رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بازی های انلاین احتمالا چون fps بازی محدود نیست و بازه گرافیک بیشتر تحت لود قرار میگیره و بیشتر داغ میشه . ۷۵ درجه خیلی بالا نیست ولی بهتره خمیر خوب بزنی و در کیسم باز بزاری

لینک به دیدگاه

این خمیر برای گرافیک نیست برای ترانزیستورها بیشتر استفاده میشه

این خوبه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

این خمیر برای گرافیک نیست برای ترانزیستورها بیشتر استفاده میشه

این خوبه

من هم برا cpu زدم هم گرافیک😅.فرق این z5 و z3 چیه؟(اینو میدونم z5 3 گرمی و z3 1.5 گرمی.).و 1 گرم معادل 1 میلی لیتره؟

توی دیجی کالا از z3 بیشتر راضی بودن.به نظر شما کدوم بهتره؟و 2020 بهتره یا اون یکی ها؟

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

سلام. سیستم من یه مدت خراب شد و پیش تعمیرکار بردم از اون وقت به بعد هیچ مشکلی توی کامپیوتر نبود به جز اینکه صدای فن cpu بیشتر از قبل شده بود(یعنی قبلا اصلا صدا نداشت) البته موقع روشن شدن کامپیوتر ابتدا صدای فن زیاده، وقتی میرسه به لوگوی مادربورد کم میشه و دوباره زیاد میشه. وقتی دمای cpu رو دیدم روی 90 درجه بود. همیشه روی این عدده بدون این که مشکلی پیش بیاد. احساس میکنم مشکل نرم افزاری باشه.

مشخصات :

main : z370p D3

cpu : core i7 8700

Untitled.png

ویرایش شده توسط alimirzaee
لینک به دیدگاه

سلام

برو توی کنترل پنل

قسمت power option

change plan setting بزن

بعد change advanced  power setting

processor power managment بزن

مینیموم بزار روی 5%

مکسیموم هم بزای روی 90 درصد

تنظیمات سیو کن و ریسیت کن حل میشه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، hosin گفته است :

سلام

برو توی کنترل پنل

قسمت power option

change plan setting بزن

بعد change advanced  power setting

processor power managment بزن

مینیموم بزار روی 5%

مکسیموم هم بزای روی 90 درصد

تنظیمات سیو کن و ریسیت کن حل میشه

min روی 5 بود max روی 100 بود که بردمش روی 90 ولی تغییر نکرد

لینک به دیدگاه

سلام

دمای 90 دجه میتونه به سیستم آسیب بزنه . البته احتمالش هست که نرم افزاری باشه .

اول باید متوجه بشید که 90 درجه صحیحه یا نه . برای این کار از نصب درست کولر CPU و وجود و سلامت خمیر سیلیکون مناسب اطمینان حاصل کنید . بعد از اون دمای کولر رو با دست یا دما سنج تست کنید .

اگر دما واقعی بود که باید تا رفع مشکل از استفاده از سیستم خودداری کنید . اگر هم مشکل نرم افزای بود میتونید با آپدیت بایوس و .... یا حتی تغییر درصد فن در دما های مختلف مانع گردش حداکثری فن بشید تا صدا قطع بشه هرچند این که فقط پاک کردن صورت مسئله هستش و اگر دما واقعا بالا بره میتونه سیستم رو ناکار کنه .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

دمای 90 دجه میتونه به سیستم آسیب بزنه . البته احتمالش هست که نرم افزاری باشه .

اول باید متوجه بشید که 90 درجه صحیحه یا نه . برای این کار از نصب درست کولر CPU و وجود و سلامت خمیر سیلیکون مناسب اطمینان حاصل کنید . بعد از اون دمای کولر رو با دست یا دما سنج تست کنید .

اگر دما واقعی بود که باید تا رفع مشکل از استفاده از سیستم خودداری کنید . اگر هم مشکل نرم افزای بود میتونید با آپدیت بایوس و .... یا حتی تغییر درصد فن در دما های مختلف مانع گردش حداکثری فن بشید تا صدا قطع بشه هرچند این که فقط پاک کردن صورت مسئله هستش و اگر دما واقعا بالا بره میتونه سیستم رو ناکار کنه .

تقریبا دو سه ماه هست که اینطوری دارم استفاده میکنم.

اگه دمای واقعی باشه طبیعتا نباید یه مشکلی پیش می اومد؟ یا اخلالی ایجاد میشد

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، alimirzaee گفته است :

فن استوک خود cpu روشه! بهتره سریعا یک کولر مناسب تهیه کنید فن فعلیتون داره از کار میوفته...2935 rpm 😑 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنده یه گرافیک msi gtx 1070ti gaming دارم بدون گیم بزنم سیستم روشن کنم رو 52-53 هست برم تو گیم میاد رو 73-75 بعد که از بازی بیرون میام تا یه ساعت اینا دما رو 55-57 هست بدون حتا کاری با سیستم انچام بدم با اینکه الا زمستونه و اتاق منم خیلی سرده در کیس هم بازی کیس هم green z2hero فن هم داره 5 تا فنش رو دور 50تا 65 نویز داره ولی کمه گارانتیشم مونده چه کنم بفرستم گارانتی ؟ چه باید کنم؟ 

لینک به دیدگاه

🙄

اینایی که گفتی کاملا عادیه

https://linustechtips.com/topic/1064503-1070-ti-running-at-80-degrees-c/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دما برای ۱۰۷۰ تی ای نرمال هست

همیشه سعی کن بعد از اتمام گیم با نرم افزار msi دور فن رو روی ۲۵ درصد بزارین تا کارت خنک بشه بعد سیستم رو خاموش کنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

🙄

اینایی که گفتی کاملا عادیه

https://linustechtips.com/topic/1064503-1070-ti-running-at-80-degrees-c/

دما بدون بازی کنم تا ۵۷ هم میاد اما فن روشن نمیشه اخه بدون گیم تا ۵۷ عادیه؟ 

در 1 ساعت قبل، WINNER گفته است :

این دما برای ۱۰۷۰ تی ای نرمال هست

همیشه سعی کن بعد از اتمام گیم با نرم افزار msi دور فن رو روی ۲۵ درصد بزارین تا کارت خنک بشه بعد سیستم رو خاموش کنید

چشم و اینکه ایا گارانتی استفاده نکنم ؟ بابت صدا فن رو دور ۵۰ 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، alimirzaee گفته است :

سلام مجدد

خیر . احتمال درست بودن دما وجود داره . همین الان نسل 9000 هم خنک نیست و دمای 100 درجه هم براش گزارش شده .

کارت 290X نسخه رفرنس هم تحت دمای 94 . 95 درجه کار می کنه .

الان شما کاری که بنده گفتم رو انجام بدید و در حالی که دما 90 درجس کولر رو لمس کند . اگر دستتون به سرعت سوخت یعنی دما درسته و کولر هم نمی تونه دما رو کنترل کنه . اگر دما چندان بالا نبود یا دما نادرست گزارش شده یا کولر سر جاش درست بسته نشده .

نوع کولرتون رو هم ذکر کنید .

لینک به دیدگاه

سلام دقیقا این مشکل رو داشتم دلیلش اینه که هیتسینک فن cpu خوب به cpu نمیچسبه مال من معمولی بود . کولر رو عوض کن ببین چی میشه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، alimirzaee گفته است :

سلام. سیستم من یه مدت خراب شد و پیش تعمیرکار بردم از اون وقت به بعد هیچ مشکلی توی کامپیوتر نبود به جز اینکه صدای فن cpu بیشتر از قبل شده بود(یعنی قبلا اصلا صدا نداشت) البته موقع روشن شدن کامپیوتر ابتدا صدای فن زیاده، وقتی میرسه به لوگوی مادربورد کم میشه و دوباره زیاد میشه. وقتی دمای cpu رو دیدم روی 90 درجه بود. همیشه روی این عدده بدون این که مشکلی پیش بیاد. احساس میکنم مشکل نرم افزاری باشه.

مشخصات :

main : z370p D3

cpu : core i7 8700

Untitled.png

سلام.چک کن ببین در بایوس هم همینه؟

لینک به دیدگاه

احتمال بالا کولر سی پی یو روی سی پی یو درست نصب نشده یا خمیر، خمیر مناسبی نبوده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ariarko گفته است :

اره عادیه چون تا 60 درجه فنا خاموشه.

ببر میخای برات سرویس کنن. ولی خب مطمعنن زمان  بره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ariarko گفته است :

سلام دوستان بنده یه گرافیک msi gtx 1070ti gaming دارم بدون گیم بزنم سیستم روشن کنم رو 52-53 هست برم تو گیم میاد رو 73-75 بعد که از بازی بیرون میام تا یه ساعت اینا دما رو 55-57 هست بدون حتا کاری با سیستم انچام بدم با اینکه الا زمستونه و اتاق منم خیلی سرده در کیس هم بازی کیس هم green z2hero فن هم داره 5 تا فنش رو دور 50تا 65 نویز داره ولی کمه گارانتیشم مونده چه کنم بفرستم گارانتی ؟ چه باید کنم؟ 

سلام

به نسبت یکم گرم تر از حالت نرماله، تو فصل گرم اذیت کننده میشه.

اگه مدت زمان زیادی از گارانتی نمونده، بهتر اینه که یک خمیر با کیفیت عالی بگیرید و خمیرشو عوض کنید. خروجی کار بهتر از گارانتی دادنه.

بدید به گارانتی هم از نظر هزینه بصرفه هست و بهتر از بیخیالی هست.

https://www.techpowerup.com/review/msi-gtx-1070-ti-gaming/35.html

خمیر عالی :

arctic mx4

cooler master pro or maker

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

به نسبت یکم گرم تر از حالت نرماله، تو فصل گرم اذیت کننده میشه.

اگه مدت زمان زیادی از گارانتی نمونده، بهتر اینه که یک خمیر با کیفیت عالی بگیرید و خمیرشو عوض کنید. خروجی کار بهتر از گارانتی دادنه.

بدید به گارانتی هم از نظر هزینه بصرفه هست و بهتر از بیخیالی هست.

https://www.techpowerup.com/review/msi-gtx-1070-ti-gaming/35.html

خمیر عالی :

arctic mx4

cooler master pro or maker

اره حالا اینجا که کسی انجام نمیده یا باید خودم انجام بدم یا ببرم شیراز گفتم شاید فنشم درست کننو باز پلمپ کنن

یکی از دوستان میگفت  

در 14 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

اره عادیه چون تا 60 درجه فنا خاموشه.

ببر میخای برات سرویس کنن. ولی خب مطمعنن زمان  بره

اره بی سیستم میشم آنبرد ندارم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ariarko گفته است :

عادیه عزیز...شما بیا رو لپ تاپ تا بهت بگم دما یعنی چی !!!!تو بازی تا 90 هم میره..بدون فن کولر دمای سی پی یو میچسبه به 97!این غیر عادیه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ariarko گفته است :

درود

عادیه منم 1070 مینی دارم فنش وقتی دما بالاتر نیاد روشن نمیشه و معمولا رو 54-55 میمونه توی گیم هم تا 80 بالا میادکه توی نرم افزار ام اس ای توی تنظیمات فن کاستوم رو به دیفالت تغییر بدی دور فن درصدی میاد بالا و همگام با دما دور فن کم و زیاد میشه. نگران نباش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، ariarko گفته است :

دمای فول لودت عادیه

دمای بیکاری بعد از روشن کردن سیستم اگر بالای 50 میره به احتمال زیاد خمیر مقداری از کارایی خودشو از دست داده

چونکه کارت من بالاتر از 48 نمیرفت یک گیگابایت هم داشتم دیروز فروختم اون دمای بیکاریش بیشتر از 48 نمیشد

فن هم اگر خیلی صدا میده حتما بدین گارانتی چونکه به مرور زمان بدتر میشه

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود

عادیه منم 1070 مینی دارم فنش وقتی دما بالاتر نیاد روشن نمیشه و معمولا رو 54-55 میمونه توی گیم هم تا 80 بالا میادکه توی نرم افزار ام اس ای توی تنظیمات فن کاستوم رو به دیفالت تغییر بدی دور فن درصدی میاد بالا و همگام با دما دور فن کم و زیاد میشه. نگران نباش.

تشکر چشم خیلام راحت شد 

در 43 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

دمای فول لودت عادیه

دمای بیکاری بعد از روشن کردن سیستم اگر بالای 50 میره به احتمال زیاد خمیر مقداری از کارایی خودشو از دست داده

چونکه کارت من بالاتر از 48 نمیرفت یک گیگابایت هم داشتم دیروز فروختم اون دمای بیکاریش بیشتر از 48 نمیشد

فن هم اگر خیلی صدا میده حتما بدین گارانتی چونکه به مرور زمان بدتر میشه

ایا ببرم با خودم شیراز ۱ روزه بهم میده و اینکه کارت از پلمپ در نمیاد؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، ariarko گفته است :

تشکر چشم خیلام راحت شد 

ایا ببرم با خودم شیراز ۱ روزه بهم میده و اینکه کارت از پلمپ در نمیاد؟

عزیز کارت برای تعویض خمیر باز میشه و پلمپ از بین میره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...