رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 2 شهریور 1399 در 15:05، Ali98 گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز

یک عدد گوشی poco f2 pro خریداری کردم ک متاسفانه هر بار ک میزنم شارژ گوشی وحشت ناک داغ میشه

چ در حالت خاموش چ روشن بعد اپدیت کردن هم مشکل رفع نشد چبکار کنم؟

سلام

گوشی رو در حالتی که خاموش هست، از کاور در بیارید و به شارژ بزنید. وضعیت رو بررسی کنید.

بعضی وقتا این مشکل بخاطر این پیش میاد که یکسری نرم افزار پس زمینه موبایل دارن همزمان فعالیت میکنن.

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان لپتاپ ایسوس نو خریداری شده امروز که میخواستم ویندوز جدید نصب کنم منوی بایوس رو که برای بوت کردن سی دی باز کردم نمایشگر دمای سی پی یو و سرعت فن لپتاپ دما رو تا 95 درجه سانتیگراد نشون میداد و به مراتب اون دور فن هم بالا میرفت و بادش هم داغ میشد سوال اینجاست وقتی در محیط ویندوز زیر بار نرم افزار ها و بازی ها اصلا داغ نمیکنه چرا باید تو منوی بایوس انقد فول لود بشه سی پی یو که تا این دما بالا بره.بایوس رو با نسخه جدید سایت ایسوس آپدیت کردم حل نشد سیستم فن و هیت سینک هم سالمه مدل لپتاپ ایسوس x540ub_af با سی پی یو i7نسل هشت با هر تعمیر کاری صحبت کردیم گفتن تا حالا همچین موردی ندیدیم.IMG_20200817_WA0016.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، CIAHAT گفته است :

سلام

گوشی رو در حالتی که خاموش هست، از کاور در بیارید و به شارژ بزنید. وضعیت رو بررسی کنید.

بعضی وقتا این مشکل بخاطر این پیش میاد که یکسری نرم افزار پس زمینه موبایل دارن همزمان فعالیت میکنن.

خوب همین کارو میکنم ولی افاقه نکرد

در 17 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

نمونه پست یا کامنت دو نفر از کاربران:

Battery temps can get quite high while charging. 45-60 C. you're still fine

i'm fast charging my temp goes to 41C tops, ambient temp here is in the low 30s C. Back then I had a zenfone to which reaches 60C

اگر دما همینه نگران نباش

البته میتونی از بخش باتری یا انرژی حالت Low Power یا همچین موردی رو برای اوقاتی که کار مهمی با گوشی نداری فعال کنی

والا با ی نرم افزار باتری دما رو اندازه گرفتم در بیشترین حالت ۴۲.۵  درجه سانتیگراد بود

ولی من فک میکنم بیشتره چون واقعا داغه گوشی

شایدم من نمیدونم ۴۲ درجه چقده گرماش

ویرایش شده توسط Ali98
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

منم شیائومی نوت 8 پرو دارم موقع کار اصلا گرم نمیشه ولی موقع شارژ گرم میشه

تنها ایراد گوشی همینه و البته ورودی هندزفری هم خوب نیست و با بعضی از هندزفری ها خوب مچ نمیشه

لینک به دیدگاه

درود بر همگان

دوستان عزیز

تقریبا از بعد عید به اینور بیشتر کاربری من از سیستم خانه ، وب گردی و کارهای سبک است(فعلا فرصتی برای گیم نیست😐).

میخواستم راهی پیدا کنم تا توان کارت کاهش بدم تا دمای کمتری تولید کنه. البته فرکانس هسته و فرکانس رم اینجور چیزها را کم کردم ولی تاثیر محسوسی نداشت. تنها ایتم کم کردن ولتاژ هسته است. که تو نرم افزار ام اس ای افتر برنر، نمیشه کم کرد فقط میشه زیاد کرد...

دوستان ایا راهی یا نرم افزاری میشناسن تا این کار انجام بده. یعنی کاهش ولتاژ هسته و ولتاژ رم.

در ضمن کارت مورد نظر  msi 2080Ti gaming tiro  میباشد.

.

لینک به دیدگاه

درود

مگه دما چند درجس که میخواین اندرولت کنین

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amin-nvidia گفته است :

درود

مگه دما چند درجس که میخواین اندرولت کنین

فنهای کارت همیشه خاموش است. 

تمام فنهای کیس هم همیشه خاموش است. البته موقع گیم فعال میشن.

علاقه ای به صدای فن ندارم.

ولی دمای اتاق همیشه حدود 23 است.

دمای کارت توی وب با کروم و یوتیوب حدود 55 است. البته این دمای عادی کارت است با این شرایط.

هدف اینکه که من فقط وب گردی میکنم پس نیاز نیست که این همه توان استفاده بشه.اگه بشه اندرولت کنم. کمی میشه کارت خنک تر کرد. و هرموقع هم که خواستم کار سنگین یا گیم انجام بدم، برش گردونم رو حالت پیش فرض .. . .

لینک به دیدگاه

دوستان این فیلم نگاه کنید:

https://www.youtube.com/watch?v=udckGMcHygQ

انجام داده. حدود 10 درجه خنکتر شده.

دوستانی که در زمینه اندرولت انویدیا تجربه دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایند با چه نرم افزای با انجام بشه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز قبلا هم تاپیک زده بودین و خدمتتون عرض کردم اندرولت صرفا برای زیر لود سنگین بودن گرافیک صادق هست ودر حالت بیکاری و لود سبک که شما بهش اشاره کردی نمیشه ولتاژ و دما رو پایین اورد و دمای 55 درجه در لود سبک زیاد نیست و کاملا طبیعی هست

این جدول زیر رو ببنید شما فقط می تونید حالت اخر رو در اون اندرولت اعمال کنید و بقیه حالت ها توسط خود بایوس شرکت بهترین ولتاژ در نظر گرفته شده و قابل تغییر نیست 718 میلی ولت چیه که دیگه کمش کرد هیچ راه حلی برای این چیزی که شما می خواین متاسفانه وجود نداره

msi.PNG.097cf767a1d00e5a1fa17f4be0465883.PNG

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز قبلا هم تاپیک زده بودین و خدمتتون عرض کردم اندرولت صرفا برای زیر لود سنگین بودن گرافیک صادق هست ودر حالت بیکاری و لود سبک که شما بهش اشاره کردی نمیشه ولتاژ و دما رو پایین اورد و دمای 55 درجه در لود سبک زیاد نیست و کاملا طبیعی هست

این جدول زیر رو ببنید شما فقط می تونید حالت اخر رو در اون اندرولت اعمال کنید و بقیه حالت ها توسط خود بایوس شرکت بهترین ولتاژ در نظر گرفته شده و قابل تغییر نیست 718 میلی ولت چیه که دیگه کمش کرد هیچ راه حلی برای این چیزی که شما می خواین متاسفانه وجود نداره

msi.PNG.097cf767a1d00e5a1fa17f4be0465883.PNG

درود بر شما.

یادم نمیاد قبلا تاپیکی راجب این موضوع زده باشم. ولی بهرحال از این که پاسخ دادید تشکر میکنم.

بله درست میفرمایید تو حالت دسکتاب مقادیر برابر با جدول است.

یعنی واقعا هیچ راهی برای یه کوچولو کم کردن ولتاژ وجود نداره؟ ..... 😑

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

درود بر شما.

یادم نمیاد قبلا تاپیکی راجب این موضوع زده باشم. ولی بهرحال از این که پاسخ دادید تشکر میکنم.

بله درست میفرمایید تو حالت دسکتاب مقادیر برابر با جدول است.

یعنی واقعا هیچ راهی برای یه کوچولو کم کردن ولتاژ وجود نداره؟ ..... 😑

کلا عرف همه کارتای گرافیک جدید این هست که برای بهره وری ولتاژ رو تا جایی که جا داشته باشه کم می کنن مصرف کارت شما زیر لود سبک که پخش بلوری حساب میشه 26 وات هست

شما فک کن 26 وات بشه 25 وات قطعا تاثیری نداره توی دما که مطلوب شما هست برای کم شدن نداره کلا به ایر کولر خیلی نمیشه دل بست برای دمای پایین در حالت idle بر عکس واتر کولر که کارت راحت میاد روی 35 درجه

شما تنها راهت برای کاهش دما که معنا دار باشه تعویض خمیر هست زمانی که گارانتی کارتت تموم شد و اونجا کاهش دمای 5 درجه ای هم ممکن هست با خمیر با کیفیت مثل گریزلی یا مستر میکر نانو

power_bluray.png

لینک به دیدگاه

سلام داداش با 2080Ti و وبگردی خیلی رو مخه 🥴

خدایی من کارت 580 asus دارم تو حالت بیکاری زیر 30 و وبگردی و فیلم از 35 تا 38 و تو گیم و رندرینگ تردی 60 تا 69 نهایت 70 تا بیشتر ندیدم بالا بره حتی اتاقم هم تهویه مناسبی نداره ! بنظرم دمای کارت تون مقداری بالاست نمیدونم شاید کارت های RTX دمای بیشتری داشته باشن چون تا حالا استفاده نکردم .

ویرایش شده توسط Logan2020
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Logan2020 گفته است :

خدایی من کارت 580 asus دارم تو حالت بیکاری زیر 30 و وبگردی و فیلم از 35 تا 38 و تو گیم و رندرینگ تردی 60 تا 69 نهایت 70 تا بیشتر ندیدم بالا بره حتی اتاقم هم تهویه مناسبی نداره ! بنظرم دمای کارت تون مقداری بالاست نمیدونم شاید کارت های RTX دمای بیشتری داشته باشن چون تا حالا استفاده نکردم .

580 با 2080ti تو دما مقایسه کردن اشتباهه 

دمای کارتشون نرماله و بیشتر بخاطر حساس شدن به دما دنبال راهکار هستن

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

سلام

نرم افزاری رو که باهاش دما رو چک می کنی کلا پاک کنن و دیگه هم به دما فکر نکن . فقط میره توی مخت و آخرش سیستم رو به فنا میدی .

اگر هم واقعا فرصت گیم نداری کارتت رو با یه کارت ارزون مثل 5450 یا 210 عوض کن .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

نرم افزاری رو که باهاش دما رو چک می کنی کلا پاک کنن و دیگه هم به دما فکر نکن . فقط میره توی مخت و آخرش سیستم رو به فنا میدی .

اگر هم واقعا فرصت گیم نداری کارتت رو با یه کارت ارزون مثل 5450 یا 210 عوض کن .

اره واقعا.

کارت اضافی دارم. ایا نمیشه دوتا کارت روسیستم باشه و مواقع که نیاز نیست اونی که قویتر است غیرفعال کرد؟ البته این کارم فکر نکنم معنی داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Logan2020 گفته است :

کارت 750Ti oc asus هم دارم که دماش تو وب گردی فکر کنم حدود 35 باشه. تو گیم هم اصلا به 60 نمیرسه

متاسفانه هی کارت ها که وقتی تر میشن، قاعده دما هم میره بالا . همین 2080ti دوتا 8 پین و یکی 6 پین میخوره یعنی 22 دوتا سیم برق . ولی بازم میگم اگه راهی باشه یکم ،فقط یکم ولتاژ کم کنیم. راحت دما میشه اورد زیر 50درجه . 

اورکالاکر های عزیز نظری ندارن.

البته تعویض خمیر هم فعلا تاثیری نداره. چون دما از حد معمول بالا نیست. نرماله. فقط فعلا کرم این دارم که اگه بشه توی ولتاژ دست ببرم کمش کنم.

اگر هم نشد ولتاژ کم کنم باید فنهای کیس رو 20درصد روشن کنم و دور فن خود کارت هم بزارم رو 10 درصد احتمالا دما میاد زیر 50. این جوری هیچ صدای نمیده.

لینک به دیدگاه

جوینده یابنده است.

بللاخره موفق شدم دما رو کم کنم.

بدون روشن کردن فن . بدون کاهش ولتاژ

• فقط با تغییر curve editor msi after burner
  • دما بیشتر از 10 درجه کم شد . این فوق العاده است. الان هم حدود نیم ساعت دارم  تو کروم یوتیوب تماشا میکنم و چک میکنم همه چیز عالی است.
  • ممنون از دوستانی که وقت گذاشتن.

test.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب. شما میتونید فن رو روی 20 درصد قرار بدید که هیچ صدایی تولید نمیکنه و دما هم پایین میمونه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است :

با سلام و عرض ادب. شما میتونید فن رو روی 20 درصد قرار بدید که هیچ صدایی تولید نمیکنه و دما هم پایین میمونه.

درود برشما

بله اینم چک کردم. عالی بود. دما امد رو ۳۸صدا هم نداشت.

البته الان با تغییر curveتونستم مقدار قابل توجهی کارت خنک کنم.

الان دیگه سیستم خاموش کردم،  فردا هم تو حالت مختلف چک میکنم.

لینک به دیدگاه

من حقیقتش متوجه نشدم شما چه جوری دمات اومد پایین ولتاژ که همونه فرکانسم که تفاوتی نکرد😂 در هر صورت خوشحال شدم مشکلتون حل شد کور کرو رو من قبلا برای اورکلاک سنگین استفاده می کردم و فرکانس 2202 مگاهرتز رو هم با gtx 1070 ثبت کردم

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

من حقیقتش متوجه نشدم شما چه جوری دمات اومد پایین ولتاژ که همونه فرکانسم که تفاوتی نکرد😂 در هر صورت خوشحال شدم مشکلتون حل شد کور کرو رو من قبلا برای اورکلاک سنگین استفاده می کردم و فرکانس 2202 مگاهرتز رو هم با gtx 1070 ثبت کردم

واقعیتش من مثل شما متوجه نشدم.چون در ظاهر چیزی خاصی تغییر نکرده

ولی هرچی بود تاثیر داشت. 

ولی خیلی قلق داره تو همین curve چون بهت اجازه نمیده هرجوری که خواستی تنظیم کنی.

قبلش یجوری تنظیم شد که ولتاژ امد رو ۷۰۰ میل ولت .بعد هر کاری کردم دوبازه نتونستم اون نمودار ترسیم کنم. حالا جمعه که خونه هستم باهاش ور میرم نتیجه رو اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه گرافیک asus gtx 1660ti doul oc دارم دما داخل بازی تا 90 درجه بالا میده و دور فن میره روی 100 درصد چه مشکلی داره به نظرتون کمک کنید خواهشا

لینک به دیدگاه

سلام

این دما اصلا مناسب نیست .

وضعیت کیس چطوره ؟

فن هاش به چه شکله ؟

جریان هوا خوبه ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

این دما اصلا مناسب نیست .

وضعیت کیس چطوره ؟

فن هاش به چه شکله ؟

جریان هوا خوبه ؟

اره همه چیزش خوبه-به نظرت از خمیرش نیست؟

asus-dual-gtx1660ti-o6g-box-large.jpg

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mousa.y گفته است :

اره همه چیزش خوبه-به نظرت از خمیرش نیست؟

بعید نیست .

میتونی کولر کارت رو لمس کنی ؟

تحت دمای 60 درجه باید کولر کاملا داغ باشه و حتی دست رو بسوزونه . اگر کولر توی این دما همچنان دمای بالایی نداشت یعنی گرما به کولر منتقل نمیشه و احتمالا خمیر ایراد داره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...