رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بعد نصب ویندوز بود. الانم تو حالت عادی 84 شده!

درست نصب شده فن. کار میکنه و خمیرش تازه تعویض شده ولی باید دوباره عوض کنم.

صبر کنین اون برنامه رم بردارم بگم خدمتتون

عزیز دل این که دما نیست.

میزان درگیر بودن پردازنده به درصد هستش. یعنی 84 درصد توان پردازنده داره استفاده میشه. :-?  :-?  :-?

لینک به دیدگاه

عزیز دل این که دما نیست.

میزان درگیر بودن پردازنده به درصد هستش. یعنی 84 درصد توان پردازنده داره استفاده میشه. :-?  :-?  :-?

:laughing: :laughing: :laughing:  کاش یکم دقت کنی دوست عزیز ... من گفتم خدایا 104 درجه مگه میشه مگه داریم اصلا :D

لینک به دیدگاه

:laughing: :laughing: :laughing:  کاش یکم دقت کنی دوست عزیز ... من گفتم خدایا 104 درجه مگه میشه مگه داریم اصلا :D

مهدی جان دوستان دیگه هم اگر یه کم دقت کنن بد نمیشه  :D  :D  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

عزیز دل این که دما نیست.

استارتر گفت دما تا 108 درجه رفته بود پس چه طوری میتونه درصده Cpu useage باشه ؟

لینک به دیدگاه

حتما گزینه دیگه ای رو به اشتباه دما فرض کردن مثل power target status کارت گرافیک که تا 115 درصد هم گاها میره.

لینک به دیدگاه

حمید جان با استارتر محترم بودم یه موقع سوءتفاهم نشه ... :x :x :x

والا هیچ شاتی مبنی بر مانیتورینگ دمای پردازنده نذاشتن ...

از استارتر محترم درخواست میشه با HWmonitor  دما رو بررسی کنن و ازش شات بگیرن و اینجا بزارن ...چه پروسه ی طولانی شد :D

لینک به دیدگاه

""همونطور که جناب محمدی فرمودن ابتدا قبل از موارد بالا با  core temp یا realtemp دما رو چک کنین در حالت idle و load البته نفرمودین در چه حالتی اون دما رو مشاهده کردین"

والا این اولین موردی بود که در ابتدای امر جناب محمدی اشاره کردن و بنده هم در تصدیق سخن ایشون این متن رو نوشتم.

گمان بنده از این شات پاسخ به این جمله بود "نفرمودین در چه حالتی اون دما رو مشاهده کردین" 

با این تفاسیر ظاهرا مشکل دوستمون حل شده و مانند بسیاری از موارد دیگر بی دقتیست. 

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

البته ایشون powerlimit رو دست کاری نکردن پس power target status گمان نمیکنم باشه.

لینک به دیدگاه

وضعیت پایه های هیت سینک بررسی کنید

گرد و خاک برطرف شود

با برنامه های دیگر دما کنترل شود

لینک به دیدگاه

از استارتر محترم درخواست میشه با HWmonitor  دما رو بررسی کنن و ازش شات بگیرن و اینجا بزارن ...چه پروسه ی طولانی شد :D

همون موقع متوجه شدم. خیالت راحت مهدی جان اصلا سوء تفاهمی در کار نیست @};-  @};-  @};-  :x  :x  :x

""همونطور که جناب محمدی فرمودن ابتدا قبل از موارد بالا با  core temp یا realtemp دما رو چک کنین در حالت idle و load البته نفرمودین در چه حالتی اون دما رو مشاهده کردین"

والا این اولین موردی بود که در ابتدای امر جناب محمدی اشاره کردن و بنده هم در تصدیق سخن ایشون این متن رو نوشتم.

گمان بنده از این شات پاسخ به این جمله بود "نفرمودین در چه حالتی اون دما رو مشاهده کردین" 

کاملا صحیح میفرمایید آقا محسن عزیز.

در ضمن خدمتتون عرض کنم که حتی اگه تغییری در پاور تارگت هم اعمال نشه گاها میزانش تا 110 هم میره.

در هر صورت شما کارت خیلی درسته دوست من @};-  @};-  @};-  @};-  :x  :x

ویرایش شده توسط حمید محمدی
لینک به دیدگاه

درود

قبل از اون این مطلب و بخون. روش نصب صحیح فن.

عزیز دل این که دما نیست.

حتما گزینه دیگه ای رو به اشتباه دما فرض کردن مثل power target status کارت گرافیک که تا 115 درصد هم گاها میره.

البته ایشون powerlimit رو دست کاری نکردن پس power target status گمان نمیکنم باشه.

وضعیت پایه های هیت سینک بررسی کنید

گرد و خاک برطرف شود

با برنامه های دیگر دما کنترل شود

همون موقع متوجه شدم. خیالت راحت مهدی جان اصلا سوء تفاهمی در کار نیست @};-  @};-  @};-  :x  :x  :x

کاملا صحیح میفرمایید آقا محسن عزیز.

در ضمن خدمتتون عرض کنم که حتی اگه تغییری در پاور تارگت هم اعمال نشه گاها میزانش تا 110 هم میره.

در هر صورت شما کارت خیلی درسته دوست من @};-  @};-  @};-  @};-  :x  :x

دوستان حل شد. یه فن استوک خریدم ببا سیلیکون. مشکل از عدم نصب صحیح فن بود. فن قبلیم پایه هاش شکسته بودن برا اون. دوستان از شما بعیدعه مقه درگیری بالای 100 داریم؟ مگه میشه؟ عجب. دما بوده حتما اشتباهی اسکرین شاتمو از بالاتر گرفتم. ممنون از همگی

دوستان شرمنده مثبتام تموم شد نتونستم به همه مثبت بدم

لینک به دیدگاه

درود

قبل از اون این مطلب و بخون. روش نصب صحیح فن.

thumbs up for 

♥♥Intel♥Love♥♥
:clapping:
لینک به دیدگاه

زیر لود 100 درصد پردازنده دماش 70 -75 خوبه؟

مثلا بازی بتلفیلد 4 با اخرین تنظیمات بازی میکنم. یکیم اینکه وارد صفحه ی بوت نمیشه چرا؟ باطریشم دراوردم درس نشد

لینک به دیدگاه

با سلا دوستان کارت galax gtx 960 من در فول لود با اخرین تنظیمات تو بازیا ۷۸ درجه میشه طبیعیه؟ ماکزیممش چقدره؟ همچنین دمای پردازندم تو همون تنظیمات به صورت فول لود ۷۵ درجس. این چطوره؟ کارت در حالت بیکاری ۳۵ درجه و پردازنده ۴۵ درجه هستند.

لینک به دیدگاه

دوستان سیستمم هم وارد بایوس نمیشه چیکار کنم؟ باطریو دراوردم برقم دراوردم بعد باطریو جا انداختم روشن کردم ریست میشه ولی باز وارد نمیشه ریستارت میشه

لینک به دیدگاه

در مورد دماى گراف مشکلي نيست. تو بايوس هم دکمه دليت رو فشار بدين همون اول

لینک به دیدگاه

عزیزم میدونم چطور ولی مشکل اینه یه لحظه میره تو بعد درمیاد یه ثانیه هم نمیشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اینو بخون.روش صحیح ریست بایوس

باطری  حتما 15 دقیقه از مادربرد جدا باشه.

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

خیلی گشتم جامپر پیدا نکردم یه ساعت دراوردم باطریو برق و همه چیو همه کارارو انجام دادم باز درس نشد

لینک به دیدگاه

با سلا دوستان کارت galax gtx 960 من در فول لود با اخرین تنظیمات تو بازیا ۷۸ درجه میشه طبیعیه؟ ماکزیممش چقدره؟ همچنین دمای پردازندم تو همون تنظیمات به صورت فول لود ۷۵ درجس. این چطوره؟ کارت در حالت بیکاری ۳۵ درجه و پردازنده ۴۵ درجه هستند.

درود

1. دمای محیط هنگام ثبت این دما ها چند درجه بود؟

2.‏ مدل پردازنده و مدل کولر پردازنده؟

لینک به دیدگاه

درود

1. دمای محیط هنگام ثبت این دما ها چند درجه بود؟

2.‏ مدل پردازنده و مدل کولر پردازنده؟

دمای محیط 40 درجه.

مدل core i3 2120

کولر استوک

لینک به دیدگاه

دمای محیط 40 درجه.

مدل core i3 2120

کولر استوک

خب داداش این گرما طبیعی هست با توجه به دمای 40 درجه ای محیط!!! قطعات مشکلی ندارند.

اگر میتونی برای پردازنده یک کولر 80-90 تومنی مثل Deepcool Gammaxx s40 بگیرید حله.

ولی برای گرافیک کاری نمیشه کرد به جز خنک کردن دمای محیط یا افزایش فنهای کیس.

لینک به دیدگاه

دوستان من قبلا یه cpu e 5500 داشتم که دمای عادی داشت و معمولا از 50درجه بالاتر نمیرفت

بعد یه e8400  گرفتم 

روی همون مادربورد اون هم با خمیر سیلیکون 30 تومنی گرین که یکی از بهترین های بازاره

ولی دما در حالت idle حدود 50 درجه است یکم که کار کنی میشه 60 درجه توی بازی هم میره بالای 70 درجه

و خیلی گرم میکنه به حدی که غیر عادیه

فن اش هم همون قبلیه و وقتی گرم میکنه دورش خیلی میره بالا وبه شدت هم صدا میده

به نظرتون مشکل از کجاست؟

یه خنک کننده کولر مستر 60تومنی واسش بگیرم مشکل رفع میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من 8400 واسه یکی از دوستام گرفتم و نصبش کردم دما تو حالت بیکاری30 الی 35 با فن استوک

احتمال مشکل شما از یخ جای دیگست

تنظیمات بایوس دیفالت کنید ببندی حل میشه و خمیر درست رو سی پی یو قرار گرفته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...