رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من خودم استرایکر داشتم قبلا و دی وی دی رایتر رو با پیچ گوشتی باز کن وفن ببند.والبته فن خوب وبا کیفیت با جریان هوادهی بالا

فنای gf120rgbگرین گزینه ی خوبی هستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارتتون ماین نشده ؟ احتمالا خمیرش فاسد یا خشک شده

https://www.tomshardware.com/reviews/aorus-gtx-1080-ti-xtreme-edition,5054-5.html

index.php?ct=articles&action=file&id=30221

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، HosseinRF گفته است :

مگه جوش دادن یا پرچ کردن؟

راستش من کار های اینطوری رو تاحالا خودم انجام دادم و حاضر نشدم به کسی پول بدم.

اگر پیچ کردن که راحته شما میری پیچ گوشتی اون سایز و مناسب اون پیچ رو میخری و نصب میکنی.

برای پرچ هم تنها روش که می شناسم اینه که با یک مته سایز کوچک بیای دریل کنی تا پرچ در بیاد.

اگر هم جوش دادن که فکر کنم باید از اره استفاده کنید.

---

اطمینان دارید که جهت فن ها درسته؟

بله انگار پرچه نه جوش 
بله جهت فن هارو هم چک کردم درسته 

در 10 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

عزیز این دما عادی نیست و بالا حساب میشه حدود 10 درجه زیادیه.

شما اول دمای محیط رو اندازه بگیر و ببین چ قدره.

بعد دمای بیکار کارتت رو هم چک کن بگو چ قدره.

بعد اینکه دور فن های گرافیک رو چجوری تنظیم کردی؟ چ پروفایلی گذاشتی؟
فن های کیس رو چ دوری تنظیم شدن؟
برداشتن محفظه odd و اضافه کردن فن ب اون قسمت نهایت 1 2 درجه دمای گرافیکتون رو کم میکنه توصیه نمیکنم این کار رو.

جایی ک کیس رو گذاشتی گردش هوا هست؟ دورش خلوته؟ بالا قرار گرفته یا پایین؟

دمای بقیه قطعات رو هم چک کن.

در خدمتت هستم.

راستش دمای محیط اوکیه و میشه گفت متعادله قبلا ی کارت 1070ti duke داشتم که دماش اصلا از 71 درجه بیشتر نمیرفت 
دمای بیکاری کارت هم 55 درجس 
جایی که کیس هست جلوش که کاملا بازه کناره هاش تا یک سوم کیس میز بهش چسبیده 
سی پی یو هم که 9900k هستش زیر لود سین بنچ بیشتر از 83 نشد 

در 10 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

سلام

من خودم استرایکر داشتم قبلا و دی وی دی رایتر رو با پیچ گوشتی باز کن وفن ببند.والبته فن خوب وبا کیفیت با جریان هوادهی بالا

فنای gf120rgbگرین گزینه ی خوبی هستند

احتمالا اون موقع پیچی بودن چون الان کلا پرچیه
این مدل فن هاییم که گفتین 250 میلیمترین سشما دوتاشو تو قسمت جلو نصب میکردین؟

در 9 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

کارتتون ماین نشده ؟ احتمالا خمیرش فاسد یا خشک شده

https://www.tomshardware.com/reviews/aorus-gtx-1080-ti-xtreme-edition,5054-5.html

index.php?ct=articles&action=file&id=30221

نه کارت که ماین نشده 
احتمالا از خمیرش باشه که اونم اگه بفرستم برا گارانتی آواژنگ احتمالا عوضش کنن فقط موندم خود گارانتی خمیر خوب میندازه یا نه

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

احتمالا اون موقع پیچی بودن چون الان کلا پرچیه
این مدل فن هاییم که گفتین 250 میلیمترین سشما دوتاشو تو قسمت جلو نصب میکردین؟

والا این فن ها 120 میلی متری هستند وبنده 3 تاشونو جلو نصب کردم با برداشته شدن دی وی دی رایتر.الآن عکسای قدیمیمو که از استرایکر گرفته بودم رو چک کردم مطمعن شدم که 3تا جلو بسته بودم 

لینک به دیدگاه

سلام 

مشکل 90% از کارت هست و فن های کیس استرایکر کاملا توانایی خنک کردن دارن و مشکلی نباید پیش بیاد ! 

تست کردن این موضوع هم کاملا ساده هست ! اگر شیشه کیس رو بردارید و کارت گرافیک دسترسی به هوای ازاد داشته باشه باید دمای گرافیک خیلی کمتر شه اگر نمیشه و بازم نزدیک همون دما قبلی هست مال کارت گرافیکه ! 

در اینجا 2 مورد ممکنه پیش بیاد مشکل از کارت باشه که مورد اول خمیر سیلیکن خشک شده ! ( خودتون همراه کارت برای گارانتی خمیر سیلیکن بفرستین از همون استفاده میکنن ! ) 

و مورد دوم ممکنه مربوط به پاور باشه که بعید میدونم ! در صورتی که یه پاور 430 وات گرین رو وصل نکرده باشید احتمالش خیلی کمه ! 

در کل یه خمیر خوب تهیه کنید و همراه کارت بفرستین گارانتی که گارانتی اندازه خون پدرشون ازتون هزینه خمیر نگیرن ! (خمیر معمولی که خودشون مجانی باید بزنن هم کار راه بندازه ولی خب اگر وسواس داشته باشید و بگید خمیر خوب میخوام ازتون هزینه رو میگیرن ! )

لینک به دیدگاه

سلام داداش منم قبلا از این کارت داشتم دقیقا همین مدل بود و اتفاقا تا  بازی سنگین میکردم دماش تا 82 و بعضا تا 83 میرفت منم شک کردم و گرافیک رو باز کردم و دیدم خمیر سیلیکون خشک شده و خمیر رو تعویض کردم (از مستر ژل کولرمستر استفاده کردم) و دماش تا 74 پایین اومد و بیشتر از 74 نرفت تا اینکه چند وقت پیش فروختمش بهتره شما هم خمیر رو تعویض کنید اولویت رو با مستر ژل پرو کولرمستر بذارین اگه هم نشد از دیپکول z9 استفاده کنید ...موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

به تازگی کیس رو خریدید ؟

دمای قبلی که می گرفتید چند بود ؟

اگر می خواهید متوجه بشید که مشکل از کیس هست و تهویه هست یا خود کارت این کار رو انجام بدید

درب کناری کیس رو بردارید و دمای کارت رو چک کنید و با بررسی های سایت ها مطابقت بدید ، اگر نزدیک به هم بود مشکل از تهویه کیس هست که باید فن ها تعویض بشه .

اگر  باز هم اختلاف دما فاحش بود خمیر کارت باید تعویض بشه .

یه نکته مهم وجو داره و اون هم دمای اتاق  هست.

لینک به دیدگاه

فکر کنم مشکل از همون خمیر باشه.

چون یادمه یک کارت فسیل AMD داشتم که میشد روش نمیرو پخت.😂تازه در حالت بیکاری.

بعد که خمیر 16 هزار تومانی روش زدم و فن هاش رو روغن کاری کردم و هیت سینک رو هم شستم ، دیگه دما از 50 بالاتر نمیره.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

والا این فن ها 120 میلی متری هستند وبنده 3 تاشونو جلو نصب کردم با برداشته شدن دی وی دی رایتر.الآن عکسای قدیمیمو که از استرایکر گرفته بودم رو چک کردم مطمعن شدم که 3تا جلو بسته بودم 

تو توضیحات دیجی کالا نوشته 250 میلی مترین 
اگه 120 باشه سه تارو راحت میشه جلو نصب کرد 

در 8 ساعت قبل، The.13east گفته است :

سلام 

مشکل 90% از کارت هست و فن های کیس استرایکر کاملا توانایی خنک کردن دارن و مشکلی نباید پیش بیاد ! 

تست کردن این موضوع هم کاملا ساده هست ! اگر شیشه کیس رو بردارید و کارت گرافیک دسترسی به هوای ازاد داشته باشه باید دمای گرافیک خیلی کمتر شه اگر نمیشه و بازم نزدیک همون دما قبلی هست مال کارت گرافیکه ! 

در اینجا 2 مورد ممکنه پیش بیاد مشکل از کارت باشه که مورد اول خمیر سیلیکن خشک شده ! ( خودتون همراه کارت برای گارانتی خمیر سیلیکن بفرستین از همون استفاده میکنن ! ) 

و مورد دوم ممکنه مربوط به پاور باشه که بعید میدونم ! در صورتی که یه پاور 430 وات گرین رو وصل نکرده باشید احتمالش خیلی کمه ! 

در کل یه خمیر خوب تهیه کنید و همراه کارت بفرستین گارانتی که گارانتی اندازه خون پدرشون ازتون هزینه خمیر نگیرن ! (خمیر معمولی که خودشون مجانی باید بزنن هم کار راه بندازه ولی خب اگر وسواس داشته باشید و بگید خمیر خوب میخوام ازتون هزینه رو میگیرن ! )

این کارت مدت خیلی زیادی بلااستفاده بوده و خاک خورده خودمم به همین دلیل فک میکنم که مشکل از خمیر کارت باشه 
الان درب کناری کیس رو باز میکنم و دوباره نتیجه رو اینجا میگم 
فقط خمیر چند گرمی باید بفرستم براشون ؟
خمیر ناکتوا چطوره به نظرتون؟

در 7 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام داداش منم قبلا از این کارت داشتم دقیقا همین مدل بود و اتفاقا تا  بازی سنگین میکردم دماش تا 82 و بعضا تا 83 میرفت منم شک کردم و گرافیک رو باز کردم و دیدم خمیر سیلیکون خشک شده و خمیر رو تعویض کردم (از مستر ژل کولرمستر استفاده کردم) و دماش تا 74 پایین اومد و بیشتر از 74 نرفت تا اینکه چند وقت پیش فروختمش بهتره شما هم خمیر رو تعویض کنید اولویت رو با مستر ژل پرو کولرمستر بذارین اگه هم نشد از دیپکول z9 استفاده کنید ...موفق باشید

خودمم همین فکرو میکنم که مشکل از خمیرش باشه
به نظرت خمیر ناکتوا چطوره؟
ناکتوا خوبه یا این مدلی که گفتی؟

در 7 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام

به تازگی کیس رو خریدید ؟

دمای قبلی که می گرفتید چند بود ؟

اگر می خواهید متوجه بشید که مشکل از کیس هست و تهویه هست یا خود کارت این کار رو انجام بدید

درب کناری کیس رو بردارید و دمای کارت رو چک کنید و با بررسی های سایت ها مطابقت بدید ، اگر نزدیک به هم بود مشکل از تهویه کیس هست که باید فن ها تعویض بشه .

اگر  باز هم اختلاف دما فاحش بود خمیر کارت باید تعویض بشه .

یه نکته مهم وجو داره و اون هم دمای اتاق  هست.

نه عزیز کارت رو تازه خریدم 
سایتتون چی هست ؟ 
کجا میتونم تطبیق بدم؟
دما اتاق هم اوکیه یعنی کاملا متعادله 

در 7 ساعت قبل، HosseinRF گفته است :

فکر کنم مشکل از همون خمیر باشه.

چون یادمه یک کارت فسیل AMD داشتم که میشد روش نمیرو پخت.😂تازه در حالت بیکاری.

بعد که خمیر 16 هزار تومانی روش زدم و فن هاش رو روغن کاری کردم و هیت سینک رو هم شستم ، دیگه دما از 50 بالاتر نمیره.

😅😅
خداکنه برا منم دماش تا حد زیادی پایین بیاد چون منم رو دما خیلی حساسم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

خودمم همین فکرو میکنم که مشکل از خمیرش باشه
به نظرت خمیر ناکتوا چطوره؟
ناکتوا خوبه یا این مدلی که گفتی؟

ناکتوا خوبه، کولرمستر پرو خوبه، آرکتیک mx4 خوبه البته اگه سری جدید و اصل باشه

خلاصه هر خمیر گرونی خوبه، هر چی گرونتر بهتر :)))

گریزلی کرایونات اگه تونستید پیدا کنید که خیلی مشتی میشه. منتهی فکر کنم نزدیک یه تومن باشه یه تیوبش الان

البته وقتی که دمای کارت بالاست، باید از زیر هیت سینک قشنگ هوای گرم بزنه بیرون تا نشون بده که خمیر سالمه

اگه با این دما هیت سینک سرد سرده، قطعا مشکل از خمیره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali_8114 گفته است :

ناکتوا خوبه، کولرمستر پرو خوبه، آرکتیک mx4 خوبه البته اگه سری جدید و اصل باشه

خلاصه هر خمیر گرونی خوبه، هر چی گرونتر بهتر :)))

گریزلی کرایونات اگه تونستید پیدا کنید که خیلی مشتی میشه. منتهی فکر کنم نزدیک یه تومن باشه یه تیوبش الان

البته وقتی که دمای کارت بالاست، باید از زیر هیت سینک قشنگ هوای گرم بزنه بیرون تا نشون بده که خمیر سالمه

اگه با این دما هیت سینک سرد سرده، قطعا مشکل از خمیره

گریزلی کرایونات 5 گرمی شو سراغ دارم 1300 که واقعا هزینه زیادیه برا خمیر 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

پس فکر کنم کولرمستر مسترژل پرو کارتون رو راه بندازه

ولی اگه بتونید آرکتیک mx-4 اصل و تازه پیدا کنید، خیلی ارزش خریدش بیشتره

مسترژل میکر هم در رده کرایوناته ولی قیمتش رو ندارم. اونم خیلی خمیر خوبیه

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

تو سایت نوین فون تو انبار ایرانشون فک کنم داشتن 1 گرمیشو دوروبره 400-500 اینا بود یه چک کنید

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Aydin گفته است :

سلام دوستان من ی GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G دارم که تو گیم ها دماش به 83 درجه هم میرسه 
حالا نمیدونم این دما برای این مدل کارت عادیه یا نه 
کیسم گرین استرایکر هستش که دو تا فن در قسمت جلو یک عدد در عقب و ی دونه هم واتر کولر کولرمستر 240 رو سقف وصله 
حالا سوالم اینه با توجه این مشخصات چطوری میتونم دمای سیستمم رو پایین بیارم؟ اصلا نیازی هست که دما پایین بیاد یا این دما عادی هستش؟

یه چیز میگم تعجب نکن. پاور لیمیتو بزار روی 80% مخصوصا اگر مانیتور 4k یا 2K رفرش ریت بالا ندارین.

یا فن رو روی 55% بزارید به صورت دستی .

در کل 1080ti کارت پاور هانگری هست.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

یه چیز میگم تعجب نکن. پاور لیمیتو بزار روی 80% مخصوصا اگر مانیتور 4k یا 2K رفرش ریت بالا ندارین.

یا فن رو روی 55% بزارید به صورت دستی .

در کل 1080ti کارت پاور هانگری هست.

عزیز من پاورم 1050 وات ocdg گرین هستش فک نکنم از پاور باشه 

در 5 ساعت قبل، fatide گفته است :

تو سایت نوین فون تو انبار ایرانشون فک کنم داشتن 1 گرمیشو دوروبره 400-500 اینا بود یه چک کنید

1 گرم کار کارت گرافیکو راه میندازه؟

در 6 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

پس فکر کنم کولرمستر مسترژل پرو کارتون رو راه بندازه

ولی اگه بتونید آرکتیک mx-4 اصل و تازه پیدا کنید، خیلی ارزش خریدش بیشتره

مسترژل میکر هم در رده کرایوناته ولی قیمتش رو ندارم. اونم خیلی خمیر خوبیه

منظورتون اینه؟
https://....ir/internal-hardwares/thermal-compound-arctic-mx-4

ویرایش شده توسط Aydin
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Aydin گفته است :

نه عزیز کارت رو تازه خریدم 

سایتتون چی هست ؟ 
کجا میتونم تطبیق بدم؟
دما اتاق هم اوکیه یعنی کاملا متعادله 

😅😅

اصلا نیاز به کار خاصی نیست شما دمای کارت در حالی که درب کناری باز هست رو بررسی و همین جا اعلام کنید .

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

اصلا نیاز به کار خاصی نیست شما دمای کارت در حالی که درب کناری باز هست رو بررسی و همین جا اعلام کنید .

همین الان چک کردم دمای کارت وقتی در کیس بازه اصلا از 80 بیشتر نمیشه یعنی 3 درجه خنک تر 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Aydin گفته است :

1 گرم کار کارت گرافیکو راه میندازه؟

اگه فقط die به خمیر احتیاج داشته باشه و بقیه قسمتا ترمال پد باشه 1 گرم کافیه برای یکبار مصرف برای تقریبا 2 سال استفاده . یه چیزم مد نظرت قرار بده که  خمیری که میگیری  و  هیت سینکت با هم واکنش ندن و باعث خرابی نشن. چیزی که خیلیا توجه میکنن که هرچیز گرونی حتما خوب نیست و ترکیب با چیزی که داری ممکنه باعث خرابی بشه .

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی

شما بالاتر نکته ای فرمودین که دوستان توجه نکردن یا دقت نکردن

فرمودین دمای حالت عادی کارت ۵۵ درجه هست، مشکل اصلی همینه، کارت در حالت Idle حدودا ۳۰ تا ۳۷ درجه باید باشه و نه بیشتر، وقتی نزدیک به ۲۰ درجه اختلاف دما دارین نیازه که موارد بیشتری رو بررسی کنین.

اتاق شما دماش چند درجه هست؟ اگر جای گرمی هستین یا کیس جفت دیوار، زیر میز یا مکانی هست که هوا در اونجا جریان نداره ممکنه مشکل از همین باشه...

تنظیمات Nvidia رو ریست کنین (گزینه Power Management Mode روی چه موردی هست؟)

تنظیمات دستی اگر تو نرم‌افزار‌های مختلف دادین رو حذف کنین

ویندوز رو اگر میتونین عوض کنین سپس دمای Idle رو اندازه بگیرین

تا این دما اوکی نشه هیچ تفاوتی برای شما نداره

لینک به دیدگاه

با توجه به شرایطی که گفتید به احتمال 100 درصد مشکل از خمیر هست توی وضعیت بازار با توجه به قیمت مستر ژل پرو کولرمستر بهترین گزینه هست (حدود 600 هست که رقباش بالای 1 ملیون قیمت دارن) من خودم قبلا چنین موردی داشتم و با همین خمیر مستر ژل پرو کولرمستر تونستم حلش کنم

لینک به دیدگاه

مشخصات کامل و گیمی ک توش داغ میکنه چیه؟

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، fatide گفته است :

اگه فقط die به خمیر احتیاج داشته باشه و بقیه قسمتا ترمال پد باشه 1 گرم کافیه برای یکبار مصرف برای تقریبا 2 سال استفاده . یه چیزم مد نظرت قرار بده که  خمیری که میگیری  و  هیت سینکت با هم واکنش ندن و باعث خرابی نشن. چیزی که خیلیا توجه میکنن که هرچیز گرونی حتما خوب نیست و ترکیب با چیزی که داری ممکنه باعث خرابی بشه .

خب چجوری میتونم این چیزی که گفتی رو تست کنم؟

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست گرامی

شما بالاتر نکته ای فرمودین که دوستان توجه نکردن یا دقت نکردن

فرمودین دمای حالت عادی کارت ۵۵ درجه هست، مشکل اصلی همینه، کارت در حالت Idle حدودا ۳۰ تا ۳۷ درجه باید باشه و نه بیشتر، وقتی نزدیک به ۲۰ درجه اختلاف دما دارین نیازه که موارد بیشتری رو بررسی کنین.

اتاق شما دماش چند درجه هست؟ اگر جای گرمی هستین یا کیس جفت دیوار، زیر میز یا مکانی هست که هوا در اونجا جریان نداره ممکنه مشکل از همین باشه...

تنظیمات Nvidia رو ریست کنین (گزینه Power Management Mode روی چه موردی هست؟)

تنظیمات دستی اگر تو نرم‌افزار‌های مختلف دادین رو حذف کنین

ویندوز رو اگر میتونین عوض کنین سپس دمای Idle رو اندازه بگیرین

تا این دما اوکی نشه هیچ تفاوتی برای شما نداره

بله در بهترین حالت دمای کارت تا 44 درجه میاد 
نه من مطمئنم که از دمای اتاق نیست چون قبلا ی کارت 1070 ti duke داشتم اصلا دماش بیشتر از 71 نمیشد تو همین کیس و تو همین اتاق ولی از وقتی این کارت رو ( حدودا یک ماهی میشه خریدم) این مشکل پیدا شده 
پاور منیجمنت هم رو بست پرفورمنس هستش و اصلا دستکاری با افتر برنر هم نشده

در 3 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

با توجه به شرایطی که گفتید به احتمال 100 درصد مشکل از خمیر هست توی وضعیت بازار با توجه به قیمت مستر ژل پرو کولرمستر بهترین گزینه هست (حدود 600 هست که رقباش بالای 1 ملیون قیمت دارن) من خودم قبلا چنین موردی داشتم و با همین خمیر مستر ژل پرو کولرمستر تونستم حلش کنم

خب این خمیرو از کجا میتونم تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

پاور منیجمنت

بنده منظورم Power management mode توی تنظیمات Nvidia control panel هست، نه power plan ویندوز...

بررسی کنین

شاید اون کارت تو فصل سرد سال متصل بوده... 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...