nh-t1 و nh-t2 هم به همین صورت

نمیگم g15 خمیر بدیه، ولی بهترین نیست. کارت شما کارت کم مصرف و خنکی فی نفسه نیست و کارت high-end به حساب میاد. توانایی کولینگ رو زیر رسانندگی پائین خمیر، حروم نکنید. بزارید این کار به بهترین شیوه خودش انجام بشه، خمیر خوب هزینه اضافه نیست.

g15 و g40 یک خمیر در دو مقدار متفاوت هستن، منتهی خرید g15 اصلا به صرفه نیست به خاطر قیمتش 😧

ممنون از شما. دمای گرافیک اول از همه بستگی به دمای محیط داره و جریان هوای کیس. اگه شما رادیاتور جلو بستید هم تاثیر داره. در نهایت اگه جریان هوا کیس مناسبه دمای پردازنده هم خیلی بالا نیست و محیط هم گرم نیست تنها مشکل خمیر گرافیک هست. در صورت لزوم خمیر کولر مستر میکر سری جدید با انتقال حرارت ۱۱ موجود دارم. و اینکه خمیر های موجود توی بازار هیچکدوم مناسب کارت گرافیک نیست.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر ببخشید یه سوال داشتم یکی از خازن های مادربردم خیلی داغ میکنه 98درصد میره باید چی کار کنم بعد مشکل صفحه ابی هم دارم هی صفحه ابی میاد مشکله من چیه که هی صفحه ابی میاد باید چی کار کنم ممنون میشم کمکم کنید لطفا میترسم مادر بردم بسوزه کمکم کنید 1361331521_Screenshot(5).thumb.png.d48704c84c76904d90a210a86e13c28f.png1802275124_Screenshot(6).thumb.png.f8a41efc75eec8cc72a5a1873c99889d.png228417650_Screenshot(7).thumb.png.7a96e08a8253383be5d7daca67495f7a.png

ویرایش شده توسط Erfan_Elixir
لینک به دیدگاه

زیف های سی پی یو خم نشده ؟

برخورد زیف ها به هم میتونه باعث داغ شدن بعضی از قسمت ها مادربورد بشه

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...