رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مدل کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 1050 2GB دقیق همین هست

مدل پاور: والا دقیق نمیدونم اما اگر میخاین همین الان عکس ازش میگیرم میفرستم

والا ۴ ساله دارم از پاور استفاده می کنم و ۲ ساله سی پی یو و کارت گرافیک و ۴ گیگ رم اضافه کردم به سیستمم

درایور هم آخرین نسخه Game Driver هست

لینک به دیدگاه

یبار بهتون گفتم سیستم رو ببرید جای دیگه اما ندید گرفتید شرمنده ما وارد نیستیم!

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

یبار بهتون گفتم سیستم رو ببرید جای دیگه اما ندید گرفتید شرمنده ما وارد نیستیم!

نه عزیزم شما واردی : )

ولی من نمیدونم چرا نگفتم بهتون که من دیگه جایی نمی برم نشون بدم چون خدایی تا الان تو خرج الکی رفتم ۱۰۰ هزار تومان دادم پد سیلیکون رو عوض کردم دیگه خیلی خورد تو ذوق ام 

در 53 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

درود

لطفا مشخصات سیستمتون رو به صورت دقیق همراه با مدل بنویسید

خصوصا مدل دقیق گرافیک و پاور و اینکه چند وقته دارید از گرافیک و پاور استفاده می‌کنید؟

مدل کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 1050 2GB دقیق همین هست

والا ۴ ساله دارم از پاور استفاده می کنم و ۲ ساله سی پی یو و کارت گرافیک و ۴ گیگ رم اضافه کردم به سیستمم

درایور هم آخرین نسخه Game Driver هست

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Gh0stDead گفته است :

نه عزیزم شما واردی : )

ولی من نمیدونم چرا نگفتم بهتون که من دیگه جایی نمی برم نشون بدم چون خدایی تا الان تو خرج الکی رفتم ۱۰۰ هزار تومان دادم پد سیلیکون رو عوض کردم دیگه خیلی خورد تو ذوق ام 

مدل کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 1050 2GB دقیق همین هست

درایور هم آخرین نسخه Game Driver هست

شما تاپیک قبلی رو ول کردی دوباره تاپیک زدی! 2 تا پست آخر بهتون گفتم چیکار کنید شما باز کار خودتون رو کردید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

شما تاپیک قبلی رو ول کردی دوباره تاپیک زدی! 2 تا پست آخر بهتون گفتم چیکار کنید شما باز کار خودتون رو کردید

داداش ولش کن اون رو اصن

الان بهم بگو بخام این خمیر آشغالی که رو گرافیکه رو پاک کنم چجوری باید پاک کنم ویدیو اموزشی چیزی داره یا نه

بعد اینکه چه نوعی پیشنهاد میکنی واسه گیم مشتی باشه

راستی این که خمیرو عوض کرده یعنی گارانتی باطل شده ؟!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Gh0stDead گفته است :

داداش ولش کن اون رو اصن

الان بهم بگو بخام این خمیر آشغالی که رو گرافیکه رو پاک کنم چجوری باید پاک کنم ویدیو اموزشی چیزی داره یا نه

بعد اینکه چه نوعی پیشنهاد میکنی واسه گیم مشتی باشه

راستی این که خمیرو عوض کرده یعنی گارانتی باطل شده ؟!

بله باطل شده!

عوض کردنش کار شما نیست اشتباه میبندی کارت میسوزه خمیر خوب بخر ببر بده بیرون برات بزنن  سمت اونی که پد گذاشت هم نرو(میدونم که میری پیش همون اما چی میشه کرد)😂

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sabertooth گفته است :

بله باطل شده!

عوض کردنش کار شما نیست اشتباه میبندی کارت میسوزه خمیر خوب بخر ببر بده بیرون برات بزنن  سمت اونی که پد گذاشت هم نرو(میدونم که میری پیش همون اما چی میشه کرد)😂

داداش خب بهترین جایی که میشناسم همونجاست چیکا میکردم خب...

دیگم نمیخاد کمک کنی تو که بر میگردی ب من ک وارد نیستم میخندی همون بهتر ک جواب ندی دیگه تو تاپیک من چیزی نزار بای 

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز کمترین خمیری که برای کارت گرافیک میشه استفاده کرد به نظرم deepcool z9 هست که تا حدی عملکرد خوبی داره . خمیرهای بهتری هم هست ولی متاسفانه بسیار گرون قیمت هستن . عوض کردن خمیر کار سختی نیست ولی چون شما تجربش رو ندارید بهتره از کسی که بلد هست کمک بگیرید ( سمت اون نفر قبلی هم نرید ) چون مشخص هست که خیلی به کارشون وارد بودن 

نمیدونم تو کدوم شهر ساکن هستید ولی اگر تهران و کرج هستید دسترسی خوبی به تعمیرکار اینکاره دارید . اگر برند کارت گرافیکتونم لطف کنید ممنون میشم . و اینکه اگر میتونید همون عکس از پاورتون هم ارسال کنید راحت تر میشه نظر داد درمورد خوب یا بد بودنش 

امیدوارم مشکلتون سریع حل بشه 🌷

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Gh0stDead گفته است :

داداش خب بهترین جایی که میشناسم همونجاست چیکا میکردم خب...

دیگم نمیخاد کمک کنی تو که بر میگردی ب من ک وارد نیستم میخندی همون بهتر ک جواب ندی دیگه تو تاپیک من چیزی نزار بای 

وقتی تاپیک میزنید یک کاربر بهتون مشاوره میده و تا چند وقت میبینید کسی کمکی نمیکنه شک نکنید جواب درست رو همون کاربر بهتون داده...والا چند دوره دارم میگم چیکار کنید اما باز میرید کار خودتونو میکنید 

اشکمونو دراوردی 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

دوست عزیز کمترین خمیری که برای کارت گرافیک میشه استفاده کرد به نظرم deepcool z9 هست که تا حدی عملکرد خوبی داره . خمیرهای بهتری هم هست ولی متاسفانه بسیار گرون قیمت هستن . عوض کردن خمیر کار سختی نیست ولی چون شما تجربش رو ندارید بهتره از کسی که بلد هست کمک بگیرید ( سمت اون نفر قبلی هم نرید ) چون مشخص هست که خیلی به کارشون وارد بودن 

نمیدونم تو کدوم شهر ساکن هستید ولی اگر تهران و کرج هستید دسترسی خوبی به تعمیرکار اینکاره دارید . اگر برند کارت گرافیکتونم لطف کنید ممنون میشم . و اینکه اگر میتونید همون عکس از پاورتون هم ارسال کنید راحت تر میشه نظر داد درمورد خوب یا بد بودنش 

امیدوارم مشکلتون سریع حل بشه 🌷

قیمت خمیر deepcool z9 چنده

ساکن تهران کرج نیستم متاسفانه

ایسوس 

والا پاورم که توی تاپیکای قبلی گفتن آشغاله 

16105644936041345838987.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

وقتی تاپیک میزنید یک کاربر بهتون مشاوره میده و تا چند وقت میبینید کسی کمکی نمیکنه شک نکنید جواب درست رو همون کاربر بهتون داده...والا چند دوره دارم میگم چیکار کنید اما باز میرید کار خودتونو میکنید 

اشکمونو دراوردی 

داش خب چرا دعوا میگیری بهت گفتم که یک خمیر خوب بهم معرفی کن میای میخندی بهم 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Gh0stDead گفته است :

داش خب چرا دعوا میگیری بهت گفتم که یک خمیر خوب بهم معرفی کن میای میخندی بهم 

سلام

برای خمیر چقدر میخواید هزینه کنید ؟

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Gh0stDead گفته است :

قیمت خمیر deepcool z9 چنده

ساکن تهران کرج نیستم متاسفانه

ایسوس 

والا پاورم که توی تاپیکای قبلی گفتن آشغاله 

16105644936041345838987.jpg

بله متاسفانه و این پاور آشغالی بیش نیست . حتما و حتما پاورتون رو عوض کنید . به نظرم یه پاور درست و درمون از کسی حتی شده برای تست بگیرید و ببینید بازم این مشکل رو دارید یا نه . این پاوری که دارید فقط اسم پاور رو یدک میکشه متاسفانه 

خمیر z9 فکر کنم حدود 300 قیمت داشته باشه و برای استفاده 6 کارت جوابگو هستش حداقل . حتما به تاریخ تولیدش دقت کنید که خمیر تاریخ گذشته بهتون ندن .

اگر کرج یا تهران بودید میتونستم خودم براتون خمیر عوض کنم . حتی خمیر هم داشتم 

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

پاورتون که اصلا خوب نیست
شما برای این سیستم حداقل یه پاور 480 (ترجیحا 500) وات لازم دارید. احتمال اینکه پاور به کارت آسیب زده باشه خیلی زیاده. چنین موردی رو دیدم که طرف پاورش خوب برق رسانی نمی‌کرده به کارت گرافیکش، برد کارتش سیاه شده بود.

در ضمن مدل دقیق کارت گرافیکتون رو نگفتید؟ برندش چیه؟ مدلِ برندش چیه؟

مثلا ایسوس سری TUF سری PH سری ROG داره

کارت شما دقیقا چیه مدلش؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

کارت شما دقیقا چیه مدلش؟

کارتشون ایسوس سری PH هست

تاپیک قبلیشون عکسش رو گذاشتن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m.reza گفته است :

سلام

برای خمیر چقدر میخواید هزینه کنید ؟

والا اینجور که معرفی می کنن و از قیمتش معلومه تهش ۱۵۰ هزار تومن

در 1 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

بله متاسفانه و این پاور آشغالی بیش نیست . حتما و حتما پاورتون رو عوض کنید . به نظرم یه پاور درست و درمون از کسی حتی شده برای تست بگیرید و ببینید بازم این مشکل رو دارید یا نه . این پاوری که دارید فقط اسم پاور رو یدک میکشه متاسفانه 

خمیر z9 فکر کنم حدود 300 قیمت داشته باشه و برای استفاده 6 کارت جوابگو هستش حداقل . حتما به تاریخ تولیدش دقت کنید که خمیر تاریخ گذشته بهتون ندن .

اگر کرج یا تهران بودید میتونستم خودم براتون خمیر عوض کنم . حتی خمیر هم داشتم 

آها

الان من این خمیری که گفتید رو بخام بخرن برای چند بار میشه استفاده کرد و چند سال طول میکشه خشک بشه ؟!

در 57 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

پاورتون که اصلا خوب نیست
شما برای این سیستم حداقل یه پاور 480 (ترجیحا 500) وات لازم دارید. احتمال اینکه پاور به کارت آسیب زده باشه خیلی زیاده. چنین موردی رو دیدم که طرف پاورش خوب برق رسانی نمی‌کرده به کارت گرافیکش، برد کارتش سیاه شده بود.

کارت شما دقیقا چیه مدلش؟

وای 🤤

خب از اونجا که من چند بار هم گفتم یارو زمانی که فن پاورو تعمیر کرده خمیر گرافیک هم یه آشغالی ریخته و کارت گارانتی رو هم باطل کرده... من الان دلم به این خوشه که این مشکلی که بعد تعویض خمیر به وجود اومده به خاطر داغون بودن خمیر باشه چون قبل این من سیستمم خیلی خوب کار می کرده و تو جی تی ای وی و فورتنایت به خوبی کار می کرده و روون می رفته داخل و بازی رو نمیبسته

لینک به دیدگاه

کاربر جدید گرامی

برای اینکه اینجا بتونید راهنمایی بگیرید کمی هم شما باید اطلاعات بدید و به راهنمایی عزیزان گوش بدی

گویا عزیزان تشخیص دادن خمیر کارت شما خوب نیست و باید تعویض بشه که تعویضش مشخصا کار شما نیست

پاور هم همونطور که در عکس مشخصه و عزیزان هم گفتن باهاش سیستم روشن نکنید بهتره

حداقل محل سکونت رو بگید که عزیزان بتونن کاربری یا مرکزی رو برای انجام این کار به شما معرفی کنند

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

جدیدا کارت 3060 ti pny خریداری کردم و موقع کار و گیم دمای کارت خیلی میره بالا و لود فن هم 100درصد میشه

چون کارت قبلیم  خنک کننده مایع داشت دما نهایت 60 هم نمیرسید ولی این تا 90 رو هم تجربه کردم 

حدود یک هفته میشه گرفتم ایا مشکلی پیدا نمیکنه ؟ با توجه به اینکه گارانتی داخلی ندارن و تعویض و تعمیرش سخت خواهد بود بنظرتون راهکار خاصی داره یا کلا بیخیال حساسیت بشم و یک مورد عادی هستش ؟1487351129_Screenshot(37).thumb.png.8ffe586345b0bf9efcead12f6880969a.png

لینک به دیدگاه

image.thumb.png.a103fae7014b3086abf4dcc17f072836.png

اگر این مقادیر معتبر باشن کارتتون بیش از حد داغ می‌شه

ممکنه بفرمایید از کجا تهیه کردید؟ بهتر می‌شه راهنمایی کرد

منظور اینکه آکبند تهیه شده؟

از خارج وارد شده یا همینجا خریدید؟

اگر از خارج وارد شده لینک مبدا رو بفرمایید.

اینا برای اینه که مشخص شه وضعیت کارت قبلا به چه شکل بوده

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

سلام دوستان 

جدیدا کارت 3060 ti pny خریداری کردم و موقع کار و گیم دمای کارت خیلی میره بالا و لود فن هم 100درصد میشه

چون کارت قبلیم  خنک کننده مایع داشت دما نهایت 60 هم نمیرسید ولی این تا 90 رو هم تجربه کردم 

حدود یک هفته میشه گرفتم ایا مشکلی پیدا نمیکنه ؟ با توجه به اینکه گارانتی داخلی ندارن و تعویض و تعمیرش سخت خواهد بود بنظرتون راهکار خاصی داره یا کلا بیخیال حساسیت بشم و یک مورد عادی هستش ؟1487351129_Screenshot(37).thumb.png.8ffe586345b0bf9efcead12f6880969a.png

سلام 
با توجه به این عکسی که گذاشتین چک کنین ببینین یکی از فن هاتون میچرخه یا نه 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

کاربر جدید گرامی

برای اینکه اینجا بتونید راهنمایی بگیرید کمی هم شما باید اطلاعات بدید و به راهنمایی عزیزان گوش بدی

گویا عزیزان تشخیص دادن خمیر کارت شما خوب نیست و باید تعویض بشه که تعویضش مشخصا کار شما نیست

پاور هم همونطور که در عکس مشخصه و عزیزان هم گفتن باهاش سیستم روشن نکنید بهتره

حداقل محل سکونت رو بگید که عزیزان بتونن کاربری یا مرکزی رو برای انجام این کار به شما معرفی کنند

آها ببخشید واقعا خب خمیر رو اگر کسی میشناسه یک وارد رو توی سبزوار که سرم کلاه نره بگه لطفا

ساکن سبزوار هستم 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MasoudK96 گفته است :

منظور اینکه آکبند تهیه شده؟

از خارج وارد شده یا همینجا خریدید؟

اگر از خارج وارد شده لینک مبدا رو بفرمایید.

اینا برای اینه که مشخص شه وضعیت کارت قبلا به چه شکل بوده

https://www.amazon.ae/PNY-GeForce-Gaming-EPIC-X-VCG3060T8DFXPPB/dp/B08NW693LG/ref=pd_rhf_se_p_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=6J3JW0R8ZH20WRDAS3KD

نه از سایت امازون دبی گرفتم

کارت پلم بود و روکش های بک پلیت و فن ها رو خودم کندم

نکته ایی که هست زیر رندر دما تا 80 82 میره 

برای محک زدن قدرت کارت توی بازی تنظیمات بازی رو فوق بالا بردم یعنی هرچی بود حداکثر و تو تنظیمات حداکثر وی رم رو روی 8گیگ گذاشتم و فریم ریت روی 60 قفل کردم

اونجا بود که کارت دماش بالای 85 تا 90 میرفت حدود 2 ساعت هم بازی کردم

هیچگونه لگ یا کرش نداشتم البته همه چی روون بود 

احتمال داره برای این دما رفته باشه بالا ؟ بازی هم RE E 3 remake

توی بازی horaizen zero dawn ولی دما اینقدر بالا نرفت و حدودای 75 تا 80 میرسید

در 24 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

سلام 
با توجه به این عکسی که گذاشتین چک کنین ببینین یکی از فن هاتون میچرخه یا نه 

لود فن موقع رندر تا 80 میره و دما هم 80

ولی تو گیم سنگین 100 درصد میشه و دما تا 90 هم میره

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه آکبند تهیه شده خمیر سیلیکون بعیده مشکلی داشته باشه

همچنین می‌فرمایید فن‌ها درست می‌چرخند.

بنابراین احتمالی که بنده می‌دم این هست که سیستم خنک‌کننده کارت کلا به اندازه فاندرز ادیشن (که اعدادش رو ارسال کردم) قدرت نداره و برای این کارت عادی هست.

البته ایرادی هم نیست. همچین دماهایی در کارت‌های سری 500 amd زیاد مشاهده شده و اتفاقی برای سیلیکون در این دما نمی‌افته.

------------------------------------------------------------------------------------------------

1) تهویه کیستون چطور هست؟ فن برای ورود و خروج هوا هست داخل کیس؟

2) سرچ کردید ببینید افرادی که کارت مشابه دارن چه دمایی گزارش کردن؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

با توجه به اینکه آکبند تهیه شده خمیر سیلیکون بعیده مشکلی داشته باشه

همچنین می‌فرمایید فن‌ها درست می‌چرخند.

بنابراین احتمالی که بنده می‌دم این هست که سیستم خنک‌کننده کارت کلا به اندازه فاندرز ادیشن (که اعدادش رو ارسال کردم) قدرت نداره و برای این کارت عادی هست.

البته ایرادی هم نیست. همچین دماهایی در کارت‌های سری 500 amd زیاد مشاهده شده و اتفاقی برای سیلیکون در این دما نمی‌افته.

------------------------------------------------------------------------------------------------

1) تهویه کیستون چطور هست؟ فن برای ورود و خروج هوا هست داخل کیس؟

2) سرچ کردید ببینید افرادی که کارت مشابه دارن چه دمایی گزارش کردن؟

والا تهویه خاصی نداره بخاطر کولر سی پی یوم مجبورم درب کیس رو باز کنم چون جا نمیشه و اینکه کیس زیر میز هستش 

پس میگین مشکلی نداره ؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Mansbrz گفته است :

والا تهویه خاصی نداره بخاطر کولر سی پی یوم مجبورم درب کیس رو باز کنم چون جا نمیشه و اینکه کیس زیر میز هستش 

پس میگین مشکلی نداره ؟

نه. با توجه به شرایط به نظر من طبیعیه. دوستان شاید تخصصشون بیشتر باشه نظر بدن بازم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...