رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است :

سری deepcool هست

از نظر دما  مشکلی نداره

عملا در نمایش دما مشکل داره... دمای فیک رو نمایش میده.در صورتی که عملا دما 41 درجه هست .. برنامه های دیگه  مثل msi دما رو 70 درجه تشخیص میدن .. نمیدونم چرا

چک کنید ببینید فقط توی این برنامه اینجوری هست یا نه  با یه نرم افزار دیگه مانیتورینگ کنید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

چک کنید ببینید فقط توی این برنامه اینجوری هست یا نه  با یه نرم افزار دیگه مانیتورینگ کنید

توی msi و hwmonitor  بالا میزد

اما توی خود کنترل پنل ایسوز و بایوس پایین میزنه

اینطوری بگم: مانیتورینگ متفرقه نشون میده 85 /. پنل ایسوز نشون میده  47 

مثلا زمانی که برنامه های جانبی میگفتن 101 درجه دما شده

پنل ایسوز میگفت 59 درجه دماس

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است :

توی msi و hwmonitor  بالا میزد

اما توی خود کنترل پنل ایسوز و بایوس پایین میزنه

اینطوری بگم: مانیتورینگ متفرقه نشون میده 85 /. پنل ایسوز نشون میده  47 

مثلا زمانی که برنامه های جانبی میگفتن 101 درجه دما شده

پنل ایسوز میگفت 59 درجه دماس

با aida64 چند دقیقه ببرین زیر لود و عکس بندازید تو این برنامه میتونید زیر لود دمای اصلی پردازنده رو ببینید

اگر هم منظورتون از پنل ایسوس همون al suite هست که  

نتیجه تست با کولر استوک
i5 8400
rog strix b360f
ram 4
مثلا دما روی گیم pes 2017 (نخنیدن هاا گیمی دیگه دم دست نبود) رو msi زده 55 ولی رو al suite زده 39

734600164_Screenshot(22).thumb.png.29bd2e1a246d23c1f0b6ee47a850d776.png

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

اگر هم منظورتون از پنل ایسوس همون al suite هست که  

نتیجه تست با کولر استوک
i5 8400
rog strix b360f
ram 4
مثلا دما روی گیم pes 2017 (نخنیدن هاا گیمی دیگه دم دست نبود) رو msi زده 55 ولی رو al suite زده 39

734600164_Screenshot(22).thumb.png.29bd2e1a246d23c1f0b6ee47a850d776.png

خوب الان کدوم داره درست میگه ؟

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
لینک به دیدگاه

سلام عزیز

اگه کولرت هیت‌پایپی هست دست بزن به هیت‌پایپ ها ببین دمایی که احساس میکنی به 101 درجه نزدیکه یا 59 درجه

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، GAGHL گفته است :

سلام عزیز

اگه کولرت هیت‌پایپی هست دست بزن به هیت‌پایپ ها ببین دمایی که احساس میکنی به 101 درجه نزدیکه یا 59 درجه

100 درصد 59 درجه... اصلا هوای که از کیس بیرون میاد داغ نیست و معمولی هست  .. بیخودی زده 101 درجه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است :

100 درصد 59 درجه... اصلا هوای که از کیس بیرون میاد داغ نیست و معمولی هست  .. بیخودی زده 101 درجه

پیشنهاد میکنم کولر رو باز کنید ببینید خمیر خشک نشده باشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است :

سلام دوستان

رفقا cpu جدید من  نمیدونم چرا اختلاف دما داره قبلی i5 4570 مشکلی نداشت.

یعنی من داشتم گیم پلی میدادم یه دفعه دیدم msi afterburner زده دما رو 101 درجه

گفتم یا انواع امام زاده

سریع رفتم توی برنامه خود مادربرد Asus Ai suite دیدم زده 52 درجه !! توی بایوس هم کمه 

تمام برنامه های نماش مشخصات سیستم، دمای cpu رو 35 الی 40  درجه بالاتر نمایش میدن ! این خیلی عجیبه برام .. چرا واقعا؟ کسی تا حالا همچین مشکلی خورده؟

ویندوز هم تازه نصب شده و عملا سیستم هیچ مشکلی نداره و کاملا استیبل هست تمام درایورها هم آپدیت هست از بایوس تا ویندوز

windows 10 64

asus h87 pro

i7 4790k

ممنون میشم اگر تجربه این موضوع رو داشتید بهم اطلاع بدید

سپاس

سلام،

نرم افزار Asus Ai Suite دمای سوکت پردازنده رو گزارش می کنه، نه دمای پردازنده.

شما برای دریافت دمای هسته های پردازنده یا از HWINFO استفاده کنید یا از نرم افزار Core Temp، دمای داغترین هسته میشه دمای پردازنده شما.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، GAGHL گفته است :

پیشنهاد میکنم کولر رو باز کنید ببینید خمیر خشک نشده باشه

عزیز دلم

کل ماجرا اینه 

۲ روز پیش من cpu جدید رو گذاشتم روی سیستم

تا امروز هم همه چیزی اوکی ... سیستم کامالا پایدار بدون فریز و کرش

توی بازی های سنگین مثل red dead  هم مشکلی نداشته..فرکانس پایه رو 4000 داره بوست هم تا 4400 الی 4500 میره

من هیچوقت از msi استفاده نمی کردم

گفتم بزار نصبش کنم برم توی گیم تا کامل سیستم رو مانیتور کنم که خیالم راحت بشه 

هیچی ما رفتیم تو گیم همه جی اوکی بود یه دفعه لای اون همه پارامتر چشمم افتاد به دمای cpu که 100 درجه بود!!‌

بعدم که با پنل خود ایسور چک کردم دیدم 63 درجس.. 

حالا رفته رو اعصابم که اون 100 درسته یا 63 .. ولی زمانی که زده بود 100 درجه سینک cpu اصلا داغ نبود و گرمای معمولی داشت..

اینم خنک کننده:

81HsDa67tpL._AC_SL1200_.jpg

در 16 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سلام،

نرم افزار Asus Ai Suite دمای سوکت پردازنده رو گزارش می کنه، نه دمای پردازنده.

شما برای دریافت دمای هسته های پردازنده یا از HWINFO استفاده کنید یا از نرم افزار Core Temp، دمای داغترین هسته میشه دمای پردازنده شما.

ممنون 

شب میرم خونه تست میکنم

یعنی msi‌ هم داره دمای پردازنده رو میگه به نظرتون؟

و ایا دمای سوکت 50 درجس و دمای پردازنده 90 .. چقدر مشکل حاد هست!!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Mr.jalilpour گفته است :

ممنون 

شب میرم خونه تست میکنم

یعنی msi‌ هم داره دمای پردازنده رو میگه به نظرتون؟

و ایا دمای سوکت 50 درجس و دمای پردازنده 90 .. چقدر مشکل حاد هست!!

بله دمای سوکت میتونه 50 باشه و دمای پردازنده روی 100 باشه، غیر طبیعی نیست.

4790K پردازنده داغیه اصولا، همینکه بتونید در حالت دیفالت دمای هسته ها رو روی 85 نگه دارید عالیه. سعی کنید به 90 نرسه در 24/7

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ARMIN گفته است :

بله دمای سوکت میتونه 50 باشه و دمای پردازنده روی 100 باشه، غیر طبیعی نیست.

4790K پردازنده داغیه اصولا، همینکه بتونید در حالت دیفالت دمای هسته ها رو روی 85 نگه دارید عالیه. سعی کنید به 90 نرسه در 24/7

خداوند خیرت بده اخوی

این شد جواب منطقی 

من فکر میکردم دما دماس .. اصلا به سوکت و پردازنده توجه نمیکردم.. امشب میرم تست های کاملش رو میگیرم

فدااتم

لینک به دیدگاه

4790k سی پی یو داغیه درسته اما کولرتون چیز خوبیه نباید دما این باشه مشکل از جای دیگست

لینک به دیدگاه

با توجه به کولرتون یا خمیر خشک شده یا خمیر بی کیفیته یا کولر محکم بسته نشده تجربشو دارم که خمیر فوق العاده بی کیفیت رو رو i5 4460 زدم دما به ۹۹ رسیده  در کل بهتره کولر رو یک بار باز کنید و خمیر با کیفیتی بزنید  موقع بستن کولر هم  اون رو صحیح قرار بدین  احتمالا دما چیزی حدود ۸۰ یا کمی بیشتر خواهد بود

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، a.d oc گفته است :

4790k سی پی یو داغیه درسته اما کولرتون چیز خوبیه نباید دما این باشه مشکل از جای دیگست

امشب خمیر عوض میکنم ببینم چی میشه

در 28 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

با توجه به کولرتون یا خمیر خشک شده یا خمیر بی کیفیته یا کولر محکم بسته نشده تجربشو دارم که خمیر فوق العاده بی کیفیت رو رو i5 4460 زدم دما به ۹۹ رسیده  در کل بهتره کولر رو یک بار باز کنید و خمیر با کیفیتی بزنید  موقع بستن کولر هم  اون رو صحیح قرار بدین  احتمالا دما چیزی حدود ۸۰ یا کمی بیشتر خواهد بود

درسته- ممکنه خمیر خوب نبوده امشب تعویض میکنم اطلاع میدم

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

درسته که میگن 4790K داغه ولی دیگه اونطوریا هم نیست و اگه کولر خوب و تهویه خوبی داشته باشید دیگه اونقدر هم داغ نمیشه که به 100 درجه برسه!

طبق تجربه ای که داشتم وقتی چند تا نرم افزار تست دما و مانیتورینگ رو سیستم نصب می کنید معمولا در اعلام نتایج به مشکل میخورن و یه جورایی تداخل ایجاد میشه و دما رو به درستی نشون نمیدن و بعضی دماها رو معمولا بالای 100 درجه میزنن! ، شما اول تمام نرم افزار ها رو حذف کن و یه ری استارت کن و بعد دوباره  HWMonitor رو نصب کن و دما رو بررسی کن ببین دوباره دما رو بالا میزنه یا نه ، اگه دما رو بالا زد اون موقع باید به فکر گزینه های بعدی باشی.

البته یه کار دیگه هم میتونی انجام بدی ، وقتی نرم افزار رو نصب کردی یه بار ری استارت کن و برو تو بایوس دمای سی پی یو رو چک کن و بعد که ویندوز بالا اومد سریع با HWMonitor هم دما رو چک کن اگه اختلاف کم بود که اوکی هست و اگه اختلاف بالا بود که احتمالا باز همون خطای نرم افزاری هست.

لینک به دیدگاه

من این پردازنده رو دارم، یادمه یک بار این مورد پیش اومد و چک کردم متوجه شدم یکی از پایه های کولر درست سفت نشده بود، باز کردم و دوباره بستم و همه چیز اوکی شد.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود دوست عزیز

درسته که میگن 4790K داغه ولی دیگه اونطوریا هم نیست و اگه کولر خوب و تهویه خوبی داشته باشید دیگه اونقدر هم داغ نمیشه که به 100 درجه برسه!

طبق تجربه ای که داشتم وقتی چند تا نرم افزار تست دما و مانیتورینگ رو سیستم نصب می کنید معمولا در اعلام نتایج به مشکل میخورن و یه جورایی تداخل ایجاد میشه و دما رو به درستی نشون نمیدن و بعضی دماها رو معمولا بالای 100 درجه میزنن! ، شما اول تمام نرم افزار ها رو حذف کن و یه ری استارت کن و بعد دوباره  HWMonitor رو نصب کن و دما رو بررسی کن ببین دوباره دما رو بالا میزنه یا نه ، اگه دما رو بالا زد اون موقع باید به فکر گزینه های بعدی باشی.

البته یه کار دیگه هم میتونی انجام بدی ، وقتی نرم افزار رو نصب کردی یه بار ری استارت کن و برو تو بایوس دمای سی پی یو رو چک کن و بعد که ویندوز بالا اومد سریع با HWMonitor هم دما رو چک کن اگه اختلاف کم بود که اوکی هست و اگه اختلاف بالا بود که احتمالا باز همون خطای نرم افزاری هست.

درود عزیز دل

من دیشب یک خمیر از قدیم داشتم 

تست کردم روی سیستم

تست cpu استرس دما ماکس 99 درجه میره بالا

اما توی گیم میانگین 69 درجه هستش البته زمانی ها هم هست که تا 83 میره بر میگرده میاد پایین.... نسبت به قبل بهتر شد عملا

احساس میکنم وقتی cpu فرکانسش خیلی بالا میره باعث پرش و افزایش دما میشه  طوری که دما پرشی میره بالا اما با 4400 همه چی اوکی هست و دما هم زیر 70 اما وقتی میره روی 4500 و 4600 باعث افزایش دما میشه...

توی بایوس همه چی اتومات هست من تغییری توی راندمان کار cpu ندادم .. اما میخوام برم ماکسیموم فرکانس رو بزارم روی 4400 .. فکر کنم اینطوری بهتر بشه از نظر دما..

تا 2 روز پیش فقط توجه ام به دمای گرافیک بود حالا اینم اومد وسط ... شت. XD

در 1 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

من این پردازنده رو دارم، یادمه یک بار این مورد پیش اومد و چک کردم متوجه شدم یکی از پایه های کولر درست سفت نشده بود، باز کردم و دوباره بستم و همه چیز اوکی شد.

مجدد بسته شد و با تعویض خمیر یکم بهتر شد

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است :

درود عزیز دل

من دیشب یک خمیر از قدیم داشتم 

تست کردم روی سیستم

تست cpu استرس دما ماکس 99 درجه میره بالا

اما توی گیم میانگین 69 درجه هستش البته زمانی ها هم هست که تا 83 میره بر میگرده میاد پایین.... نسبت به قبل بهتر شد عملا

احساس میکنم وقتی cpu فرکانسش خیلی بالا میره باعث پرش و افزایش دما میشه  طوری که دما پرشی میره بالا اما با 4400 همه چی اوکی هست و دما هم زیر 70 اما وقتی میره روی 4500 و 4600 باعث افزایش دما میشه...

توی بایوس همه چی اتومات هست من تغییری توی راندمان کار cpu ندادم .. اما میخوام برم ماکسیموم فرکانس رو بزارم روی 4400 .. فکر کنم اینطوری بهتر بشه از نظر دما..

تا 2 روز پیش فقط توجه ام به دمای گرافیک بود حالا اینم اومد وسط ... شت. XD

توی گیم به این علت دما پایینتره که سی پی یو زیر لود صدرصد قرار نمیگیره اکثر مواقع و درصد لود متغیره بنابراین دما بالا پایین میشه

60 فریم بازی میکنید درسته؟

فکر میکنم چون این سی پی یو الان چندین ساله داره کار میکنه احتمالا خمیر زیر ihs خشک شده و نیاز به دیلید داره

اگه نیازی به همه قدرت سی پی یو ندارید turbo boost رو غیر فعال کنید و یمقدار سی پی یو رو آندرولت کنید دما بهتر میشه

لینک به دیدگاه

دوستان وقتی کانورت میکنم و پردازنده تا 100 درصد میره دماش میرسه به 74 اینا ، ایا نرماله ؟

Capture.JPG

ویرایش شده توسط Hiper4Mance
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hiper4Mance گفته است :

دوستان وقتی کانورت میکنم و پردازنده تا 100 درصد میره دماش میرسه به 74 اینا ، ایا نرماله ؟

Capture.JPG

سلام برادر بستگی به مدل پردازنده داره مدل رو اعلام کنین اما در کل این دما خوبه مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در در 19 تیر 1398 در 22:58، αяιαиχ97 گفته است :

Heaven

superposition  

furmark

حین استرس دمای کارت رو چک کن و سعی کن با آندر ولت زیر 70 نگه داری

نکته مهم:  به هیچ وجه  نزار از 85 درجه  بالاتر بره 
بین بنچ ها هم ک جامع ترینش   3DMark هس قبل و بعد اندرولت از امتیاز گرافیکت شات بگیر

من کارتم rx 580 armor عه بعد با furmark که تست میگیرم فنش با دور 100 درصد کار میکنه و صفحه سیاه میشه و مانیتور میره استند بای

توی cod warzon هم همین اتفاق افتاد

دمای کارتمم همیشه طرفای 86 بوده الان فرکانس رو اوردم پایین با تغییر خمیر شده 75 نهایتا ولی بازم گاهی صفحه شطرنجی میشه

سوخته کارتم بنظر شما؟

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، عرفان فرهادی گفته است :

من کارتم rx 580 armor عه بعد با furmark که تست میگیرم فنش با دور 100 درصد کار میکنه و صفحه سیاه میشه و مانیتور میره استند بای

دمای کارتمم همیشه طرفای 86 بوده الان فرکانس رو اوردم پایین با تغییر خمیر شده 75 نهایتا ولی بازم گاهی صفحه شطرنجی میشه

سوخته کارتم بنظر شما؟

پیشاپیش خدا کارتتونو رحمت کنه 
این دم آخری هواشو بیشتر داشته باشین 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، عرفان فرهادی گفته است :

سوخته کارتم بنظر شما؟

چه خمیری استفاده کردی؟

مشخصات کلی سیستمت و پاورت

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Aydin گفته است :

پیشاپیش خدا کارتتونو رحمت کنه 
این دم آخری هواشو بیشتر داشته باشین 

😑😑

درست میشه ایشالا

در 15 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

چه خمیری استفاده کردی؟

مشخصات کلی سیستمت و پاورت

نمد والا بیرون دادم زدم

rx580 8gb armor oc

ryzen 3 2200g

b450 prime 

8gb ram

green 520 wat gp530a-eud

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...