رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

شما یه شات اگه بذارید بهتر میشه

ولتاژ باید برا همه هسته ها یجور باشه حالا میشه فرکانس کم و زیاد باشه

لینک به دیدگاه

سلام

من 4790Kدارم دمای هر چهار هسته در زمان IDLEبر روی 29تا31قرار داره

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کولر و ترمال شما چیه ؟
لینک به دیدگاه

کولر و ترمال شما چیه ؟

هیچی!

صرفا دو تا فن روی سیستم نصب هست که از اول بر روی کیسMagnum 2نصب بوده هوا را از قسمت بالایی کیس نزدیک به CPUو سمت چپش خنک میکنه

خواستید عکسش رو میزارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عکس سیستمتون رو دیدم فن استوک دارید عجیبه ولتاژ کم کردید؟

لینک به دیدگاه

سلام

احتمالا ولتاژ شما پایینتر هستتش

فرق دمای هسته اولی با بقیه در حالت استراحت نهایتش 4 درجه اونقدر دیگه نیستش

لینک به دیدگاه

الان یک ویدیو از دمای CPU 4790K  حین اجرای بازی Watch Dogsبر رویUltraآپلود میکنم

لینک به دیدگاه

تست حرارت CPU4790Kمن بر روی بازی Watch Dogsدر حالت ULtraوFullHDو60Frame
CPU 4790K Temprature On Watch Dogs UltraFullHD 60 Frame

در وسط تست تصویر بازیWatch Dogsمیاد تا  آخر ویدیو صبر کنید تا نتیجه ی نهایی رو ببینید

ضمن اینکه ضبط تصویر در حالت ضبط دسکتاپ بوده و بازی بخوبی ضبط نشده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست حرارت CPU4790Kمن بر روی بازی Watch Dogsدر حالت ULtraوFullHDو60Frame

CPU 4790K Temprature On Watch Dogs UltraFullHD 60 Frame

در وسط تست تصویر بازیWatch Dogsمیاد تا آخر ویدیو صبر کنید تا نتیجه ی نهایی رو ببینید

خوب بود دما ولی اخه چطور 31 شده ؟
لینک به دیدگاه

خوب بود دما ولی اخه چطور 31 شده ؟

حتما با سعی و تلاش!

نمیدونم رفیق!الان به نظر شما من نیاز به خرید Colling مناسب دارم یا همینی که خود Intelداده کافیه؟

یه بنده خدایی تو یه سایتی که اشاره نمیکنم اصرار داشت حتما برای این CPUباید کولینگ خرید!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حتما با سعی و تلاش!

نمیدونم رفیق!الان به نظر شما من نیاز به خرید Colling مناسب دارم یا همینی که خود Intelداده کافیه؟

یه بنده خدایی تو یه سایتی که اشاره نمیکنم اصرار داشت حتما برای این CPUباید کولینگ خرید!

عزیز من با کولر خودش 70 درجه میگیرم

ولی ببین توحالت عادی دمای شما 30 هست

رفتی تو بازی ترکید پس بهتره کولر بگیری

لینک به دیدگاه

عزیز من با کولر خودش 70 درجه میگیرم

ولی ببین توحالت عادی دمای شما 30 هست

رفتی تو بازی ترکید پس بهتره کولر بگیری

الان کیس من Magnum 2هست که زیاد بزرگ نیست پیشنها شما برای یک کولینگ خوب چیه چون می خوام اگه بشه آخر همین هفته یک کولینگ مناسب براش تهیه کنم

لینک به دیدگاه

سلام 

واقعا شماها چطور به این دما ها میرسید؟

من با  4770k و کولر نپتون 280 و خمیر نوکچوا دمای idel رو 38  هست و تو تست پرایم 95 تا 78 درجه هم بالا میره .کیسم هم کورسیر 750 هست و هزار تا فن توشه!

اونوق شما زیر لود میشین 30!!!

این انصافه اخه؟

ویرایش شده توسط mkhn71
لینک به دیدگاه

سلام 

واقعا شماها چطور به این دما ها میرسید؟

من با  4770k و کولر نپتون 280 و خمیر نوکچوا دمای idel رو 38  هست و تو تست پرایم 95 تا 78 درجه هم بالا میره .کیسم هم کورسیر 750 هست و هزار تا فن توشه!

اونوق شما زیر لود میشین 30!!!

این انصافه اخه؟

دوسته عزیز دمای مینیموم خیلی به دمای محیط بستگی داره.بعضی ها طبعشون گرمه اتاقشونو خنک نگخ میدارند واسه همین مینیموم دماشون پایینه.بعدشم همیشه مینیموم دمای ایرکولر از واتر کولر پایین تره.

لینک به دیدگاه

دوسته عزیز دمای مینیموم خیلی به دمای محیط بستگی داره.بعضی ها طبعشون گرمه اتاقشونو خنک نگخ میدارند واسه همین مینیموم دماشون پایینه.بعدشم همیشه مینیموم دمای ایرکولر از واتر کولر پایین تره.

ممنون  داداش اره چون من بوشهرم دمای محیط معمولا بالاست ولی ایا با این کولری که من دارم این دماها عادیه؟

post-12843-0-25765100-1430116941_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

ممنون  داداش اره چون من بوشهرم دمای محیط معمولا بالاست ولی ایا با این کولری که من دارم این دماها عادیه؟

لینک به دیدگاه

همونطور که فرجام عزیز گفت باید با تنظیم ولتاژ دما رو پایین بیارید . این رو تجربه کردم . یکی از مشتریها 4790K داشت که وقتی با کولر معمولی خودش کار میکرد دما به 100 میرسید . برای H100i گرفتم ، باز هم دما به 100 میرسید . با یکی از دوستان نشستیم سر سیستمش . بوردش ایسوس z97 Delux بود . دیدیم که ولتاژ رو تا 1.4 میده . ولتاژ رو محدود کردیم . تا 1.2 آوردیم پایین . فرکانس رو هم از 4 آوردیم روی 3.8 . دما تو لود اود روی 70 . تو بیکاری هم از حدود 50 اومد روی 40 . واقعا تاثیر داشت . میشد باز هم بهترش کرد . منتها دیگه دستگکاری نکردیم  .وقتش نبود . به خودش گفتیم که با ولتاژ و فرکانس بازی کنه و کمترین ولتاژ رو تو بیشترین فرکانس که پایدار هست پیدا کنه . این کار بهترین روشه .

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من جای گرم ایرانم و دمای سی پی یو در حالت معمولی 33 درجه و در بازی gta v دما به 64 می رسه و گرافیک در حالت عادی 30 و در بازی gta v به 60 درجه می رسه مشکلی نداره؟

خمیر سی پی یو رو یک سالی هست عوض نکردم و فن استوکه

سی پی یو من هم i5-4570 هست

ویرایش شده توسط omid144
لینک به دیدگاه

درود

اقا من هرکاری میکنم هر خمیری میزنم هر کولری عوض میکنم دمای core 0 ما 5 درجه بالاتر از یک و دو و سه است ! چرا ؟

ولتاژ خیلی بالا هست ! دما هم حدود 40 تا 50 درجه تو بایوس که 51 نشون میده ولی تو ویندوز 45 نشون میده

از خمیر z5 استفاده کردم حدود 3 ماه پیش خریدم ایا اینا فاسد میشند ؟ بوی بدی میداد وقتی هم کولر رو دوباره باز کردم خمیر قل قل کرده بود حباب حباب بود

از کولر ماچو استفاده میکنم با فن کورسیر 

البته قبلش هم با کولر های دیگه هم مشکل دما داشتم ! همیشه هم دمای core 0 بالاتر بود ممکنه از زیر ihs مشکل باشه یعنی خوب خمیر نخرده باشه ؟

درود به دوست خوبم

اگه شد ی عکس از دما قرار بدین

با اجاز ار دوستان که توضیح کامل دادن چند نکته بگم خدمتتون

1.پردازندهای اینتل ی خاصیت بهش اضافه کردن اینکه مثلا Boost پردازنده شما 4.4 هستش - در اصل برای 1 یا 2 هسته این فرکانسه مابقی کمتره و زیر این رقمه وبخاطر این بعضی از هسته ها گرمتره که اگه بخوان این 4 هسته با اون فرکانس برسونن پردازن بطور وحشتناکی گرم میشه - نمونش خودتو که هسته 0 گرمتر از هسته 1 یا 3 هستش و می بینید هرچه به هسته 4 نزدیک می شن خنکتره و... پ

2.رو پردازنده همشه بچه ها اشتباه میکنن خمیر زیاد استفاده میکنن که اینکار اشتباه چرا که این باعث عایق حرارتی میشه - خمیر برای این طراحی شده که ناهمواریهای میکروسکبی سطح ID  پردازنده و IHS رو بپوشونه و ارتباط بیشتری باهاش برقرار کنه و حرارت سریع منتقل کنه - که توصیه میشه که خمیر مثل پوماد روی دست زده بشه یعنی نه زیاد نه کم در حدی باشه که سطح ID  و IHS رو بپوشونه

3.آپدیت نسخه بایوس مادربرد

4.استفاده از ویندوز 8.1 یا بعدا 10

5.کاهش نرم افزارهای داخل رم که پردازنده رو مشغول کردن

6.محکم بستن کولر بسیار مهمه چرا که وقتی مقداری شل باشه فاصله بین کولر و پردازنده می افته

7.تهویه مناسب و ورودی و خروجی مساوی باد

ان شا الله مشکلت برطرف بشه

لینک به دیدگاه

srlt1ddhht0gb13wq5jy.png

من دیشب توضیح دادم که چیکار کنید

گفتم ولتاژ کم کنید تا جایی که سیستم پایدار باشه و برا تست پایداری گفتم از اون برنامه استفاده کنید و CPU Stress بگیرید و بذارید روی تایم 6 دقیقه اگه راحت پاس کرد برا استفاده روزانه هیچ مشکلی نداره

شما ولتاژ رو روی 1.100 بذار و تست کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود به دوست خوبم

اگه شد ی عکس از دما قرار بدین

با اجاز ار دوستان که توضیح کامل دادن چند نکته بگم خدمتتون

1.پردازندهای اینتل ی خاصیت بهش اضافه کردن اینکه مثلا Boost پردازنده شما 4.4 هستش - در اصل برای 1 یا 2 هسته این فرکانسه مابقی کمتره و زیر این رقمه وبخاطر این بعضی از هسته ها گرمتره که اگه بخوان این 4 هسته با اون فرکانس برسونن پردازن بطور وحشتناکی گرم میشه - نمونش خودتو که هسته 0 گرمتر از هسته 1 یا 3 هستش و می بینید هرچه به هسته 4 نزدیک می شن خنکتره و... پ

2.رو پردازنده همشه بچه ها اشتباه میکنن خمیر زیاد استفاده میکنن که اینکار اشتباه چرا که این باعث عایق حرارتی میشه - خمیر برای این طراحی شده که ناهمواریهای میکروسکبی سطح ID  پردازنده و IHS رو بپوشونه و ارتباط بیشتری باهاش برقرار کنه و حرارت سریع منتقل کنه - که توصیه میشه که خمیر مثل پوماد روی دست زده بشه یعنی نه زیاد نه کم در حدی باشه که سطح ID  و IHS رو بپوشونه

3.آپدیت نسخه بایوس مادربرد

4.استفاده از ویندوز 8.1 یا بعدا 10

5.کاهش نرم افزارهای داخل رم که پردازنده رو مشغول کردن

6.محکم بستن کولر بسیار مهمه چرا که وقتی مقداری شل باشه فاصله بین کولر و پردازنده می افته

7.تهویه مناسب و ورودی و خروجی مساوی باد

ان شا الله مشکلت برطرف بشه

خیلی خیلی ممنون

عکس بالا هست 

نیازی به تغییر ولتاژ نیست ؟

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی ممنون

عکس بالا هست 

نیازی به تغییر ولتاژ نیست ؟

نگاه کردم نه اصلا این کار خوب و به جا نیست و سطح برد پردازنده به شدت آسیب میبینه همون قدر که ولتاژ بالا خوب نیست ولتاژ پایین هم خوب نیست و اصلا توصیه نمیشه

اون چند نکته چک کنید اگه بازم مشکل داشتین پیام بدین در خدمتم  و هر کاری از دستم بر می یاد در خدمتم

اگه شد از داخل  کیس و خمیر پردازنده چند تا عکس بگیرد و بزارید

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نگاه کردم نه اصلا این کار خوب و به جا نیست و سطح برد پردازنده به شدت آسیب میبینه همون قدر که ولتاژ بالا خوب نیست ولتاژ پایین هم خوب نیست و اصلا توصیه نمیشه

اون چند نکته چک کنید اگه بازم مشکل داشتین پیام بدین در خدمتم  و هر کاری از دستم بر می یاد در خدمتم

اگه شد از داخل  کیس و خمیر پردازنده چند تا عکس بگیرد و بزارید

کلا دما تو بایوس 51 هست فن رو دور تند میرسه به 41 

خمیر سیلیکون z5 استفاده کردم ولی زیاد استفاده کردم بزار باز کنم ببندم با خمیر کم ببینم چی میشه 

لینک به دیدگاه

کلا دما تو بایوس 51 هست فن رو دور تند میرسه به 41 

خمیر سیلیکون z5 استفاده کردم ولی زیاد استفاده کردم بزار باز کنم ببندم با خمیر کم ببینم چی میشه 

داداشم متوسط باید باشه نه زیاد نه کم طوری که ID و IHS بهم وصل بشن و فاصله بینشون نباشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...