رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به مرور زمان فن اصلی خاک میگیره سیستم دچار مشکل خروج گرما میشه خمیرم که خشک میشه همه قسمت ها پاک بشه دوباره خمیر کاریی بشه 

https://www.youtube.com/watch?v=9MAkHA-fCSI

درسته

دوستان گفتن باید ببرمسرویس بشه و خمیر رو عوض کنن

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام به نظرات اساتید

بنده هم یکی از هارد هام  black 1tb 64 هست که دما اکثرا رویه 34 هست، به هیچ عنوان خر خر نمی کنه فقط یه مقدار صدای چرخش هد رو اگه دقت کنم میشنوم که اون هم کاملا طبیعیه... حدودا 4 ساله داره کار نسبتا سنگین می کنه و کوچکترین مشکلی نداشته! دما تو طول عمر هارد، پایداری و افت سرعت تاثیر بسیار زیادی داره...

دمایه هاردتون به شدت بالاس!!!

تا جایی که بنده اطلاع دارم نباید از 42 بالاتر بره وگرنه در آینده با مشکلات جدی رو به رو میشه... حتما فن هارد تهیه کنید و تهویه هوای داخل کیس رو بهتر کنید!

لینک به دیدگاه

اگر لپ تاپ گارانتی داره باز کردنش گارانتی رو از بین می بره

اما در هر حال تمیز کردن و تعویض خمیر سیلیکون اگر توسط فرد ماهر انجام بشه و از خمیر خوب استفاده بشه تاثیر قابل ملاحظه ای داره

ظاهر مدل لپ تاپ شما جزو مدلهای مورد  دار هست

اگر بایوسش رو آپدیت نکردید این فیرم ور رو دانلود کنید و بایوس رو آپدیت کنید و نتیجه رو هم بگید

لینک به دیدگاه

ویروس تنها کاری که میتونه بکنه و دمای قطعات لپتاپ بالا بره، اینه که پردازنده رو درگیر کنه. یعنی پردازنده لپتاپ شما همش یه درصد بالای مشغول هست. این رو از task manager ویندوز میتونید چک کنین.

بله همیشه در حال فعالیت هست حتی وقتی هیچ برنامه باز نیست

لینک به دیدگاه

اگر لپ تاپ گارانتی داره باز کردنش گارانتی رو از بین می بره

اما در هر حال تمیز کردن و تعویض خمیر سیلیکون اگر توسط فرد ماهر انجام بشه و از خمیر خوب استفاده بشه تاثیر قابل ملاحظه ای داره

ظاهر مدل لپ تاپ شما جزو مدلهای مورد  دار هست

اگر بایوسش رو آپدیت نکردید این فیرم ور رو دانلود کنید و بایوس رو آپدیت کنید و نتیجه رو هم بگید

دوست عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتید

اما بایوس لپ تاپ آپدیت هست

گارانتی پارسال تابستون تموم شده

نه میبرم خمیر سیلیکونی رو عوض کنن و یه سرویس بشه

من پارسال قبل اینکه گارانتیش تموم بشه بردم نمایندگی گفتن لازم نیست و از این حرفا

ویرایش شده توسط جواد مهردادی
لینک به دیدگاه

به احتمال یقین پس از گذشت چند وقت خمیر لپ تاپ خشک شده و خاصیت رو از دست داده به نظر دوستان  و من هم باید عوض بشه و حتما از خمیر با کیفیت استفاده کن و اینکه باطری رو در بیار و بدون اون استفاده کن ببین باز هم دما بالا میره و ار کول پدهای دو فنه استفاده کن

تو تب پرفورمانس تاسک منیجر یه نگاه بنداز ببین چه پروسه ای در حال فعالیت شدید هست اون رو از پروسه خارج کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

attachicon.giffffff.jpg

با سلام

ببخشید برای من هم دقیقاً به همین صورت هست که عکس گزاشتید

چیکار باید کرد ؟؟

ویندوز 8.1 هستش

لینک به دیدگاه

به احتمال یقین پس از گذشت چند وقت خمیر لپ تاپ خشک شده و خاصیت رو از دست داده به نظر دوستان  و من هم باید عوض بشه و حتما از خمیر با کیفیت استفاده کن و اینکه باطری رو در بیار و بدون اون استفاده کن ببین باز هم دما بالا میره و ار کول پدهای دو فنه استفاده کن

تو تب پرفورمانس تاسک منیجر یه نگاه بنداز ببین چه پروسه ای در حال فعالیت شدید هست اون رو از پروسه خارج کن

نگاه کردم . فقط system idle process در فعالیت بالا هست !!!

با باطری کمتر میشه اما باز هم دما بالا میره

ممنون دوست عزیز

با سلام

چیکار باید کرد ؟؟

ویندوز 8.1 هستش

سلام دوست عزیز

گفته های دوستان رو دارم میگم

1. ببین بایوس آپدیت باشه

2.حتما ببر جایی که کارشون خوبه بده برات قسمت هیت سینک رو سرویس کنن و خمیر سیلیکونی رو برات عوض کنن

احتمالا مشکل شما هم بر طرف میشه

با برنامه aida 64 یه تست بگیر اینجا بزار ببینیم تا دمای سیستم شما چقدر بالا میره

لینک به دیدگاه

من هم جدیدا با ویندوز 8.1 به این مشکل برخوردم اسم فایل رو پیدا کرده بودم که باعث میشد سیستم در حالت بیکار بره رو 100 یا 99 درصد استفاده . خیلی گشتم و راه حل هایی که ارائه داده بودن رو امتحان کردم اما هیچ روشی مشکل رو برطرف نکرد و آخر سر مجبور شدم که ویندوز رو عوض کنم .

متاسفانه الانم که سونی کلا بخش لپتاپ رو تعطیل کرده ساپورت خوبی هم براش وجود نداره و کلا بنظر من خرید لپتاپ های این برند اشتباه محض هست .

لینک به دیدگاه

من هم جدیدا با ویندوز 8.1 به این مشکل برخوردم اسم فایل رو پیدا کرده بودم که باعث میشد سیستم در حالت بیکار بره رو 100 یا 99 درصد استفاده . خیلی گشتم و راه حل هایی که ارائه داده بودن رو امتحان کردم اما هیچ روشی مشکل رو برطرف نکرد و آخر سر مجبور شدم که ویندوز رو عوض کنم .

متاسفانه الانم که سونی کلا بخش لپتاپ رو تعطیل کرده ساپورت خوبی هم براش وجود نداره و کلا بنظر من خرید لپتاپ های این برند اشتباه محض هست .

حرف شما درسته سونی تو لپ تاپ زیاد خوب عمل نکرده

من این لپ تاپ رو نمایشگاه الکامپ  تهران 1389 گرفتم

اگخ میدونستم اینجوری میشه نمیگرفتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

چیکار باید کرد ؟؟

ویندوز 8.1 هستش

:eek: :eek:

اینکه مشکلی نداره !!

لینک به دیدگاه

خب جای نگرانی نداره یه خمیر چیل فکتور 3 بخر ببر نمایندگی برات بزنن.

گرد گیری هم بشه و خمیر نو بخوره امکان نداره دماش نیاد پایین.

لازم نیست خودتو نگران کنی.

فدا سرت.

:)

ممنون بابت راهنماییت

از گجا این خمیر رو تهیه کنم ؟

لینک به دیدگاه

فک میکنم با یه کولر دیپ کول یا کولر مستر دما نصف شه

البته بازم مونده نظر باقی دوستان

لینک به دیدگاه

دوست عزیز میشه بگید چطور روی لبتاب کولر میزارن؟

لینک به دیدگاه

ممنون بابت راهنماییت

از گجا این خمیر رو تهیه کنم ؟

http://lioncomputer.ir/product/3142/ThermalRight+Chill+Factor+III++Thermal+paste/

Z9 دیپ کول هم خوبه. البته اساتید نظر بدن بهتره.

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/3142/ThermalRight+Chill+Factor+III++Thermal+paste/

Z9 دیپ کول هم خوبه. البته اساتید نظر بدن بهتره.

ممنون دوست عزیز

واقعا لطف کردی !!!

اگه خمیری بهتر از این هم هست معرفی کنین ممنون میشم

لینک به دیدگاه

عرفان جان ممنون بابت راهنمایی اگه میشه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز، فکر کنم منظور عرفان جان پایه خنک کننده هستش، که اون مال وقتیه که دستگاه دمای تا حدودی نرمالی داره و با وجود یک خنک کننده دما پایین تر میاد.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز، فکر کنم منظور عرفان جان پایه خنک کننده هستش، که اون مال وقتیه که دستگاه دمای تا حدودی نرمالی داره و با وجود یک خنک کننده دما پایین تر میاد.

ممنون

شک کردم خودم

من هم استفاده میکنم تا این دما میاد . اگه استفاده نکنم از سیستم خنک کننده که تو چند دقیقه اول خود به خود خاموش میشه

واسه دما های بالا فقط و فقط خمیر چیل فکتور تو سایت فروشگاه هم موجوده کیفیتش بی نظیره در خریدش شک نکن.

مرسی MFORSPEED

لینک به دیدگاه

آقایون آپدیت بایوس مشکل ساز نمیشه؟ وسطش بزنه قطع بشه بدبخت بشیم. نرم افزر خوب برای چک اپدیت بایوس چی هست ؟ سایت سازنده باز نمیشه !!!

مال من نیاز هست کاری بکنم؟ آپدیت بایوس یا تعویض خمیر؟ تازه دادم سرویس کردن اما فکر نکنم خمیر عوض کرده باشن.

74169590225077435339.jpg

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

آقایون آپدیت بایوس مشکل ساز نمیشه؟ وسطش بزنه قطع بشه بدبخت بشیم. نرم افزر خوب برای چک اپدیت بایوس چی هست ؟ سایت سازنده باز نمیشه !!!

مال من نیاز هست کاری بکنم؟ آپدیت بایوس یا تعویض خمیر؟ تازه دادم سرویس کردن اما فکر نکنم خمیر عوض کرده باشن.

دوست عزیز فعلا آپدیت بایوس انجام نده. همون کاری که با گفتم بکن نشد دنبال راه دیگه باش. مطمین باش با اون کارا مشکلش حل میشه
لینک به دیدگاه

دوست عزیز فعلا آپدیت بایوس انجام نده. همون کاری که با گفتم بکن نشد دنبال راه دیگه باش. مطمین باش با اون کارا مشکلش حل میشه

رفیق من دادم سرویس کردن، فکر نکنم خمیر رو عوض کرده باشن.

با لبتابم کار خاصی انجام نمیدم ، می خواستم ببینم مشکلی نداشته باشه. دما رو هم تو پست قبلی گذاشتم. خوبه؟ تو بیکاری بالا نیست؟ چطور تست درست بگیرم؟

می خوام بفروشمش گفتم مشکلی نداشته باشه.

لینک به دیدگاه

رفیق من دادم سرویس کردن، فکر نکنم خمیر رو عوض کرده باشن.

با لبتابم کار خاصی انجام نمیدم ، می خواستم ببینم مشکلی نداشته باشه. دما رو هم تو پست قبلی گذاشتم. خوبه؟ تو بیکاری بالا نیست؟ چطور تست درست بگیرم؟

می خوام بفروشمش گفتم مشکلی نداشته باشه.

باید حتما می گفتین که خمیر عوض کنن.

بر اساس دمای بیکاری نمیشه نظر داد. با همین نرم افزار میتونین پردازنده رو تحت فشار قرار بدین تا ببینین دما تا کجا بالا میره

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

کولر های لپ تاپ از مارک دیپ کول یا کولر مستر میتونن دمای کلی لپ تاپتون رو پایین بیارن:

http://lioncomputer.ir/category/601/Notebook+Coolpad/

لینک به دیدگاه

مال من تحت استرس کامل و به مدت 5 دقیقه. اوضاعش چطوره؟ بدم خمیر رو عوض کنن؟

88584833621829945035.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...